korela
20.01.16,07:13
Taiko a buchač majú v tomto prípade obaja pravdu. :-)
buchač
20.01.16,06:15
Taiko a buchač majú v tomto prípade obaja pravdu. :-)
Tai má pravdu LEN v tej konštrukcii...
Ja mám pravdu VŽDY. ;) :D :D :D
Nandrolon
20.01.16,06:15
Podľa mňa by utekali ako srandisti všetci do jedného...
pavol54
20.01.16,06:48
A čo potom toto?
https://www.youtube.com/watch?v=dn-ZuF-eirw
Od skla po dno "len" 4000 stôp....teda 1219m....
Mal by tam prísť Remi Gallard a v strede vytiahnuť spod kabáta 5-kilové kladivo, že ako by sa všetci na tom skle tvárili
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))
Polutovali by ho a oznacili za blazna. Ta konstrukcia totiz vydrzi zemetrasenie 8 stupna :)
možno, lenže zemetrasenie je spektrum rôznych vlnení, ale tu je praktický príklad na kritickú frekvenciu a s tým súvisiace rezonančné kmitanie si predstav že by si priložil nenápadne generátor kmitov a zo skla by boli črepinky (alebo po vojensky pochodovať všetci už za márie terézie bolo nariadené že na mostoch sa nesmelo pochodovať lebo zemetrasenie vydržali, ale prechod vojenskej jednotky nie ) Nie je to také jednoduché ale teoreticky je to možné a rýchlejšie ako na oceľovej konštrukcii
taiko
20.01.16,06:53
Mal by tam prísť Remi Gallard a v strede vytiahnuť spod kabáta 5-kilové kladivo, že ako by sa všetci na tom skle tvárili
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))
Polutovali by ho a oznacili za blazna. Ta konstrukcia totiz vydrzi zemetrasenie 8 stupna :)
možno, lenže zemetrasenie je spektrum rôznych vlnení, ale tu je praktický príklad na kritickú frekvenciu a s tým súvisiace rezonančné kmitanie si predstav že by si priložil nenápadne generátor kmitov a zo skla by boli črepinky (alebo po vojensky pochodovať všetci už za márie terézie bolo nariadené že na mostoch sa nesmelo pochodovať lebo zemetrasenie vydržali, ale prechod vojenskej jednotky nie ) Nie je to také jednoduché ale teoreticky je to možné a rýchlejšie ako na oceľovej konštrukcii
:) no si to zase rozpitval. Len to kladivo by bol dost problem rozkmitat, ergo urobit z neho generator kmitov :) Ale ako nam profesor fyziky hovoril, teoreticky je mozne aj prejst cez stenu.
Laura1
20.01.16,12:04
Firma kupuje rôzne stravné lístky: dvom zamestnancom po 4,- €, ďalším po 3,20€ - "poteší" :-)
Dáša_
20.01.16,12:07
Firma kupuje rôzne stravné lístky: dvom zamestnancom po 4,- €, ďalším po 3,20€ - "poteší" :-)
a kolko zamestnani platia za tie stravné lístky?
Tweety
20.01.16,12:08
Firma kupuje rôzne stravné lístky: dvom zamestnancom po 4,- €, ďalším po 3,20€ - "poteší" :-)
Ak prispieva všetkým rovnako, potom nič neporušil.
Laura1
20.01.16,12:24
všetci platia 45% - tak vlastne neprispieva rovnako - mňa vlastne potešila evidencia navyše
Oliwa
20.01.16,12:26
Firma kupuje rôzne stravné lístky: dvom zamestnancom po 4,- €, ďalším po 3,20€ - "poteší" :-)
A vari sú tí ďalší od macochy? :rolleyes: Alebo len nie sú v manažmente... :) Tí dvaja majú určite väčšie žalúdky... :D
korela
20.01.16,13:03
:) no si to zase rozpitval. Len to kladivo by bol dost problem rozkmitat, ergo urobit z neho generator kmitov :) Ale ako nam profesor fyziky hovoril, teoreticky je mozne aj prejst cez stenu.
Už to nie je ďaleko od pravdy, iné veci sa dejú v našich zemepisných šírkach.
buchač
20.01.16,13:06
:) no si to zase rozpitval. Len to kladivo by bol dost problem rozkmitat, ergo urobit z neho generator kmitov :) Ale ako nam profesor fyziky hovoril, teoreticky je mozne aj prejst cez stenu.
Už to nie je ďaleko od pravdy, iné veci sa dejú v našich zemepisných šírkach.

Len pevne dúfam, že nezačneš na tému "Chemtrail"...lebo to ma už fakt vystrie....
korela
20.01.16,13:52
možno, lenže zemetrasenie je spektrum rôznych vlnení, ale tu je praktický príklad na kritickú frekvenciu a s tým súvisiace rezonančné kmitanie si predstav že by si priložil nenápadne generátor kmitov a zo skla by boli črepinky (alebo po vojensky pochodovať všetci už za márie terézie bolo nariadené že na mostoch sa nesmelo pochodovať lebo zemetrasenie vydržali, ale prechod vojenskej jednotky nie ) Nie je to také jednoduché ale teoreticky je to možné a rýchlejšie ako na oceľovej konštrukcii
Hej, vojaci pred mostom dostanú voľný krok, vojenský povel neovládam. Inak hrozí, že sa rozkmitá a príde k deštrukcii.

Toto asi väčšine ľudí pred štyrmi rokmi u nás ušlo, stalo sa to počas volieb, prebehlo to všetkými svetovými médiami. U nás sa to stratilo vo volebnom ošiali.
http://www.novinky.cz/koktejl/200957-v-rusku-museli-uzavrit-sedmikilometrovy-most-pres-volhu-rozkmital-se.html
Chudáci na neho čakali tuším 20 r., kým sa našli peniaze, fungoval asi rok, údajne to spôsobila voda v rieke, zrútil sa jeden pilier. Postavením mostu sa odstránila cca 20 km obchádzka z brehu na druhý breh. Malo ísť o najdlhší most v Európe, Volgograd.
Nakoniec most to zázrakom vydržal. Vznikali metrové výkyvy mostovky, zvlnená po celej dĺžke.
Videí bolo dosť, najzaujímavejší bol pohľad z boku. Stojí si to zato pozrieť. Most musel byť max. poctivo postavený, aj navrhnutý, inak by to nezvládol.
https://www.youtube.com/watch?v=EFUt9NMYhYQ

Asi najznámejší most nakoniec podľahol. Ten určite poznáte. https://www.google.sk/maps/place/Tacoma+Narrows+Bridge/@47.4850021,-123.0347613,6.54z/data=!4m2!3m1!1s0x5491ab4f0be30689:0x64b662c4ad39f 515

https://www.youtube.com/watch?v=lXyG68_caV4
misoft
20.01.16,15:40
Už keď spomínaš tie mosty..... vieš čo je príčinou?
Volá sa to rezonančná frekvencia..... Ak v pravidelných intervaloch, ktoré sú v rezonancii s konštrukciou mosta pridávaš len malé množstvo energie, kmity sa budú viac a viac zväčšovať do tej miery, až sa prekročí konštrukčná miera pevnosti - a nasleduje kolaps.
Toto sa stalo v Tacoma Narrows..... a to fúkal stály vietor o rýchlosti do 60km/h (teda žiadny víchor), len tým, že dodal málo energie, most sa "nadvihol na jednej strane vozovky, prijal energiu a začal kmitať. A čím viac kmital, tým viac energie prijal.
A ten most v Rusko - tiež vietor (žiadna voda!) - a rezonančná frekvencia.
Mimochodom - pokiaľ máš silný hlas (v dB) a trafíš presne frekvenciu skleneného pohára na víno - i to začne kmitať do tej miery, až materiál nevydrží a praskne. By si sa divila - ale sklo je v určitom rozsahu pružné!

mimotemy
Sa divím, ktorý de*il ti (tebe korela) udelil nesúhlasné... veď si len uvádzala známe fakty.

Teda týmto pozdravujem milého de*ila mínuskára...
buchač
20.01.16,15:53
Hej, vojaci pred mostom dostanú voľný krok, vojenský povel neovládam. Inak hrozí, že sa rozkmitá a príde k deštrukcii.

Toto asi väčšine ľudí pred štyrmi rokmi u nás ušlo, stalo sa to počas volieb, prebehlo to všetkými svetovými médiami. U nás sa to stratilo vo volebnom ošiali.


Nie je to jeden, ale tri povely...;)
--------------------------------------------

Slušne sa mám vyjadriť k tomu volebnému ošiaľu a mostom v Rusku ?
Teda, slušne povedané...nasrať (obrazne a s rezervou) na nejaký most v Rusku...ale v tých predvolebnom a povolebnom ošiali sa zabudlo na to hlavné...na našincov, ktorí v tých záplavách prišli o svoje majetky. Ak nemali dobrú poistku, tak smola...

Ako vravím (a slušne) ...nasrať na nejaký most v Rusku...sme sa nemali náhodou realizovať nejakou pomocou ?
Zaujímavé...naši záchranári pod vlajkou OSN (či dak dajako) chodia hore dole po svete (teda chceli by, ale ich nejak nechcú ;))...ale prečo nepomáhajú u nás ?

Serem (slušne) ja na nejaký most v Rusku...
Nandrolon
20.01.16,16:04
S tym poharom som to isiel prave pisat. Skusali to aj vo viacerych relaciach na ludoch a s technikou /reproduktorom/, potvrdilo sa rozbitie. Sklo je dost pruzne. Kazdy akvarista to pozna.
Mária27
20.01.16,19:41
vraj predchodkyne Zuzulovej a Vlhovej
http://nasabystrica.sme.sk/c/20073916/tato-fotka-je-hviezdou-internetu-predchodkyne-zuzulovej-a-vlhovej-boli-z-telgartu-foto.html
http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/3/31/315053/315053_1200x.jpeg?rev=3
misoft
20.01.16,19:55
Veru.... a všimnite si tie kombinézy.... omnoho krajšie ako teraz.....:D
pavol54
20.01.16,21:40
Už keď spomínaš tie mosty..... vieš čo je príčinou?
Volá sa to rezonančná frekvencia..... Ak v pravidelných intervaloch, ktoré sú v rezonancii s konštrukciou mosta pridávaš len malé množstvo energie, kmity sa budú viac a viac zväčšovať do tej miery, až sa prekročí konštrukčná miera pevnosti - a nasleduje kolaps.
Toto sa stalo v Tacoma Narrows..... a to fúkal stály vietor o rýchlosti do 60km/h (teda žiadny víchor), len tým, že dodal málo energie, most sa "nadvihol na jednej strane vozovky, prijal energiu a začal kmitať. A čím viac kmital, tým viac energie prijal.
A ten most v Rusko - tiež vietor (žiadna voda!) - a rezonančná frekvencia.
Mimochodom - pokiaľ máš silný hlas (v dB) a trafíš presne frekvenciu skleneného pohára na víno - i to začne kmitať do tej miery, až materiál nevydrží a praskne. By si sa divila - ale sklo je v určitom rozsahu pružné!

mimotemy
Sa divím, ktorý de*il ti (tebe korela) udelil nesúhlasné... veď si len uvádzala známe fakty.

Teda týmto pozdravujem milého de*ila mínuskára...
NAOZAJ TO BUDE TAK S TOU REZONANCOIOU? že by stará blašková?
kukučka
20.01.16,22:04
buchy, myslel si toto? Predpokladám, že si vystretý pod perinou. :---:D
Nandrolon
21.01.16,04:31
misoft
21.01.16,05:51
NAOZAJ TO BUDE TAK S TOU REZONANCOIOU? že by stará blašková?
Pali, Pali...ak toto nevieš....nemal si v škole blicovať na fyzike... chýbajú ti elemenrárne znalosti.... A stará Blažková? Nie! Tvoja neznalosť....
jar88
21.01.16,06:53
NAOZAJ TO BUDE TAK S TOU REZONANCOIOU? že by stará blašková?
Pali, Pali...ak toto nevieš....nemal si v škole blicovať na fyzike... chýbajú ti elemenrárne znalosti.... A stará Blažková? Nie! Tvoja neznalosť....
Tu sa pavol54 dosť neisto prejavil, ale vzhľadom na fakt, že sa v žiadnom prípade nejedná o rezonanciu, má akosi neistý postoj. Zrejme tu nechce byľ za somára.
------------------------------------
Sú to ako tak dobré konštrukcie, ale na daných miestach nedoriešené. Jedná sa o veľké plochy, pri ktorých projektanti počítali len so silami pôsobiacimi smerom dole, ale zabudli na efekt vztlaku krídla. Tak že žiadna rezonancia. Je to elementárna znalosť, misoft.
Oliwa
21.01.16,10:55
Veru.... a všimnite si tie kombinézy.... omnoho krajšie ako teraz.....:D
Nikde žiadny reklamný nápis sponzora... :D
A tá devucha vľavo mi pripomína dievčinku z papierovej desaťkoruny...:)
misoft
21.01.16,10:58
Nikde žiadny reklamný nápis sponzora... :D
A tá devucha vľavo mi pripomína dievčinku z desaťkoruny...:)
A načo aj nejaké reklamné nápisy.... veď ten kroj je sám reklamou ..... na región, oblasť, lokalitu, dedinu.....
Oliwa
21.01.16,11:17
Nikde žiadny reklamný nápis sponzora... :D
A tá devucha vľavo mi pripomína dievčinku z desaťkoruny...:)
A načo aj nejaké reklamné nápisy.... veď ten kroj je sám reklamou ..... na región, oblasť, lokalitu, dedinu.....
Jasnačka, kroj ako poznávacie znamenie či vizitka...
https://www.youtube.com/watch?v=w4_UJ4KliLw
Dnes by si na pretekoch len podľa kombinézy neidentifikoval nikoho...
misoft
21.01.16,14:28
.....dokonca ani to, či je to baba, alebo chlap, alebo niečo medzi tým....:D
kukučka
21.01.16,15:35
korela
21.01.16,16:14
Aj keď sa tu nachádza v poslednom čase skôr pánska spoločnosť, nemám kde umiestniť toto foto. Neskúmala som všetky plesové šaty, ale v každom prípade ma zaujala Adela.

Kto sa iba trochu vyzná v ikonografii, je to celkom výpovedné.
Ide o to, že toto nie je vyslovene jej štýl a odela sa do neho. Pokúste sa to nekomentovať stupiditami, ak by vás to do tej roviny posúvalo, radšej pomlčte. Trochu zamyslenia nezaškodí.
http://www.pluska.sk/images/gallery/fotoreportaz/soubiznis/2016/01/_ples-roby/banasova.jpg (http://www.pluska.sk/fotogaleria/?foto=banasova.jpg&clanok=899599)
kukučka
21.01.16,19:44
V telke bola síce farba šiat krajšia ako na fotkách, ale veľmi ma prekvapila, ty teraz tiež.
BXLmiami
22.01.16,03:19
:) no si to zase rozpitval. Len to kladivo by bol dost problem rozkmitat, ergo urobit z neho generator kmitov :) Ale ako nam profesor fyziky hovoril, teoreticky je mozne aj prejst cez stenu.
Už to nie je ďaleko od pravdy, iné veci sa dejú v našich zemepisných šírkach.

Len pevne dúfam, že nezačneš na tému "Chemtrail"...lebo to ma už fakt vystrie....
:-)))Vy dvaja by ste boli skvelí manželia.Bavilo by sa celé okolie .
buchač
22.01.16,05:45
:-)))Vy dvaja by ste boli skvelí manželia.Bavilo by sa celé okolie .
He...ja sa bavím už dávno...:D :D :D
He...a občas aj na korele...;) (Korela promine...:rolleyes:).

