Tono Tonino
29.11.15,16:00
Chcem sa opytat, ze ci je potrebny podpis vlastnika, lebo auto je z ineho okresu, a byvaly vlastnik byva na druhom konci republiky?
misoft
29.11.15,15:03
Bisťu - to už fakt neviete používať ten poondiatý vyhľadávač? Furt sa pýtate, ale aby ste si to sami vyhľadali....
http://lmgtfy.com/?q=prihl%C3%A1senie+vozidla+z+in%C3%A9ho+okresu


Ako u debilov!
Tono Tonino
29.11.15,15:10
Ale ja sa pýtam, že či je potrebný podpis pôvodného vlastníka vozidla na ti žiadosť, pokiaľ býva na druhom konci republiky a žiadosť si ho poýta, nie že si to neviem nájsť, tu žiadosť v gugli!!!
misoft
29.11.15,15:14
Hneď prvý odkaz vyhľadania, potom druhý odkaz vyhľadania. Čítať - dúfam - vieš.
Všetko je na stránke MV SR!
Tono Tonino
29.11.15,15:22
Ale to mi je jasné, len nie je mi jasné, že či treba aj ten podpis pôvodného vlastníka, nakoľko býva na druhom konci republiky?
dmc
29.11.15,16:13
Ak mas velký (papierový) techničák - tak sa pozri či máš na zadnej strane ručne dopísané meno nového majiteľa a pečiatka ODI. ak nie - čitaj ďalej - bude zábava.

Ak tam máš údaje nového majitela preskoč nasledujúci odstavec:

Najskor treba isť na dopravný inšpektorát kde má "starý majiteľ trvalý pobyt a vykonať nasledovné: Doterajší vlastník (starý) ide aj s veľkým (papierovým) techničákom a s údajmi o novom majiteľovi (meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko) na Okresný dopravný inšpektorát v mieste trvalého bydliska "starého" vlastníka - zoberie si "malé tlačivo na nahlásenie zmeny v evidencii vozidiel - vyplní ho - napíše tam - ZMENA VLASTNÍKA - doterajší vlastník:svoje údaje.....NOVY VLASTNÍK:- údaje nového majiteľa. NIČ NEPLATÍ - žiaden kolok. Odovzdá Velký technický (papierový) spolu s touto žiadosťou tetuške za priehradkou na ODI. Tetuška naťuká do počítača údaje nového vlastníka - perom dopíše údaje nového vlastníka do veľkého (papierového) techničáka - oštempluje to. To čo práve spravila sa volá- "AVÍZO ZMENY" - bez toho sa na okresnom dopravnom inšpektoráte v okrese -kde býva nový majiteľ NEDÁ prihásiť vozidlo.


Velký techničák "starý" majiteľ odovzdá (pošle) novému majiteľovi - ten vyplní "velké tlačivo na prihlásenie vozidla z iného okresu" - priloži k tomu veľký techničák v ktorom má už vykonané "AVÍZO" + malé (elektronické) osvedcenie + OP nového majitela + poistka na vozidlo na nového majiteľa + kolok (elektornicky) a starě EVC (značky)- ..........

(ale toto si mal vedieť už pred kúpou vozidla)
Tono Tonino
29.11.15,16:19
To všetko mám, ale na tej žiadosti vpravo dole, na prvej strane je kolonka podpis vlastníka vozidla, to sa pýtam, že či ten podpis je potrebný alebo nie, keď minulý vlastník býva na druhom konci republiky?
Tono Tonino
29.11.15,16:20
dmc
29.11.15,16:22
pokial mas vo velkom technicaku vykonane avizo tak toto tlacivo pouzijes pri prihlasovani vozidla v tvojom okrese - tam sa podpisujes iba ty..ako novy majitel
Tono Tonino
29.11.15,16:32
Ďakujem za vysvetlenie, lebo v tejto veci som nemal jasno.
avalik
29.11.15,18:25
Ak si vlastnik vozidla - vozidlo si kupil alebo ti bolo darovane, alebo si ho zdedil, podpises sa ty, lebo ty si vlastnik.
Nie je tam uvedene, ze tam ma byt podpis byvaleho vlastnika.