Nandrolon
29.01.16,16:53
Buchac... Budem rad ak mi ta cinka jebne na tu moju sprostu hlavu. Aspon ma to prinuti znova cvicit...
Mam to na sebe, ale kybel tuku rovnako. No ak "poznem" a "brucharinu schovam" musim zhanat inu manzetu na tlakomer ako 22-36 cm...
Prv sme vraveli ze pod 40 cm "nie je paža". Na druhej strane kazda druha 60-nicka ma viac a nie je kulturistka. :-))))))))))))))))
Nandrolon
29.01.16,15:54
Misoft, jar88 skontroluje, ci sa nepostal od smiechu. :-))
pmajap
29.01.16,17:04
pmajap
29.01.16,18:10
nepotešilo ale pobavilo
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7356-porosenko-se-v-davosu-popral-s-ruskym-vicepremierem

Stojí za zmienku, že Jurij Trutnev, rovnako ako Vladimir Putin sa zaujíma o bojové umenia. To má piaty-dan karate Kyokushinkai a takmer každodenný tréning.

Читайте далее: http://izvestia.ru/news/602697#ixzz3yfEd0935
lujza.j
29.01.16,20:09
včera prekvapila-potešila poisťovna s ktorou sa nikto nechce "zraziť".....ukončila nehodu mojeho decka už po troch mesiacoch....s peniazmi som sa už síce rozlúčila....a energiu sa s nimi súdiť...sa mi moc nechcelo míňať....
jar88
30.01.16,04:13
Buchac... Budem rad ak mi ta cinka jebne na tu moju sprostu hlavu. Aspon ma to prinuti znova cvicit...
Mam to na sebe, ale kybel tuku rovnako. No ak "poznem" a "brucharinu schovam" musim zhanat inu manzetu na tlakomer ako 22-36 cm...
Prv sme vraveli ze pod 40 cm "nie je paža". Na druhej strane kazda druha 60-nicka ma viac a nie je kulturistka. :-))))))))))))))))
Toto je skôr do plaču, ako na smiech.
Všade frčí reklama, že 10 kg svalov za mesiac. Len z jednej tobolky denne z tuku a bez cvičenia. Kúra na 90 dní za 100€. No nekúp to.
duves
30.01.16,12:56
pmajap
30.01.16,13:31
duves nevedela som, ja 55 kg za 3 roky s normálnou stravou, ale bez auta a s makačkou na dome a v záhrade
duves
30.01.16,14:01
Ja 20 kil plus za 20 rokov. Svojho času som mal dokonca problem pribrat.
Nandrolon
30.01.16,16:07
Jar, na tych hlupakoch sa najviac zaraba...
Priberanie a chudnutie je iba pomer "prijem" a "vydaj". Kto si to vie spocitat tak ten vie chudnut aj priberat. Rychlost metabolizmu je tiez dolezity faktor, ale ovplyvnitelny.
jar88
31.01.16,05:16
Ja 20 kil plus za 20 rokov. Svojho času som mal dokonca problem pribrat.
Aspoň si si sám na sebe vyskúšal, aká vie byť lenivosť sviňa.:)
No a tak, ako sa vie podpísať na tele, tak isto to vie aj na duchu. Jednoducho nepriberieš a nepriberieš.;)
misoft
31.01.16,17:27
No bisťu!
Sledujem správy!
Brusel opäť nariaďoval. Novostavby (akékoľvek obytné) musia mať energetickú triedu A1, t.z. sebestačnosť v niektorých energiách, rekuperáciu, nútené vetranie, prípadne slnečné kolektory a pod. - bez ohodnotenia domu na energetickú triedu A1 už stavba nemôže byť skolaudovaná....
bettylou
31.01.16,17:38
misoft
31.01.16,17:39
Nezabudnite!!!!!
Od zajtra už staré čísla účtov (starý tvar) nebude akceptovaný... niektoré banky vám v tom pomôžu, alebo použiť IBAN konvertor.
Takže

toto: 1234567890/9876 už neplatí, ale bude napr. toto:

SK12 9876 0000 0012 3456 7890

(bez medzier: SK1298760000001234567890)

Akékoľvek bankové tlačivo so starým formátom čísla účtu nemusia banky prijať.
buchač
31.01.16,17:55
Nezabudnite!!!!!
Od zajtra už staré čísla účtov (starý tvar) nebude akceptovaný... niektoré banky vám v tom pomôžu, alebo použiť IBAN konvertor.
Takže

toto: 1234567890/9876 už neplatí, ale bude napr. toto:

SK12 9876 0000 0012 3456 7890

(bez medzier: SK1298760000001234567890)

Akékoľvek bankové tlačivo so starým formátom čísla účtu nemusia banky prijať.

Alebo zrozumiteľnejšie..
jar88
01.02.16,02:55
No bisťu!
Sledujem správy!
Brusel opäť nariaďoval. Novostavby (akékoľvek obytné) musia mať energetickú triedu A1, t.z. sebestačnosť v niektorých energiách, rekuperáciu, nútené vetranie, prípadne slnečné kolektory a pod. - bez ohodnotenia domu na energetickú triedu A1 už stavba nemôže byť skolaudovaná....
A dobre si to pochopil?:)
Teda to, čo sa hodnotí pri rodinnom dome?;)
Nandrolon
01.02.16,04:49
Vypracovaný energetický certifikát a zaradenie do A1
http://www.setri.sk/energeticky-certifikat-domu-cast-2-energeticke-triedy/
buchač
01.02.16,06:08
Tie energetické onačiny sú na jednej strane dobré a na druhej strane zlé.
Na jednej strane sú tam energetické úspory a na strane druhej nutné-vedľajšie-oveľa vyššie výdavky na určité zariadenia, ktoré nie každý využije.

Beriem tú ochranu životného prostredia, využitie všetkých možných výdobytkov techniky, ale nie vždy sú účelné.

Prirovnal by som autu, ktoré je preplnené elektronikou.
Ak sa niečo dobabre, tak len servis...a teda vychádza vcelku drahá oprava.
Druhá zbytočnosť (síce voliteľná) je vyhrievaný volant alebo parkovacie senzory. Lebo aj s týmito vychytávkami šofér na trt spôsobí dopravnú nehodu...

Zasa len nejaké nariadenia z EU a nabalia sa (na Slovensku klasika) pri tých certifikátoch architekti a kolaudační pracovníci. Architekti zvýšia cenníky a kolaudácia bude o hustejšej obálke....a skutek utek.
Nandrolon
01.02.16,06:16
Tie energetické onačiny najviac slúžia tomu, kto ich vypracuváva...
Ja by som bol za to, nech má každý spotrebu akú chce, ak si ju zaplatí.
Max. by som sa priklonil aby bolo zohľadnené v daniach či niekto kúri elektrikou, plynom, alebo kalom, drevom. To by sa dalo ale realizovať úplne na lokálnej úrovni miestnej samosprávy.
Takto sa len predraží výstavba a niektoré firmy sa poriadne nabalia.
Najhoršie je, že dnes už ani auto bez obyčajného posilovača/klímy o ABS už ani nehovorím, to je rovno v zákone, nekúpiš.
A na tých rekuperáciách by som filtre meniť veru nechcel. I keď aj to sa dá obísť, ale potom to stráca akosi zmysel.
Niečo ako v ojazdených autách namiesto airbagu iba plošný spoj, ktorý oblbne riadiacu jednotku, škoda že neoblbne aj fyziku pri náraze...
Tweety
01.02.16,06:21
Nandrolon
01.02.16,06:33
Tomu článku vôbec nerozumiem, pripadá mi ako totálna somarina postavená "na vode".

1. To, že niekto mal napr. faktúru a k nej splátkový kalendár a "partner" mu akože pošle mail kde je iné číslo účtu ako na pôvodnej faktúre bolo možné urobiť aj teraz, s tým IBAN vôbec nesúvisí.
2. Nikdy v živote som nevypĺňal meno príjemcu účtu, vždy iba číslo a takisto ak som dával uhradiť napr. šekom na pošte poukážkou na účet, meno som ani nevedel a ani ma nezaujímalo
3. IBAN nie je nič iné, ako "formát čísla účtu", kde je jeden reťažec, v ktorom sú implementované 4 reťazce, teda kód krajiny, kód banky, predčíslie a číslo
4. identifikátor platby je všade variabilný symbol, nie číslo účtu
5. rovnaká vymožiteľnosť nesprávnej platby bola zo zákona aj včera ako aj po 1.2.2016, tam sa podľa mňa nič nemenilo
6. To, čo robia banky nad rámec zákona ma vôbec nezaujíma a za 20 rokov "bankovania" som to ani raz nevyužil

- Na čo by som si ale dával ja osobne ako buchač vraví ku*evský pozor? Na tie skenovacie programy, ktorými sa chváli jedna banka v reklamách. Ten skener môže HOCIKEDY /i keď by sa mi to stalo 1 x za desaťrokov, človeka by to naštvalo/ zosnímať zle nejakú číslicu a tým pádom máte v príkaze nesprávne číslo účtu, takže v najlepšom prípade sa úhrada vráti /ak neexistuje dané číslo/, v najhoršom o peniaze príjdete.
Stačí malá špinka, nerovnosť tonera na šeku, preloženie a rázom je z čiarového kódu a OCR snímania úplne iné číslo, o vírusoch a rôznych infiltráciách ani nehovorím.
buchač
01.02.16,06:41
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/163991/Co-dokaze-IBAN-Nove-cislo-uctu-a-podvodnik-na-telefone-vas-lahko-pripravia-o-peniaze

...a preto platím zásadne všetko šekom !

Len dve platby mám cez IB. Bez žiadneho rizika.
Ostatné platby v rámci prechádzky na poštu.
Nandrolon
01.02.16,06:51
Každému to ináč pasuje, ja volím také služby, kde nemusím vôbec osobne chodiť a všetko čo sa dá platím vopred cez internet banking alebo paypal.
misoft
01.02.16,12:27
Tomu článku vôbec nerozumiem, pripadá mi ako totálna somarina postavená "na vode".

1. To, že niekto mal napr. faktúru a k nej splátkový kalendár a "partner" mu akože pošle mail kde je iné číslo účtu ako na pôvodnej faktúre bolo možné urobiť aj teraz, s tým IBAN vôbec nesúvisí.
2. Nikdy v živote som nevypĺňal meno príjemcu účtu, vždy iba číslo a takisto ak som dával uhradiť napr. šekom na pošte poukážkou na účet, meno som ani nevedel a ani ma nezaujímalo
3. IBAN nie je nič iné, ako "formát čísla účtu", kde je jeden reťažec, v ktorom sú implementované 4 reťazce, teda kód krajiny, kód banky, predčíslie a číslo
4. identifikátor platby je všade variabilný symbol, nie číslo účtu
5. rovnaká vymožiteľnosť nesprávnej platby bola zo zákona aj včera ako aj po 1.2.2016, tam sa podľa mňa nič nemenilo
6. To, čo robia banky nad rámec zákona ma vôbec nezaujíma a za 20 rokov "bankovania" som to ani raz nevyužil

- Na čo by som si ale dával ja osobne ako buchač vraví ku*evský pozor? Na tie skenovacie programy, ktorými sa chváli jedna banka v reklamách. Ten skener môže HOCIKEDY /i keď by sa mi to stalo 1 x za desaťrokov, človeka by to naštvalo/ zosnímať zle nejakú číslicu a tým pádom máte v príkaze nesprávne číslo účtu, takže v najlepšom prípade sa úhrada vráti /ak neexistuje dané číslo/, v najhoršom o peniaze príjdete.
Stačí malá špinka, nerovnosť tonera na šeku, preloženie a rázom je z čiarového kódu a OCR snímania úplne iné číslo, o vírusoch a rôznych infiltráciách ani nehovorím.
K ad 1) - toto sa však kľudne môže stať.
Príklad - niekto platí do štátnej pokladnice - kód banky 8180, po starom pozrel na faktúru - videl číslo a kód banky (Štátna pokladnica)
V IBANe je však kód banky po prvých štyroch znakoch IBANu - podvodníkovi potom stačí len povedať/ napísať že sa zmenilo LEN číslo účtu (ale že sa "zmenila" banka sa nezmieni) a stačí, aby účet bol napr. v Citibank Europe (8130), ČSOB Stav. spor. (8170), Privatbanka (8120), ZUNO (8410), mBank (8360), Komerční banka (8100) - a prachy sú fuč. Veď pokiaľ si to neuvedomí - kontroluje len číslo účtu s vedomím, že je to tá istá banka a neskontroluje druhú štvoricu čísel IBANu (lebo vyzerá podobne ako pôvodná banka) - čo je kód banky.
Ad 2), 3), 4) - súhlas
Ad 5), 6) - no comment.
alaya1
01.02.16,12:32
Po nazreti do mojho profilu by som mala asi napisat nieco o komande, ale nebudem sa opicit. Dnes ma potesilo, to krasne slnecne pocasie. jar prichadza- snad. :)
misoft
01.02.16,12:43
Po nazreti do mojho profilu by som mala asi napisat nieco o komande, ale nebudem sa opicit. Dnes ma potesilo, to krasne slnecne pocasie. jar prichadza- snad. :)
:D - šak to... slnko svieti.... s*ať na komando....
KoxXxo
01.02.16,14:52
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/163991/Co-dokaze-IBAN-Nove-cislo-uctu-a-podvodnik-na-telefone-vas-lahko-pripravia-o-peniaze

...a preto platím zásadne všetko šekom !

Len dve platby mám cez IB. Bez žiadneho rizika.
Ostatné platby v rámci prechádzky na poštu.
buchač je klasik...:D
buchač
01.02.16,15:09
Paráááda... P A R Á D A !!!!


https://www.youtube.com/watch?v=HNaF4-oK_Oo
Dáša_
01.02.16,15:30
Po nazreti do mojho profilu by som mala asi napisat nieco o komande, ale nebudem sa opicit. Dnes ma potesilo, to krasne slnecne pocasie. jar prichadza- snad. :)
sranda, tuším som tentokrát cieľom aj ja - a mínuskujú sa odpovede skoro mesiac staré.... 6e sa niekomu chce prechádzať tú diskusiu :D
Oliwa
01.02.16,16:15
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/163991/Co-dokaze-IBAN-Nove-cislo-uctu-a-podvodnik-na-telefone-vas-lahko-pripravia-o-peniaze

...a preto platím zásadne všetko šekom !

Len dve platby mám cez IB. Bez žiadneho rizika.
Ostatné platby v rámci prechádzky na poštu.
IB nikdy nie je bez rizika...
alaya1
01.02.16,16:19
Po nazreti do mojho profilu by som mala asi napisat nieco o komande, ale nebudem sa opicit. Dnes ma potesilo, to krasne slnecne pocasie. jar prichadza- snad. :)
sranda, tuším som tentokrát cieľom aj ja - a mínuskujú sa odpovede skoro mesiac staré.... 6e sa niekomu chce prechádzať tú diskusiu :D

Dasa, tak snad to v mentalnemu zdraviu dotycneho prospeje. len 2 ludia nesuhlasia s tym, ze u nas svietilo cely den slnko :).
alaya1
01.02.16,16:25
oprasili sa stare nicky!.
Oliwa
01.02.16,16:27
oprasili sa stare nicky!.
len teraz ako? oprášili či oprasili? :rolleyes::D
buchač
01.02.16,16:31
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/163991/Co-dokaze-IBAN-Nove-cislo-uctu-a-podvodnik-na-telefone-vas-lahko-pripravia-o-peniaze

...a preto platím zásadne všetko šekom !