Aj Bánašku (plesajúce šaty) by som rozpitval, ale to by asi nerozchodila...;) :---:D:cool:
Dáša_
22.01.16,05:57
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
pmajap
22.01.16,06:08
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
buchač
22.01.16,06:10
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
Bijem si po prstoch...;) :D :D :D
pmajap
22.01.16,06:27
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
atribúty identifikujúce ...domina:D:D
buchač
22.01.16,06:31
atribúty identifikujúce ...domina:D:D
Presne ...!!!!!!!! ;) :D :D :D :D :D :D
BXLmiami
22.01.16,07:10
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
Myslíš,že banán od Starkla bude rodiť?
pmajap
22.01.16,07:23
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
Myslíš,že banán od Starkla bude rodiť?
mal by, je to tá istá sorta ako mali v at, ale chce to asi 4 roky, oni tiež kupovali rastlinky veľké 15 cm, množí sa to z koreňových výhonkov, mali to po piatich rokoch poriadne husté. Skúsim, uvidím ak nezarodí nevadí...banány veľmi nemám rada:D:D
BXLmiami
22.01.16,07:24
:-)) tiež vymýšľam podobné hlúposti :-)
alaya1
22.01.16,07:58
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
Myslíš,že banán od Starkla bude rodiť?
mal by, je to tá istá sorta ako mali v at, ale chce to asi 4 roky, oni tiež kupovali rastlinky veľké 15 cm, množí sa to z koreňových výhonkov, mali to po piatich rokoch poriadne husté. Skúsim, uvidím ak nezarodí nevadí...banány veľmi nemám rada:D:D

Ste spokojne s tym eschopom? Ja som len v jednom raz objednala a ked to doslo, som skoro odpadla, ake nepodarky poslali, takze som uz v eschope nekupovala.
Žabinka
22.01.16,08:15
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
Myslíš,že banán od Starkla bude rodiť?
mal by, je to tá istá sorta ako mali v at, ale chce to asi 4 roky, oni tiež kupovali rastlinky veľké 15 cm, množí sa to z koreňových výhonkov, mali to po piatich rokoch poriadne husté. Skúsim, uvidím ak nezarodí nevadí...banány veľmi nemám rada:D:D

Ste spokojne s tym eschopom? Ja som len v jednom raz objednala a ked to doslo, som skoro odpadla, ake nepodarky poslali, takze som uz v eschope nekupovala.
ja som od starkl objednávala 2x.. zakaždým mi prišli neidentifikovateľné rastliny, hrozného vzhľadu, ktoré samozrejme nemali žiadnu šancu na prežitie..
BXLmiami
22.01.16,08:32
bola som spokojná s drobným ovocím a jostou
najhorší je Sieberz tam som sa už zariekla že nie
Dáša_
22.01.16,08:58
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
atribúty identifikujúce ...domina:D:D

no, ja si skôr myslím, že Adela na poslednú chvíľu nabehla ku nejakej návrharke a požičala od nej také šaty, aké ešte mala. Ako niekde vtipne poznamenala "prepotiťa vrátiť" :D Hlbší význam šiat asi veľmi neriešila. Ale samoztejme, môžem sa mýliť.
korela
22.01.16,09:07
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
atribúty identifikujúce ...domina:D:D
Brala som do úvahy, prečo túto kombináciu vytiahla práve na najvýznamnejší slovenský ples. Čo ňou chcela tej prítomnej exponovanej "proslovenskej" spoločnosti vyjadriť. A aj celému Slovensku. Bola nepriehľadnuteľnou.
Bolo mi jasné, že niekto vytiahne dominu, ale pri jej inteligencii, vedomostiach, rodinného zázemia a všeobecnom rozhľade, by nemala k tomu dôvod.
Je skvelá, ako sama vraví, že sa živí kvákaním, tak v tomto prípade nemusela ani ústa otvoriť.
lujza.j
22.01.16,09:09
jej šaty ...pre mňa ako bojkot....
Dáša_
22.01.16,09:15
korela obávam sa, že tvojim náznakom stále nerozumiem
pmajap
22.01.16,09:20
asi by najradšej niekoho vypráskala bičom:D v tej rýdzo proslovenskej spoločnosti
Nandrolon
22.01.16,09:25
asi by najradšej niekoho vypráskala bičom:D v tej rýdzo proslovenskej spoločnosti
Najlepšie nejakého mladého zajačika, ktorý by sa na ňu ulakomil. :-))) Na svoj vek vypadá podľa mňa staršie, možno je to tým nosom.
korela
22.01.16,09:27
:D
asi by najradšej niekoho vypráskala bičom:D v tej rýdzo proslovenskej spoločnosti

:D:D:D To by mohla aj s kabelkou s kamienkami od Swarovského, myslím, že zašla ešte ďalej.
korela
22.01.16,09:32
He...ja sa bavím už dávno...:D :D :D
He...a občas aj na korele...;) (Korela promine...:rolleyes:).

Aj Bánašku (plesajúce šaty) by som rozpitval, ale to by asi nerozchodila...;) :---:D:cool:

Pri tebe rozchodím už asi všetko. (Ako pri každom, preto odpúšťam ľuďom excesy už v ich zárodku, resp. si poviem, nevieš, čo činíš.)

Ako bolo včera večer už spomenuté, že máš všetko najväčšie, veru máš, aj dušu máš veľkú ako Rusko, iba ťa treba objaviť. O poklad človek nezakopne na každom kroku.
pmajap
22.01.16,09:34
ja som od starkl objednávala 2x.. zakaždým mi prišli neidentifikovateľné rastliny, hrozného vzhľadu, ktoré samozrejme nemali žiadnu šancu na prežitie..

Je to katalógový obchodník, rýchlo množí to čo trh žiada, goji tiež množil a predával vo veľkom a množil z rastlín ktoré nerodili, ale pár vecí sa oplatí od neho kúpiť,Žabinka niekedy mi to pripadá skôr ako strašná náhoda hľadáš to a z ničoho nič sa to objaví v jeho ponuke;)
alaya1
22.01.16,09:49
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
Myslíš,že banán od Starkla bude rodiť?
mal by, je to tá istá sorta ako mali v at, ale chce to asi 4 roky, oni tiež kupovali rastlinky veľké 15 cm, množí sa to z koreňových výhonkov, mali to po piatich rokoch poriadne husté. Skúsim, uvidím ak nezarodí nevadí...banány veľmi nemám rada:D:D

Ste spokojne s tym eschopom? Ja som len v jednom raz objednala a ked to doslo, som skoro odpadla, ake nepodarky poslali, takze som uz v eschope nekupovala.
ja som od starkl objednávala 2x.. zakaždým mi prišli neidentifikovateľné rastliny, hrozného vzhľadu, ktoré samozrejme nemali žiadnu šancu na prežitie..

ja som len raz objednala z eschopu brest.sk, ale ked to to uvidela co prislo, tak som nebola nadsena, ale bol majitel seriozny, vratil mi peniaze, ja hladam skor na kvety, stromov , krikov som podedila v zahrade dost, to teraz nepotrebujem.
pmajap
22.01.16,09:51
:D
asi by najradšej niekoho vypráskala bičom:D v tej rýdzo proslovenskej spoločnosti

:D:D:D To by mohla aj s kabelkou s kamienkami od Swarovského, myslím, že zašla ešte ďalej.
narovinu:):):) šla za ku.vu aby do tej spoločnosti zapadla:D
Dáša_
22.01.16,09:54
ja som len raz objednala z eschopu brest.sk, ale ked to to uvidela co prislo, tak som nebola nadsena, ale bol majitel seriozny, vratil mi peniaze, ja hladam skor na kvety, stromov , krikov som podedila v zahrade dost, to teraz nepotrebujem.

ja som teraz naposledy objednavala z rastlinky.sk prišlo to celkom solídne, aj sa všetko pochytalo - kupovala som kríky a kvitnúce kríky. Akurat dve veci mi napisali, že pošlu až na jar, lebo nie je čas na ich vysádzanie. tak som velmi zvedava, čo to platí.
A tiež som zvedava, jak to všetko prežije zimu.
pmajap
22.01.16,09:54
ja som len raz objednala z eschopu brest.sk, ale ked to to uvidela co prislo, tak som nebola nadsena, ale bol majitel seriozny, vratil mi peniaze, ja hladam skor na kvety, stromov , krikov som podedila v zahrade dost, to teraz nepotrebujem.

ja som sa tiež pár krát sekla, vždy je to risk kupovať v eschopoch rastliny
korela
22.01.16,10:15
ja som teraz naposledy objednavala z rastlinky.sk prišlo to celkom solídne, aj sa všetko pochytalo - kupovala som kríky a kvitnúce kríky. Akurat dve veci mi napisali, že pošlu až na jar, lebo nie je čas na ich vysádzanie. tak som velmi zvedava, čo to platí.
A tiež som zvedava, jak to všetko prežije zimu.
Keby ste bývali bližšie, dá sa u nich kupovať aj priamo. Je tam na prvý pohľad zamestnaná zrejme brigádnicky iba inteligencia, majúca k tomu vzťah. Študentky, učiteľky, veľmi milý prirodzený a ústretový prístup. Aj som uvažovala, že tam niečo odrobím, pretože mňa by to tiež bavilo, a priučila by som sa niečomu, pestujú to v bývalých skleníkoch patriacich družstvu, krásne veľkorysé priestory. Bola som tam na jar, prekrásne a kvalitné kvety.
Podľa mňa, aj keď zašlú rastlinky menšieho vzrastu, tak oni sa po zasadení rozbehnú. A zrejme je menšie riziko pri menších kríkových rastlinách, aby sa po ceste polámali. To si myslím, neviem.
buchač
22.01.16,10:26
He...ja sa bavím už dávno...:D :D :D
He...a občas aj na korele...;) (Korela promine...:rolleyes:).

Aj Bánašku (plesajúce šaty) by som rozpitval, ale to by asi nerozchodila...;) :---:D:cool:

Pri tebe rozchodím už asi všetko. (Ako pri každom, preto odpúšťam ľuďom excesy už v ich zárodku, resp. si poviem, nevieš, čo činíš.)

Ako bolo včera večer už spomenuté, že máš všetko najväčšie, veru máš, aj dušu máš veľkú ako Rusko, iba ťa treba objaviť. O poklad človek nezakopne na každom kroku.

...a keď sa poklad objaví, tak sa oň nezakopne...ale rovno do neho kope, alebo aj lopatou po hlave...;)
alaya1
22.01.16,10:28
ja som len raz objednala z eschopu brest.sk, ale ked to to uvidela co prislo, tak som nebola nadsena, ale bol majitel seriozny, vratil mi peniaze, ja hladam skor na kvety, stromov , krikov som podedila v zahrade dost, to teraz nepotrebujem.

ja som teraz naposledy objednavala z rastlinky.sk prišlo to celkom solídne, aj sa všetko pochytalo - kupovala som kríky a kvitnúce kríky. Akurat dve veci mi napisali, že pošlu až na jar, lebo nie je čas na ich vysádzanie. tak som velmi zvedava, čo to platí.
A tiež som zvedava, jak to všetko prežije zimu.

U nas je dost zahradnictiev a v konecnom dosledku asi vsetok tovar pochadza od jedneho zdroja. Mne sa pekne ujali veci, co som kupila v KE v Hornbachu, pockam si na OBI, co bude ponukat :)
Oliwa
22.01.16,10:31
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
atribúty identifikujúce ...domina:D:D
Brala som do úvahy, prečo túto kombináciu vytiahla práve na najvýznamnejší slovenský ples. Čo ňou chcela tej prítomnej exponovanej "proslovenskej" spoločnosti vyjadriť. A aj celému Slovensku. Bola nepriehľadnuteľnou.
Bolo mi jasné, že niekto vytiahne dominu, ale pri jej inteligencii, vedomostiach, rodinného zázemia a všeobecnom rozhľade, by nemala k tomu dôvod.
Je skvelá, ako sama vraví, že sa živí kvákaním, tak v tomto prípade nemusela ani ústa otvoriť.
Pri jej všetkom vymenovanom by človek čakal, že sa takej akcii nezúčastní.
Prispieť na charitu či demonštrovať sa dá aj inak.
buchač
22.01.16,10:48
ja som len raz objednala z eschopu brest.sk, ale ked to to uvidela co prislo, tak som nebola nadsena, ale bol majitel seriozny, vratil mi peniaze, ja hladam skor na kvety, stromov , krikov som podedila v zahrade dost, to teraz nepotrebujem.

ja som teraz naposledy objednavala z rastlinky.sk prišlo to celkom solídne, aj sa všetko pochytalo - kupovala som kríky a kvitnúce kríky. Akurat dve veci mi napisali, že pošlu až na jar, lebo nie je čas na ich vysádzanie. tak som velmi zvedava, čo to platí.
A tiež som zvedava, jak to všetko prežije zimu.

U nas je dost zahradnictiev a v konecnom dosledku asi vsetok tovar pochadza od jedneho zdroja. Mne sa pekne ujali veci, co som kupila v KE v Hornbachu, pockam si na OBI, co bude ponukat :)

Moja (naša) skúsenosť vraví asi v tom význame, že eshopy sú riziko. Ono fotka a skutočnosť je občas rozdiel.
Je jasné, ak si niekto objedná zo šopy určité rastlinky (pár kusov) v nízkych cenových reláciach, tak sa nič nedeje. Horšie je pre vlastníka, ak sa zrealizuje do vyšších cenových hladín...príkladne stromy. Ak sa neujmú, robota nazmar, peniaze v čudu...
Teda je lepšie niečo vidieť, posúdiť laicky a prípadne kúpiť ... bez tých ospevovacích reči v katalógoch.
Svojho času sme kúpili tujky v akcii...boli pekné, solídneho vzrastu. Z tých kúpených cca 10 ks síce išli dve von, lebo sa neujali..takže sa dokúpili nové. Za tri roky z 80cm povyrástli skoro na 1,5m výšku.

