jar88
18.12.15,07:51
z môjho pohľadu je to fakt plytvanie zdrojmi. Celkom by ma zaujímalo, či to takto robia aj na zahraničných klinikách. Či napríklad neexistujú väčšie balenia.... Tisíc možností. Ale nie som lekár. Respektíve, nei som politik, čo určuje pravidlá.
Je to plytvanie, tak ako si napísala a určite je spôsob, ako liečiť a zbytočne neplytvať.
Ale to by museli riadiť a vykonávať odborníci. V zdravotnom systéme by sa malo konať na základe odbornosti a potreby pacienta, veď tu ide o zdravie ľudí. Tu nemá čo rozhodovať politika a nie tak ešte cena, platy a rozkrádanie.
BXLmiami
18.12.15,06:52
Tak aj mňa by to zaujímalo,ale to je tak-dávkovanie majú tieto lieky podľa kil alebo podľa plochy,alebo celkovej dávky na kg,čiže nejaká cielená dávka sa všeobecne napasovať nedá.Riedia to laboranti a v podstate ak je ambula dlhšie otvorená,môže sa infikovať alebo neviem čo,raz bol cirkus v Leviciach,že asi 5 pacientov sa nakazilo a tak zistili že tú jednu infikovanú ampulu dali na podnet vedenia 5 ľudom a podľa predpisov mali jednemu.Jednoducho to je medicína a tú proste do nejakých pravidiel alebo ekonomiky ťažko skryjete.
jar88
18.12.15,07:23
hmm, dnes som tankovala diesel 0,97€/l, pumpa benzinol
Pekné nie,;) 97 centov za liter nafty.:)
Ja platím 52 centov za liter plynu a predtým asi 58 centov.:)
"LITER" to kde ? absolútne presvedčivá argumentácia, len či na morskom dne alebo na lomničáku
ešte daj výhrevnosť jedného litra plynu
LPG je syntetizován rafinací ropy nebo kapalného zemního plynu, tzn. že je převážně získáván z fosilních zdrojů energie. Hoří čistě bez sazí a s jen velmi malým obsahem emise síry, která nepředstavuje žádná rizika znečištění země nebo vody. U LPG se udává výhřevnost 46,1 MJ / kg ve srovnání s 42,5 MJ / kg u nafty a 43,5 MJ / kg u benzínu. Nicméně jeho energetická hustota je nižší než u benzínu a nafty a tomu odpovídá i jeho vyšší spotřeba.
Dáša_
18.12.15,07:28
Tak aj mňa by to zaujímalo,ale to je tak-dávkovanie majú tieto lieky podľa kil alebo podľa plochy,alebo celkovej dávky na kg,čiže nejaká cielená dávka sa všeobecne napasovať nedá.Riedia to laboranti a v podstate ak je ambula dlhšie otvorená,môže sa infikovať alebo neviem čo,raz bol cirkus v Leviciach,že asi 5 pacientov sa nakazilo a tak zistili že tú jednu infikovanú ampulu dali na podnet vedenia 5 ľudom a podľa predpisov mali jednemu.Jednoducho to je medicína a tú proste do nejakých pravidiel alebo ekonomiky ťažko skryjete.

No, toto my nevyriešime. Ale je jasné, že sme sadli na lep. A možno na lep sadli aj novinári. Lebo ten humbug, čo sa spustil... Zažila som, že niektorých ľudí to veľmi vykolajilo. Zvlášť, pokiaľ prišli v nedávnom období práve vďaka takejto chorobe o niekoho blízkeho.

Včera som listovala pravdu. A teda, tomuto problému sa venovala na úvodných stranách. Ani neviem, či na 6, či na 8. A až na 11 strane bol článok na slabej štvrť strany o tom, že spoluvlastníkom elektrárni sa stáva jedna z finančných skupín. A to ten článok bolo treba prečítať fakt do konca a dobre porozumieť písanému textu, aby sa to človek dozvedel....
A toto nás všetkých môže ovplyvniť oveľa viac ako to, že sa niekto nechcel podeliť o svoje zisky :D z úspor....
BXLmiami
18.12.15,07:33
Vieš že to isté som si povedala aj ja?Ono za tie roky som si zvykla,že ak vypukne nejaký škandál v zdravotníctve široko medializovaný,vždy treba pozrieť,čo sa za to skrylo.Zakaždým je to nejaké parádne svin***.Tentoraz zrejme privatizácia elektrární oligarchom alebo Sberbank Putinovým chlapcom z Petrohradu.
sito
18.12.15,08:08
Vrana vrane, oko nevykole.

Ani biela!

... harabin ...
misoft
18.12.15,08:33
Usama Bin Harabin..... Jar Jar Harabings....
lujza.j
18.12.15,08:46
nič sa nedeje len tak...vždy je to presne načasovane....je jedno o aké svinstvo ide....
sito
18.12.15,08:50
Do kolečka dokola.

Budú rotovať.

... harabín rozhrabe, dodrbe, dvaja po ňom možno napravia. Ak, ... harabín ... zasa dodrbe, rozhrabe.

Do kolečka dokola.

Madein Slovakia ...
BXLmiami
18.12.15,09:00
Až na to,že Harabin má v tomto pravdu.
misoft
18.12.15,09:13
Až na to,že Harabin má v tomto pravdu.
Nuž.. treba sa na to pozerať aj inak.
Príklad: vrah - usvedčený, odsúdený. Sedí! Odrazu H. zistí nejaké malé pochybenie a vrah je na slobode. Podľa zákona!
Ale je tu tá druhá strana! Závažnosť oboch konaní. Je dôležitejšie prepustiť vraha na slobodu (a dokonca mu ešte platiť za to, že sedel neoprávnene), alebo odsúdiť vraha, aby si trest odpykal? Čo na to povedia obete? Veď predsa i z ich peňazí dostane to odškodné! Takže trpia dvakrát! Prvý raz tým, že prišli o niekoho, druhý raz, že tomu, čo to spôsobil, ešte zaplatia odškodné! A vrah si behá po slobode, rehlí sa, užíva si prachy, pretože vie, že ho už druhýkrát odsúdiť nemôžu.
Týka sa to i policajtov-úplatkárov....
V tomto je H. nebezpečný! Nielen preto, že (udajne) mal kontakty s mafiabossom, ale i preto, že púšťal na slobodu potenciálne nebezpečenstvo, ktoré za mrežami by nemohlo byť nebezpečné pre spoločnosť.
Teda de facto - H. je nebezpečným prvkom v justícii - i keď podľa jeho tvrdenia, podľa zákona - anuluje všetky výsledky a rozhodnutia v prípadoch ťažkých zločinov a mení ich na "malichernosť" len preto, aby ukázal, aký je on "spravodlivý". A pritom - koľkokrát ON sám zákony porušoval?
sito
18.12.15,09:47
Až na to,že Harabin má v tomto pravdu.

Každý má svoju pravdu! Aj Hitler, aj Stalin, aj Čerčil, čo sa rozčertil, aj Rúzvel, čo rozťal uzel, že? Teda koľko stojí pravda, či čo je to pravda? Veď len z histórie sa učili, nič nové nečinili, len ničili, aby svoje bohatstvo zveličili. Pred nimi, iní ... jozef, ludvík, napoleón, jindrich, cezar, alexander a iní posunuli ľudí, ľudstvo dopredu, vraj. Ak by nebola, neboli vojny ani géniov by nebolo. Su, ale za akú cenu? Aj ten pán slovenské súdnictvo, spravodlivosť posúva dopredu. Aj inkvizícia posunula krokom vzad Kopreníka dopredu. číslom to nie ja až tak dávno, časom? Všetko speje k demokracii, reálne, či dnes už len vizuálne? Žiaľ smrť neberie do úvahy inovácie, technológie, aplikácie, atď ...
jar88
18.12.15,09:51
Až na to,že Harabin má v tomto pravdu.
Nuž.. treba sa na to pozerať aj inak.
Príklad: vrah - usvedčený, odsúdený. Sedí! Odrazu H. zistí nejaké malé pochybenie a vrah je na slobode. Podľa zákona!
Ale je tu tá druhá strana! Závažnosť oboch konaní. Je dôležitejšie prepustiť vraha na slobodu (a dokonca mu ešte platiť za to, že sedel neoprávnene), alebo odsúdiť vraha, aby si trest odpykal? Čo na to povedia obete? Veď predsa i z ich peňazí dostane to odškodné! Takže trpia dvakrát! Prvý raz tým, že prišli o niekoho, druhý raz, že tomu, čo to spôsobil, ešte zaplatia odškodné! A vrah si behá po slobode, rehlí sa, užíva si prachy, pretože vie, že ho už druhýkrát odsúdiť nemôžu.
Týka sa to i policajtov-úplatkárov....
V tomto je H. nebezpečný! Nielen preto, že (udajne) mal kontakty s mafiabossom, ale i preto, že púšťal na slobodu potenciálne nebezpečenstvo, ktoré za mrežami by nemohlo byť nebezpečné pre spoločnosť.
Teda de facto - H. je nebezpečným prvkom v justícii - i keď podľa jeho tvrdenia, podľa zákona - anuluje všetky výsledky a rozhodnutia v prípadoch ťažkých zločinov a mení ich na "malichernosť" len preto, aby ukázal, aký je on "spravodlivý". A pritom - koľkokrát ON sám zákony porušoval?
Nechcem tu obhajovať nejaké "H", či inú osôbku v súdnictve, prokuratúre, alebo na polícii, ale mal by si si uvedomiť, že každý zákon a každý zákonný postup treba nevyhnutne dodržiavať. Zákonné postupy tu nemáme len tak, na parádu a nedodržanie zákonného postupu má logicky za následok nezákonnosť rozsudku. To nieje chyba toho, kto neplatnosť rozsudku z titulu nezákonného postupu zruší. Je to chyba toho, kto ten nezákonný postup použil. Môže to byť policajt, vyšetrovateľ a u nás dokonca aj sudca.
--------------------------------------------------------------
Dôvodom nezákonného postupu je buďto neznalosť, alebo záujem. Nič iné do úvahy neprichádza. Pritom záujem vykonať niečo nezákonným postupom, nemusí byť vždy len finančný prospech. Pokojne to môže byť aj prehnaná túžba za každú cenu domnelého vinníka usvedčiť a dať potrestať.
BXLmiami
18.12.15,10:06
Lenže tu ide o zákon a zákony a nie o morálku.Ten treba dodržať bez toho či sa nám to zdá spravodlivé alebo nie.Jednoducho ak je raz niečo v rámci zákona je to v poriadku a hotovo,ak sa nám to nezdá,treba meniť zákon.Tu nejde o pravdu moju Tvoju,kohokoľvek,ide o zákon a ten by mal platiť rovnako pre každého.
BXLmiami
18.12.15,10:08
Až na to,že Harabin má v tomto pravdu.
Nuž.. treba sa na to pozerať aj inak.
Príklad: vrah - usvedčený, odsúdený. Sedí! Odrazu H. zistí nejaké malé pochybenie a vrah je na slobode. Podľa zákona!
Ale je tu tá druhá strana! Závažnosť oboch konaní. Je dôležitejšie prepustiť vraha na slobodu (a dokonca mu ešte platiť za to, že sedel neoprávnene), alebo odsúdiť vraha, aby si trest odpykal? Čo na to povedia obete? Veď predsa i z ich peňazí dostane to odškodné! Takže trpia dvakrát! Prvý raz tým, že prišli o niekoho, druhý raz, že tomu, čo to spôsobil, ešte zaplatia odškodné! A vrah si behá po slobode, rehlí sa, užíva si prachy, pretože vie, že ho už druhýkrát odsúdiť nemôžu.
Týka sa to i policajtov-úplatkárov....
V tomto je H. nebezpečný! Nielen preto, že (udajne) mal kontakty s mafiabossom, ale i preto, že púšťal na slobodu potenciálne nebezpečenstvo, ktoré za mrežami by nemohlo byť nebezpečné pre spoločnosť.
Teda de facto - H. je nebezpečným prvkom v justícii - i keď podľa jeho tvrdenia, podľa zákona - anuluje všetky výsledky a rozhodnutia v prípadoch ťažkých zločinov a mení ich na "malichernosť" len preto, aby ukázal, aký je on "spravodlivý". A pritom - koľkokrát ON sám zákony porušoval?
A ak sa bude sťažovať na protizákonný postup proti nemu a vyhrá,tak z koho peňazí pôjde odškodnenie?
Harabin poukázal na to,že kontrolný inšpekčný orgán ktorý má byť nezávislý podlieha Kaliňákovi a teda je nezákonný a teda úkony ktoré spravil sú nezákonné tiež.Aspon takto som to ja pochopila.
sito
18.12.15,10:41
Lenže tu ide o zákon a zákony a nie o morálku.Ten treba dodržať bez toho či sa nám to zdá spravodlivé alebo nie.Jednoducho ak je raz niečo v rámci zákona je to v poriadku a hotovo,ak sa nám to nezdá,treba meniť zákon.Tu nejde o pravdu moju Tvoju,kohokoľvek,ide o zákon a ten by mal platiť rovnako pre každého.

Že nie o morálku? Zákon! Ak niekto nemá morálne zábrany, a ním v parlamente schválený zákon má byť morálny, spravodliví, či účelný jeho dobe, jeho potrebám?

Ak podľa Rímanského práva? Niekedy senát rozhodoval, niekedy diktátor. A ľud, kedy? Je to v novoveku o niečom inom?
BXLmiami
18.12.15,10:51
Čo je ľud?
Ing. Ľubomír Janoška
18.12.15,10:56
Čo je ľud?
žeby vrah demokracie? :eek:
jar88
18.12.15,11:05
Čo je ľud?
To je ten dobytok, čo potrebuje nažrať a podojiť.
Alebo ten, čo do toho nemá čo kecať a pritom to celé musí financovať.
buchač
18.12.15,11:13
Lenže tu ide o zákon a zákony a nie o morálku.Ten treba dodržať bez toho či sa nám to zdá spravodlivé alebo nie.Jednoducho ak je raz niečo v rámci zákona je to v poriadku a hotovo,ak sa nám to nezdá,treba meniť zákon.Tu nejde o pravdu moju Tvoju,kohokoľvek,ide o zákon a ten by mal platiť rovnako pre každého.

Lenže tu ide o to, že vyšetrovatelia nemajú adekvátne (čítaj právnické) vzdelanie a kadejaký holofojtoš, čo vyštudoval masmediálnu komunikáciu na nejakej zaprdenej fakulte a cez známosti sa dostal na teplý flek tiež nie je nejaké veľké terno...
Takže tu vravme o neznalosti práva.

Horšia je tá druhá varianta...vyšetrovateľ splní všetko, čo môže a vie. No vzdelaný a erudovaný odborník (čítaj advokát alebo sudca ...respektíve v súčinnosti oboch) podnikne také kroky, že celý prípad hajde do archívu (ad acta).
Takže tu vravme o spoplatnosti...respektíve o úplatnosti.
Dáša_
18.12.15,11:20
veľký problém je, že mnohé (ak nie všetky) zákony sa šijú na jeden konkrétny prípad. Lebo chceme spravodlivosť, tak to urobíme takto. A potom to postihuje zvyšok spoločnosti
sito
18.12.15,11:38
Čo je ľud?

No, dochtor by mal vedieť, čo je človek, poznať jeho anatómiu, jeho telo, aj psychiku , aspoň troška viac ako v stredoveku.

Nemôže vedieť, čo je vo všetkých ľudoch, súčasne.

Preto sa pýta?

Čo je teda ľud? Čoho je schopný?

Od ľud?
jar88
18.12.15,12:00
Lenže tu ide o zákon a zákony a nie o morálku.Ten treba dodržať bez toho či sa nám to zdá spravodlivé alebo nie.Jednoducho ak je raz niečo v rámci zákona je to v poriadku a hotovo,ak sa nám to nezdá,treba meniť zákon.Tu nejde o pravdu moju Tvoju,kohokoľvek,ide o zákon a ten by mal platiť rovnako pre každého.

Lenže tu ide o to, že vyšetrovatelia nemajú adekvátne (čítaj právnické) vzdelanie a kadejaký holofojtoš, čo vyštudoval masmediálnu komunikáciu na nejakej zaprdenej fakulte a cez známosti sa dostal na teplý flek tiež nie je nejaké veľké terno...
Takže tu vravme o neznalosti práva.

Horšia je tá druhá varianta...vyšetrovateľ splní všetko, čo môže a vie. No vzdelaný a erudovaný odborník (čítaj advokát alebo sudca ...respektíve v súčinnosti oboch) podnikne také kroky, že celý prípad hajde do archívu (ad acta).
Takže tu vravme o spoplatnosti...respektíve o úplatnosti.
Proste sú "profesionáli".
Presne ako v tom komediálnom seriáli. Herci tam hrajú skoro každý typ policajta. Sú dosť podarení, hlavne ten malý s vypleštenými očami a ten dobrosrdečný východniar. Neviem ako sa volajú, ale určite viete o ktorých je reč.
-----------------------------------
Ale hlavný problém je v tom, že polícia nemá v prvom rade povinnosť niečo plniť priamo zo zákona, ale dostáva právomoc niečo konať.
Vždy by to malo byť opačne. Najskôr konkrétna povinnosť niečo konať a až následne, presne na ten konkrétny účel, daná právomoc.
Logicky tu následne chýba trestná zodpovednosť policajtov za nesprávne (nezákonné) konanie. Policajt nieje nikdy trestne zodpovedný za nevedomosť, zabudnutie, stratu dôkazov, nezaistenie dôkazov a tak ďalej, vždy je to len služobný priestupok. Jasné, že tým nechcem povedať, že policajt nie je za trestný čin súdený, ako každý iný občan.
BXLmiami
18.12.15,12:05
Čo je ľud?

No, dochtor by mal vedieť, čo je človek, poznať jeho anatómiu, jeho telo, aj psychiku , aspoň troška viac ako v stredoveku.

Nemôže vedieť, čo je vo všetkých ľudoch, súčasne.

Preto sa pýta?

Čo je teda ľud? Čoho je schopný?

Od ľud?
Ja predsa viem čo je človek.Ja som sa pýtala,čo je to ľud.
misoft
18.12.15,12:12
Ja predsa viem čo je človek.Ja som sa pýtala,čo je to ľud.
Nemvieš? No predsa človek, človek, človek, človek, človek, človek, človek, človek, človek,.......................................... ..... :D
pavol54
18.12.15,12:24
hmm, dnes som tankovala diesel 0,97€/l, pumpa benzinol
Pekné nie,;) 97 centov za liter nafty.:)
Ja platím 52 centov za liter plynu a predtým asi 58 centov.:)
"LITER" to kde ? absolútne presvedčivá argumentácia, len či na morskom dne alebo na lomničáku
ešte daj výhrevnosť jedného litra plynu
LPG je syntetizován rafinací ropy nebo kapalného zemního plynu, tzn. že je převážně získáván z fosilních zdrojů energie. Hoří čistě bez sazí a s jen velmi malým obsahem emise síry, která nepředstavuje žádná rizika znečištění země nebo vody. U LPG se udává výhřevnost 46,1 MJ / kg ve srovnání s 42,5 MJ / kg u nafty a 43,5 MJ / kg u benzínu. Nicméně jeho energetická hustota je nižší než u benzínu a nafty a tomu odpovídá i jeho vyšší spotřeba.
mám troška technické vzdelanie a zapájam logiku tak buď priznáš že píšeš drísty, alebo si nepochopil TY si napísal že platíš za liter tak nebuď sraľo a napíš koľko má výhrevnosť liter (koľko má výhrevnosť jeden kg viem a viem čítať a samostatne vyhľadávať v zdrojoch informácií)
sito
18.12.15,12:24
Čo je ľud?

