misoft
11.02.16,09:10
Dnes je četvértok :D - zajtra piatnica a potom víkend.... dôležitý víkend....;)
taiko
11.02.16,08:11
Dnes je četvértok :D - zajtra piatnica a potom víkend.... dôležitý víkend....;)
co sa ide diat ?
misoft
11.02.16,08:13
Šak sa kukni do kaľandára v nedeľu.....:D
bjuty smis
11.02.16,08:14
teba by som na americké sviatky netipoval...
taiko
11.02.16,08:15
Šak sa kukni do kaľandára v nedeľu.....:D
ja nemam kalendar :D
taiko
11.02.16,08:16
teba by som na americké sviatky netipoval...
co je "Nanebovstupenie Vinetou-a" :D
misoft
11.02.16,08:20
teba by som na americké sviatky netipoval...
Šak som nenapísal, že je dôležitý pre mňa.....:D
bjuty smis
11.02.16,08:32
teba by som na americké sviatky netipoval...
co je "Nanebovstupenie Vinetou-a" :D


jéžuš...toto tej tvojej radšejn eukazuj...:)
taiko
11.02.16,09:16
teba by som na americké sviatky netipoval...
co je "Nanebovstupenie Vinetou-a" :D


jéžuš...toto tej tvojej radšejn eukazuj...:)
akej mojej ? :) Pre carnicu je len jeden svaty a to som ja :D
jar88
11.02.16,09:29
Načo nám je sloboda, nepripomína vám to niečo?
Napríklad väčšinový názor na Slovensku a aj tu na Porade?
--------------------------------------------
Janíkovej vraj imponuje najmä čisto na uliciach a jednopercentná nezamestnanosť, čo mala poslankyňa Smeru aj patrične okomentovať: "To je predsa úžasné."
Adamová sa snažila oponovať a so slovami "tam trochu chýba sloboda" jemne skúšala naznačiť, čo jej na Bielorusku nesedí. Janíková vraj však bez váhania odpovedala: "Načo vám je sloboda?!"
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/naco-vam-je-sloboda-poslankyna-smeru-sa-chce-inspirovat-bieloruskom-1055066
Nandrolon
11.02.16,09:37
Jar, koľko zo "slovenských otrokov", ktorí žijú z ruky do úst využíva tú slobodu a chodia pravidelne do zahraničia?
Akú slobodu má človek teraz, ktorý maká 12 hodín vo fabrike? Však ten nemá čas ísť ani na záchod.
taiko
11.02.16,09:53
Načo nám je sloboda, nepripomína vám to niečo?
Napríklad väčšinový názor na Slovensku a aj tu na Porade?
--------------------------------------------
Janíkovej vraj imponuje najmä čisto na uliciach a jednopercentná nezamestnanosť, čo mala poslankyňa Smeru aj patrične okomentovať: "To je predsa úžasné."
Adamová sa snažila oponovať a so slovami "tam trochu chýba sloboda" jemne skúšala naznačiť, čo jej na Bielorusku nesedí. Janíková vraj však bez váhania odpovedala: "Načo vám je sloboda?!"
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/naco-vam-je-sloboda-poslankyna-smeru-sa-chce-inspirovat-bieloruskom-1055066
tak toto je ina kava , strasidelne, ze toto nam vladne
taiko
11.02.16,09:54
Jar, koľko zo "slovenských otrokov", ktorí žijú z ruky do úst využíva tú slobodu a chodia pravidelne do zahraničia?
Akú slobodu má človek teraz, ktorý maká 12 hodín vo fabrike? Však ten nemá čas ísť ani na záchod.
len ci si si Ty tu slobodu neobmadzil len na cestovanie ;).
Ja si myslim, ze Ty tu diktaturu v naznakoch obdivujes len zo srandy. Aby si auditorium posteklil :)
Nandrolon
11.02.16,10:00
Ja ten názor nezastávam, ani neprezentujem ale rešpektujem.
Viem sa vžiť do slovenského montážnika, ktorý pracuje 12-ky, výplata priemer.
Ten človek má problém si niečo vybaviť na úradoch, lebo je stále v práci, nemá sa čas venovať rodine.
Jeho vôbec netankuje nejaká sloboda či už slova, názorov, cestovanie.
Neobmedzil som to len na cestovanie, nechce sa mi tu písať 10 stránkové elaboráty.
Sloboda slova nie je ani teraz, je to len "vsugerovaný klam".
No a k ostatným slobodám :-)) sa radšej nevyjadrujem.
Sloboda je potrebná pre majetných ľudí, ktorých je a bude vždy menšina. Ostatných to moc netrápi, cestovať nemajú za čo, doma pri farme si ponadávajú schuti aj na témy, ktoré sú TABU, a potraviny kupujú čo najlacnejšie...
bjuty smis
11.02.16,10:38
Mila123
11.02.16,10:48
Kvaka
11.02.16,10:57
špina.....


http://www.topky.sk/cl/100313/1527385/Temne-pozadie-Kucherenkovej-luxusneho-zivota--Bol-to-klam----Ludi-obrali-o-peniaze-
Príspevok z diskusie:
SVALNATY UJO • pred 7 minútami

Vo vazeni sa jej ta gamba hodi, ked bude upchaty nejaky hajzel, tak ju mozu pouzit namiesto zachodoveho zvona :)

Som oprskala monitor.
Nandrolon
11.02.16,11:08
Vieš koľko takých je medzi slovenskými celevriťami?
"kvázi milionári" žijúci v skutočnosti na dlh :-))
buchač
11.02.16,11:17
špina.....
http://www.topky.sk/cl/100313/1527385/Temne-pozadie-Kucherenkovej-luxusneho-zivota--Bol-to-klam----Ludi-obrali-o-peniaze-

Slabý výraz...respektíve :
1. Špina je Kučeravý
2. Kučeravá je proste zlatoxxxva...


Vieš koľko takých je medzi slovenskými celevriťami?
"kvázi milionári" žijúci v skutočnosti na dlh :-))

Nejde o to, že koľkí žijú na dlh...to je predsa v určitých súvislostiach normálne.
Ide skôr o to, koľkí ten aj splácajú.
Minule som čítal o Michalovi Dávidovi, že sa festovne zadĺžil (kvôi investícii do filmu) a pritom je milionár.

Nejde o to, koľkí žijú na dlh...
Ide o to, že vymožiteľnosť práva na Slovensku na trt...viď kauza Mojsejová a ten Versače.
Nandrolon
11.02.16,11:23
Buchač, ja som nepísal o žití na dlh u bežných ľudí, častokrát z nutnosti, ale u "akože pracháčov", ktorý tie prachy míňajú v štýle geissenových, akurát to nie sú ich prachy, ale cudzie. No a spoliehajú sa na nevymožiteľnosť práva, dementnými spôsobmi ako nedvíhanie telefónu, nepreberanie zásielok, rozvod s vlastnou ženou a prevod všetkého majetku, pričom stále žijú v jednej domácnosti, prepis nehnuteľností na deti, prelievanie peňazí z SK do CZ a naopak, ako sa to hodí...
Poznáme, poznáme...
taiko
11.02.16,11:47
Ja ten názor nezastávam, ani neprezentujem ale rešpektujem.
Viem sa vžiť do slovenského montážnika, ktorý pracuje 12-ky, výplata priemer.
Ten človek má problém si niečo vybaviť na úradoch, lebo je stále v práci, nemá sa čas venovať rodine.
Jeho vôbec netankuje nejaká sloboda či už slova, názorov, cestovanie.
Neobmedzil som to len na cestovanie, nechce sa mi tu písať 10 stránkové elaboráty.
Sloboda slova nie je ani teraz, je to len "vsugerovaný klam".
No a k ostatným slobodám :-)) sa radšej nevyjadrujem.
Sloboda je potrebná pre majetných ľudí, ktorých je a bude vždy menšina. Ostatných to moc netrápi, cestovať nemajú za čo, doma pri farme si ponadávajú schuti aj na témy, ktoré sú TABU, a potraviny kupujú čo najlacnejšie...
nebezpecne slova, velmi nebezpecne. :( Myslim si ze ludia, nevaziaci si slobodu v akomkolvek jej zmysle, su priam predurceni nato, aby ju stratili.
Myslis, ze ludia v Severnej Korei, Kazachstane, Bielorusku, ci napr aj v Mosule nemakaju vo fabrikach ? Makaju, len im popritom hrozi, napr vazenie, statie, zastrelenie, zhodenie zo strechy len zato ze sa ozvu.
Nandrolon
11.02.16,11:58
Taiko, ďakujem za mínusku, ale ja zastávam názor, že "normálny" človek sa nemusí obávať ani v tej severnej kórei. Paradoxne to strieľanie na štadiónoch zozadu do hlavy by som veľmi privítal aj v SR.
Neviem o tom, že by niekde na svete, kde nie je vojna strieľali čestných a morálnych ľudí plniacich si svoje záväzky a povinnosti. U podvodníkov, vrahov, špekulantov, mafiánov, zlodejov by som to veľmi rád uvítal a nie som sám.
PS: ja nechcem živiť nejakého vraha 30 rokov v base. Na tú guľku by som ale rád prispel.
bjuty smis
11.02.16,12:14
nandrolon,

ja zastávam názor, že pár mesiacov prežitých v 50. rokoch by ti isto prospelo....
taiko
11.02.16,12:16
Taiko, ďakujem za mínusku, ale ja zastávam názor, že "normálny" človek sa nemusí obávať ani v tej severnej kórei. Paradoxne to strieľanie na štadiónoch zozadu do hlavy by som veľmi privítal aj v SR.
Neviem o tom, že by niekde na svete, kde nie je vojna strieľali čestných a morálnych ľudí plniacich si svoje záväzky a povinnosti. U podvodníkov, vrahov, špekulantov, mafiánov, zlodejov by som to veľmi rád uvítal a nie som sám.
PS: ja nechcem živiť nejakého vraha 30 rokov v base. Na tú guľku by som ale rád prispel.
nuz proti gustu ziaden disputat. ( A aj tu som Ti dal minusku ).
Teraz naschval prezeniem. Prajem Ti aby si na takom stdione nestal za svoje nazory raz aj Ty a nepozeral sa do hlavne. ;)
Nandrolon
11.02.16,12:16
To bohužiaľ posúdiť neviem, nedokážem cestovať v časopriestore :-)
Jedno ale viem, na Slovensku mi chýba vymožiteľnosť práv a následné tvrdé trestanie vinníkov.
Aj ja som ti dal, na oplátku.
Toho štadióna sa nebojím, lebo ak niečo urobím, najskôr premyslím dôsledky do budúcnosti a za svojimi činmi si stojím.
ps: do hlavne sa pozerať nebudem, pokiaľ mi oči nenarastú vzadu na hlave :-)) doporučujem pozrieť zopár inštruktážnych videí.
taiko
11.02.16,12:17
To bohužiaľ posúdiť neviem, nedokážem cestovať v časopriestore :-)
Jedno ale viem, na Slovensku mi chýba vymožiteľnosť práv a následné tvrdé trestanie vinníkov.
Len ci si nepleties vymozitelnost prava s represiou, zneuzivanim moci, zbavovanim sa oponentov atd.
A ja uz koncim, lebo sa budem musiet sam seba niekam presunut. :)
bjuty smis
11.02.16,12:25
naozaj zvláštne vzory na vymozitelnost práva.....naozaj
duves
11.02.16,12:37
To bohužiaľ posúdiť neviem, nedokážem cestovať v časopriestore :-)
Jedno ale viem, na Slovensku mi chýba vymožiteľnosť práv a následné tvrdé trestanie vinníkov.
Len ci si nepleties vymozitelnost prava s represiou, zneuzivanim moci, zbavovanim sa oponentov atd.
A ja uz koncim, lebo sa budem musiet sam seba niekam presunut. :)
A nie je vymožitelnosť práva podla českého a slovenského vzoru isty druh represie. Určitych skupín voči inej skupine občanov.
Podla mna je.
http://domaci.eurozpravy.cz/duchody/145266-seniori-se-topi-v-dluzich-pocet-exekuci-na-duchod-loni-vzrostl/
http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/financie/exekutori-maju-500-percentne-hody-posledne-roky-im-dari-najviac-za-cele-storocie.html
jar88
11.02.16,12:46
nandrolon,

ja zastávam názor, že pár mesiacov prežitých v 50. rokoch by ti isto prospelo....
Myslím, že Nandrolon (podľa jeho doterajších vyjadrení) by to s radosťou aj prijal, ale na strane tých spravodlivých.
duves
11.02.16,13:23
jar88, každa doba ma svojich katov, lenže tychto nových nikto nechce vidieť
Dáša_
11.02.16,15:19
tak som sa práve v správach dozvedela potešujúcu informáciu: Slovensko je jediná krajina v únii, ktorá môže svoje výrobky označovať logom "Slovenský výrobok" :D

tak mi treba, keď pozerám správy :D :D:cool::rolleyes:
Nandrolon
11.02.16,15:25
naozaj zvláštne vzory na vymozitelnost práva.....naozaj
Ja som tu ziadne vzory nepisal, a Taikovi odkazujem, ze si to nepletiem.
Tomu, co pisal Taiko sa zabranit nijako neda. Treba ale zabranit tomu, aby podvodnik vsetko vratil, napr. aj vratenim daru od vnucky, a vsetko splatil + nasledne bol odsudeny.
Aby sa nestalo, ze jeden sulin dlzi nasej firme smiesnych 1000 eur, nedviha telefony a pravnik povie, ze sa neoplati sudit. No, ak toto urobil 1000 firmam, tak ma milion v kapse...
Ak by to bola moja firma /som zamestnanec/, behom tyzdna by som dotycneho poriesil. Prosil by, aby mi ich mohol vratit. Na hrubu dieru hruba zaplata.
jar88
11.02.16,16:34
Potešilo ma, že máme aj "pánov učiteľov". Dokonca v Košiciach (východ Slovenska)
----------------------------------------------


