Linda007
01.12.15,15:53
Dobry den,
dnes som kupila na Vianoce parfem pre priatela zevraj v akcii 40 ml za 16 eur. Moja chyba. Na internete su vsak v slovenskych int. Obchodoch tieto parfemy 90 ml za 13 eur. Mam ako spitrebitel pravo vratit tento tovar? Necakala som az takyto nehorazny rozdiel a citim sa strasne podvedena....Dakujem za rady


Vrátený text...
misoft
01.12.15,14:56
Nie, nemáš! To to záleží len na predávajúcom, či zoberie späť.
Dáša_
01.12.15,14:56
žiaľ nie, do kamennej predajne tovar vrátiť nemôžeš. Toto funguje iba pri internetových obchodoch
Tweety
01.12.15,15:03
Sú rozdiely ale nepovedala by som, že až také nehorázne. Parfém z kamennej predajne( osvedčenej parfumérie)je zárukou, že je originál.
buchač
01.12.15,15:09
Nehorázny je Tvoj názor !!!!
lujza.j
01.12.15,15:11
To by som netrdila.....
Tweety
01.12.15,15:14
nie raz som mala cez net rovnaký ako z kamennej a veru nebolo to ono
dmc
01.12.15,15:16
Blby pocit.... pre teba. Celkom prijemny pocit - pre ochodnika. Vratit tovar pretoze na internete je lacnejsi pravo nemas.
buchač
01.12.15,15:25
Pitralon veru nevezme....a ani 378...;) :D :D :D :D :D
arizona
01.12.15,18:28
Toto urcite nie je dovod na vratenie tovaru. Predajca nie je povinny ti tovar zobrat spat.

A preco sa citis podvedena? Je predsa logicke,ze kamenny obchod ma ovela vyssie naklady na prevadzku ako eshop.
Dalsia vec je ta,ze ak ma stala predajna dobre meno a je v meste dlhsie,tak jej zalezi na dobrom mene a zakaznikoch,nedovolji si predavat imitacie,ktore ty ako zakaznik na prvy pohlad neodhalis.
Pri kupe cez net od neznamych firiem je velka pravdepodobnost,ze kupis smejd!
A cim lacnejsie ho eshop ponuka oproti konkurencii,tym skor je to iba imitacia.

Nie sme taky bohati,aby sme kupovali lacne veci.... Ak sa v buducnosti ulakomis iba na cenu,tak dufam,ze nezalozis novu temu,ako sa citis podvedena,lebo si kupila kopiu toho co si objednavala.
misoft
01.12.15,19:12
Istotne založí....;)
fortunka
01.12.15,20:19
no to teda musi byt "parfem"
Oliwa
01.12.15,20:49
Prečo sa cítiš podvedená? Veď si práve získala - životnú skúsenosť! A ani Ťa nevyšla tak draho... ;)
jslancik
02.12.15,04:47
Nerozumiem, o co ti ide. Tebe je luto, ze si kupila priatelovi original drahy parfem, ked si mohla kupit lacnu flasku s rovnakym napisom s otaznym obsahom? Alebo nevies, ako to chodi s parfumami. Prave ten nehorazny rozdiel by ta mal usmernit, ze to nie je v poriadku, ta nizka cena.
ivka70
02.12.15,05:13
To, ze najdes niekde nizsiu cenu e je dovodom na vratenie ci vymenu tovaru.
A pozri si recenzie, aky je rozdiel medzi parfumom z kamennej predajne a z internetu. Casto ide na internete o nahradu, vyrabanu niekde v Azii, s podobnou vonou ako original..
buchač
02.12.15,05:23
V súvislosti zo zadaním otázky znie odpoveď jasne - NIE.
Dôvodov je viacero....a sú podobné, ako ich má nejeden eshop, t.j. tovar musí byť nerozbalený, nepoužitý a podobne...