No, dochtor by mal vedieť, čo je človek, poznať jeho anatómiu, jeho telo, aj psychiku , aspoň troška viac ako v stredoveku.

Nemôže vedieť, čo je vo všetkých ľudoch, súčasne.

Preto sa pýta?

Čo je teda ľud? Čoho je schopný?

Od ľud?
Ja predsa viem čo je človek.Ja som sa pýtala,čo je to ľud.


Však o tom to je, reč, čo je človek na planete ZEM, ako celok, druh, živočíšny?

Veď to nebol len adolo, ktorý chcel, aby bol svet len pre vyvolených, ale nie bez podvolených.

Otrokov má každá doba, že? Že by 21 storočie bolo výnimkou?
jar88
18.12.15,12:29
Čo je ľud?

No, dochtor by mal vedieť, čo je človek, poznať jeho anatómiu, jeho telo, aj psychiku , aspoň troška viac ako v stredoveku.

Nemôže vedieť, čo je vo všetkých ľudoch, súčasne.

Preto sa pýta?

Čo je teda ľud? Čoho je schopný?

Od ľud?
Ja predsa viem čo je človek.Ja som sa pýtala,čo je to ľud.


Však o tom to je, reč, čo je človek na planete ZEM, ako celok, druh, živočíšny?

Veď to nebol len adolo, ktorý chcel, aby bol svet len pre vyvolených, ale nie bez podvolených.

Otrokov má každá doba, že? Že by 21 storočie bolo výnimkou?
Tá možnosť tu predsa je, či nie?
Alebo, aj ty sa počítaš za otroka vyvolených?
BXLmiami
18.12.15,12:32
Neodpovedal si mi.Lebo ak chceš aby sa diala vôľa ľudu,musíš najprv definovať kto je to ten ľud.
sito
18.12.15,12:52
Neodpovedal si mi.Lebo ak chceš aby sa diala vôľa ľudu,musíš najprv definovať kto je to ten ľud.

No, ak si nepochopila Dušana, jeho odpoveď, človek, človek ..., čo dodať? Nemôže to byť čo kolvel.

Ľudstvo, ľudia, ľud je vraj najsamnajvyvinutejší druh živočícha na planete ZEM, ktorý ju chce zničiť. Podarí sa mu to? A čo ostatné zvery, zachráni človek? Ak nie, kto zachráni človeka, NASA, Moskva zasa? Či?

https://www.youtube.com/watch?v=Dsa_LVoZnAY
sito
18.12.15,14:26
Dopozeral som, pospomínal som. A teraz, kto ľud stvoril? Západ, východ, či boh?
misoft
18.12.15,15:01
Dopozeral som, pospomínal som. A teraz, kto ľud stvoril? Západ, východmči boh?
Kto? No predsa Jean Effel........:D:D:D
Ing. Ľubomír Janoška
18.12.15,15:15
Neodpovedal si mi.Lebo ak chceš aby sa diala vôľa ľudu,musíš najprv definovať kto je to ten ľud.

No, ak si nepochopila Dušana, jeho odpoveď, človek, človek ..., čo dodať? Nemôže to byť čo kolvel.

Ľudstvo, ľudia, ľud je vraj najsamnajvyvinutejší druh živočícha na planete ZEM, ktorý ju chce zničiť. Podarí sa mu to? A čo ostatné zvery, zachráni človek? Ak nie, kto zachráni človeka, NASA, Moskva zasa? Či?

https://www.youtube.com/watch?v=Dsa_LVoZnAY

Pekný film na Vianoce :)
misoft
18.12.15,15:17
Je free - dá sa stiahnuť z YT! VDownloader to stiahne ako *.mp4!
kopretinka
18.12.15,16:39
keď tu spomínate trúbu.... bola tam od Chudíka relaxácia,ale všetko to stiahli,nemáte to niekto niekde ako mp3?
misoft
18.12.15,16:57
alaya1
18.12.15,18:02
korela
18.12.15,18:04
Korela, to snad nemyslis vazne, ty ma tu testujes?? Sa spamataj zena. ved toto je virtualny svet. Ja mozem byt hocikto, tak ako aj ty. Fuuha, toto je asi najvacsia haluz, co si tu kedy vypotila. A nie je to ani smiesne.
Ak sa nachádzame vo virtualite, tak prečo tu diagnostikuješ?
Áno, bol to test. Keby si nebola zareagovala, a ešte ako si zareagovala, tak by to bol odo mňa zlý test. Do tých kníhkupectiev aj častejšie by bolo vhodné.
alaya1
18.12.15,18:10
Korela, to snad nemyslis vazne, ty ma tu testujes?? Sa spamataj zena. ved toto je virtualny svet. Ja mozem byt hocikto, tak ako aj ty. Fuuha, toto je asi najvacsia haluz, co si tu kedy vypotila. A nie je to ani smiesne.
Ak sa nachádzame vo virtualite, tak prečo tu diagnostikuješ?
Áno, bol to test. Keby si nebola zareagovala, a ešte ako si zareagovala, tak by to bol odo mňa zlý test. Do tých kníhkupectiev aj častejšie by bolo vhodné.

Boze Korela, mozes byt niekedy aspon raz pozitivna? Neries ma, nemam o to zaujem.

P.S. nikoho som tu nikdy nediagnostikovala!!. Ani tych, co ma o to v SS ziadali!!:
kopretinka
18.12.15,18:38
[QUOTE="misoft"]Myslíš toto: https://www.youtube.com/watch?v=Q-_P_7yp6mE
ano
kopretinka
18.12.15,19:05
"Rozesílatelem tohoto obchodního sdělení je ROKOUSA IBC, Luongo ST 55, Victoria, Seychelles, která je rovněž vlastníkem souhlasů se zasíláním obchodních sdělení. Emailing probíhá v souladu s ustanoveními zákona č.101 / 2000 Sb., a zákona č. 480 / 2004 Sb."

kedy som im ja dala súhlas??:eek::mad::mad::mad:
ma štvú tieto emaily,čo mi v poslednej dobe chodí za sprostosti.....s týmto emailom sa už dávno nikde neregistrujem,kde tento email furt niekto vyhrabe a spamuje mi tam....:mad::mad::mad:
misoft
18.12.15,20:02
Ja len na margo tohto SPAMu - Luongo st.55 neexistuje.... ROKOUSA IBC neexistuje - google nenašlo žiadne varianty tejto "spoločnosti"

A ešte doplním.... ohradzuje sa českými zákonmi, ktoré tu na Sk neplatia.

A ešte niečo: https://support.google.com/webmasters/answer/93713?hl=cs - ak ti to prichádza do g-mailu ...., ale i v prípade inej poštovej elektronickej služby (https://support.google.com/webmasters/contact/rich_snippets_spam)
pavol54
19.12.15,08:45
Toto bY potesilo.


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/f3/37/51/f33751b805e8576e0bd0802ee6130652.gif
mala si k obrázku ešte pripojiť historku" Moja prvá zima na Kysuciach" poznáš?
Začína : "Na jeseň som kúpil som chalupu na Kysuciach krásna príroda ....
Končí : .... V máji som dal som inzerát "Predám chalupu na Kysuciach uprostred krásnej prírody" ":
alaya1
19.12.15,08:48
Pavol, no ja som nesnivala o kysuciach, ale o snehu na Vianoce.
Tu poviedku, ci vtip poznam.
Dáša_
19.12.15,14:25
trocha z iného súdka - dve veci ma dnes potešili. Ráno v lidli, všade dlhé rady a pokladníčka stihla s každým milo rozprávať. najskôr som myslela, že to má známu v rade. Ale keď takto rozprávala aj s ďalšími a nakoniec mi popriala Príjemné sviatky, ak sa už neuvidíme, tak to veľmi oceňujem. Mala pred sebou dlhý a rušný deň a na miesto tak bežného mračenia sa usmievala. Dúfam, že jej to vydržalo čo najdlhšie.

A ešte jeden taký malý postreh. Jedným okom pozerám na Ružového pantera na čt2. Je to film z roku 1963. A obdivujem, jak úžasne sú tam ženy oblečené. Tak, že aj dnes ktorákoľvek z kreacii by mohla uspieť na akejkoľvek akcii. Nádherná móda.
lujza.j
19.12.15,14:47
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
terezamaria
19.12.15,14:52
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
Lui prečo by sa netešil? Kuchár naozaj musí mať dobré nože a oni všetci sa z nich veľmi tešia /viď môj syn, keď ešte robil kuchára/.
pavol54
19.12.15,15:04
Pavol, no ja som nesnivala o kysuciach, ale o snehu na Vianoce.
Tu poviedku, ci vtip poznam.
To máš jedno či je to v Kanade na Kysuciach či v kaššára vároš., snívala si o peknej zasneženej idylke, ale nepochopila si pointu z tej historky že inak vidí padajúci sneh ten čo stojí za oknom a sníva a inak ten čo ho má odhŕňať(alebo sa v ňom pohybovať), alebo ako hovorí príslovie "inak vonia seno koňom, inak milencom"
lujza.j
19.12.15,15:05
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
Lui prečo by sa netešil? Kuchár naozaj musí mať dobré nože a oni všetci sa z nich veľmi tešia /viď môj syn, keď ešte robil kuchára/.
už minulý rok si mi to tuším radila ako tip...na dárek... aj decko...ja som myslela...že ee...teraz viem,som sa mýlila ....
alaya1
19.12.15,17:19
Pavol, no ja som nesnivala o kysuciach, ale o snehu na Vianoce.
Tu poviedku, ci vtip poznam.
To máš jedno či je to v Kanade na Kysuciach či v kaššára vároš., snívala si o peknej zasneženej idylke, ale nepochopila si pointu z tej historky že inak vidí padajúci sneh ten čo stojí za oknom a sníva a inak ten čo ho má odhŕňať(alebo sa v ňom pohybovať), alebo ako hovorí príslovie "inak vonia seno koňom, inak milencom"

Prestav si, ze pochopila. :). NO mne pri mojej chalupe by to neprekazalo.
pavol54
19.12.15,20:10
Pavol, no ja som nesnivala o kysuciach, ale o snehu na Vianoce.
Tu poviedku, ci vtip poznam.
To máš jedno či je to v Kanade na Kysuciach či v kaššára vároš., snívala si o peknej zasneženej idylke, ale nepochopila si pointu z tej historky že inak vidí padajúci sneh ten čo stojí za oknom a sníva a inak ten čo ho má odhŕňať(alebo sa v ňom pohybovať), alebo ako hovorí príslovie "inak vonia seno koňom, inak milencom"

Prestav si, ze pochopila. :). NO mne pri mojej chalupe by to neprekazalo.
"Predstav": tak potom bol zbytočný a zmätočný ten protichodný komentár
pavol54
19.12.15,20:15
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
švagor dostal sadu náradia na zabíjakčy staré bolo už opotrebované nový sekáč na kosti po druhom údere kladivom sa rozpraskol a stovky malých železných triesok skončili v mäse a niektorým v rukách potom zistil že čínsky dovezený Poliakmi
taiko
19.12.15,20:23
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
eeej veru, chlapi su deti a je to tak dobre. Ja ked budem niekedy dobry, tak mi jezisko priniesie http://uk.knivesandtools.com/en/pt/-wicked-edge-pro-pack-2-sharpening-system.htm. Uchylaren poriadna :D Daj email na chlapa, nech mu poslem, aby vedel co ma na buduce Vianoce chciet :D
A uz sa tesim, ako budeme malemu cloveku hracky kupovat :D
pavol54
20.12.15,05:17
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
eeej veru, chlapi su deti a je to tak dobre. Ja ked budem niekedy dobry, tak mi jezisko priniesie http://uk.knivesandtools.com/en/pt/-wicked-edge-pro-pack-2-sharpening-system.htm. Uchylaren poriadna :D Daj email na chlapa, nech mu poslem, aby vedel co ma na buduce Vianoce chciet :D
A uz sa tesim, ako budeme malemu cloveku hracky kupovat :D
No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie , ale veď na druhej strane ak niektoré domácnosti vrazia do vybavenia kuchyne toľko že by mohla za tie prachy chodiť celá rodina denne do reštiky na tri jedlá aj 50 rokov
taiko
20.12.15,07:09
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
eeej veru, chlapi su deti a je to tak dobre. Ja ked budem niekedy dobry, tak mi jezisko priniesie http://uk.knivesandtools.com/en/pt/-wicked-edge-pro-pack-2-sharpening-system.htm. Uchylaren poriadna :D Daj email na chlapa, nech mu poslem, aby vedel co ma na buduce Vianoce chciet :D
A uz sa tesim, ako budeme malemu cloveku hracky kupovat :D
No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie , ale veď na druhej strane ak niektoré domácnosti vrazia do vybavenia kuchyne toľko že by mohla za tie prachy chodiť celá rodina denne do reštiky na tri jedlá aj 50 rokov
a to su este libry :D Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. Aha tu https://youtu.be/mA5qy0iLxcU
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.
No a s tymi restikami je to uz osemetne. Napr v BB sa ja uz malokde najem, lebo odmietam vyvalit 13-17 EUR za jedlo, ked si viem doma lepsie navarit sam.
Na druhej strane, napr. rodina, ktora vie vyvalit 20000EUR za kuchynu, by sa asi 50 rokov v restikach neprestravovala :D, nuz a ked na to ludia maju, nech si dopraju. Sak penaze si do hrobu nevezmes, tak si treba radost urobit, no nie? :)
lujza.j
20.12.15,07:36
Tai...nie kazdy kuch.preraba za velké lóve .... na varenie....ale aby sa pochválil...take nefiéš:D:---
pavol54
20.12.15,08:06
Tai...nie kazdy kuch.preraba za velké lóve .... na varenie....ale aby sa pochválil...take nefiéš:D:---
No veď to som práve myslel kuchyňa komplet do 100 000 € maximálne sa na linke pripravuje donášková piza (alebo picca? Veď nie v každej kuchyni majú sud a praktickejšie je to o linku)
pavol54
20.12.15,08:08
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
eeej veru, chlapi su deti a je to tak dobre. Ja ked budem niekedy dobry, tak mi jezisko priniesie http://uk.knivesandtools.com/en/pt/-wicked-edge-pro-pack-2-sharpening-system.htm. Uchylaren poriadna :D Daj email na chlapa, nech mu poslem, aby vedel co ma na buduce Vianoce chciet :D
A uz sa tesim, ako budeme malemu cloveku hracky kupovat :D
No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie , ale veď na druhej strane ak niektoré domácnosti vrazia do vybavenia kuchyne toľko že by mohla za tie prachy chodiť celá rodina denne do reštiky na tri jedlá aj 50 rokov
a to su este libry :D Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. Aha tu https://youtu.be/mA5qy0iLxcU
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.
No a s tymi restikami je to uz osemetne. Napr v BB sa ja uz malokde najem, lebo odmietam vyvalit 13-17 EUR za jedlo, ked si viem doma lepsie navarit sam.
Na druhej strane, napr. rodina, ktora vie vyvalit 20000EUR za kuchynu, by sa asi 50 rokov v restikach neprestravovala :D, nuz a ked na to ludia maju, nech si dopraju. Sak penaze si do hrobu nevezmes, tak si treba radost urobit, no nie? :)
si z lacného kraja že 20 000 a kde ostatná výbava ako linka atď
buchač
20.12.15,08:12
pavol54


No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie ....


Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. ....
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.


Pali...hentú onačinu som si nechal poslať od Šikmého očka...cena cca 25€.
Živí sa tým niekto ?
Kúúúúwa, to je teda na svete ale šéfkuchárov...alebo aj inak, kuchárov do bludu, čo si bičak sami nevedia nabrúsiť.
Alebo ešte inak...na tom Západe je taká špecializácia...dast is hrúzen.
taiko
20.12.15,08:13
Tai...nie kazdy kuch.preraba za velké lóve .... na varenie....ale aby sa pochválil...take nefiéš:D:---
tak to je samo sebou :D, popripade si kupim BMW M5, ale jazdim len v nedelu, lebo na benzin nemam. V Rumunsko nam o takych kamarati rozpravali :)
taiko
20.12.15,08:14
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
eeej veru, chlapi su deti a je to tak dobre. Ja ked budem niekedy dobry, tak mi jezisko priniesie http://uk.knivesandtools.com/en/pt/-wicked-edge-pro-pack-2-sharpening-system.htm. Uchylaren poriadna :D Daj email na chlapa, nech mu poslem, aby vedel co ma na buduce Vianoce chciet :D
A uz sa tesim, ako budeme malemu cloveku hracky kupovat :D
No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie , ale veď na druhej strane ak niektoré domácnosti vrazia do vybavenia kuchyne toľko že by mohla za tie prachy chodiť celá rodina denne do reštiky na tri jedlá aj 50 rokov
a to su este libry :D Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. Aha tu https://youtu.be/mA5qy0iLxcU
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.
No a s tymi restikami je to uz osemetne. Napr v BB sa ja uz malokde najem, lebo odmietam vyvalit 13-17 EUR za jedlo, ked si viem doma lepsie navarit sam.
Na druhej strane, napr. rodina, ktora vie vyvalit 20000EUR za kuchynu, by sa asi 50 rokov v restikach neprestravovala :D, nuz a ked na to ludia maju, nech si dopraju. Sak penaze si do hrobu nevezmes, tak si treba radost urobit, no nie? :)
si z lacného kraja že 20 000 a kde ostatná výbava ako linka atď
nuz ja sa v takych kruhoch pohybujem :), lacnejsich :). Ale ja som linku myslel, nie miestnost :) Mne sa 20000EUR za linku dost vidi, ale urcite su aj " kvalitnejsie" :), ako pises
pavol54
20.12.15,08:18
nepoteší....zajtra sa musím trepať do pandorfu...pre klud v domácnosti .....:---:D
bola som tam dva týždne dozadu....pretrpela som to tam 4h:eek:a v sobotu:eek:...moj chlap vymyslel program pre moju mamu....to,že bola v nedelu det...neva splnilo účel....povedala,že jej to urobilo dobre a to mu išlo:)
najlepšie tam ísť bez cielu...teda ak už musím...
čo to sme pokúpili...samozrejme bez ciela....
je tam obchod z nožmi..chlap si tam vyhliadol sadu troch nožov akcoška z vyše 200e na iba 140e,....samozrejme váhal....vrrrr...hovorím mu ved si ich kúp...pozná nože značku....nie nekupil si ich....asi som ho málo postrkovala....
tak aby sme sa tu nenudili....zajtra sa tam prevezieme....kúpiť nožíčky....:D....
tak včera som po čase videla,že vianoce nie su už len pre deti...aj ked chlapi sú hraví a deti do konca života:D....sada nožov kúpená...ešte som ho nahovorila na brúsku s leštičkou a púzdro....jeho radosť obrovská .....vytešuje sa ...rozbaľuje si ich a okukáva....zase odloží a tak dookola.....lebo som mu povedala,že až pod stromec:)....on by chcel s nimi už v pondelok fičať v robote.....
eeej veru, chlapi su deti a je to tak dobre. Ja ked budem niekedy dobry, tak mi jezisko priniesie http://uk.knivesandtools.com/en/pt/-wicked-edge-pro-pack-2-sharpening-system.htm. Uchylaren poriadna :D Daj email na chlapa, nech mu poslem, aby vedel co ma na buduce Vianoce chciet :D
A uz sa tesim, ako budeme malemu cloveku hracky kupovat :D
No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie , ale veď na druhej strane ak niektoré domácnosti vrazia do vybavenia kuchyne toľko že by mohla za tie prachy chodiť celá rodina denne do reštiky na tri jedlá aj 50 rokov
a to su este libry :D Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. Aha tu https://youtu.be/mA5qy0iLxcU
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.
No a s tymi restikami je to uz osemetne. Napr v BB sa ja uz malokde najem, lebo odmietam vyvalit 13-17 EUR za jedlo, ked si viem doma lepsie navarit sam.
Na druhej strane, napr. rodina, ktora vie vyvalit 20000EUR za kuchynu, by sa asi 50 rokov v restikach neprestravovala :D, nuz a ked na to ludia maju, nech si dopraju. Sak penaze si do hrobu nevezmes, tak si treba radost urobit, no nie? :)
si z lacného kraja že 20 000 a kde ostatná výbava ako linka atď
nuz ja sa v takych kruhoch pohybujem :), lacnejsich :)
Ja tiež nie, len mám také uši ako ten ujko v srandičkách a oči ako stará mama červenej čiapočky, raz jedna moderátorka ukazovala nerez linku atď a tam sa platí aj prirážka za luxus a exkluzivitu (ako napr. aj pri modeloch šiat a doplnkoch)
pavol54
20.12.15,08:28
pavol54


No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie ....


Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. ....
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.


Pali...hentú onačinu som si nechal poslať od Šikmého očka...cena cca 25€.
Živí sa tým niekto ?
Kúúúúwa, to je teda na svete ale šéfkuchárov...alebo aj inak, kuchárov do bludu, čo si bičak sami nevedia nabrúsiť.
Alebo ešte inak...na tom Západe je taká špecializácia...dast is hrúzen.
Keď si predstavím že pri zabíjakče je najväčší dopyt po osličke (nie každý vie čo je to) a interval prebrusovania nožov počas rozrábky , tak by potom musela trvať tri dni s tým zariadením
buchač
20.12.15,08:38
pavol54


No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie ....


Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. ....
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.


Pali...hentú onačinu som si nechal poslať od Šikmého očka...cena cca 25€.
Živí sa tým niekto ?
Kúúúúwa, to je teda na svete ale šéfkuchárov...alebo aj inak, kuchárov do bludu, čo si bičak sami nevedia nabrúsiť.
Alebo ešte inak...na tom Západe je taká špecializácia...dast is hrúzen.
Keď si predstavím že pri zabíjakče je najväčší dopyt po osličke (nie každý vie čo je to) a interval prebrusovania nožov počas rozrábky , tak by potom musela trvať tri dni s tým zariadením
BINGO !!!!
Ale ani nie tak pri zabíjačke...proste pri normálnom a bežnom varení je potrebné nôž prebehnúť ostriacim nástrojom...teda aspoň ja tak robím.

-----------------------------
Hentá mašinka na videu je na niečo úplne iné...ale to je zasa iný level.
lujza.j
20.12.15,09:04
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
Dáša_
20.12.15,09:07
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
osličku používam ja :) neviem, či správne, ale nožík vždy lepšie krája ...
wirgi
20.12.15,09:09
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
osličku používam ja :) neviem, či správne, ale nožík vždy lepšie krája ...
my ju doma používame aj na brúsenie kosy
pavol54
20.12.15,09:29
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou
kopretinka
20.12.15,09:56
osličku-kameň som mala,aj všetky záhradnícke nože,ale "zmizli" mi....keď som sa po skončení školy sťahovala z intráku,,,,:confused: teraz mám na nože takú s rúčkou
kopretinka
20.12.15,09:57
Myslíš toto: https://www.youtube.com/watch?v=Q-_P_7yp6mE
máš to niekde celé?
misoft
20.12.15,10:03
Celé nie.... len som hľadal.... Skús tu http://www.mp3lovesong.net/mp3/psychobalz%C3%A1m-nov%C3%BD.html - ale celé som nenašiel....
buchač
20.12.15,10:07
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou

Môj názor...LEN môj..
Oceľová brúska ? Nuž skôr by som nazval pilníkom ...používa len barbar.
ALE je pravda, že pri rýchlej práci je potrebné rýchlejšie nabrúsiť nôž.
ALE je pravda, že nie je nôž ako nôž..

Brúsny kameň si vyžaduje iné technologické postupy.
buchač
20.12.15,10:10
Myslíš toto: ....
máš to niekde celé?

Kopreti
Na uložto je toho viac možností od majstra Chudíka...vyhľadaj si to svoje.

http://uloz.to/hledej?media=music&redir=0&q=chud%C3%ADk+psychobalzam
kopretinka
20.12.15,10:13
Myslíš toto: ....
máš to niekde celé?

Kopreti
Na uložto je toho viac možností od majstra Chudíka...vyhľadaj si to svoje.

http://uloz.to/hledej?media=music&redir=0&q=chud%C3%ADk+psychobalzam
ja som si odtiaľ kedysi stiahla,ale to je krátke,a končí to naštartovaním do nového dňa a ja potrebujem to dlhé,hodinové,uspávacie....ale idem ešte hľadať.
kopretinka
20.12.15,10:16
všetky sú krátke,iba jedno dlhé,dala som to stiahnuť,uvidím,čo to bude....
kopretinka
20.12.15,10:19
Celé nie.... len som hľadal.... Skús tu http://www.mp3lovesong.net/mp3/psychobalz%C3%A1m-nov%C3%BD.html - ale celé som nenašiel....
no lebo ten psychológ,čo to "vytvoril" (pospájal úryvky z diel klasických skladateľov) si uplatnil autorské práva a trúba to všetko zmazala.....ak to niekto chce,musí si kúpiť CDčko....moja mama to kedysi mala na kazete,našli sme to,aj starého walkmana,ale nehrá :(
pmajap
20.12.15,10:23
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou

Ja poškuľujem už rok po takýchto kameňoch, namočia sa na deň do vody a sú rúznej zrnitosti, nenechávajú až také blato a je to najmä kvôli štepárskym nožom, zmenia na britvu aj nekvalitnú mäkkú čepeľ. Sused je mäsiar má stroj na brúsenie nožov za podobnú sumu ako vo videjku, ale nekvalitné nenabrúsi, len stiakne oceľ- niť a za chvíľu je tupý ako ja:D
http://brusnekameny.cz/cs/7-brusne-kameny-taidea
kopretinka
20.12.15,10:32
no tak tá dlhá mp3 to je riadna blbosť,je to nejaký rozhovor so starým chlapom,ale Ladislav CHudík-herec to rozhodne nie je :mee:
kopretinka
20.12.15,10:33
misoft
20.12.15,11:34
.........................moja mama to kedysi mala na kazete,našli sme to,aj starého walkmana,ale nehrá :(
Hmmmm.... teraz som pozeral do svojho "inventára" - mám walkman Toshiba KT-4019 (s rádiom), dokonca rádio hrá, prehrávač sa točí (unášač).
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/o3YAAOSwLVZVzk8T/$_1.JPG
Akurát k nemu už nemám zdroj (3V) a sluchátka (ale tie sa dajú kúpiť akékoľvek).

Ale keby si si zohnala akýkoľvek kazeťák, dalo by sa to "zdigitalizovať" aj cez PC pomocou Audacity - nahrá sa analógová nahrávka cez mikrofónny vstup, a v programe Audacity sa to potom prekonvertuje a uloží ako mp3
pavol54
20.12.15,14:40
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou

Môj názor...LEN môj..
Oceľová brúska ? Nuž skôr by som nazval pilníkom ...používa len barbar.
ALE je pravda, že pri rýchlej práci je potrebné rýchlejšie nabrúsiť nôž.
ALE je pravda, že nie je nôž ako nôž..

Brúsny kameň si vyžaduje iné technologické postupy.
Počúvaj ty si ešte nevidel mäsiarske náradie? kto tu hovorí o pilníku? vieš čo, nájdi si www.masiarske-potreby.sk a presne sa to volá "ocieľka" potom pochopíš o čom je debata
pavol54
20.12.15,14:42
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou

Ja poškuľujem už rok po takýchto kameňoch, namočia sa na deň do vody a sú rúznej zrnitosti, nenechávajú až také blato a je to najmä kvôli štepárskym nožom, zmenia na britvu aj nekvalitnú mäkkú čepeľ. Sused je mäsiar má stroj na brúsenie nožov za podobnú sumu ako vo videjku, ale nekvalitné nenabrúsi, len stiakne oceľ- niť a za chvíľu je tupý ako ja:D
http://brusnekameny.cz/cs/7-brusne-kameny-taidea
čo toľko neoprávnenej sebakritiky v tých posledných slovách?
lujza.j
20.12.15,15:03
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/podozrenie-zdravotnych-sestier-zomierali-pacienti-bez-liecby.html

...človek aby sa tešil....že je pacientovi zle a vlasy, chlpy nerastú.....

diskusia....
buchač
20.12.15,15:05
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou

Môj názor...LEN môj..

Oceľová brúska ? Nuž skôr by som nazval pilníkom ...používa len barbar.
ALE je pravda, že pri rýchlej práci je potrebné rýchlejšie nabrúsiť nôž.
ALE je pravda, že nie je nôž ako nôž..

Brúsny kameň si vyžaduje iné technologické postupy.
Počúvaj ty si ešte nevidel mäsiarske náradie? kto tu hovorí o pilníku? vieš čo, nájdi si www.masiarske-potreby.sk (http://www.masiarske-potreby.sk) a presne sa to volá "ocieľka" potom pochopíš o čom je debata
ČÍTAJ ešte raz,čo som napísal...pre istotu zvýrazním...;)

Doplním vetu..." ALE je pravda, že nie je nôž ako nôž.."...čiže neexistuje, aby som ja čo i len jeden nôž pretiahol hentým železom - zvaným ocieľka.
Na to si svoje nože dosť cením...;)

Ocieľkou ani len kosu nebrúsim. :rolleyes:
pavol54
20.12.15,15:19
Oslička....to je ten "kamienčok"...co moj dedo na neho trosku vody ..a potom šmydlal...nožik....neviem ci niekto este takto....tu na rucke plochu..ci gulatu nepouzival....
ono pri rezaní mäsa ten brúsny kameň je trocha negustiozne(podľa kvality,ostáva pasta) skôr tá oceľová s rúčkou

Môj názor...LEN môj..

Oceľová brúska ? Nuž skôr by som nazval pilníkom ...používa len barbar.
ALE je pravda, že pri rýchlej práci je potrebné rýchlejšie nabrúsiť nôž.
ALE je pravda, že nie je nôž ako nôž..

Brúsny kameň si vyžaduje iné technologické postupy.
Počúvaj ty si ešte nevidel mäsiarske náradie? kto tu hovorí o pilníku? vieš čo, nájdi si www.masiarske-potreby.sk (http://www.masiarske-potreby.sk) a presne sa to volá "ocieľka" potom pochopíš o čom je debata
ČÍTAJ ešte raz,čo som napísal...pre istotu zvýrazním...;)

Doplním vetu..." ALE je pravda, že nie je nôž ako nôž.."...čiže neexistuje, aby som ja čo i len jeden nôž pretiahol hentým železom - zvaným ocieľka.
Na to si svoje nože dosť cením...;)

Ocieľkou ani len kosu nebrúsim. :rolleyes:
asi si ešte nebol s mäsiarom ale nechaj tak však ty si naj... až budeš mať spracovaných v sezóne 5 - 6 ošípaných za mesiac tak potom budeme viesť rovnocennú debatu pištolník teoretik
buchač
20.12.15,16:35
asi si ešte nebol s mäsiarom ale nechaj tak však ty si naj... až budeš mať spracovaných v sezóne 5 - 6 ošípaných za mesiac tak potom budeme viesť rovnocennú debatu pištolník teoretik
...a Tebe sa čo stalo ??? :eek::confused:
Čo si nepochopil na mojom názore ???

Mäsiar na zabíjačke používa bežný nôž, ktorý pravidelne prebrúsi ocieľkou (od slova oceľ) a funguje ďalej.
Bežná cena = maximálne do tých 10-15e...možno ešte menej.
---------------------------------------
Ja používam bežne nože, ktoré občas prebehnem brúsnym kameňom a fungujem ďalej.
Bežná cena = je bežne 100-150€ ... aj viac.


Zbytok neriešim...
lujza.j
20.12.15,17:29
buchač
20.12.15,18:01
http://www.kulina.sk/ocielka-diamantova-26-cm-zwilling/d-80190/
táto v at...40e
Fasa.........

Pokiaľ môžem a dá sa ?
Nuž v poslednej dobe určité veci len z Číny objednávam. Veď skoro všetko sa tam vyrába a naši "podnikatelia" to vláčia sem.
Nahodia šaržu, maržu, dátum, dph, rodné číslo švekri a hajde predávať...
Naondiať im do rúk a poslať k Ludolfovi...
lujza.j
20.12.15,18:49
korela
20.12.15,18:53
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
korela
20.12.15,18:59
Ja mám doma pár nožov, na varenie mi stačia, nepotrebujem vykosťovať. Nikdy som zatiaľ žiadny nôž osobne neostrila, máme aj ocieľku, aj osličku, aj kameň, moje nože musia tak akurát tupo-ostré. Ostré neznesiem.
Raz mi priateľka otvorila zásuvku s nožmi, keď sa zariadili, 40 nožov. Vravím im, rýchlo to zavrite.
lujza.j
20.12.15,20:03
kupila som na domov nož v lidli...reže fajne - ostrý,ale velký bojím sa ho....ved som ho ani kvoli sebe nekupovala:D
kukučka
20.12.15,21:35
U nás nožov, nožníc aj brúsok nerátane, rôznych značiek. Všimla som si, že chlapík vo videu brúsil nôž KAI. To najostrejšie čo mám doma je nôž na krájanie chleba a malé nožnice tejto značky, zatiaľ bez brúsenia.
Dáša_
21.12.15,04:30
ja som asi výnimka, ja používam na všetko jeden nôž, teda ešte pilku na chlieb a paradajky. Ten nôž je ale kvalitný, tuším solingen. Používam to tak už 16 rokov, robím nim v kuchyni všetko, krájam zeleninu, maso, čistím, natieram. Je pravda, že velké kúsky nevykosťujem, maximálne kurča alebo hus. Má takú akurát veľkosť, ani veľký, ani malý. Brusim ho na osličke, ide to výborne, pár krát pošmidlikám a ide to jak po masle. Len som si niekde prečítala aspon orientačný postup, jak na to. Možno to nerobím úplne správne, ale funguje to.
BXLmiami
21.12.15,04:45
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?

Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Akurát budú nááásobne drahšie.Dobré ránko.
jar88
21.12.15,05:00
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Načo ich podporujeme?
Skús sa opýtať napríklad buchača.
On ti povie prečo nebude platiť dvojnásobnú cenu na podporu Slovenského podnikateľa.
Prečo si radšej kúpi z Číny.
Tweety
21.12.15,06:22
http://i.sme.sk/cdata/7/81/8108267/karikatura_velky.jpg
Nandrolon
21.12.15,06:56
Odkedy používam keramické nože, už by som nemenil.
Skúsenosť je taká, že aj lacný keramický nôž je porovnateľne ostrý ako drahé "klasické" nože.
taiko
21.12.15,07:18
pavol54


No to je pálka 760,- vraziť do zariadenia na brúsenie sekáča(možno aj noža) ale ak to niekto potrebuje každý deň, prečo nie ....


Ale ked sa tym niekto zivi, tak preco nie. Popripade ak ma niekto nozikovu uchylku :)
A nebrusia sa s tym sekace, ale noze. ....
Tento chlapik sa vraj zivi brusenim nozikov pre sefkucharov.


Pali...hentú onačinu som si nechal poslať od Šikmého očka...cena cca 25€.
Živí sa tým niekto ?
Kúúúúwa, to je teda na svete ale šéfkuchárov...alebo aj inak, kuchárov do bludu, čo si bičak sami nevedia nabrúsiť.
Alebo ešte inak...na tom Západe je taká špecializácia...dast is hrúzen.
Keď si predstavím že pri zabíjakče je najväčší dopyt po osličke (nie každý vie čo je to) a interval prebrusovania nožov počas rozrábky , tak by potom musela trvať tri dni s tým zariadením
ale ved to je len na brusenie. Oslickou/ocielkou furt len ostrie udrziavas ako obycajne.
Ved uz tolko na ten brusic nesomri :)
taiko
21.12.15,08:13
tieto nože... http://www.kulina.sk/suprava-nozov-3-dielna-twin-cuisine-zwilling/d-80110/
v at..159e
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK :D
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-zwilling-30304-000-twin-cuisine-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
pavol54
21.12.15,09:09
tieto nože... http://www.kulina.sk/suprava-nozov-3-dielna-twin-cuisine-zwilling/d-80110/
v at..159e
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK :D
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-zwilling-30304-000-twin-cuisine-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
pridaj však Mercedes je veľká fabrika za týždeň na ňu nenaškrabe nikto
jar88
21.12.15,09:20
tieto nože... http://www.kulina.sk/suprava-nozov-3-dielna-twin-cuisine-zwilling/d-80110/
v at..159e
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK :D
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-zwilling-30304-000-twin-cuisine-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
Na internete je veľa ľudí, čo skúšajú veľa zarobiť. Nie len Slovákov. Aj tí čo si na nich poukázal (brúsitko za 760 Ł) sa usilujú a čakajú na vola, ktorý im na to ich AMG prispeje. Otázka je, koľko tých volov, naozaj prispeje.
lujza.j
21.12.15,09:21
....tai....keby sa veci v takej a takej cene nekupovali.....asi by museli ist s cenou dole...ci lepsie malo za vela penazi....alebo vela za menej.....?!:)
Pri kupovani vianocneho stromca...ma islo rozdrapit......lebo este....aj stromce asi rastu-su vyrubane pre vychodny trh:(....alebo ja mam narocne oko.....
buchač
21.12.15,09:30
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Načo ich podporujeme?
Skús sa opýtať napríklad buchača.
On ti povie prečo nebude platiť dvojnásobnú cenu na podporu Slovenského podnikateľa.
Prečo si radšej kúpi z Číny.

Korela vraví niečo o robení...vyrábaní.
Ja vravim o "podnikaní" - dovoze z Číny ...nazval by som praktiky šmejdov - viď :



...skoro všetko sa tam vyrába a naši "podnikatelia" to vláčia sem.
Nahodia šaržu, maržu, dátum, dph, rodné číslo švekri a hajde predávať...
Naondiať im do rúk a poslať k Ludolfovi...