Na trh chodí pravidelne jedna rodina...dvaja mladí a ich mama (svokra ?) sa dovalia od BJ, rastliny ošľahané chladnejším prostredím, takže nie je čo riešiť. Ceny majú statočnejšie, no euro-dve v tomto prípade nehraje rolu, lebo tovar majú dobrý. Pred dvoma rokmi sme kúpili 5-7 ročné orechy. Paráda, jak sa ujali....
...akurát sa starkej vyhýbam...kurňa, tá ide jak 4-hlavňový guľomet, jeden jej nestíha..;)
Nandrolon
22.01.16,10:59
Moja skúsenosť, že stromy sa najlepšie prijímajú na jeseň, ale na jar je väčší výber.
No a dosť záleží na tom, aby ten strom, ktorý kupujem bol šľachtený čo najbližšie k môjmu regiónu a preto zo starkla moc neobjednávam, párkrát som objednal ako napr. čučoriedky, tie sa držia a aj rodia, ale klasické ovocné stromy kupujem dovoz z nitry. Strom, ktorý bol pestovaný niekde X stoviek kilometrov na juhu odo mňa nikdy nebude dobre rásť.
pmajap
22.01.16,11:52
Aj ja nosím v podvedomí, že strom kupovať zo severu. Nandrolon všetky stromky čo kúpiš v záhradníctvach sú vyorané v jeseň a až do mája uschované v chladničkách, takže na jar kupuješ neprebudený strom aby sa ti ľahšie ujal, lebo v jeseň ich vyberajú zo zeme keď sú vo vegetačnom kľude, dosť neskoro.
Nandrolon
22.01.16,12:04
Mám akosi vsugerované že lepšie sa mi chytí, ak ho zasadím na jeseň ako na jar.
Hlavne tieto roky, keď už aj tu na severe je zavčasu teplo a veľmi rýchlo to raší a vysiľuje sa, potom to zmrzne a ide to zase od znova.
Takisto na jeseň obmedzujem strihanie, kvôli tuhým mrazom na kysuciach.
V jeseni odstránim iba vyslovene to, čo nepotrebujem. Ale konáre, ktoré potrebujem v jeseni nekrátim, lebo ak ich skrátim napr. o 15 cm tak na jar ho musím zase strihnúť, lebo to čerstvo odstrihnuté ešte ďalšie centimetre odmrzne.
Každý strihá ináč, každopádne finálny strih má byť na jar.
pmajap
22.01.16,12:39
Malo by sa strihať hneď po zbere ovocia, letno-jesenný hlboký zostrih, rany sa do mrazov musia zahojiť, inak vymrzne. V zime len zostrihnúť to nepotrebné, čo stihlo od leta vyrašiť. Lenže počúvam starých fachmanov a žasnem, vraj prestali strihať úplne a úroda je lepšia.
misoft
22.01.16,17:18
Spoločnosť HYZA - kurčatá - salmonela priamo v chove, kurčatá distribuované do predaja. 70000 výrobkov v predaji nakazených. Nuž - i toto je "slovenská" kvalita....
Mimochodom - patrí Agrofertu - Babiš...
korela
22.01.16,18:36
Spoločnosť HYZA - kurčatá - salmonela priamo v chove, kurčatá distribuované do predaja. 70000 výrobkov v predaji nakazených. Nuž - i toto je "slovenská" kvalita....
Mimochodom - patrí Agrofertu - Babiš...
Neviem, či podotknem správne, ale takýto človek by mal mať okolo seba verných zodpovedných ľudí, dobre zaplatených, ako duševnú ochranku. Pretože niektorí ľudia pre peniaze dokážu urobiť všetko.
korela
22.01.16,18:56
Aby neboli tie stromky ešte vyššie od Bardejova, z PL. Ale čím severnejšie, tým lepšie. Možno až od Baltu. :D
Alebo máte niekto istotu čo kupujete?
korela
22.01.16,19:16
teda, ja tým šatám absolútne nerozumiem. aj som včera chvíľu googlila, ale nič múdre som nenašla :D
atribúty identifikujúce ...domina:D:D
Brala som do úvahy, prečo túto kombináciu vytiahla práve na najvýznamnejší slovenský ples. Čo ňou chcela tej prítomnej exponovanej "proslovenskej" spoločnosti vyjadriť. A aj celému Slovensku. Bola nepriehľadnuteľnou.
Bolo mi jasné, že niekto vytiahne dominu, ale pri jej inteligencii, vedomostiach, rodinného zázemia a všeobecnom rozhľade, by nemala k tomu dôvod.
Je skvelá, ako sama vraví, že sa živí kvákaním, tak v tomto prípade nemusela ani ústa otvoriť.
Pri jej všetkom vymenovanom by človek čakal, že sa takej akcii nezúčastní.
Prispieť na charitu či demonštrovať sa dá aj inak.
Nuž, ako by som to, asi tak, že každý robí veci na základe svojich informačných zdrojov, vnímania a chápania súvislostí.
kukučka
22.01.16,19:38
práve som sa na ňu pozrela, vyzerá ako avatar, takto som ju ešte nevidela /STV Milujem Slovensko/
korela
22.01.16,20:15
A to je dobré alebo zlé? Lebo nevidím.
kukučka
22.01.16,20:31
Pozri zajtra reprízu, tak divne "nalíčenú" som ju ešte nevidela, akoby nemala obočie.
Kvaka
22.01.16,20:34
Pozerala som to, hneď na začiatku relácie upozornila na to, že prišla v "deravých" texaskách, že chcela byť za mladú. :), ale ešte viac deravé texasky mala iná, mladšia.
Kvaka
22.01.16,20:35
Áno, bola nalíčená inak, bledo a jemno.
sito
23.01.16,07:07
Ešte že som sa nestihol hneď prihlásiť, tie reklamy sú pre nečlenov otrasné, reklamovať by ich mali. Hm ... a čo poviete na tu 4, POCTIVÁ PRAVICOVÁ STRANA? Však ich strieda ako ...
jar88
24.01.16,04:12
Aby neboli tie stromky ešte vyššie od Bardejova, z PL. Ale čím severnejšie, tým lepšie. Možno až od Baltu. :D
Alebo máte niekto istotu čo kupujete?
Ak si zistíš niečo o podnožiach, ako sa pestujú a kto ich pestuje, veľmi rýchlo budeš v obraze. Zistíš v čom je kvalita (istota) pestovateľského materiálu a prečo sa to oplatí prevážať po EU.
-----------------------------------
Ale toto patrí skôr do Porady - záhrada.
Takto tu šírite len hlúpe názory - Hlavne že sú väčšinové.
jar88
24.01.16,04:17
Ešte že som sa nestihol hneď prihlásiť, tie reklamy sú pre nečlenov otrasné, reklamovať by ich mali. Hm ... a čo poviete na tu 4, POCTIVÁ PRAVICOVÁ STRANA? Však ich strieda ako ...
Veď to rozbaľ naplno, máme tu predsa pieskovisko, prípadne starú belú, či blažkovú.
Tam sa môžeš na tej 4 vyblázniť do nemoty.
buchač
24.01.16,07:35
Aby neboli tie stromky ešte vyššie od Bardejova, z PL. Ale čím severnejšie, tým lepšie. Možno až od Baltu. :D
Alebo máte niekto istotu čo kupujete?
Ak si zistíš niečo o podnožiach, ako sa pestujú a kto ich pestuje, veľmi rýchlo budeš v obraze. Zistíš v čom je kvalita (istota) pestovateľského materiálu a prečo sa to oplatí prevážať po EU.
-----------------------------------
Ale toto patrí skôr do Porady - záhrada.
Takto tu šírite len hlúpe názory - Hlavne že sú väčšinové.
Ja akože nič...nie som pestovateľ do slova a do písmena.
ALE stromčeky si zvládnem ostrihať sám. Čo sa týka kvetov, na tie mám manželku...a tá dostala rozumy od mojej mamy...skalka sa rozvíja do šírky, výšky a do krásy.
---------------------------------------
Hlúpe - nehlúpe...toto teraz nerieš.
Ale keďže vravíš o väčšinovom (hlúpom) názore...nože daj menšinový-jedinečný (múdry) názor jedinca...teda ten Tvoj.


P.S.:
Jeden taký už tu je, neviem sa "nabažiť jeho múdrostí"...;) :D
pmajap
24.01.16,08:48
Aby neboli tie stromky ešte vyššie od Bardejova, z PL. Ale čím severnejšie, tým lepšie. Možno až od Baltu. :D
Alebo máte niekto istotu čo kupujete?
Toto sú pestovatelia stromkov www.plantex.sk ostatní poväčšine len predajcovia ich výpestkov. Korela Poliaci sú v pestovaní veľmi dobrí, ale musíš vedieť od koho kúpiť, sú perfektní množitelia, zoženú, ukradnú, namnožia svetové novinky a stihnú predať za nižšiu cenu ako ten čo to vyšľachtil, normálne ho na trhu predbehnú.;):D
pmajap
24.01.16,09:06
Aby neboli tie stromky ešte vyššie od Bardejova, z PL. Ale čím severnejšie, tým lepšie. Možno až od Baltu. :D
Alebo máte niekto istotu čo kupujete?
Ak si zistíš niečo o podnožiach, ako sa pestujú a kto ich pestuje, veľmi rýchlo budeš v obraze. Zistíš v čom je kvalita (istota) pestovateľského materiálu a prečo sa to oplatí prevážať po EU.
-----------------------------------
Ale toto patrí skôr do Porady - záhrada.
Takto tu šírite len hlúpe názory - Hlavne že sú väčšinové.

jar88 podnož prenáša len časť vlastností, pre odolnosť a mrazuvzdornosť sú dôležité genetické vlastnosti ktoré má materská rastlina.
BXLmiami
24.01.16,15:03
Potešilo, potešilo naši meteorológovia sa sekli, žiadnych -30;C sa nekoná, u nás len -15°C, takže idem skúsiť pestovať banány. BXl objednávam od Starkla a pôjdu do voľnej pôdy, žiadne črepníky. Videla som v at v jednej záhrade banánový prales, boli to 5m vysoké rastliny a obrovské trsy menších plodov.:D
Myslíš,že banán od Starkla bude rodiť?
mal by, je to tá istá sorta ako mali v at, ale chce to asi 4 roky, oni tiež kupovali rastlinky veľké 15 cm, množí sa to z koreňových výhonkov, mali to po piatich rokoch poriadne husté. Skúsim, uvidím ak nezarodí nevadí...banány veľmi nemám rada:D:D

Ste spokojne s tym eschopom? Ja som len v jednom raz objednala a ked to doslo, som skoro odpadla, ake nepodarky poslali, takze som uz v eschope nekupovala.
ja som od starkl objednávala 2x.. zakaždým mi prišli neidentifikovateľné rastliny, hrozného vzhľadu, ktoré samozrejme nemali žiadnu šancu na prežitie..

ja som len raz objednala z eschopu brest.sk, ale ked to to uvidela co prislo, tak som nebola nadsena, ale bol majitel seriozny, vratil mi peniaze, ja hladam skor na kvety, stromov , krikov som podedila v zahrade dost, to teraz nepotrebujem.
lukonbulbs.cz,lukonglads.cz
buchač
24.01.16,17:54
Nanuky Magnum a Cornetto sa zmenšia. Kvôli zdraviu, tvrdí výrobca
Ceny klesať s poklesom gramáže ale nebudú.

http://ekonomika.sme.sk/c/20078839/nanuky-magnum-a-cornetto-sa-zmensia-kvoli-zdraviu-tvrdi-vyrobca.html#ixzz3yBoC1Is8
:rolleyes:

Z diskusie :


Dobrý nápad
Ja doporučujem fľašu vína, čo teraz stojí 3 jura predávať nie v sedemdecovom balení, ale pollitrovom. Samozrejme cena zostane. Veď treba chrániť zdravie našich alkoholikov.
:---

Doplním :

...a cigarety by sa mohli baliť po 10 ks...a cenu dať ešte vyššiu.
;)
misoft
24.01.16,18:33
Nanuky Magnum a Cornetto sa zmenšia. Kvôli zdraviu, tvrdí výrobca
Ceny klesať s poklesom gramáže ale nebudú.

http://ekonomika.sme.sk/c/20078839/nanuky-magnum-a-cornetto-sa-zmensia-kvoli-zdraviu-tvrdi-vyrobca.html#ixzz3yBoC1Is8
:rolleyes:

.........................
V ďalšom období by mohli v ramci "skvalitňovania" zdravia konzumentov gramáž ešte znížiť viac.... až na takú mieru, že si kúpite tú drevenú paličku za rovnakú cenu.... :D:D:D
korela
24.01.16,19:51
Ale s paličkami môžeš oblepiť kvetináč. Nebudú to vyhodené peniaze. :-)

Je to dobrý fór, nech zmenšia, ale nech vymenia suroviny za zdravé a normálne. Že to niekto ešte kupuje, aj zmrzliny ako také z mrazákov.
korela
24.01.16,19:54
Niekedy mám pocit, či nás netestujú, nerobia výskum, koľko ešte vydržíme.
korela
24.01.16,19:55
Skúsili by tento krok urobiť v pivovaroch.
misoft
24.01.16,20:38
Akože dostaneme vrchnáky od piva za nezmenenú cenu? :D:D:D
pmajap
24.01.16,20:57
len obsah(škodlivý) sa nahradí, bude éterický, len prchavá vôňa pivečka, samozrejme 12 bude silnejšia:D
buchač
24.01.16,20:58
Skúsili by tento krok urobiť v pivovaroch.

To akože myslíš, že by neskúsili ?
Nemaj boja...a v pohode.
Za socíku sa vravelo, že vláda, ktorá dvihne cenu piva, tak padne.
Cena sa dvihla, vláda nepadla...a chlastalo sa ešte viac.....a trvá to dodnes.
misoft
24.01.16,20:59
No keď sa bude takto "šetriť" - tak čoskoro miesto toaleťáku sa budú predávať len tie ruličky... veď máme predsa ruky :D:D:D
pmajap
24.01.16,21:29
Mala som rada tie biele mentolové cukríky s medveďom, boli veľké a krehké, teraz sú tretinové a tvrdé ako skalky z járku a piškóty detto, no bodaj by všetko takto tvrdlo :D:D
kukučka
24.01.16,21:38
:D:D:D
taiko
25.01.16,05:50
Nanuky Magnum a Cornetto sa zmenšia. Kvôli zdraviu, tvrdí výrobca
Ceny klesať s poklesom gramáže ale nebudú.

http://ekonomika.sme.sk/c/20078839/nanuky-magnum-a-cornetto-sa-zmensia-kvoli-zdraviu-tvrdi-vyrobca.html#ixzz3yBoC1Is8
:rolleyes:

.........................
V ďalšom období by mohli v ramci "skvalitňovania" zdravia konzumentov gramáž ešte znížiť viac.... až na takú mieru, že si kúpite tú drevenú paličku za rovnakú cenu.... :D:D:D
podla tej rozpravky, kde pani zila zo vzduchu, ktory tahala z toho dreveneho stlpa :D
misoft
25.01.16,06:10
Zhŕňajova nevesta (v hl.ulohe Z.Krónerová)....
taiko
25.01.16,06:13
Zhŕňajova nevesta (v hl.ulohe Z.Krónerová)....
ech Ty puntickar :D
misoft
25.01.16,06:16
Eee puntičkár - vyskočilo z jedného šuflíka kdesi v mozgových závitoch....
No a gazdu Zhŕňaja hral Vlado Müller....
korela
25.01.16,06:43
taiko
25.01.16,06:49
Kam toto zaradiť? http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/firmy/vikend-suvisiace-clanky-armadne-imperium-slovensku-koho-budeme-vyrabat-zbrane.html
Tragikomédia, fraška, lumpáreň, kanandský žart...
preco? ja to vidim pozitivne, bude vyroba, bude praca, budu peniaze, budu spokojni ludia, ktori budu robit to, co vedia a co ich bavi.
Takze ja by som to zaradil do "potesilo"
buchač
25.01.16,07:18
Kam toto zaradiť? http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/firmy/vikend-suvisiace-clanky-armadne-imperium-slovensku-koho-budeme-vyrabat-zbrane.html
Tragikomédia, fraška, lumpáreň, kanandský žart...
Všetko dokopy...a dalo by sa použiť aj iné slová a silnejších výrazov...
Niekoho táto infoška "potešila" (nerozumie tomu)...mne momentálne "chce se mi zvracet"...
misoft
25.01.16,08:37
Kam toto zaradiť? http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/firmy/vikend-suvisiace-clanky-armadne-imperium-slovensku-koho-budeme-vyrabat-zbrane.html
Tragikomédia, fraška, lumpáreň, kanandský žart...
Nuž.... žart to istotne nie je. Skôr tragikomédia...
Len si zobrať toto: El Cheffe bude čechúr...., roboši budú Slováci.... robiť budú za pár šupov.... výrobky sa odvezú do Čiech a odtiaľ sa predajú... za mastné prachy.....a zisk bude u čechúra, prípadné dane budú u "bratov".... a Slovakia?
Bude mať z toho prd....
korela
25.01.16,08:38
Dnešný deň mi pripadá nejaký srandovný. Veď nech im zaplatia vodičáky alebo skúšky, a vystavia nové, aby mali istotu. Aj Driss vedel excelentne jazdiť.

Jejich prohřešek se bude posuzovat případ od případu, záležet bude především na věrohodnosti jejich vysvětlení. Švédská média však případ hodnotí jinak. „Jezdit bez řidičského průkazu je naprosto v pořádku,“ konstatuje třeba bulvární list Expressen.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/migranti-svedsko-jizda-bez-ridicaku-db4-/zahranicni.aspx?c=A160125_095039_zahranicni_mlb
taiko
25.01.16,08:57
Kam toto zaradiť? http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/firmy/vikend-suvisiace-clanky-armadne-imperium-slovensku-koho-budeme-vyrabat-zbrane.html
Tragikomédia, fraška, lumpáreň, kanandský žart...
Nuž.... žart to istotne nie je. Skôr tragikomédia...
Len si zobrať toto: El Cheffe bude čechúr...., roboši budú Slováci.... robiť budú za pár šupov.... výrobky sa odvezú do Čiech a odtiaľ sa predajú... za mastné prachy.....a zisk bude u čechúra, prípadné dane budú u "bratov".... a Slovakia?
Bude mať z toho prd....
Ja viem, ze sa to mnohym nepaci a su iste reminiscencie s Havlom a jeho humanizmiom. Ale, lepsie by bolo keby sa neudialo nic, nic by sa nevyrobilo a Slovenski robosi by nerobili nic. ergo by nic nezarobili, ergo by nemali co na Slovenaku minut?
buchač
25.01.16,09:00
Dnešný deň mi pripadá nejaký srandovný. Veď nech im zaplatia vodičáky alebo skúšky, a vystavia nové, aby mali istotu. Aj Driss vedel excelentne jazdiť.

Jejich prohřešek se bude posuzovat případ od případu, záležet bude především na věrohodnosti jejich vysvětlení. Švédská média však případ hodnotí jinak. „Jezdit bez řidičského průkazu je naprosto v pořádku,“ konstatuje třeba bulvární list Expressen.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/migranti-svedsko-jizda-bez-ridicaku-db4-/zahranicni.aspx?c=A160125_095039_zahranicni_mlb


Onehdá Vikingovia chodili na Ostrovy vysexuvávať ženy, trochu pomiešať krv.
Teraz by to malo byť aj naopak...lebo Švédi ebú len medzi sebou bez rozdielu pohlavia, prípadne sa realizuje nejaký prisťahovalec...a tak to potom aj vyzerá.

Národ švédsky degeneruje......a svet sa zbláznil...
korela
25.01.16,09:20
Reakcia na údiv zo šuťáku ohľadom cigaretky a kávičky.
U Lujzinej mamy a pod. pacientov a aj s inými dg, ľudí s ťažkými problémami, krízami, veď viete o čom hovorím, tak potiahnuť si párkrát z cigaretku osobne vnímam ako odmenu pre seba samého, že som zvládol ďalší krok, idem ďalej, pochválim seba, spojenie samým so sebou na chvíľu, možno aj s Bohom, pretože sa stíšim, resp. až meditujem.

Práve včera som čítala tento rozhovor, každý ju poznáte a tiež ma to poriadne prekvapilo. Jsme to, co jíme

http://i.idnes.cz/11/072/sph/DRP3c8b32_IMG_1996_pprez.jpg (http://ona.idnes.cz/foto.aspx?r=spolecnost&c=A110714_170106_spolecnost_jup&foto=DRP3c8b32_IMG_1996_pprez.jpg)

Co čokoláda nebo chipsy?
Ne. Jediná moje závislost je na cigaretách. Kouřím od 27 let, od doby, kdy jsem vysadila aktivní sporty. Začala jsem sloužit noční a pohyb, moji endorfinovou drogu, nahradil nikotin.