Na rozdiel od eshopu si v kamennej predajni môže zákazník odskúšať vôňu parfému a rozhodnúť sa o kúpe,čiže nekupuje mačku vo vreci.
-------------------------------------

Ten "nehorázny rozdiel = 3€ " ma vcelku aj dobre pobavil.
Nejaký eshop - podnikateľ má svoj tovar narvatý v garáži, pivnici...v lepšom prípade v nejakej inej, vhodnej miestnosti a tak obchoduje.
Zákazníčka Linda si neuvedomuje aj to, že ten eshop nepošle balíček zadarmiko, ale dobehne nejaký kuriér....a ajhľa, objednávka sa z 13€ okamžite navýšila o cca 5€.....

No neviem...ale to je niečo nehorázne...ja by som sa cítil strááášne podvedený. ;)

P.S.:
Ja viem, aj tri eurá sú love pre študenta ...jedna škatulka cigošiek, alebo dve kávy by sa dalo...
jslancik
02.12.15,05:42
90 ml vs. 40 ml. To je rozdiel.
buchač
02.12.15,05:47
Máš pravdu, beriem...nevšimol som si.

ALE aj tak si za tým svojim názorom stojím.
Ivet007
02.12.15,13:35
Takže chcem sa všetkým poďakovať, ktorí reagovali, aj chytrolínom , ktorý sa síce zapojili a snažia sa luďom iba otráviť deň (viď buchač) .......Môžeš si kúpiť parfém aj za 100 eur a budeš smrdieť horšie ako pitralon ty chytrák. Neviem, možno si taký geroj že zarabáš toľko, že ti peniaze vypadávajú z vačkov no mne nie je jedno ako je s mojimi peniazmi naložené. Normálne som sa pýtala na moje práva ako spotrebiteľa......takže si nabudúce nechaj svoje NEVTIPNÉ komentáre pre seba prosím ťa............................................No takže napísala som do nemenovanej drogerie, ako sa má vec a zavolala mi jedna milá ochotná pani, že parfém môžem vrátiť. Takže problém sa vyriešil. A nie nemám problém kúpiť priatelovi drahý darček, no určite nie som ten typ ktorému niekto nahovorí že keď niečo stojí 100 eur tak je to vynikajúce neprekonateľné. Vidím do marketingu a viem aj ako to chodí s nákladmi v kamenných obchodoch. Takže ešte raz ďakujem a prajem všetkým otravovačom nech sa im dobre darí pri narábaní s financiami.
misoft
02.12.15,13:41
Ja som v odpovedi napísal, že to záleží na obchodníkovi, pretože právne nie je nárok.
Ivet007
02.12.15,14:39
Áno viem ďakujem, preto som sa obrátila na samotný obchod. Ja som v mojej odpovedi narážala skôr na tie komentáre že som kupovala v drogérii pitralon atď. nemám už slov k takémuto správaniu.
jslancik
02.12.15,14:40
takže mu ideš nakoniec kúpiť s najväčšou pravdepodobnosťou fejk? lebo veď ušetríš. Nuž ale čo, komu niet rady, tomu niet pomoci. A už vidím tému o cca týždeň. "kúpila som parfum a nie je to originál"...
buchač
02.12.15,14:42
.Môžeš si kúpiť parfém aj za 100 eur a budeš smrdieť horšie ako pitralon ty chytrák. Neviem, možno si taký geroj že zarabáš toľko, že ti peniaze vypadávajú z vačkov no mne nie je jedno ako je s mojimi peniazmi naložené. Normálne som sa pýtala na moje práva ako spotrebiteľa......takže si nabudúce nechaj svoje NEVTIPNÉ komentáre pre seba prosím
===========================
1. NORMÁLNE som odpovedal...viď prvá veta v danom príspevku

2. ZARÁBAM toľko, že mi z toho vlasy vypadali...:D :D :D

3. TRT vieš a hovno makové, že ako to chodí v kamennom obchode !...a to Ti vravím ako vyškolený manžel managerky oddelenia s drogistickým tovarom...;)

