andrem
02.12.15,19:21
Zamestnanec si ide uplatnit nahradu uslej mzdy pocas PN. Potrebujem rozdelit jeho prijem na 15 a 16 odpracovanych dni, pricom vychadzam z jeho hrubej mzdy pomernou castou. Vypocet cistej mzdy musim spravit za kazde obdobie zvlast, nie priemerom. Zvlast vypocitat za prve aj druhe obdobie odvody, dane - cistu mzdu. Moja otazka: Ako postupovat v pripade NČZD ktora je stanovena na mesiac, ako ju v pripade rozdelenia prijmu uplatnim (v oboch obdobiach je zaklad dane vyssi a uplatnit si ju moze). Dakujem velmi pekne za radu.
Tweety
02.12.15,18:23
NČZD uplatníš k celkovej náhrade v mesiaci.
andrem
02.12.15,18:26
Moj vypocet musi byt: cisty prijem 1. obdobie, cisty prijem 2. obdobie. Preto ta otazka.
avalik
02.12.15,19:35
Ved nebudes pocitat priemerom ale pomerom.
Vypocitas cistu mzdu aku by dosiahol ak by pracoval cely mesiac podla urceneho rozvrhu pracovnych zmien.
Potom si rozdelis mesacny fond na odpracovane a neodpracovane hodiny. Vypocitas pomerne casti cistej mzdy za odpracovane hodiny a za neodpracovane hodiny. Z cistej mzdy za neodpracovane hodiny odratas vyplatenu nahradu prijmu za PN. Vysledok bude suma, ktoru zamestnanec ziada doplatit.
andrem
02.12.15,20:05
Mam presne vycislenu hrubu mzdu za obdobie kedy bol v praci a z nej mam vycislit cisty prijem. Preto by som rada vedela, ci NČZD nevypocitat pomerom, ci sa to vobec smie.
Dakujem za upozornenie o zdvojeni otazky, ospravedlnujem sa.
avalik
02.12.15,20:25
Hore pises, ze si ide uplatnit nahradu uslej mzdy, tak musis vyratat z hrubej mzdy, na ktoru by mal narok ak by nebol na PN, tak ako som pisala vyssie.