Katalin Köpcsényi
01.12.15,10:05
Boli sme u lekára na kompletné vyšetrenie. Od malička nosím okuliare, mám veľké dioptrie. doktorka mi vypísala nové okuliare. Tak sme išli hneď do optike a vybrali sme okuliare. Problém je to že nevidím s okuliarmi, velmi mi bolí hlava a oči hneď ako dám na nos. Ja som vyplatila okuliare a neviem používať, a teraz nikto nechce prevziať zodpovednosť ani optika, ani očná ambulancia, čo môžem teraz robiť, kam sa obrátiť o pomoc???!!! Tu prosím si o pomoc poradte.Ďakujem za odpovede. Katka
Kvaka
01.12.15,09:51
Treba zistiť, kto urobil chybu, či bol zlý predpis dioptrií, či nekvalitná práca v optike.
Predpis si daj skontrolovať u iného lekára, ale ak sa inak nedá, aj špecializované optiky to vedia premerať, len to nie je vždy presné, najmä ak máš väčšie dioptrie, prípadne kombinované s inou očnou vadou.
Potom reklamuj tam, kde vznikla chyba.
Terezia13
01.12.15,10:00
nepredpísala ti okuliare s cylindrom? na tie si málokto zvykne, príznaky tie isté - bolesť očí aj hlavy - ja som ich tiež odmietla nosiť
BXLmiami
01.12.15,10:03
Ale predsa okuliare si vyberáš ty nie lekár.Dá ti sklíčka a spýta sa či je to dobre a predpíše to,čo ty označíš ako dobré :-).
Mária27
01.12.15,10:12
niekedy to zistí až neskôr
Kvaka
01.12.15,10:13
Fíha, tak ja mám inú skúsenosť. Mne rozkvapkajú oči a zistia presne, aká je chyba a pri čítaní do diaľky ešte pred rozkvapaním u doktora predsa ja môžem len písmená správne pomenovať, prípadne nevidieť ich prečítať, tam sa nedá povedať, že toto je mi lepšie. Lekár to vyhodnocuje.
Mária27
01.12.15,10:13
kamarátka mala podobný problém, niekoľkokrát jej v optike upravovali nastavenie sklíčok a rámu, až zostala spokojná
BXLmiami
01.12.15,10:16
To ale nič nemení na tom,že okuliare si vybrala pacientka.
Kvaka
01.12.15,10:16
Aj v optike môžu nesprávne premerať vzdialenosť zorničiek, zle nastaviť sklon rámu, pri multifokálnych je to niekedy aj o návyku na iné sklá.
Kvaka
01.12.15,10:20
Nie, ona si vybrala iba ak rám, dioptrie jej predpisuje predsa odborník. A pri videní do diaľky aj na základe toho, čo prečítala, upresnené vyšetrením po rozkvapaní. Opravujem, áno, máš pravdu, pacient je ten, kto povie posledné slovo, že kedy vidí najlepšie. Či už do diaľky, či na blízko. Doktor iba vymieňa sklíčka. :) :)
maja
01.12.15,10:26
Mne sa stalo, že v optike zle vycentrovali sklá, mala som to potvrdené od doktora...Dcéra zas mala problém s cylindrom, treba to poriadne vyšetriť a potom dobrá optika. Odkiaľ si ?
Katalin Köpcsényi
01.12.15,10:34
S Hurbanova som.My sme včera zavolali doktorke a len vymýšlala, lebo že to sklo je hrubšie čo mám teraz... a oni mi to hovorili ale,nikto mi nič nehovoril.... výhovorky... a vyplatila som 200 euro :(
Katalin Köpcsényi
01.12.15,10:35
Už vybavým iný termín inde.... ale neviem tu som dostala len výhovorky... :(
maja
01.12.15,10:39
Treba ísť za lekárkou osobne nech sa na tie okuliare pozrie, po telefóne to nevybavíš nič...
Katalin Köpcsényi
01.12.15,10:42
Dobrý deň! A náhodou neviete že kam môžem ísť ďalej, kedy nikto nechce prevziať zodpovednosť ...
arizona
01.12.15,10:54
Mna tiez rozbolela hlava pri noseni jednych okuliarov.
Chyby nasla jedna sikovna opticka,mala som mierne prehnuty ram,ten narovnala a problem bol vyrieseny.
Ak mas jemny,kovovy ram,chyba moze byt aj v tom.

Ale ak cez sklicka nevidis,tak je problem inde. Skus sa s optikou dohodnut,ci by ti sklicka nevymenila za ine,do povodnych ramov...
mareko
01.12.15,14:15
Ako prvé treba dať premerať sklá, či sú v súlade s lekárskym predpisom (samozrejme v inej optike). Ak sú sklá zle osadené, (je veľa možností na zlé osadenie skiel či vloženie úplne zlých sklíčok, zámerne nepoužívam odborný výraz šošovky, stalo sa už, že vymenili pravé sklíčko s ľavým) je na vine optika. Tu je jednoduché dokazovanie viny. Horšie je, ak optika osadila všetko OK a chyba sa stala u lekárky pri predpisovaní dioptrií a ostatných parametrov. Tam už zrejme nik nedokáže vinu lekárky, lebo je to o súčinnosti lekárky a pacientky. V takomto prípade by som použila rámy z nových okuliarov a predpis od iného lekára. Pri kontrole očí za účelom nových okuliarov je nutné byť sústredený a vnímavý. Ak si nie som istá správnosťou výberu, tak si nechám aj 5 krát vymeniť vkladané sklíčka, cylindre a prehodiť os, až kým nemám pocit komfortného videnia už v ambulancii. Nenechať sa odbiť.
alaya1
01.12.15,16:36
Navstvite inu ocnu ambulanciu, kde vam opat premeraju vas vizus a ak sa potvrdi nesprave zameranie, ci vyhotovenie sosoviek mozete podat reklamaciu .Pocity , ktore popisujete su priznacne pri nespravne nameranych korekciach.
alaya1
01.12.15,16:37
Moj ocny lekar tvrdi, ze ak su korekcie spravne nastavene, okuliare sadnu na prvykrat.
fortunka
01.12.15,20:35
Ako pisu ostatni, treba skusit premerat zrak u inej ocnej, skontrolovat okuliare.... mne napr pred zakladanim sklicok meria dioptrie pristrojom a ja si uz potom iba poviem ako mi je lepsie ( nemam rovnake dioptrie cize skusame) alebo si vyberam podla toho kam tie okuliare budem nosit. Detto sa mi stalo ze proste bol vykriveny ram v inej optike mi to napravili a hlava ma prestala boliet, ja som mala migreny ze hroza.
kopretinka
01.12.15,21:15
....Ale je možnosť,že tie sklá sú multifokálne,tam si treba zvyknúť.....na to ťa ale lekár mal upozorniť.