Len dve platby mám cez IB. Bez žiadneho rizika.
Ostatné platby v rámci prechádzky na poštu.
IB nikdy nie je bez rizika...
Kedy ako.
Konkrétne u mňa sa jedná o to, že ja nezadávam žiadne príkazy, nič. Realizácia trvalého príkazu sa uskutočnila priamo pri stole v banke, kde som podpísal príslušné lajstrá a včul mi pravidelne pípne SMS, že banka si stiahla splátku úveru.
Ako som popísal inde, na platby iného charakteru mám hento http://www.porada.sk/t278385-stedra-karta-mate-skusenosti.html
Snažím sa eliminovať nabúranie môjho účtu čo najviac.
alaya1
01.02.16,16:34
oprasili sa stare nicky!.
len teraz ako? oprášili či oprasili? :rolleyes::D

:) :) :) ako komu lepsie :)
Kvaka
01.02.16,16:38
Oliwa, aké riziko myslíš v IB? Ja iba tak platím, od stola doma, všetko, syn ma ubezpečil, že ak som na stránke banky, https//.... zabezpečenej, teda , že nič sa nemôže stať, komunikácia je šifrovaná.
Oliwa
01.02.16,17:00
Oliwa, aké riziko myslíš v IB? Ja iba tak platím, od stola doma, všetko, syn ma ubezpečil, že ak som na stránke banky, https//.... zabezpečenej, teda , že nič sa nemôže stať, komunikácia je šifrovaná.
Žiadna elektronická komunikácia nie je nikdy bez rizika... Áno, https by malo byť zárukou, že ide o pravú stránku banky, ale to neznamená, že je nedobytná. A to nemusí ísť ani o špičkových svetových hackerov...
Pri každej návšteve banky mi vždy núkajú pripojenie na IB. Síce ho mám, ale nie aktivovaný. Nebývam na lazoch a pobočky mám po ceste, tak nemám problém zastaviť sa v prípade potreby a podať prevodný príkaz osobne. Vtedy totiž za správnosť a overenie príkazu zodpovedá pracovník banky /viem, o čom hovorím/. V prípade IB padá všetka zodpovednosť na klienta. A banky sa jej radi zbavujú, preto ho klientom núkajú /nielen preto, že je to v pracovnej náplni retailových pracovníkov/.
Aj v "mojej" banke prišiel klient o 100 000, ani nevedel ako. Bolo to aj medializované.
Kým nie som na IB odkázaná a dokážem vychádzať z domu, nemienim túto službu využívať. SIPO, trvaláče, zahraničné platby - ale všetko bez IB.
Chápem, že nie každý býva v centre mesta a nie každému to vyhovuje. Mne zatiaľ áno... Za kľudný spánok mi to stojí...
Mala som aj osobnú skúsenosť pri krádeži kabelky... Máte IB? Zablokujte si, zadajte si, overte si... čo my s tým...
Takže asi tak... Kto chce, nech nesúhlasí. Každému, co jeho jest...
misoft
01.02.16,17:22
Mala som aj osobnú skúsenosť pri krádeži kabelky... Máte IB? Zablokujte si, zadajte si, overte si... čo my s tým...
Podpichnem - čo má ukradnutá kabelka spoločné s IB? Zablokovať - áno - platobnú kartu, najmä ak je PIN na nej zapísaný, alebo v peňaženke vedľa karty. Ale IB má iné pravidlá, používa iné overovanie, dvoj až trojfázové....
Oliwa
01.02.16,17:25
Mala som aj osobnú skúsenosť pri krádeži kabelky... Máte IB? Zablokujte si, zadajte si, overte si... čo my s tým...
Podpichnem - čo má ukradnutá kabelka spoločné s IB? Zablokovať - áno - platobnú kartu, najmä ak je PIN na nej zapísaný, alebo v peňaženke vedľa karty. Ale IB má iné pravidlá, používa iné overovanie, dvoj až trojfázové....
Ani to dlho netrvalo... Vedela som, že sa niekto nájde :D...
Ten PIN to snáď nemyslíš vážne...
Misoft, nie je čo riešiť, daj si kofolu... ;):)
misoft
01.02.16,17:28
Mala som aj osobnú skúsenosť pri krádeži kabelky... Máte IB? Zablokujte si, zadajte si, overte si... čo my s tým...
Podpichnem - čo má ukradnutá kabelka spoločné s IB? Zablokovať - áno - platobnú kartu, najmä ak je PIN na nej zapísaný, alebo v peňaženke vedľa karty. Ale IB má iné pravidlá, používa iné overovanie, dvoj až trojfázové....
Ani to dlho netrvalo... :D Misoft, nerieš, daj si kofolu... ;):D
E-e-e Kofolu si nedám... dám si Fofolu....:D:D:D
Nandrolon
02.02.16,05:17
Misoft, Oliwa.

Rozlišujte platby cez internet /číslom karty bez overenia/ alebo internet banking.
Ja som jedným časom nosil vzadu to číslo prelepené nepriesvitnou páskou. Nakoľko často platím hlavne v zahraničí kartou /je to výhodnejšie ako živiť zmenáreň, lebo vtedy mám kurz "devízy predaj" a nie "valuty predaj"/.
No a častokrát si všimnite že tú kartu zoberie a zasunie do terminálu, stačí mať blízko zapnutý mobil s kamerou, kedy sa nahrá to čísielko.
No ak máte povolené "platby cez internet" - nie internetbanking, tak stačí opísať to čísielko a hocikto si hocičo kúpi cez váš účet.
Buchač, zaujímalo by ma, keď si tak opatrný, ako platíš na ebay/aliexpres - dúfam, že jedine paypal, alebo obdobná finančná brána, lebo ináč by som všetky tie tvoje múdrosti musel spláchnuť do záchoda :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ps: myslím si, že REÁLNE riziko IB je zanedbateľné, takmer nulové a vôbec nie je väčšie ako keď na papier v banke "naškrabem" číslo a dotyčná ho zle prečíta.
Samozrejme hovorím o riziku pri osobe "gramotnej" po stránke PC.
Nie je problém si po úhrade doklad vytlačiť, alebo si u dotyčného platbu telef. overiť či prišla.
ps2: - buchač, tak som čítal, že ebay a aliexpres platíš nejakou štedrou kartou, takže nespláchnem to do záchodu, ale iba polovicu spláchnem, lebo bezpečnosť máš tak 50%, keďže síce máš na to osobitnú kartu, ale aj tak platíš jej číslom, kedy môžeš prísť o pár stoviek... Ak sa nabúra niekto do databáz aliexpresu, tak ty prídeš o tých pár stoviek a ja o nič /lebo tam nenakupujem, keďže neprijímajú paypal, asi vedia prečo, radšej si to vyhľadám na ebay, čo sú defacto rovnakí predajcovia.
misoft
02.02.16,06:24
Nandy: veď som poukázal -že čo má IB spoločné s ukradnutou kabelkou (a kartou v nej). Pri IB vstupuješ cez "platobnú bránu" danej banky, kde sa musíš prihlásiť do ICH systému menom, heslom a ešte navyše kľúčom /tokenom, GRID kartou, SMS notifikáciou. Takže aj keby karta bola odcudzená, do IB sa nedostane (za prvé nebude vedieť prihlasovacie meno a ak by aj uhádol, je tu heslo).
Iné je to však platbou priamo v bankomate, Alienexpress, kde zadávaš aj kontrolné číslo z karty (i keď i tieto spôsoby platby sa snažia chrániť - priradením karty ku kontu/menu). S kartou (bezkontaktnou) v počiatku pri odcudzení karty sa robili veľké zlodejiny - keďže bol limit 20€ bez overovania, zlodejovi stačilo nakupovať za 20€ 100x a bolo vymaľované. Niektoré banky to však stopli (aspoň čiastočne) - 20€ bezkontaktne 1x za deň a potom už cez overenie PINom.
Banky si svoje databázy chránia (nevie ako dôrazne), takže tam pri IB problém nevidím. Ako Alienexpress - neviem, neriešim.
Horšie je však, že niektorí klikajú bez rozmyslu, klikne na IB, ale nevšimne si, že mu nabehla nezabezpečená stránka (HTTP miesto HTTPS), dokonca s úplne inou adresou... napr. IB banky XY pôvodne by bol https:// ibbankaxy.sk/login= , ale podvodník podstrčí http:// falosstranka.bankaxy.ibbanky.tv/login= (phishing) - a tu ľudia pozor nedávajú - vyskočí predsa presný obraz IB, ale odkiaľ to prišlo - už neoverujú. A potom zlodej má komplet všetko čo potrebuje (číslo účtu, meno, heslo), ak pozmení niečo a obeť to zhltne tak i overovanie pôjde cez neho - a účet sa vybieli...
Ešte doplním: všetko je na ľuďoch! Veď len tá aféra s pol miliónom €, ktoré šli bohviekde z toho Metodického ústavu (či čo to bolo) - opäť zlyhal človek! Prišiel e-mail, že vraj zmena účtu - on to poslal, ale NEOVERIL u banky, či je to pravda. A prašule šli do Čiech, odtiaľ časť už šla kdesi do Tramtárie, našťastie časť peňazí ešte nestihli predisponovať a stopli to.
Nandrolon
02.02.16,06:43
So všetkym súhlasím.
Všetko je v ľuďoch, preto považujem IB za najmenej rizikový.
Párkrát som už do sporiteľne posielal phishingovú stránku.
Phishingom sa kradú účty v bankách, účty na FB, účty v ebayi, účty na paypale.
Toto ale ja osobne nepovažujem pre seba za riziko, samozrejme za ostatných nemôžem zodpovedať.
Mýlia sa iba ľudia, nie stroje.
Takisto by som sa nikdy "nenapájal" na svoj účet na cudzom pc, a v kaviarni, kde väčšinou operátor má priamo na obrazovke všetky PC a sleduje "live" čo tam užívatelia robia.
Minule aj jeden vypovedal, že takto sa chránia napr. pred detskou pornografiou + keylogger k tomu a prúser je na svete. K vybieleniu môže dôjsť aj za rok, keď si nezodpovedný človek už ani nebude pamätať že niekde v kaviarni si chcel pozrieť zostatok svojho účtu...
buchač
02.02.16,07:02
Misoft, Oliwa.
Buchač, zaujímalo by ma, keď si tak opatrný, ako platíš na ebay/aliexpres - dúfam, že jedine paypal, alebo obdobná finančná brána, lebo ináč by som všetky tie tvoje múdrosti musel spláchnuť do záchoda :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ps: myslím si, že REÁLNE riziko IB je zanedbateľné, takmer nulové a vôbec nie je väčšie ako keď na papier v banke "naškrabem" číslo a dotyčná ho zle prečíta.
Samozrejme hovorím o riziku pri osobe "gramotnej" po stránke PC.
Nie je problém si po úhrade doklad vytlačiť, alebo si u dotyčného platbu telef. overiť či prišla.
ps2: - buchač, tak som čítal, že ebay a aliexpres platíš nejakou štedrou kartou, takže nespláchnem to do záchodu, ale iba polovicu spláchnem, lebo bezpečnosť máš tak 50%, keďže síce máš na to osobitnú kartu, ale aj tak platíš jej číslom, kedy môžeš prísť o pár stoviek... Ak sa nabúra niekto do databáz aliexpresu, tak ty prídeš o tých pár stoviek a ja o nič /lebo tam nenakupujem, keďže neprijímajú paypal, asi vedia prečo, radšej si to vyhľadám na ebay, čo sú defacto rovnakí predajcovia.
Pozri, ako Ti to vysvetliť...

Nie som sám, kto kupuje cez net na Allies, Ebay a podobných stránkach.
Všetky majú jedno spoločné a to je tá platba cez paypal.
Platba cez tú Štedrú kartu je účel, už som ho spomenul...a aj tá minimalizácia rizika.
Keby som nebol spokojný, tak sa o tejto karte ani nezmieňujem, Ty rob ako len myslíš...kľudne aj spláchni do wecka a aj si ňou môžeš zadnú časť tela utrieť, len sa neporež...;) :D :D :D Niečo podobné ako keby sme sa bavili o Poštovke a o SLSP...jedna fasa, druhá na trt.
Samozrejme je tu aj iný problém...nie každý je "gramotný" po tej stránke PC...presne ako si spomenul. Niekto má dokonca odpor ku PC, aj také osoby poznám.
Poznám aj také osoby, ktoré majú viac účtov v rôznych bankách. Po nebehnutí nejakých love na jeden účet sa venujú potom realizácii na tých prevodoch na druhé účty a naháňanie smiešnych úrokov.

Mimochodom...Allies a Ebay je trochu rozdiel...a v niektorých prípadoch markantný. To teraz neriešim, ale moju recenziu kľudne dám. ;)
buchač
02.02.16,07:05
Ešte doplním: všetko je na ľuďoch! Veď len tá aféra s pol miliónom €, ktoré šli bohviekde z toho Metodického ústavu (či čo to bolo) - opäť zlyhal človek! Prišiel e-mail, že vraj zmena účtu - on to poslal, ale NEOVERIL u banky, či je to pravda. A prašule šli do Čiech, odtiaľ časť už šla kdesi do Tramtárie, našťastie časť peňazí ešte nestihli predisponovať a stopli to.
Doplním ?

MYSLÍŠ ???
Nandrolon
02.02.16,07:14
Paypal je podľa môjho subjektívneho názoru najbezpečnejšia, a najpodporovanejšia finančná brána vo svete. Má svoju vlastnú políciu. Dáva garancie ak ti nejaký predavač nedodá tovar a nevráti peniaze, vráti ti ich sám paypal /a on si to potom rieši vlastnou cestou cez predávajúceho, buď mu zruší podporu a je v prdeli, alebo mu priamo zadrží peniaze/.
Samozrejme aj toto šetrenie má svoje jasné pravidlá, ktoré má paypal v AJ na svojich stránkach.
A ešte jedna vec, ver tomu, že žiaden eshop si nechce "pohnevať" paypal, lebo ak by mu paypal zrušil podporu, ten eshop môže dotyčný rovno zavrieť.
Ale tá hlavná výhoda týchto brán je taká, že číslo a fyzický prístup ku tvojmu tuzemskému účtu má 1 inštitúcia a nie 150 rôznych pochybných predajcov, ktorým posielaš peniaze "číslom karty".

PS: - sú ľudia, ktorí sa nenaháňajú za mizernými úrokmi, ale naháňajú sa za tým, aby im zo zaujímavých sumičiek NAJMENEJ ukrojila inflácia.

- hovoríš poštová banka je zlá? spolu s J a T a privatbankou sú to 3 banky, na ktoré sa v produktoch terminované vklady žiadna iná v SR nechytá.
Každá banka je dobrá na iné produkty, je to ako so všetkým.
Ale že niekto vyslovene nadáva na nejakú banku, je smiešne, keďže v určitých produktoch sú viazané NBS a zákonmi. Podľa mňa sú najväčší "sráči" na trhu práve VUB, škoda že pred pár rokmi keď im už kvapkalo do topánok nezkrachovali...
buchač
02.02.16,07:28
- hovoríš poštová banka je zlá? spolu s J a T a privatbankou sú to 3 banky, na ktoré sa v produktoch terminované vklady žiadna iná v SR nechytá.
Každá banka je dobrá na iné produkty, je to ako so všetkým.
Ale že niekto vyslovene nadáva na nejakú banku, je smiešne, keďže v určitých produktoch sú viazané NBS a zákonmi. Podľa mňa sú najväčší "sráči" na trhu práve VUB, škoda že pred pár rokmi keď im už kvapkalo do topánok nezkrachovali...
Za seba vravím (ZA SEBA !).

Termiňáky mám u onej...
Nadávam rád, nadávam s chuťou, nadávam pravidelne...na určité osoby, skutočnosti, inštitúcie intenzita stúpa....;) :D
Patrí sem aj PB. Minule som mal obťažovací telefonát od PB. Bral som ohľad na ženskú na druhej strane (robila si len svoju robotu), tak som jej slušne vysvetlil, že klientom PB už nie som roky a že namám záujem o žiaden produkt.
PB ma onehdá vytáčala tou pomalosťou práve tých platieb, ich pozdržania...kolegovia mali už svoje love dávno na účte, len PB točila kade tade po svete.
Išiel som teda do starej totalitnej SLSP...fakt som spokojný a bez toho, aby som im nejak robil reklamu.
Nandrolon
02.02.16,07:40
V SLSP mám osobný účet od roku 1997. Obťažujú presne rovnako ako ostatné banky.
Oliwa
02.02.16,07:44
Misoft, Nandy... reagovala som na Kvakinu otázku - o bezpečnosti IB, nie o platbách kartou, ktorú používam bežne. BTW, keď Vás "trápi" ;) tá kabelka :), tak problém nebol v PK, ale v odcudzených dokladoch a v tom, že v nej bol mobil s čerstvou SMS z banky, ktorú som si nestihla vymazať... takže asi tak.
A ak "naškrabeš" v banke na prevodný príkaz číslo a dotyčná osoba ho zle prečíta /resp. nahodí do PC/, tak za ten prevod zodpovedá ona, lebo Ťa mala upozorniť, že je nečitateľné a mala Ti ho dať prepísať, alebo ho nemala prevziať a potvrdiť, že je to ok. O tom som hovorila...

