fortunka
30.11.15,23:49
zamestnanec ostal doma kvoli "chorobe" a dnes som sa dozvedela ze nema ani PN ale opeciatkovane priepustky na 4 pracovne dni. Nemame v plane podporovat tsketo vymysly, mozem ich odmietnut ako ospravedlnenie? dala som na vyber PN alebo dovolenka... Podotykam ze zamestnanec uz ma navstev za rok viac... Je oboznameny s tym ze pre mna je priepustka na nabsevu u lekara vec par hodin a nie cely den... Detto asi nenavstevuje lekara kazdy den ;) je to proste len vymysel, lekarka je kamoska;)
avalik
01.12.15,00:11
Ak si zamestnavatel, tak ty rozhodujes o tom ci navstevu lekara uznas alebo nie v intenciach ZP.
Ak si len mzdarka, riadis sa rozhodnutim zamestnavatela.
Pri uznavani potreby celodenneho vysetrenia u lekara sa mozes orientovat ordinacnymi hodinami lekara, poctom vysetreni a vzdialenostou lekara od pracoviska.
Peggynka
01.12.15,05:50
...uz ma navstev za rok viac... znamená koľko?
mzdarka renca
01.12.15,06:20
- V prvom rade si treba uvedomiť, že na čo slúži tzv. paragraf - návšteva u lekára.
- V druhom rade si treba uvedomiť, na čo slúži dávka z nemocenského poistenia - PN
- V treťom rade náklady zam-ľa, pri priepustke, sa to počíta z priemernej mzdy+poistné do fondov, pri PN zam-ľ prvých 10 dní platí zam-covi náhradu príjmu.
- Odpoveď je jednoduchá a jasná, ak je niekto chorý, tak jednoznačne má sa dať vypísať na PN a bodka.
- Ja som síce "len" mzdárka, ale o takých veciach rozhodujem ja, nakoľko mi zam-ľ na 100% dôveruje a vie, že všetko robím v súlade so zákonom a v neposlednom rade šetrím zam-ľovi aj mzdové prostriedky.
Gabi03
01.12.15,06:26
ale máš na to internú smernicu, za akých podmienok "uznáš" paragraf a za akých nie... nie? a nie tvoriť IS až vtedy, keď to "nechcem" uznať ;)
mzdarka renca
01.12.15,06:29
Gabika, samozrejme, že máme, robila som ju, a keď si predstavím, že by si mali zam-ci, ktorých mám ozaj viac ako dosť robili pri chorobe čo chcú, tak by išlo o iné peniaze zam-ľa.
Môžu si čerpať dovolenku, ak nechcú, aby si tzv. pokazili výplatu.
Gabi03
01.12.15,06:32
súhlas
fortunka
01.12.15,20:20
musim skontrolovat.... tak ci tak vzdy to bola otazka hodiny-dvoch a nie 4 dni :)
fortunka
01.12.15,20:26
toto si vsetko uvedomujem, zamestnankyna velmi dobre vie ak o funguju priepustky, kedze sama ostatnym par zamestnanocom riesi dochadzky..... a nejde u nas ani tak o peniaze ako o "drzost" s akou zdravy clovek oroste nepride do prace ked treba surne nieco robit a este ma tu drzost mi po par dnoch laskavo oznamit ked ju zhanam, ze ani len PN to nebude ale donesie mi priepustky ;) Nebude to veru u nas priepustka, pekne si vycerpa dovolenku... priepiustku k praktickemu lekarovi jej uznam na 4 hodiny prvy den co chybala a to je vsetko. v priebehu posledneho mesiaca uz navsivila vsetkych lekarov co sa dali...
ivka70
02.12.15,04:15
Kludne jej oznam, ze si vyziadas od lekara, od ktoreho ma priepustky, potvrdenie, ktore dni bola u neho v danom tyzdni na vysetreni.
Aj keby si to potvrdenie zamestnavatel zaplatil.
A ak ti predklada priepustku na den, kedy u lekara vobec nebola, ide o podvod, ktory podla zakonnika prace moze byt zavaznym porusenim pracovnej discipliny, opako anym a tym padom dovodom na okamzite skoncenie PP.
fortunka
02.12.15,05:05
no len lekarka je rodinna kamoska ;) ale priepustky jej neuzná to je jasne kedze ňik nechodi k praktickemu lekarovi denne od 8 do 16tej ;)
ivka70
02.12.15,05:09
Ak by lekarka potvrdila podvod, mas este ZP, preverit, ci si lekar ctoval vykony na pacienta kazdy den. Niekedy stavi len prejavit zaujem, lekar vie, ze nema opravnenie taketo potvrdena v podstate falsovat.
fortunka
02.12.15,06:21
Dakujem za typy aspon budem mat viac argumentov ;)