kelvin159
29.11.15,15:48
Zajtra chcem podať výpoveď v práci v zmysle § 67 ZP, výpovedná lehota skončí uplynutím dvoch mesiacov tzn. PP skončí 31.01.2016
Ak by som nastúpil na PN počas výpovednej doby / hrozí mi operácia a dlhodobejšia PN/ bola by mi vyplácaná PN aj po skončení PP toho 31.01.2016 až do doby keby som PN neukončil ? Doba liečenia po tej možnej operácii je cca 4-5 mesiacov. Či by som mal len nárok na podporu v nezamestnanosti od 1.2.2015 ? alebo podporu v nezamestnanosti by som začal čerpať až po skončení tej PN.
U zamestnávateľa som odpracoval viac ako 10 rokov a všetky odvody by mali byť odvedené.
Ďalej sa chcem spýtať či to neovplyvní, že ja dám sám výpoveď a nie zamestnávateľ mne, to vyplácanie PN či tam proste nie je nejaký háčik, lebo nerád by som ostal bez akéhokoľvek príjmu po tých odpracovaných rokoch.
Ďakujem
draik
29.11.15,14:54
Až do ukončenia PN. Neovplyvní.
ivka70
29.11.15,14:59
Ak PN vznikne pred koncom PP alebo v ochrannej 7 dnovej lehote, mas narok na nemocenske davky, bez ohladu na dovod skoncenia PP.
Ak sa na UP zaregistrujes do 1 roka od skoncenia PP, tak nestratis narok na podporu v nezamestnanosti - podmienku 730 dni poistenia v nezamestnanosti v poslednych 3 rokoch pred evidenciou splni.
Nerozumiem ale, preco ides davat vypoved , ked ocakavas taketo problemy. Vypoved mozes dat kedykolvek pocas PN aj vypovedna doba bude bezat pocas PN, staci to len spravne nacasovat.
Lebo napriklad dochodkove poustenie ti bezi aj pocas PN, ale len ak PN je pocas trvania PP.
kelvin159
29.11.15,16:40
Tých dôvodov je tam viac, neustále kumulovanie funkcií, k tomu nulové zvýšenie platu, velikánsky tlak, proste už tam nechcem pracovať ďalej, prestal som si toho zamestnávateľa vážiť.
Takže mne sa od toho 1.2.2016 nebude počítať doba do dôchodku, myslím tú Vašu poznámku o dôchodkovom sporení. Čiže sa vlastne tým pripravím o zápočet mesiacov do dôchodku ?
Ešte sa chcem spýtať, že tá PN čo by mi bola vyplácaná aj po skončení PP ten vymeriavací základ by sa bral z toho kolko som zarábal, alebo by to bol nejaký priemer, alebo minimum ? myslím po tom 1.2.2016, že by mi tú PN začali rátať z nejakého minima ? Lebo ja som to pochopil tak, že ten vymeriavací základ by sa bral z toho platu čo som zarábal až do úplného skončenia PNky.
ivka70
29.11.15,18:42
PN by bola vyplacana rovnakym zakladom ako pocas zamestnania.
A prave, ked sa clovek tou PNkou vyhne tomu, com usa vyhnut chce, naozaj staci dat vypoved potom pocas PN, 2 mesiace pred skoncenim.