vladan
29.10.04,09:54
ahojte poraďaci,
potrebujem jednu pomoc... no možno to bude zahŕňať viac...
- je mi tu v práci samej otupno (čo sa stáva často) a keďže sa nachádzame v lokalite, kde chytím iba jedno rádio, a príjem má zníženú kvalitu zvuku, potrebujem si nainštalovať, resp. dostať sa k rádiu prostredníctvom netu.
Viem, že tu na Porade sú technicky a počítačovo zdatní ľudia, tak mi prosím pomôžte;)
- ja som klasický antitalent do počítačovej techniky, ale mám "bedňu", mám aj monitor a dokonca mám aj repráky (a bonus aj zosilovač, hmmmm). Soft používam nejaký windows tuším 99 alebo 2000 - ale to by som musela reštartnúť počítač, aby som to zistila...
Takže ak máte so mnou čo i len malilinké zľutovanie, tak mi prosím poraďte ako nato. Ocením každú infošku, len aby to bolo v ľudskej reči :D - za pochopenie ďakujem
... hej, a ešte dôležitá infoška mám záujem o "chytanie funradia" :-)
vopred ďakujem za pomoc
Majte pekný deň a ešte krajší "sviečkový" predlžený víkend :-)
Braňo
29.10.04,08:06
Skús program Netradio. Na Fun-ko musíš ísť na ich stránku, kde majú streaming.
Richard
29.10.04,09:23
Tak ako hovorí Braňo, každá lepšia rozhlasová stanica má vysielanie cez web, ktoré nájdeš na ich domovskej stránke.
Ale ak máš windows, tak máš asi aj winmediaplayer, kde sú už prednastavené rádiá - ja tako počúvam americké, alebo britské rádiá. (tuším slovenské tam nie sú, ale český rozhlas áno).
Ak chceš zistiť aký máš win, jednoducho si klikni pravou myšou na "môj počítač" a daj si vlastnosti... tam by to malo byť
la-dy
30.10.04,18:52
Ahoj.Veľa rádii vysiela priamo na svojich web stránkach. Tam treba len nájst to správne okno, na ktoré keď naň klikneš začne vätšinou automaticky hneď hrať, alebo len nastavíš pár detajlov.Tie okná môžu byť označené "life" a tak, trba si len poriadne prezrieť uvodnú stránku /býva to niekedy dosť nenápadné/.A treba mať software na prehrávanie ako Windows media player, alebo podobný.

Dodatok.
Nezálaží či máš aDSL alebo ISDN, ale od prenosovej rýchlosti.Ja mám 36kb/s a stačí, aj keď je to oproti reálnemu času asi o pár sekúnd oneskorené.Ja inak počúvam okey rádio cez www.okey.sk (http://www.okey.sk) a tam je na hlavnej strane malé žlte "live" na to klikneš a si tam.
Hlinkovx
30.10.04,19:59
Mala som ten istý problém..v práci nechytím absolútne nič..ale odkedy mám net v práci..tak počúvam moje obľúbené country..furt
Jozef Mihál
31.10.04,12:43
sea
01.11.04,14:24
Ahoj, neviem ci mas radiokartu, ak ano funguje tak isto ako "normalne" radio, ja mam DSL pripojenie - neobmedzene - a tak pocuvam radio cez net - www.accuradio.com alebo www.live365.com - tam si kliknes na niektory zo stylov a po kratkom nainstalovani prehravaca Ti bude hrat na co mas chut, len neviem aky rychly net mas - rychlost stahovania by mala byt co najvacsia aby Ti to nekoktalo.
Ahoj !
vladan
01.11.04,20:20
Ahoj, neviem ci mas radiokartu, ak ano funguje tak isto ako "normalne" radio, ja mam DSL pripojenie - neobmedzene - a tak pocuvam radio cez net - www.accuradio.com (http://www.accuradio.com/) alebo www.live365.com (http://www.live365.com/) - tam si kliknes na niektory zo stylov a po kratkom nainstalovani prehravaca Ti bude hrat na co mas chut, len neviem aky rychly net mas - rychlost stahovania by mala byt co najvacsia aby Ti to nekoktalo.
Ahoj !
takže, rádiokartu nemám, ale mám DSL pripojenie ... ale to asi nestačí, čo?:eek:
Hlinkovx
02.11.04,05:58
Vladi... nemusíš mať žiadnu radiokartu.. akorát zvukovku potrebuješ/ a keďže máš repráky... tak predpokladám..že ich máš zastrčené v zvukovke/ .......vyber si i-rádio..o ktoré máš záujem..a počúvaj....
http://www.funradio.sk dáš si live vysielanie..otvorí sa ti tuner.. a vyberieš si fun..načíta sa ti to..a hrá to..žiadny problém
rosemary
05.11.04,11:47
Silvi, mohla by si mi prosím, prezradiť na akej frekvencii chytáš to country, lebo som veľký fanda tohto žánru a slovensko neviem, že má takúto stanicu, počúvam iba Brno.
Hlinkovx
05.11.04,11:54
Ahoj rosemary...
www.countryradio.cz
www.radioapollo.cz
toto sú moje najoblúbenejšie
dúfam..., že sa ti budú páčiť
rosemary
05.11.04,12:08
Myslela som si, že je to české, lebo na slovensku neviem o stanici, ktorá by takéto nádherné veci vysielala. Pekne ďakujem
Hlinkovx
05.11.04,12:09
ešte ma teraz napadlo... to rádioapollo..tak tam rádio VALAŠSKO...väčšinou hrávajú.. české a slovenské pesničky...takže mi to celkom vyhovuje..
to country radio..tam väčšinou klasické country - či už anglické alebo česko slovenské

veď práve..čo je na škodu..u nás na Slovensku..samé anglické pesničky... ako by sme ani nehovorili slovensky..
rosemary
05.11.04,12:20
Cez net počúvam rádio iba doma, v práci máme klasiku, ale roky máme naladenú Frekvenciu 1 /panebože to nie je reklama, iba výmena názorov pri káve/ a tam celý deň hrajú české, slovenské a zahraničné staršie /nádherné/ čo nám kedysi seniorom hrávali na dikotékach. Veru mám niekedy problém, aby som kolegyne neodstrašovala mojím spevom.
Hlinkovx
05.11.04,12:27
ja doma skoro nič nechytím / myslím z českých staníc/ ..niekedy sa podarí..český rozhlas... ale je obdobie..keď aj týždeň nejde vôbec nič...a to sme od hraníc 100 km...
keď som bola v Nemecku..tak som tiež počúvala české country, aby som si aspoň trošku pripomenula domov.. ale to bolo cez klasické rádio..
však v práci máš tiež net.. tak v tom nevidím problém...prečo to nepočúvať aj v robote..
ja tu v robote nechytím absolútne nič..ani slovenské ale o to ani nemám záujem...