BTW: "...hovoríš poštová banka je zlá? spolu s J a T a privatbankou sú to 3 banky, na ktoré sa v produktoch terminované vklady žiadna iná v SR nechytá."
Žeby to bolo týmto?
http://www.topky.sk/gl/122852/1042273/Obchod-roka--J-T-vstupila-do-Postovej-banky-za-120-milionov-eur-
Nandrolon
02.02.16,07:50
Oliwa, my sme nepísali o "platbe kartou" ale o "platbe kartou cez internet" :-)) kde netreba žiaden pin, ani heslo, ale "všetko v jednom", teda "jedinečné a kompletné číslo karty"
lujza.j
02.02.16,11:03
potešilo moje decko.....pochválilo môj šampon....:eek:...čo ona bojkotuje ...vlasy umýva chemickým bordelom z obchodu ráno..... večer ich má mastné......nepotešilo...."mama budeš mi ich umývať ty tak pekne ako v nedelu":eek::D....dnes totiž zistila...že vlasy mastné nemá.....
moje malé víťazstvo:)
Nandrolon
02.02.16,11:31
V poslednej dobe si musím umývať každý deň, už ma to štve, hlavne ak 15 min. potom nastupujem vonku do auta pri -10 bez čiapky :-) ako vždy
lujza.j
02.02.16,12:36
ved tak to chce kozm.firma:)
pmajap
02.02.16,12:40
Misoft, Oliwa.

.. Ak sa nabúra niekto do databáz aliexpresu, tak ty prídeš o tých pár stoviek a ja o nič /lebo tam nenakupujem, keďže neprijímajú paypal, asi vedia prečo, radšej si to vyhľadám na ebay, čo sú defacto rovnakí predajcovia.

Nakupujem u obidvoch cez paypal s kartou určenou len na to, len s minimom € a môžu sa búrať. Ale IB nepoužívam, ak ti niekto dokáže vojsť do mailov....;)
a ešte, ak platíš poštovou poukážkou na účet MUSÍŠ uviesť aj adresu priímateľa, platím tak internet a všelijaké drobné platby cez poštu je to jednoduchšie, tá je doma a banka v meste.
Kvaka
02.02.16,13:51
Majka, ja už roky rokúce iba IB, to znamená, že doma na zadku sedím a z počítača smer banka idem uhrádzať platby. Trvalé príkazy aj inkasá sú u mojej banky spoplatňované, tak zadám sama doma, každý mesiac všetko okrem jednej, tam som súhlasila s inkasom. Maily s tým nič nemajú, nikdy by som nekomunikovala s bankou mailom, ani banka nechcela so mnou nikdy mailom komunikovať. Mne pri zadaní príkazu banka podľa potreby posiela sms, tá má platnosť kratučkú, akurát stihnem opísať kód, autorizovať platbu a o chvíľu už sms je neplatná. Kartou cez internet neplatím, nepotrebujem, nechcem vedieť. Každý máme to svoje overené, čomu dôverujeme. Len som sa včera pýtala, v čom je nebezpečný IB, lebo tu padla poznámka, že IB nikdy nie je bez rizika... :) Čísla účtov na príkazy kopírujem priamo z predchádzajúcej transakcie, iba VS, prípadne sumy mením, ak treba.
misoft
02.02.16,14:47
mimotemy
Dobre som sa zasmial:
http://www.zive.sk/clanok/112007/zakaznik-vytvoril-vlastneho-bota-operatorovi-posiela-staznosti-na-pomaly-internet
Keby u nás takto nespokojný zákazník začal sa sťažovať, tak mnoho poskytovateľov internetu na Slovensku by mali na Twitteri, Ksichtoknihe a podobným plno statusov s takýmito "upozorneniami"....
kopretinka
02.02.16,14:54
Nandrolon
02.02.16,16:24
Misoft, Oliwa.

.. Ak sa nabúra niekto do databáz aliexpresu, tak ty prídeš o tých pár stoviek a ja o nič /lebo tam nenakupujem, keďže neprijímajú paypal, asi vedia prečo, radšej si to vyhľadám na ebay, čo sú defacto rovnakí predajcovia.

Nakupujem u obidvoch cez paypal s kartou určenou len na to, len s minimom € a môžu sa búrať. Ale IB nepoužívam, ak ti niekto dokáže vojsť do mailov....;)
a ešte, ak platíš poštovou poukážkou na účet MUSÍŠ uviesť aj adresu priímateľa, platím tak internet a všelijaké drobné platby cez poštu je to jednoduchšie, tá je doma a banka v meste.
Pmajap:
Cosi mi u Teba nesedi. Aliexpres uz podporuje paypal? Niektore banky sice posielaju na mail vypis, ale nikdy vzivote sa ti na mail nemozu dostat pristupove udaje a este byvaju aj sifrovane, kde schvalujes sifrovaci kluc.
Ak by niekto odchytil aj packetove data, ani k vypisu sa nedostane.
A napriklad spominana SLSP nedokaze poslat mail. Oni ti spravy posielaju do posty v internetbankingu.
Zajtra sa mrknem na ten aliexpres, lebo sa mi to nezda.
pmajap
02.02.16,16:46
Nandrolon cez internet nerobím bankové prevody majmä preto, že svoj počítač nepovažujem za bezpečný, doma so susedmi, vonku napichnutá na cudzí internet. Neviem, možno sa mýlim, ale radšej sa prejdem;)
misoft
02.02.16,16:57
Nandrolon cez internet nerobím bankové prevody majmä preto, že svoj počítač nepovažujem za bezpečný, doma so susedmi, vonku napichnutá na cudzí internet. Neviem, možno sa mýlim, ale radšej sa prejdem;)
Hmmmm.... trochu divné "myslenie" - ak je to môj počítač, tak len ja na neho leziem, sused nemá čo v ňom hľadať. Pokiaľ je to moja sieť a zabezpečená, sused v nej si ani neškrtne. Doma je doma - ak máš patričnú ochranu a zabezpečenie - je to bezpečné. Vonku ani ja by som na IB nešiel....
Žabinka
02.02.16,17:08
Majka, ja už roky rokúce iba IB, to znamená, že doma na zadku sedím a z počítača smer banka idem uhrádzať platby. Trvalé príkazy aj inkasá sú u mojej banky spoplatňované, tak zadám sama doma, každý mesiac všetko okrem jednej, tam som súhlasila s inkasom. Maily s tým nič nemajú, nikdy by som nekomunikovala s bankou mailom, ani banka nechcela so mnou nikdy mailom komunikovať. Mne pri zadaní príkazu banka podľa potreby posiela sms, tá má platnosť kratučkú, akurát stihnem opísať kód, autorizovať platbu a o chvíľu už sms je neplatná. Kartou cez internet neplatím, nepotrebujem, nechcem vedieť. Každý máme to svoje overené, čomu dôverujeme. Len som sa včera pýtala, v čom je nebezpečný IB, lebo tu padla poznámka, že IB nikdy nie je bez rizika... :) Čísla účtov na príkazy kopírujem priamo z predchádzajúcej transakcie, iba VS, prípadne sumy mením, ak treba.
Tiež rovnako fungujem.. Ale už si dávam bohovský pozor akú stránku otváram.. Lebo jediný raz sa mi stalo, že som otvorila stránku banky, a nevšinla som si že nebola označená zabezpečením.. To bolo tým že som automaticky klikala a nepozerala som na riadok kde je napísaná internetová adresa, že tam nie je zámka.. Klikla som na IB, začala som zadávať údaje na prihlásenie, ale potom som si všimla že je tam niečo čudné, tak som to zrušila.. A za pár minút som mala telefonát z banky, že zaregistrovali pokus o cudzie vniknutie na účet, a mám si zmeniť údaje.. Tak na to pozor.. Ale neviem ako tí dotyční prišli na to, že sa nabúrajú na môj účet, že to je ten správny.. Možno mi naň chceli prihodiť..:D
pmajap
02.02.16,17:17
Nandrolon cez internet nerobím bankové prevody majmä preto, že svoj počítač nepovažujem za bezpečný, doma so susedmi, vonku napichnutá na cudzí internet. Neviem, možno sa mýlim, ale radšej sa prejdem;)
Hmmmm.... trochu divné "myslenie" - ak je to môj počítač, tak len ja na neho leziem, sused nemá čo v ňom hľadať. Pokiaľ je to moja sieť a zabezpečená, sused v nej si ani neškrtne. Doma je doma - ak máš patričnú ochranu a zabezpečenie - je to bezpečné. Vonku ani ja by som na IB nešiel....
susedko mi stráži dom a chová psíka, tak dohoda:D
misoft
02.02.16,17:21
susedko mi stráži dom a chová psíka, tak dohoda:D
Ale hádam nechodí u teba na internet.... alebo si mu dala i prístupové údaje k svojej sieti a k IB?
:eek:
pmajap
02.02.16,17:34
k sieti
misoft
02.02.16,17:35
Nas*ralo vyjadrovanie MZ:
Čislák:
Všetko funguje tak, ako má....nič sa nedeje... všetko je zabezpečené.....
Debil.......
Rušia sa operácie, dokonca i u tých, ktorí už majú predoperačné vyšetrenia za sebou. Ak sú plánované, rozhoduje "komisia", či sa bude, alebo nebude operovať.
Armáda poskytla 39 sestier.... ale odišlo cez 500!

Ale veď ak minister ochorie - veď sa o neho prednostne postarajú, i keby i tie zvyšné sestry mali od pacientov odvolať.
Žabinka
02.02.16,17:39
Nas*ralo vyjadrovanie MZ:
Čislák:
Všetko funguje tak, ako má....nič sa nedeje... všetko je zabezpečené.....
Debil.......
Rušia sa operácie, dokonca i u tých, ktorí už majú predoperačné vyšetrenia za sebou. Ak sú plánované, rozhoduje "komisia", či sa bude, alebo nebude operovať.
Armáda poskytla 39 sestier.... ale odišlo cez 500!

Ale veď ak minister ochorie - veď sa o neho prednostne postarajú, i keby i tie zvyšné sestry mali od pacientov odvolať.
včera ma muž chcel odpratať na východ.. vraj sa mám ísť prihlásiť do nemocnice do prešova.. ktovie čo má za ľubom..:rolleyes::D
Nandrolon
02.02.16,17:42
Pmajap
Zase mi tu nieco nesedi a hlava mi to neberie, takze.
Vyssie si pisala, ze nakupujes cez paypal aj na ebay, aj v aliexprese /co sa este pred pol rokom nedalo, ale mozno to uz zmenili/, a v dalsom prispevku mi napiaes ze doma na IB nechodis, lebo to neni bezpecne...
Takze cez aky pristroj platis paypalom a kde, ked nie doma?
misoft
02.02.16,17:43
včera ma muž chcel odpratať na východ.. vraj sa mám ísť prihlásiť do nemocnice do prešova.. ktovie čo má za ľubom..:rolleyes::D
Žeby toho Ľuba? :D:D:D
misoft
02.02.16,17:45
Kurnik šopa - jeden sa pýta, že mu nejde Skype a vyhadzuje chybu. Odpovedám mu na otázku. Všimnem si, že položil ihneď druhú takú istú. Tak som ho upozornil na dupľovanie a on sa pýta, či mu nepomôžem - pritom odpoveď mal v tej prvej.
Buď je slepý, alebo má ho-si-pa....

Doplnenie: radšej zmenil znenie otázky... ale obsah je rovnaký....
Sorry, opravujem: zasiahol moderátor, aby to do poriadku dal.....
pmajap
02.02.16,17:45
Pmajap
Zase mi tu nieco nesedi a hlava mi to neberie, takze.
Vyssie si pisala, ze nakupujes cez paypal aj na ebay, aj v aliexprese /co sa este pred pol rokom nedalo, ale mozno to uz zmenili/, a v dalsom prispevku mi napiaes ze doma na IB nechodis, lebo to neni bezpecne...
Takze cez aky pristroj platis paypalom a kde, ked nie doma?
už som ťa domotala načisto, len paypal a fertik a to s tou skoro prázdnou kartou:Dprepáč
Žabinka
02.02.16,17:46
včera ma muž chcel odpratať na východ.. vraj sa mám ísť prihlásiť do nemocnice do prešova.. ktovie čo má za ľubom..:rolleyes::D
Žeby toho Ľuba? :D:D:D
žeby?? :eek: nepostrehla som také sklony..:D tak hádam nie..
misoft
02.02.16,17:50
žeby?? :eek: nepostrehla som také sklony..:D tak hádam nie..
Hehehehehe.....nekrič HOP, kým ti nepreskočí :D:D:D
Nandrolon
02.02.16,17:54
Pmajap - sused by sa ti aj tak do nicoho nedostal. Ak by to vedel, nepotreboval by od teba heslo na wifi a ani by si nezistila, ze je pripojeny.
pmajap
02.02.16,18:06
Nandrolon
02.02.16,18:38
Nedalo mi, pozeral som ten aliexpres.
Je tam X sposobov platieb, ale paypal tam nie je.
Len pre upresnenie.
buchač
02.02.16,20:35
Nedalo mi, pozeral som ten aliexpres.
Je tam X sposobov platieb, ale paypal tam nie je.
Len pre upresnenie.

Máš tam iné zabezpečenia,ručenia...porovnateľné s pajpajom..

http://activities.aliexpress.com/adcms/www-aliexpress-com/buyerprotection/index.php?spm=2114.10010108.1000001.3.65iHfx
Nandrolon
03.02.16,04:23
Buchač, ja chápem, aj som ich tam videl. Potom ale tie brány strácajú zmysel.
Zmysel brány je pre mňa taký, aby moje prístupové údaje mala 1 spoločnosť a nie X spoločností.
To už môžem rovno platiť číslom karty u každého obchodu...
buchač
03.02.16,06:45
Buchač, ja chápem, aj som ich tam videl. Potom ale tie brány strácajú zmysel.
Zmysel brány je pre mňa taký, aby moje prístupové údaje mala 1 spoločnosť a nie X spoločností.
To už môžem rovno platiť číslom karty u každého obchodu...

Môj Ty oný....:rolleyes:
Ty si až tak naivný alebo až tak oné...??? :eek:
Ja, Ty, On, Ona...X, Y, Z...ani nevieme, že kde, kto, čo a ako ... ? :cool:
Povedané inak. Ak je jeden pre niekoho zaujímavý, tak sa dá dosť veľa urobiť...samozrejme, že s potrebnými vedomosťami a aj zariadením.
Lenže my sme dosť nezaujímavý...;)
Nandrolon
03.02.16,06:52
... nie som naivný... len trošku vidím do danej problematiky. V minulosti, keď som ešte programoval v databázových jazykoch ako dBase III+, FoxPro, neskôr VisualFox, tak som sa dosť infiltráciami zaoberal, zbieral ich, menil ich, takže môžem ti len povedať, že moje súkromné zabezpečenie je takmer až na profi úrovni, a nemienim ho meniť.
Ak mám už osobitnú kartu ako ty, kde si ráno pošlem 2 eurá aby som si poobede mohol za tie 2 eurá kúpiť nejaký šunt na ebay, tak si myslím že je prakticky jedno ako to platím.
Mať 10 brán na karte, to radšej platím číslom tejto "samostatnej karty".
:-)
buchač
03.02.16,07:59
Lada XRAY ide do predaja, známe sú stupne výbavy aj ceny
Odporúčaná maloobchodná cena štartuje na sume 589-tisíc rubľov (cca 7 100 eur).
http://auto.sme.sk/c/8130291/lada-xray-ide-do-predaja-zname-su-stupne-vybavy-aj-ceny.html#ixzz3z5ploHzO

Som zvedavý, či a kedy dôjde aj na náš trh.
Som zvedavý, ako sa potom ukáže cena...
Nie je to nejaký japonec, nemec, američan...a podobne....ALE cena versus výbava v konečnom dôsledku vcelku zaujímavá. Uvidíme recenziu..