‎Lukáš Hirko‎ až Deň, kedy všetci urobíme NIEČO pre štát
27 január, 8:58 · Kosice ·
Dobrý večer, pán Fico,
na úvod sa vám ospravedlňujem, že píšem tak neskoro večer, ale až teraz som sa vrátil z druhej práce, ktorú ešte popri základnej škole musím mať, aby som uživil rodinu a aby mi banka nezobrala byt, ktorý sme si kúpili.
Je mi ľúto vášho pracovníka, ktorý musí triediť toľko nevyžiadanej pošty, koľko Vám od nespokojných učiteľov prišlo. Možno si dokonca bude musieť zobrať robotu domov. Je nás takých dosť. Ale ľúto mi je v prvom rade Vás, pán premiér. Musí to byť strašné, keď sa na vašich výrokoch baví toľko ľudí. Je mi Vás ľúto viac než to, že kvôli spomínaným veciam som dnes (v deň synových prvých narodenín) svoje dieťa ani nevidel. Áno, máte pravdu, je to moja chyba, veď to robím pre svoju rodinu a nie pre štát. Dostali ste ma.
Čo teda robia učitelia pre štát. Očakávate, že začnem vypisovať rad radom, čo som urobil počas šiestich rokov mojej praxe aj pre Vás, pán Fico, urobil? Omyl. To by bolo príliš egoistické a na takýchto princípoch fungujete vy, nie ja. V prvom rade som vďačný tým učiteľom, ktorým som prešiel cez ruky ja. Keď som bol siedmak na základnej škole, povedal som si, že ak by som náhodou raz učil, tak to bude geografia a ja by som chcel byť ako on. Hovorím o mojom triednom učiteľovi zemepisu. Hádajte, čo robím teraz. Ale pre Vás je to málo, keď ide učiteľ príkladom a svojim postojom, správaním a spôsobom práce vedie deti k cieľavedomosti a schopnosti rozmýšľať, čo ďalej. On ma nasmeroval, no koľko bolo tých, ktorí ma ovplyvnili, to si netrúfam ani odhadnúť. Keď ma triedny učiteľ na strednej brával hrať tenis, nemám pocit, že by to robil pre seba. Nebol som mu vyrovnaným sparingom a časom som zistil, že sa náš vzťah upravil. To, že ďalší učiteľ, ktorý ma viedol v školskej hudobnej skupine mal v skúšobni polovicu svojich veci zrejme nestojí za reč. To, že mi spríjemňovali štúdium na základnej a strednej škole a aj takým spôsobom vychovali ďalšieho človeka, ktorý chce toto robiť pre školstvo ďalej, to je podľa vás nič. Nič pre tento štát.
Už počas praxe na vysokej škole sa mi darilo. Mal som dobré nápady, myšlienky, nemal som problémy s empatiou a nejeden cvičný učiteľ mi zložil kompliment, že by sa rád inšpiroval aj mnou a vždy čaká, čo kedy urobím a čím ho prekvapím. Mňa to nakoplo, aby som robil teraz veci ešte lepšie. Vy im za to pripisujete veľkú nulu, ja nie.
Aktívny učiteľ sa veľmi často stretáva s rôznymi druhmi výsmechu a toto sú najčastejšie otázky, zväčša s dávkou irónie a sarkazmu, či už zo strany nezainteresovaných alebo učiteľov, ktorí to už vzdali: -To prečo toto robíš? - Za také peniaze? - Čo tu (pozn. v škole) ešte robíš? - Prečo nejdeš domov k rodine? - To za to aj niečo máš? Preklenúť sa cez to je ťažšie, no dá sa. A prekonávanie tohto procesu, ktorý zo mňa má urobiť vyhoreného a tradičného učiteľa, ktorý neprinesie do vyučovacieho procesu a mimoškolských aktivít žiadny nový vietor je pre vás opäť nič.
Neustále sa sťažujete na novinárov. Tak sme zaviedli predmet MEDIÁLNA VÝCHOVA, kde im chceme vštepiť základy práce s médiami. Učíme deti na kvalitu. Hodiny a hodiny presedím pri grafickej úprave školského časopisu Prestávka (www.prestavka.zsfullu.sk), aby produkt nebol odpadovým materiálom, aby vyzeral, aby deti videli kvalitu. Na kolene sme zariadili vysielacie štúdio školského rádia Mauribox (www.mauribox.zsfullu.sk) a ešte stále po 4 rokoch zariaďujeme, lebo nie sú peniaze. Namiesto akustickej peny máme po stenách polepené kartóny z vajec. Nenalepili sa samé. Ani technika sa nenakonfigurovala sama a to už vôbec nespomínam údržbu a servis v popoludňajších hodinách. Učím deti vysielať, stretávam sa s nimi, upravujem relácie, strihám príspevky. Všetko po nociach. Začíname so školskou televíziou. Luxus? Nie. Aby sme mohli zakúpiť dva televízory, museli sme makať na projekte. Odmena žiadna, iba dobrý pocit. A to nepíšem o tom, aká činnosť ešte len príde. Málo? Aby mali deti záujem o geografiu, tri roky som robil online súťaž Geomacher (http://www.lukas.hirko.sk/index.php/skola/geografia) pre žiakov. Čo som z toho mal? Vzbudenie záujmu o predmet a menej času pre seba a blízkych. Spomínanú stránku, doménu a webhosting) si platím sám, vešiam tam materiály pre deti a komunikujem s nimi aj takouto modernou formou. Organizujem školské plesy. Do tomboly nosím veci z domu. A to už ani nespomínam také malichernosti, ako sú papiere na kopírovanie atď. Ak chceme mať na škole interaktívnu tabuľu, polovica učiteľov sa musí zapojiť do projektu a pracovať na ňom, inak si ju nemôžeme dovoliť. Chcem robiť veci ešte lepšie. Ale ako, keď môj mobil je výkonnejší než počítače v učebni. Supluje ich môj súkromný. Učím deti prácu so zvukom, ozvučujeme školské akcie. Musím tam prísť dve hodiny skôr, dve hodiny neskôr končím. Vymyslel som spevácku súťaž. S deťmi skúšame v piatok poobede, vo finálnej show ich doprevádzam s ďalšími známymi košickými hudobníkmi. Aby toho nebolo málo, každý rok organizujem popoludňajšie súťaže, ktorých cyklus trvá 2 mesiace. Chodievam cez víkendy s deťmi na výlety, na hokej, popoludní s nimi pozerám v škole filmy. A nech mi niekto povie, že o druhej končím. Často ma v príchode domov predbiehajú tí, ktorí končia o piatej. Telefonujem za svoje, všetky tlačoviny, ktoré vyrobím vyzdvihujem vo svojom voľnom čase, jazdím svojim autom za svoju naftu. Mimochodom, keby som si ho (už jazdené) mal kúpiť sám, tak ho nemám. Organizujem hudobné a geografické talkshow. Využívam na to súkromné kontakty a otravujem známych ľudí s tým, že im viem pokryť možno časť cesty, občerstvenie za vlastné. Aby som mal aspoň ako tak reprezentatívny nábytok v triede, musel som otapetovať skrinky. Navrhujem a vyrábam profi diplomy, aby za súťaže nedostávali deti trápne skice z 80. rokov vytlačené na béžovom farebnom papieri. Spravujem školský YouTube kanál, aby sme presvedčili, že školstvo žije v roku 2016. Ale klameme. Vy ho zabíjate a toto, čo sa už dlhšie deje je jedna strašná agónia.
Nie som ani v polovici toho, čo by som mohol písať. Je to v podstate pod moju úroveň, ale aspoň vidíte, čo ste ma prinútili urobiť. A to nútite aj ostatných kolegov: robiť pod úroveň. Pod úroveň toho, čo by chceli, čo by mohli.
Ó, pán premiér, opäť ste ma dostali. Veď nič z uvedeného som neurobil pre štát ale pre deti. A štát netvoria ľudia. Ani budúce generácie, ktoré budú rozhodovať o smerovaní krajiny a ktoré teraz sedia doma a prizerajú sa na celý tento cirkus. Ale vám to môže byť jedno. Nahromadené máte, moc vám chutí a starobu prežijete v izolácii od spoločenskej úbohosti, ktorú tu nastavujete tým, že kašlete na normálny vývoj tých, o ktorých sa chceme my starať a vychovávať.
Ja viem, vy by ste dali aj zo svojho, ale keď raz už tie peniaze nie sú... Mrzí ma, keď vás média označujú za zlodeja, no nie ste v tom sám. Ja som zlodej tiež. Okrádam svoju rodinu o čas, ktorý investujem do školy a výchovy detí prostredníctvom mimoškolských aktivít bez nároku na odmenu, lebo v tom vidím zmysel. Okrádam svoju rodinu o peniaze, ktoré investujem do školy a do žiakov. A vôbec ma to nemrzí. Mrzí ma to, že neviem, ako dlho vydržím.

Lukáš Hirko,
učiteľ na ZŠ Ľudovíta Fullu,
Maurerova, Košice
jar88
11.02.16,16:44
Taiko, ďakujem za mínusku, ale ja zastávam názor, že "normálny" človek sa nemusí obávať ani v tej severnej kórei. Paradoxne to strieľanie na štadiónoch zozadu do hlavy by som veľmi privítal aj v SR.
Neviem o tom, že by niekde na svete, kde nie je vojna strieľali čestných a morálnych ľudí plniacich si svoje záväzky a povinnosti. U podvodníkov, vrahov, špekulantov, mafiánov, zlodejov by som to veľmi rád uvítal a nie som sám.
PS: ja nechcem živiť nejakého vraha 30 rokov v base. Na tú guľku by som ale rád prispel.

Znova si zabudol na slobodu.:)
Ľudia si plnia svoje záväzky, ktoré sami a slobodne prijali. Je to ich povinnosť s ktorou sa nenarodili, ale si ju s plným vedomím dojednali, vrátane následkov v prípade ich neplnenia. (dodatočne doplnené pre Nandrolona)


Nandrolonova reakcia na môj príspevok (zjavne nepochopil písaný text) Moja chyba?

Jar, ale ja nepisem o ludoch, ktori si zavazky plnia. Pisem o tych, ktori si ich neplnia a svojim veritelom sa smeju do ksichtu ako ich oj...bali.

---------------------------------
Veď aj neskorý príchod do práce, je nesplnená povinnosť, ale nikto si k tomu nedojedná postih zastrelením na štadióne.:---
buchač
11.02.16,16:47
naozaj zvláštne vzory na vymozitelnost práva.....naozaj
Ja som tu ziadne vzory nepisal, a Taikovi odkazujem, ze si to nepletiem.
Tomu, co pisal Taiko sa zabranit nijako neda. Treba ale zabranit tomu, aby podvodnik vsetko vratil, napr. aj vratenim daru od vnucky, a vsetko splatil + nasledne bol odsudeny.
Aby sa nestalo, ze jeden sulin dlzi nasej firme smiesnych 1000 eur, nedviha telefony a pravnik povie, ze sa neoplati sudit. No, ak toto urobil 1000 firmam, tak ma milion v kapse...
Ak by to bola moja firma /som zamestnanec/, behom tyzdna by som dotycneho poriesil. Prosil by, aby mi ich mohol vratit. Na hrubu dieru hruba zaplata.

Júúúj, ale som sa v prvej chvíli od srdca rozosmial....



Potom ma to prešlo...






Doteraz som plakal...až teraz som sa zmohol na príspevok.







P.S.:
Neprajem radšej nikomu nič...aj keby sa dalo....a aj keby to poniektorí aj (kuwa) silno potrebovali...nemenujem ich.
Nandrolon
11.02.16,16:55
Buchac, ani sa necudujem.
Ale ak ma clovek dobrych kamaratov z "fachu" hned to cloveka prejde...
Vsetko treba nechat na odbornikov, ktori sa tym zivia.
Security 3 bola tiez legalna firma.
Nandrolon
11.02.16,17:01
Jar, ale ja nepisem o ludoch, ktori si zavazky plnia. Pisem o tych, ktori si ich neplnia a svojim veritelom sa smeju do ksichtu ako ich oj...bali.
buchač
11.02.16,17:06
Buchac, ani sa necudujem.
Ale ak ma clovek dobrych kamaratov z "fachu" hned to cloveka prejde...
Vsetko treba nechat na odbornikov, ktori sa tym zivia.
Security 3 bola tiez legalna firma.
Veď práve...čo bolo, to bolo...čítaj medzi bodkami...;)
Nandrolon
11.02.16,17:17
To je aj teraz. Takisto sa sem/tam pred podnikatelmi sermuje nabitym revolverom, lenze ten, kto to zazil sa nikdy neprizna...
:-))))
Nebudem konkretnejsi, ale hrubokrki kysucki vymahaci este nevymreli. Aj ked niektori uz vonaju fialky odspodu.
S beznym odrbavacom zatoci hociktory z nich.
jar88
11.02.16,19:10
To je aj teraz. Takisto sa sem/tam pred podnikatelmi sermuje nabitym revolverom, lenze ten, kto to zazil sa nikdy neprizna...
:-))))
Nebudem konkretnejsi, ale hrubokrki kysucki vymahaci este nevymreli. Aj ked niektori uz vonaju fialky odspodu.
S beznym odrbavacom zatoci hociktory z nich.
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
jar88
11.02.16,19:23
naozaj zvláštne vzory na vymozitelnost práva.....naozaj
Ja som tu ziadne vzory nepisal, a Taikovi odkazujem, ze si to nepletiem.
Tomu, co pisal Taiko sa zabranit nijako neda. Treba ale zabranit tomu, aby podvodnik vsetko vratil, napr. aj vratenim daru od vnucky, a vsetko splatil + nasledne bol odsudeny.
Aby sa nestalo, ze jeden sulin dlzi nasej firme smiesnych 1000 eur, nedviha telefony a pravnik povie, ze sa neoplati sudit. No, ak toto urobil 1000 firmam, tak ma milion v kapse...
Ak by to bola moja firma /som zamestnanec/, behom tyzdna by som dotycneho poriesil. Prosil by, aby mi ich mohol vratit. Na hrubu dieru hruba zaplata.
Zjavne ti právny štát nič nevraví. Viac ti vonia právo silnejšieho. Niečo, ako divoký západ. Tam to tak fungovalo vrátanie lynčovania.
---------------------------------------
Ale ak by tu skutočne niečo také legálne naozaj fungovalo, ver tomu, že prosiť by si chodil skôr ty, ako ten sulin.