Takže asi tak, že naši "podnikatelia" nevyrábajú, ale predávajú za premrštenú cenu. Beriem, že nie všetko by sa oplatilo vyrábať na Slovensku. Beriem, že aj tie výrobné náklady by boli iné. Beriem všetky aspekty ohľadom tej ekonomiky.
Ale ako vravím, nie je normálne to nastavenie cien. Lebo ak vie ten istý tovar z Číny ponúkať predajca (povedzme z Poľska) za polovičnú cenu ako ten náš, tak je to aj na zamyslenie.
---------------------------------

Mimochodom, často sa jedná nie o dvojnásobnú, ale kľudne aj o trojnásobok...
buchač
21.12.15,09:32
Odkedy používam keramické nože, už by som nemenil.
Skúsenosť je taká, že aj lacný keramický nôž je porovnateľne ostrý ako drahé "klasické" nože.

To je asi takéto prirovnanie :

Odkedy používam Kosmodisk, tak si viem dať fajku aj sám...;)
Nandrolon
21.12.15,10:13
Nech si používa každý čo chce. Ja na keramiku nedám dopustiť a najostrejšie nože čo v domácnosti máme sú všetko keramické.
kopretinka
21.12.15,10:39
môj havko je chorý,má hnisavé rany na packe,ako sa mu to stalo,netuším.....dúfam,že zaberie liečba a nebude sa to musieť medzi sviatkami rezať v narkóze :(
evuš
21.12.15,10:57
môj havko je chorý,má hnisavé rany na packe,ako sa mu to stalo,netuším.....dúfam,že zaberie liečba a nebude sa to musieť medzi sviatkami rezať v narkóze :(

Je mi to ľúto:(, skús okrem liečby - ak by vydržal, máčať v repíkovom odvare...
jar88
21.12.15,14:01
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Načo ich podporujeme?
Skús sa opýtať napríklad buchača.
On ti povie prečo nebude platiť dvojnásobnú cenu na podporu Slovenského podnikateľa.
Prečo si radšej kúpi z Číny.

Korela vraví niečo o robení...vyrábaní.
Ja vravim o "podnikaní" - dovoze z Číny ...nazval by som praktiky šmejdov - viď :



...skoro všetko sa tam vyrába a naši "podnikatelia" to vláčia sem.
Nahodia šaržu, maržu, dátum, dph, rodné číslo švekri a hajde predávať...
Naondiať im do rúk a poslať k Ludolfovi...

Takže asi tak, že naši "podnikatelia" nevyrábajú, ale predávajú za premrštenú cenu. Beriem, že nie všetko by sa oplatilo vyrábať na Slovensku. Beriem, že aj tie výrobné náklady by boli iné. Beriem všetky aspekty ohľadom tej ekonomiky.
Ale ako vravím, nie je normálne to nastavenie cien. Lebo ak vie ten istý tovar z Číny ponúkať predajca (povedzme z Poľska) za polovičnú cenu ako ten náš, tak je to aj na zamyslenie.
---------------------------------

Mimochodom, často sa jedná nie o dvojnásobnú, ale kľudne aj o trojnásobok...

Časom tu (na planéte) bude internetové trhovisko - burza tovarov a služieb. Určite ich bude viac, ako si dnes dokážeme predstaviť. Strediská s výdajom a príjmom tovarov, vzniknú tam, kde je dopyt a ponuka. Jednoducho tam, kde budú ľudia, ako ty.
---------------------------------
Ľudia budú klásť dôraz na to, čo je pre nich dôležité a čo nie pominú. Samozrejme že aj výrobcovia a obchodníci budú nútení plniť to, čo si ľudia naklikajú. Niekto bude preferovať kvalitu, iný cenu, iný originalitu a podobne. Niektorý výrobca bude plniť cenu, iný kvalitu a prídu aj takí, čo dajú kvalitu a cenu naraz.
---------------------------------------------------
Záleží to na nás, či sa na tom zúčastníme, alebo nie. Či pôjdeme Kórejskou cestou, alebo cestou trhu.
korela
21.12.15,14:50
jar88, iba či ešte zostane dostatok voľného vzdušného priestoru pre lietadlá
korela
21.12.15,15:02
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?

Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Akurát budú nááásobne drahšie.Dobré ránko.
Prečo? Koľko sa tam nič nevyrábalo, stroje sa rozpredávali za babku. Koľkí ľudia boli nezamestnaní? To bolo pre štát výhodnejšie vyplácať podpory? Máme nejakú svoju slovenskú zn.?
Nahovárala som bratranca na výrobu príborov, vtedy nebola taká ponuka na trhu, trh bol v podstate voľný, čo som si vyskúšala v podstate na sebe, z nuly za pol roka činnosť vyletela nad očakávanie a neišlo o nič mimoriadne. Bežný artikel.
Príbor - nožnice na plech, lis, dobrúsenie, galvanizácia. Zabaliť.
.
Toľko ich budeme neprozreteľne podporovať, až nás pohltia.
sito
21.12.15,15:34
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?

Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Akurát budú nááásobne drahšie.Dobré ránko.
Prečo? Koľko sa tam nič nevyrábalo, stroje sa rozpredávali za babku. Koľkí ľudia boli nezamestnaní? To bolo pre štát výhodnejšie vyplácať podpory? Máme nejakú svoju slovenskú zn.?
Nahovárala som bratranca na výrobu príborov, vtedy nebola taká ponuka na trhu, trh bol v podstate voľný, čo som si vyskúšala v podstate na sebe, z nuly za pol roka činnosť vyletela nad očakávanie a neišlo o nič mimoriadne. Bežný artikel.
Príbor - nožnice na plech, lis, dobrúsenie, galvanizácia. Zabaliť.
.
Toľko ich budeme neprozreteľne podporovať, až nás pohltia.

A vieš. že sa tam také veci vyrábali, ako fušky? Prečo by sa nedali legálne, že? Lenže veľkú mašinu nie je možné rozobrať za deň bez dynamitu.

https://www.youtube.com/watch?v=YhY9vV0r3cQ

A tá cena! A ceny od nej sa odvíjajúce v tom roku. Nikto sa nebál bomby , ak , tak len výbuchu bomby radosti. Dnes? Pri kúpe vstupenky sa pýtajú , či bude bomba?

https://www.youtube.com/watch?v=k3_KP6yUWEw

Že by ich už vtedy vyprokoval? Sexy bombami za islám?
jar88
21.12.15,15:43
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?

Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Akurát budú nááásobne drahšie.Dobré ránko.
Prečo? Koľko sa tam nič nevyrábalo, stroje sa rozpredávali za babku. Koľkí ľudia boli nezamestnaní? To bolo pre štát výhodnejšie vyplácať podpory? Máme nejakú svoju slovenskú zn.?
Nahovárala som bratranca na výrobu príborov, vtedy nebola taká ponuka na trhu, trh bol v podstate voľný, čo som si vyskúšala v podstate na sebe, z nuly za pol roka činnosť vyletela nad očakávanie a neišlo o nič mimoriadne. Bežný artikel.
Príbor - nožnice na plech, lis, dobrúsenie, galvanizácia. Zabaliť.
.
Toľko ich budeme neprozreteľne podporovať, až nás pohltia.
Korela, včerajší deň je už za nami. Už sa nebude opakovať.
To čo bolo pred desiatimi, dvadsiatimi rokmi je nenávratne za nami. Svet išiel ďalej a stále v tom pokračuje a bude pokračovať aj naďalej.
Je to otázka pokroku a pokrok stojí na predošlom pokroku. Určite už neplatí to staré, že celá spoločnosť musí budovať národné hospodárstvo. Teraz to stojí na individualitách a ich schopnostiach a na tom, či im spoločnosť dovolí vyrásť. Zatiaľ je to tu tak, že ak si myslíš, že na niečo máš, najskôr daj spoločnosti na jej blahobyt a potom si rob.
korela
21.12.15,16:02
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.
jar88
21.12.15,17:55
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.

Na to si ako prišla?
Že bol potenciál? A aký že?
Že nás niekto povedie za ručičku :confused: a Slovák NE :mad: ja sám :o ja viem.
Slovákovi povieš, skúsme to takto, spolu :) a Slovák NE :mad: mňa nikto nebude odrbávať :o, keby to tak išlo, urobil by si si to sám :) a podobne.
----------------------------------
Takto by sa dalo o Slovenskom potenciáli písať do HET.
kopretinka
21.12.15,22:31
môj havko je chorý,má hnisavé rany na packe,ako sa mu to stalo,netuším.....dúfam,že zaberie liečba a nebude sa to musieť medzi sviatkami rezať v narkóze :(

Je mi to ľúto:(, skús okrem liečby - ak by vydržal, máčať v repíkovom odvare...
aj doktor kázal večer repíkom....
Nandrolon
22.12.15,04:54
jar88, iba či ešte zostane dostatok voľného vzdušného priestoru pre lietadlá
Lietadlá lietajú v 3D priestore, narozdiel od áut, ktoré sa pohybujú iba v 2D priestore.
3D priestor je takpovediac nekonečný.
Človek by neveril, aké ťažké sa je úmyselne zraziť vo vzduchu /napr. pri kombate s modelmi, kde lieta napr. 20 modelov v priestore 100 x 100 x 100 metrov/ .
Síce sa to stáva, ale pri dnešnom vzdušnom priestore je to doslova kvapka v mori.
https://www.flightradar24.com/41.39,20.08/3
jar88
22.12.15,06:28
Aj táto mapa leteckej prevádzky, pekne ukazuje, kde to ako žije.
Nandrolon
22.12.15,06:47
Najvyspelejšie mestá sveta, najväčšia letecká preprava, logické.
jar88
22.12.15,06:59
V lete som si pár krát všimol, ako prelietava lietadlo vedľa nás a za ním ďalšie dve tri. Na druhej strane opačným smerom skoro to isté a ešte k tomu naprieč sa stretávali iné. Každé z tých lietadiel preletí za 5 až 8 minút od horizontu po horizont.
Keď som si to pozrel na notbuku, na stránke flightradar24, zistil som, že letia 20 až 30 km od seba a že keď niektoré, prelietava priamo ponad nás, preletí asi 70 až 80 km od horizontu po horizont. Z dohľadu sa mi stratí až niekde nad Topolčanmi, Prievidzou a to pozerám z okolia Senca - Pezinka.
------------------------
Pripadá mi to až neskutočné. Ešte k tomu tie trasy. Napríklad Madrid - Šanghaj, Moskva - Hurgada, je toho neskutočne veľa.
-------------------------------
Ale čo z toho, keď sa to deje mimo nás. Lietadlá ponad Slovensko preletia a vôbec sa tu nezastavia. Teda až na pár výnimiek.
Nandrolon
22.12.15,07:02
Ono sa zdá, že sa idú zraziť, ale sú od seba bezpečne vzdialené niekoľko kilometrov.
korela
22.12.15,07:08
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.

Na to si ako prišla?
Že bol potenciál? A aký že?
Že nás niekto povedie za ručičku :confused: a Slovák NE :mad: ja sám :o ja viem.
Slovákovi povieš, skúsme to takto, spolu :) a Slovák NE :mad: mňa nikto nebude odrbávať :o, keby to tak išlo, urobil by si si to sám :) a podobne.
----------------------------------
Takto by sa dalo o Slovenskom potenciáli písať do HET.
Vieš čo mi napadlo, keď som so prečítala tvoj príspevok? Toľko jedu na Slovákov som už dlho nečítala. Pripomína mi to nápisy po plotoch ešte aj zo 60. r. Žiaľ.
Neviem kde si trčal v 89, keď si nevidel, čo sa tu dialo.
Slovensko má potenciál, iba keby...
jar88
22.12.15,07:19
Čas od času sa u nás ubytuje jeden pilot na päť nocí. Ráno odchádza o piatej a vracia sa večer. Pýtal som sa ho kam lieta a on že nikam, cvičím tu nováčikov. (nízkonákladová spoločnosť)
Asi to je ten náš veľký potenciál, ktorý tu spomínala korela.
Nandrolon
22.12.15,07:20
Akurát sa mi nezdá tá vzdialenosť medzi dvoma horizontami /70-80 km/, malo by to byť menej, bude to závisieť od výšky lietadla a rovinnatosti okolitého terénu /zrak nepočítam/.
Dalo by sa to vypočítať.
jar88
22.12.15,07:21
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.

Na to si ako prišla?
Že bol potenciál? A aký že?
Že nás niekto povedie za ručičku :confused: a Slovák NE :mad: ja sám :o ja viem.
Slovákovi povieš, skúsme to takto, spolu :) a Slovák NE :mad: mňa nikto nebude odrbávať :o, keby to tak išlo, urobil by si si to sám :) a podobne.
----------------------------------
Takto by sa dalo o Slovenskom potenciáli písať do HET.
Vieš čo mi napadlo, keď som so prečítala tvoj príspevok? Toľko jedu na Slovákov som už dlho nečítala. Pripomína mi to nápisy po plotoch ešte aj zo 60. r. Žiaľ.
Neviem kde si trčal v 89, keď si nevidel, čo sa tu dialo.
Slovensko má potenciál, iba keby...
Iba keby čo?
Ja nemám na Slovákov jedy, skôr ľútosť.
-------------------------------------------------------
Ešte doplním korela.
Neraz som tu písal, že naši ľudia si veľmi neuvedomujú, čo všetko stratili, o čo všetko sa denne pripravujú a že aj svoje deti tým okrádajú. Našinec nadáva, že mladí idú do sveta, že sa tam predávajú za judášsky groš, makajú na mamon - peniaze. A tak ďalej. Aj moje deti makajú pre zahraničné korporácie a nechcú tu podnikať. Pritom by mohli, bolo by na čom začínať. Ale nechcú, nechcú tu, na Slovensku.
-----------------------------------------------
Je to dané politikou a zákonmi a úplatkami a rodinkárstvom a ohnutými chrbátmi Slovákov.
Nandrolon
22.12.15,07:23
Síce na druhej strane je to lietadlo nejakých 11 km vysoko, takže asi je to možné...
jar88
22.12.15,07:24
Akurát sa mi nezdá tá vzdialenosť medzi dvoma horizontami /70-80 km/, malo by to byť menej, bude to závisieť od výšky lietadla a rovinnatosti okolitého terénu /zrak nepočítam/.
Dalo by sa to vypočítať.
Preto som písal, že prelet 5 až 8 minút. Niektoré letia vo výške 13 000 m a iné 4 800 m a záleží aj na viditeľnosti.
korela
22.12.15,07:25
Tú stránku dávno poznám.
Koľko z tých lietadiel zabezpečuje osobnú prepravu a koľko s tovarom? Na čo je dobré, aby lietadlá ani nezišli na dráhu v NL a krúžia vo vzduchu, kým tie kvety z Juž. Ameriky niekto neskúpi na kvetinovej burze a potom si to ať namieri do cieľa cesty.
Načo k nám chodia jablká z Čile, Belgicka, Holandska, slivky z JAR..., proste z celého sveta, z Ázie. Kedysi sa k nám vozili jonatanky max. z HU, a bolo dobre, lokálne potraviny. Nevieme si dopestovať? Kto na tom zarába je iba obchod, nikto iný. Kde berie právo manipulovať s ľudským zdravím? Aj s ekológiou. Argument, že sa nezrazia, stáva sa, že dochádza k nehodám. Ak by sa to týkalo niekoho z tvojho okolia, budeš stále hovoriť o kvapke v mori?
Vysvetlí mi niekto, prečo sa prepravuje živý dobytok letecky z AU do Číny? Niekto žije stále iba pre súčasnosť a nevidí ďalšie generácie. Zdravé generácie.
jar88, tvoje utópie, už aby nastúpili mladšie ročníky, pretože to nemá konca kraja čo, sa deje vo svete. Ak toto dnes niekto nazýva pokrokom, nemám slov.
korela
22.12.15,07:29
Ja nemám na Slovákov jedy, skôr ľútosť.
A prečo ich ľutuješ? To, že ich ľutuješ, je dosť výpovedné.
Nandrolon
22.12.15,07:30
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.
Anika61
22.12.15,10:32
Milí moji:)priatelia,známi aj neznámi želám Vám všetkým pokojné a radostné Vianoce:)
taiko
22.12.15,10:47
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.
tych mladych niekto vychoval ;) a chyby deti su v konecnom dosledku skoro vzdy chybami rodicov.
jar88
22.12.15,10:59
Tú stránku dávno poznám.
Koľko z tých lietadiel zabezpečuje osobnú prepravu a koľko s tovarom? Na čo je dobré, aby lietadlá ani nezišli na dráhu v NL a krúžia vo vzduchu, kým tie kvety z Juž. Ameriky niekto neskúpi na kvetinovej burze a potom si to ať namieri do cieľa cesty.
Načo k nám chodia jablká z Čile, Belgicka, Holandska, slivky z JAR..., proste z celého sveta, z Ázie. Kedysi sa k nám vozili jonatanky max. z HU, a bolo dobre, lokálne potraviny. Nevieme si dopestovať? Kto na tom zarába je iba obchod, nikto iný. Kde berie právo manipulovať s ľudským zdravím? Aj s ekológiou. Argument, že sa nezrazia, stáva sa, že dochádza k nehodám. Ak by sa to týkalo niekoho z tvojho okolia, budeš stále hovoriť o kvapke v mori?
Vysvetlí mi niekto, prečo sa prepravuje živý dobytok letecky z AU do Číny? Niekto žije stále iba pre súčasnosť a nevidí ďalšie generácie. Zdravé generácie.
jar88, tvoje utópie, už aby nastúpili mladšie ročníky, pretože to nemá konca kraja čo, sa deje vo svete. Ak toto dnes niekto nazýva pokrokom, nemám slov.
Nehnevaj sa na mňa korela, ale akosi mi tie príspevky pripadajú, ako nostalgia za 70 až 80tými rokmi. Nie len tie tvoje, ale všeobecne tu na Porade. Neustále si tu pripomínate, aké to vtedy bolo fajn a teraz je akosi všetko horšie.
---------------------------------------------------
Vždy to píšete, tak akosi nejasne a v náznakoch. Napríklad, načo k nám chodia jablká. Pritom tie jablká k nám nechodia, nevedia chodiť, on ich sem niekto na niečo a pre niečo vozí. Určite to nerobí z nudy, či dlhej chvíle.