Veď aj na Dustera boli všeliaké srandičky a nedôvera. No donedávna na toto auto sa dosť dlho čakalo...podotýkam, že v základnej výbave. Teraz je už Duster v pohode, vychytali muchy, veď toto sa dotkne každej novinky.

Ale mňa by vcelku aj potešilo toto autíčko, ak by som mal od neho kľúče. ;) Na chalupu jak stvorené...
pmajap
03.02.16,08:00
Jáj nemáte pokoja už zrána:D nasáčkujem si veci do košíka, to čo potrebujem buď to je na ebay, aliex a sčítam a nasáčkujem na kartu ňoňoše. Nandrolon sú to drobnosti, máš pravdu, ale napríklad posledný nákup cez ebay semiačka Diospiros virgiliana, vyskúšané inými pestovateľmi a kvalitné, tak isto z Číny, pozri si to, sú veci ktoré inde nekúpiš, cez nich napr. záhradnícke nože z japonskej ocele, máš tam pri výrobku aj kontakt na priameho predajcu a výrobcu, len sa musíš pozabávať. A poviem ti, prečo by som mala kupovať v tesku papuče vyrobené v číne za 20€, keď tie isté sú cez aliex za 10:D
Nandrolon
03.02.16,08:08
Lada XRAY ide do predaja, známe sú stupne výbavy aj ceny
Odporúčaná maloobchodná cena štartuje na sume 589-tisíc rubľov (cca 7 100 eur).
http://auto.sme.sk/c/8130291/lada-xray-ide-do-predaja-zname-su-stupne-vybavy-aj-ceny.html#ixzz3z5ploHzO

Som zvedavý, či a kedy dôjde aj na náš trh.
Som zvedavý, ako sa potom ukáže cena...
Nie je to nejaký japonec, nemec, američan...a podobne....ALE cena versus výbava v konečnom dôsledku vcelku zaujímavá. Uvidíme recenziu..

Veď aj na Dustera boli všeliaké srandičky a nedôvera. No donedávna na toto auto sa dosť dlho čakalo...podotýkam, že v základnej výbave. Teraz je už Duster v pohode, vychytali muchy, veď toto sa dotkne každej novinky.

Ale mňa by vcelku aj potešilo toto autíčko, ak by som mal od neho kľúče. ;) Na chalupu jak stvorené...

Vypadá slušne, ak by bola cena rovnaká ako DUSTER, ten by kvôli svojmu vzhľadu možno aj vcelku odbytovo klesol.

Cena bude ale u nás ako vo všetkom, počnúc od elektroniky až po potraviny, zase predražená.


Pmajap - veď ja ti to neberiem, písal som to skôr ironicky že "šunty" lebo sám nakupujem na ebay, dealextreme, banggood a podobne.

Išlo mi len o to, že som si fakt myslel že ten aliexpres už podporuje paypal. Kedysi som mal jedno nové púzdro na mobil v košíku a pri platbe som zistil že nepodporuje, hľadal som na ebay a tam vôbec nebolo. Až po mesiaci mi kolega písal, že aké vymakané púzdro si objednal z ebaya. Pozerám a to bolo ono, tak som ešte v tú noc objednal taktiež.

Takže sme si to vysvetlili že si sa pomýlila s tým paypalom a koniec. Nič viac v tom nie je.
lujza.j
03.02.16,08:49
Lada XRAY ide do predaja, známe sú stupne výbavy aj ceny
Odporúčaná maloobchodná cena štartuje na sume 589-tisíc rubľov (cca 7 100 eur).
http://auto.sme.sk/c/8130291/lada-xray-ide-do-predaja-zname-su-stupne-vybavy-aj-ceny.html#ixzz3z5ploHzO

Som zvedavý, či a kedy dôjde aj na náš trh.
Som zvedavý, ako sa potom ukáže cena...
Nie je to nejaký japonec, nemec, američan...a podobne....ALE cena versus výbava v konečnom dôsledku vcelku zaujímavá. Uvidíme recenziu..

Veď aj na Dustera boli všeliaké srandičky a nedôvera. No donedávna na toto auto sa dosť dlho čakalo...podotýkam, že v základnej výbave. Teraz je už Duster v pohode, vychytali muchy, veď toto sa dotkne každej novinky.

Ale mňa by vcelku aj potešilo toto autíčko, ak by som mal od neho kľúče. ;) Na chalupu jak stvorené...
http://byznys.ihned.cz/c1-62424190-nejvetsi-ruskou-automobilku-kterou-proslavila-znacka-lada-ovladl-renault-s-nissanem

kto povedááal .....:D
buchač
03.02.16,08:56
http://byznys.ihned.cz/c1-62424190-nejvetsi-ruskou-automobilku-kterou-proslavila-znacka-lada-ovladl-renault-s-nissanem

kto povedááal .....:D

Ty !!!! Ty prvá !...furt tu len spievaš o japoncoch ako takých.
Máš jedno, kto povedal...nie každý ide do detailov v určitých súvislostiach. Nie každý sa o to proste zaujíma...ON vidí len značku na maske a okamžite buď zdvihne alebo zadupe do zeme....a pri tom ide v podstate o to isté.
Nandrolon
03.02.16,09:06
Je to niečo ako lidl a kaufland, majetkovo prepojené, ale navzájom si konkurujú do krvi.
Lidl mal v Jaroměři v januári 20% zľavu na všetko, vrátane akciového tovaru, ako konkurenčný boj proti novootvorenému kauflandu.
Pritom:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kaufland
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidl
;)
misoft
03.02.16,09:11
Nóóóó.... "bijú" sa do krvi.... ale len pred zákazníkmi.... vše pro zisk.... výsledkom je, že občan uteká z L do K a naopak, ale výsledkom je L+K (nie Laurin&Klement!!!) spoločný zisk.
buchač
03.02.16,09:11
Je to niečo ako lidl a kaufland, majetkovo prepojené, ale navzájom si konkurujú do krvi.
Lidl mal v Jaroměři v januári 20% zľavu na všetko, vrátane akciového tovaru, ako konkurenčný boj proti novootvorenému kauflandu.
Pritom:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kaufland
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidl;)
Do krvi si idú len na verejnosti...divadielko pred zákazníkom...o to sa Ty neboj, že si obe prídu na svoje.
Ale konkurencia je odstavená na vedľajšiu koľaj...a o to tu ide.

Chceš viac informácií ??? ;)
Nandrolon
03.02.16,09:13
nemáš tak celkom pravdu, lebo manažérovi a vedúcemu je fuk, komu to patrí, keď má plat a prémie závislé od tržieb.
Nandrolon
03.02.16,09:14
buchač, netreba, mám ich...
misoft
03.02.16,09:15
nemáš tak celkom pravdu, lebo manažérovi a vedúcemu je fuk, komu to patrí, keď má plat a prémie závislé od tržieb.
No a práve preto tie "zľavy" medzi nimi pendlujú ob týždeň. Koza celá i vlk nažratý.....
lujza.j
03.02.16,09:15
buchi nepochopil si..neva....:)...nešlo vóbec o japonca....
Nandrolon
03.02.16,09:16
misoft, ešte raz píšem. manažér lidlu nemá žiadny vplyv na kaufland a opačne.
ten sa vždy stará iba o svoj gágor a teda maximalizuje produktivitu svojej prevádzky všetkými dostupnými nástrojmi...
buchač
03.02.16,09:17
buchi nepochopil si..neva....:)...nešlo vóbec o japonca....
Ja hej, len Ty si nečítala poriadne...
Ten japonec bol len poddžub...ten zvyšok je ale podstatný.
buchač
03.02.16,09:19
misoft, ešte raz píšem. manažér lidlu nemá žiadny vplyv na kaufland a opačne.
Vidím, že vidíš do problematiky...asi ako ja do účtovníctva...;) :D :D :D
Nandrolon
03.02.16,09:22
to, čo dostane zhora, v tých medziach sa pohybuje. on sám je ale iba bábka, ktorá ma svoj piesok ohraničený stenami marketu.
ps: začínaš sa mi tu na niekoho podobať. on tiež vie všetko iba sám na zemeguli :-)))))))))))))))))
lujza.j
03.02.16,09:25
buchi nepochopil si..neva....:)...nešlo vóbec o japonca....
Ja hej, len Ty si nečítala poriadne...
Ten japonec bol len poddžub...ten zvyšok je ale podstatný.
čiže si vedel...že ich niekto kúpil?
buchač
03.02.16,09:29
to, čo dostane zhora, v tých medziach sa pohybuje. on sám je ale iba bábka, ktorá ma svoj piesok ohraničený stenami marketu.
ps: začínaš sa mi tu na niekoho podobať. on tiež vie všetko iba sám na zemeguli :-)))))))))))))))))
Dlab na mňa...
Reagoval som na príspevok, ktorý nebol upravený...takže tá moja reakcia vyznela úplne inak.

P.S.:
Nezabúdaj ale na jedno.
Nezvyknem nechávať určité veci bez povšimnutia, teda bez reakcie.
misoft
03.02.16,09:29
misoft, ešte raz píšem. manažér lidlu nemá žiadny vplyv na kaufland a opačne.
ten sa vždy stará iba o svoj gágor a teda maximalizuje produktivitu svojej prevádzky všetkými dostupnými nástrojmi...
No asi ty si nepochopil..... spoločnosti je fuk, čo si myslí manažér. Ten plní len to, čo nakážu. Im ide o zisk. Takže ak má L zľavy, osýpa to, potom prídu do K zľavy a opäť to odsýpa...
Že u druhého článku sú straty? Tie sú stále menšia, ako keby boli na rovnakej cenovej úrovni. Vtedy by ľudia sa držali svojho, ale keď sú zľavy, kúpia i to čo nechcú. A behajú medzi L a K - a poslušne.....
buchač
03.02.16,09:34
buchi nepochopil si..neva....:)...nešlo vóbec o japonca....
Ja hej, len Ty si nečítala poriadne...
Ten japonec bol len poddžub...ten zvyšok je ale podstatný.
čiže si vedel...že ich niekto kúpil?
Samo, že nie...nesledujem takéto infošky...na to mám mladého..

Ale ja som raz taký...pozerám na auto ako približovadlo. Na značke až tak veľmi nezáleží, skôr na jeho využití pre moje účely. Tiež pozerám aj na cenu, nakoľko mám aj iné výdavky a povinnosti.
Ale minule som 1/2 vravel, že by som si ešte nejaké SUVéčko prijal...že na staré kolená.
;) :D
Nandrolon
03.02.16,09:37
To sa ale nevylučuje s tým, čo píšem, že každý manažér každého obchodu kope iba sám za seba, samozrejme ich niekto koordinuje zhora, určite aj cenotvorbu, ale v rámci možností /neviem či majú plávajúce ceny, zľavy a podobne/ si môžu ako tak konkurovať.
I keď je to trochu na oblbnutie verejnosti, lebo ešte sa snažia zlikvidovať dve penny, jedno tesco a coop, ale nechcem tu písať litánie. Podstata bola taká, že je jedno komu bude tá lada patriť..
No a samozrejme tie predajne sa budú do určitej miery vždy kanibalizovať nazvájom, ale aj tak majú z toho profit... ak by nemali, buď by jednu dotovali kvôli konkurencii alebo by ju zrušili.
Nandrolon
03.02.16,09:39
Buchač, svoje príspevky iba niekedy doplním, o určitú poznámočku, nikdy nemením ich význam, na to sú tu iní borci!
lujza.j
03.02.16,09:41
buchi móžeš pýtať aj mňa:---:D...ja raz toho netvora kúpim a budú tu horieť cesty:D
Nandrolon
03.02.16,10:35
buchi móžeš pýtať aj mňa:---:D...ja raz toho netvora kúpim a budú tu horieť cesty:D
Len aby to nebol motor, keď pôjdeš na jednotke http://auto.sme.sk/c/5266621/presla-220-km-na-prvom-rychlostnom-stupni.html
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
lujza.j
03.02.16,10:50
nesklamal si vždy si rád "kopneš"...
Nandrolon
03.02.16,11:03
To je iba sranda, napadlo ma to ako prvé po prečítaní tvojho príspevku.
Ak sa ťa to ale dotklo, môžem zmazať :-))
kukučka
03.02.16,11:30
som ticho
lujza.j
03.02.16,11:49
mňa nie...ja som len konštatovala....za 25 rokov s chlapmi som JÓ zvyknutá....
jar88
03.02.16,13:17
To sa ale nevylučuje s tým, čo píšem, že každý manažér každého obchodu kope iba sám za seba, samozrejme ich niekto koordinuje zhora, určite aj cenotvorbu, ale v rámci možností /neviem či majú plávajúce ceny, zľavy a podobne/ si môžu ako tak konkurovať.
I keď je to trochu na oblbnutie verejnosti, lebo ešte sa snažia zlikvidovať dve penny, jedno tesco a coop, ale nechcem tu písať litánie. Podstata bola taká, že je jedno komu bude tá lada patriť..
No a samozrejme tie predajne sa budú do určitej miery vždy kanibalizovať nazvájom, ale aj tak majú z toho profit... ak by nemali, buď by jednu dotovali kvôli konkurencii alebo by ju zrušili.

Len tie litánie pekne dopíš, lebo takto si dóósť mimo zámerov a súvislostí cenových akcií.:)
Dôvod prečo si mimo? Obchod nieje o ideológii, ale o schopnosti za daných podmienok na trhu, prosperovať a prípadne rásť.:cool:
alaya1
03.02.16,13:43
http://byznys.ihned.cz/c1-62424190-nejvetsi-ruskou-automobilku-kterou-proslavila-znacka-lada-ovladl-renault-s-nissanem

kto povedááal .....:D

Ty !!!! Ty prvá !...furt tu len spievaš o japoncoch ako takých.
Máš jedno, kto povedal...nie každý ide do detailov v určitých súvislostiach. Nie každý sa o to proste zaujíma...ON vidí len značku na maske a okamžite buď zdvihne alebo zadupe do zeme....a pri tom ide v podstate o to isté.

Aj ja o nich spievam, lebo ak by to nebol japonec, taky aky je, moj muz by uz tu daaavno nebol V tom je asi ich priorita.


Ine, roky nemame ani nebudeme mat.
buchač
03.02.16,13:56
http://byznys.ihned.cz/c1-62424190-nejvetsi-ruskou-automobilku-kterou-proslavila-znacka-lada-ovladl-renault-s-nissanem

kto povedááal .....:D

Ty !!!! Ty prvá !...furt tu len spievaš o japoncoch ako takých.
Máš jedno, kto povedal...nie každý ide do detailov v určitých súvislostiach. Nie každý sa o to proste zaujíma...ON vidí len značku na maske a okamžite buď zdvihne alebo zadupe do zeme....a pri tom ide v podstate o to isté.

Aj ja o nich spievam, lebo ak by to nebol japonec, taky aky je, moj muz by uz tu daaavno nebol V tom je asi ich priorita.

Ine, roky nemame ani nebudeme mat.

No schválne...nože daj ten obrnený voz. Značku, typ a ročník.
alaya1
03.02.16,14:02
http://byznys.ihned.cz/c1-62424190-nejvetsi-ruskou-automobilku-kterou-proslavila-znacka-lada-ovladl-renault-s-nissanem

kto povedááal .....:D

Ty !!!! Ty prvá !...furt tu len spievaš o japoncoch ako takých.
Máš jedno, kto povedal...nie každý ide do detailov v určitých súvislostiach. Nie každý sa o to proste zaujíma...ON vidí len značku na maske a okamžite buď zdvihne alebo zadupe do zeme....a pri tom ide v podstate o to isté.

Aj ja o nich spievam, lebo ak by to nebol japonec, taky aky je, moj muz by uz tu daaavno nebol V tom je asi ich priorita.

Ine, roky nemame ani nebudeme mat.

No schválne...nože daj ten obrnený voz. Značku, typ a ročník.

Preco by to mal byt obrneny voz. Japonske auta su bezpecne a to je prvorade. Znacka aj typ je pre nas vyhovujuci.
alaya1
03.02.16,14:04
a opat sa niekto realizuje, ale aspon v temach, kde sa niekto pyta na konkretnu odbornu vec a odpoved je osozna by nemusel, moze to pytajuceho zmiast!.
buchač
03.02.16,14:10
No schválne...nože daj ten obrnený voz. Značku, typ a ročník.