On by si totiž nemusel nikoho najímať, on by si v takom systéme vybudoval vlastnú trestnú jednotku.:)
buchač
11.02.16,20:15
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.

Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému. ;)
sito
11.02.16,21:21
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.

Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému. ;)

"Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom."

Každý iným smerom si ide, no nie všetci so Smerom
korela
11.02.16,21:24
špina.....


http://www.topky.sk/cl/100313/1527385/Temne-pozadie-Kucherenkovej-luxusneho-zivota--Bol-to-klam----Ludi-obrali-o-peniaze-
V živote som si o nej neprečítala jeden riadok. Načo nad týmito ľuďmi strácate svoj drahocenný čas.
Nemoralizujem, ale proste nechápem.
Nandrolon
12.02.16,04:52
Jar, ja nepíšem o klasickom výpalníctve, píšem tak, ako už buchač naznačil o dožadovanie sa svojho vlastného majetku, ktorý veriteľ tak, ako sa zaviazal nechce zaplatiť a to je rozdiel.
Napíšem ti len toľko, ak nie je možné nijako "vyžiadať" naspäť dlh, rieši sa to násobnou škodou na majetku, aspoň to sa stalo u nás.
Komická situácia keď išiel bager po ceste v noci v búrke a ZA JAZDY lyžicou vrazil jednému "kvázi milionárovi" do toho murovaného drahého oplotenia z tých kociek.
Ráno celá dedina čo išla do obchodu, na autobus, na vlak sa díva a v plote diera cca 4 metre a kocky, obklad rozsypaný, rozlámaný po ceste.
Čo myslíš, ako to skončilo?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))
Tí, o ktorých píšem sa už pár rokov realizujú najmä v poľsku, kde si ich najímajú slov. podnikatelia za účelom vymáhania svojich zahraničných pohľadávok...
Je to pre nich bezpečnejšie, lukratívnejšie a môžu si naúčtovať aj diéty ako pri zahraničnej pracovnej ceste.
jar88
12.02.16,05:25
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.

Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému. ;)

Je možné uznať, že je rozdiel vyžadovať výpalné a vyžadovať si svoje.
Ale je rozdiel aj v tom spôsobe vyžadovania si svojho. Vyžadovať si svoje zákonnou cestou a vyžadovať si svoje určitou hrozbou, či dokonca použitím fyzickej sily.
Nandrolon sa tu vyjadril, že niekedy je právo silnejšieho v poriadku a väčšina to tu považuje za "spravodlivé":) Ale myslím, že to uznávate len do chvíle, keď sa to právo nepoužíva na vás.
------------------------------------------
Mám tu takého suseda, on má zákonné právo a ja nie. Tak som mu to musel objasniť:cool: a plače už druhý rok.:---
-----------------
PS pre Nandrolona:
Nebudem reagovať na tvoje náznaky a k tomu ešte s otázkou "Čo myslíš, ako to dopadlo?". Veď napíš, ako to dopadlo - vymohli si svoju pohľadávku, alebo len uskutočnili pomstu.
Nandrolon
12.02.16,05:30
Jar, povedz mi, ktorý debil na tomto svete to najskôr nebude vyžadovať zákonnou cestou? Hrubá sila a špeciálne partie sa zamestnávajú vtedy, až keď všetko zlyhá.
Koniec koncom nehovoriac o tom, že zákonná cesta je "skoro zadarmo" narozdiel od krízového riešenia :-)
Máš ale tak ješitných ľudí, ktorým nejde ani o to, reálne vymôcť peniaze, ale "urobiť si meno" aby ostatní pri podobnom obchode sa zachovali čestnejšie...
Častokrát reálna vymožená suma je oproti pôvodnej pohľadávke na úrovni 30%, ale ide o princíp.
Vieš ako sa hovorí, kamaráti buďme ale dlhy si plaťme. Ak to niekto nechce rešpektovať a využíva diery v zákonoch, neschopnosť a korupčnosť polície a súdov, som jednoznačne za hrubé riešenia.
ps: prečo by sa to právo malo uplatňovať aj na nich? Ak raz niekoho vedome odrbú, musia s tým žiť a dúfam, že v takom prípade sa to právo uplatní. Na to právo treba myslieť už vtedy, ak ma to ťahá niekoho obabrať...
jar88
12.02.16,05:53
Len k tomuto:
Jar, povedz mi, ktorý debil na tomto svete to najskôr nebude vyžadovať zákonnou cestou?
--------------------------
Nuž ktorý debbil? Písal si, že tvoj zamestnávateľ. 1000€ nestojí za to.
Nandrolon
12.02.16,05:56
Všetky zákonné možnosti, okrem súdu boli vyčerpané. O čo sa budeme súdiť, keď dotyčný má 3 domy /vnučka+žena+syn/, a vôbec nič nevlastní? A firmy mu krachujú, ale stíha otvárať stále nové a nové?
Hovorím, tu by mal vyjsť nejaký zákon, aby mohol byť zhabaný majetok, ktorý dal napr. vnučke a pod...
ps: so ženou je rozvedený, ak by náhodou niekoho napadlo BSM...
jar88
12.02.16,06:36
Všetky zákonné možnosti, okrem súdu boli vyčerpané. O čo sa budeme súdiť, keď dotyčný má 3 domy /vnučka+žena+syn/, a vôbec nič nevlastní? A firmy mu krachujú, ale stíha otvárať stále nové a nové?
Hovorím, tu by mal vyjsť nejaký zákon, aby mohol byť zhabaný majetok, ktorý dal napr. vnučke a pod...
ps: so ženou je rozvedený, ak by náhodou niekoho napadlo BSM...

Ale veď práve na tom súde, stojí právny štát a osobné právo.
A zabudol si ešte na jednu podstatnú vec. Nikto nikoho nenúti obchodovať s tým dotyčným. Každý má možnosť si overiť obchodného partnera a dokonca aj prístup na verejný obchodný register.:)
-------------------------------------------------
Každý občan si môže prečítať zákon (napríklad OZ) a zistiť si, čo v skutočnosti znamená pojem podnikateľ fyzická osoba, čo spoločnosť s obmedzeným ručením (spol. s r.o.), akciová spoločnosť (a.s.), alebo verejná akciová spoločnosť.
Myslím hlavne na to, kto ti ako a čím ručí za svoje záväzky. Ľudia by mali vedieť, že súkromná firma, ako FO ručí za všetko čo koná na 100%. Že sro. ručí za svoje záväzky obmedzene, to znamená len čiastočne a AS neručí v skutočnosti vôbec ničím.
U nás ľudia najviac veria veľkým AS, na druhom mieste veria sro. a na treťom mieste fyzickej osobe. Pritom by to malo byť presne opačne.
Dokonca je u nás vžité, že od sro. to musí byť vždy lepšie, ako od nejakého pobehaja (fyzickej osoby), ktorý im pritom za všetko ručí celým svojim majetkom.
buchač
12.02.16,07:01
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.

Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému. ;)

Je možné uznať, že je rozdiel vyžadovať výpalné a vyžadovať si svoje.
Ale je rozdiel aj v tom spôsobe vyžadovania si svojho. Vyžadovať si svoje zákonnou cestou a vyžadovať si svoje určitou hrozbou, či dokonca použitím fyzickej sily.
Nandrolon sa tu vyjadril, že niekedy je právo silnejšieho v poriadku a väčšina to tu považuje za "spravodlivé":) Ale myslím, že to uznávate len do chvíle, keď sa to právo nepoužíva na vás.

Jaro...ideš zasa iným smerom.
Hľadíš na to pohľadom druhej strany...viď návšteva výpalníkov u Teba.
Znova opakujem...pozeraj sa na to z pohľadu, že Ty vyžaduješ svoje právo podľa zákonov. No zákony sú tak postavené a aj zastaralé, že k svojmu sa nevieš dostať, lebo medzery to proste dovoľujú.
Nie je potom v poriadku tá "iná" spravodlivosť, keď zlyhávajú "normálne" zákony ?
----------------------------
Ale keďže sa vyjadruješ ako sa vyjadruješ, tak mi skôr jasné, že si nestál na tej druhej strane a nevyžadoval si od druhého to svoje, ktoré Ti patrí podľa morálky alebo aj podľa zákona.
Lebo inak by si nevravel o práve silnejšieho a o spravodlivosti. Respektíve vravel by si úplne inak...
----------------------------
Záver ?
Poniektorí by si zaslúžili obojakú spravodlivosť.
Najprv nezákonnú...ale spravodlivú nakladačku.
Následne zákonnú, že po splnení záväzkov by šli do ťurmi.
Nandrolon
12.02.16,07:02
Jar, akurát poopravím tú verejnú obchodnú spoločnosť, nie akciovú...
Nechcem to tu viac rozoberať, prečo, kedy, za akých podmienok... nebol to samozrejme štandard, skôr sme boli dotlačení, nakoľko tú službu nikto iný vtedy nevedel zabezpečiť, jednalo sa o veľmi špecifickú službu, s ktorou sa niektorý podnikateľ nestretne za celý svoj život.... takže týmto končím.
Ináč všetky "poučky z knižiek" čo si napísal je hádam každému TU NA PORADE jasné, aj preto sa živnostníci KONVERTOVALI na "jednoosobové s.r.o."
buchač
12.02.16,07:05
Všetky zákonné možnosti, okrem súdu boli vyčerpané. O čo sa budeme súdiť, keď dotyčný má 3 domy /vnučka+žena+syn/, a vôbec nič nevlastní? A firmy mu krachujú, ale stíha otvárať stále nové a nové?
Hovorím, tu by mal vyjsť nejaký zákon, aby mohol byť zhabaný majetok, ktorý dal napr. vnučke a pod...
ps: so ženou je rozvedený, ak by náhodou niekoho napadlo BSM...

Ale veď práve na tom súde, stojí právny štát a osobné právo.

...a Ty si čo raňajkoval ?
1. Vtipnú kašu
2. Šalené huby
3. Kávu a jointa
;) :D :D :D
jar88
12.02.16,07:13
Tak že zákony, ktorých sa tu dovolávaš, Nandrolon, tu jednoznačne máme.
A dôvod, prečo ich ľudia nevyužívajú nepoznám. Teda ak opomeniem ich nevedomosť a neznalosť hraničiacu s blbosťou.
---------------------------------------
No a následok je jasný, u sprostých nastáva túžba po pästnom práve. Po práve o ktorom nemáš, na rozdiel odomňa, žiadnu predstavu.
Ja som zažil aj vymáhanie dlhov mojim spoločníkom a to bol jediný dôvod, prečo som sa s ním rozišiel.
Založil si vlastnú sro. a pokračoval vo svojich praktikách ďalej. Skončil cca po piatich rokoch s tým, že mu zostala kopa dlžníkov a aj on zanechal kopu svojich dlhov iným. Dokonca aj štátu.
Ja som pokračoval ďalej, ako FO. Podnikanie som ukončil bez dlhov a naviac mi dodnes prichádzajú drobné legálne splátky mojich dlžníkov. (cca5-6 rokov)
Nandrolon
12.02.16,07:15
Nikto nič nezažil iba ty sám veľký Kjar88 :-))))))))) o tom, čo som ja pozažíval okolo 1999 o tom nemáš ani páru, i keď už som off a riadne zamestnaný, kontakty zostali...
jar88
12.02.16,07:22
Buchač a Nandrolon, ste teoretici a žiadny z vás nikdy nič v reálnom živote neriešil. Teda v súvislosti s podnikaním a vymáhaním legálny pohľadávok.
A je jedno či súdne, alebo fyzicky. Ja som to všetko preskákal na vlastnej koži a viem, že to fyzické vymáhanie sa vždy rovnalo čistej nule.
jar88
12.02.16,07:23
Nikto nič nezažil iba ty sám veľký Kjar88 :-))))))))) o tom, čo som ja pozažíval okolo 1999 o tom nemáš ani páru, i keď už som off a riadne zamestnaný, kontakty zostali...
Veď napíš, čo konkrétne si v 1999 pozažíval.
Nandrolon
12.02.16,07:35
Moja odpoveď: :-)
buchač
12.02.16,07:39
Buchač a Nandrolon, ste teoretici a žiadny z vás nikdy nič v reálnom živote neriešil. Teda v súvislosti s podnikaním a vymáhaním legálny pohľadávok.
A je jedno či súdne, alebo fyzicky. Ja som to všetko preskákal na vlastnej koži a viem, že to fyzické vymáhanie sa vždy rovnalo čistej nule.

Jardo...neškrabkaj....;) ...čítaj poriadne, lebo takto jeden o voze a druhý o koze.
------------------------------
Ako vravím a potvrdil si mi to.


Ja som zažil aj vymáhanie dlhov mojim spoločníkom a to bol jediný dôvod, prečo som sa s ním rozišiel.