Potom napíšeš otázku, "nevieme si dopestovať"? Jasné že dopestovať vieme, ale to nieje to jediné, čo sa musí urobiť, aby boli aj na trhu a nie niekde pohnité. Tu v Senci je trh s domácimi jablkami a funguje. Predáva tam súkromník, čo zdedil role a pestuje ovocie. Predáva lacnejšie, ale aj tak tam často nezájdem, lebo dve - tri jablká kúpim aj v Kauflande. A to ich kupujem denne. Nekúpim predsa 10 kg na dva týždne. Jasné že k tomu ešte napíšeš, že kedysi sa vozili len z HU a "bolo dobre". Možno tebe bolo dobre, ale mne osobne, vôbec jonatanky nechutili a dodnes nechutia.
----------------------------------------------
Veľmi sa zamýšľaš nad tým, čo majú, nemajú robiť iní. Čo im má, nemá vadiť, čo im má, nemá chýbať a podobne. Ale sú to ich životy, ich voľby, ich záujem, nezáujem.
A moje utópie? Aké že utópie? Nadávate a sťažujete sa tu, že nemáte koho voliť, že musíte voliť tých zlodejov. Ja ti tu napíšem, že založte si svoju stranu a volte si svoje potreby. Ale to je utópia, lebo vy chcete politicky pracovať len jeden dva týždne, počas štyroch rokov a keby ste mali svoju stranu, museli by ste politicky pracovať skoro stále. To vám však nevonia, radšej to necháte na iných a následne sa čudujete, že šafária. Boli by sprostí, keby nešafárili keď sa to tak ľahko dá.
jar88
22.12.15,11:28
Korela, čo som písal o tej nostalgii za 70 - 80 rokmi, vy to tu píšete a vyznie to ako naostalga za socializmom. Pritom to je skôr nostalgia za dobou, kedy sme mali 17, 20 možno 30 rokov. Keď sme mali malé deti a veľké radosti, starosti a plány. V sedemnástich sme mali nové lásky a prd nás trápilo že totalita. Skôr nás trápili, sukne, rifle, šminky, účesy a zábavy. Zažívali sme úspech a radosť, keď sme zohnali čo sme chceli. Naši sa čudovali, že čo z toho máme, veď su to len tretky.
------------------------------
Teraz je to skoro to isté, len teraz sa iné a inak zháňa. Si zhruba v mojich rokoch, tak to musíš poznať. Mala by si vidieť, že teraz je o poznanie lepšie, ale vek vie dať iné radosti. Teraz už nejde o zálety. Skôr ide o rodinu a zázemie v nej.
jar88
22.12.15,11:31
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.
Nandrolon,
ty sa radíš k mladým, alebo k starým?
bjuty smis
22.12.15,14:47
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.



toto hovoria starí už stáročia....

len na prekvapuje, že si sa k nim ( starým) zaradil....
jar88
22.12.15,15:34
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.



toto hovoria starí už stáročia....

len na prekvapuje, že si sa k nim ( starým) zaradil....
U neho to tak nieje. On nieje mladý a sprostý, ale ani starý sprostý. On je už skúsený, zabehnutý pracovník. Pred tým bol vystresované mladé ucho, čo nič nevie a ničomu nerozumie. Tak akosi to v našej spoločnosti funguje a vždy fungovalo. Jednoducho civilné mazáctvo a inteligentná šikana. Podstatné je byť starým zamestnancom, to určuje nárok, nie odbornosť. Dokonca to má aj oporu v zákone, ale v inom je zas zakotvené, že sa to zakazuje.
bjuty smis
22.12.15,16:32
mna len prekvapuje, že chlap pred 40.-kou sa neradí medzi mladých.....
Nandrolon
22.12.15,17:42
Radim sa medzi mladych. Ale ak sa pozriem, co vyvadzaju moji "sukmenovci" vo veducich statnych vyssich poziciach, komunalnej politike a podobne /nie vsetci, ale dost jednotlivcov/, je mi na zvracanie.
To akoze ked mam iba blizsie k 40-ke ako k 30-ke, tak mam byt predajna prostitutka, ktora kvoli mamonu preda aj vlastnu mater? Korupcia, falos, uplatky /branie a davanie/.
Dnes uz sa medzi nami charakter, chlapske slovo, a lojalita nenosi...
bjuty smis
22.12.15,17:56
toto hovoria starí už stáročia.... :))
Dáša_
22.12.15,18:43
chvíľu nedávam na manžela pozor a už umýva okno v kuchyni :D
korela
22.12.15,22:35
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
korela
22.12.15,22:49
Ak by sa chcel niekto sťažovať na náš vianočný TV program, stojí to za prečítanie.

Nóri milujú feministickú Popelku. Hoci jej dali mužský hlas
Na Vianoce sa odvysiela zreštaurovaný a zdigitalizovaný film Tri oriešky pre Popolušku. V Osle mu prichystali svetovú premiéru.

Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/20068217/nori-miluju-feministicku-popelku-z-ceskej-rozpravky-hoci-jej-dali-muzsky-hlas.html#ixzz3v62zzLEj
Nandrolon
23.12.15,05:18
toto hovoria starí už stáročia.... :))
... a majú pravdu...
lujza.j
23.12.15,07:09
Ak by sa chcel niekto sťažovať na náš vianočný TV program, stojí to za prečítanie.

Nóri milujú feministickú Popelku. Hoci jej dali mužský hlas
Na Vianoce sa odvysiela zreštaurovaný a zdigitalizovaný film Tri oriešky pre Popolušku. V Osle mu prichystali svetovú premiéru.

Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/20068217/nori-miluju-feministicku-popelku-z-ceskej-rozpravky-hoci-jej-dali-muzsky-hlas.html#ixzz3v62zzLEj
mne tak dajako " reprízy opakovaných repríz "vianočného charakteru tomuto obdobiu patria....
skôr mi vadí ....nehorázne množstvo reklám na rôzne "lieky".....ktoré treba blízkym kúpiť pod stromec.....
taiko
23.12.15,07:20
Radim sa medzi mladych. Ale ak sa pozriem, co vyvadzaju moji "sukmenovci" vo veducich statnych vyssich poziciach, komunalnej politike a podobne /nie vsetci, ale dost jednotlivcov/, je mi na zvracanie.
To akoze ked mam iba blizsie k 40-ke ako k 30-ke, tak mam byt predajna prostitutka, ktora kvoli mamonu preda aj vlastnu mater? Korupcia, falos, uplatky /branie a davanie/.
Dnes uz sa medzi nami charakter, chlapske slovo, a lojalita nenosi...
Nenosi ? Povedal by som ako kde a ako kto.
taiko
23.12.15,07:25
tieto nože... http://www.kulina.sk/suprava-nozov-3-dielna-twin-cuisine-zwilling/d-80110/
v at..159e
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK :D
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-zwilling-30304-000-twin-cuisine-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
Na internete je veľa ľudí, čo skúšajú veľa zarobiť. Nie len Slovákov. Aj tí čo si na nich poukázal (brúsitko za 760 Ł) sa usilujú a čakajú na vola, ktorý im na to ich AMG prispeje. Otázka je, koľko tých volov, naozaj prispeje.
S velkou pravdepodobnostou prispejem aj ja. Nepokladam sa za vola, jednoducho sa mi to paci, mam na to, nemusim si brat pozicku, neodtrhnem kvoli tomu rodine od ust, tak nevidim problem :)
Treba si radost kedy-tedy urobit. :) Ved presne na toto su peniaze co zarobime.
jar88
23.12.15,08:01
tieto nože... http://www.kulina.sk/suprava-nozov-3-dielna-twin-cuisine-zwilling/d-80110/
v at..159e
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK :D
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-zwilling-30304-000-twin-cuisine-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
Na internete je veľa ľudí, čo skúšajú veľa zarobiť. Nie len Slovákov. Aj tí čo si na nich poukázal (brúsitko za 760 Ł) sa usilujú a čakajú na vola, ktorý im na to ich AMG prispeje. Otázka je, koľko tých volov, naozaj prispeje.
S velkou pravdepodobnostou prispejem aj ja. Nepokladam sa za vola, jednoducho sa mi to paci, mam na to, nemusim si brat pozicku, neodtrhnem kvoli tomu rodine od ust, tak nevidim problem :)
Treba si radost kedy-tedy urobit. :) Ved presne na toto su peniaze co zarobime.
Taiko, neblázni. Môj príspevok bol predsa o inom.
---------------------------------------------------------------
Bola to reakcia na to, ako OBVYKLE na SK.
---------------------------------------------------------------
Chcel som tým povedať, že to nieje obvykle len na SK, ale všeobecne na celom svete. Že sú rôzne ponuky na uspokojenie rôznych ľudí a ich rôznych potrieb. Rôznych potešení a rôznych nevyhnutností. Aj jedna a tá istá cigaretka môže dať rôzne dobrý, alebo zlý pocit. Na priblíženie toho potešenia pre nefajčiarov môže poslúžiť napríklad víno. Pri ňom tiež môžeš mať rôzne dobré, alebo zlé pocity. Sú obchodníci, ktorí nakúpia to isté kvalitné víno a za tú istú cenu, ale jeden ho predáva v bežnej fľaši s bežnou vinetou (za 12€) a druhý v luxusnejšej fľaši s luxusnejšou vinetou a ešte aj v luxusnej krabici (za 130€). Jasné že ho predáva aj v luxusnejších priestoroch a pre iných zákazníkov. On ich neoberá o peniaze, predáva im potešenie za primeranú cenu. Za cenu, bez ktorej by to potešenie určite nemali.
------------------------------
Ešte doplním.
Ten prvý obchodník predá 20 000 fliaš po 12€
a ten druhý možno 300 fliaš po 130€
----------------------------------------------------------
Každý z nich zarába a každý z nich robí svojim zákaznikom potešenie.
Oliwa
23.12.15,08:04
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...
jar88
23.12.15,08:13
Radim sa medzi mladych. Ale ak sa pozriem, co vyvadzaju moji "sukmenovci" vo veducich statnych vyssich poziciach, komunalnej politike a podobne /nie vsetci, ale dost jednotlivcov/, je mi na zvracanie.
To akoze ked mam iba blizsie k 40-ke ako k 30-ke, tak mam byt predajna prostitutka, ktora kvoli mamonu preda aj vlastnu mater? Korupcia, falos, uplatky /branie a davanie/.
Dnes uz sa medzi nami charakter, chlapske slovo, a lojalita nenosi...
Nenosi ? Povedal by som ako kde a ako kto.
Nuž u mňa osobne sa to nielen nosí, u mňa je to nevyhnutnosť.
Nemáš slovo, nemáš charakter, nemáš moju lojalitu a nie si viac mojim priateľom, či kamarátom.
jar88
23.12.15,08:15
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...
Nezabúdaj, že nieje republika, ako republika.
Oliwa
23.12.15,08:23
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...
Nezabúdaj, že nieje republika, ako republika.
Nie je kráľ ako kráľ, ale stále je to monarchia...
korela
23.12.15,10:29
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...

Niekto asi zostal žiť ešte v socializme, nepostrehol zmenu.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_socialistick%C3%A1_republika
Štátny útvar
Štátne zriadenie
socialistická republika
Vznik
1. januára 1969 (federalizácia Česko-Slovenska)

Zánik
1. marca 1990 (vypustenie slova „socialistická“)
Predchádzajúce štáty:
Česko-Slovensko Česko-Slovensko

Nástupnícke štáty:
Slovenská republika (1990 – 1992) Slovenská republika (1990 – 1992)

Dnes



Štátne zriadenie (https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_%C5%A1t%C3%A1tov_pod%C4%BEa_%C5%A1t%C3%A1tn eho_zriadenia)
Prezident
Predseda vlády
parlamentná republika (https://sk.wikipedia.org/wiki/Parlamentn%C3%A1_republika)
Andrej Kiska (https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kiska)
Robert Fico (https://sk.wikipedia.org/wiki/Robert_Fico)
lujza.j
23.12.15,10:31
vytrepem sa von....ešte že vymysleli pred rokmi spacákové bundy....takže v pyžame....bez pyžama to nie som ja:D:---.... do miestneho železiarstva kde majú šecko....neonku do strategického svietidla v kuchyni....a velké TRT....zdochla lampa asi na komplet....nesvíci:(...ešte,že som tam kukala na nové komplet neonky...že či..náhodou :rolleyes:no už tam nejdem.....musím doma dajako zaimprovizovať .....
jar88
23.12.15,11:44
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...

Niekto asi zostal žiť ešte v socializme, nepostrehol zmenu.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_socialistick%C3%A1_republika
Štátny útvar
Štátne zriadenie
socialistická republika
Vznik
1. januára 1969 (federalizácia Česko-Slovenska)

Zánik
1. marca 1990 (vypustenie slova „socialistická“)
Predchádzajúce štáty:
Česko-Slovensko Česko-Slovensko

Nástupnícke štáty:
Slovenská republika (1990 – 1992) Slovenská republika (1990 – 1992)

Dnes



Štátne zriadenie (https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_%C5%A1t%C3%A1tov_pod%C4%BEa_%C5%A1t%C3%A1tn eho_zriadenia)
Prezident
Predseda vlády
parlamentná republika (https://sk.wikipedia.org/wiki/Parlamentn%C3%A1_republika)
Andrej Kiska (https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kiska)
Robert Fico (https://sk.wikipedia.org/wiki/Robert_Fico)


Presne tak,
1. marca 1990 (vypustenie slova „socialistická“) a nie len to sa zmenilo.
Zmenilo sa podstatne viac, ale veľa sa toho ešte bude musieť zmeniť.
----------------------------------------------------------
Tu je výborné čítanie
http://www.komunistickepravo.cz/
Nieje to iba České čítanie.
Jednu kapitolu (úvahu) tam má aj Radoslav Procházka.
Všechny kapitoly Komunistického práva zveřejněny na webu.
pavol54
23.12.15,13:54
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...

Niekto asi zostal žiť ešte v socializme, nepostrehol zmenu.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_socialistick%C3%A1_republika
Štátny útvar
Štátne zriadenie
socialistická republika
Vznik
1. januára 1969 (federalizácia Česko-Slovenska)

Zánik
1. marca 1990 (vypustenie slova „socialistická“)
Predchádzajúce štáty:
Česko-Slovensko Česko-Slovensko

Nástupnícke štáty:
Slovenská republika (1990 – 1992) Slovenská republika (1990 – 1992)

Dnes



Štátne zriadenie (https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_%C5%A1t%C3%A1tov_pod%C4%BEa_%C5%A1t%C3%A1tn eho_zriadenia)
Prezident
Predseda vlády
parlamentná republika (https://sk.wikipedia.org/wiki/Parlamentn%C3%A1_republika)
Andrej Kiska (https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kiska)
Robert Fico (https://sk.wikipedia.org/wiki/Robert_Fico)


Presne tak,
1. marca 1990 (vypustenie slova „socialistická“) a nie len to sa zmenilo.
Zmenilo sa podstatne viac, ale veľa sa toho ešte bude musieť zmeniť.
----------------------------------------------------------
Tu je výborné čítanie
http://www.komunistickepravo.cz/
Nieje to iba České čítanie.
Jednu kapitolu (úvahu) tam má aj Radoslav Procházka.
Všechny kapitoly Komunistického práva zveřejněny na webu.
veľa sa toho už nedá zmeniť.
socialistický systém- štátom(republikou) vlastnené výrobné prostriedky - štátne monopolný kapitalizmus. viď klasici M - časť PE.
okrem vypustenia (socialistický ) prevod výrobných prostriedkov vlastnených štátom(privatizácia) na vlastníctvo nadnárodných kapitalistických monopolov. Nezaujímavé (drobné) ponechané regionálnym pomocníkom s komentárom "a teraz sa žerte od závisti za to že tí dostali a my nie"
buchač
23.12.15,14:08
...
Nandrolon
23.12.15,14:23
Buchac, ale zaroven j*be aj dotycnemu, lebo aj on tam bol...
jar88
23.12.15,14:44
Ak si naozaj myslíš, že veľa sa už nedá zmeniť, tak si v riadnom omyle.;)
pavol54
23.12.15,14:57
Ak si naozaj myslíš, že veľa sa už nedá zmeniť, tak si v riadnom omyle.;)
to by sa musel znova zaviesť štátny monopol na vlastníctvo výrobných prostriedkov, ostatné zmeny sú len kozmetické úpravy, aby si mal pocit že ty si niečo viac, asi niečo ako ako alfa samec v stádočku, ale aj tomu alfa samcovi dovolia predátori žiť aby mali koho vyžierať (ani moja mačka ešte nikdy všetky myši nezožrala).
buchač
23.12.15,15:06
Buchac, ale zaroven j*be aj dotycnemu, lebo aj on tam bol...
Neblázni človeče...
Ja cez bežný kalendárny deň v roku do nejakého nákupka idem s pocitom bodáku v prdely a nie ešte cez takýto čas.

Takže mňe veru nej*be...a ani tak skoro nebude....(teda čo sa týka nákupných centier ;)).
Nandrolon
23.12.15,15:38
Ja tam poslem manzelku a cakam v aute, lebo by ma seklo. Vyhybame sa akciovym dnom, sviatkom. Ak chcem osobne pochodit a kupit co mi ide na chut, zajdem cez vikend vecer do Trinca a vybavene. Co sa tyka nakupu, tak preferujem male a pravidelne nakupy v style 2 - 4 jablka, 3-4 druhy sypanych orechov po 10 dkg a vybavene.
misoft
23.12.15,17:19
Ja naopak - s mojou 3/4 = :eek:.
Ak idem sam - prídem, vyberiem, naložím, zaplatím, padám....
I dnes (a vraj ošiaľ - v telke teraz ukazovali) - dodávku som mal hneď, nabral som si hneď, v kasse som čakal 1 minútu! Celkový čas "pochôdzky" v obchode cca 15 min.
Nandrolon
24.12.15,18:43
Ospravedlnujem sa tu Kukucke a inym, do ktorych som tu ... Prepac....
jar88
25.12.15,05:13
Ak si naozaj myslíš, že veľa sa už nedá zmeniť, tak si v riadnom omyle.;)
to by sa musel znova zaviesť štátny monopol na vlastníctvo výrobných prostriedkov, ostatné zmeny sú len kozmetické úpravy, aby si mal pocit že ty si niečo viac, asi niečo ako ako alfa samec v stádočku, ale aj tomu alfa samcovi dovolia predátori žiť aby mali koho vyžierať (ani moja mačka ešte nikdy všetky myši nezožrala).
Podstatné je, vlastniť pracovné sily, nie výrobné prostriedky.:)
A to sa komunistom dosť darilo. Všetka pracovná sila, bola do roku 1989 vo vlastníctve štátu. Každý sa musel hlásiť do nejakej služby a tam im odovzdať svoju prácu. Ten kto ju neodovzdal dobrovoľne, bol súdený a odsúdený. Následne bol zbavený slobody a zavretý do štátneho výchovno - pracovného zariadenia, kde ho následne učili pokorne, svoju pracovnú schopnosť odovzdávať. No a kto v tých dobách určoval cenu práce, snáď vieme a zrejme si tu nikto nemyslí, že to bol pracovník. Štátna cena práce, bola na úrovni jednej desatiny ceny práce v slobodnom svete. To bol totálny cenový monopol, či nie?
------------------------------------
Teraz je to trochu inak. Teraz si už štát nenárokuje výhradné vlastníctvo pracovnej sily. Teraz už ju môže používať každý, kto za ňu zaplatí štátu určitý nájom. Teraz už dokonca môže každý svoju prácu predávať aj mimo územia štátu a nie za desatinu jej ceny.
----------------------------------------
Moja najmladšia prišla na vianoce domov o 17:00 a o 19:30 odišla. Vráti sa až v utorok. Aj to je určitá cena za slobodu, ale je to naša cena, naše rozhodnutie.
buchač
25.12.15,07:44
Podstatné je, vlastniť pracovné sily, nie výrobné prostriedky.:)
A to sa komunistom dosť darilo. Všetka pracovná sila, bola do roku 1989 vo vlastníctve štátu. Každý sa musel hlásiť do nejakej služby a tam im odovzdať svoju prácu. Ten kto ju neodovzdal dobrovoľne, bol súdený a odsúdený. Následne bol zbavený slobody a zavretý do štátneho výchovno - pracovného zariadenia, kde ho následne učili pokorne, svoju pracovnú schopnosť odovzdávať. No a kto v tých dobách určoval cenu práce, snáď vieme a zrejme si tu nikto nemyslí, že to bol pracovník. Štátna cena práce, bola na úrovni jednej desatiny ceny práce v slobodnom svete. To bol totálny cenový monopol, či nie?
------------------------------------
Teraz je to trochu inak. Teraz si už štát nenárokuje výhradné vlastníctvo pracovnej sily. Teraz už ju môže používať každý, kto za ňu zaplatí štátu určitý nájom. Teraz už dokonca môže každý svoju prácu predávať aj mimo územia štátu a nie za desatinu jej ceny.
----------------------------------------
Moja najmladšia prišla na vianoce domov o 17:00 a o 19:30 odišla. Vráti sa až v utorok. Aj to je určitá cena za slobodu, ale je to naša cena, naše rozhodnutie.