Preco by to mal byt obrneny voz. Japonske auta su bezpecne a to je prvorade. Znacka aj typ je pre nas vyhovujuci.

Na jasnú otázku nejasná odpoveď. Sa hanbíš dať to, na čo som sa Ťa pýtal ?

Že je pre Teba/vás vyhovujúca, to neznamená, že to isté platí aj pre druhých.
Možno bezpečné, ale ako je to aj so spoľahlivosťou ?...atď.

Tú haváriu ani len neriešim...to je zhoda okolností.
lujza.j
03.02.16,14:34
každý nech si kúpi také auto aké chce-na aké má-kolko chce vyhodiť za....nove-jazdené...každý má dôvod pre čo to alebo ono.....
len škoda,že už nie nič ako kedysi.....autá zbastardené......motory si fabriky čenčujú jedna radosť....
alaya1
03.02.16,14:41
No schválne...nože daj ten obrnený voz. Značku, typ a ročník.

Preco by to mal byt obrneny voz. Japonske auta su bezpecne a to je prvorade. Znacka aj typ je pre nas vyhovujuci.

Na jasnú otázku nejasná odpoveď. Sa hanbíš dať to, na čo som sa Ťa pýtal ?

Že je pre Teba/vás vyhovujúca, to neznamená, že to isté platí aj pre druhých.
Možno bezpečné, ale ako je to aj so spoľahlivosťou ?...atď.

Tú haváriu ani len neriešim...to je zhoda okolností.

Co sa zlostis? ved som len napisala, ze aj ja vychvalujem japonske auta. :) netreba tolko okolo toho lamerntovat :)
P.S. 5 rokov bez najmensej poruchy.
alaya1
03.02.16,15:04
buchač
03.02.16,15:04
No schválne...nože daj ten obrnený voz. Značku, typ a ročník.

Preco by to mal byt obrneny voz. Japonske auta su bezpecne a to je prvorade. Znacka aj typ je pre nas vyhovujuci.

Na jasnú otázku nejasná odpoveď. Sa hanbíš dať to, na čo som sa Ťa pýtal ?

Že je pre Teba/vás vyhovujúca, to neznamená, že to isté platí aj pre druhých.
Možno bezpečné, ale ako je to aj so spoľahlivosťou ?...atď.

Tú haváriu ani len neriešim...to je zhoda okolností.

Co sa zlostis? ved som len napisala, ze aj ja vychvalujem japonske auta. :) netreba tolko okolo toho lamerntovat :)
P.S. 5 rokov bez najmensej poruchy.
Ja sa ale nemám prečo zlostiť...mne je úplne jedno, v čom si zadnú časť tela nosíš/te.

Ja nevychvaľujem žiadne auto...a nemal by nik.
Neexistuje na svete totiž také, ktoré by splňalo všetky požiadavky každého majiteľa...to sa proste nedá.

Mňa ale v podstate hnevá, ak niekto vychvaľuje iba tie japonské autá.
Nie preto ma to onačí, že ja ho nemám...skôr ide o tú zaťaženosť na japoncov a fertig.
Pritom ale nejde v konečnom dôsledku o japonca, ale o nejaký hybrid, ktorý sa v Japonsku len skladá do finálnej podoby. Obdoba našich automobiliek, no značky a majitelia (o ziskoch ani nevravím) sú niekde inde.

Donedávna nebolo lepšieho auta ako značka "Das ist auto"...a kde je ten wagen nad wageny dnes ? Žeby niekde v prdely ?
Môj zať bol tiež WV pozitív...prešlo ho to, keď prešiel ku korejskému Huyndaiu.

Každé auto (na 99,99 %) je bez poruchy tých prvých 5 rokov. Potom sa začína objavovať to alebo ono...
alaya1
03.02.16,15:08
Zial, poruchy po 5 rokoch neviem posudit, nakolko auto menime po 5 rokoch. Mame vztah k nim, tak ich vychvalujem :). Mozem nie? :)
buchač
03.02.16,15:12
Zial, poruchy po 5 rokoch neviem posudit, nakolko auto menime po 5 rokoch. Mame vztah k nim, tak ich vychvalujem :). Mozem nie? :)

Debata potom o dvoch veciach ...
Prvá o sexe a druhá o zbraniach...mám vzťah k nim, tak ich vychvaľujem. ;) Občas niečo obmením. :cool: Môžem nie ? :rolleyes:
alaya1
03.02.16,15:18
samo....vychvaluj :)
lujza.j
03.02.16,15:19
ak nemá s hjundajom problémy tak nech oslavuje.......
misoft
03.02.16,18:09
Debili policajti (Lui - sorry - ty si už dôchodkyňa) - pokutujú v ODBOČOVACOM pruhu vodiča a nákladiak ich nabral. Ale nie oni urobili "chybu" - i keď kamera ukázala niečo iné. To nemohli pekne si počkať, až bude vhodné miesto na pokutovanie, ale rovno riešia tam, kde ohrozujú nielen seba, ale i iných?
Čo na to police direktor? Čo na to veľký KAli? Ako vždy - vina padne na iných, len policajti budú svätí....
lujza.j
03.02.16,18:31
duški...keby tam stálo iné auto na smerovkách aj to by bolo het...kukni video ešte raz....auto ktoré chcelo ísť do toho pruhu....bolo narvané v riti autu pred...čiže nevidel nič....

nezastávam sa...mám stále v pamäti ako vyberať miesto na zastavovanie vozidiel....asi ich to učia dajako inak...
misoft
03.02.16,18:42
duški...keby tam stálo iné auto na smerovkách aj to by bolo het...kukni video ešte raz....auto ktoré chcelo ísť do toho pruhu....bolo narvané v riti autu pred...čiže nevidel nič....

nezastávam sa...mám stále v pamäti ako vyberať miesto na zastavovanie vozidiel....asi ich to učia dajako inak...
S tým nákladiakom - tiež pravda, nalepený, ale policajti v odbočovacom pruhu len tak, hala bala zastavia a pokutujú - a pritom sami majú dbať o to, aby zachovávali bezpečnosť - a toto oni NEUROBILI. A pokiaľ si všimneš - cesta sa mierne zatáča doľava - takže i v tomto je obmedzený rozhľad vpravo.
lujza.j
03.02.16,20:30
neviem...čo také vážne spáchal...ked ho museli tam?!dnes nemajú problém zastavovať tak nelogicky........
poznám to tam.....
willma
03.02.16,20:43
misoft
03.02.16,21:21
neviem...čo také vážne spáchal...ked ho museli tam?!dnes nemajú problém zastavovať tak nelogicky........
poznám to tam.....
Vraj sa ešte pred mostom otáčal tam, kde nemal. A iniciatívni ho chceli za každú cenu skasírovať. Mohli, ale nie na frekventovanom a vyťaženom moste. Stačilo, aby ho nasledovali a pri najbližšej voľnej ploche zapli majáky a STOP a bolo by to v cajku....
lujza.j
04.02.16,07:41
Decko mi hlasi,ze dochtor jej operoval nozicku.....hmm....siamske oddelil....sklo mojemu decku v nohe nechal....boze kolko patalie s tym bolo....:(
Tweety
04.02.16,10:09
BXLmiami
04.02.16,10:31
Včera som sa bavila na Markíze-hrubice v texte že až oči klali,nejako množné číslo i a y im veľmi nič nehovorí už dlhšiu dobu,asi menili zodpovednú osobu :-)
lujza.j
04.02.16,10:35
jak to rozbalili:D:D
u nás už žiadna zdvorilosť....ako tam - "pozdrav"....mladý voči starým....a kde som bola teraz....konec....ja vycvičená ešte z doby ked som bola v kroji....došla "funkcia"..zahlásiť aj s hodnosťou....tu nič..robila som to zo zvyku a bola som na :D....alebo predstaviť sa v telefone...nič jak telce.....a bude len a len horšie...:(
misoft
04.02.16,15:24
Lui.... šak staré "klasické"...... zišla z očí, zišla z mysle.... 2 dni po odchode už ani nebudú vedieť, že si tam aj niekedy robila.....
lujza.j
04.02.16,15:32
duški to som myslela počas....
...totok mi nevadí..ale áno máš pravdu......ja skôr s ludmi s ktorými som robila "na ulici"....fungujem....aj ked sú kade-tade....to bolo také iné...
alaya1
04.02.16,20:25
Rozosmialo- storry s hodinkami vyvrcholila dnesnou smskou, ze reklamacia bola vybavena. Posledny mozny den reklamacnej doby.Volam tam, ako bola vybavena, tak, ze nebola uznana. baterka vraj nie je narokovatelna na reklamaciu. Podotykam, ze hodinky som kupila koncom novembra, nikto ich nenosil a na Vianoce som radovala, medzi sviatkami som sa dozvedela, ze nefunguju. :). Tak len sa naozaj zasmiat. A Poucenie ? kupim nabuduce hodinky u Cinana, po mesiaci mi nebude luto, ked ich vyhodim :)
lujza.j
04.02.16,20:36
ja "milujem" reklamácie....ja na klavír minulý rok u swarowského....oni to majú inak vymakané....vždy mi dali nový tovar alebo iný som si mohla vybrať....prestala som to nosiť ....nikdy sa tam k peniazom späť nedostanem....kamene vypadávajú ako na páse...NIKDY viac...aby mi nebolo lúto náramok koženný niečo ako pandrava....na magnet....po ani nie 2 mesiacoch magnet fuč...náramok som skoro stratila ....tak som začala znovu chodiť tento krák ale do inej predajne....
alaya1
04.02.16,20:48
Kaslem na nich, ani zlatnictvo nie je zarukou "serioznosti". vezmem hodinky a dam to nasmu staremu hodinarovi v Kolegiu, vymeni mi to, len dufam, ze nemaju inu chybu, lebo uz ma upozornili, ze bateriu mozem menit v zarucnej dobe len u nich, ink zaruka pada. A toto urcite vedeli uz prvykrat, ked som tam bola, preco mi nepovedali, nedavajte na reklamaciu, aj tak vam ju neuznaju, prehanali ma PO-KE dvakrat." Čaje".
misoft
04.02.16,21:59
Rozosmialo- storry s hodinkami vyvrcholila dnesnou smskou, ze reklamacia bola vybavena. Posledny mozny den reklamacnej doby.Volam tam, ako bola vybavena, tak, ze nebola uznana. baterka vraj nie je narokovatelna na reklamaciu. Podotykam, ze hodinky som kupila koncom novembra, nikto ich nenosil a na Vianoce som radovala, medzi sviatkami som sa dozvedela, ze nefunguju. :). Tak len sa naozaj zasmiat. A Poucenie ? kupim nabuduce hodinky u Cinana, po mesiaci mi nebude luto, ked ich vyhodim :)
Ale prečo vyhadzovať? V každom hodinárstve ich na počkanie vymenia.
Okrem toho - tieto knoflíkové baterky - ktohovie, koľko boli v hodinkách.... a kúpiš ich v kdejakom obchode s elektro na kusy. Ja mám džigitáľki (síce nie od Číňana, ale Vietnamca od 88-meho) a kupujem do nich baterky za 0,90€ - 4 ks (čo sú do naslúchacieho strojčeka - a džig sem-džig tam - idú. A tie čo sa mi zvýšia - pichnem do mačacieho LED svetielka (diablik potom naháňa) :D
buchač
04.02.16,22:11
Kaslem na nich...

AMEN !
bettylou
05.02.16,12:22
existuje nejaký slovenský variant českého polotovaru "Šmakoun"?
Katy a R
05.02.16,12:44
asi neexistuje - je to český patent .. http://smakoun.sk/www-healthyproducts-sk/
voľakedy u nás v hydinárni sa dal kúpiť výrobok z vajec (neviem, čo to presne bolo) - brali to športovci - ale tuším to bol prášok
lujza.j
05.02.16,12:47
sušené bielka?....prdí-smrdí sa z toho ako divé:D
Nandrolon
05.02.16,18:17
Susene bielka, bezna vec pre nizkoprijmovych kulturistov :-))))))))))))))
Silno nedoporucujem.
buchač
05.02.16,18:27
asi neexistuje - je to český patent .. http://smakoun.sk/www-healthyproducts-sk/
voľakedy u nás v hydinárni sa dal kúpiť výrobok z vajec (neviem, čo to presne bolo) - brali to športovci - ale tuším to bol prášok

Ale existuje...;)
Šmakoun = blbosť, sprostosť, ...píp...:D
Šmakoun = chuťovečka
sito
05.02.16,20:50
Juraj, a si myslíš, že hlúposť kvitne, len u susedov? A čo to je???
Mária27
05.02.16,21:07
misoft
05.02.16,21:31
Žeby to bol malý Robko? :D:D:D
bjuty smis
06.02.16,06:28
Žeby to bol malý Robko? :D:D:D
To by bolo zabalene v alobale....
kopretinka
06.02.16,09:06
naštvalo ma,že sa mi zase pokazila práčka a mlynček....:mee:
buchač
06.02.16,09:39
naštvalo ma,že sa mi zase pokazila práčka a mlynček....:mee:

Šak sa potešíš, ak si kúpiš nové...;) :D :D :D
alaya1
07.02.16,06:20
buchač
07.02.16,06:32
co k tomu dodat
...a ?
Čo si nepochopila ? Čo nepochopil autor tej fotografie ?
Kľudne sa opýtaj...vysvetlím Ti. ;)
alaya1
07.02.16,07:14
no skus......
buchač
07.02.16,07:22
no skus......
:D :D :D
Nezačínaj na mňa tie pokusy, takto to nefunguje...dal som otázku, tak odpovedz.
misoft
07.02.16,08:04
co k tomu dodat
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12644666_1669608853292814_4748496911599413140_n.jp g?oh=d7d3b3e695cbbbae1f3e4ddd33f16679&oe=57670B2B
Veď je to celkom jasné.....
Ak si objednaný, tak tam máš sedieť.... ale už nemáš zaručené, že budeš aj vyšetrený. Hlavné je, že sa za to platí.....
alaya1
07.02.16,10:13
co k tomu dodat
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12644666_1669608853292814_4748496911599413140_n.jp g?oh=d7d3b3e695cbbbae1f3e4ddd33f16679&oe=57670B2B
Veď je to celkom jasné.....
Ak si objednaný, tak tam máš sedieť.... ale už nemáš zaručené, že budeš aj vyšetrený. Hlavné je, že sa za to platí.....
A kto tvrdil, ze to jasne nie je. Uz sa neplati, prednostne. Ale ak vylepia takuto traposinu, tak aspon gramaticky spravne. Previest sa da dieta cez cestu, vysetrnie sa vykonava, pripadne uskutocni.
buchač
07.02.16,10:15
no skus......
:D :D :D
Nezačínaj na mňa tie pokusy, takto to nefunguje...dal som otázku, tak odpovedz.

Odpovede som sa nedočkal...a to som bol 2 hodinky v meste...

Bóžinku...Ty riešiš pravopis ?
Ja že sa Ti iné na tom nepáči....

Možno to písal nejaký naturalizovaný prisťahovalec zos Šariša...
;) :D :D :D :D :D
misoft
07.02.16,13:49
A kto tvrdil, ze to jasne nie je. Uz sa neplati, prednostne. Ale ak vylepia takuto traposinu, tak aspon gramaticky spravne. Previest sa da dieta cez cestu, vysetrnie sa vykonava, pripadne uskutocni.
Oficiálne - neplatí sa.... Ale stačí sa pozrieť na ProCare - (zdravotnícki zdierači) .... poplatok za manažovanie pacienta (i keď už je u lekára zavedený), poplatok, za vydanie RTG výsledku na CD (ale fotky sa už nedávajú), poplatok za klimatizáciu, poplatok za vodu, poplatok za klopanie na dvere....atď, atď.
A čo na to Čislák? NIČ! Bla-bla-bla-bla - stále to isté, povedané veľa a pritom nič.
vulxy
07.02.16,15:58
:Ddnes konecne super program v TV:D
alaya1
07.02.16,16:40
A kto tvrdil, ze to jasne nie je. Uz sa neplati, prednostne. Ale ak vylepia takuto traposinu, tak aspon gramaticky spravne. Previest sa da dieta cez cestu, vysetrnie sa vykonava, pripadne uskutocni.
Oficiálne - neplatí sa.... Ale stačí sa pozrieť na ProCare - (zdravotnícki zdierači) .... poplatok za manažovanie pacienta (i keď už je u lekára zavedený), poplatok, za vydanie RTG výsledku na CD (ale fotky sa už nedávajú), poplatok za klimatizáciu, poplatok za vodu, poplatok za klopanie na dvere....atď, atď.
A čo na to Čislák? NIČ! Bla-bla-bla-bla - stále to isté, povedané veľa a pritom nič.

ale moj prispevok nebol o tom sukromnom zariadeni, lebo tam necakas :)
alaya1
07.02.16,16:41
no skus......
:D :D :D
Nezačínaj na mňa tie pokusy, takto to nefunguje...dal som otázku, tak odpovedz.