Nebol si na druhej strane = Ty si nevymáhal !!!...a to je kuwa rozdiel.
-------------------------------

Podnikanie som ukončil bez dlhov a naviac mi dodnes prichádzajú drobné legálne splátky mojich dlžníkov.

Buď rád !
Keby si tie dlhy musel vymáhať ? Inak by si spieval.
---------------------------------
Keby som nevedel, o čom píšem, tak by som nepísal.
...a radšej ani ďalej nepíšem.
misoft
12.02.16,09:14
Hmmmmm..... ako sledujem.... slnko svieti... jar (ročné obdobie) sa blíži a "príjemnú" pohodu, plnú veselosti, tu napĺňa iné "ročné obdobie"......
Ohľadom toho:
...a Ty si čo raňajkoval ?
1. Vtipnú kašu
2. Šalené huby
3. Kávu a jointa
asi jedno po druhom v neprerušovanom slede.... (a potom sa nemáme čudovať, že mu ****).
jar88
12.02.16,09:19
Veta, "podnikanie som ukončil bez dlhov", znamená, že som najskôr vyplatil všetky svoje záväzky a až následne som podnikanie ukončil. Stálo ma to cca, polovicu firemného majetku.
Pritom som tiež mal možnosť "pretransformovať FO na s.r.o.", ale tým pádom by som sa vzdal aj práva na splatenie súdom uznaných a splácaných záväzkov mojimi dlžníkmi. Splácali by eseročke v konkurze a nie mne.
-----------------------------------------------
No a k tomu tvojmu "Nebol si na druhej strane = Ty si nevymáhal !!!" ...a to je kuwa rozdiel.
Vymáhal môj spoločník a vymáhal vlastne na 50% aj v mojom mene.
-----------------------------------------------------
Ja som sa následne s tými dlžníkmi aj stretával u mňa v kancelárii a jasne mi popísali, čo s nimi partnerovi vymáhači stvárali. Čím sa im následne vyhrážali. (rodinou, deťmi a podobne)
-------------------------------------------------------
Pritom nie všetci dlžníci boli rovnaký. Skôr by som povedal, že každý zostal dlžný z iného dôvodu. Nie tak, ako píšeš ty a Nandrolon, že hajzlíci, šulini a podobne.
Musím však priznať, že boli aj takí, ktorí si nabrali tovar a pritom už dopredu vedeli, že ho zaplatia až z toho čo predajú a čo im zostane po zaplatení pohľadávok u iných dodávateľov, prípadne štátu. To boli v skutočnosti vychcálkovia, ktorý sa snažili zneužiť ma na prefinancovanie svojich finančných ťažkostí.
---------------------------------------------------------
S takými najlepšie fungovala konkrétna dohoda o čiastočnom a postupnom splácaní záväzkov. Splatíš určitú časť dlhu a až potom dostaneš ďalší tovar. Dúfam, že tu nemusí vysvetlovať, že je možné zaistiť dlh aj zmenkou.
Ak nieje ochota zabezpečiť dlh zmenkou, nastupuje návrh na splátkový kalendár a následne žaloba na súd. Nuž a čo všetko sa dá cez súdne konanie zabezpečiť, ti tu popisovať nemienim. Podvodník si nemá ako zabezpečiť bezúhonnosť cez spol. s r.o.
jar88
12.02.16,09:23
Hmmmmm..... ako sledujem.... slnko svieti... jar (ročné obdobie) sa blíži a "príjemnú" pohodu, plnú veselosti, tu napĺňa iné "ročné obdobie"......
Ohľadom toho:
...a Ty si čo raňajkoval ?
1. Vtipnú kašu
2. Šalené huby
3. Kávu a jointa
asi jedno po druhom v neprerušovanom slede.... (a potom sa nemáme čudovať, že mu ****).
Vtipná kaša od ...., pod nickom misoft. To sa mi naozaj páči.:)
Keby si radšej netrepal.:rolleyes:
------------------------------------------
PS
V priebehu posledných 7 až 10 dní som čítal tvoje príspevky v iných debatách, alebo skôr odpovede v rôznych takzvaných "otázkach". Do žiadnej z nich som neprispel, lebo to bola nemohúcnosť a zúfalstvo mysle samo o sebe. Do toho spadá aj Nandrolon, duves a spol.
jar88
12.02.16,09:31
Takto sa môžeme baviť akurát tak na pieskovisku.
lujza.j
12.02.16,09:52
dnes potešilo....keš-dochodok na účte:D...uff...som rada,že nemusím lóve "naháňať".....
Nandrolon
12.02.16,09:54
Jar88 - ja som rád, že nespadám s tebou do jednej kategórie, až vtedy by som sa nad sebou musel zamyslieť :))))))))))))
misoft
12.02.16,09:54
He! Sa ti žije, čo? Ja už z môjho všetko poplatené... čo bolo potrebné....
misoft
12.02.16,09:55
Jar88 - ja som rád, že nespadám s tebou do jednej kategórie, až vtedy by som sa nad sebou musel zamyslieť :))))))))))))
Raz som ho klasifikoval ako
http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/0/85/85860/85860_600x400.jpg?rev=1
a platí to stále....

P.S. Kam sa na neho hrabe samotná preceda..... oproti nemu je preceda totálny amatér....
lujza.j
12.02.16,09:57
He! Sa ti žije, čo? Ja už z môjho všetko poplatené... čo bolo potrebné....
duški..priznám sa,že mi trochu lepilo....lebo vyrátaný nebol ofic.....iba čo mi mzdárka povedala...aj ked.... kto by mal mať viac info ako ona...ale aj tak....výmer ešte žiadny....ale mama mi hovorila,že naši majú vždy čas...že taktovi ak je zmena zo socialnej hned....dojde nový výmer...
misoft
12.02.16,10:01
He! Sa ti žije, čo? Ja už z môjho všetko poplatené... čo bolo potrebné....
duški..priznám sa,že mi trochu lepilo....lebo vyrátaný nebol ofic.....iba čo mi mzdárka povedala...aj ked.... kto by mal mať viac info ako ona...ale aj tak....výmer ešte žiadny....ale mama mi hovorila,že naši majú vždy čas...že taktovi ak je zmena zo socialnej hned....dojde nový výmer...
Nuž Lui..... aj ja keď som začal, tiež som nevedel, koľko a kedy... a horšie bolo, že vtedy sa začali robiť reorganizácie.... takže ja som prvý dostal až 25-teho (a bolo potrebné platiť...) - takže siahnuť do "zásobárne".... a o dva dni prišlo lajstro... reku výplatný deň do 15-ho v mesiaci - ale teraz mi to chodí do 8-meho v mesiaci - nikdy nie neskôr....
lujza.j
12.02.16,10:09
mne mama kukala na výpisy...u nás okolo 11-12teho...ja som mala tiež naškrečkované :D...len predstava,že "vaše papiere sa stratili" a pod.,a musíte si to opäť žiadať a na mi nepáčila....tak ked mi ráno volal kolega...že už na účte..tak som kuk či sms :)tak som sa potešila a silno si odfúkla....
ešte aj preukaz dôchodcu by mi mal prísť....potom vyskúšam ako bude "fungovať"na tých čo na nás makajú:D:---jak ma zošľahajú pokutou do rozpočtu...
reorganizácie ani nespomínaj....preto som prchla včil....
kopretinka
12.02.16,10:10
:mee::mee::mee:
R.I.P. práčka
kopretinka
12.02.16,10:11
mne mama kukala na výpisy...u nás okolo 11-12teho...ja som mala tiež naškrečkované :D...len predstava,že "vaše papiere sa stratili" a pod.,a musíte si to opäť žiadať a na mi nepáčila....tak ked mi ráno volal kolega...že už na účte..tak som kuk či sms :)tak som sa potešila a silno si odfúkla....
ešte aj preukaz dôchodcu by mi mal prísť....potom vyskúšam ako bude "fungovať"na tých čo na nás makajú:D:---jak ma zošľahajú pokutou do rozpočtu...
reorganizácie ani nespomínaj....preto som prchla včil....
normálne ti závidím...........:(
jar88
12.02.16,10:11
Jar88 - ja som rád, že nespadám s tebou do jednej kategórie, až vtedy by som sa nad sebou musel zamyslieť :))))))))))))
Už som tu ponúkol, že ak sa chcete takto baviť, poďme na pieskovisko.
jar88
12.02.16,10:15
Jar88 - ja som rád, že nespadám s tebou do jednej kategórie, až vtedy by som sa nad sebou musel zamyslieť :))))))))))))
Raz som ho klasifikoval ako
http://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/0/85/85860/85860_600x400.jpg?rev=1
a platí to stále....

P.S. Kam sa na neho hrabe samotná preceda..... oproti nemu je preceda totálny amatér....
Tá ponuka "poď na pieskovisko", s takýmito príspevkami, platí aj pre teba misoft.
Sem to určite nepatrí.
lujza.j
12.02.16,10:27
mne mama kukala na výpisy...u nás okolo 11-12teho...ja som mala tiež naškrečkované :D...len predstava,že "vaše papiere sa stratili" a pod.,a musíte si to opäť žiadať a na mi nepáčila....tak ked mi ráno volal kolega...že už na účte..tak som kuk či sms :)tak som sa potešila a silno si odfúkla....
ešte aj preukaz dôchodcu by mi mal prísť....potom vyskúšam ako bude "fungovať"na tých čo na nás makajú:D:---jak ma zošľahajú pokutou do rozpočtu...
reorganizácie ani nespomínaj....preto som prchla včil....
normálne ti závidím...........:(
bez provokácie.....nikdy som si nemyslela....že budem taká spokojná....keby nebola mama chorá .....by som povedala ,že mám sa najlepšie....
kopretinka
12.02.16,10:46
keď si predstavím,že koľko rokov ešte musím robiť....a vek odchodu sa bude asi zase zvyšovať.....asi budem chodiť do roboty na kolieskovom kresle,lebo chodiť už nebudem vládať.........a či vôbec budem robiť a kde....lebo môj zamestnávateľ rád prepúšťa pred odchodom do dôchodku....
misoft
12.02.16,10:52
keď si predstavím,že koľko rokov ešte musím robiť....a vek odchodu sa bude asi zase zvyšovať.....asi budem chodiť do roboty na kolieskovom kresle,lebo chodiť už nebudem vládať.........a či vôbec budem robiť a kde....lebo môj zamestnávateľ rád prepúšťa pred odchodom do dôchodku....
Asi preto rád prepúšťa, lebo má úzke dvere a kolieskové kreslo by neprešlo.....:D
Tweety
12.02.16,11:13
buchač
12.02.16,11:30
Tweety
12.02.16,11:31
Stará či nová , podstatné je, že ich je viac, než dosť. A smeráckych voličov je furt tiež dosť, tých asi nič neodradí.
korela
13.02.16,14:27
Teraz ešte prejde, kvôli dnešnej situácii.
Ako tu už napísala B, pravica nemá lídra. Ľudia budú vychádzať z predchádzajúcej skúsenosti. To je môj úsudok.
lujza.j
13.02.16,14:32
alebo nepojdu vôbec...."svojeho"posledného už nechcú-nebudú a náhradu zaň nemajú....
korela
13.02.16,15:42
A čo s tým dosiahnu? Najhorší prístup, ktorý si môžu zvoliť. Vezmem papier, urobím zvislú čiaru a vyhodnocujem plusy a mínusy. A nielen to, ale čo je z toho najpodstatnejšie.

Neísť = pripustiť nevhodné strany do parlamentu.
Nandrolon
13.02.16,15:48
Pravica je "roztrtkaná na maderu". Jediná alternatíva je tá, že všetky ostatné strany by sa zaťali, že nejdú so smerom...
Lenže prečo by sa zatínala napr. SNS, keď vie, že do vlády by sa inak nedostala, iba so smerom.
Muselo by mať nad 5% veľmi málo strán, aby mohli vládnuť "všetky".
Aj keby smer sám nezostavil vládu, určite sa judáš nájde, buď v podobe SNS, SKOK, "bugárovcov".
korela
13.02.16,15:51
Uvedomuješ si, kto je súčasťou bugiho?
Mila123
13.02.16,15:53
Uvedomuješ si, kto je súčasťou bugiho?
kto?
buchač
13.02.16,15:54
Uvedomuješ si, kto je súčasťou bugiho?
kto?
Nechajme sa prekvapiť...;) Aj ja som zvedavý na tie konšpirácie.
lujza.j
13.02.16,16:04
A čo s tým dosiahnu? Najhorší prístup, ktorý si môžu zvoliť. Vezmem papier, urobím zvislú čiaru a vyhodnocujem plusy a mínusy. A nielen to, ale čo je z toho najpodstatnejšie.

Neísť = pripustiť nevhodné strany do parlamentu.
tiež sa nechystám.....
korela
13.02.16,16:09
Prečo sa pýtate, keď dobre viete? Tomu už vonkoncom nerozumiem.
Nebyť pred časom "taxikára", ktorý mi položil jedinú otázku, keď som u nás vystupovala, tak by som o určitom pohybe netušila. To som tu už párkrát aj spomínala.
Vonkajší prejav, iba zastieracie manévre. Vy ste mladší, možno sa toho dožijete.
korela
13.02.16,16:10
tiež sa nechystám.....
Môj vôbec nechodí.
lui, ja som sa medzi nimi tiež "pohybovala", a práve preto chodím.
buchač
13.02.16,16:10
Ako by som to tak slušnejšie...?
Holt, nie je pripustenie ako pripustenie...

Ďalej radšej fakt nepokračujem.
buchač
13.02.16,16:14
Prečo sa pýtate, keď dobre viete? ...
Vy ste mladší, možno sa toho dožijete.