Byla jste v protikuřácké poradně?
Byla. Poradili mi tablety, a když zjistili, že po třech měsících užívám pořád stejně tablet, řekli, že to není dobře. Zkusila jsem tablety vysadit. Byla jsem nervózní jak pes a pak se zase vrátila k cigaretám. Oba moji rodiče kouřili dohromady stovku denně a já v tom vyrůstala. Maminka navíc kouřila i v těhotenství, protože se to tehdy doporučovalo proti stresu. Když jsem se narodila, dával mi táta vykouřenou fajfku místo dudlíku...
Zdroj: http://ona.idnes.cz/mou-drogou-neni-jidlo-ale-nikotin-priznava-doktorka-cajthamlova-p8u-/spolecnost.aspx?c=A110714_170106_spolecnost_jup
taiko
25.01.16,09:25
Reakcia na údiv zo šuťáku ohľadom cigaretky a kávičky.
U Lujzinej mamy a pod. pacientov a aj s inými dg, ľudí s ťažkými problémami, krízami, veď viete o čom hovorím, tak potiahnuť si párkrát z cigaretku osobne vnímam ako odmenu pre seba samého, že som zvládol ďalší krok, idem ďalej, pochválim seba, spojenie samým so sebou na chvíľu, možno aj s Bohom, pretože sa stíšim, resp. až meditujem.

Práve včera som čítala tento rozhovor, každý ju poznáte a tiež ma to poriadne prekvapilo. Jsme to, co jíme
-----------
Co čokoláda nebo chipsy?
Ne. Jediná moje závislost je na cigaretách. Kouřím od 27 let, od doby, kdy jsem vysadila aktivní sporty. Začala jsem sloužit noční a pohyb, moji endorfinovou drogu, nahradil nikotin.

Byla jste v protikuřácké poradně?
Byla. Poradili mi tablety, a když zjistili, že po třech měsících užívám pořád stejně tablet, řekli, že to není dobře. Zkusila jsem tablety vysadit. Byla jsem nervózní jak pes a pak se zase vrátila k cigaretám. Oba moji rodiče kouřili dohromady stovku denně a já v tom vyrůstala. Maminka navíc kouřila i v těhotenství, protože se to tehdy doporučovalo proti stresu. Když jsem se narodila, dával mi táta vykouřenou fajfku místo dudlíku...
---------
Zdroj: http://ona.idnes.cz/mou-drogou-neni-jidlo-ale-nikotin-priznava-doktorka-cajthamlova-p8u-/spolecnost.aspx?c=A110714_170106_spolecnost_jup
kavicku posudit neviem, ale s tou cigaretkou absolutne nesuhlasim. Mne lekar povedal ked som prestal fajcit, ze uz nikdy nic lepsie pre svoje zdravie neurobim. A tak nejak mam dojem, ze pre onkologickeho pacienta to plati 1000 nasobne. Kedze podla precitaneho plati, ze ked uz nedava do tela vylucne veci, co s rakovinou bojuju, tak by nemal davat dop tela veci, co telu boj s rakovnou stazuju. A myslim, ze psychologicky efekt cigaretky nestoji za tu skodu, co pripadne napacha.

Ten clanok je ale fajn, hlavne tie nazoru na vychovu sa mi pozdavaju.
korela
25.01.16,09:26
Celkom dobrý rozhovor, ako aj ostatné s ňou, možno má IQ 156 vďaka nikotínu alebo niečo z tej zmesky. :-)
korela
25.01.16,09:32
Ja chápem, o čom hovoríš, ale psychika je veľký pán. Ani káva by sa nemala piť, prekysľuje, a najmä vtedy treba mať organizmus v zásade.
taiko
25.01.16,09:37
Ja chápem, o čom hovoríš, ale psychika je veľký pán. Ani káva by sa nemala piť, prekysľuje, a najmä vtedy treba mať organizmus v zásade.
:) ale lepsie je ked je psychika dobry sluhom, ako velkym panom
buchač
25.01.16,09:41
Onehdá Vikingovia chodili na Ostrovy vysexuvávať ženy, trochu pomiešať krv.
Teraz by to malo byť aj naopak...lebo Švédi ebú len medzi sebou bez rozdielu pohlavia, prípadne sa realizuje nejaký prisťahovalec...a tak to potom aj vyzerá.

Národ švédsky degeneruje......a svet sa zbláznil...

Doplním...
Celá západná kultúra, smerom na sever...čiže Nemci, Dáni, Holanďania, Nóri, Švédi...
korela
25.01.16,09:45
Tatko fajčil 40 denne bez filtra vtedy, prestal zo dňa na deň, keď som sa narodila, a dostal onko po štyroch rokoch. Tak čo na to povedať?
Priateľka, skontaktovali sme sa v mojej 40-ke, ona 70.r., Židovka, prišla o celú rodinu, celú, manželstvo bolo na základe priateľstva a úcty, fajčila jednu od druhej celý život, štíhla, veselá s depresiami, pracovitá. Netrpela fyz. dg. Zomrela na stole po rokoch. Že takú spriaznenú dušu nájdem v tom veku býva neobvyklé. Ako som sa s ňou vedela nasmiať ..., veľmi sme si rozumeli. Možno sme spolu opäť iba kus cesty spolu kráčali.
korela
25.01.16,10:01
Každá barlička môže človeku pomôcť, aj obyčajná bakuľa zdvihnutá po ceste, tiež môže poslúžiť negativ aj pozitiv. Lekári tiež nevedia všetko. Zvyšuje sa nástup tejto dg, čas sa zrýchľuje, sú ľudia, čo tvrdia, že ľudstvo nikdy nepríde na jej vznik. Sledujem zdroje názorov, príliš veľa faktorov, nejde iba o hmotu. Sme súčasťou celku. Príliš zložité, alebo možno pre jednoduchosť príčiny, ju ani nevidíme.
taiko
25.01.16,10:11
Každá barlička môže človeku pomôcť, aj obyčajná bakuľa zdvihnutá po ceste, tiež môže poslúžiť negativ aj pozitiv. Lekári tiež nevedia všetko. Zvyšuje sa nástup tejto dg, čas sa zrýchľuje, sú ľudia, čo tvrdia, že ľudstvo nikdy nepríde na jej vznik. Sledujem zdroje názorov, príliš veľa faktorov, nejde iba o hmotu. Sme súčasťou celku. Príliš zložité, alebo možno pre jednoduchosť príčiny, ju ani nevidíme.
Barlicku beriem, to ze lekari nevedia vsetko, resp vedia malo beriem, to ze pri ludskom zdravi nejde iba o hmotu beriem, no nech je ako chce, naozaj neviem si predstavit ako moze viac ako 4000 cudzorodych latok pomoct onkologickemu pacientovi.
elis85
25.01.16,11:26
Toto ma dnes dobre pobavilo http://www.nudavpraci.sk/vtipy/mlada-matka-vo-vlaku/ ...uz sa azda niektorej stalo? :-D
Querre
25.01.16,11:38
mna dnes potesiloo ze som nemusel za vcas rana vstavat do prace
korela
25.01.16,11:43
Niekto má dnes vari pohotovosť?
Kvaka
25.01.16,11:49
Každá barlička môže človeku pomôcť, aj obyčajná bakuľa zdvihnutá po ceste, tiež môže poslúžiť negativ aj pozitiv. Lekári tiež nevedia všetko. Zvyšuje sa nástup tejto dg, čas sa zrýchľuje, sú ľudia, čo tvrdia, že ľudstvo nikdy nepríde na jej vznik. Sledujem zdroje názorov, príliš veľa faktorov, nejde iba o hmotu. Sme súčasťou celku. Príliš zložité, alebo možno pre jednoduchosť príčiny, ju ani nevidíme.
Barlicku beriem, to ze lekari nevedia vsetko, resp vedia malo beriem, to ze pri ludskom zdravi nejde iba o hmotu beriem, no nech je ako chce, naozaj neviem si predstavit ako moze viac ako 4000 cudzorodych latok pomoct onkologickemu pacientovi.
Taiko, nepomôžu, ale niekedy je sila psychiky taká veľká, že preváži nad škodlivinou, ktorú chorý prijíma. Dosť veľa sa píše o tzv. zázračne vyliečených onkopacientoch, iste, niekto si také údaje aj vymýšľa, ak reklamu dáva na akýsi všeliek, ale keby len menšia časť o tých vyliečených bola pravdivá, tak jednou z odpovedí môže byť aj sila psychiky. Bez vetra sa ani lístoček nepohne.
korela
25.01.16,11:51
Každá barlička môže človeku pomôcť, aj obyčajná bakuľa zdvihnutá po ceste, tiež môže poslúžiť negativ aj pozitiv. Lekári tiež nevedia všetko. Zvyšuje sa nástup tejto dg, čas sa zrýchľuje, sú ľudia, čo tvrdia, že ľudstvo nikdy nepríde na jej vznik. Sledujem zdroje názorov, príliš veľa faktorov, nejde iba o hmotu. Sme súčasťou celku. Príliš zložité, alebo možno pre jednoduchosť príčiny, ju ani nevidíme.
Barlicku beriem, to ze lekari nevedia vsetko, resp vedia malo beriem, to ze pri ludskom zdravi nejde iba o hmotu beriem, no nech je ako chce, naozaj neviem si predstavit ako moze viac ako 4000 cudzorodych latok pomoct onkologickemu pacientovi.
Nefajčím. Raz možno pochopíš. Možno postačí, ak tú cigaretu drží medzi prstami. V ten moment je šťastný. To čo sa mu v tej chvíli vyplaví z mozgu, ostatné sa stane nepodstatným.
Dokázať, vyvrátiť?
Niekto si zapáli, niekto vezme do ruky štetec, niekto si sadne k oprave starých hodín, niekto začne písať, niekto sa ide povoziť, niekto pošle niekomu anonymne kyticu...
Nandrolon
25.01.16,12:05
Chcel som to tak nejako napisat ako Korela. Len s tym, ze normalne tu cigaretu aj vyfajcit. Z jednej cigarety este nikto neumrel. Ak by mala ta jedna zabit, alebo vazne ohrozit zdravie, tak by mali fajciari velmi kratku zivotnost, kedze bezne za rok stiahne niekto aj 15 000 kusov cigariet. Nevidim dovod, aby si hocikto nezapalil tyzdenne napr. 3-5 kusov bez akehokolvek pocitu ohrozenia iba pre pozitok.
Bolo by zaujimave zistit kolko by musel denne clovek vyfajcit aby dostal do seba tolko karcinogenov ako za 25 minut v zapche na ceste...
Ps: nefajcim, ale rocne si dam tak 10 ks cigariet /kusov, nie krabiciek/.
buchač
25.01.16,12:11
Každá barlička môže človeku pomôcť, aj obyčajná bakuľa zdvihnutá po ceste, tiež môže poslúžiť negativ aj pozitiv. Lekári tiež nevedia všetko. Zvyšuje sa nástup tejto dg, čas sa zrýchľuje, sú ľudia, čo tvrdia, že ľudstvo nikdy nepríde na jej vznik. Sledujem zdroje názorov, príliš veľa faktorov, nejde iba o hmotu. Sme súčasťou celku. Príliš zložité, alebo možno pre jednoduchosť príčiny, ju ani nevidíme.
Barlicku beriem, to ze lekari nevedia vsetko, resp vedia malo beriem, to ze pri ludskom zdravi nejde iba o hmotu beriem, no nech je ako chce, naozaj neviem si predstavit ako moze viac ako 4000 cudzorodych latok pomoct onkologickemu pacientovi.
Taiko, nepomôžu, ale niekedy je sila psychiky taká veľká, že preváži nad škodlivinou, ktorú chorý prijíma. Dosť veľa sa píše o tzv. zázračne vyliečených onkopacientoch, iste, niekto si také údaje aj vymýšľa, ak reklamu dáva na akýsi všeliek, ale keby len menšia časť o tých vyliečených bola pravdivá, tak jednou z odpovedí môže byť aj sila psychiky. Bez vetra sa ani lístoček nepohne.

No jo...
lujza.j
25.01.16,12:26
korela ano presne tak to je ..
..... cigoška a "káva"z automatu...tá jej teraz chutí:eek:inak iba zalievanú...dnes mala čas si dať tento rituál....tak bola spoko....v tomto je tvrdohlavá ona vie,že by nemala....ale je niečo silnejšie a nevie to:(zmenila iba dlžku cigariet....dlhé za krátke....
taiko
25.01.16,13:14
Každá barlička môže človeku pomôcť, aj obyčajná bakuľa zdvihnutá po ceste, tiež môže poslúžiť negativ aj pozitiv. Lekári tiež nevedia všetko. Zvyšuje sa nástup tejto dg, čas sa zrýchľuje, sú ľudia, čo tvrdia, že ľudstvo nikdy nepríde na jej vznik. Sledujem zdroje názorov, príliš veľa faktorov, nejde iba o hmotu. Sme súčasťou celku. Príliš zložité, alebo možno pre jednoduchosť príčiny, ju ani nevidíme.
Barlicku beriem, to ze lekari nevedia vsetko, resp vedia malo beriem, to ze pri ludskom zdravi nejde iba o hmotu beriem, no nech je ako chce, naozaj neviem si predstavit ako moze viac ako 4000 cudzorodych latok pomoct onkologickemu pacientovi.
Taiko, nepomôžu, ale niekedy je sila psychiky taká veľká, že preváži nad škodlivinou, ktorú chorý prijíma. Dosť veľa sa píše o tzv. zázračne vyliečených onkopacientoch, iste, niekto si také údaje aj vymýšľa, ak reklamu dáva na akýsi všeliek, ale keby len menšia časť o tých vyliečených bola pravdivá, tak jednou z odpovedí môže byť aj sila psychiky. Bez vetra sa ani lístoček nepohne.
rozumiem, myslim, ze sa chapeme. V ziadnom priapde nepopieram silu psychiky, afirmacii, vnutornych metamorfoz, ci inych pre niektorych ludi, "zazrakov". Len to fajcenie, mi proste k onkopcientovi nepasuje, no zabite ma :), nemozem za to :). Ale ako som pisal, kazdy je same sebe strojvodcom.
kukučka
25.01.16,19:42
nechce sa mi hľadať v téme ako prestať fajčiť dávno som tam dala link na túto tému, aj ako vznikla, rozdávanie cigariet vojakom, potom trafiky, ako bez fajčenia režisér nenatočí film, atď
alaya1
25.01.16,21:32
korela ano presne tak to je ..
..... cigoška a "káva"z automatu...tá jej teraz chutí:eek:inak iba zalievanú...dnes mala čas si dať tento rituál....tak bola spoko....v tomto je tvrdohlavá ona vie,že by nemala....ale je niečo silnejšie a nevie to:(zmenila iba dlžku cigariet....dlhé za krátke....

Lujza, ak jednu za cas, je to aj prospesne teraz pre nu.Pravidelne nie.
kukučka
25.01.16,21:43
taiko
25.01.16,22:01
prekvapilo
https://www.youtube.com/watch?v=Li6Ze_AiYUQ
hmm, ked sa chce, tak sa da
jar88
26.01.16,06:32
Kam toto zaradiť? http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/firmy/vikend-suvisiace-clanky-armadne-imperium-slovensku-koho-budeme-vyrabat-zbrane.html
Tragikomédia, fraška, lumpáreň, kanandský žart...
Nuž.... žart to istotne nie je. Skôr tragikomédia...
Len si zobrať toto: El Cheffe bude čechúr...., roboši budú Slováci.... robiť budú za pár šupov.... výrobky sa odvezú do Čiech a odtiaľ sa predajú... za mastné prachy.....a zisk bude u čechúra, prípadné dane budú u "bratov".... a Slovakia?
Bude mať z toho prd....

