stefbel2
03.12.15,08:45
Dobry den mam trochu specificky pripad. Predavajuci- ma vlastny eshop ma oslovil cez fb messenger ze mi preda dobre autoradio s navigaciou..Bol som pred jeho domom a na ulici sme ho namontovali. Vyplatil som ho a fakturu mi poslal mailom o 2 dni. Postupne som zistil ze ma chyby to radio a vratil som mu ho so ziadostou o odstupeni od zmluvy. On mi to zamietol, lebo som bol pre neho osobne. Ja si myslim, ze o tomto ten zakon nevravi..Dakujem za rady a vysvetlenia..osobne som si precital zakon 102/2014 a je to tam inac pisane..
misoft
03.12.15,07:54
Tak mu povedz, že ste boli na ulici a nie v obchode....a ponúkal ti ho elektronicky (i FB je elektronická komunikácia).
A - len tak bokom - mu naznač, že FB je mocná zbraň.... statusy vedia zázraky robiť..... a jeho e-shop bude len éééééé-šopa.....
stefbel2
03.12.15,08:38
Ved to som povedal a neni s nim rec..stale si mele svoje..otazka ci sud vyhram alebo nie..
arizona
03.12.15,08:50
Tvoj pripad nie je specificky,na nete je vela tem,kde by si nasiel odpoved.
Pokial si zmluvu uzatvoril na dialku,je dno,ako si ho prevezmes,ci cez postu,alebo osobne

Viac citaj tu http://www.porada.sk/t91716-vratenie-tovaru-do-7-dni-bez-udania-dovodu-e-shop.html#post1410697

http://www.porada.sk/t91716-vratenie-tovaru-do-7-dni-bez-udania-dovodu-e-shop.html#post1423388

Alebo
http://pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=10
stefbel2
03.12.15,08:57
Je specificky koli tomu, ze sme sa dohadovali na nete cez messenger..radio som si preberal na ulici pred dotycneho domom a nie na prevadzke a tam som ho vyplatil. Potom ma poziadal nech vyplnim online objednavku a poslal mi fakturu. Teraz je tu prakticky boj medzi vykladom zakona. A to:

(1) Zmluvou uzavretou na diaľku sa na účely tohto zákona rozumie zmluva medzi

predávajúcim a spotrebiteľom dohodnutá a uzavretá výlučne prostredníctvom jedného alebo

viacerých prostriedkov diaľkovej komunikácie bez súčasnej fyzickej prítomnosti predávajúceho a

spotrebiteľa, najmä využitím webového sídla, elektronickej pošty, telefónu, faxu, adresného listu

alebo ponukového katalógu.

(2) Zmluvou uzavretou mimo prevádzkových priestorov predávajúceho sa na účely tohto

zákona rozumie zmluva medzi predávajúcim a spotrebiteľom

a) uzavretá za súčasnej fyzickej prítomnosti predávajúceho a spotrebiteľa na mieste, ktoré nie je

prevádzkovým priestorom predávajúceho,

b) na ktorej uzavretie dal návrh predávajúcemu spotrebiteľ na mieste, ktoré nie je prevádzkovým

priestorom predávajúceho,

c) uzavretá v prevádzkových priestoroch predávajúceho alebo prostredníctvom prostriedkov

diaľkovej komunikácie bezprostredne po individuálnom a osobnom oslovení spotrebiteľa

predávajúcim na mieste, ktoré nie je prevádzkovým priestorom predávajúceho, alebo

d) uzavretá počas predajnej akcie alebo v súvislosti s ňou.
stefbel2
03.12.15,09:01
Chcem odstupit od zmluvy do 14 dni, len teraz presne neviem, ci som spravil chybu, ze som to radio kupil takto alebo nie..Ci to na pripadnom sude obstoji, alebo nie..Nemam ziadneho pravnika, co by mi s tym poradil
arizona
03.12.15,09:08
Chcem odstupit od zmluvy do 14 dni, len teraz presne neviem, ci som spravil chybu, ze som to radio kupil takto alebo nie..Ci to na pripadnom sude obstoji, alebo nie..Nemam ziadneho pravnika, co by mi s tym poradil
Citaj aj tu.http://pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=10
stefbel2
03.12.15,09:14
NJ precital som toho dost..ale moj konkretny pripad musi asi zobrat do ruky pravnik..U nas je to 14 dni. Tu ide o to, ze on argumentuje , ze som si bol po radio osobne a ja argumentujem tym, ze ked stojim na ulici a nemam ani zmluvu ani fakturu v ruke, tak to neni standartny predaj na predajni. V tychto clankoch neviem najst rozuzlenie mojej situacie..mozno som prisiel o 380 eur
misoft
03.12.15,09:54
Argumentuj elektronicky uzavretou objednávkou - už toto je obchod na diaľku, odoslanie faktúry elektronicky. V každom prípade - pohroz mu, že toto bude riešiť SOI a tiež súd. Porušil tých zákonov dosť na to, aby do-e-shopoval.... A spomínal som i FB - ten vie byť svyna, až sa pri jeho obchode objavia negatívne odporúčania a spôsob jeho chovania.
zolik2001
07.01.16,13:31
Nebolo by lepsie ho poziadat o odstranenie zavady na danom vyrobku a ak by sa chyba objavila znova tak ziadat o vratenie tovaru a on nech si ziada vratenie penazi od dodavatela. Otazkou este je ci si kupoval novy produkt alebo uz pouzivany a ze ci dany eshop nenakupil tovar od niekoho komu ho nevie vratit ci reklamovat a preto nechce riesit tvoju reklamaciu ci odstupenie od zmluvy lebo by mu to ostalo.
martinetto
12.01.16,12:10
V tomto prípade (podľa dátumu príspevku) už nie je možné uplatiť právo na odstúpenie od zmluvy. Avšak právo je priznané, lebo nerozhoduje spôsob dodania (osobné prevzatie alebo doručenie kuriérom) ale rozhodujúci je spôsob uzatvorenia. Ak ste sa dohodli cez FB, aj v takom prípade došlo k uzatvoreniu zmluvy "na diaľku". V tomto prípade predávajúci by mal vrátiť zaplatené peniaze. Avšak odporúčam teda uplatniť si zodpovednosť za vady. Predavajuci moze reklamaciu zamietnut len na zaklade pisomneho odb. posudenia (§18 a nasl. Zakona c. 250/2007 Z.z.) a teda pockat ako reklamaciu vybavi a ci k tomu poskytne vsetko co ma. Ak reklamacia nebude vybavena v zak. lehote mate pravo od zmluvy odstupit.
fortunka
12.01.16,13:14
Bola vytvorena riadna objednavka/kupna zmluva, na zaklade ktorej doslo k predaju? To ze ma eshop neznamena ze ked niekto pride kupi si nieco v "obchode" osobne, kde mu je to nainstalovane, predvedene na "ulici" tak pre neho plati ze moze vratit tovar. Pretoze to je klasicky priamy predaj. Podla mna ak ma chyby, mozes ho reklamovat. Ja by som postupovala tak. Ak sa chces sudit, mozes vyskusat ;) Podla mna rozhvor na cez FB nie je uzatvorenie zmluvy, ale moze to kazdy brat inak ;)
Zmysel 14 dnovej lehoty je v tom, ze clovek co tovar nikdy nevidel, si ho objednal a ak mu nevyhovuje moze ho vratit/vymenit.. a nie v tom, ze budem tyzden pouzivat a nepaci sa mi a ide spat do obchodu ;)