Do roku 1989 musel každý makať, alebo šiel do ťurmy.
Keď išiel na dôchodok, tak z neho ho aj vyžil.
Dnes nemaká XYZ a nik nie je za to v base. Ba dokonca za to nezamestnanie berie také príspevky od štátu, že sa mu v podstate ani makať neoplatí.
Následne má ten dôchodok vyšší ako ten, čo makal celý život.
---------------------------------------
Teraz trochu inak a budem sa opakovať.
Keď každý zaplatí za vzdelanie, nech si tú svoju prácu predáva ... alebo nech sa aj predáva jak tá posledná oná.
Opakujem ...nech najprv platí a až potom zarába.
----------------------------------------
Tvoja najmladšia nie je určite sama....
Len je rozdiel, či ide o vlastné rozhodnutie, alebo o rozhodnutie (príkaz) niekoho iného.
kopretinka
25.12.15,08:29
Podstatné je, vlastniť pracovné sily, nie výrobné prostriedky.:)
A to sa komunistom dosť darilo. Všetka pracovná sila, bola do roku 1989 vo vlastníctve štátu. Každý sa musel hlásiť do nejakej služby a tam im odovzdať svoju prácu. Ten kto ju neodovzdal dobrovoľne, bol súdený a odsúdený. Následne bol zbavený slobody a zavretý do štátneho výchovno - pracovného zariadenia, kde ho následne učili pokorne, svoju pracovnú schopnosť odovzdávať. No a kto v tých dobách určoval cenu práce, snáď vieme a zrejme si tu nikto nemyslí, že to bol pracovník. Štátna cena práce, bola na úrovni jednej desatiny ceny práce v slobodnom svete. To bol totálny cenový monopol, či nie?
------------------------------------
Teraz je to trochu inak. Teraz si už štát nenárokuje výhradné vlastníctvo pracovnej sily. Teraz už ju môže používať každý, kto za ňu zaplatí štátu určitý nájom. Teraz už dokonca môže každý svoju prácu predávať aj mimo územia štátu a nie za desatinu jej ceny.
----------------------------------------
Moja najmladšia prišla na vianoce domov o 17:00 a o 19:30 odišla. Vráti sa až v utorok. Aj to je určitá cena za slobodu, ale je to naša cena, naše rozhodnutie.

Do roku 1989 musel každý makať, alebo šiel do ťurmy.
Keď išiel na dôchodok, tak z neho ho aj vyžil.
Dnes nemaká XYZ a nik nie je za to v base. Ba dokonca za to nezamestnanie berie také príspevky od štátu, že sa mu v podstate ani makať neoplatí.
Následne má ten dôchodok vyšší ako ten, čo makal celý život.
---------------------------------------
Teraz trochu inak a budem sa opakovať.
Keď každý zaplatí za vzdelanie, nech si tú svoju prácu predáva ... alebo nech sa aj predáva jak tá posledná oná.
Opakujem ...nech najprv platí a až potom zarába.
----------------------------------------
Tvoja najmladšia nie je určite sama....
Len je rozdiel, či ide o vlastné rozhodnutie, alebo o rozhodnutie (príkaz) niekoho iného.
do prvého zamestnania po škole som "bola pridelená" ako praktikantka na jednoročnú zmluvu vtedajšou "inštitúciou" alebo ako to nazvať,dnes to už neexistuje.Bola som tam dievča pre všetko,po roku mi zmluva skončila a nikto sa nestaral,čo budem robiť,ostala som vo vzduchu.
Horúčkovito som si hľadala prácu.......v okolí bez šance,nikto ma nechcel.Našla som si prácu na inzerát v BA aj s ubytovaním.Po troch rokoch som to musela nechať,lebo som medzičasom bola operovaná na obidve oči a stala som sa na 41% ID.....z tej smiešnej symbolickej sumy sa nedalo vyžiť (asi preto v rozhodnutí bola poznámka,že nie som obmedzená na zárobku),a musela som si hľadať robotu.....rozposlala som neskutočne veľa žiadostí....jediná kladná odpoveď bola od technických služieb,že môžem nastúpiť hneď....ako HAJZELBABA....
zamestnanie som získala vďaka tomu,že naši sa od mlada poznali s personalistom neďalekej fabriky,a ďalšia šťastná okolnosť bola,že fabrika otvárala novú ubytovňu pre robotníkov.takže som skončila ako vrátnička.....okrem mňa tam boli 2 babky a jeden dedo nad hrobom,ktorí mali dostatočné dôchodky,ale zaberali tam miesto....takže takáto bola možnosť a povinnosť zamestnania...
pavol54
25.12.15,08:51
Ak si naozaj myslíš, že veľa sa už nedá zmeniť, tak si v riadnom omyle.;)
to by sa musel znova zaviesť štátny monopol na vlastníctvo výrobných prostriedkov, ostatné zmeny sú len kozmetické úpravy, aby si mal pocit že ty si niečo viac, asi niečo ako ako alfa samec v stádočku, ale aj tomu alfa samcovi dovolia predátori žiť aby mali koho vyžierať (ani moja mačka ešte nikdy všetky myši nezožrala).
Podstatné je, vlastniť pracovné sily, nie výrobné prostriedky.:)
A to sa komunistom dosť darilo. Všetka pracovná sila, bola do roku 1989 vo vlastníctve štátu. Každý sa musel hlásiť do nejakej služby a tam im odovzdať svoju prácu. Ten kto ju neodovzdal dobrovoľne, bol súdený a odsúdený. Následne bol zbavený slobody a zavretý do štátneho výchovno - pracovného zariadenia, kde ho následne učili pokorne, svoju pracovnú schopnosť odovzdávať. No a kto v tých dobách určoval cenu práce, snáď vieme a zrejme si tu nikto nemyslí, že to bol pracovník. Štátna cena práce, bola na úrovni jednej desatiny ceny práce v slobodnom svete. To bol totálny cenový monopol, či nie?
------------------------------------
Teraz je to trochu inak. Teraz si už štát nenárokuje výhradné vlastníctvo pracovnej sily. Teraz už ju môže používať každý, kto za ňu zaplatí štátu určitý nájom. Teraz už dokonca môže každý svoju prácu predávať aj mimo územia štátu a nie za desatinu jej ceny.
----------------------------------------
Moja najmladšia prišla na vianoce domov o 17:00 a o 19:30 odišla. Vráti sa až v utorok. Aj to je určitá cena za slobodu, ale je to naša cena, naše rozhodnutie.
pracovná sila sa nedá vlastniť, ako sa nedá vlastniť úžitok z Watov nepustených do rozvodnej siete, to si už len trepol, tak jednotka do OŠ prosím ťa naštuduj si aspoň nejakú ekonomickú teóriu nemusí to byť práve marxistická politická ekonómia (Zbytočne mám zamestnanca majiteľa pracovnej sily ak mi ju neodovzdá do môjho výrobku, event nejakého produktu) majiteľ pracovnej sily ju zatiaľ vždy predával aj za socializmu (preto mal aj termín štátne monopolný kapitalizmus, lebo ju nemohol inému predať, lebo nikto iný nevlastnil výrobné prostriedky kde ju mohol zhodnotiť)
kopretinka
25.12.15,14:09
prečo niekto vymazal tú otázku od toho podvodníka z FB? To bolo aj ako upozornenie.
https://www.facebook.com/tomas.vateha?fref=ufi
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1488846144720550&id=1446778442260654
buchač
25.12.15,14:19
prečo niekto vymazal tú otázku od toho podvodníka z FB? To bolo aj ako upozornenie.
Túto ?
http://www.porada.sk/t276150-lucenec-_neplatici.html#post2803646

Ak áno, tak funguje.
kopretinka
25.12.15,14:32
buchač
25.12.15,15:31
nie........toto
http://www.porada.sk/t276168-existuje-na-slovensku-zalozenie-s-r-o-od-1-eura-alebo-prostriedky-ci-vyhody-od-statu-na-rozbeh-s-r-o.html

Aha ....
Na takéto "perly" nemá význam ani reagovať...a to aj v prípade, ak sa jedná o podvodníka.

...a obchodovanie na FB ??? Na túto prax mám svoj názor ...
------------------------------

Ale aj to Gejzu z Lučenca by som vedel vypitvať jak kapra...vykostil by som ho a nie nechal vyplakávať sa nad rozliatym mliekom.
babka - ježibabka
25.12.15,18:19
Niečo z dnešnej oslavy vianočných sviatkov v meste
taiko
28.12.15,09:16
kopretinka
28.12.15,09:44
vyskočila mi nejaká reklama,tak som ju dala blokovať,ale bol to obrázok,a tak teraz mi blokuje všetky obrázky a nemám tu tie ikonky čo sú pod príspevkami (nahlásiť,citovať,upraviť,smajlíky.... ) a neviem to v adblocku nijako vypnúť
kopretinka
28.12.15,09:45
a ešte mi to aj píše dupľovane a vymazať to nemôžem,lebo nemám tie ikonky :(
terezamaria
28.12.15,10:01
a ešte mi to aj píše dupľovane a vymazať to nemôžem,lebo nemám tie ikonky :(
Kveti skús cez nastavenia tvojho profilu, či sa to neobnoví tie ikonky pod príspevkom alebo reštartuj PC.
kopretinka
28.12.15,10:06
ee,to urobil ten adblock......tak som ho celý vypla ....
BXLmiami
28.12.15,10:26
Potesilo
zeby svetlo na konci tunela, alebo dobry zaciatok ?
http://zvolen.dnes24.sk/farmfoods-kvalitne-poctive-zdrave-a-vynimocne-potraviny-zo-slovenskych-fariem-priamo-k-spotrebitelovi-na-celom-uzemi-sr-224995
taiko nevieš či na SK dovážajú Goudu bez laktozy?Nenašla som na internete,ale zase ja v tom nie som nejak veľmi dobrá v tom hľadaní.
Tweety
28.12.15,11:06
taiko
28.12.15,21:47
Potesilo
zeby svetlo na konci tunela, alebo dobry zaciatok ?
http://zvolen.dnes24.sk/farmfoods-kvalitne-poctive-zdrave-a-vynimocne-potraviny-zo-slovenskych-fariem-priamo-k-spotrebitelovi-na-celom-uzemi-sr-224995
taiko nevieš či na SK dovážajú Goudu bez laktozy?Nenašla som na internete,ale zase ja v tom nie som nejak veľmi dobrá v tom hľadaní.
aby som bol uprimny, neviem, ci Gouda bez laktozy existuje. V NL som ju nevidel
buchač
28.12.15,21:59
na SK dovážajú Goudu bez laktozy?Nenašla som na internete,ale zase ja v tom nie som nejak veľmi dobrá v tom hľadaní.

Napríklad

Gouda bez laktózy 45% vážená
http://www.bioska.sk/sk/mliecne-syry-masla/578-gouda-bez-laktozy-45-vazena.html
http://www.melina.sk/nase-produkty/lahodne-platky-light-gouda
korela
29.12.15,02:16
Ja sa vyjadrím iba k Meline, má podľa ORSR iba obchodnú činnosť http://orsr.sk/vypis.asp?ID=46731&SID=8&P=0, poriadny mix činností.
Meline sa už úplne vyhýbam, dorazil to ich cottage cheese. Pravdepodobne si postavili svoj biznis na dovoze a predaji poľských výrobkov. Nechcem hádzať všetky poľské výrobky do jedného vreca. Viem, že majú aj kvalitu ako všade inde. Porovnajte cottage z Raja, z Pilosu. Melina je prepadák. Veľa vody - srvátky? k pomeru hrudiek syra. Neverím im. Od Meliny nekupujem nič.
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120487531 poľský výrobok uvedené v popise
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120487519 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120487519 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002016827501 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002016024528 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120915757 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120775288 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120775334 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002016614187 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120228009 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002121044305 detto
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002120453623 detto
a mnoho ďalších.
Stačí hodiť do vyhľadávača Tesca Melina, všetko poľské výrobky, neuvádzajú pri tukoch, či ide o mliečny tuk, ich ceny by zodpovedali dosiahnutej kvalite.
Výhodou tejto stránky je, že človek si vyhľadá popisy a zloženie pri potravinárskych výrobkoch, a nemusí lúštiť drobné písmo v obchodoch.
korela
29.12.15,02:19
Niet nad domáci tvaroh a pod., kozie syry bez akýchkoľvek doplnkov.
BXLmiami
29.12.15,10:01
Potesilo
zeby svetlo na konci tunela, alebo dobry zaciatok ?
http://zvolen.dnes24.sk/farmfoods-kvalitne-poctive-zdrave-a-vynimocne-potraviny-zo-slovenskych-fariem-priamo-k-spotrebitelovi-na-celom-uzemi-sr-224995
taiko nevieš či na SK dovážajú Goudu bez laktozy?Nenašla som na internete,ale zase ja v tom nie som nejak veľmi dobrá v tom hľadaní.
aby som bol uprimny, neviem, ci Gouda bez laktozy existuje. V NL som ju nevidel
Existuje viac druhov.
jar88
29.12.15,10:13
Niet nad domáci tvaroh a pod., kozie syry bez akýchkoľvek doplnkov.
A niet nad domácu kravu.
jar88
29.12.15,10:15
misoft
29.12.15,14:56
Ja sa vyjadrím iba k Meline, má podľa ORSR iba obchodnú činnosť http://orsr.sk/vypis.asp?ID=46731&SID=8&P=0, poriadny mix činností.
Meline sa už úplne vyhýbam, dorazil to ich cottage cheese. Pravdepodobne si postavili svoj biznis na dovoze a predaji poľských výrobkov. Nechcem hádzať všetky poľské výrobky do jedného vreca. Viem, že majú aj kvalitu ako všade inde. Porovnajte cottage z Raja, z Pilosu. Melina je prepadák. Veľa vody - srvátky? k pomeru hrudiek syra. Neverím im. Od Meliny nekupujem nič.
............................

Stačí hodiť do vyhľadávača Tesca Melina, všetko poľské výrobky, neuvádzajú pri tukoch, či ide o mliečny tuk, ich ceny by zodpovedali dosiahnutej kvalite.
Výhodou tejto stránky je, že človek si vyhľadá popisy a zloženie pri potravinárskych výrobkoch, a nemusí lúštiť drobné písmo v obchodoch.
K tomuto: Melina SK je slovenská odnož tejto poľskej firmy.
http://www.melina.sk/o-nas
A tie "kecy" tam...... bla-bla-bla-bla... pretože oni len prebaľujú do obalov tie poľské šmejdy.
lujza.j
29.12.15,15:36
potešilo,že som zohnala maso na tatarák....pobavilo..že ..debata: ja-masárka.."počkaj idem zistiť kolko toho mám zobrať.....masárka ....jak kolko všetko":eek::D.....a to chlap včera 300g nám stačí.....dnes...zober 500g...ja načo pre boha do to sežere....Dnakoniec sťeš nesťeš....vyše 1,8kg:D...maso už nasáčkované v mraznici.....tatarák barzkedy:D:---
Zitulda
29.12.15,16:44
potešilo,že som zohnala maso na tatarák....pobavilo..že ..debata: ja-masárka.."počkaj idem zistiť kolko toho mám zobrať.....masárka ....jak kolko všetko":eek::D.....a to chlap včera 300g nám stačí.....dnes...zober 500g...ja načo pre boha do to sežere....Dnakoniec sťeš nesťeš....vyše 1,8kg:D...maso už nasáčkované v mraznici.....tatarák barzkedy:D:---
Lui a to si kúpila pravú sviečkovú...ja so tiež a strašne sa teším kedy si urobíme s polovičkou...máme pekné spomienky z mládi:)
lujza.j
29.12.15,16:54
potešilo,že som zohnala maso na tatarák....pobavilo..že ..debata: ja-masárka.."počkaj idem zistiť kolko toho mám zobrať.....masárka ....jak kolko všetko":eek::D.....a to chlap včera 300g nám stačí.....dnes...zober 500g...ja načo pre boha do to sežere....Dnakoniec sťeš nesťeš....vyše 1,8kg:D...maso už nasáčkované v mraznici.....tatarák barzkedy:D:---
Lui a to si kúpila pravú sviečkovú...ja so tiež a strašne sa teším kedy si urobíme s polovičkou...máme pekné spomienky z mládi:)


potešilo,že som zohnala maso na tatarák....pobavilo..že ..debata: ja-masárka.."počkaj idem zistiť kolko toho mám zobrať.....masárka ....jak kolko všetko":eek::D.....a to chlap včera 300g nám stačí.....dnes...zober 500g...ja načo pre boha do to sežere....Dnakoniec sťeš nesťeš....vyše 1,8kg:D...maso už nasáčkované v mraznici.....tatarák barzkedy:D:---
Lui a to si kúpila pravú sviečkovú...ja so tiež a strašne sa teším kedy si urobíme s polovičkou...máme pekné spomienky z mládi:)
anó:D....včera som volala do masárstva...či majú....tak mi obj.:)...teta mojej švagrovej...
pavol54
29.12.15,19:43
Niet nad domáci tvaroh a pod., kozie syry bez akýchkoľvek doplnkov.
A niet nad domácu kravu.
máš doma keď chváliš?
misoft
30.12.15,13:07
Niet nad domáci tvaroh a pod., kozie syry bez akýchkoľvek doplnkov.
A niet nad domácu kravu.
máš doma keď chváliš?
Asi má - keď sa chváli..... ale asi to nie je štvornohá......
pavol54
30.12.15,14:14
Niet nad domáci tvaroh a pod., kozie syry bez akýchkoľvek doplnkov.
A niet nad domácu kravu.
máš doma keď chváliš?
Asi má - keď sa chváli..... ale asi to nie je štvornohá......
vieš čo asi nejaký miláčik ho kryje lebo drbne hlúposť a hned máme za reakciu neužitočné. mne to niekedy pripadá že prečíta meno autora a bác neužitočné aj keby mal stokrát pravdu,
misoft
30.12.15,14:51
Nerieš..... zbytočná strata času....
pavol54
30.12.15,18:10
Nerieš..... zbytočná strata času....
ako sa volal ten film "Vojna Roseovcov"? Ako šantila tetka Turnerovie a ujko Daglesov to mi pripomína našich dvoch silvestristov (alebo jedného s dvoma menami)
lujza.j
30.12.15,18:27
jeden z mojich obľúbených filmov....dávali v nedelu...
Mária27
01.01.16,12:58
korela
01.01.16,14:53
https://www.youtube.com/watch?v=UYUZIW0kEPM
vylúdilo úsmev na tvári
Saganovci
lujza.j
01.01.16,16:05
škoda,že ona do tváre vyzerá málo žensky-ako chlap....
buchač
01.01.16,18:04
Ako môže niekto tak doonačiť jednu peknú scénu filmovej klasiky ?
Ešte dobre, že išiel len playback a nespievali live...to by už bola len katastrofa.
buchač
01.01.16,18:37
Mňa iné potešilo.
Včera nám doniesla "vnučka" maturitný pozdrav.
Ako ten čas letí...
kopretinka
01.01.16,18:45
paráda......takže to vyzerá,že od budúceho roku robím za minimálku aj ja
http://www.aktuality.sk/clanok/311129/od-dnes-sa-zvysuje-minimalna-mzda-na-405-eur/
Nandrolon
01.01.16,18:50
Rád by som ochutnal ten tatarák, ale bojím sa "tasemnice", "svalovca" čo sa nakazili moji spolubojovníci v 1997 v Brezne, ktorí jedli klobásky zo psa.... Ale asi by mi ani nechutil ten tatarák, lebo surové mäso prirodzene "vonia", tak ako surové vajce, alebo čerstvý syr.
Ináč napr. "tvarôžky" môžem a je to základné kulturistické jedlo. V 100g toľko bielkovín ako v 1 litri mlieka, teda 30 gramov.
pavol54
01.01.16,19:40
čo pusinky lásku mi vyznávate? ale aj blbí sú dar od Boha
Tweety
02.01.16,09:52
KoxXxo
02.01.16,10:02
Mňa iné potešilo.
Včera nám doniesla "vnučka" maturitný pozdrav.
Ako ten čas letí...
a prečo tie úvodzovky?
pavol54
02.01.16,10:05
buchač
02.01.16,10:40
Mňa iné potešilo.
Včera nám doniesla "vnučka" maturitný pozdrav.
Ako ten čas letí...
a prečo tie úvodzovky?
Nie je vlastná, nie je na papieroch...
"Syn" je neformálne adoptovaný. Je to môj sused, ktorému rodičia zomreli a ja s mojou 1/2 sme sa ho takpovediac ujali a pomáhali mu v každodenných strastiach.