Nuž kam to zaradiť?:)
Asi, že jedna lastovička jaro nerobí, ale môže byť jeho predzvesťou.
----------------------------------
Tragikomédia? http://aktualne.atlas.sk/dubnicka-spolocnost-zvs-holding-spustila-seriovu-vyrobu-pistoli/dnes/regiony/
----------------------------------
Komu kde záleží, akej národnosti je El Cheffe výrobcu?;)
Robiť budú za pár šupov. Jasné, že Slováci.:) Už si počul, že by niekde vo svete zarábali robotníci v zbrojovke viac, ako v špičkovej civilnej výrobe? ;) Ja nie.:) Mzdy sú vždy dané miestnym trhom práce.
---------------------------------
A Slovakia tiež neobíde naprázdno. Ak sa presadí značka v spomínaných krajinách, bude to veľké plus pre SK.:)
buchač
26.01.16,06:54
Nuž kam to zaradiť?:)
Asi, že jedna lastovička jaro nerobí, ale môže byť jeho predzvesťou.
----------------------------------
Tragikomédia? http://aktualne.atlas.sk/dubnicka-spolocnost-zvs-holding-spustila-seriovu-vyrobu-pistoli/dnes/regiony/
----------------------------------
Komu kde záleží, akej národnosti je El Cheffe výrobcu?;)
Robiť budú za pár šupov. Jasné, že Slováci.:) Už si počul, že by niekde vo svete zarábali robotníci v zbrojovke viac, ako v špičkovej civilnej výrobe? ;) Ja nie.:) Mzdy sú vždy dané miestnym trhom práce.
---------------------------------
A Slovakia tiež neobíde naprázdno. Ak sa presadí značka v spomínaných krajinách, bude to veľké plus pre SK.:)
P - 20 ?
Tragikomédia ? ÁNO ... a veľká jak Brno !
Naprázdno ? ÁNO ... a nos budú utierať ešte dosť dlho !
Cena ? ÁNO ... privysoká !
misoft
26.01.16,07:06
Nuž kam to zaradiť?:)
Asi, že jedna lastovička jaro nerobí, ale môže byť jeho predzvesťou.
----------------------------------
Tragikomédia? http://aktualne.atlas.sk/dubnicka-spolocnost-zvs-holding-spustila-seriovu-vyrobu-pistoli/dnes/regiony/
----------------------------------
Komu kde záleží, akej národnosti je El Cheffe výrobcu?;)
Robiť budú za pár šupov. Jasné, že Slováci.:) Už si počul, že by niekde vo svete zarábali robotníci v zbrojovke viac, ako v špičkovej civilnej výrobe? ;) Ja nie.:) Mzdy sú vždy dané miestnym trhom práce.
---------------------------------
A Slovakia tiež neobíde naprázdno. Ak sa presadí značka v spomínaných krajinách, bude to veľké plus pre SK.:)
Nepochopil (ako vždy)!
A) El Cheffe je čechúr - ak sa niečo vyrobí na SK - prevezie sa to do Cz. Pri predaji to bude Cz výrobok, prašule budú patriť čechúrom. Slovač bude mať z toho omrvinky.
B) Ak sa však niečo "zomelie" - El Cheffe bude mať obranu - veď sa to vyrobilo na Slovensku! A opäť bude čistý - to bude zlé len to Slovensko (lebo tu sa zbrane vyrobili a ja - El Cheffe - som ich len odtiaľ priviezol).

A to ešte nespomínam, ako hranatý El Commandante poskytne El Cheffe finančné stimuly....
taiko
26.01.16,09:37
Nuž kam to zaradiť?:)
Asi, že jedna lastovička jaro nerobí, ale môže byť jeho predzvesťou.
----------------------------------
Tragikomédia? http://aktualne.atlas.sk/dubnicka-spolocnost-zvs-holding-spustila-seriovu-vyrobu-pistoli/dnes/regiony/
----------------------------------
Komu kde záleží, akej národnosti je El Cheffe výrobcu?;)
Robiť budú za pár šupov. Jasné, že Slováci.:) Už si počul, že by niekde vo svete zarábali robotníci v zbrojovke viac, ako v špičkovej civilnej výrobe? ;) Ja nie.:) Mzdy sú vždy dané miestnym trhom práce.
---------------------------------
A Slovakia tiež neobíde naprázdno. Ak sa presadí značka v spomínaných krajinách, bude to veľké plus pre SK.:)
Nepochopil (ako vždy)!
A) El Cheffe je čechúr - ak sa niečo vyrobí na SK - prevezie sa to do Cz. Pri predaji to bude Cz výrobok, prašule budú patriť čechúrom. Slovač bude mať z toho omrvinky.
B) Ak sa však niečo "zomelie" - El Cheffe bude mať obranu - veď sa to vyrobilo na Slovensku! A opäť bude čistý - to bude zlé len to Slovensko (lebo tu sa zbrane vyrobili a ja - El Cheffe - som ich len odtiaľ priviezol).

A to ešte nespomínam, ako hranatý El Commandante poskytne El Cheffe finančné stimuly....
misoft neblazni.
1. Majitel/riaditel/firma je end-to-end zodpovedna za vyrobok, bez ohladu na to, kde ho vyrobi. Clovek tiez nejde zalovat Cinu, ked sa mu rozsype nejake cinske smetie. Vadi sa s predajcom, ci dovozcom.
2. Ked to zoberie Cech, Slovak ma, ako Ty pises, omrvinky. Keby to nezobral nik, tak by Slovak nemal nic
3. s tymi stimulami mas, obavam sa, pravdu

Samotny zaciatok tej vyroby je stale podla mna pozitivna vec
misoft
26.01.16,09:46
Nuž tvoj pohľad... Príklad - HYZA a salmonela.... Majiteľ je český Slovák (alebo slovenský Čech ?) - ak je to kvalita - tak sa hlási k tomu (Hyza patriaca pod Agrofert), ak je prieser, odrazu je to slovenské....
Ale to je vedľajšie, vždy platilo, že ak bolo niečo OK tak sa k tomu hrdo hlási majiteľ, ak sa niečo pose*ie, odrazu to už jeho problém nie je.
jar88
26.01.16,09:47
A túto drobnosť ste asi prehliadli.:)
--------------------------------------------------------

„Zachraňujeme unikátne výrobné kapacity, kde sa ešte zachrániť dajú,“ dodal Strnad.Vzácna schopnosť tak prešla do rúk Czechoslovak Group (pôvodne Excalibur), ktorá sídli v Amsterdame. Na Slovensku jej činnosť zastrešuje MSM holding. Zbrojná továreň by mala posilniť produkčné kapacity vo výrobe komponentov pre delá. Spolu so Strnadom investoval do zbrojovky aj Alexej Beljavev z Tatravagónky Poprad.

Nie je nováčik
Strnad nie je na Slovensku nováčik. Už na konci minulého roku ovládol dubnickú firmu ZVS, ktorá vyrábala muníciu, raketové strely a pištole. Išlo o tradičnú spoločnosť s koreňmi v roku 1937.

-----------------------------------------------------------
Zrejme vie, ako sa robí skutočný obchod.:)
misoft
26.01.16,09:53
Moja fazuľka sa vrátila z úradu práce - nabrúsená ako britva. Už im nestačí, že okrem brigádovania ešte lieta a hľadá prácu podľa jej vzdelania a nosí im KAŽDÝ mesiac!!!! otom lajstrá, oni ešte chcú, aby dokladala k tomu i pracovné zmluvy, že tam chce pracovať a životopisy - pritom na ich stránke sa píše niečo iné.
Mám dojem, že sa budem musieť dotoho obuť i ja (raz som to urobil aj cez ministerstvo, ktoré mi dalo za pravdu a dokonca po tomto zistil na ÚPSVaR v Mi kšefty s čiernymi dušami - 3 referentky a direktor mali v tom paprče) - to budú zase ofuky...
alaya1
26.01.16,09:58
Moja fazuľka sa vrátila z úradu práce - nabrúsená ako britva. Už im nestačí, že okrem brigádovania ešte lieta a hľadá prácu podľa jej vzdelania a nosí im KAŽDÝ mesiac!!!! otom lajstrá, oni ešte chcú, aby dokladala k tomu i pracovné zmluvy, že tam chce pracovať a životopisy - pritom na ich stránke sa píše niečo iné.
Mám dojem, že sa budem musieť dotoho obuť i ja (raz som to urobil aj cez ministerstvo, ktoré mi dalo za pravdu a dokonca po tomto zistil na ÚPSVaR v Mi kšefty s čiernymi dušami - 3 referentky a direktor mali v tom paprče) - to budú zase ofuky...



nemyslis, kopie ziadosti o prijatie do zamestnania? lebo pracovna zmluva sa vydava az pri prijati do PP.
Nandrolon
26.01.16,10:11
Určite sa iba pomýlil...
Životopis ak chcú, tak predsa môže donekonečna tlačiť stále ten istý, aj 100 x a žiadosť by som takisto menil iba hlavičku, 5 minút práce naviac...
misoft
26.01.16,10:15
Viem, že by to mali byť kópie žiadostí, avšak na úrade vyslovene jej povedali pracovnú zmluvu (čo je samozrejme volovina). Fazuľka má tie potvrdenia, že chodí, hľadá, na tých potvrdeniach jej dokonca prípadní zamestnávatelia i napíšu, prečo nie je kvalifikačne vhodná a teda i žiadosť by bola zbytočná, lebo by zamietli.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/prava-a-povinnosti-uchadzaca-o-zamestnanie.html?page_id=12927 tu však píšu, čo môže použiť ako potvrdenie - teda 1 alebo 2, alebo 3.... ale nie 1+2+3 možnosť.
Mimochodom - o "odborných" znalostiach referentov tam na úrade silne pochybujem, veď oni často ani tie základne zákony nepoznajú, konajú tak, ako im to vrchnosť prikáže...
kopretinka
26.01.16,10:18
prekvapilo
https://www.youtube.com/watch?v=Li6Ze_AiYUQ

:eek::eek:
to je krása........
kopretinka
26.01.16,10:20
Viem, že by to mali byť kópie žiadostí, avšak na úrade vyslovene jej povedali pracovnú zmluvu (čo je samozrejme volovina). Fazuľka má tie potvrdenia, že chodí, hľadá, na tých potvrdeniach jej dokonca prípadní zamestnávatelia i napíšu, prečo nie je kvalifikačne vhodná a teda i žiadosť by bola zbytočná, lebo by zamietli.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/prava-a-povinnosti-uchadzaca-o-zamestnanie.html?page_id=12927 tu však píšu, čo môže použiť ako potvrdenie - teda 1 alebo 2, alebo 3.... ale nie 1+2+3 možnosť.
Mimochodom - o "odborných" znalostiach referentov tam na úrade silne pochybujem, veď oni často ani tie základne zákony nepoznajú, konajú tak, ako im to vrchnosť prikáže...
pre kristove rany,nemôže predsa doniesť zmluvu,keď ju neprijali,čo sú tam totálne na hlavu??:eek::eek:
lujza.j
26.01.16,10:20
aj skartovacím firmám treba dať zarobiť....buzerácia...v čase ked moje decko...iba pečátky stačili....
buchač
26.01.16,10:23
A túto drobnosť ste asi prehliadli.:)
--------------------------------------------------------
....
-----------------------------------------------------------
Zrejme vie, ako sa robí skutočný obchod.:)

Uhm, veď vie...
Šikovný je to chlapec (neviem sa dopátrať, koľko má rokov)...jak sviňa.... a určite má aj čisté paprče...jak tá sviňa.
...a byzňis so zbraňami bol vždy všeliaký, len nie čistý.
Lenže do týchto "drobností" je potrebné aj vidieť. Nože daj niečo viac, čo my nevieme. ;) No silne pochybujem, že máš niečo v talóne.:rolleyes:
misoft
26.01.16,10:26
A už opäť prestala platiť tá novinka, že by sa mali hlásiť po troch mesiacoch, alebo podľa potreby? Či hádam náš úrad má vynimku?
jar88
26.01.16,11:12
A túto drobnosť ste asi prehliadli.:)
--------------------------------------------------------
....
-----------------------------------------------------------
Zrejme vie, ako sa robí skutočný obchod.:)

Uhm, veď vie...
Šikovný je to chlapec (neviem sa dopátrať, koľko má rokov)...jak sviňa.... a určite má aj čisté paprče...jak tá sviňa.
...a byzňis so zbraňami bol vždy všeliaký, len nie čistý.
Lenže do týchto "drobností" je potrebné aj vidieť. Nože daj niečo viac, čo my nevieme. ;) No silne pochybujem, že máš niečo v talóne.:rolleyes:

A pre koho je potrebné do tých "drobností" aj vidieť?
---------------------------------------
Zbrane (kvalitné a spoľahlivé) potrebuje každý. Koho zaujíma, aké kto má špinavé paprče, ak sa jedná o bezpečnosť a ochranu vlastných záujmov.
jar88
26.01.16,11:19
A už opäť prestala platiť tá novinka, že by sa mali hlásiť po troch mesiacoch, alebo podľa potreby? Či hádam náš úrad má vynimku?

Ale veď ste všetci svorne volali po krokoch, aby cigoši nezneužívali sociálnu pohostinnosť spoločnosti. Tak čo sa teraz čuduješ?
--------------------------------
Zákon a aj NEzákon, musí platiť pre každého rovnako.:)
buchač
26.01.16,11:27
A pre koho je potrebné do tých "drobností" aj vidieť?
---------------------------------------
Zbrane (kvalitné a spoľahlivé) potrebuje každý. Koho zaujíma, aké kto má špinavé paprče, ak sa jedná o bezpečnosť a ochranu vlastných záujmov.
TY si začal ospevovať Strnada, že aký je šikovnučký...a v článku sa dokonca píše, že začal podnikať so 100 tisíckami...a to proskám pekne, v korunách.

Takéto íčpíííp môžeš vravieť niekomu inému a nie mne.
Chlapec ochraňuje len a len svoje záujmy, zvyšok má v teplej onej.

Do "drobností a podrobností" nemá význam ísť.
korela
26.01.16,11:48
Strnad Nomen omen.
jar88
26.01.16,11:48
A pre koho je potrebné do tých "drobností" aj vidieť?
---------------------------------------
Zbrane (kvalitné a spoľahlivé) potrebuje každý. Koho zaujíma, aké kto má špinavé paprče, ak sa jedná o bezpečnosť a ochranu vlastných záujmov.
TY si začal ospevovať Strnada, že aký je šikovnučký...a v článku sa dokonca píše, že začal podnikať so 100 tisíckami...a to proskám pekne, v korunách.

Takéto íčpíííp môžeš vravieť niekomu inému a nie mne.
Chlapec ochraňuje len a len svoje záujmy, zvyšok má v teplej onej.

Do "drobností a podrobností" nemá význam ísť.
Ty máš pocit, že som niekde písal, že ochraňuje nejaké iné, ako vlastné záujmy?
A kde som ja ospevoval Strnada?
--------------------------------------------------
Jediné, čo by som mu priznal, ako plus, zrejme musí mať dobré kombinačné schopnosti. Musí vedieť počúvať, hodnotiť a overovať skutočnosti. Musí mať správne kontakty, vedomosti a tak podobne. Bez toho to jednoducho nieje realizovateľné.
---------------------------
Ale nič také som tu zatiaľ nepísal.
korela
26.01.16,11:49
V tomto prípade sa vracať a spomínať Havla je viac ako úsmevné.
jar88
26.01.16,11:50
Strnad Nomen omen.

:)
korela
26.01.16,11:52
http://www.ilcham.sk/clenovia/, pozri fyzické osoby.
jar88
26.01.16,11:56
V tomto prípade sa vracať a spomínať Havla je viac ako úsmevné.

Inak, ak by to bolo možné, rád by som si pozrel, ako dnes vyzerá závod v Dubnici. Myslím prevádzky umiestnené v podzemí a všetky poschodia.:)
korela
26.01.16,11:58
Čo ti bráni, cesta sa dá nájsť
buchač
26.01.16,12:03
V tomto prípade sa vracať a spomínať Havla je viac ako úsmevné.

Inak, ak by to bolo možné, rád by som si pozrel, ako dnes vyzerá závod v Dubnici. Myslím prevádzky umiestnené v podzemí a všetky poschodia.:)

Inak...a bol si tam vôbec niekedy v minulosti ?
jar88
26.01.16,12:33
V tomto prípade sa vracať a spomínať Havla je viac ako úsmevné.

Inak, ak by to bolo možné, rád by som si pozrel, ako dnes vyzerá závod v Dubnici. Myslím prevádzky umiestnené v podzemí a všetky poschodia.:)

Inak...a bol si tam vôbec niekedy v minulosti ?
A chceš aj dôkaz, alebo aspoň potvrdenie.:) Alebo chceš poprieť existenciu podzemnej časti ZTS v Dubnici?;)
---------------------------------------------------
Ja som to videl na vlastné oči.:) Veľmi impozantné a zároveň desivé.:)
korela
26.01.16,12:45
Však podzemné priestory nie sú pre človeka prirodzeným prostredím.

