celsiuer
30.11.15,12:03
chcem sa len v kratkosti opytat, odmena za 4 hodiny denne 20 hodin za tyzden, za mesiac je 198eur. Som sa dozvedel ze urad prace ponuka dobrovolnicku cinnost, ak odmietnem ma vyradi z evidencie. Mna zaujima odvody kto odvadza? Zdravotne poistenie nadalej uhradza stat? Kamaratke ponukli pracovat do skolky - prezliekat deticky, ja som tiez nezamestnany, rad by som sa dozvediet ci mozem byt v evidencii uradu prace ako nezamestnany aj nadalej.
Katy a R
30.11.15,11:46
tvojím partnerom ostáva UPSVaR (ak nemáš nič iné - využi to - nie vždy sa podarí)
pozri presnejšie zák o službách zamestnanosti - niečo z neho prikladám..
(11) Úrad uzatvára s uchádzačom o zamestnanie dohodu o podmienkach vykonávania dobrovoľníckej služby, ktorá obsahuje
a) osobné údaje a identifikačné údaje účastníkov dohody,
b) druh vykonávanej dobrovoľníckej služby,
c) začiatok a dĺžku vykonávania dobrovoľníckej služby,
d) záväzok úradu zabezpečiť uchádzačovi o zamestnanie vykonávanie dobrovoľníckej služby,
e) záväzok uchádzača o zamestnanie vykonávať dobrovoľnícku službu zabezpečenú úradom,
f) záväzok uchádzača o zamestnanie dodržiavať vnútorné predpisy a pokyny organizátora dobrovoľníckej služby a predpisy na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri vykonávaní dobrovoľníckej služby, s ktorými bol preukázateľne oboznámený,
g) záväzok uchádzača o zamestnanie uhradiť úradu náhradu škody, ktorú spôsobil právnickej osobe alebo fyzickej osobe podľa odseku 2 úmyselným konaním,
h) záväzok úradu uhrádzať uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok podľa odseku 3 do 30 dní po uplynutí kalendárneho mesiaca, za ktorý sa paušálny príspevok poskytuje.
i) ďalšie dohodnuté náležitosti.