Starká, nože ešte neumierajú...a povedia nám niečo múdrô, objasnia odpoveď na danú otázku...;) :D :D :D
korela
13.02.16,16:15
Nemôžeš mi zatiaľ porozumieť. Vyjadriť sa môžeš na plné ústa, tvoja voľba.
Nandrolon
13.02.16,16:20
Korela, neviem kto je jeho súčasťou, lebo o maďarov /nepíšem názov strany, lebo ani neviem ako sa teraz volajú/ sa moc nestarám.
Jedno im ale musím uznať, že Bugár je uznávaný politik, a škoda že nie je za slovensko. Také typy by sme potrebovali.
lujza.j
13.02.16,16:45
tiež sa nechystám.....
Môj vôbec nechodí.
lui, ja som sa medzi nimi tiež "pohybovala", a práve preto chodím.
ja proste nemôžem....toto všetko čo je v "ponuke" poznám....aj "z prava, lava...zhora ...zdola"...asi som bola moc "blízko"....
misoft
13.02.16,16:47
alebo nepojdu vôbec...."svojeho"posledného už nechcú-nebudú a náhradu zaň nemajú....
No a to je to horšie zlo. Pretože sa počty vypočítavajú z počtu odovzdaných hlasov. Ale keby šli a dali hoci aj maličkej straničke - odrazu by ubudlo možno i 0,5%
alaya1
13.02.16,16:49
Korela, neviem kto je jeho súčasťou, lebo o maďarov /nepíšem názov strany, lebo ani neviem ako sa teraz volajú/ sa moc nestarám.
Jedno im ale musím uznať, že Bugár je uznávaný politik, a škoda že nie je za slovensko. Také typy by sme potrebovali.

Uz davno neplati, ze jeho strana je strana madarskej mensiny. tam kde zijem ja je tato strana plna rusnakov a ciganov, povazovala som ho zo zaciatku jeho pol. kariery za jedneho z mala "serioznych" ludi, ale tento zlepenec vytvorit len preto, aby dokazal ostat v politike, a ta pani jeho podpredsednicka v ktorej strane je 3,4?
Nandrolon
13.02.16,17:19
alaya1 - hovorím, stranu nepoznám, na kysuciach by sme všetci maďarov poslali "za dunaj" :-))))))) ale on, ako "človek" sa mi celkom páči. Málo škandálov, vystupovanie slušné aj keď na jeho mieste by som už niekedy dal "low kick", proste človek, ktorý sa nenechá vôbec vykoľajiť. Vieš, ja keď sa dokážem nasrať už iba pre nejakú maličkosť, tak takáto povaha mi celkom imponuje /lebo ju nedokážem pochopiť/...
lujza.j
13.02.16,17:28
bugar už nie je dávno tá "značka" čo kedysi....
alaya1
13.02.16,17:30
alaya1 - hovorím, stranu nepoznám, na kysuciach by sme všetci maďarov poslali "za dunaj" :-))))))) ale on, ako "človek" sa mi celkom páči. Málo škandálov, vystupovanie slušné aj keď na jeho mieste by som už niekedy dal "low kick", proste človek, ktorý sa nenechá vôbec vykoľajiť. Vieš, ja keď sa dokážem nasrať už iba pre nejakú maličkosť, tak takáto povaha mi celkom imponuje /lebo ju nedokážem pochopiť/...

povahu ziskavas uz narodenim, nicim sa on osobnostne za nu nepricinil, snad len tym, ze sa vie ovladat a to sa nauci, kazdy, kto chce. Pre mna je on sklamanim.
Nandrolon
13.02.16,18:35
Je to tak, niekedy je výbušnosť dobrá, inokedy kontraproduktívna.
Ale jedno je isté. Ten, ktor ju nemá, ten ju už ani nezíska. Ten, kto ju má, môže sa naučiť ju ovládať...
taiko
13.02.16,21:19
keď si predstavím,že koľko rokov ešte musím robiť....a vek odchodu sa bude asi zase zvyšovať.....asi budem chodiť do roboty na kolieskovom kresle,lebo chodiť už nebudem vládať.........a či vôbec budem robiť a kde....lebo môj zamestnávateľ rád prepúšťa pred odchodom do dôchodku....
ten most prekrocis, ked k nemu prides ;)
bjuty smis
14.02.16,17:00
Sukromna jacuzzi deluxe v hoteli arkadia...
Necakal som, ale prekvapilla...
korela
14.02.16,18:12
Ty si bol v bratislavskej Arcadii? Nebola tam zažratá špina? Cítil sa sa dobre, priam výborne?
kopretinka
14.02.16,18:38
Prečo sa pýtate, keď dobre viete? Tomu už vonkoncom nerozumiem.
Nebyť pred časom "taxikára", ktorý mi položil jedinú otázku, keď som u nás vystupovala, tak by som o určitom pohybe netušila. To som tu už párkrát aj spomínala.
Vonkajší prejav, iba zastieracie manévre. Vy ste mladší, možno sa toho dožijete.
ja vôbec nechápem,o čom píšeš:eek:


A čo s tým dosiahnu? Najhorší prístup, ktorý si môžu zvoliť. Vezmem papier, urobím zvislú čiaru a vyhodnocujem plusy a mínusy. A nielen to, ale čo je z toho najpodstatnejšie.

Neísť = pripustiť nevhodné strany do parlamentu.
potom už fakt neviem,koho....:confused:
buchač
14.02.16,18:54
Prečo sa pýtate, keď dobre viete? Tomu už vonkoncom nerozumiem.
Nebyť pred časom "taxikára", ktorý mi položil jedinú otázku, keď som u nás vystupovala, tak by som o určitom pohybe netušila. To som tu už párkrát aj spomínala.
Vonkajší prejav, iba zastieracie manévre. Vy ste mladší, možno sa toho dožijete.
ja vôbec nechápem,o čom píšeš:eek:


Ani Kristus Pán nerozumie a nie my...;) :D :D :D
bjuty smis
14.02.16,19:39
Ty si bol v bratislavskej Arcadii? Nebola tam zažratá špina? Cítil sa sa dobre, priam výborne?
Vyborne..
buchač
14.02.16,19:47
Ty si bol v bratislavskej Arcadii? Nebola tam zažratá špina? Cítil sa sa dobre, priam výborne?
Vyborne..
Len aby ...
Povedz alayi...Ťa zblázni...;) :D :D :D
korela
14.02.16,20:23
Ty si bol v bratislavskej Arcadii? Nebola tam zažratá špina? Cítil sa sa dobre, priam výborne?
Vyborne..
Len aby ...
Povedz alayi...Ťa zblázni...;) :D :D :D
Ťa alebo sa?
Bjuty, tak som rada. alaya1 by nevedela prekročiť vstupný koberček, vraj moc špinavý.
Je mi ľúto, ale na to sa nedá zabudnúť.
alaya1
14.02.16,20:31
Ty si bol v bratislavskej Arcadii? Nebola tam zažratá špina? Cítil sa sa dobre, priam výborne?
Vyborne..
Len aby ...
Povedz alayi...Ťa zblázni...;) :D :D :D
Ťa alebo sa?
Bjuty, tak som rada. alaya1 by nevedela prekročiť vstupný koberček, vraj moc špinavý.
Je mi ľúto, ale na to sa nedá zabudnúť.

Korela, tebe uz fakt harasi? Ty to este stale riesis? Kristepane, ved som len napisala, ze ked som isla okolo, mali cerveny koberec pred vstupom nepozametany a bolo na nom listie!. Uz by si sa mohla spamatat, nemyslis? Uz to nie je ani zaujimave, ani vtipne, len je to "poddzubovanie".
bjuty smis
14.02.16,20:34
Tak tuto story nepoznam...
Skoda:))
korela
14.02.16,20:34
Keď si už raz zavtipkovala, nuž čo? Sa zasmej nad tým.
alaya1
14.02.16,20:35
Keď si už raz zavtipkovala, nuž čo? Sa zasmej nad tým.
To nebolo zavtipkovanie, ale konstatovanie!.
alaya1
14.02.16,20:37
Tak tuto story nepoznam...
Skoda:))
nemas za cim banovat, story hodna Noveho casu :)

Inak, niekedy v 5* hoteloch sa vyspis horie ako niekde v penzione. Na postel v Marriott hotel Budapest nikdy nezabudnem.
korela
14.02.16,20:43
Na konci uličky je jeden strom, dosť ďaleko na to, aby z neho v júni zafúkalo až k hotelu. Asi niekto vysypal kôš pred vchod. :-) street view, Františkánska 3
Už to nespomeniem, sľubujem. :-)
korela
14.02.16,20:45
Keď ešte pokračuješ, pozri si knihu hostí. Koniec. Fakt nepodstatné pre život.
alaya1
14.02.16,20:50
P.S. zabudla si na kvetinace, ktore su okolo koberca, aspon vtedy boli,tam tiez kvety maju listie, ale ak si si ulavila, je to v pohode. tak ma to potesilo
Dáša_
14.02.16,21:29
ja som bola v tom, že tieto súboje tu rozdúchava alaya1.
Ale musím uznať, že som sa mýlila. Sledujem to nejaký týždeň, dva. Oveľa väčší bordel tu robí korela. A vraj múdrosť ide s vekom..... Skôr mi to príde ako chuť vyrývať.
buchač
14.02.16,21:40
ja som bola v tom, že tieto súboje tu rozdúchava alaya1.
Ale musím uznať, že som sa mýlila. Sledujem to nejaký týždeň, dva. Oveľa väčší bordel tu robí korela. A vraj múdrosť ide s vekom..... Skôr mi to príde ako chuť vyrývať.

Pfúúú....ešte dobre, že nie ja...:rolleyes:
Ale zabávam sa vcelku aj celkom solídne...a to aj bez vyrývania z mojej strany. ;)
kukučka
14.02.16,21:41
Teraz som sa dobre pobavila, keď to robia iní - náš Jurko, všetci sú ticho, raz sa to podarí korele a oheň je na streche. :D
Uznajte, nevyužiť bjutyho prihrávku by bol hriech. Parádny smeč. :--- :D
kukučka
14.02.16,21:43
Pfúúú....ešte dobre, že nie ja...:rolleyes:
Ale zabávam sa vcelku aj celkom solídne...a to aj bez vyrývania z mojej strany. ;)
Taky tak. :D
buchač
14.02.16,21:48
Teraz som sa dobre pobavila, keď to robia iní - náš Jurko, všetci sú ticho, raz sa to podarí korele a oheň je na streche. :D
Uznajte, nevyužiť bjutyho prihrávku by bol hriech. Parádny smeč. :--- :D
Mne je jedno, kto a ako využije príležitosť. Predsa o mne je známe, že som za (skoro) každú srandu...a naopak, neznášam suchárov. ;)
jar88
15.02.16,05:23
Potešilo, konečne účet skutočne bez poplatkov. Mastercard úplne zadarmo.
http://www.rozumy.sk/number26-medzinarodna-banka-v-mobile-bez-poplatkov/
---------------------------
Som zvedavý, ako na to zareagujú naše banky.
Nandrolon
15.02.16,05:30
Nijako, lebo to pre ne nie je takmer žiadna konkurencia.
Ľudia v SR sú konzervatívni, dôverujú najviac kamenným pobočkám, zvučným menám s dlhou históriou a garanciám NBS...
Ani ja sám by som do toho nešiel. To všetko mám aj teraz a nezabije ma zaplatiť mesačne cca 4 eurá za vedenie a raz ročne 10/15? eur za kartu.
buchač
15.02.16,05:39
Potešilo, konečne účet skutočne bez poplatkov. Mastercard úplne zadarmo.
Ty, taký ekonóm teda tvrdíš, že účet bude zadarmo ?
Ja, laik zasa ale tvrdím, že nič nie je zadarmo.
Nevraviac už o tom, že na tých pár riadkoch je dosť málo informácií....teda podľa mňa.

To akože chceš tvrdiť, že nejaký "Nemec " prebije "Precedovu" ponuku...? ;)

Technickej stránke by som vedel čo to vytknúť...ale to je len môj pohľad.
jar88
15.02.16,05:41
Nijako, lebo to pre ne nie je takmer žiadna konkurencia.
Ľudia v SR sú konzervatívni, dôverujú najviac kamenným pobočkám, zvučným menám s dlhou históriou a garanciám NBS...
Ani ja sám by som do toho nešiel. To všetko mám aj teraz a nezabije ma zaplatiť mesačne cca 4 eurá za vedenie a raz ročne 10/15? eur za kartu.

Ten účet garantuje Deutsche bank. Je to v rámci EU.:) Všade platí rovnaká garancia vkladov.
Nandrolon
15.02.16,06:23
Veď ja netvrdím že nie, dokonca niekde majú aj lepšie podmienky /doba vyplatenia vkladu/, i keď nie som si istý či sa to v roku 2015 nezjednocovalo.
Ale Deutsche bank nie je NBS, kde si človek hocikedy zájde...
jar88
15.02.16,07:50
Dal som to sem, ako príklad, že vždy sa na trhu nájde niekto, kto problém "zdierania" (neprimeraného zisku a zarábania na nezmyselných poplatkoch) vyrieši v prospech kupujúceho.
------------------------------
Trh to vždy rieši na škodu menej schopného, alebo nenažratého podnikateľa.
Pritom štát to svojimi zásahmi, rieši vždy na škodu zákazníka. To je celé.
------------------------------
lujza.j
15.02.16,07:56
Moj chlap ma ucet v de banke...podmienka vedenie uctu zadara bola....pravidelne mesacny vklad-vyplata minimal.700e....ziadne ine podmienky....
jar88
15.02.16,08:31
Moj chlap ma ucet v de banke...podmienka vedenie uctu zadara bola....pravidelne mesacny vklad-vyplata minimal.700e....ziadne ine podmienky....
No a účet Number26 nedáva absolútne žiadne podmienky. Pritom Mastercard platí na celom svete, vrátane Slovenska. Dokonca aj kurzy mien má lepšie, ako banky.
jar88
15.02.16,08:42
Potešilo, konečne účet skutočne bez poplatkov. Mastercard úplne zadarmo.
Ty, taký ekonóm teda tvrdíš, že účet bude zadarmo ?
Ja, laik zasa ale tvrdím, že nič nie je zadarmo.
Nevraviac už o tom, že na tých pár riadkoch je dosť málo informácií....teda podľa mňa.