Desivé je byť aj v spodných priestoroch priehrady, v baniach... A v priehradách dolu aj hore iba po schodoch, ak by niekto skolaboval.
korela
26.01.16,12:49
Ešte dodám k otázke, že ako to tam dnes vyzerá, brať ľudí na osobnú zodpovednosť za zničenie majetku. Vždy tam bol nejaký vlastník.
buchač
26.01.16,13:06
V tomto prípade sa vracať a spomínať Havla je viac ako úsmevné.
Inak, ak by to bolo možné, rád by som si pozrel, ako dnes vyzerá závod v Dubnici. Myslím prevádzky umiestnené v podzemí a všetky poschodia.:)
Inak...a bol si tam vôbec niekedy v minulosti ?
A chceš aj dôkaz, alebo aspoň potvrdenie.:) Alebo chceš poprieť existenciu podzemnej časti ZTS v Dubnici?;)
---------------------------------------------------
Ja som to videl na vlastné oči.:) Veľmi impozantné a zároveň desivé.:)

Postrehol si nejaké popretie danej skutočnosti ?
Tých podzemných priestorov bolo viacero a v rôznych lokalitách.
Bol som vo viacerých...nie hocikto sa tam dostal.
jar88
26.01.16,13:43
Aj tak dodnes nepochopím, prečo museli byť stroje (sústruhy, vŕtačky, brúsky) väčších rozmerov, umiestnené práve tam v podzemí. Veď opracovávať výkovok napríklad hriadeľ o dĺžke 8 metrov s najtenším priemerom 40 cm a najhrubším 80 cm sa všade na západe realizovalo v bežných priemyselných prevádzkach. No a o vŕtaní a vnútornom brúsení dlhých otvorov (cca 250 mm) ani nevravím.
korela
26.01.16,13:44
Mňa by zaujímali ocenenia majetku pri každom jednom prevode na ďalšieho vlastníka.
korela
26.01.16,13:45
Aj tak dodnes nepochopím, prečo museli byť stroje (sústruhy, vŕtačky, brúsky) väčších rozmerov, umiestnené práve tam v podzemí. Veď opracovávať výkovok napríklad hriadeľ o dĺžke 8 metrov s najtenším priemerom 40 cm a najhrubším 80 cm sa všade na západe realizovalo v bežných priemyselných prevádzkach. No a o vŕtaní a vnútornom brúsení dlhých otvorov (cca 250 mm) ani nevravím.
Na to sa naozaj netreba pýtať.
kukučka
26.01.16,14:23
Viem, že by to mali byť kópie žiadostí, avšak na úrade vyslovene jej povedali pracovnú zmluvu (čo je samozrejme volovina). Fazuľka má tie potvrdenia, že chodí, hľadá, na tých potvrdeniach jej dokonca prípadní zamestnávatelia i napíšu, prečo nie je kvalifikačne vhodná a teda i žiadosť by bola zbytočná, lebo by zamietli.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/prava-a-povinnosti-uchadzaca-o-zamestnanie.html?page_id=12927 tu však píšu, čo môže použiť ako potvrdenie - teda 1 alebo 2, alebo 3.... ale nie 1+2+3 možnosť.
Mimochodom - o "odborných" znalostiach referentov tam na úrade silne pochybujem, veď oni často ani tie základne zákony nepoznajú, konajú tak, ako im to vrchnosť prikáže...

jáj, Duški a nevieš s nimi vybabrať? Veď dajte žiadosť k nim a pýtajte zmluvu!

:D:D:D
misoft
26.01.16,15:13
Šak s nimi vyd*bem (v mene mojej fazuľky).... už raz som to urobil (v mene syna)... a boli ofuky na úrade...písal som vyššie.....a nepomohli im ani traja právnici (dávnejšie), ktorí sa "obuli" do mňa.... ministerstvo moju pravdu vtedy potvrdilo..... a úrad musel cálovať.....
buchač
26.01.16,15:27
Mňa by zaujímali ocenenia majetku pri každom jednom prevode na ďalšieho vlastníka.
Nechci vedieť...
Nechci vedieť ani iné skutočnosti...

Ak jeden vie určité infošky, veľmi rýchlo druhého vySTRNADí toho druhého ..
Holt, to sa potom veľmi ľahko, rýchlo a jednoducho bohatne...
misoft
26.01.16,15:33
Ajajaj.....
Vymysleli zákon, vymysleli... niečo vylepšili,pokuty zdvihli.... a predsa... chybu urobili.... a cestní piráti ak zaplatia vysokú pokutu na mieste, môže odfrčať s vodičákom a opäť si to švihať....
Zabudli totiž dať do novely zákona o cestnej premávke dať pár slov - že prekročenie rýchlosti by sa považovalo za závažný dopravný priestupok.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1817752_toto-je-bic-na-cestnych-piratov-staci-jedna-vec-a-o-vodicak-nepridu
jar88
26.01.16,16:06
Mňa by zaujímali ocenenia majetku pri každom jednom prevode na ďalšieho vlastníka.
Nechci vedieť...
Nechci vedieť ani iné skutočnosti...

Ak jeden vie určité infošky, veľmi rýchlo druhého vySTRNADí toho druhého ..
Holt, to sa potom veľmi ľahko, rýchlo a jednoducho bohatne...
Nie každý majetok dokáže produkovať zisk a určite nie každému.
buchač
26.01.16,16:10
Mňa by zaujímali ocenenia majetku pri každom jednom prevode na ďalšieho vlastníka.
Nechci vedieť...
Nechci vedieť ani iné skutočnosti...

Ak jeden vie určité infošky, veľmi rýchlo druhého vySTRNADí toho druhého ..
Holt, to sa potom veľmi ľahko, rýchlo a jednoducho bohatne...
Nie každý majetok dokáže produkovať zisk a určite nie každému.
Vojenský vždy...
No rozhodne a určite nie každému.
korela
26.01.16,17:00
Strnad Nomen omen.

:)
Dúfam, že si ten ksichtík nenasadil od "vystrnadenia", lebo ja čisto na historických faktoch vzniku priezvisk.
korela
26.01.16,17:12
Šak s nimi vyd*bem (v mene mojej fazuľky).... už raz som to urobil (v mene syna)... a boli ofuky na úrade...písal som vyššie.....a nepomohli im ani traja právnici (dávnejšie), ktorí sa "obuli" do mňa.... ministerstvo moju pravdu vtedy potvrdilo..... a úrad musel cálovať.....
Keďže som tu, tak som išla priamo v mojom prípade na min. referent prišiel dolu, pochopil, že mám pravdu a vec vybavená. Ja radím, vždy k prameňu najprv. A nestrácať čas a nervy zbytočne.
buchač
26.01.16,19:01
Onehdá Vikingovia chodili na Ostrovy vysexuvávať ženy, trochu pomiešať krv.
Teraz by to malo byť aj naopak...lebo Švédi ebú len medzi sebou bez rozdielu pohlavia, prípadne sa realizuje nejaký prisťahovalec...a tak to potom aj vyzerá.

Národ švédsky degeneruje......a svet sa zbláznil...

Doplním...
Celá západná kultúra, smerom na sever...čiže Nemci, Dáni, Holanďania, Nóri, Švédi...

Doplním ?
Nejaký oný (primeraný výraz si doplňte sami...ja ale /slušne/ vravím...že je dilino) mi dal nesúhlasné.
Ale ak je toto normálne, tak potom kto je už normálny ?
http://www.novinky.cz/zahranicni/392948-danka-se-ubranila-sexualnimu-utocnikovi-ceka-ji-zrejme-pokuta.html

Švédi trtkajú horem dolem...a dajú nevodičovi auto do rúk.
Nóri berú decká jak na bežiacom páse
Dáni zakazujú brániť sa.
Holanďania sú permanentne zhúlení...nechajme sa prekvapiť, čo vymyslia.
pmajap
26.01.16,19:15
Onehdá Vikingovia chodili na Ostrovy vysexuvávať ženy, trochu pomiešať krv.
Teraz by to malo byť aj naopak...lebo Švédi ebú len medzi sebou bez rozdielu pohlavia, prípadne sa realizuje nejaký prisťahovalec...a tak to potom aj vyzerá.

Národ švédsky degeneruje......a svet sa zbláznil...

Doplním...
Celá západná kultúra, smerom na sever...čiže Nemci, Dáni, Holanďania, Nóri, Švédi...

Doplním ?
Nejaký oný (primeraný výraz si doplňte sami...ja ale /slušne/ vravím...že je dilino) mi dal nesúhlasné.
Ale ak je toto normálne, tak potom kto je už normálny ?
http://www.novinky.cz/zahranicni/392948-danka-se-ubranila-sexualnimu-utocnikovi-ceka-ji-zrejme-pokuta.html

Švédi trtkajú horem dolem...a dajú nevodičovi auto do rúk.
Nóri berú decká jak na bežiacom páse
Dáni zakazujú brániť sa.
Holanďania sú permanentne zhúlení...nechajme sa prekvapiť, čo vymyslia.
Ako sa ty vieš slušne, sám sebe, si :D a nezavrávaj sa tu, máš robiť zoznam darov
lujza.j
26.01.16,19:15
poniektorí nemci tak fungujú že velké famílie-rodinné firmy -farmy......že si robia ostatní smiešky...že sa to tam degeneruje....mieša sa jedna krv.....bavori sú jó sedláci....tú oblasť som mala na mysli.....sedláci som myslela,že nie ako nadávka....
buchač
26.01.16,19:19
Ako sa ty vieš slušne, sám sebe, si :D a nezavrávaj sa tu, máš robiť zoznam darov
Občas sa aj pomýlim...:D

...a nezavrávam, zoznam je už hotový...manželka mi pomohla s napísaním...;)
pmajap
26.01.16,19:29
Ako sa ty vieš slušne, sám sebe, si :D a nezavrávaj sa tu, máš robiť zoznam darov
Občas sa aj pomýlim...:D

...a nezavrávam, zoznam je už hotový...manželka mi pomohla s napísaním...;)
....veď musí mať prehľad, polovica je jej
korela
26.01.16,21:22
Ja som stále čítala, že ide o vepřový sprej. Nie pepřový.
Mohol by byť účinnejší, viac by možno zavážila samotná etiketa, ako obsah.
korela
26.01.16,21:38
Dnes sa komando vyřádilo. Čo cíti (cítilo) komando dnes večer pred spánkom na duši?

Komandu odkazujem touto cestou, iba nikdy nehovorilo nikdy.
Ja mám skúsenosti oproti vám, vy nie. Preto nechápem, že pri vašej nevedomosti a neskúsenostiach si dovoľujete niekoho odsudzovať za svoju činnosť.
Ak si čítate fóra, kde by mohli byť záporné hodnotenia na jeho osobu, tak ide najskôr o nedisciplinovaných ľudí, ktorí nedodržovali jeho pokyny. Na akupunktúre sme sedeli, ležali tri ženy, oddelené závesmi, tie isté, mladučká, ja a ešte výrazne staršia. Jediná ja som vydržala si nedať vianočné menu na štedrovečernú večeru, nevyšla som z režimu. Ani alkohol. On to aj tak videl.
Ale je možné, že vás naštartovalo aj niečo iné dnes.
misoft
27.01.16,08:00
Ja som stále čítala, že ide o vepřový sprej. Nie pepřový.
Mohol by byť účinnejší, viac by možno zavážila samotná etiketa, ako obsah.
No ja si myslím, že taký vepřový sprej by na tých oných bol asi účinnejší..... svinka, brav, svyna, čuně je špinavé zviera pre مثل هذا
misoft
27.01.16,08:01
Dnes sa komando vyřádilo. Čo cíti (cítilo) komando dnes večer pred spánkom na duši?

Komandu odkazujem touto cestou, iba nikdy nehovorilo nikdy.
Ja mám skúsenosti oproti vám, vy nie. Preto nechápem, že pri vašej nevedomosti a neskúsenostiach si dovoľujete niekoho odsudzovať za svoju činnosť.
Ak si čítate fóra, kde by mohli byť záporné hodnotenia na jeho osobu, tak ide najskôr o nedisciplinovaných ľudí, ktorí nedodržovali jeho pokyny. Na akupunktúre sme sedeli, ležali tri ženy, oddelené závesmi, tie isté, mladučká, ja a ešte výrazne staršia. Jediná ja som vydržala si nedať vianočné menu na štedrovečernú večeru, nevyšla som z režimu. Ani alkohol. On to aj tak videl.
Ale je možné, že vás naštartovalo aj niečo iné dnes.
Aj za toto si fásla! :D Nuž - tento onen asi plnil plán....
Nandrolon
27.01.16,08:01
A obal toho vepřového spreja by tvorila figúrka snehuliaka :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
taiko
27.01.16,08:07
Dnes sa komando vyřádilo. Čo cíti (cítilo) komando dnes večer pred spánkom na duši?

Komandu odkazujem touto cestou, iba nikdy nehovorilo nikdy.
Ja mám skúsenosti oproti vám, vy nie. Preto nechápem, že pri vašej nevedomosti a neskúsenostiach si dovoľujete niekoho odsudzovať za svoju činnosť.
Ak si čítate fóra, kde by mohli byť záporné hodnotenia na jeho osobu, tak ide najskôr o nedisciplinovaných ľudí, ktorí nedodržovali jeho pokyny. Na akupunktúre sme sedeli, ležali tri ženy, oddelené závesmi, tie isté, mladučká, ja a ešte výrazne staršia. Jediná ja som vydržala si nedať vianočné menu na štedrovečernú večeru, nevyšla som z režimu. Ani alkohol. On to aj tak videl.
Ale je možné, že vás naštartovalo aj niečo iné dnes.
Aj za toto si fásla! :D Nuž - tento onen asi plnil plán....
toi je este nic, ja som raz fasol aj za vtip :D
misoft
27.01.16,08:08
I ty? Šak normál - ta ňe? :D:D:D
Kvaka
27.01.16,08:15
Mňa dnes nepotešilo, ako sa tu "bojuje". To komando, keby sa zverejnilo, asi by sa aj banovalo. :) Takéto praktiky neuznávam.
Nandrolon
27.01.16,08:23
Kvaka, skús preložiť, kto bojuje, kde bojuje, čo bojuje?
Kvaka
27.01.16,08:41
Som čítala ráno nové príspevky v téme o tlaku a tak... A kto bojuje? Však čítaj.
buchač
27.01.16,09:01
Mňa dnes nepotešilo, ako sa tu "bojuje". To komando, keby sa zverejnilo, asi by sa aj banovalo. :) Takéto praktiky neuznávam.
Nie som príslušník žiadneho komanda...ale bodák mám stále pripravený a aj ostrý. ;)
Málokedy banujem, za svojím názorom si stojím a to aj napriek tomu, že som onehdá aj ban fásol.

Za seba ?
Ako vlk-samotár som dal korele nesuhlasné v onej téme...dôvody nešpecifikujem, ALE nebol by problém vyjadriť sa k TČM - Subotičovi - atď.

LEBO o tento problém ide a nie o východné liečebné postupy......a už vôbec nie o nejaké "zásluhy"...
Kvaka
27.01.16,09:04
Buchač, ja viem, teba som nemyslela, som myslela, že si mi porozumel.
alaya1
27.01.16,09:16
Mňa dnes nepotešilo, ako sa tu "bojuje". To komando, keby sa zverejnilo, asi by sa aj banovalo. :) Takéto praktiky neuznávam.

ja som dala korele spam, nemam problem to napisat na plne usta. nakolko zverejnila link robila reklamu, co je v rozpore s pravidlami Porady. Mohla to dotycnemu napisat do SS, pripadne profilu..

A ak niekto propaguje Sobotica, ktory nema ani povolenie prevadzkovat zdravotnicke zariadenie a pracuje na volnu zivnost, vyuziva medzery v zakone, tak by sa dotycny nemal cudovat, ze s tym mnohi nesuhlasia. A oznacovat ich ako komando je velmi detinske az jesitne.