4. NENECHÁM si príslušné komentáre !...ak Ťa to poteší alebo ukľudní, iní vyfasovali ešte viac a aj horšie...:)
sosak
02.12.15,14:44
Ivet007, z tvojich starších príspevkov viem, že vieš používať aj užitočné, neviem, prečo si @misoftovu radu neohodnotila ako užitočnú, pretože ti dobre radil. Nie je to povinnosť ale...
lujza.j
02.12.15,14:45
Zas to tak neprezivaj...nejde o zivot...
Ivet007
02.12.15,14:54
Môžeš mať dušičku na mieste, existujú aj recenzie eshopov a odporúčania od známych, ktorý už majú v danom obchode skúseností s nakupovaním. A keby som tú tému aj založila, tak vieš čo? K tomuto tento portál slúži ;-)
Ivet007
02.12.15,14:58
Tak prepáčte pán vyškolený manžel managerky oddelenia s drogistickým tovarom, ja sa ukľudňovať nepotrebujem, len neviem čo ste tými vašími komentármi akosi sledoval =) .....hej nedovoľujem si vám ako vyškolenému oponovať, že aj niekto iný okrem váš má nejaké znalosti, bože chráň =D
Ivet007
02.12.15,15:09
OK oznacené
buchač
02.12.15,15:18
Ty si puk....
Šak sa trochu povznes nad kvalitným poddžubom... :D
Tá zmienka o manželke bola o tom, že z jej rozprávania som sa dozvedel,že čo za exotov je medzi zákazníkmi...

Pochopila ?
------------------------------

...a šak nože sa nám ešte pochváľ, že čo to za parfém je. ;)
fortunka
02.12.15,15:38
za tych par eur ziadny parfum, skor nejaka vodicka, mozno parfumovana, alebo toal. voda... to zase vie znalec parfumov:D A musim sa pridat k zastancom teorie lacny parfum = fake, pretoze to sedi na milion percent.. cez zname eshopy som si ich nakupila neurekom, ale ked som si kupila orignal vo fannku tak to bola uplne ina vec.. napr. menovite si spomeniem na Incanto ... z netu po pol roku smrad a hroza... z obchodu vonia uplne inak. Hugo Boss rovnaka skusenost... ale to smrdelo hned... niekto ale boli ok... Cena je samozrejme rozdielna, to my co mme eshopy a predajne vieme :D mne by 3 eura nestali ani za cestovanie do toho obchodu aby somt o vratila a nedaj boh ze este platit dopravu (co urcite bude) na dalsi tovar co pride postou:)))
Linda007
02.12.15,15:57
Podstata toho bola, že nešlo o 3 eura.
Peggynka
02.12.15,16:17
Išlo o 10,23€,otázkou je kvalita.Možno by si bola bližšie k pravde,ak by si pozrela,či vôbec takéto balenie výrobca predáva.Ale to ja len tak...mimochodom :)
lujza.j
02.12.15,16:17
Preco si podstatu neriesila pred kupou?!ešopy s vonafkami nevznikli vcera.....tolko kecov pre 16 korun:--- si mohla za 5z avonu....
Peggynka
02.12.15,16:26
To máš tak...napr. tu sme sa dozvedeli,o aké parfémy z Číny sa jedná,ale nedozvedeli sme sa,ktorá firma si ich objednala :eek: Prečo ich kryjú ????
http://zahori.sk/27245/colnici-zlikvidovali-v-zohore-viac-nez-6-000-parfemov-a-toaletnych-vod/
lujza.j
02.12.15,16:40
Ja neverim..ani kamennym predajniam...ale to je moj problem:) klame sa tu vsade a na vsetkom....od potravim az...vonafka kupena v at...a tu v kamennom....hadajte v ktorom bola skutocnejsia....takze asi tak
Peggynka
02.12.15,16:49
Však jasné,pretože 6000 flakónov jednej značky rozdistribuuje po celom SK :D
willma
02.12.15,19:13
zbytočne mažeš
Žabinka
02.12.15,19:59
ivet/linda007 nielen maže, aj mená mení..;)
Tweety
02.12.15,20:01
no vidíš, zdalo sa mi, že bolo iné,