To akože chceš tvrdiť, že nejaký "Nemec " prebije "Precedovu" ponuku...? ;)

Technickej stránke by som vedel čo to vytknúť...ale to je len môj pohľad.

Máš pravdu, že nič nieje zadarmo, ale ten účet v Number26 bank, je komplet zadarmo. Vrátane zriadenia účtu.
Ak chceš, prezradím ti aj, na čom vlastne zarábajú a prečo nemusia mať žiadne poplatky.:)
--------------------------------
No a nakoniec sa ti čudujem, že zrovna ty, ktorý vie, že kto má Google nájde si všetko...... Pritom je zaujímavé, že naše média po 15.12.2015 už žiadnu tému o Number26 nedávajú. Jednoducho. 15.12.2015 ako by uťal. Žiadny článok, žiadna zmienka o Number26, proste nič. Embargo na info.:)
-------------------------------
Neviem, čo by si na tom chcel, po technickej stránke, vytýkať.
Lebo včera, to je v nedeľu, som to zmákol za necelú hodinu. Teda od prvého prihlásenia, až do oznámenia, že karta mi príde do 48 hodín.
Nandrolon
15.02.16,08:58
Podľa tohoto linku https://www.deutscheskonto.org/cs/number26/ je možné dodanie karty iba na nemeckú alebo rakúsku adresu...
Takže Jar88 - kde ti príjde karta?
buchač
15.02.16,09:06
No a nakoniec sa ti čudujem, že zrovna ty, ktorý vie, že kto má Google nájde si všetko...... Pritom je zaujímavé, že naše média po 15.12.2015 už žiadnu tému o Number26 nedávajú. Jednoducho. 15.12.2015 ako by uťal. Žiadny článok, žiadna zmienka o Number26, proste nič. Embargo na info.:)
-------------------------------
Neviem, čo by si na tom chcel, po technickej stránke, vytýkať.
Lebo včera, to je v nedeľu, som to zmákol za necelú hodinu. Teda od prvého prihlásenia, až do oznámenia, že karta mi príde do 48 hodín.

Na Google si nájdem to, čo ja potrebujem...ale to je iná káva.
--------------------------------
Výtka ?
- slovenčinu som nejak nepostrehol
- cez mobil nemám veľmi veľkú chuť vybavovať financie
- na mobil vidím akurát tak veľký trt...presnejšie aj napriek väčšej obrazovke si musím nahodiť okuliare.
- možno aj niečo iné, nepátral som príliš

Ale zopakujem s dôrazom na to, že sa jedná o moju osobu...hlavne body 2 a 3.
Ale keď niekomu vyhovuje a je (bude) spokojný, šak žiaden problém. Mne vyhovuje môj účet.
---------------------------------
... mimochodom...ak by som chcel vziať hypotéku v tejto banke, ako by to bolo ?
Lebo hento čudo poskytuje len úver do určitej výšky...a to poskytuje každá banka.
jar88
15.02.16,09:37
Podľa tohoto linku https://www.deutscheskonto.org/cs/number26/ je možné dodanie karty iba na nemeckú alebo rakúsku adresu...
Takže Jar88 - kde ti príjde karta?
To sú staré informácie. A dokonca pre trh v Nemecku. Oni už fungujú aj na Slovensku a pár iných EU štátoch. Treba goglovať a nie len špekulovať.
Karta mi príde priamo ma moju SLOVENSKÚ adresu.
Časom bude zavedená aj v Slovenskom jazyku.
-------------------------------------------------------------
Skús si dať tento účet do súvislosti so zavedením IBAN.
Tiež si to skús dať do súvislosti s platbami bežných ľudí medzi sebou.
S platbami bežných ľudí za tovar z internetových obchodov.
S platbami malým podnikateľom. Najme bez papiera.
A ešte aj do súvislosti s exekútormi. Oni totiž nemajú dosah na zahraničné účty, ale zamestnávateľa vyplácajúceho mzdu v akejkoľvek podobe, nijako nezaujíma, kde je účet vedený.
Na tie účty nemá dosah dokonca ani DU, tak že ani legálnu faktútu nedokáže preveriť.
-------------------------------------------------------
Ale dajme sa prekvapiť, čo bude neskôr. (Možno nám EU časom zakáže aj mobil a internet)
taiko
15.02.16,12:57
Podľa tohoto linku https://www.deutscheskonto.org/cs/number26/ je možné dodanie karty iba na nemeckú alebo rakúsku adresu...
Takže Jar88 - kde ti príjde karta?
aha tu https://number26.eu/sk/

specialnu pozornost prosim venovat "Now available in Slovakia. Currently available only in English."
;)
Kurnik sopa, zase si sa pomylil ;)
lujza.j
15.02.16,13:54
chlap ked odchádzal z de...išiel do banky zmenil adresu na SK a finito....s bankou ak treba komunikuje majlom....pošta normál do schránky...nie holubom:D
Nandrolon
15.02.16,16:21
Taiko, nepomýlil, ale vychádzal som doslovne z uvedeného článku. Určite som pol hodiny negooglil, keďže ma to nezaujíma.
Ešte by som podotkol. Ak to spadá pod nemeckú banku, obdobne ako u nás všetky banky pod NBS, tak nech si niekto nemyslí že je to nejaký anonymný účet v štýle bitcoinov.
Dosť naivná predstava. Ak ručí za to fond na ochranu vkladov, je to regulérny bankový produkt so všetkým čo k tomu patrí vrátane NULOVEJ anonymity.
keď som do J a T dával vyššiu sumu peňazí, takisto som osobne s nikým nekomunikoval. Privatbanka detto, takže znova objavená teplá voda.
Zaujímavé ako tu Jar88 propagoval kedysi ten žltý melón, kde je dnes? Uchytilo sa to, alebo to zdochlo?
Však to malo byť super extra košér výhodné, či???
PS: citácia z vyššie mnou uvedeného ČESKÉHO LINKU:
"otevření účtu je momentálně možné s adresou v Německu a v Rakousku" - a dole takisto diskusia, takže Taiko, zase si sa pomýlil, že som sa ja pomýlil :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
taiko
15.02.16,16:33
Taiko, nepomýlil, ale vychádzal som doslovne z uvedeného článku. Určite som pol hodiny negooglil, keďže ma to nezaujíma.
Ešte by som podotkol. Ak to spadá pod nemeckú banku, obdobne ako u nás všetky banky pod NBS, tak nech si niekto nemyslí že je to nejaký anonymný účet v štýle bitcoinov.
Dosť naivná predstava. Ak ručí za to fond na ochranu vkladov, je to regulérny bankový produkt so všetkým čo k tomu patrí vrátane NULOVEJ anonymity.
keď som do J a T dával vyššiu sumu peňazí, takisto som osobne s nikým nekomunikoval. Privatbanka detto, takže znova objavená teplá voda.
Zaujímavé ako tu Jar88 propagoval kedysi ten žltý melón, kde je dnes? Uchytilo sa to, alebo to zdochlo?
Však to malo byť super extra košér výhodné, či???
PS: citácia z vyššie mnou uvedeného ČESKÉHO LINKU:
"otevření účtu je momentálně možné s adresou v Německu a v Rakousku" - a dole takisto diskusia, takže Taiko, zase si sa pomýlil, že som sa ja pomýlil :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
aka dlha reakcia. Ja som Ti len vyvratil Tvoje tvrdenie, ze sa da karta dodat IBA na DE, alebo AT adresu. Nie je to pravda a teda Tvoja info bola matuca, resp nepravdiva. A dokonca si na nej utok na jar88 postavil.
Nabuduce sa musis zdroja opytat (poskytovatela sluzby), ked chces pravdu poznat, ci argumentovat, nie jednej baby, co nieco povedala
Je usmevne, ako si nevies take banalne pochybenie ( resp. unahlenu reakciu ) priznat. a jalovymi recami to zakryvat. :) Nuz ale zvykli sme si, takze sa nic moc nedeje :)
Nandrolon
15.02.16,17:20
Ano, zvykli sme si, ze 90% textu na porade nechapes. Tu reakciu som na pc naklepal za par sekund, ale uznavam, ze pre teba je dlha.
Otvoril som prvy clanok, urobil si obraz, podotkol som, co bolo pisane v clanku a viac neriesim. Zrejme ty to budes riesit do zajtra, ale vsak uz sme zvyknuti.
Ps: ved som aj doslovne uviedol, ze podla tohto linku...atd. Ako to niekto moze brat ako utok, asi iba ty. Este raz som si precital ten svoj koment a nic na co narazas tam nevidim.
kukučka
15.02.16,18:23
Takže kde príde tá karta? Stačí jedno slovo.
Nandrolon
15.02.16,18:25
Tam, kam ju adresuju.
Mne nikde.
kukučka
15.02.16,18:37
Škoda, už mlčím.
kukučka
15.02.16,18:47
To bola druhá šanca, premárnil si ju.
Nandrolon
15.02.16,18:50
:-))))))
jar88
15.02.16,19:35
Taiko, nepomýlil, ale vychádzal som doslovne z uvedeného článku. Určite som pol hodiny negooglil, keďže ma to nezaujíma.
Ešte by som podotkol. Ak to spadá pod nemeckú banku, obdobne ako u nás všetky banky pod NBS, tak nech si niekto nemyslí že je to nejaký anonymný účet v štýle bitcoinov.
Dosť naivná predstava. Ak ručí za to fond na ochranu vkladov, je to regulérny bankový produkt so všetkým čo k tomu patrí vrátane NULOVEJ anonymity.
keď som do J a T dával vyššiu sumu peňazí, takisto som osobne s nikým nekomunikoval. Privatbanka detto, takže znova objavená teplá voda.
Zaujímavé ako tu Jar88 propagoval kedysi ten žltý melón, kde je dnes? Uchytilo sa to, alebo to zdochlo?
Však to malo byť super extra košér výhodné, či???
PS: citácia z vyššie mnou uvedeného ČESKÉHO LINKU:
"otevření účtu je momentálně možné s adresou v Německu a v Rakousku" - a dole takisto diskusia, takže Taiko, zase si sa pomýlil, že som sa ja pomýlil :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Tak tu máš Slovenský link.
http://www.startupers.sk/na-slovensko-prichadza-inovativna-banka-21-storocia-startup-number26/
NUMBER26 je berlínský startup založený dvojicou Valentinom Stalfom a Maximilianom Tayenthalom. Za 10 mesiacov od založenia sa im podarilo získať vyše 80 tisíc zákazníkov. Popri projekte vytvoriť bankovníctvo bez hraníc vyvíja spoločnosť postupy na zjednodušenie správy osobných financií. Number26 bude zatiaľ dostupný vo Francúzsku, Grécku, Írsku, Taliansku, Španielsku a na Slovensku. “Trhy, na ktoré práve vstupujeme, predstavujú dokonalé príklady finančného prostredia s nedobrými skúsenosťami klientov a s predraženými retailovými bankovými službami. Tieto krajiny preto stoja na začiatku nášho úsilia vybudovať prvú skutočne paneurópsku banku,“ hovorí jeden zo zakladateľov, Maximilian Tayenthal.
-------------

Nandrolon, všimni si s čím som na začiatku prišiel. Ja nepropagujem Number26 a nepropagoval som ani Žltý melón a ani Bitcon. Vždy som len tvrdil, že je úplne prirodzené a vždy sa nájde nejaký koumák, ktorí príde s lepším riešením. Proste trh je neprekonateľný ťahúň pokroku, ktorému sa žiadne vládne opatrenia nemôžu nijako rovnať.:)
---------------------------------
PS
Všimni si, že na zozname krajín, žiadne Česko nieje.
jar88
15.02.16,19:39
:-))))))
Dobrá reakcia, ale len na PIESKOVISKO.
alaya1
15.02.16,20:41
lujza.j
15.02.16,21:13
Veru aj ja by som behla "dole" ....sretan uskrs:)...idem kuk kalendar...
alaya1
15.02.16,21:16
Lujza, dame stretko na pol ceste :)
lujza.j
15.02.16,21:19
Dnes dobre padla keramika...potesilo,ze sme "sefovu" prehovorili ze aj bud.pondelok...inak cez prazdnik ju nemame....by sa sikla aj 2x v tyzdni....v tomto pocasi....
Nandrolon
16.02.16,04:53
Jar, ja sa pýtam, kde je dnes ten žltý melón, ktorý mal byť veľmi veľkou konkurenciou bánk? Už niektorá banka sa kvôli tomu ocitla na dne?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))
- darmo, aj BMG bolo pre niektorých perpetum mobile až do doby, pokiaľ sa vrchol pyramídy nerozhodol to stopnúť
Linky mi tu nedávaj, taktiež neštudujem info o ženskej menštruácii, keďže sa ma to netýka.
babka - ježibabka
16.02.16,17:29
Nepotešil ma rozhovor s neterkou. Robí vo firme s mojou nevestou. Medziiným padla reč aj na to, že asi už nebudú robiť na jednu smenu, lebo firma prechádza na tri smeny. Dôvod zamestnávateľ zobral časť strojov do Rumunska a tam otvára novú prevádzku. Či nemieni postupne terajšie pracovisko zrušiť. Podobne to bolo aj u mladšieho syna. Tiež zamestnávateľ presunul časť výroby do firmy, ktorú mal na Morave aj s časťou zamestnancov, náhodou bol medzi nimi aj môj syn a ďalšiu časť výroby do Rumunska. Takže zamestnanci, hlavne ženy s deťmi, ktorí nešli pracovať na Moravu skončili na Úrade práce.
misoft
16.02.16,17:50
Nuž... toto je predzvesť len jedného - ENDE! Keďže presunul časť technológie do Rumunska, časť výroby a pracovníkov na Moravu, značí len to, že v najbližšej dobe i tí, čo tam ešte zostali, dostanú výpoveď.
Takže neterka i nevesta nech začnú študovať ponuky pracovných miest..... aby vychytili možné miesta ako prvé....
jar88
17.02.16,05:11
Jar, ja sa pýtam, kde je dnes ten žltý melón, ktorý mal byť veľmi veľkou konkurenciou bánk? Už niektorá banka sa kvôli tomu ocitla na dne?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))
- darmo, aj BMG bolo pre niektorých perpetum mobile až do doby, pokiaľ sa vrchol pyramídy nerozhodol to stopnúť
Linky mi tu nedávaj, taktiež neštudujem info o ženskej menštruácii, keďže sa ma to netýka.
Po tomto tvojom príspevku, je mi všetko jasné.
Jednoducho a mierne povedané, ty a ekonómia, ste si nejak do oka nepadli.;)
------------------------------------
Prečo by mala ktorákoľvek banka ísť na dno práve preto, že si niektorí ľudia nepožičiavajú práve od určitej banky, ale priamo od lepšie situovaného človeka?
Veď to je (napríklad pre VUB) to isté, ako keď si niekto požičia, napríklad od Tatra banky a nie od nich.