Odpovede som sa nedočkal...a to som bol 2 hodinky v meste...

Bóžinku...Ty riešiš pravopis ?
Ja že sa Ti iné na tom nepáči....

Možno to písal nejaký naturalizovaný prisťahovalec zos Šariša...
;) :D :D :D :D :D

Nejako dobre sa v tom orientujes. Z vlastnych skusenosti?
buchač
07.02.16,16:47
Nejako dobre sa v tom orientujes. Z vlastnych skusenosti?
Veru tak, len vlastné skúsenosti. ;)
Niekto sedel v kancli...niekto strávil kus života na služobných cestách.
Niekto trávi/l dovolenku pri mori (aj ja)...niekto poznáva/l krásy rodnej zeme (aj ja).
misoft
07.02.16,17:00
A kto tvrdil, ze to jasne nie je. Uz sa neplati, prednostne. Ale ak vylepia takuto traposinu, tak aspon gramaticky spravne. Previest sa da dieta cez cestu, vysetrnie sa vykonava, pripadne uskutocni.
Oficiálne - neplatí sa.... Ale stačí sa pozrieť na ProCare - (zdravotnícki zdierači) .... poplatok za manažovanie pacienta (i keď už je u lekára zavedený), poplatok, za vydanie RTG výsledku na CD (ale fotky sa už nedávajú), poplatok za klimatizáciu, poplatok za vodu, poplatok za klopanie na dvere....atď, atď.
A čo na to Čislák? NIČ! Bla-bla-bla-bla - stále to isté, povedané veľa a pritom nič.

ale moj prispevok nebol o tom sukromnom zariadeni, lebo tam necakas :)
Hmmmmm..... v tomto zdravotnom "bordeli", ktorý tu teraz existuje.... i súkromné.... držia sa svojho - nedáš-nemáš.... i keby tá zubatá vedľa stála....
A ešte dovetok....bolo ministrom povedané - žiadne platby navyše - vidí to minister, "rieši" to minister... nič nerobí minister.... štátne zdravotníctvo ide dolu kopcom, súkromné sa smeje ministrovi a ryžuje veselo ďalej....
buchač
07.02.16,17:05
A kto tvrdil, ze to jasne nie je. Uz sa neplati, prednostne. Ale ak vylepia takuto traposinu, tak aspon gramaticky spravne. Previest sa da dieta cez cestu, vysetrnie sa vykonava, pripadne uskutocni.
Oficiálne - neplatí sa.... Ale stačí sa pozrieť na ProCare - (zdravotnícki zdierači) .... poplatok za manažovanie pacienta (i keď už je u lekára zavedený), poplatok, za vydanie RTG výsledku na CD (ale fotky sa už nedávajú), poplatok za klimatizáciu, poplatok za vodu, poplatok za klopanie na dvere....atď, atď.
A čo na to Čislák? NIČ! Bla-bla-bla-bla - stále to isté, povedané veľa a pritom nič.

ale moj prispevok nebol o tom sukromnom zariadeni, lebo tam necakas :)

Jésus Máriška...a to vážne ??? :eek::confused:
alaya1
07.02.16,17:07
A kto tvrdil, ze to jasne nie je. Uz sa neplati, prednostne. Ale ak vylepia takuto traposinu, tak aspon gramaticky spravne. Previest sa da dieta cez cestu, vysetrnie sa vykonava, pripadne uskutocni.
Oficiálne - neplatí sa.... Ale stačí sa pozrieť na ProCare - (zdravotnícki zdierači) .... poplatok za manažovanie pacienta (i keď už je u lekára zavedený), poplatok, za vydanie RTG výsledku na CD (ale fotky sa už nedávajú), poplatok za klimatizáciu, poplatok za vodu, poplatok za klopanie na dvere....atď, atď.
A čo na to Čislák? NIČ! Bla-bla-bla-bla - stále to isté, povedané veľa a pritom nič.

ale moj prispevok nebol o tom sukromnom zariadeni, lebo tam necakas :)

Jésus Máriška...a to vážne ??? :eek::confused:
Chodim tam v KE, tak viem :). necakam.
buchač
07.02.16,17:24
Chodim tam v KE, tak viem :). necakam.
Tu nejde o to, či chodíš Ty...tu ide o čakanie.

Príklad :
Prídeš na stomatológiu, na daný čas objednania...povedzme na 11,00.
Nejaký pacient pred Tebou sedí v kresle a vyskytne sa nečakaný problém. Tým pádom sa čas ošetrenia posúva. Ak sa do toho procesu vopchá ešte prípadný bolestivý a tým pádom okamžite potrebný zákrok, tak to ide do ďaľšieho posunu času.

Jasné, beriem, že je to príklad...ale tak to proste funguje. Neverím, že by lekár vydrbal pacienta z kresla, pokiaľ nedokončí ošetrenie.

...a tak by sa dalo pokračovať aj pri iných špecializáciach.
-----------------------------------------------------------
Pro Care neriešim, trochu drahá záležitosť pre bežného jedinca.
Žabinka
07.02.16,17:31
Chodim tam v KE, tak viem :). necakam.
Tu nejde o to, či chodíš Ty...tu ide o čakanie.

Príklad :
Prídeš na stomatológiu, na daný čas objednania...povedzme na 11,00.
Nejaký pacient pred Tebou sedí v kresle a vyskytne sa nečakaný problém. Tým pádom sa čas ošetrenia posúva. Ak sa do toho procesu vopchá ešte prípadný bolestivý a tým pádom okamžite potrebný zákrok, tak to ide do ďaľšieho posunu času.

Jasné, beriem, že je to príklad...ale tak to proste funguje. Neverím, že by lekár vydrbal pacienta z kresla, pokiaľ nedokončí ošetrenie.

...a tak by sa dalo pokračovať aj pri iných špecializáciach.
-----------------------------------------------------------
Pro Care neriešim, trochu drahá záležitosť pre bežného jedinca.
a prečo je ProCare drahá záležitosť? neviem teda ako to funguje v iných mestách, ale u nás v železničnej poliklinike vyberajú 1€.. a ja im to 1€ rada zaplatím, lebo naozaj nemám čas vysedávať v čakárni pol dňa kým prídem na rad.. a u nás objednanie na presný čas funguje dosť presne..;) platby 10€, to je už na pováženie, ale ak je suma rozumná, nemám proti nej nič..
alaya1
07.02.16,17:37
Chodim tam v KE, tak viem :). necakam.
Tu nejde o to, či chodíš Ty...tu ide o čakanie.

Príklad :
Prídeš na stomatológiu, na daný čas objednania...povedzme na 11,00.
Nejaký pacient pred Tebou sedí v kresle a vyskytne sa nečakaný problém. Tým pádom sa čas ošetrenia posúva. Ak sa do toho procesu vopchá ešte prípadný bolestivý a tým pádom okamžite potrebný zákrok, tak to ide do ďaľšieho posunu času.

Jasné, beriem, že je to príklad...ale tak to proste funguje. Neverím, že by lekár vydrbal pacienta z kresla, pokiaľ nedokončí ošetrenie.

...a tak by sa dalo pokračovať aj pri iných špecializáciach.
-----------------------------------------------------------
Pro Care neriešim, trochu drahá záležitosť pre bežného jedinca.

Ako to, ze neriesis, ved si na to reagoval. Nie je to vobec draha zalezitost, mne osobne sa to vyplati, nemusim cakat medzi chorymi ludmi, minat svoj cas v cakarni. neviem, preco si mnohi myslia, ze ked je napisane sukromne, je to aj drahe. ja mam momentalne zubarku, ktora je nezmluvna a platim rovnako, niekedy aj menej, ako som mala predtym zmluvneho. lekar, ktory si nevie nastavit cas na pacienta nevie hospodarit so svojim casom.
sito
07.02.16,17:48
A nešlo byt tak nejak ako u vodičov? Že paušál by mal predplatený, ten môže, aj 3 - 100, veď má predplatené 8 - 100. Alebo aspoň kačice, potom aj novinárske. Čo všetko je mena? Tvrdá?
alaya1
07.02.16,17:50
ja v tom zariadeni zaplatim rocny poplatok a nic ine neplatim.
buchač
07.02.16,17:58
Ako to, ze neriesis, ved si na to reagoval. Nie je to vobec draha zalezitost, mne osobne sa to vyplati, nemusim cakat medzi chorymi ludmi, minat svoj cas v cakarni. neviem, preco si mnohi myslia, ze ked je napisane sukromne, je to aj drahe. ja mam momentalne zubarku, ktora je nezmluvna a platim rovnako, niekedy aj menej, ako som mala predtym zmluvneho. lekar, ktory si nevie nastavit cas na pacienta nevie hospodarit so svojim casom.

Viď nižšie zdôvodnenie.
TEBE sa oplatí...MNE nie...
Nesranduj, snáď nechceš porovnávať moje príjmy a Tvoje...či ? To by bol iný level. ;)

-------------------------


a prečo je ProCare drahá záležitosť?
Tak po poriadku...a za seba vravím.

Pro Care ?
Pozri si na stránku a pozri si na ponuku služieb.
http://www.procare.sk/komplexny-manazment-klienta

Ak si vezmeš najlacnejšiu verziu, tak za zvyšok doplácaš. Čiže za tie vyšetrenia v labáku a možno ešte aj niečo iné. Na stránke nie sú vždy komplet info. Ceny neviem, ale ak si porovnáš službu Smart a Exclusiv, tak je to solídny rozdiel.
Exclusiv vychádza na 55€ / mesiac...
Teraz si dohoď k tejto sume cifru za medikamenty a suma sa teda navýši. Mesačne by to bola solídna suma a ja nevidím dôvod platiť za niečo, čo nemusím.
Odhliadnuc od toho, nezvyknem meniť lekára, ktorého poznám roky rokúce a s ktorým som na výsosť spokojný.
--------------------------------------------

Ty chodíš, kde chodíš...ja zasa chodím, kde chodím. ;)
To jedno éčko je trt...nestojí ani za zmienku.
Ja chodím k súkromníkom. Objednaný na určitú hodinu v daný deň.

Ale platí to, čo tvrdím - viď vyššie. Niektoré aspekty sa proste nedajú ovplyvniť...
Žabinka
07.02.16,18:17
Ako to, ze neriesis, ved si na to reagoval. Nie je to vobec draha zalezitost, mne osobne sa to vyplati, nemusim cakat medzi chorymi ludmi, minat svoj cas v cakarni. neviem, preco si mnohi myslia, ze ked je napisane sukromne, je to aj drahe. ja mam momentalne zubarku, ktora je nezmluvna a platim rovnako, niekedy aj menej, ako som mala predtym zmluvneho. lekar, ktory si nevie nastavit cas na pacienta nevie hospodarit so svojim casom.

Viď nižšie zdôvodnenie.
TEBE sa oplatí...MNE nie...
Nesranduj, snáď nechceš porovnávať moje príjmy a Tvoje...či ? To by bol iný level. ;)

-------------------------


a prečo je ProCare drahá záležitosť?
Tak po poriadku...a za seba vravím.

Pro Care ?
Pozri si na stránku a pozri si na ponuku služieb.
http://www.procare.sk/komplexny-manazment-klienta

Ak si vezmeš najlacnejšiu verziu, tak za zvyšok doplácaš. Čiže za tie vyšetrenia v labáku a možno ešte aj niečo iné. Na stránke nie sú vždy komplet info. Ceny neviem, ale ak si porovnáš službu Smart a Exclusiv, tak je to solídny rozdiel.
Exclusiv vychádza na 55€ / mesiac...
Teraz si dohoď k tejto sume cifru za medikamenty a suma sa teda navýši. Mesačne by to bola solídna suma a ja nevidím dôvod platiť za niečo, čo nemusím.
Odhliadnuc od toho, nezvyknem meniť lekára, ktorého poznám roky rokúce a s ktorým som na výsosť spokojný.
--------------------------------------------

Ty chodíš, kde chodíš...ja zasa chodím, kde chodím. ;)
To jedno éčko je trt...nestojí ani za zmienku.
Ja chodím k súkromníkom. Objednaný na určitú hodinu v daný deň.

Ale platí to, čo tvrdím - viď vyššie. Niektoré aspekty sa proste nedajú ovplyvniť...
ja chodím na ŽP spadajúcu pod ProCare aj kvôli tomu, že majú všetky prístroje pokope, nemusím chodiť po celom meste na rôzne vyšetrenia.. ale to s týmto nesúvisí..
sama so sebou sem chodím na mamo plus sono, nikdy som neplatila za nič navyše, len kedysi pred zákazom poplatkov 5€ za objednanie na presný čas, teraz 1€..
s dcérou na ortopédiu s kolenom, tu som tiež neplatila ani za rtg, len 5€ za objednanie na presný čas, teraz 1€..
možno chronickí pacienti platia viac, keďže chodia častejšie.. ale ja idem raz ročne a rada zaplatím..
misoft
07.02.16,18:17
Ja len takú poznámočku k ProCare: v niektorých prípadoch vyšetrenie vyžaduje KO. Lekár odoberie krv a hajde na KO. Je to platené poisťovňou, lenže ProCare si to vo svojom "balíku" dá ešte raz zaplatiť - teda berie niekedy za jeden výkon platbu dvakrát - to už je zdieranie pacienta a okrádanie štátu. Nie je to náhodou nezákonné? Nie je to náhodou nezákonný majetkový prospech?
Žabinka
07.02.16,18:18
a nemám nič spoločné s ProCare.. keby niečo..;);)
buchač
07.02.16,18:23
... ale ja idem raz ročne a rada zaplatím..

...a sme doma, stará mať..;)
Žabinka
07.02.16,18:29
... ale ja idem raz ročne a rada zaplatím..

...a sme doma, stará mať..;)
aby sme sa rozumeli, ja ich nebránim.. len teraz nemám dôvod na sťažnosti, takto mi to vyhovuje.. keď náhodou začnem chodiť opakovane s dákym problémom, a budem veľa platiť, tak asi sa mi to nebude páčiť..;)
buchač
07.02.16,18:44
... ale ja idem raz ročne a rada zaplatím..
...a sme doma, stará mať..;)
aby sme sa rozumeli, ja ich nebránim.. len teraz nemám dôvod na sťažnosti, takto mi to vyhovuje.. keď náhodou začnem chodiť opakovane s dákym problémom, a budem veľa platiť, tak asi sa mi to nebude páčiť..;)
Veď ani ja Pro Care neodsudzujem nejak zvlášť...dokonca poznám v našej pobočke 2 lekárov osobne...a sú vo svojom odbore fakt dobrí.

No holt, v dnešnej dobe je biznis už aj zdravotníctvo.
alaya1
07.02.16,20:01
... ale ja idem raz ročne a rada zaplatím..
...a sme doma, stará mať..;)
aby sme sa rozumeli, ja ich nebránim.. len teraz nemám dôvod na sťažnosti, takto mi to vyhovuje.. keď náhodou začnem chodiť opakovane s dákym problémom, a budem veľa platiť, tak asi sa mi to nebude páčiť..;)
Veď ani ja Pro Care neodsudzujem nejak zvlášť...dokonca poznám v našej pobočke 2 lekárov osobne...a sú vo svojom odbore fakt dobrí.

No holt, v dnešnej dobe je biznis už aj zdravotníctvo.



s vyznacenym suhlasim
jar88
08.02.16,00:44
Ja len takú poznámočku k ProCare: v niektorých prípadoch vyšetrenie vyžaduje KO. Lekár odoberie krv a hajde na KO. Je to platené poisťovňou, lenže ProCare si to vo svojom "balíku" dá ešte raz zaplatiť - teda berie niekedy za jeden výkon platbu dvakrát - to už je zdieranie pacienta a okrádanie štátu. Nie je to náhodou nezákonné? Nie je to náhodou nezákonný majetkový prospech?

