Martin Pistej
29.11.15,12:45
Dobry den,
chcel by som mat cisty vypis z registra trestov.
Ak chceme toto dosiahnut musime prislusny sud poziadat o zahladenie odsudenia ktore chceme z vypisu z registra trestov vymazat.
Pretoze zahladenie odsudenia=vymazanie vypisu z registra trestov.

A preto:
V auguste som si podal ziadost o zahladenie odsudenia.
Dna 11.11.2015 som si prevzal uznesenie v ktorom mi sud vyhovel a zahladil toto odsudenie.
Dna 20.11.2015 som si bol dat spravit vypis z registra trestov v ktorom sa stale nachadza zaznam o odsudeni ktore mi bolo zahladene.
Chcem sa spytat ako je toto mozne a ako by som mal tento problem dalej riesit.
Dakujem.
Peggynka
29.11.15,11:51
Musíš čakať,môže to trvať aj 3mesiace :),závisí od sudcu,či má čas.
buchač
29.11.15,11:52
Peggynka
29.11.15,12:01
Píše o výpise,nie o odpise,o odpis nemôže žiadať :D; výnimkou sú osoby, ktoré sa uchádzajú o zamestnanie v bezpečnostnej službe alebo technickej službe alebo zamestnanci týchto služieb, alebo uchádzač o vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti (podľa zákona o súkromnej bezpečnosti) na účely previerky bezúhonnosti a spoľahlivosti.
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_register-trestov
Martin Pistej
29.11.15,12:33
Zhladenie odsudenia je vlastne vymaz vypisu registra trestov. Jedna z odpovedi pravnika "Dobrý deň. Na výmaz záznamu z výpisu registra trestov je potrebné podať na príslušný súd žiadosť o zahladenie odsúdenia." Myslim ze je to jasne. Aj tak dakujem za reakciu.
Martin Pistej
29.11.15,12:39
Ak uvazime ze na sudoch je uz vsetko v elektronickej podobe (v pocitacoch) ,tak po nadobudnuti pravoplatnosti uznesenia sudu o zahladeni trestu by sa mal automaticky vymazat aj vypis z registra trestov.
Myslim ze cakanie bolo podstatne len pri samotnom rozhodnuti o zahladeni na ktore som cakal asi 4 mesiace. Myslim ze je celkom nelogicke zase cakat nejake 3-4 mesiace na vymazanie ak uz o tom bolo vlastne rozhodnute. Zahladenie=vymazanie vypisu registra.
Peggynka
29.11.15,12:57
Zahladenie nie je vymazanie z registra,len vymazanie na výpise;v odpise v registri trestov budeš mať zapísané tresty do konca života.Rozlišuj VÝPIS a ODPIS z registra trestov.
buchač
29.11.15,13:38
...a to vážne ???
Naozaj nemôže ?

Never !
Martin Pistej
29.11.15,15:40
Ano viem co je odpis a vypis. V mojej otazke je to jasne uvedene "Dna 20.11.2015 som si bol dat spravit vypis z registra trestov" ,nedal som si spravit odpis ,tam to uz budem mat do smrti. Trosku som aj upravil moj predosli komentar aby to bolo jednoznacne napisane.
Martin Pistej
29.11.15,15:47
Nieje mozne poziadat o vymazanie odpisu z registra trestov. V odpise bude zaznam ulozeny do konca zivota.
buchač
29.11.15,16:36
Martin Pistej (Dnes 17:47) Nieje mozne poziadat o vymazanie odpisu z registra trestov. V odpise bude zaznam ulozeny do konca zivota.
=======================
...a to vážne ??? :cool:
No NEVERÍM...nože ma ešte pouč. ;) :rolleyes:
----------------------------------
Akurát ja vravím o jednom a Ty o druhom...
Ale nevadí...

Snáď by som o tom niečo aj mohol vedieť, nakoľko výpisov a odpisov som už dával teda nie raz. ;)
Martin Pistej
29.11.15,19:38
Tak ked si toho uz tolko daval ,tak ma teraz pouc ako vymazat ten odpis.
buchač
29.11.15,19:40
:D :D :D :D :D
Martin Pistej
29.11.15,19:49
odpoved nic moc ale smajliky mas nacvicene :D
buchač
29.11.15,20:05
Nemá význam odpovedať,na to, čo už bolo zodpovedané...;)

Capiš ?
Peggynka
29.11.15,20:15
Martin Pistej
Ono sa to celé zamotalo a teraz to nedáva zmysel;buchač reagoval na to,že som napísala,že nemôžeš žiadať o odpis...ja som doplnila,že ...výnimky...ty si opravil svoje príspevky:výpis-odpis a už je v tom galimatiáš.Asi tak :)
Martin Pistej
30.11.15,16:56
Otazka vylepsena.
Martin Pistej
30.11.15,16:57
Otazka vylepsena
Peggynka
30.11.15,17:18
Však už je všetko jasné,či? Ani ty,ani ja neovplyvníme postup súdu (kedy sa to premietne do výpisu),môžme si tak akurát ponadávať.Logiku v tom nenájdeš :D
Martin Pistej
30.11.15,18:21
Vidim ze ty veris tomu ze postup je tam totalne postaveny na hlavu. A teda ze sud ktory sa dostal k mojej ziadosti po 4 mesiacoch bude teraz cakat dalsie 3 aby sa vratil k tomu istemu kroku a dokoncil ho. Takze pockam povedzme 4 mesiace a znovu pojdem na postu a dam si spravit vypis. A kedy tu mam znova napisat ak to bude stale na tom istom ? za 4 , 8 alebo 12 mesiacov ? :) Potreboval by som to dokoncit aspon do dochodku :D
Peggynka
30.11.15,20:58
Informuj sa na súde :) v akom je to štádiu.
Martin Pistej
03.12.15,18:14
Je treba ziadat o taketo informacie pisomne formou ziadosti alebo aj telefonicky ?
buchač
03.12.15,18:21
Na príslušnom súde.
Každý súd má svoju kanceláriu prvého kontaktu, kde sa dá informovať.

Môžeš písomne, alebo aj osobne.
Telefón asi nie,nie som si celkom istý.

Ale skús hľadať podľa svojich údajov, ktoré zadáš do patričných koloniek
https://obcan.justice.sk/infosud/-/infosud/zoznam/pojednavanie