Jediné čo sa na finančnom trhu týmto deje, je väčšie drobenie trhu počtom účastníkov. A dokonca bez účasti štátnych zásahov v podobe vydávania bankových licencií.:)
No a malo by ti byť jasné, že čím je na trhu viac konkurentov, tým je väčšia konkurencia a z väčšej konkurencie vznikajú lepšie ponuky. Lepšie ponuky pre zákazníka.
Pri peniazoch a v podnikaní neplatí, "psi štekajú, ale karavana ide ďalej".:)
--------------------------------------
Veľa by som ti mohol napísať aj o skutočnom zámere zakladateľa BMG invest v súvislosti s veľkou privatizáciou. Vtedy sa totiž "privatizovalo" (rozumej predával štátny majetok) za pusinku. To znamená, že pri určitých majetkoch štátu, aj za menej než 10% ich budúcej trhovej hodnoty. Už len pozemky tých firiem mali po pár rokoch, myslím tým dvoch až piatich rokov, 20 násobnú cenu pôvodnej ceny celej "privatizovanej" firmy. No a po desiatich rokoch, to boli už aj sto násobky. Dnes to v priemere môže robiť odhadom nárast v desať tisícoch percent.
Ak by to boli dotiahli do konca, ľahko by vyplácali svojim klientom 30 percentný zisk.
--------------------------------------
To ako skončili vklady drobných ľudí, má na svedomí niekto iný, ako BMG invest. :cool: (dnes sú z niektorých veľkí mocipáni) :)
Pravdou však je, že drvivá väčšina z nich, dopadla podľa príslovia, "ľahko prišli, ľahko odišli".
Nandrolon
17.02.16,06:19
1. na tvoje hodnotenie sa môžem vieš čo... top manažment a predstavenstvo to vidí ináč. :-)
2. žltý melón nezasiahol bankový trh ani pol promile. Prachy tam môže mať akurát niekto na prepranie černoty.
add tvoje zastávanie sa úžerníkov:
Rozdiel je MAŤ na vyplatenie, a rozdiel je VYPLATIŤ.
Skoro všetky firmy na slovensku finančne majú na nárast platov XX % za rok, ale asi ani jedna firma to nerobí, lebo tí "mocipáni vo firmách" by museli sebe ubrať.
To isté by spravilo BMG keby sa aj k tým peniazom dostalo. K vyplateniu by nikdy nedošlo, nakoľko išlo o prachstprostú primitívnu pyramídu a nie o podnikateľský zámer. Zámer bol jedine vybrať čo najväčšie kvantum prachov, presunúť na vlastné účty a ukončiť činnosť. Rovnako ako pán Kožený s harwardskými fondami.
Rovnako ti môžem povedať, že ak vyhrám LOTTO, dám ti polovicu. A ty budeš tvrdiť na fórach, že preto nemáš prachy, lebo ja som nevyhral LOTTO. A potom ti tu niekto napíše konečne pravdu, že aj keby som to LOTTO vyhral, určite nedám nejakému šulinovi polovicu...
buchač
17.02.16,06:45
Veľa by som ti mohol napísať aj o skutočnom zámere zakladateľa BMG invest v súvislosti s veľkou privatizáciou....


Mal si tú česť rozprávať sa so zakladateľmi BMG osobne ?
Tak nám porozprávaj niečo...som zvedavý.
jar88
17.02.16,07:16
Veľa by som ti mohol napísať aj o skutočnom zámere zakladateľa BMG invest v súvislosti s veľkou privatizáciou....


Mal si tú česť rozprávať sa so zakladateľmi BMG osobne ?
Tak nám porozprávaj niečo...som zvedavý.
Jasné, že osobne (musím doplniť, hlavne na základe buchačovej reakcie. Poznal som ho osobne a nahováral ma, speňaž svoju firmu a s tými peniazmi poď do toho s nami) a dokonca už v dobe, kedy ešte nemal pod palcom viac, ako 7 až 8 miliónov Kčs, nie Sk.:)
------------------------------------------------------
No úúúúúrčite tu a tebe.:D Čo som? po minulých skúsenostiach tu na porade:confused::). a dokonca aj, konkrétne s tebou? Za čo ma máš, za nepoučitelného ko...ta?
------------------------------------------
Veď si daj do súvislosti to, čo som tu napísal o hodnote nakúpeného majetku BMG investom v čase nákupu a teraz. Väčšina ho prešla cez "konkurzné spoločnosti", ktoré teraz nazývate "konkurznou mafiou".:)
jar88
17.02.16,07:19
Ale pointa je v inom.:--- Hlavne v tom, čo nevnímate, lebo, lebo, lebo:) podľa teba a ostatných tu na Porade, som len chrobák truhlík a tárajko.:D
misoft
17.02.16,07:19
Veľa by som ti mohol napísať aj o skutočnom zámere zakladateľa BMG invest v súvislosti s veľkou privatizáciou....

Bla-bla-bla..... čo si si dnes šľahol? Nejaký dobrý matroš?
buchač
17.02.16,07:44
Veľa by som ti mohol napísať aj o skutočnom zámere zakladateľa BMG invest v súvislosti s veľkou privatizáciou....


Mal si tú česť rozprávať sa so zakladateľmi BMG osobne ?
Tak nám porozprávaj niečo...som zvedavý.
Jasné, že osobne a dokonca už v dobe, kedy ešte nemal pod palcom viac, ako 7 až 8 miliónov Kčs, nie Sk.:)
------------------------------------------------------
No úúúúúrčite tu a tebe.:D Čo som? po minulých skúsenostiach tu na porade:confused::). a dokonca aj, konkrétne s tebou? Za čo ma máš, za nepoučitelného ko...ta?
------------------------------------------
Veď si daj do súvislosti to, čo som tu napísal o hodnote nakúpeného majetku BMG investom v čase nákupu a teraz. Väčšina ho prešla cez "konkurzné spoločnosti", ktoré teraz nazývate "konkurznou mafiou".:)

1. Neverím Ti nejak, že si videl Fruniho inak ako na obrazovke v telke alebo na fotkách.

2. Fruniho som poznal dosť dávno a osobne (aj Matíka, s ktorým som si tykal)...a kľudne si dovolím tvrdiť, že bol hajzel ešte pred nežnou revolúciou. Fruniho som počul nie raz básniť a tých jeho plánoch...pre normálne uši niečo nepočúvateľné.

3. Nemusím si dávať do súvislosti nič...čo viem, to viem.

4. Za čo Ťa mám ?
To je vedľajšie...ALE za čo sa Ty máš, to je tá otázka.
...ALE kľudne pokračuj v tom zhadzovaní sa ... ;)
jar88
17.02.16,07:46
To isté by spravilo BMG keby sa aj k tým peniazom dostalo. K vyplateniu by nikdy nedošlo, nakoľko išlo o prachstprostú primitívnu pyramídu a nie o podnikateľský zámer. Zámer bol jedine vybrať čo najväčšie kvantum prachov, presunúť na vlastné účty a ukončiť činnosť.

Skús pouvažovať nad tým, ako a čím, sa u nich preukázal podvod.:) Podvod, ktorý im bol napokon skutočne preukázaný.
Skús pouvažovať aj nad tým, že napriek tomu, že až do úplného vyčerpania peňazí, všetkým rad radom splnili dohodnuté a vyplatili vklad aj s dohodnutým úrokom a súd napriek tomu, nadobudol presvedčenie, že sa jedná o podvod. Nikto nebral do úvahy "budúcu hodnotu" majetku, ale len účtovnú - to znamená nadobúdaciu hodnotu nehnuteľností.
Skús pouvažovať aj nad tým, či sa niekde v pyramídovej hre, nakupoval aj skutočný majetok a dokonca za zlomoček ich ceny. Pritom mohlo byť každému človeku jasné, že tie majetky budú mať približne rovnakú hodnotu, ako porovnateľné majetky v ostatnej Európe.
misoft
17.02.16,07:49
Tu sa už riadne zhodil....
http://www.porada.sk/t255344-p137-u-starej-blazkovej.html#post2826071
Vraj známa firma Territorio z Holandska - naťukal do Gúgla a vyhodilo nu ich. Ale nepozrel do OR SR - kde taá minifirmička je zapísaná - spoločník na Cypre - teda cyperská schránková firmička.
Ale píše ako "expert" - pritom je to totálny PAKO....a navyše pravdepodobné pod vplyvom návykových látok....
jar88
17.02.16,08:00
Buchač, keď si poznal Fruniho osobne, tak mi tu verejne napíš, v čom konkrétne podnikal a aj ako úspešne, prípadne NE úspešne.
Hlavne popíš, alebo skús reprodukovať jeho údajné a nepočúvateľné.:)
Fruniho som počul nie raz básniť a tých jeho plánoch...pre normálne uši niečo nepočúvateľné.
----------------------------------

Ak to nedokážeš popísať, si ty len tárajko a nie .ja
jar88
17.02.16,08:04
Tu sa už riadne zhodil....
http://www.porada.sk/t255344-p137-u-starej-blazkovej.html#post2826071
Vraj známa firma Territorio z Holandska - naťukal do Gúgla a vyhodilo nu ich. Ale nepozrel do OR SR - kde taá minifirmička je zapísaná - spoločník na Cypre - teda cyperská schránková firmička.
Ale píše ako "expert" - pritom je to totálny PAKO....a navyše pravdepodobné pod vplyvom návykových látok....

S týmto môžeš ísť akurát tak do Pieskoviska.:D
bjuty smis
17.02.16,08:26
To isté by spravilo BMG keby sa aj k tým peniazom dostalo. K vyplateniu by nikdy nedošlo, nakoľko išlo o prachstprostú primitívnu pyramídu a nie o podnikateľský zámer. Zámer bol jedine vybrať čo najväčšie kvantum prachov, presunúť na vlastné účty a ukončiť činnosť.

Skús pouvažovať nad tým, ako a čím, sa u nich preukázal podvod.:) Podvod, ktorý im bol napokon skutočne preukázaný.
Skús pouvažovať aj nad tým, že napriek tomu, že až do úplného vyčerpania peňazí, všetkým rad radom splnili dohodnuté a vyplatili vklad aj s dohodnutým úrokom a súd napriek tomu, nadobudol presvedčenie, že sa jedná o podvod. Nikto nebral do úvahy "budúcu hodnotu" majetku, ale len účtovnú - to znamená nadobúdaciu hodnotu nehnuteľností.
Skús pouvažovať aj nad tým, či sa niekde v pyramídovej hre, nakupoval aj skutočný majetok a dokonca za zlomoček ich ceny. Pritom mohlo byť každému človeku jasné, že tie majetky budú mať približne rovnakú hodnotu, ako porovnateľné majetky v ostatnej Európe.


a kto mal brať do úvahy budúcu hodnotu majetku ??

snad len nemali sudcovia rozhodovať podla budúcej - možnej - hodnote :)))
jar88
17.02.16,08:28
Buchač,
ak hľadáš na google, čo ti Fruni osobne natáral, tak sa netráp a nehľadaj.:D
Musel by to tam zavesiť sám Fruni, ale ty osobne.:cool:
Ale o tom, že by to tam niekto z vás dal, dosť pochybujem.:)
----------------------------
Na túto tému sme asi skončili.:---
jar88
17.02.16,08:44
To isté by spravilo BMG keby sa aj k tým peniazom dostalo. K vyplateniu by nikdy nedošlo, nakoľko išlo o prachstprostú primitívnu pyramídu a nie o podnikateľský zámer. Zámer bol jedine vybrať čo najväčšie kvantum prachov, presunúť na vlastné účty a ukončiť činnosť.