Doplnenie :
Otec zomrel, keď mal šrac 13 rokov. Mama sa pobrala, keď chlapec mal tých 17 ...vojenčinu som mu vybavoval.
KoxXxo
02.01.16,10:52
Mňa iné potešilo.
Včera nám doniesla "vnučka" maturitný pozdrav.
Ako ten čas letí...
a prečo tie úvodzovky?
Nie je vlastná, nie je na papieroch...
"Syn" je neformálne adoptovaný. Je to môj sused, ktorému rodičia zomreli a ja s mojou 1/2 sme sa ho takpovediac ujali a pomáhali mu v každodenných strastiach.

http://allthingsd.com/files/2012/01/Facebook-Like-Button-big.png
Tweety
02.01.16,12:57
misoft
02.01.16,14:13
Rád by som ochutnal ten tatarák, ale bojím sa "tasemnice", "svalovca" čo sa nakazili moji spolubojovníci v 1997 v Brezne, ktorí jedli klobásky zo psa.... Ale asi by mi ani nechutil ten tatarák, lebo surové mäso prirodzene "vonia", tak ako surové vajce, alebo čerstvý syr.
Ináč napr. "tvarôžky" môžem a je to základné kulturistické jedlo. V 100g toľko bielkovín ako v 1 litri mlieka, teda 30 gramov.
https://www.google.sk/maps/@48.8074713,19.6310813,3a,26.7y,10.3h,88.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxLF9zxW9lappp7FZ25Ciaw!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1
V tejto som bol do 1985:
https://www.google.sk/maps/@48.8075273,19.6327321,3a,33.3y,336.52h,96.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZHOriOmw_mCgn5xe8CnaUg!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1
a v tejto do 1988:
https://www.google.sk/maps/@48.8073941,19.6287336,3a,16.8y,353.92h,104.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sG4-Z_KozstMr9X-3u8XmCA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
Dáša_
02.01.16,17:00
včera ma zarmútilo, že sa mi roztrhali nohavice, kúpené pred 3 mesiacmi. Normálne sa predrali. Pôvodne som myslela, že sa zaplátajú a len tak na nosenie doma. A oni mi ich bez mihnutia oka vyreklamovali a vrátili plnú sumu. A nakolko su teraz aktuálne zľavy, kúpila som si jedny nové (ale v inom obchode :) ) a ešte mi ostalo na jedny ďalšie....
terezamaria
02.01.16,17:39
včera ma zarmútilo, že sa mi roztrhali nohavice, kúpené pred 3 mesiacmi. Normálne sa predrali. Pôvodne som myslela, že sa zaplátajú a len tak na nosenie doma. A oni mi ich bez mihnutia oka vyreklamovali a vrátili plnú sumu. A nakolko su teraz aktuálne zľavy, kúpila som si jedny nové (ale v inom obchode :) ) a ešte mi ostalo na jedny ďalšie....
Dáši včera zarmútilo, dnes potešilo... Určite..... ale tak sa to robí, je to normálny postup slušného podnikateľa. :):):)
Dáša_
02.01.16,18:31
včera ma zarmútilo, že sa mi roztrhali nohavice, kúpené pred 3 mesiacmi. Normálne sa predrali. Pôvodne som myslela, že sa zaplátajú a len tak na nosenie doma. A oni mi ich bez mihnutia oka vyreklamovali a vrátili plnú sumu. A nakolko su teraz aktuálne zľavy, kúpila som si jedny nové (ale v inom obchode :) ) a ešte mi ostalo na jedny ďalšie....
Dáši včera zarmútilo, dnes potešilo... Určite..... ale tak sa to robí, je to normálny postup slušného podnikateľa. :):):)

no, to sú tie nadnárodné reťazce :D
korela
02.01.16,19:45
včera ma zarmútilo, že sa mi roztrhali nohavice, kúpené pred 3 mesiacmi. Normálne sa predrali. Pôvodne som myslela, že sa zaplátajú a len tak na nosenie doma. A oni mi ich bez mihnutia oka vyreklamovali a vrátili plnú sumu. A nakolko su teraz aktuálne zľavy, kúpila som si jedny nové (ale v inom obchode :) ) a ešte mi ostalo na jedny ďalšie....
Dáši včera zarmútilo, dnes potešilo... Určite..... ale tak sa to robí, je to normálny postup slušného podnikateľa. :):):)

no, to sú tie nadnárodné reťazce :D
Asi preto. Priateľka reklamovala zimnú bundu u nášho podnikateľa, čo s ňou robil, to bolo nenormálne. Po daždi jej ostávali fľaky. Napokon, keď sa dozvedela, že je to známy maf.án, tak radšej oželela 200 eur. Aj tak sa dá. Od zimy do leta sa s ním naťahovala.
Dáša_
02.01.16,19:57
včera ma zarmútilo, že sa mi roztrhali nohavice, kúpené pred 3 mesiacmi. Normálne sa predrali. Pôvodne som myslela, že sa zaplátajú a len tak na nosenie doma. A oni mi ich bez mihnutia oka vyreklamovali a vrátili plnú sumu. A nakolko su teraz aktuálne zľavy, kúpila som si jedny nové (ale v inom obchode :) ) a ešte mi ostalo na jedny ďalšie....
Dáši včera zarmútilo, dnes potešilo... Určite..... ale tak sa to robí, je to normálny postup slušného podnikateľa. :):):)

no, to sú tie nadnárodné reťazce :D
Asi preto. Priateľka reklamovala zimnú bundu u nášho podnikateľa, čo s ňou robil, to bolo nenormálne. Po daždi jej ostávali fľaky. Napokon, keď sa dozvedela, že je to známy maf.án, tak radšej oželela 200 eur. Aj tak sa dá. Od zimy do leta sa s ním naťahovala.

minulý rok pred vianocami si tam manžel kúpil bundu. Neviem, čo sa stalo, ale proste si kúpil menšiu. Obliekol ju jediny raz. Potom visela v skrini. Uvažoval, uvažoval, až sa v marci rozhodol, že to skúsi. A v pohode mu ju po viac ako stvrťroku vzali a vratili peniaze.

Musím ale priznať, že reklamácie zásadne posielam vybavovať jeho. Ale tu nebýva najmenší problém.
kopretinka
02.01.16,23:50
v tescu nerobia problém s textilom,ak je to nenosené a má to všetky visačky,tak to môžeš vrátiť aj po roku....ak je to reklamácia,tak okamžite vrátia peniaze.
kopretinka
02.01.16,23:55
jakože...fakt sa čudujem,neviem,či nemám byť aj nasr......dená :mad:
prišiel mi email,novoročné želanie......na tom nie je nič čudné,čudný je odosielateľ....prezidentská kancelária:eek:
vraj email prišiel preto,lebo som sa registrovala na odber emailov na stránke www.xy.sk alebo www.yx.sk......trt makový,ani netuším o takých stránkach! a teda ak som sa tam registrovala,tak prečo mi neprišlo v živote nič odtiaľ? až teraz?
To jakože prezident rozosiela spamy? a kupuje si databázy?
:eek:
alaya1
03.01.16,09:23
pavol54
03.01.16,12:04
Pre niekoho v novom roku na zamyslenie, a pre niekoho dôvod na mínuskovanie(pupuškovia)
Informácie sú z verejne dostupných informácii
1.HDP sa počíta v rámci sveta na jedného človeka t.j. cca 9300 USD, podľa vytvoreného HDP na obyvateľa bol vytvorený rebríček štátov zdroj Wikipédia(2005). Na slovensku to bolo podľa tých istých údajov cca 16000 USD
Teda najvyspelejšie štáty sú tie, ktoré majú najvyššie HDP na jedného obyvateľa

2. Za rok sa vyprodukovalo zhruba 34,5 mld ton skleníkových plynov je nás zhruba 7 mld
teda na jedného obyvateľa tejto planéty je to zhruba 4,9 ton
pritom sa uvádza ktorý štát je aký znečisťovateľ (nie koľko je na obyvateľa)
napr Čína 10 mld ton emisií počet obyv 1,3 mld teda 7,7 tony na obyvateľa
USA 5 mld po zníž o 16% počet obyv 0,32 mld teda 15,62 tony na obyv.
Rusko 1 mld ton počet obyv 0,142 mld teda 7,06 na obyvateľa
nikde som sa nedočítal koľko to činí v skutočnosti na jedného obyvateľa Slovenska
či sme nad priemerom alebo pod celostvetovým priemerom.
Sú teda najvyspelejšie štáty aj podľa vyprodukovaných skleníkových plynov na obyvateľa, alebo sú to bezohľadní likvidátori životného prostredia na zemi?
Aká je naša vlastná uhlíkova stopa?
Ako sme dnes prekurovali svoj dom?
koľko potravín po sviatkoch vyletelo do kontajnerov z našej domácnosti?
koľko sme len počas sviatkov prejazdili kilometrov ak sme mohli ísť peši?
korela
03.01.16,15:26
Pre niekoho v novom roku na zamyslenie, a pre niekoho dôvod na mínuskovanie(pupuškovia)
Informácie sú z verejne dostupných informácii
1.HDP sa počíta v rámci sveta na jedného človeka t.j. cca 9300 USD, podľa vytvoreného HDP na obyvateľa bol vytvorený rebríček štátov zdroj Wikipédia(2005). Na slovensku to bolo podľa tých istých údajov cca 16000 USD
Teda najvyspelejšie štáty sú tie, ktoré majú najvyššie HDP na jedného obyvateľa

2. Za rok sa vyprodukovalo zhruba 34,5 mld ton skleníkových plynov je nás zhruba 7 mld
teda na jedného obyvateľa tejto planéty je to zhruba 4,9 ton
pritom sa uvádza ktorý štát je aký znečisťovateľ (nie koľko je na obyvateľa)
napr Čína 10 mld ton emisií počet obyv 1,3 mld teda 7,7 tony na obyvateľa
USA 5 mld po zníž o 16% počet obyv 0,32 mld teda 15,62 tony na obyv.
Rusko 1 mld ton počet obyv 0,142 mld teda 7,06 na obyvateľa
nikde som sa nedočítal koľko to činí v skutočnosti na jedného obyvateľa Slovenska
či sme nad priemerom alebo pod celostvetovým priemerom.
Sú teda najvyspelejšie štáty aj podľa vyprodukovaných skleníkových plynov na obyvateľa, alebo sú to bezohľadní likvidátori životného prostredia na zemi?
Aká je naša vlastná uhlíkova stopa?
Ako sme dnes prekurovali svoj dom?
koľko potravín po sviatkoch vyletelo do kontajnerov z našej domácnosti?
koľko sme len počas sviatkov prejazdili kilometrov ak sme mohli ísť peši?

To, to...
Dáša_
03.01.16,15:41
Aká je naša vlastná uhlíkova stopa?
Ako sme dnes prekurovali svoj dom?
koľko potravín po sviatkoch vyletelo do kontajnerov z našej domácnosti?
koľko sme len počas sviatkov prejazdili kilometrov ak sme mohli ísť peši?

možno sa skôr treba pýtať, či som dnes nekúpil exotické ovocie, ktoré sa ku nám dováža na lodiach a letecky Tam sa o emisie nestará nikto. My tu šetríme a tam jedným šmahom, jednou cestou znečistia mnohonásobne viac. Samozrejme, my to podporujeme napríklad tým exotickým ovocím ale aj inými vecami, čo "nutne" potrebujeme. Tu nám hustia, aby sme šetrili, aby sme mali zlé svedomie a stále tlačili peniaze so novších a novších technológii, ktoré sú stále drahšie. A jediný globálny efekt je pri ich peňaženky
korela
03.01.16,16:37
Nikdy naši v zime nevykurovali celý dom. Dolu obývačka, spálňa, jedáleň, kuchyňa, na dnešné pomery široká chodba a zbytok všetko potrebné. Hore manzardka. Stále sa kúrilo iba v obývačke, akumulačky aj kachle. V spálni nikdy. Naopak, ešte sa spalo pri jednom otvorenom krídle. Ľadovňa. To už muselo byť možno mínus 30, aby zostalo zavreté okno a otvorené dvere z vyhriatej obývačky. Keďže manzardka nebola dobre tepelne izolovaná, tak sa chlapci na zimu nasťahovali dolu. V kuchyni boli dva sporáky, elektrický a kachľový. V zime sa varilo na ňom, vyhriala sa aj jedáleň.
Obývačka 5x4, tam sme trávili spolu celú zimu. Chlapci sa učili za veľkým stolom, ako predškoláčka som sa zabavila popri ostatných, rodičia večne od popoludnia šachovali. Bolo ticho vonku aj doma, max. pustené rádio. Bolo to výborné. Keď rysovali, nebola som odporná, a nedrgala som do nich. V tom čase ešte chodili okolo nás po ceste sedliaci na saniach so záprahom. Áut tak zo desať denne plus mestská doprava. Dnes sú tam najväčšie kolóny. Cca 60 r. rozdiel. Keď som prišla už na druhom st. k spolužiakom, čo bývali v RD, tak situácia rovnaká. Kto by vykuroval kuchyňu 5x4? Ale už naše deti ak zazvonili u spolužiakov, tak im otvárali otcovia aj iba v spodkoch. Naše - vraj mali doma neznesiteľne teplo.
Rada spomínam na ten prirodzený rytmus života, žilo sa podľa ročných období v súlade s prírodou aj s jedálničkom. Dnes by piati ľudia pokope vydržali asi iba počas vojny.
korela
03.01.16,16:38
Inak južné ovocie sa dovážalo aj za 1. ČSR, určite loďami a vlakmi. Nie v takej miere ako dnes.
pavol54
03.01.16,17:57
Aká je naša vlastná uhlíkova stopa?
Ako sme dnes prekurovali svoj dom?
koľko potravín po sviatkoch vyletelo do kontajnerov z našej domácnosti?
koľko sme len počas sviatkov prejazdili kilometrov ak sme mohli ísť peši?

možno sa skôr treba pýtať, či som dnes nekúpil exotické ovocie, ktoré sa ku nám dováža na lodiach a letecky Tam sa o emisie nestará nikto. My tu šetríme a tam jedným šmahom, jednou cestou znečistia mnohonásobne viac. Samozrejme, my to podporujeme napríklad tým exotickým ovocím ale aj inými vecami, čo "nutne" potrebujeme. Tu nám hustia, aby sme šetrili, aby sme mali zlé svedomie a stále tlačili peniaze so novších a novších technológii, ktoré sú stále drahšie. A jediný globálny efekt je pri ich peňaženky
O exotické ovocie nejde, je treba na pochutnania alebo doplnenie vitamínov, horšie je ak dovážame to čo sa u nás dá vypestovať, ale najhoršie je ak sa to nezje ale sa to vyhodí lebo sa toho nakúpi toľko že sa to fyzicky ani skonzumovať nedá a potom sa kazí
pavol54
03.01.16,18:28
Aká je naša vlastná uhlíkova stopa?
Ako sme dnes prekurovali svoj dom?
koľko potravín po sviatkoch vyletelo do kontajnerov z našej domácnosti?
koľko sme len počas sviatkov prejazdili kilometrov ak sme mohli ísť peši?

možno sa skôr treba pýtať, či som dnes nekúpil exotické ovocie, ktoré sa ku nám dováža na lodiach a letecky Tam sa o emisie nestará nikto. My tu šetríme a tam jedným šmahom, jednou cestou znečistia mnohonásobne viac. Samozrejme, my to podporujeme napríklad tým exotickým ovocím ale aj inými vecami, čo "nutne" potrebujeme. Tu nám hustia, aby sme šetrili, aby sme mali zlé svedomie a stále tlačili peniaze so novších a novších technológii, ktoré sú stále drahšie. A jediný globálny efekt je pri ich peňaženky
No veď práve preto som napísal že by každý štát mal byť hodnotený podľa emisií na obyvateľa nie ako celok. Myslím si že tie banánové republiky nevyprodukujú na obyvateľa 4,9 tony skleníkových plynov, len ak by im vyspelé štáty presunuli nejakú "ekologickú" výrobu. Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.
Dáša_
03.01.16,19:55
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
pavol54
03.01.16,20:24
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,026kW/kg, kamion cca 0,015 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg čistej hmotnosti takže ale nepíšu koľko sa ušetrí takou prepravou aby to bolo porovnateľné potom taká avia by musela mať motor ako trabant a uviesť rovnaké množstvo
Dáša_
03.01.16,20:29
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
pavol54
03.01.16,20:39
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
hlavný problém je v tom že spotrebúvame tovar z druhého konca sveta
Dáša_
03.01.16,20:41
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
ty si si pozrel ten článok, ktorý som linkovala? 15 najväčších lodí znečistí životné prostredie viac ako všetky autá sveta.....
pavol54
03.01.16,20:49
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
ty si si pozrel ten článok, ktorý som linkovala? 15 najväčších lodí znečistí životné prostredie viac ako všetky autá sveta.....
pozeral, aj som z neho vyrátal účinnosť prepravy, ale keby sme chceli všetko prepraviť na autách čo na tých lodiach tak by sme potrebovali 5 krát viac aut( ktoré autor článku porovnáva)celého sveta a to už autor článku nenapísal takto sa robí podprahová manipulácia s čitateľom . ale inak sa mi dobre s tebou argumentuje
Dáša_
03.01.16,21:05
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
ty si si pozrel ten článok, ktorý som linkovala? 15 najväčších lodí znečistí životné prostredie viac ako všetky autá sveta.....
pozeral, aj som z neho vyrátal účinnosť prepravy, ale keby sme chceli všetko prepraviť na autách čo na tých lodiach tak by sme potrebovali 5 krát viac aut( ktoré autor článku porovnáva)celého sveta a to už autor článku nenapísal takto sa robí podprahová manipulácia s čitateľom . ale inak sa mi dobre s tebou argumentuje

ono porovnanie s kamiónmi a aviami je divné - vieš si predstaviť, ako sa dováža niečo z austrálie, južnej ameriky, afriky alebo číny kamiónmi? Nepotrebuješ to porovnávať s kamiónmi. Potrebuješ vedieť, či je fakt potrebné z jednej strany sveta pratať surovinu na iný konie sveta, tam vyrobiť polotovar, ten dopraviť na dalšie miesto. Tuším to boli plechovky na nápoje - najskôr sa vyťaži v južnej amerike bauxit, dopravi sa tuším do číny, kde sa vyrobí plech, ten sa potom dolifruje do europe, kde sa urobia plechovky. A tie potom zase do ameriky..... No, možno som to prehnala, ale tak nejak.
buchač
03.01.16,21:14
... najskôr sa vyťaži, dopravi sa, kde sa vyrobí, ten sa potom dolifruje, kde sa urobi. A tie potom zase do , ......ale tak nejak.