A ako si v tomto "biznise" našiel štát?
To ako že VZP má byť podľa teba "štátny podnik"? Či "štátna akciová spoločnosť"?
---------------------------------------------
Myslím, že VZP nieje ani a.s. s účasťou štátu, tak aké že okrádanie štátu? Už sa zobuď a začni najskôr myslieť a až potom písať.:)
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=56986&SID=2&P=1
Všetky akcie sú kmeňové a na meno.
Akcionár:
Slovenská republika, v zastúpení Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky
Limbová 2
Bratislava 837 52
(od: 25.11.2009)
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
Limbová 2
Bratislava 837 52
(od: 01.07.2005 do: 24.11.2009)
------------------------------------------
Predmet činnosti:
vykonávanie verejného zdravotného poistenia v súlade so zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
-----------------------------------------
Aj tu platí, chodí ako kačka, kváka ako kačka?
Je to a.s. je to poisťovňa, ale nie podľa zákona o poisťovníctve?
-----------------------------------------
A ešte drobnosť o tom, čo je akciová spoločnosť.
Akciová spoločnosť

Oddiel 1
Základné ustanovenia

§ 154

(1) Akciovou spoločnosťou je spoločnosť, ktorej základné imanie je rozvrhnuté na určitý počet akcií s určitou menovitou hodnotou. Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Akcionár neručí za záväzky spoločnosti.

(2) Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "akciová spoločnosť" alebo skratku "akc. spol." alebo skratku "a. s.".

(3) Akciová spoločnosť môže byť súkromnou akciovou spoločnosťou alebo verejnou akciovou spoločnosťou. Za verejnú akciovú spoločnosť sa považuje spoločnosť, ktorej všetky akcie alebo časť akcií boli prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu, ktorý sa nachádza alebo ktorý sa prevádzkuje v niektorom zo zmluvných štátov Dohody o Európskom hospodárskom priestore.
BXLmiami
08.02.16,11:43
Pbavil ma na Sme zamknutý článok -Ako budú voliť osobnosti na SK-no tak som podľa obrázkov hádala a okrem Lasicu tam nikoho nepoznám.Osobnosti ako sa patrí :-)))))
buchač
08.02.16,11:55
Pbavil ma na Sme zamknutý článok -Ako budú voliť osobnosti na SK-no tak som podľa obrázkov hádala a okrem Lasicu tam nikoho nepoznám.Osobnosti ako sa patrí :-)))))

Vyhodilo mi hneď na začiatku Hvoreckého a Havrana...nemám (chvalabohu) Piánko...

Havrana tak trochu poznám...pri čítaní jeho názorov v článkoch a blogoch mám občas dojem, že je pomýlený.
Ono kanceľ je kanceľ .... a teológ by sa mal držať Biblie a nie pindať do politiky.

Hvorecký by sa mal zasa liečiť...tí šarlatáni mu rozum pomútili a preto to aj tak vyzerá časák Zem a vek...


...že vraj osobnosti...pche, skôr celévriti (kľudne aj ružovučkí slniečkári ) ..;) :D
buchač
08.02.16,12:41
Čítam jeden článok...zvyknem aj diskusiu. Parádne myšlienky...;)

Napríklad :

Ak by aj Fico niesol drevený kríž cez celý okres Topoľčany a slahal sa pri tom po chrbate bičom, a to všetko bez jedla hádam len o vode, a po každom kilometri urobil 1001 klikov, skratka ak by pre vykupenie urobil čokoľvek, nestačílo by to : narobil tak veľa zla, svinstva, vniesol do spoločnosti tak obrovské množstvo strachu a agresivnosti, že ho nečaká nic ine ako cesta na smetisko dejín . Aj ked teraz to tak ešte možno nevypada.
Fico si vyrobil svojim prístupom k životu obrovské množstvo odporcov - ti uz dnes vyrazne prevysuju počet jeho voličov , ktorých pomaly a isto stráca.
Je veľmi pravdepodobne že 5.marca ficovi zrkadlo povie kto je najarogantnejsi na svete.
misoft
08.02.16,14:03
Dnes doobeda na Slovenskej pošte.... priehradka na vyplácanie a prijímanie peňažných poukazov - kopa ľudí nas*atých až-až..... jednoducho, ak chcel platiť, musel mať presnú sumu, ak chcel vybrať peniaze - mal smolu - Pošta nevyplácala - NEMALI peniaze!!!!!!
Žiadne!!!!! Ani na dôchodky, ktoré mali byť dnes vyplácané (a dôchodcov o paličkách tam bola kopa).
A poznámka - odkaz pracovníčok pošty - neposlali peniaze na vrátenie plynu, neposlali peniaze na dôchodky....
buchač
08.02.16,14:14
Dnes doobeda na Slovenskej pošte.... priehradka na vyplácanie a prijímanie peňažných poukazov - kopa ľudí nas*atých až-až..... jednoducho, ak chcel platiť, musel mať presnú sumu, ak chcel vybrať peniaze - mal smolu - Pošta nevyplácala - NEMALI peniaze!!!!!!
Žiadne!!!!! Ani na dôchodky, ktoré mali byť dnes vyplácané (a dôchodcov o paličkách tam bola kopa).
A poznámka - odkaz pracovníčok pošty - neposlali peniaze na vrátenie plynu, neposlali peniaze na dôchodky....

Tiež som sa dnes nasral na pošte.
Ideš platiť smiešnu sumu...a TY musíš dokladovať a ešte sa aj podpísať, že si to Ty, čo platíš.
Ak sa nepreukážeš dokladom, tak proste neprevezmú šek...

Choré...zhnité kráľovstvo birmované.
misoft
08.02.16,14:18
Že si mal ten "smiešny ePoukaz. Vtedy fungujú ako banka.... ale je to fakt choré, ak ideš platiť smiešnu sumičku, napr. 3€ a občianku k tomu potrebuješ. Aby vedeli, že nelegalizuješ 3 "čierne" eurá :D:D:D
kukučka
08.02.16,14:25
Pbavil ma na Sme zamknutý článok -Ako budú voliť osobnosti na SK-no tak som podľa obrázkov hádala a okrem Lasicu tam nikoho nepoznám.Osobnosti ako sa patrí :-)))))
Práve som na neho frflala, odkedy nahral Dusíkove piesne, Dusíka nehrajú, len jeho, dobre sa priživil.
bjuty smis
08.02.16,14:33
lujza.j
08.02.16,14:41
http://m.topky.sk/cl/1000851/1526773/Matka--ktorej-milovaneho-chlapceka--10--znasilnil-migrant-v-bazene--Zelanie-pre-zvrhlika-
:(
Nadbytok sexualnej energie:eek:...sa takto?!....mozno aj on ju pociti....
kukučka
08.02.16,14:59
Potešilo a veľmi, mám na lište, odporúčam http://pyramida.rtvs.sk/
babka - ježibabka
08.02.16,15:01
Dnes doobeda na Slovenskej pošte.... priehradka na vyplácanie a prijímanie peňažných poukazov - kopa ľudí nas*atých až-až..... jednoducho, ak chcel platiť, musel mať presnú sumu, ak chcel vybrať peniaze - mal smolu - Pošta nevyplácala - NEMALI peniaze!!!!!!
Žiadne!!!!! Ani na dôchodky, ktoré mali byť dnes vyplácané (a dôchodcov o paličkách tam bola kopa).
A poznámka - odkaz pracovníčok pošty - neposlali peniaze na vrátenie plynu, neposlali peniaze na dôchodky....

Tiež som sa dnes nasral na pošte.
Ideš platiť smiešnu sumu...a TY musíš dokladovať a ešte sa aj podpísať, že si to Ty, čo platíš.
Ak sa nepreukážeš dokladom, tak proste neprevezmú šek...

Choré...zhnité kráľovstvo birmované.
Tiež ma to nasr.... a poslednú faktúru mi zaplatil syn prevodom z jeho účtu. Nie som ochotná pre pár drobných dávať niekomu svoje údaje.
misoft
08.02.16,15:11
Ja už niekoľko rokov jedine cez IB..... všetko, čo sa dá takto zaplatiť, tak zaplatím.... i keď poukazy doručia do schránky.....
babka - ježibabka
08.02.16,15:15
Nemám účet ani IB. Ja som staromódna, stále v pančuche a chovám kočku kvôli prípadným myšiam. :D:D:D
Tweety
08.02.16,15:51
misoft
08.02.16,16:33
Nuž čo.... na každú svynu sa voda varí......:D:D:D
buchač
08.02.16,16:41
Aááále trt....snáď si nemyslíte, že by precedu nejak obvinili...
To jaké sci-fi na Slovensku ?
To skôr do relácie Snívajte s nami...alebo Modré z neba...
Také relácie pozerajú tetušky na dôchodku...;) :D
Tweety
08.02.16,16:43
A poznáš také, že niekedy aj motyka vystrelí?
buchač
08.02.16,16:50
Čo ja poznám, to nechaj tak. Ono vystrelí, čo len chceš...teda po náležitej úprave.

Nie sme niekde na Západe alebo v Émerike, kde sa s politikmi (a celevriťami) neserú...teda, pokiaľ porušili zákon.

Opakujem ešte raz a pre naivných pomaly napíšem....N E V E R , že na precedu nejaká motyka bude strieľať.
pmajap
08.02.16,16:52
neverím, pred voľbami sa vyťahovali vážnejšie veci a po zmetené pod koberec
misoft
08.02.16,17:23
neverím, pred voľbami sa vyťahovali vážnejšie veci a po zmetené pod koberec
Tak, tak... Mali na to predsa dobré vybavenie:
http://www.doublen.eu/img/p/819-1267-large.jpg
jar88
08.02.16,17:39
Aááále trt....snáď si nemyslíte, že by precedu nejak obvinili...
To jaké sci-fi na Slovensku ?
To skôr do relácie Snívajte s nami...alebo Modré z neba...
Také relácie pozerajú tetušky na dôchodku...;) :D
Sci-fi, nesci-fi, tu sa zjavne ukázalo, že Fico je viac než tík.:)
Určite ho niekto v pozadí (niekto, kto ovláda pavučinku) naviedol na také hlúpe konanie. Určite to bude mať na neho osobne veľký dopad. Sci-fi bude skôr v tom, že sa niekdy dozvieme, akú a kým nasadenú uzdičku a ohlávku dostal. Možno ju dostal len tak pre istotu, aby ho niekedy v budúcnosti nenapadlo pustiť si hubu na špacír. Aby už nikdy netáral, ako zarábal "vlastnou hlavou":D, alebo s kým chodil na kolu :--- a tak podobne.:)
BXLmiami
08.02.16,18:14
Aááále trt....snáď si nemyslíte, že by precedu nejak obvinili...
To jaké sci-fi na Slovensku ?
To skôr do relácie Snívajte s nami...alebo Modré z neba...
Také relácie pozerajú tetušky na dôchodku...;) :D
Modré z neba by mali pozerať novinári,aby vedeli ako skvele funguje sociálny štát Jánošíkovskej družiny.
Tweety
08.02.16,18:16
Aááále trt....snáď si nemyslíte, že by precedu nejak obvinili...
To jaké sci-fi na Slovensku ?
To skôr do relácie Snívajte s nami...alebo Modré z neba...
Také relácie pozerajú tetušky na dôchodku...;) :D
Modré z neba by mali pozerať novinári,aby vedeli ako skvele funguje sociálny štát Jánošíkovskej družiny.
Novinári a vláda.
buchač
08.02.16,18:19
Aááále trt....snáď si nemyslíte, že by precedu nejak obvinili...
To jaké sci-fi na Slovensku ?
To skôr do relácie Snívajte s nami...alebo Modré z neba...
Také relácie pozerajú tetušky na dôchodku...;) :D
Modré z neba by mali pozerať novinári,aby vedeli ako skvele funguje sociálny štát Jánošíkovskej družiny.
Novinári a vláda.
Novinári, vláda a Tweety.....;) :D :D :D :D :D
Tweety
08.02.16,18:23
Čo si tým chcel povedať?
buchač
08.02.16,18:28
Čo si tým chcel povedať?
Žeby poddžub ???
Šak nemusím len do alayi..alebo do korely......či ???

Dnes nejak nebolo do koho, tak si fásla Ty...ale platí aj nasledovné...:D
Tweety
08.02.16,18:30
Šak počkaj, raz sa karta obráti.
buchač
08.02.16,18:36
Šak počkaj, raz sa karta obráti.
Šak čakám, čakám...a ništ. ;)

Ale sranda musí byť v týchto hnusných (politických) časoch...robiť si vtipy z druhých a kľudne aj zo seba samého...
Ak toto jedinec nedokáže, nuž ja osobne ho ľutujem...ono byť vážny jak kilo soli nie je to pravé orechové.
Takýchto ja nemám veľmi rád...kazia náladu, sú pesimistickí...a šíria to svoje navôkol.

Vyšší level je snáď už len pretvárka....
babka - ježibabka
08.02.16,18:41
Robíš si čárky, alebo máš menný zoznam? :D:D:D
alaya1
08.02.16,18:46
Čo si tým chcel povedať?
Žeby poddžub ???
Šak nemusím len do alayi..alebo do korely......či ???

Dnes nejak nebolo do koho, tak si fásla Ty...ale platí aj nasledovné...:D
Rozosmialo -
Ty si naozaj buchac myslis, ze si ma niekedy urazil? Tymi slaboduchymi narazkami, podla teba "poddzubmi" nudiaceho sa dochodcu a pod? To si len ty sam odprezentoval svoju inteligenciu a uroven. A tym "osudnym" zelanim niekomu nieco, si pre mna naozaj az na dne tejto stranky, : a toto tiez ber ako moj poddzub :).
buchač
08.02.16,18:59
Čo si tým chcel povedať?
Žeby poddžub ???
Šak nemusím len do alayi..alebo do korely......či ???

Dnes nejak nebolo do koho, tak si fásla Ty...ale platí aj nasledovné...:D

Ty si naozaj buchac myslis, ze si ma niekedy urazil? Tymi slaboduchymi narazkami, podla teba "poddzubmi" nudiaceho sa dochodcu a pod? To si len ty sam odprezentoval svoju inteligenciu a uroven. A tym "osudnym" zelanim niekomu nieco, si pre mna naozaj az na dne tejto stranky, : a toto tiez ber ako moj poddzub :).
...a sme doma.......takže platí repete :


Šak počkaj, raz sa karta obráti.
Šak čakám, čakám...a ništ. ;)

Ale sranda musí byť v týchto hnusných (politických) časoch...robiť si vtipy z druhých a kľudne aj zo seba samého...
Ak toto jedinec nedokáže, nuž ja osobne ho ľutujem...ono byť vážny jak kilo soli nie je to pravé orechové.
Takýchto ja nemám veľmi rád...kazia náladu, sú pesimistickí...a šíria to svoje navôkol.

Vyšší level je snáď už len pretvárka....
Dúfam, že chápeš.
------------------------------
Osudné želanie vyťahuješ ?
Kľudne ho zopakujem...nemám problém.
Chceš príklad ďalšieho dilina, ktorý si určité želanie zaslúži ?
Nech sa Ti páči, bitte, please here you go...čítaj.
http://www.porada.sk/t278180-p4-zrejme-ma-niekto-bonzol-na-danovom-urade.html#post2821152
kukučka
08.02.16,19:09
Prekrútené a vytrhnuté z kontextu, bavíte sa o .....,
Radšej si prečítajte osud.cz, zástancovia očkovania.
buchač
08.02.16,19:36
Prekrútené a vytrhnuté z kontextu, bavíte sa o .....,
Radšej si prečítajte osud.cz, zástancovia očkovania.

