Juraj179
01.12.15,12:35
dobry den...chcem stavat ciastocne podpivniceny dom z tehly. Viete mi poradit z coho je najlepsie a ako postavit pivnicu?
buchač
01.12.15,12:19
Neblázni...
Na nete - presnejšie na stavebných fórach je návodov plno.

Mimochodom, otázka je nie úplná...ono záleží od viacerých okolností.
Terezia13
01.12.15,12:21
a to nemáš v projekte
Juraj179
01.12.15,15:59
Ja som chcel len vediet nazor niekoho kto s tym ma skusenost a vedel by mi v tom poradit. Este nemam projekt....mam len vizualizaciu. Dom bude z tehly a rozmyslam ci pivnicu spravim z DT alebo tiez z tehly. A este by som sa chcel spytat aku tehlu by ste doporucovali. Dakujem za odpovede
Chobot
01.12.15,20:48
Môžeš urobiť z DT, alebo železobetón. Ak dáš tehlu, bude ju treba dôkladne izolovať, aby sa vlhkosťou časom nerozpadla. Ale stavebníci alebo projektant ti povedia najlepšie, aký bude najvhodnejší materiál vzhľadom na terén, spodnú vlhkosť, zaťaženie stavbou a iné faktory, ktoré my nevieme.
jslancik
02.12.15,04:33
Tvoje uvahy su zbytocne. Zatial si v stadiu snivania o dome... Ked prejdes dalsimi stadiami, tvoje otazky ti zodpovedia kompetentne osoby, napr. projektant, stavebny dozor, atd.
PS. Najcastejsie sa to riesi s DT.
chandler
03.12.15,07:17
urcite nie z tehly. beton je odolny proti vlhu ale tehla nie. sice to zaizolujes, ale vzdy sa ta izolacia niekde presekne. navyse zo statickeho hladiska je beton lepsi ako tehla, takze ti statik asi povie ze musia byt DT.