P.S. mnohi dostavaju neuzitocne, nestretla som sa s tym, aby tomu bola venovana taka pozornost.
A aby som bola v teme, to ma dnes nepotesilo.

ja osobne nemam nic proti cajom, alebo akupunkture ako doplnku k liecbe.
taiko
27.01.16,09:22
Aby som odlahcil. Ja si myslim, ze ak je pre niekoho buchnuta minuska nejalou osobnou formou psychohygieny tak je to v poroadku a treba to tolerovat :)
Ja som onehdaj dostal 11 minusiek za 10 minut, rad radom vsetky prispevky vo viacerych temach aj za uplne nevinne, ci dokonca srandovne prispevky. Nuz co si o tom pomysliet? Nic, skor radsej polutovat a sucit prejavit :)
Mozno by sa malo urobit pravidlo, ze niekto, kto dostane viac munisek, ako da uzitocnych bude zabanovany, ale to pripadne nejako zvahovat. Dalo by sa aj s distribuciou minusiek v case pohrat a vyhodnocovat. Algoritmov je naporudzi milion :)
Kvaka
27.01.16,09:34
Alaya, ja som s korelou súhlasila, lebo dala z vlastnej skúsenosti to, čo jej pomohlo. A kľudne napíšem, že aj mne už niektoré metódy liečby pomohli, napr. Dornovka, aj akupresúra, aj makový olej, aj iné. :) Toho pána, ktorého v linku mala korela, nepoznám, nemám právo ho nijako hodnotiť. Okrem toho, odkaz na link, ktorý dala, bol už vymazaný. Kde niekto z tých, čo dostali mínusky, navádza na neužívanie liekov?? Snáď na ich redukciu, lebo pečeň trpí toľkou chémiou, to má byť neužitočné? Ty pozrieš na príspevky a vidíš, že sú "prebité do pluska"??? Ja sa na to pozerám inak. Tí, čo súhlasia, asi súhlasia pre svoje názory, tie sa asi časom nemenia. To ti ako napadlo, že sa tu mínusy "prebíjajú"???
alaya1
27.01.16,09:38
Alaya, ja som s korelou súhlasila, lebo dala z vlastnej skúsenosti to, čo jej pomohlo. A kľudne napíšem, že aj mne už niektoré metódy liečby pomohli, napr. Dornovka, aj akupresúra, aj makový olej, aj iné. :) Toho pána, ktorého v linku mala korela, nepoznám, nemám právo ho nijako hodnotiť. Okrem toho, odkaz na link, ktorý dala, bol už vymazaný. Kde niekto z tých, čo dostali mínusky, navádza na neužívanie liekov?? Snáď na ich redukciu, lebo pečeň trpí toľkou chémiou, to má byť neužitočné? Ty pozrieš na príspevky a vidíš, že sú "prebité do pluska"??? Ja sa na to pozerám inak. Tí, čo súhlasia, asi súhlasia pre svoje názory, tie sa asi časom nemenia. To ti ako napadlo, že sa tu mínusy "prebíjajú"???

myslim, ze to plati aj opacne. majitel stranky dal tu moznost, tak naco sa tymto tu zaoberat. pri inych nickoch sa to neriesi. A ludia sa za komando neoznacuju.
ja som hodnotila Sobotica, nie ine, dala som spam a aj keby som nesuhlasila, ci povazovala za neuzitocne, je to moja moznst dana mi majitelom stranky.
K dalsiemu sa nevyjadrujem, ved to tu kazdy vie :).
alaya1
27.01.16,09:42
Aby som odlahcil. Ja si myslim, ze ak je pre niekoho buchnuta minuska nejalou osobnou formou psychohygieny tak je to v poroadku a treba to tolerovat :)
Ja som onehdaj dostal 11 minusiek za 10 minut, rad radom vsetky prispevky vo viacerych temach aj za uplne nevinne, ci dokonca srandovne prispevky. Nuz co si o tom pomysliet? Nic, skor radsej polutovat a sucit prejavit :)
Mozno by sa malo urobit pravidlo, ze niekto, kto dostane viac munisek, ako da uzitocnych bude zabanovany, ale to pripadne nejako zvahovat. Dalo by sa aj s distribuciou minusiek v case pohrat a vyhodnocovat. Algoritmov je naporudzi milion :)



Podobne, 15 minusiek zaradom v krasnej teme o citatoch.Co k tomu dodat.

len nerozumiem, naco sa riesi nieco, co si nastavil majitel stranky, formu si praje takuto. Ak to niekto nevie akceptovat, tak nech tu nechodi.
buchač
27.01.16,09:56
Buchač, ja viem, teba som nemyslela, som myslela, že si mi porozumel.
...a vieš, že mne je už aj jedno ?

Moja klasická veta ... " každý nech robí so svojim zdravím, čo uzná a ako uzná za vhodné."
----------------------------
Mimochodom, kde je dotyčný ?



re88ne (27.12.15 19:50) To by nebol problem ... len ja si nemyslim, ze ten tlak je najvacsi problem ... napr jej internista sa jej nevenuje dostatocne. Chodi k nemu uz cca 15 rokov
Po dlhom case som sa do toho chcel pustit lebo neverim, aby sa tak musela trapit ... verim, ze existuje moznost ako pomoct, takze budem hladat Po novom roku zbehnem do VUCHS osobne s papierami a mozno niekoho najdem

Mimochodom, len taký postreh.
1. cca 15 rokov ??? Kuwa, aj na koňa veľa !!!
2. VUSCH ??? Sorry, ale chlapec si to predstavuje jak Hurvínek válku...snáď behá po budove a niekoho hľadal ?
Ing. Ľubomír Janoška
27.01.16,09:58
Mňa dnes nepotešilo, ako sa tu "bojuje". To komando, keby sa zverejnilo, asi by sa aj banovalo. :) Takéto praktiky neuznávam.
Súhlasím a verejne prehlasujem, že som nemínuskoval. Na požiadanie ľubovoľný príspevok aj opluskujem, aby bolo možné presvedčiť sa :D
alaya1
27.01.16,10:05
nepacilo sa mi a pytam sa, da sa nahlasit aj komentar, kvoli uzaraniu?

" Ing. Ľubomír Janoška (Dnes 11:44) "Potom sa dal na dráhu lekára"
To si ako myslela? Dúfam, že ako vtip
korela (Dnes 11:55) Ak ti má toto niekto vysvetliť, tak uvažujem a nesvojprávnosti.
Ja som tiež po vyštudovanom odbore a pomerne dosť dlhej praxi prešla po rokoch k úplne inej práci. Pretože som to mala v sebe od narodenia. A roky som túžila, aby som sa tam mohla uplatniť.
Máš myslenie ako môj mng, ale včerajšie príspevky si písal v čase, keď išiel s deťmi v aute na druhý koniec republiky.
Môžeš si s ním ruky poda"
lujza.j
27.01.16,10:11
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D
evuš
27.01.16,10:54
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D

...jaj, Luji, keby som tak mohla ja toto napísať....:(
taiko
27.01.16,12:17
Aby som odlahcil. Ja si myslim, ze ak je pre niekoho buchnuta minuska nejalou osobnou formou psychohygieny tak je to v poroadku a treba to tolerovat :)
Ja som onehdaj dostal 11 minusiek za 10 minut, rad radom vsetky prispevky vo viacerych temach aj za uplne nevinne, ci dokonca srandovne prispevky. Nuz co si o tom pomysliet? Nic, skor radsej polutovat a sucit prejavit :)
Mozno by sa malo urobit pravidlo, ze niekto, kto dostane viac munisek, ako da uzitocnych bude zabanovany, ale to pripadne nejako zvahovat. Dalo by sa aj s distribuciou minusiek v case pohrat a vyhodnocovat. Algoritmov je naporudzi milion :)



Podobne, 15 minusiek zaradom v krasnej teme o citatoch.Co k tomu dodat.

len nerozumiem, naco sa riesi nieco, co si nastavil majitel stranky, formu si praje takuto. Ak to niekto nevie akceptovat, tak nech tu nechodi.
ja som vedel, ze to vytiahnes :D. Rozdiel je tu ale v tom, ze ja som sa k tomu hlasil a uviedol aj svoje argumenty ako napr, ze citat by mal mat autora, ze obrazky by nemali byt stahovane z inych stranok, ze tema je citatova, nie obrazkova, ze niektore prispevky ani citatmi neboli atd atd.
Na druhej strane moje minusky napr. na vtip sa mi bali/neobtazovali zdovodnit.
taiko
27.01.16,12:17
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D
:D to ako sa pomaha pracke ? Nieco ako ked sa niekedy startovali auta klukou ? :)
lujza.j
27.01.16,12:55
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D
:D to ako sa pomaha pracke ? Nieco ako ked sa niekedy startovali auta klukou ? :)
tai....koliesko programátora "zaspí".....tak ho musím postrknúť...otočím o jeden "cuk"a perie dalej...len v sobotu jej už viac šibalo napúštala a hned aj vypúšťala...no ked už zemre nadobro nech v takom čase....že bude mať chlap opraté tie hnuse robotné kuchárske:Dalebo teda nech stihnem kúpiť a hned aj dovoz dom...lebo potom na potok:D
kukučka
27.01.16,12:56
tai, nemíňaj energiu ;) :D

slniečko na chvíľu potešilo a mizne, žeby tu bol Jožin z bažin?

Na spríjemnenie nálady kuk Šimonovu mačku, poslala som ju Duškovi.
taiko
27.01.16,12:57
tai, nemíňaj energiu ;) :D

slniečko na chvíľu potešilo a mizne, žeby tu bol Jožin z bažin?

Na spríjemnenie nálady kuk Šimonovu mačku, poslala som ju Duškovi.
no vidis, Tebe radim a sam na to zabudam :)
lujza.j
27.01.16,12:59
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D

...jaj, Luji, keby som tak mohla ja toto napísať....:(
evka bojím sa,že ma nechá v štichu ...ked sa mi to nebude hodiť:(
wirgi
27.01.16,13:31
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D

Lui ,moja tiež už melie z posledného, keď žmýka počuť v celom dome kvílenie. Našla som jej rodný list :D kúpili sme ju 6.12.2001 tak už len čakám dokedy to vydrží
lujza.j
27.01.16,13:37
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D

Lui ,moja tiež už melie z posledného, keď žmýka počuť v celom dome kvílenie. Našla som jej rodný list :D kúpili sme ju 6.12.2001 tak už len čakám dokedy to vydrží
no ved...tiež si pekne potiahla.....:)mojej skáče tiež bubon už jak divý...poznám.....pri mojej 12/2002...ani raz opravár nebol...nech mi potom niekto povie...že calgon je potrebný..trt makový:D
evuš
27.01.16,13:49
...nech mi potom niekto povie...že calgon je potrebný..trt makový:D

Luji, potrebný jedine pre obchodníkov a výrobcu...;)
lujza.j
27.01.16,13:59
...nech mi potom niekto povie...že calgon je potrebný..trt makový:D

Luji, potrebný jedine pre obchodníkov a výrobcu...;)
bojkotujem aj vaniš:D...čistý marketingový produkt
wirgi
27.01.16,14:10
[no ved...tiež si pekne potiahla.....:)mojej skáče tiež bubon už jak divý...poznám.....pri mojej 12/2002...ani raz opravár nebol...nech mi potom niekto povie...že calgon je potrebný..trt makový:D[/QUOTE]

ani moja whirlpoolka, nevie čo je calgon , v decembri mala 14 rokov a tiež bez opravára ,asi mali výrobky vyššiu kvalitu ako teraz
Nandrolon
27.01.16,14:23
Raz bol test vyrobkov ako calgon a este niekolko a konkretne calgon dopadol horsie ako obycajna soda. Neviem ci to robil magazin dTest alebo niekto iny. Takisto testovali tie vyrobky s BIO kulturou, a velmi zle sa umiestnil ACTIMEL, horsie ako obycajny biely jogurt. Viem ze suverenne najlepsie dopadla prava nepasterizovana bryndza.
misoft
27.01.16,14:39
Nuž... moja (naša :D) vírpůlka bola už po 14-tich rokoch u pračkového chirurga - bo ložiská si sama vymlátila. A po transplantácii ešte furt ide... teda vrčí, čvachtá, hučí, točí... Moja 3/4 skúšala spočiatku tu jeden prášok, tu druhý prášok, až natrafila na tie oné "vankúšiky" a od tej doby len to používa. A Calgon? Blééééé... nepoužíva sa - je to len obyčajná sóda s nejakými chemickými sajrajtami primiešanými.
misoft
27.01.16,14:40
A ku "komandu" - i ja dám občas (i to v minimálnej miere) mínusku - ale si to zdôvodním.... a uvediem, že udeľujem mínusku. Je to moje vyjadrenie a nemusím sa za to skrývať v rámci anonymity.
korela
27.01.16,14:44
potešilo ,že práčka ešte perie normálne:)...nemusela som jej dnes pomáhať:D

...jaj, Luji, keby som tak mohla ja toto napísať....:(
evka bojím sa,že ma nechá v štichu ...ked sa mi to nebude hodiť:(
Zakaždým, keď doperie, tak sa jej poďakuj.
taiko
27.01.16,14:51
ani moja whirlpoolka, nevie čo je calgon , v decembri mala 14 rokov a tiež bez opravára ,asi mali výrobky vyššiu kvalitu ako teraz

samozrejem ze mali vyrobky vacsiu kvalitu. teraz su veci " made to fail ". Tak bratovi chlapik v Chrysler fabrike v amerike hovoril. Videl ako sa napravy testuju a chlapik mu vravel, ze teraz sa robia veci aby vydrazali iba x km/hodin. A ked test ukazal, zeby naprava vydrzala viac, tak tensia rurka, mensie gumove tesnenie :)
Nandrolon
27.01.16,15:14
Misoft, v ktorej teme je ta vojna minusiek? Chcem kuknut lebo od rana tu stale o tom citam?
misoft
27.01.16,15:17
Misoft, v ktorej teme je ta vojna minusiek? Chcem kuknut lebo od rana tu stale o tom citam?
Bolo to vo viacerých - dokonca i v tejto... mínusky lietali jedna za druhou - bez rozdielu príspevku, alebo prispievateľa - len aby sa udelila.... Veď som i konštatoval, že niekto nastúpil nočnú :D a začal plniť plán.....
alaya1
27.01.16,15:24
Misoft, v ktorej teme je ta vojna minusiek? Chcem kuknut lebo od rana tu stale o tom citam?
Bolo to vo viacerých - dokonca i v tejto... mínusky lietali jedna za druhou - bez rozdielu príspevku, alebo prispievateľa - len aby sa udelila.... Veď som i konštatoval, že niekto nastúpil nočnú :D a začal plniť plán.....

raz tu jeden nick napisal, ze dostal SS od nicku, ktory to takto riesi , ak natrafi na nejaku vymenu nazorov a podava im minusky. Potom ti, ktori su vo vymene nazoru si myslia, ze si to udeluju oni navzajom. Ale ludia sa namotaju, vzdy a ja tomu aj tak nerozumiem, preco sa riesia 4 ci kolko minusky cely den. Detinske a divne.
P.S. dostala som teraz v tejto teme 2. Ake komando mi to udelilo? :) :)
Oprava momentalne 3!
misoft
27.01.16,15:26
Ja to len skonštatujem.... mínuskára pozdravujem.... sa zasmejem.... na to sa vydlabem.....:D

Bisťu a ešte k tomu rýmujem....no ja umriem....:D:D:D
alaya1
27.01.16,15:30
Ja to len skonštatujem.... mínuskára pozdravujem.... sa zasmejem.... na to sa vydlabem.....:D

Bisťu a ešte k tomu rýmujem....no ja umriem....:D:D:D

ja viem, ze sa na tom bavis, len ma udivuje to, co sa tu cely den prebera, ja par stran dozadu som zo zartu okopirovala svoje nadelene minusky asi za minutu 15 s textom, ze ma to pobavilo, co nebolo ani mimi tejto temy. reakcia uplne ina, ako teraz na tieto 4!. este som dostala nalozene, ze koho to zaujima, ze mnohi to dostavaju a neriesi sa. takze nerovnaky meter? Ale len sa zasmiat, ako to robis ty, to je najucinnejsie. :)
misoft
27.01.16,15:34
Tak-tak ... a predpokladám .... i za toto asi neskôr schytáš.... :D:D:D
misoft
27.01.16,15:42
Náááá - už si schytala.....:D

