Anka Ha
29.11.15,14:17
Ahojte. Viete mi poradiť, kde by som mohla sledovať, či príloha pri novele zákona o dph od 1.1.2016, kde je uvedený zoznam tovarov - potraviny so zníženou sadzbou DPH je už konečná ? Počula som, že sa to ešte aktualizuje, ale neviem kde to sledovať, keďže v novele už je uvedený zoznam, ale teraz mám pochybnosti, či je správny. Ak sa niekto tomu venuje a tiež pracuje v potravinách a potrebuje tieto informácie, ozvite sa mi a prosím poraďte mi. Ďakujem krásne.
avalik
29.11.15,13:54
HannaA
30.11.15,06:26
Dobrý deň,
áno presne aj ja som na to pozerala , že už to vyzerá ako konečná verzia. Len ma zaskočilo, keď sme boli na školení , tak školiteľka z Daňového úradu povedala, že sa to ešte stále aktualizuje - ten zoznam potravín.
evka-janekova
08.12.15,17:45
Dobrý večer, v prílohe 7 k zákonu sú uvedené potraviny, ktorých sa táto zmena týka. Ako rozumiete pojmu domáci - hovädzie mäso z domácich hov. zvierat, bravčové mäso z domácich svíň, kuracie mäso z domácej hydiny. Dosť ma to mätie, lebo spoločnosť, kde robím sa zoberá rozrábaním a predajom mäsa.

Dnes sme boli na seminári k DPH a ani lektorka mi nevedela presne povedať.
Ďakujem
avalik
08.12.15,18:38
otazky sa nezadavaju do odpovede,npouzi vyhladavac v sulade s etiketou porady, na podobný otazku som uz odpovedala