ninocka55
02.12.15,13:50
Taká malá otázka do pléna: Aké máte skúsenosti pri prevzatí účtovníctva po predchádzajúcich účtovníkoch? Ja som úplne zhrozená. Neviem, či to mám iba ja také "šťastie" alebo naozaj je kopec takých "účtovníkov", ktorí neovládajú fakt základné veci a ani ich to netrápi.
Odovzdajú účtovníctvo v takom stave, že sa potom s tým týždne trápim a keď vyčíslim chyby a prípadne dodanenia, majitelia z toho šedivejú. Nepíšem teraz o firmách, kde majitelia sú nezodpovední a potom aj to účto tak vyzerá, ale naozaj čisto o práci účtovníka.
Samozrejme aj ja občas urobím chybu, som len človek, ale také chyby a nedostatky, ktoré zanechávajú po sebe predchádzajúci účtovníci, je úplná hanba.
SERVIS
02.12.15,12:57
Ja som pred rokom prevzala účto a teda, presne ako hovoríš.. pritom pán čo mi ho odovzdával bol už v rokoch, s titulom a bola som prekvapená ako naľahko to bral, celé účtovanie.. chýbalo kopu dokladov, ale on účtoval ako keby ich mal..
ninocka55
02.12.15,13:03
Mne raz jeden pánko napísal, keď som od neho chcela inventarizáciu, že robí účto 20 rokov a ešte nikto po ňom inventarizáciu nechcel. Nakoniec mi ju ani neposlal, lebo ani nevedel ako to má vyzerať :-)
misomiso
02.12.15,13:17
Podla mna je hanba skor to, ze mame taku komplikovanu a neprehladnu legislativu, ze ani dvaja uctovnici s vysokou skolou a praxou sa nezhodnu na tom, ako to ma v praxi vyzerat - a stale sa to zhorsuje.
kn-alka
02.12.15,14:06
súhlasím misomiso - koľko ĺudí - toľko chutí
ja si tiež zanadávam na predošlé účtovníčky, a takisto viem, že ďaľšie účtovníčky si zanadávajú na mňa :)

A takisto viem, lebo som osobne videla, aké účtovníctvo prešlo pri daňovej kontrole - celé podľa mňa hrôza - a pre DÚ to bolo v poriadku.
ninocka55
03.12.15,08:02
tak s tým sa ja uspokojiť neviem, ja sa snažím pracovať tak, aby nebol dôvod na mňa nadávať. Keď prevezmem účtovníctvo dobre spracované, nemám prečo nadávať a o to sa snažím aj ja.
taiko
03.12.15,09:33
karakul
03.12.15,09:55
... nielenze mame komplikovanu legislativu ako napisal misomiso, ale myslim si, že aj nezodpovednu legislativu - myslim tym najma na rozne expresne rekvalifikacne kurzy, ktore chrlia/chrlili davy odbornikov (vcitane uctovnikov) ako na beznom pase; staci sa niekedy zacitat tu Porade polozene otazky (niekedy aj odpovede) od ludi, ktori si v profile uvadzaju profesiu uctovnik (samostatny, hlavny, alebo aj zivnostnik) - sledujem stranku zopar rokov, a je naozaj cim dalej tym horsia kvalitativna uroven... niekedy mam dojem, ze zopar jedincov uctuje IBA na zaklade odpovedi... ale budiz im ku cti, ze sa aspon opytaju - poznam zopar takych, ktori sa nedaju ani tolku namahu, aby sa nieco opytali. Su tu ale i velmi kvalitni uctovnici s velkym "U" - a ti zasluzia si pochvalu.
ninocka55
03.12.15,11:17
jslancik
03.12.15,13:22
keď čítam otázky "účtovníkov" tu na porade, tak sa už ničomu nečudujem.
taiko
03.12.15,14:40
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
to nie je otázka, ale debata
zartujes? Chcela si tym povedat, ze teda debata moze mat nejednoznacny zmatocny nazov podla ktoreho ju o tyzden uz nikto nenajde, ergo bude zbytocna? ;):)