Neviem-neviem, asi si založím vešteckú živnosť na predpovedanie, kto to schytá.....:---
vlado 33
27.01.16,16:55
Pani Bežná sa zas prezentovala. Pani Bežná si pravdepodobne vôbec neuvedomila, že učiteľ potrebuje vzdelanie na výkon svojej profesie a ostatné doplnkové školenia. Ona si vôbec neuvedomuje, že práca učiteľa v škole nekončí, plány atď. Pani Bežná prirovnáva predavačku so základným vzdelaním k učiteľovi. Pani Bežná, demencia Vám zatemňuje mozog.
misoft
27.01.16,17:09
Ale veď ona je hérečka.... celebrita (celá v riti).... ona nevie, čo je to učiteľské povolanie....
Mala radšej herečkou zostať (ako niektorí umelci, ktorí v tom sú a žiaľ niektorí boli VEĽMI dobrí).
buchač
27.01.16,17:10
Pani Bežná sa zas prezentovala. Pani Bežná si pravdepodobne vôbec neuvedomila, že učiteľ potrebuje vzdelanie na výkon svojej profesie a ostatné doplnkové školenia. Ona si vôbec neuvedomuje, že práca učiteľa v škole nekončí, plány atď. Pani Bežná prirovnáva predavačku so základným vzdelaním k učiteľovi. Pani Bežná, demencia Vám zatemňuje mozog.
Nože daj link...
Lebo mi nepasuje, že na obrázku je spomínané meno MAGDA...no samotná osoba na fotke je EMÍLIA Vášaryová....alebo mám zlé okuliare ?
vlado 33
27.01.16,17:28
buchač
27.01.16,17:32
http://www.dennikrss.sk/
Pavol Knut Navrátil...to je čo za puk ?
lujza.j
27.01.16,17:47
http://www.dennikrss.sk/
Pavol Knut Navrátil...to je čo za puk ?
v logu,že pravda vydesí...
pán nevie...ktorá je ktorá....
pmajap
27.01.16,17:56
http://www.dennikrss.sk/
Pavol Knut Navrátil...to je čo za puk ?
v logu,že pravda vydesí...
pán nevie...ktorá je ktorá....
To je nejaký humoristický plátok
misoft
27.01.16,18:30
http://www.dennikrss.sk/
Pavol Knut Navrátil...to je čo za puk ?
Knut, Knut, Knut...... jáááááj - šak to ten ľadový maco z Berlína.... ale ten je už vypchatý.....
misoft
27.01.16,18:33
Možno si spomínate, ako som písal, že moja fazuľka prišla z úradu práce ako časovaná bomba. Včera bola ďalšia rozbuška! Prišlo jej z toho istého úradu písmo, aby sa dostavila. Pritom tam bola pred dvoma dňami, dali jej termín nového hlásenia. Tak znova šla. Opäť si vypočulo to isté, čo minule a termín, kedy sa má hlásiť. A tak to vyzerá, že asi bude chodiť na ten sku*vený úrad KAŽDÝ týždeň.... Pritom jej vykrikujú, že si aktívne prácu nehľadá a pod. A ako má hľadať prácu, keď na tom ich úrade sedí?
alaya1
27.01.16,19:17
Možno si spomínate, ako som písal, že moja fazuľka prišla z úradu práce ako časovaná bomba. Včera bola ďalšia rozbuška! Prišlo jej z toho istého úradu písmo, aby sa dostavila. Pritom tam bola pred dvoma dňami, dali jej termín nového hlásenia. Tak znova šla. Opäť si vypočulo to isté, čo minule a termín, kedy sa má hlásiť. A tak to vyzerá, že asi bude chodiť na ten sku*vený úrad KAŽDÝ týždeň.... Pritom jej vykrikujú, že si aktívne prácu nehľadá a pod. A ako má hľadať prácu, keď na tom ich úrade sedí?
nech sa da vypisat na Pnku
vlado 33
27.01.16,19:24
http://www.dennikrss.sk/
Pavol Knut Navrátil...to je čo za puk ?
Tento obrázok som našiel na Fassebooku. Dal som ho tu, lebo jednu učiteľku mám doma. Nepáči sa mi ako sa správajú ľudia, či je to celebrita alebo nie. Či je článok pravdivý, mám v paži. Recenzie na učiteľov sú podobné ako na obrázku. Pravdou je, že učitelia sú na platovej úrovni upratovačiek.
buchač
27.01.16,21:03
Komando nastupuje do parlamentu...;)

Herečka a v prvom rade spiritualistka Silvia Šuvadová (42) by rada opäť navštívila parlament. Dôvod je celkom jednoduchý. Chce ho energeticky očistiť!
http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/spiritualistka-suvadova-ma-plan-chce-vycistit-parlament.html
Som si skoro cvrkol do spoďárov od rehotu...:D :D :D

Hééérečka by sa mala liečiť...veľmô silné psychofarmaká brať. :cool:
http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/suvadova-opat-prekvapuje-rozhovor-so-svaticou-sex-mimozemstanom.html
kopretinka
27.01.16,21:29
Tento obrázok som našiel na Fassebooku. Dal som ho tu, lebo jednu učiteľku mám doma. Nepáči sa mi ako sa správajú ľudia, či je to celebrita alebo nie. Či je článok pravdivý, mám v paži. Recenzie na učiteľov sú podobné ako na obrázku. Pravdou je, že učitelia sú na platovej úrovni upratovačiek.
a vieš,koľko zarába upratovačka? no tie u nás iba na dohodu,aby nemuseli mať zaplatenú dovolenku,Pn a pod.......nezarobia ani minimálnu mzdu a narobia sa.....tak mi ukáž výplatnú pásku tej tvojej učiteľky! žeby 200eur tam mala???
kopretinka
27.01.16,21:32
Pani Bežná sa zas prezentovala. Pani Bežná si pravdepodobne vôbec neuvedomila, že učiteľ potrebuje vzdelanie na výkon svojej profesie a ostatné doplnkové školenia. Ona si vôbec neuvedomuje, že práca učiteľa v škole nekončí, plány atď. Pani Bežná prirovnáva predavačku so základným vzdelaním k učiteľovi. Pani Bežná, demencia Vám zatemňuje mozog.
Tebe mozog zatemnilo čo? Henten obrázok je riadna sprostosť,lebo na obrázku nie je Magda,ale Emília.To je prvá vec,ktorú dotyčný "autor" prestrelil.druhá vec,že taký rozhovor v SME vôbec nebol.
je to sprostý HOAX. A všetci to budú šíriť jak debili.........
jar88
27.01.16,23:09
Možno si spomínate, ako som písal, že moja fazuľka prišla z úradu práce ako časovaná bomba. Včera bola ďalšia rozbuška! Prišlo jej z toho istého úradu písmo, aby sa dostavila. Pritom tam bola pred dvoma dňami, dali jej termín nového hlásenia. Tak znova šla. Opäť si vypočulo to isté, čo minule a termín, kedy sa má hlásiť. A tak to vyzerá, že asi bude chodiť na ten sku*vený úrad KAŽDÝ týždeň.... Pritom jej vykrikujú, že si aktívne prácu nehľadá a pod. A ako má hľadať prácu, keď na tom ich úrade sedí?
To je ten úžasný, zásluhový princíp uplatňovaný v povinnom poistení. Tetušky len skúšajú, ako čo najlepšie chrániť naše spoločné hodnoty, pred chamtivými jedincami. Predsa nám nebude len tak niekto siahať na naše a je úplne jedno, že to 10, 20, 30 rokov poctivo budoval pravidelnými platbami.
-------------------------------------
Až to pochopíš, bude sa ti spokojnejšie žiť a prispievať.
misoft
28.01.16,04:58
Komando nastupuje do parlamentu...;)

Herečka a v prvom rade spiritualistka Silvia Šuvadová (42) by rada opäť navštívila parlament. Dôvod je celkom jednoduchý. Chce ho energeticky očistiť!
http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/spiritualistka-suvadova-ma-plan-chce-vycistit-parlament.html
Som si skoro cvrkol do spoďárov od rehotu...:D :D :D

Hééérečka by sa mala liečiť...veľmô silné psychofarmaká brať. :cool:
http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/suvadova-opat-prekvapuje-rozhovor-so-svaticou-sex-mimozemstanom.html
Náááá.... šak nech ide....:D..... sranda bude...... po návšteve parlamentu ho na 100% nevyčistí, skôr bude potrebovať ona sama "očistu" - ale hlavy.... a dôkladnú....
Nandrolon
28.01.16,05:08
S tou svojou vesmírnou energiou sa mi tu na kohosi podobá :-))
buchač
28.01.16,05:52
Dnešné ráno je vynikajúce...Vidieť v priebehu pár minút dvoch doktorov ?
Dr. Iľko a Dr. Bukovský - doslova zážitok...2 IN 1....;) :D
Nandrolon
28.01.16,06:00
kde si ich videl?
buchač
28.01.16,06:08
kde si ich videl?
Šak zapnem telku, že si pozriem správy...a pokiaľ som si robil raňajky, tak sa v štúdiu prehnali hentí dvaja.
Si myslíš, že niekde na reál ? Neblázni, by ma vystrelo. Iľka síce ospravedlňuje vek, no Bukovský je dilino z toho žrania trávy, jeho by som nezvládol.
duves
28.01.16,07:55
vlado 33
28.01.16,12:42
Tento obrázok som našiel na Fassebooku. Dal som ho tu, lebo jednu učiteľku mám doma. Nepáči sa mi ako sa správajú ľudia, či je to celebrita alebo nie. Či je článok pravdivý, mám v paži. Recenzie na učiteľov sú podobné ako na obrázku. Pravdou je, že učitelia sú na platovej úrovni upratovačiek.
a vieš,koľko zarába upratovačka? no tie u nás iba na dohodu,aby nemuseli mať zaplatenú dovolenku,Pn a pod.......nezarobia ani minimálnu mzdu a narobia sa.....tak mi ukáž výplatnú pásku tej tvojej učiteľky! žeby 200eur tam mala???

kopretinka, musím ti odporovať. Ta tvoja upratovačka má pravdepodobne vzdelanie hodné tejto profesie. Nikto jej však nebráni si ho doplniť, pokiaľ to nestihla zamlada. Prácu upratovačky považujem za preklenovacie obdobie pri strate zamestnania. Moja učiteľka zarába 630€ netto, má 20 rokov praxe, je to veľa? Upratovačka má na plný úväzok 350€ netto, je to málo? Sledujem reakcie ľudí na Fasbooku, sú pozitívne ale mnohé uštipačné a neprajné. Profesia upratovačka vlastne ani nie je profesiou, je to iba práca akou je napr. smetiar. Je to práca, dostaneš príkaz, ten splníš, nevytváraš žiadne hodnoty.
taiko
28.01.16,20:07
The



Tento obrázok som našiel na Fassebooku. Dal som ho tu, lebo jednu učiteľku mám doma. Nepáči sa mi ako sa správajú ľudia, či je to celebrita alebo nie. Či je článok pravdivý, mám v paži. Recenzie na učiteľov sú podobné ako na obrázku. Pravdou je, že učitelia sú na platovej úrovni upratovačiek.
a vieš,koľko zarába upratovačka? no tie u nás iba na dohodu,aby nemuseli mať zaplatenú dovolenku,Pn a pod.......nezarobia ani minimálnu mzdu a narobia sa.....tak mi ukáž výplatnú pásku tej tvojej učiteľky! žeby 200eur tam mala???

kopretinka, musím ti odporovať. Ta tvoja upratovačka má pravdepodobne vzdelanie hodné tejto profesie. Nikto jej však nebráni si ho doplniť, pokiaľ to nestihla zamlada. Prácu upratovačky považujem za preklenovacie obdobie pri strate zamestnania. Moja učiteľka zarába 630€ netto, má 20 rokov praxe, je to veľa? Upratovačka má na plný úväzok 350€ netto, je to málo? Sledujem reakcie ľudí na Fasbooku, sú pozitívne ale mnohé uštipačné a neprajné. Profesia upratovačka vlastne ani nie je profesiou, je to iba práca akou je napr. smetiar. Je to práca, dostaneš príkaz, ten splníš, nevytváraš žiadne hodnoty.
Hmm, zaujimava konstrukcia. Myslim to s tou profesiou a vytvaranim hodnot. Aku hodnotu vytvara predavacka, IT inzinier, ktory dohladuje mobilnu siet, opravar obuvi, udrzbar ?
Podla mna to Tvoje tvrdenie nie celkom sedi. Niekde v teme o uciteloch sme sa bavili spolocenskom prinose, v tej suvislosti sa podla mna da polemizovat o rozdieloch medzi smetiarom a uciitelkou... Ale vytvaranie hodnot ? No, je to tenky lad podla mna. Sam v tom nemam uplne jasno.
jar88
29.01.16,01:41
Vlado33 píše, že "jeho" učiteľka zarába 630€ netto. Je to málo, ak je to v jeho domácnosti ďalší príjem? Zjavne nie. Iné je, ak má mladý pán učiteľ (cca 30 rokov) zarába 530€ a pritom má manželku na materskej s druhým dieťaťom. Predpokladám, že materská tak do 200€.
-----------------------------------------------------------------
Nájomné, energie, stravu, ošatenie, hygienu a podobné majú za približne rovnakú cenu ako rodina učiteľky vlada33.
----------------------------------
Ešte raz chcem zopakovať, že som na strane učiteľov aspoň v tom, že pýtajú od štátu viac. Viac na platy - či skôr väčšie platy.
Nepáči sa mi na tom len to, že sa to snažia zašmodrchať do celkového financovania školstva.
Učiteľov by nemalo zaujímať, či štát na to má, alebo nemá, veď si to financovanie sám zobral na plecia. Mali by sa zjednotiť a povedať štátu úplne jasne - buďto dáš minimálne 1500 čisté, alebo sa rozlúč so štátnym školstvom.
misoft
29.01.16,04:34
Počúvam správy.... "ďalší diaľničný tunel je prerazený".... i som si pomyslel: bisťu už zase? Ďalší tunel? Kto že je tým "tunelárom"?
Lebo podľa počtu tunelov (akýchkoľvek) na km a počet obyvateľov - sme numero uno vo svete :D:D:D
BXLmiami
29.01.16,06:53
Nesmierne ma pobavilo na idnes správa,že tisíce migrantov žalujú nemcov,že azyl prebieha pomaly.Asi tá západná Europa potrebovala poriadne prefackať aby sa spamätali.
buchač
29.01.16,07:06
Nesmierne ma pobavilo na idnes správa,že tisíce migrantov žalujú nemcov,že azyl prebieha pomaly.Asi tá západná Europa potrebovala poriadne prefackať aby sa spamätali.
Myslíš, že to majú z vlastnej hlavy ? Možno im to nejakí slniečkári poradili...možno aj žaloby spracovali...

Ale trt do nich, nech idú nazad...môžu rodnú hrudu bozkať, jak sa jeden včera v Tv šote vyjadril...

Ale teraz bude jak F ucko na koni ? Dôjde do Trassburgu a zdrbe všetkých.
...ja som to vedel, ja som to vravel, ja som doma prijal opatrenia...;) :D :D :D
katka s.
29.01.16,09:37
Ide ma rozhodiť. Nie, už tu ničomu nerozumiem, ani sebe, že nedokážem pochopiť niektoré "nariadenia:" Šéf sa práve vrátil z úradu práce Žilina.
1. Správa o vykonanej činnosti SZČO k poberaniu príspevku. Prednú tabuľku som vypísala sumárne s odkazmi na prílohy, ktoré boli vytlačené z programu s konkrétnymi sumami, číslami dokladov, dátumami, rozčlenené podľa druhu výdavku. Nemôže to tak byť všetko rozpísať do tabuľky. Čiže presne to čo je v prílohách.
2. Žiadosť o dotáciu na CHD. V podateľni musel ručne zo všetkých dokladov odstrániť sponky zo zošívačky na spisy. Je to vôbec možné???? Sú úrady práce so samostatnými nariadeniami v tomto štáte???? Získať od nich info je nemožné, keď už info poskytnú mnohokrát sú neúplné, čo musíme dohľadávať sami a dokladovať na ostatné inštitúcie. Elektronická komunikácia pre nich neexistuje (ani mailova), všetko treba papierovo.
Asi to tak má byť a ešte aj dlho bude.
bjuty smis
29.01.16,13:07
Nandrolon
29.01.16,15:08
Potesilo ma, ze som par dni sledoval ZOO s dcerkou /mama bola pn v nemocnici ./ A dnes sa mama 5r. dcerky spytala, ze kto ma vacsie svaly, ci Kolenik alebo tata.
Odpoved bola, ze tata.
Este raz som sa pytal, odpoved rovnaka. Keby to nebolo decko, co ma posle x krat do "prec" tak sa nad tym nepozastavim. 10 rokov som cinku nevidel, chystam sa vratit. Toto je motivacia.
misoft
29.01.16,15:10
Ratolesť má VŽDY pravdu :D:D:D
Nandrolon
29.01.16,15:25
Vedel som co sa tu napise.
Sa smejem, lebo vobec ju nevychovavame stylom, ze rodic je vzdy najlepsi, atd...
Fakt to potesi, kedze je to pravda :-))))))))))))))))))))))))
A teraz buchac nabije tu vzduchovu pistol, kde si hlaven musel zatlacit ako piest a nemala vyvrt, a zastrli ma za chvastostvo a kukucka skontroluje ci nedycham :-))))))))))))))))
misoft
29.01.16,15:27
:D:D:D
.... a jar88 skontroluje, či si riadne prikrytý hlinou......
buchač
29.01.16,15:47
Vedel som co sa tu napise.
Sa smejem, lebo vobec ju nevychovavame stylom, ze rodic je vzdy najlepsi, atd...
Fakt to potesi, kedze je to pravda :-))))))))))))))))))))))))
A teraz buchac nabije tu vzduchovu pistol, kde si hlaven musel zatlacit ako piest a nemala vyvrt, a zastrli ma za chvastostvo a kukucka skontroluje ci nedycham :-))))))))))))))))
Ešte aj tej vzduchovej pištole na Teba škoda...skôr drbne Ti činka na hlavu a možno i poopraví tie závity...;) :D