Tomu sa vraví byzňys...;)
korela
03.01.16,22:15
... najskôr sa vyťaži, dopravi sa, kde sa vyrobí, ten sa potom dolifruje, kde sa urobi. A tie potom zase do , ......ale tak nejak.

Tomu sa vraví byzňys...;)
Alebo trvalo udržateľný rozvoj. Rozvíja sa výroba, zamestnanosť, obchod, doprava, účtovníci, ... :-)
Hliník (plechy) sa vyrobil v Žiari nad Hronom, putoval do českých Teplíc, kde sa vysekávali z neho krúžky vo veľkostí aj hrúbky asi dnešnej 2 eurovky, prevážali sa do BA, tam sa v miešačke na sucho obrúsili ostré hrany a vylisovali na plnoautomatickej linke z FR tuby, tie sa previezli do Slovakofarmy Hlohovec (prázdny vzduch) a tam sa naplnili zubnom pastou na inej linke. A ešte sa muselo uživiť aj generálne riaditeľstvo. A pár osôb na ministerstve, štatistike.
Koľko ľudí sa dokázalo zamestnať?! A to bolo iba premiestňovanie v jednom štáte. Nie medzi kontinentmi.
.
Mňa táto globalizácia zráža na kolená. Prečo dostať na celom svete rovnaké kytice, prečo sa dováža ovocie a zelenina tam, kde to nie je potrebné, rodičia uživili 5-člennú rodinu komplet a ešte mali aj na zaváranie, rozdávanie rodine a priateľom z 10 árov. Spočiatku aj vajíčka. Zbytok potravín čisto z domácej produkcie. Okrem múky, cukru, kávy, mlieka, mäsa, čokolády. Prakticky totálna sebestačnosť. Keby na to došlo, mohli sa chovať aj zajace, hydina, možno aj to prasa s kozou. Aj mäso by sa odbúralo.
pavol54
04.01.16,04:19
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
ty si si pozrel ten článok, ktorý som linkovala? 15 najväčších lodí znečistí životné prostredie viac ako všetky autá sveta.....
pozeral, aj som z neho vyrátal účinnosť prepravy, ale keby sme chceli všetko prepraviť na autách čo na tých lodiach tak by sme potrebovali 5 krát viac aut( ktoré autor článku porovnáva)celého sveta a to už autor článku nenapísal takto sa robí podprahová manipulácia s čitateľom . ale inak sa mi dobre s tebou argumentuje

ono porovnanie s kamiónmi a aviami je divné - vieš si predstaviť, ako sa dováža niečo z austrálie, južnej ameriky, afriky alebo číny kamiónmi? Nepotrebuješ to porovnávať s kamiónmi. Potrebuješ vedieť, či je fakt potrebné z jednej strany sveta pratať surovinu na iný konie sveta, tam vyrobiť polotovar, ten dopraviť na dalšie miesto. Tuším to boli plechovky na nápoje - najskôr sa vyťaži v južnej amerike bauxit, dopravi sa tuším do číny, kde sa vyrobí plech, ten sa potom dolifruje do europe, kde sa urobia plechovky. A tie potom zase do ameriky..... No, možno som to prehnala, ale tak nejak.
výkon v kilowatoch na prepravu jedného kilogramu že jediný porovnávací ekvivalent práve že autor porovnával loď s autami ja som len pokračoval ale to je jedno, podstatné je koľko energie potrebujeme na prepravu jedného kilogramu a je to jedno či to pôjde na bicykli člne, aute,vlakom loďou či kozmickou raketou
Dáša_
04.01.16,04:55
pavol, určite nie je jedno, či sa v lodi spaľuje mazut, alebo na bicykli sa ako pohonná sila používa v podstate jedlo... Ale ako myslíš

Možno je ten výkon ako ty píšeš fajn na porovnanie ekonomické. Ale rozhodne neobstojí porovnanie ekologické.
Dáša_
04.01.16,05:00
.
Mňa táto globalizácia zráža na kolená. Prečo dostať na celom svete rovnaké kytice, prečo sa dováža ovocie a zelenina tam, kde to nie je potrebné, rodičia uživili 5-člennú rodinu komplet a ešte mali aj na zaváranie, rozdávanie rodine a priateľom z 10 árov. Spočiatku aj vajíčka. Zbytok potravín čisto z domácej produkcie. Okrem múky, cukru, kávy, mlieka, mäsa, čokolády. Prakticky totálna sebestačnosť. Keby na to došlo, mohli sa chovať aj zajace, hydina, možno aj to prasa s kozou. Aj mäso by sa odbúralo.

Minule som čítala nejaký článok, kde sa hovorilo o tom, ktorá to civilizácia, ľudia z ktorej oblasti sú vlastne najvyspelejší. Majú šancu prežiť čokoľvek. A bol použitý príklad, síce dosť silný, ale predsa len...
Čo by sa s nami stalo, keby došlo k totálnemu výpadku energie? Došli by pohonné hmoty, nebola by elektrina.... Stačí na pár dní. Koľko by sme prežili v Európe? Na mnohýc miestach afriky by si také ani nevšimli... My by sme sice chviľu išli na zásoby, ale potom by to bola katastrofa.
taiko
04.01.16,08:47
Aká je naša vlastná uhlíkova stopa?
Ako sme dnes prekurovali svoj dom?
koľko potravín po sviatkoch vyletelo do kontajnerov z našej domácnosti?
koľko sme len počas sviatkov prejazdili kilometrov ak sme mohli ísť peši?

možno sa skôr treba pýtať, či som dnes nekúpil exotické ovocie, ktoré sa ku nám dováža na lodiach a letecky Tam sa o emisie nestará nikto. My tu šetríme a tam jedným šmahom, jednou cestou znečistia mnohonásobne viac. Samozrejme, my to podporujeme napríklad tým exotickým ovocím ale aj inými vecami, čo "nutne" potrebujeme. Tu nám hustia, aby sme šetrili, aby sme mali zlé svedomie a stále tlačili peniaze so novších a novších technológii, ktoré sú stále drahšie. A jediný globálny efekt je pri ich peňaženky
O exotické ovocie nejde, je treba na pochutnania alebo doplnenie vitamínov, horšie je ak dovážame to čo sa u nás dá vypestovať, ale najhoršie je ak sa to nezje ale sa to vyhodí lebo sa toho nakúpi toľko že sa to fyzicky ani skonzumovať nedá a potom sa kazí
ja sa o tie vitaminy z ovocia, ktore je odtrhnute uplne zelene a potom dozrieva v plyne trosku bojim.
Nuz a ako hovoris, dovazat jablka napr z Chille, ci mrkvu z Holandska je uz uplna sprostost. Asi podobna ako vyvazat zive jahnata do talianska a kupovat naspat spracovane kotletky. Nuz ale je to asi takto lacnejsie ;)
jar88
04.01.16,09:42
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
hlavný problém je v tom že spotrebúvame tovar z druhého konca sveta
A vieš si predstaviť, čo by tu dnes bolo, ak by nebola taká dokonalá doprava?
Ako by sme žili a aké by tu bolo životné prostredie?
----------------------------------------------------------
Vaše príspevky mi pripadajú, ako keby vám to vadilo a ako keby ste mali lepšie riešenie. Zjavne by ste chceli ekologické farmy a na nich, čo najviac ručnej (manuálnej) práce. Ale zjavne nemáte žiadnu predstavu, ako a s kým to realizovať.
--------------------------------------------------------------------
Veď aj tie lodné, prepravné a výrobné spoločnosti si vzájomne konkurujú. Všetci zúčastnení musia múdro a koordinovane pracovať. Pracovať tak, aby ste si vybrali práve ten ich produkt. Oni musia preferovať hlavne a v prvom rade váš záujem a až následne ten svoj záujem.
taiko
04.01.16,09:56
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
hlavný problém je v tom že spotrebúvame tovar z druhého konca sveta
A vieš si predstaviť, čo by tu dnes bolo, ak by nebola taká dokonalá doprava?
Ako by sme žili a aké by tu bolo životné prostredie?
----------------------------------------------------------
Vaše príspevky mi pripadajú, ako keby vám to vadilo a ako keby ste mali lepšie riešenie. Zjavne by ste chceli ekologické farmy a na nich, čo najviac ručnej (manuálnej) práce. Ale zjavne nemáte žiadnu predstavu, ako a s kým to realizovať.
--------------------------------------------------------------------
Veď aj tie lodné, prepravné a výrobné spoločnosti si vzájomne konkurujú. Všetci zúčastnení musia múdro a koordinovane pracovať. Pracovať tak, aby ste si vybrali práve ten ich produkt. Oni musia preferovať hlavne a v prvom rade váš záujem a až následne ten svoj záujem.
Zavazne prehlasujem, ze v mojom zaujme nie je jest zelene banany dozrete v etylene v Antverpach v sklade velkom ako futbalovy stadion. Podobne nie je v mojom aujme jest paradajky, ktore nevideli zeminu a vyrastli v zivnom roztoku a precestovali 1600km. A uz vobec nie je v mojom zaujme jest hrasok zo Zimbabwe
Nandrolon
04.01.16,10:41
Taiko, ja ovocie pestujem, ale ak si dám 5 x do roka 1 jablko tak to je moc.
To len teraz je taká BIO mánia konzumovať ovocie a zeleninu vo veľkom + denne 2 - 5 litrov čistej vody k tomu :-)))))))))))))))))))))))))))
Nepamätám si, aby niekto 25 rokov späť chodil po ulici ako retardér s PET fľaškou v ruke tak, ako je to teraz všade prítomné...
Takisto neviem o tom, aby naši rodičia jedli na kilá ovocie a zeleninu každodenne.
Je to všetko taký nezmyselný boom. Človeku k životu stačí 10 x menej ako sa teraz preferuje.
taiko
04.01.16,11:46
Taiko, ja ovocie pestujem, ale ak si dám 5 x do roka 1 jablko tak to je moc.
To len teraz je taká BIO mánia konzumovať ovocie a zeleninu vo veľkom + denne 2 - 5 litrov čistej vody k tomu :-)))))))))))))))))))))))))))
Nepamätám si, aby niekto 25 rokov späť chodil po ulici ako retardér s PET fľaškou v ruke tak, ako je to teraz všade prítomné...
Takisto neviem o tom, aby naši rodičia jedli na kilá ovocie a zeleninu každodenne.
Je to všetko taký nezmyselný boom. Človeku k životu stačí 10 x menej ako sa teraz preferuje.
Neviem sice ako to suvisi s tym, co som pisal predtym o dovoze bezneho ovocia z dalekych krajin,, ale jest ovocie vo velkom je podla mna lepsie ako uzivat nandrolon Co povies ? ;)
Nuz a co sa tej vody tyka, taky laicky nazor mam na to. Myslim, ze pred 25 rokmi ludia nekonzumovali tolko proteinov, soli a cukru. Ergo neboli tak dehydrovani ako su ludia dnes. Nehovorim o tom bordeli, ktory ludia do seba tlacia a ktory treba z tela pravidelne vylucovat, aby sa telo nezblaznilo
Nandrolon
04.01.16,12:18
Nereagoval som konkrétne na teba, ale na niekoľko posledných príspevkov.
O tom nandrolone si nechaj pre svoju babku, lebo nevieš o čom píšeš. On sa totiž užívať nedá, a ak to zaženiem až do extrému, tak 100 násobné predávkovanie nandrolonom ťa nezabije, ale už 10 násobné predávkovanie vody ťa zabije, ale to hádam vieš, však si najmúdrejší.
Ak by sa dalo, šup s tebou do ignore.
ps: zrejme patríš medzi tých PETfľaškárov, tak sa ťa to dotklo, chápem.
bjuty smis
04.01.16,13:13
.
Mňa táto globalizácia zráža na kolená. Prečo dostať na celom svete rovnaké kytice, prečo sa dováža ovocie a zelenina tam, kde to nie je potrebné, rodičia uživili 5-člennú rodinu komplet a ešte mali aj na zaváranie, rozdávanie rodine a priateľom z 10 árov. Spočiatku aj vajíčka. Zbytok potravín čisto z domácej produkcie. Okrem múky, cukru, kávy, mlieka, mäsa, čokolády. Prakticky totálna sebestačnosť. Keby na to došlo, mohli sa chovať aj zajace, hydina, možno aj to prasa s kozou. Aj mäso by sa odbúralo.

Minule som čítala nejaký článok, kde sa hovorilo o tom, ktorá to civilizácia, ľudia z ktorej oblasti sú vlastne najvyspelejší. Majú šancu prežiť čokoľvek. A bol použitý príklad, síce dosť silný, ale predsa len...
Čo by sa s nami stalo, keby došlo k totálnemu výpadku energie? Došli by pohonné hmoty, nebola by elektrina.... Stačí na pár dní. Koľko by sme prežili v Európe? Na mnohýc miestach afriky by si také ani nevšimli... My by sme sice chviľu išli na zásoby, ale potom by to bola katastrofa.


môžeš si byť istá, že tí afričania by si to odniesli via, jak vypasení nemci...
to už by išla demokracia a ludské práva " trošička" nabok...
pavol54
04.01.16,13:14
Kam sa presunula debata do nepodstatností.
Vyslovil som úvahu že sa vo svete vyprodukuje 4,9 ton skleníkových plynov na obyvateľa, ale nikde sa neuvádza koľko je to v ktorom štáte tak ako napríklad pri HDP je to uvedené za každý štát osobitne. Ak sme v HDP so sumou približne 16000dolárov na obyvateľa na 50 mieste, ako sme na tom s tvorbou skleníkových plynov na obyvateľa, a či by sme nemali prispieť k zníženiu tým že sa budeme vyhýbať tovaru od najväčších znečisťovateľov Alebo vám nejde o vašich potomkov?
bjuty smis
04.01.16,13:14
Ale také jablká z Chile alebo cibuľa z Austrálie či cesnak z Číny určite nie je na zahodenie veď tá loď toho až tak veľa na jeden prepravovaný kilogram neminie, viac minie ten kamión z Amsterdamu alebo Hamburgu.

aby si sa s tými loďami nemýlil (http://www.cas.sk/clanok/115429/15-najvacsich-lodi-znecisti-zivotne-prostredie-viac-ako-vsetky-auta-sveta.html)

naviac, tým lodiam nikto nepredpisuje katalyzátory, emisie a čo ja viem, čo všetko.
no Avia ma 0,013kW/kg, kamion cca 0,0075 kW/ Kg, a tá loď 0,005kW /kg

no ale autá v europe musia splňať emisné limity a neviem čo všetko. Lode nie. To je ten hlavný problém.
výkon je daný účinnosťou ( čím väčší motor tým je lepšia účinnosť) ten nie je limitovaný emisnými limitami akurát že emisie musia byť nejakým spôsobom eliminované aby sa z nich nestali skleníkové plyny, ale tepelná bilancia spalného tepla je nemenná na kW danej horľaviny
hlavný problém je v tom že spotrebúvame tovar z druhého konca sveta
A vieš si predstaviť, čo by tu dnes bolo, ak by nebola taká dokonalá doprava?
Ako by sme žili a aké by tu bolo životné prostredie?
----------------------------------------------------------
Vaše príspevky mi pripadajú, ako keby vám to vadilo a ako keby ste mali lepšie riešenie. Zjavne by ste chceli ekologické farmy a na nich, čo najviac ručnej (manuálnej) práce. Ale zjavne nemáte žiadnu predstavu, ako a s kým to realizovať.
--------------------------------------------------------------------
Veď aj tie lodné, prepravné a výrobné spoločnosti si vzájomne konkurujú. Všetci zúčastnení musia múdro a koordinovane pracovať. Pracovať tak, aby ste si vybrali práve ten ich produkt. Oni musia preferovať hlavne a v prvom rade váš záujem a až následne ten svoj záujem.
Zavazne prehlasujem, ze v mojom zaujme nie je jest zelene banany dozrete v etylene v Antverpach v sklade velkom ako futbalovy stadion. Podobne nie je v mojom aujme jest paradajky, ktore nevideli zeminu a vyrastli v zivnom roztoku a precestovali 1600km. A uz vobec nie je v mojom zaujme jest hrasok zo Zimbabwe

ale v záujme velkej časti populácie to je a radi si za to zaplatia......inak by to nik nerobil..


p.s. aké banány ty ješ , alebo by si chcel jesť ?
Nandrolon
04.01.16,14:06
Taiko nechape, ze ak bude vseobecny dopyt po grilovanych potkanoch, tak ich budu plne obchody. A on vtedy napise: ja nechcem zrat grilovaneho potkana, ale steak z byka...
Taiko, kup si letenku do teplych krajin a najedz sa cerstvych bananov, ananasu. Nic ine ti neostava...
Ps: a preco ich teda zeriete ked ich zrat nechces? Drzi ti niekto pistol pri hlave???
Dáša_
04.01.16,14:22
Taiko nechape, ze ak bude vseobecny dopyt po grilovanych potkanoch, tak ich budu plne obchody. A on vtedy napise: ja nechcem zrat grilovaneho potkana, ale steak z byka...
Taiko, kup si letenku do teplych krajin a najedz sa cerstvych bananov, ananasu. Nic ine ti neostava...
Ps: a preco ich teda zeriete ked ich zrat nechces? Drzi ti niekto pistol pri hlave???

no, si si istý, že to exotické ovocie naozaj potrebuješ k životu? Že bez banána denne neprežiješ?

alebo si len podlahol mediálnej masáži, keď sa vymyslelo super sladučké smooties, do ktorého najlepšie keď napcháš čo najsladšie dovozové ovocie, denne minimálne pol kila. A si presvedčený, že to je tvoja najlepšia cesta za zdravím?