No fasa...toto fakt "nemá chybu"...
Len som na hlavnú stránku pozrel, skoro ma vystrelo od tých názvov článkov. Tu už fakt chýba len a iba Chemtrailsový útok ...
K očkovaniu snáď len toto...
misoft
08.02.16,19:40
alaya1
08.02.16,20:21
Prekrútené a vytrhnuté z kontextu, bavíte sa o .....,
Radšej si prečítajte osud.cz, zástancovia očkovania.
Nahnevalo -
Kukucka, snad nie si predurcena rozhodovat, kto sa o com bude bavit. aj ked si ty myslis, ze o ....To co si uz o sebe myslis. Vsimla som si, ze sa tu snazis dirigovat, ale mna nemusis, ja som uz dospela.
alaya1
08.02.16,20:25
Čo si tým chcel povedať?
Žeby poddžub ???
Šak nemusím len do alayi..alebo do korely......či ???

Dnes nejak nebolo do koho, tak si fásla Ty...ale platí aj nasledovné...:D

Ty si naozaj buchac myslis, ze si ma niekedy urazil? Tymi slaboduchymi narazkami, podla teba "poddzubmi" nudiaceho sa dochodcu a pod? To si len ty sam odprezentoval svoju inteligenciu a uroven. A tym "osudnym" zelanim niekomu nieco, si pre mna naozaj az na dne tejto stranky, : a toto tiez ber ako moj poddzub :).
...a sme doma.......takže platí repete :


Šak počkaj, raz sa karta obráti.
Šak čakám, čakám...a ništ. ;)

Ale sranda musí byť v týchto hnusných (politických) časoch...robiť si vtipy z druhých a kľudne aj zo seba samého...
Ak toto jedinec nedokáže, nuž ja osobne ho ľutujem...ono byť vážny jak kilo soli nie je to pravé orechové.
Takýchto ja nemám veľmi rád...kazia náladu, sú pesimistickí...a šíria to svoje navôkol.

Vyšší level je snáď už len pretvárka....
Dúfam, že chápeš.
------------------------------
Osudné želanie vyťahuješ ?
Kľudne ho zopakujem...nemám problém.
Chceš príklad ďalšieho dilina, ktorý si určité želanie zaslúži ?
Nech sa Ti páči, bitte, please here you go...čítaj.
http://www.porada.sk/t278180-p4-zrejme-ma-niekto-bonzol-na-danovom-urade.html#post2821152

Potesilo - V konecnom dosledku ta nepovazujem za zleho cloveka, len mas svoje dni a dni. Co si myslis povies na plne usta, ale neintrigujes,len to vtedy uz bolo nad ramec vsetkeho.
Takze ak som zaradena v programe tvojich "poddzubov" pokracuj, ja to tu beriem ako nerealny svet, zial, mnohi si to zosobnili s realitou. jednu osobu odtialto si velmi vazim, je to Clovek. Ostanych beriem ako nicky .

P.S. link, ktory si pripol- videla som ten prispevok, tam si to napisal v pohode a ako treba.
taiko
08.02.16,20:33
nechcete sa ist zahrat na pieskovisko? ;)
alaya1
08.02.16,20:33
a to uz zase preco? Porusujeme Etiketu Porady? Opat cenzurujes? jaj, doplnim, co ma pobavilo, rozculilo,uz budem v teme. Opat necitas nezaujato.
taiko
08.02.16,20:36
Pacilo:
.....farmapriemysel chce, aby všetci vyzdraveli a zbrojársky priemysel chce svetový mier....
:D:D
taiko
08.02.16,20:37
a to uz zase preco? Porusujeme Etiketu Porady? Opat cenzurujes? jaj, doplnim, co ma pobavilo, rozculilo,uz budem v teme. Opat necitas nezaujato.
Keby si porusila etiketu, tak Ta zmazem, az sa zaprasi ;)
Ja som sa len pytal, ci sa nechcete ist prekarat do temy nato urcenej, takze opat necitas s porozumenim ;).
Tak ci onak, v duchu jedneho poucneho kukuckinho prispevku, bola tato moja reakcia na danu temu poslednou.
sito
08.02.16,21:44
A nešlo byt tak nejak ako u vodičov? Že paušál by mal predplatený, ten môže, aj 3 - 100, veď má predplatené 8 - 100. Alebo aspoň kačice, potom aj novinárske. Čo všetko je mena? Tvrdá?

Ďakujem za neužitočné.

Vysvetlím, keď ti to nepááli? Môže isť tristovkou, ak má osemstoviek a auto za 50 000. Prímar zobral, aj kačice, potom sa o tom píše. Čím všetkým chcú tí nenažranci zaplatiť? A tvrdo, tvrdo treba voči korupcii, že?
korela
08.02.16,21:47
Aj Loď bláznov je proti tomu tu aj vonku šuviks.
buchač
08.02.16,21:51
Aj Loď bláznov je proti tomu tu aj vonku šuviks.

Vitaj doma...;) :D :D :D :D :D
sito
09.02.16,06:11
Aj Loď bláznov je proti tomu tu aj vonku šuviks.

Vitaj doma...;) :D :D :D :D :D

No, aj tu je to tak. Neznámy loter, je šéfov kmoter. No čo už, bavme sa ako na lodi ...
buchač
09.02.16,17:49
Potešilo ? Rozčúlilo ?
Ani jedno a ani druhé...skôr sa smejem z ľudskej naivity a blbosti.

Neznáma pani "kúpila" diamantový náhrdelník ... jeden poplatok, druhé overenie, tretie záloha...suma sumárum teraz je v smútku.
Manželovi odišlo z účtu 120.000€ a náhrdelník niekde v onej...

http://www.tvnoviny.sk/domace/1819094_pani-60-z-levic-tuzila-po-diamantovom-nahrdelniku-prisla-o-120-tisic-eur
lujza.j
09.02.16,18:25
ja som sa na tom dobre zasmiala....:D:D:D
ešte,že nemám vysokú školu:D...lebo nezabudli podotknúť....že vysokoškolsky vzdelaná...
....nechápem ako ked niekto túži po diamantoch nemá šajn kolko keš.....ale chcela silno...zatemnenie mozgu riadne.....a potom ked mala koruny nato....prečo nešla do obchodiaku.....
misoft
09.02.16,18:38
Potešilo ? Rozčúlilo ?
Ani jedno a ani druhé...skôr sa smejem z ľudskej naivity a blbosti.

Neznáma pani "kúpila" diamantový náhrdelník ... jeden poplatok, druhé overenie, tretie záloha...suma sumárum teraz je v smútku.
Manželovi odišlo z účtu 120.000€ a náhrdelník niekde v onej...

http://www.tvnoviny.sk/domace/1819094_pani-60-z-levic-tuzila-po-diamantovom-nahrdelniku-prisla-o-120-tisic-eur
Čo na to poznamenať?
Hádam len to, že ani vysoká škola nedáva záruku, že človek sa bude správať rozumne... a hľa - jasný prípad, i napriek X titulov pred meno a Y titulov za menom rozmýšľala ako keby IQ hojdacieho koňa mala.....
sito
09.02.16,22:22
Aj Loď bláznov je proti tomu tu aj vonku šuviks.

Vitaj doma...;) :D :D :D :D :D

No, aj tu je to tak. Neznámy loter, je šéfov kmoter. No čo už, bavme sa ako na lodi ...

Tak čo lodivodi ...

https://www.youtube.com/watch?v=jC_9X4tN4XQ
duves
10.02.16,05:26
veronikasad
10.02.16,15:14
Nepotešilo -na Hornej Nitre znovu tretí stupeň povodňovej aktivity

http://nasaprievidza.sme.sk/c/20091035/v-meste-zasadal-pre-povodnovu-hrozbu-krizovy-stab.html
lujza.j
10.02.16,16:09
chlapovi došla sms,že cestovný pas si môže vyzdvihnúť v stránkových hodinách....hmmm....len o žiadny nežiadal....
Žabinka
10.02.16,16:15
chlapovi došla sms,že cestovný pas si môže vyzdvihnúť v stránkových hodinách....hmmm....len o žiadny nežiadal....
tak to bude môj..:--- my sme boli vybavovať pasy s romčou spolu, jej už prišla sms že má hotový a mne ešte nie..
lujza.j
10.02.16,16:24
chlapovi došla sms,že cestovný pas si môže vyzdvihnúť v stránkových hodinách....hmmm....len o žiadny nežiadal....
tak to bude môj..:--- my sme boli vybavovať pasy s romčou spolu, jej už prišla sms že má hotový a mne ešte nie..
žabka z akého čísla?posielajú...
Žabinka
10.02.16,16:27
chlapovi došla sms,že cestovný pas si môže vyzdvihnúť v stránkových hodinách....hmmm....len o žiadny nežiadal....
tak to bude môj..:--- my sme boli vybavovať pasy s romčou spolu, jej už prišla sms že má hotový a mne ešte nie..
žabka z akého čísla?posielajú...
ešte som s romankou nebola, neviem aká sms jej prišla.. len mi volala že dostala sms..
kukučka
10.02.16,18:32
Včera v tom vetrisku v noci bolo počuť všelijaký rachot, aj nám tuším trikrát blikla telka aj PC, až poobede som zistila, že nejde pevná linka. Potešilo, promptne opravené technikmi na diaľku, aj zavolali, potom sms a nakoniec ešte jeden "hovor" a automatom.
buchač
10.02.16,21:22
Strášne ma potešilo, že ako dobabral Matovič pána precedu...
Vychutnal si ho, sťa jahôdku s čerešničkou na torte...;)

http://domov.sme.sk/c/20091482/matovic-ukazal-uctovnictvo-na-fica-poda-trestne-oznamenie.html
lujza.j
10.02.16,21:45
účtovné doklady za rok 2002 a 2004 však chýbajú.Týchto dvoch rokov sa totiž týkala ohlásená daňová kontrola
buchač
10.02.16,22:29
účtovné doklady za rok 2002 a 2004 však chýbajú.Týchto dvoch rokov sa totiž týkala ohlásená daňová kontrola

" Chýbajúce dva roky účtovníctva podľa neho výsledky daňovej kontroly zmeniť nemohli, pretože daňový úrad má ich kópie. "

http://domov.sme.sk/c/20091482/matovic-ukazal-uctovnictvo-na-fica-poda-trestne-oznamenie.html#ixzz3zoKbQuqI
korela
11.02.16,01:20
Nie je čistý.
Gauner.
Nandrolon
11.02.16,04:59
Mne sa zase páči, ako Fico "odstrelil" Matoviča.
Ten ak prekročí po tomto tú 5% hranicu, tak si môže gratulovať.
Za toto má Fico u mňa jedno bezvýznamné plus.
Ak niekto predá firmu 1 deň pred ohlásenou daňovou kontrolou, hovorí to samé za seba.
misoft
11.02.16,05:27
Nech sa len tí dvaja medzi sebou žeru, koľko chcú.... je to ich "problém", ale nech do toho neťahajú celé Slovensko.... Najlepšie by bol, keby obaja zmizli v "prepadlisku dejín".....
bjuty smis
11.02.16,06:28
Mne sa zase páči, ako Fico "odstrelil" Matoviča.
Ten ak prekročí po tomto tú 5% hranicu, tak si môže gratulovať.
Za toto má Fico u mňa jedno bezvýznamné plus.
Ak niekto predá firmu 1 deň pred ohlásenou daňovou kontrolou, hovorí to samé za seba.

to máš od fica, však :))

tá kontrola prebiehala 2,5 roka....
Nandrolon
11.02.16,06:41
- čo mám od Fica, že sa Matovič ukázal ako chronický klamár a podvodník?
Raz hovoril na kamery, že od zmluvy neodstúpil, až kým Fico nevytiahol nahrávku z DÚ.
:-)))))))))))
Ja nie som Ficovolič, ale v tomto ho plne podporujem. Účel svätí prostriedky.
buchač
11.02.16,06:48
- čo mám od Fica, že sa Matovič ukázal ako chronický klamár a podvodník?
..

Ak by som porovnal týchto dvoch ?

Matovič je žiakom na prvom stupni ZŠ.
Fico prednáša na VŠ predmet "klamstvá a podvody v politike"...
Nandrolon
11.02.16,06:54
Máš pravdu, a výsledok?
Obidvaja zlodeji a podvodníci.
Ak sa klamári medzi sebou usvedčujú, alebo mafiáni sa medzi sebou strieľajú, je to vždy pre "obyčajných ľudí" pozitívum.
bjuty smis
11.02.16,07:00
- čo mám od Fica, že sa Matovič ukázal ako chronický klamár a podvodník?
Raz hovoril na kamery, že od zmluvy neodstúpil, až kým Fico nevytiahol nahrávku z DÚ.
:-)))))))))))
Ja nie som Ficovolič, ale v tomto ho plne podporujem. Účel svätí prostriedky.
v čom podporuješ fica ?

že účtovníctvo zničil a basta ? že ho má na povali nevadí, lebo fico povedal ??

alebo že vytuneloval fy a basta ? že zaplatil daň 16, či kolko milion nevadí, lebo fico povedal a basta ?
Nandrolon
11.02.16,07:12
V tom, že konečne ukázal, KTO je MATOVIČ, v tom.
Na povale ho kompet nemá.
Zaplatená daň nepreukazuje, že sa nejedná o daňového podvodníka. Dôležité je to účtovníctvo, lebo až tým sa to dá preukázať, ako vzniklo tých 121 mil.
To by potom každý bankový zlodej zaplatil daň z lupu a bol čistý s papierom v ruke?
PS: stále mi píšeš, že či to mám od fica, lebo fico povedal a podobne. Aj ja ti môžem rovnako písať, či to máš od matoviča, lebo matovič povedal a pod....
Nechaj radšej tak, ani jedného ani druhého som nikdy nevolil a ani nebudem. Najradšej by som bol, ak by sa obidvaja uštvali definitívne pod 5% hranicu...
ps:2 normálny človek nemôže veriť ani Ficovi, ani Matovičovi, na druhej strane Fico a matovič je súboj typu LEV a mačka....
buchač
11.02.16,07:20
Mne sa zase páči, ako Fico "odstrelil" Matoviča.



V tom, že konečne ukázal, KTO je MATOVIČ, v tom.


Hehehe...
Keby sa karta obrátila, keby sa odtajnili určité spisy, keby mal Maťko ráno ako Robko zvodku od určitých agentúr...
Kúúúwa, to by bolo karát...ani falošné esá z rukávu by sa nemuseli ťahať. Niekto by sa možno aj práskol radšej sám...;)
Nandrolon
11.02.16,07:33
Veď o tom to je, na starého harcovníka sa chce chytať "mladé ucho", ktoré sa robí svätejšie ako sám Boh až kým sa harcovník nenaserie a neuzemní ho tým, že verejnosti ukáže - toto je ten PÁN SPRAVODLIVÝ :-))
I keď o tých miliónoch na Belize nemám dôvod neveriť. Človek, ktorý narába s miliardami má možnosť si pár miliónov uliať rovnako, ako človek zarábajúci 300 eur si domov zoberie kancelársky papier. Pomer podobný :-)))))))))))))))))))))
Ak by bol Matovič ticho, nič by nebolo. Prečo ale vždy najväčší hajzli sa tvária ako najspravodlivejší ľudia, ešte aj ten názov?
bjuty smis
11.02.16,07:48
Zaplatená daň nepreukazuje, že sa nejedná o daňového podvodníka. Dôležité je to účtovníctvo, lebo až tým sa to dá preukázať, ako vzniklo tých 121 mil.

nie, to preukázala daňová kontrola a všetky zrušené penále....pod počiatkovým vedením...

: stále mi píšeš, že či to mám od fica, lebo fico povedal a podobne. Aj ja ti môžem rovnako písať, či to máš od matoviča, lebo matovič povedal a pod....

tak ty veríš viac ficovi ako matovičovi o tom, čo matovič robil ?

ty veríš viac ficovi ako potvrdeniu daňového úradu a plnej povale ? :))))
však ok, nie si sám, je vás tu dosť....
en mi je až trápne, ked to ukončuješ presne tak, ako fico chce..
Však všetci sú jedna banda, tak čo.....
Nandrolon
11.02.16,07:50
Ja nič neukončujem, len dúfam, že tejto boj bude tvrdo pokračovať a vyústi do niečoho konkrétneho.
Matovičovi som neveril nikdy, takých tajtrlíkov je všade plno, nemá žiadnu autoritu, odrbáva, kritizuje veci, ktoré sám robí a robil....
taiko
11.02.16,07:54
chlapci chlapci, noze chodte s politikou niekam prec ;), lebo budete odideni