Skús pouvažovať nad tým, ako a čím, sa u nich preukázal podvod.:) Podvod, ktorý im bol napokon skutočne preukázaný.
Skús pouvažovať aj nad tým, že napriek tomu, že až do úplného vyčerpania peňazí, všetkým rad radom splnili dohodnuté a vyplatili vklad aj s dohodnutým úrokom a súd napriek tomu, nadobudol presvedčenie, že sa jedná o podvod. Nikto nebral do úvahy "budúcu hodnotu" majetku, ale len účtovnú - to znamená nadobúdaciu hodnotu nehnuteľností.
Skús pouvažovať aj nad tým, či sa niekde v pyramídovej hre, nakupoval aj skutočný majetok a dokonca za zlomoček ich ceny. Pritom mohlo byť každému človeku jasné, že tie majetky budú mať približne rovnakú hodnotu, ako porovnateľné majetky v ostatnej Európe.


a kto mal brať do úvahy budúcu hodnotu majetku ??

snad len nemali sudcovia rozhodovať podla budúcej - možnej - hodnote :)))

Ale veď ja netvrdím, že sudca mal uvažovať o budúcej hodnote nakúpeného majetku.
Pri trestnom čine podvodu platí prezumpcia neviny a treba preukázať jeho úmysel. Vedomý zámer uviesť niekoho do omylu.
Nuž a tam je bremeno preukázania ma strane žalobcu, nie na žalovanom. Teda, ak žalovaný tvrdí, že predpokladal budúcu hodnotu na základe niečoho, žalobca je povinný toto tvrdenie preukázateľne a jednoznačne vyvrátiť.

--------------------------------

Uznaj, že to tvrdenie sa v tej dobe vyvrátiť nedalo.:) Naviac aj časom sa preukázalo, že všetko v tých lokalitách už stojí najmenej toľko v Eurách, ako vtedy v Korunách.
bjuty smis
17.02.16,08:55
pokial viem, ostali desattisíce naivných, ktorým nebolo v dohodnutom termíne vyplatené to, k čomu sa fruni zaviazal.....
žalobca sa nemusel a ani nemal čo zaoberať špekuláciami s predpokladaným rastom cien ....

žalobca mal dokázať a aj dokázal, že fruni nevyplatil desattisíce poškodených v dohodnutom termíne....dokonca jednoznačne a nevyvrátitelne...
jar88
17.02.16,10:07
pokial viem, ostali desattisíce naivných, ktorým nebolo v dohodnutom termíne vyplatené to, k čomu sa fruni zaviazal.....
žalobca sa nemusel a ani nemal čo zaoberať špekuláciami s predpokladaným rastom cien ....

žalobca mal dokázať a aj dokázal, že fruni nevyplatil desattisíce poškodených v dohodnutom termíne....dokonca jednoznačne a nevyvrátitelne...
Ale veď ja netvrdím, že nakoniec nezostalo neskutočné množstvo poškodených ľudí, ktorým v konečnom dôsledku nebol vyplatený dojednaný zisk. Nebol im vyplatený v dojednanej výške, nebol im vyplatený v dojednanom termíne a nebol im vrátený ich peňažný vklad. Dokonca im nebolo vrátené ani 90% vkladu, ani 80, 70, 60, 50% a tak ďalej. Nebolo im možné skúsiť sa najskôr dojednať na neskoršom dátume plnenia, alebo na neskoršom dátume plnenia a zároveň na nižšom ročnom úroku a tak ďalej.
-------------------------------------------------------
Jednoducho, rozhodnutím súdu, prišli o všetko a bez akejkoľvek náhrady.
A to je fakt. Následne sa k majetku, ktorý bol nakúpený aj za peniaze tých "postihnutých", dostali iní a nie za reálnu cenu, ale za pusinku.
buchač
17.02.16,10:35
Buchač, keď si poznal Fruniho osobne, tak mi tu verejne napíš, v čom konkrétne podnikal a aj ako úspešne, prípadne NE úspešne.
Hlavne popíš, alebo skús reprodukovať jeho údajné a nepočúvateľné.:)
Fruniho som počul nie raz básniť a tých jeho plánoch...pre normálne uši niečo nepočúvateľné.
----------------------------------

Ak to nedokážeš popísať, si ty len tárajko a nie .ja

Ako si to povedal ?
Že nedáš nič verejne ?
Prečo by som mal teda ja niečo dávať ?
--------------------------------------------------


Buchač,
ak hľadáš na google, čo ti Fruni osobne natáral, tak sa netráp a nehľadaj.:D
Musel by to tam zavesiť sám Fruni, ale ty osobne.:cool:
Ale o tom, že by to tam niekto z vás dal, dosť pochybujem.:)
----------------------------
Na túto tému sme asi skončili.:---
Nepotrebujem nič hľadať.
Prichádzali sme do styku v tejto firme...a to proste musí stačiť.
http://foaf.sk/firmy/371476/historicky-prehlad
------------------------------
Veru sme skončili...určité veci sa na net proste nedávajú a ja ich rozhodne teda dávať nebudem.
-------------------------------
...a Fero Matík ?
Ten chlapec si odsedí flajster za iných. Chudák šrac nevedel, kde je sever a nie aby šiel tvrdý bizňys robiť...tam bolo úplne iné pozadie.
taiko
17.02.16,10:39
chlapci a nechcete ist radsej na pieskovisko ? Ci toto vsetko, co ste popisali sa vam pacilo, ci nepacilo?
buchač
17.02.16,10:40
Jednoducho, rozhodnutím súdu, prišli o všetko a bez akejkoľvek náhrady.
A to je fakt. Následne sa k majetku, ktorý bol nakúpený aj za peniaze tých "postihnutých", dostali iní a nie za reálnu cenu, ale za pusinku.

Povedzme, že aj hej...povedzme, že si povedal inými slovami.
Pointa je niekde inde.
Ono by bolo véééľmi zaujímavé, ak by sa odtajnilo to CDčko.
Nandrolon
17.02.16,10:42
Sranda, ako Jar obhajuje že vlastne mali dostať čas, mali sa dohodnúť na splátkach /asi po 10 korún mesačne/ a podobne :-))))))))))))))
Nie si sám Fruni? čo som ho raz videl koktať v TV, tak by ste sa názorovo určite zhodli :-))
Získať čas, aby ešte mohol navýšiť a poprevádzať svoj "kapitál"...
Mária27
17.02.16,18:29
buchač
17.02.16,18:36
...

Slovenský radšej ani nedali ...;)
misoft
18.02.16,17:15
Prepustili dvoch členov peňazokazeckej bandy - mali by vyfasovať až 20 rokov natvrdo - sudca "nevidí" dôvod, aby boli vo väzbe. I takáto je naša "justícia". A pritom falzifikáty by boli tej najvyššej "kvality" - nerozoznateľné od pravých - banda ukradla totiž kamión s papierom na bankovky (originál).
misoft
18.02.16,17:28
Školstvo - priorita!
Učitelia požadujú 66%-né zvýšenie platov. Hezkéééééé!?
A čo nepedagogickí pracovníci v školstve? Držte huby a makajte!
pavol54
19.02.16,05:09
Školstvo - priorita!
Učitelia požadujú 66%-né zvýšenie platov. Hezkéééééé!?
A čo nepedagogickí pracovníci v školstve? Držte huby a makajte!
mali .sa učiť, nemuseli byť nepedagogickí pracovníci v školstve a keby ešte aj niečo robiť vedeli po absolvovaní inštitútu, nemuseli by učiť(voľakedy za učiteľa a za farára išli len tí najlepší, dnes za učiteľa."keď ništ inšího nebolo" lebo na inú nemal)
taiko
19.02.16,07:27
Školstvo - priorita!
Učitelia požadujú 66%-né zvýšenie platov. Hezkéééééé!?
A čo nepedagogickí pracovníci v školstve? Držte huby a makajte!
No vsak aj nepedagogicki pracovnici nech pozaduju a strajkuju. Ale mozno je niekedy jednoduchsie drzat hubu a makat .
kopretinka
19.02.16,07:38
No vsak aj nepedagogicki pracovnici nech pozaduju a strajkuju. Ale mozno je niekedy jednoduchsie drzat hubu a makat .
hurá,poďme všetci štrajkovať!
inak si v poriadku,hej?
taiko
19.02.16,07:54
No vsak aj nepedagogicki pracovnici nech pozaduju a strajkuju. Ale mozno je niekedy jednoduchsie drzat hubu a makat .
hurá,poďme všetci štrajkovať!
inak si v poriadku,hej?
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie? ;)
bjuty smis
19.02.16,08:49
ked ona chce istoty...
kopretinka
19.02.16,09:14
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie? ;)

posledný generálny štrajk na Slovensku sa konal 27. novembra 1989.
no nech sa ti páči,môžeš začať organizovať....

invektíva, -y, -tív žen. r. útočná reč, útočný článok, ostré napadnutie niekoho v tlači al. v prejave: osobná, politická i.
nič ostré ani útočné som nenapísala,si nejaký precitlivený.
taiko
19.02.16,09:15
No vsak aj nepedagogicki pracovnici nech pozaduju a strajkuju. Ale mozno je niekedy jednoduchsie drzat hubu a makat .
hurá,poďme všetci štrajkovať!
inak si v poriadku,hej?
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie? ;)
a coze sa Ti drahy tajomny minuskovac nepaci ? Ci " lebo taiko ? " :)
taiko
19.02.16,09:18
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie? ;)

posledný generálny štrajk na Slovensku sa konal 27. novembra 1989.
no nech sa ti páči,môžeš začať organizovať....

invektíva, -y, -tív žen. r. útočná reč, útočný článok, ostré napadnutie niekoho v tlači al. v prejave: osobná, politická i.
nič ostré ani útočné som nenapísala,si nejaký precitlivený.
ja nemusim nic organizovat, ja som relativne za vodou. Mal som vsak dojem, ze Tebe sa nepaci, kde robis, co robis, vyska platu, podmienky, zdravotnictvo a tak. Ale mozno som si ta s niekym pomylil a Ty sa mas najlepsie ako sa da a vsetko sa Ti paci.
Ale nechajme tak. Mas pravdu, ze na porade este nik svoje prava nevybojoval. A kedze ludia cusia, tak su vsetci spokojni a asi za nic bojovat netreba. CO ma vsak zaraza, ze nie je problem sa osopit na niekoho kto sa svojich prav zastat chce. ( nemyslim, tym teraz Teba ) Nie celkom tomu rozumiem.
Žabinka
19.02.16,09:34
včerajšiu cestu z práce mi spríjemnili tieto mačičky..
misoft
19.02.16,09:36
Hmmmmm.... mačky-záchranárky....:D
taiko
19.02.16,09:38
včerajšiu cestu z práce mi spríjemnili tieto mačičky..
ja som onehdaj vo Zvolene na stanici na parkovisku videl. 4 auta a pod nimi , po motormi sa 4 cice vyhrievali.
misoft
19.02.16,09:39
Ááááá - teda mačky-opravárky....:D, alebo mačky-bezdomovkyne.....
Žabinka
19.02.16,09:52
nie som si istá, či to bielo-čierne nie je náhodou kocúr.. nevyznám sa v mačičkách, nestihla som ho študovať, bol plachý, prchal predo mnou..:D ale vyspevoval na tú druhú mačičku, a tá bola v dákej inej dimenzii, neviem, či trávila obed, ale úplne nevnímala..:D bola som pol metra od nej, ani sa nepohla..
kukučka
19.02.16,09:54
tai, bude to asi tým, že sme už takí zotročení, že sa hryzieme navzájom
taiko
19.02.16,11:03
tai, bude to asi tým, že sme už takí zotročení, že sa hryzieme navzájom
presne tak to vidim aj ja.
podobne ako tuto
http://www.independent.ie/irish-news/courts/farmer-jailed-after-starving-pigs-ate-each-other-alive-30988383.html
Len je tu jeden rozdiel. Tie prasce nemaju moc na vyber a my si tryzen kontinualne vyberame, ba dokonca sa "tryznitelom" velkodusne ponukame
misoft
19.02.16,11:09
presne tak to vidim aj ja.
podobne ako tuto
http://www.independent.ie/irish-news/courts/farmer-jailed-after-starving-pigs-ate-each-other-alive-30988383.html
Len je tu jeden rozdiel. Tie prasce nemaju moc na vyber a my si tryzen kontinualne vyberame
Vcelku trefné...... my sa požierame a ešte na nás sedia tie krysy z parlamentu....
misoft
19.02.16,15:28
Sledujem (očkom) správy - a pripomenulo mi to jeden problém tu zverejnený na Porade.
http://www.porada.sk/t279793-ako-mozem-dostat-moje-peniaze-od-banky-ked-ich-poslala-niekomu-inemu-a-nie-mne.html#post2827197
Žena prevodom zaplatila za elektrinu - síce v posledný deň splatnosti, ale v dopoludňajších hodinách. A na druhý deň jej elektrinu vypli. Vraj nezaplatila.
A príčina - opäť v banke - "stroj" zle vyhodnotil číslo účtu a peniaze šli kudy-tudy, tudy-kudy.....
A teraz - verte bankám, že chránia vaše peniaze.....
pavol54
19.02.16,19:49
Sledujem (očkom) správy - a pripomenulo mi to jeden problém tu zverejnený na Porade.
http://www.porada.sk/t279793-ako-mozem-dostat-moje-peniaze-od-banky-ked-ich-poslala-niekomu-inemu-a-nie-mne.html#post2827197
Žena prevodom zaplatila za elektrinu - síce v posledný deň splatnosti, ale v dopoludňajších hodinách. A na druhý deň jej elektrinu vypli. Vraj nezaplatila.
A príčina - opäť v banke - "stroj" zle vyhodnotil číslo účtu a peniaze šli kudy-tudy, tudy-kudy.....
A teraz - verte bankám, že chránia vaše peniaze.....
klame, .klame. klame. deň. po splatnosti faktúry sa elektrina nevypína a keby ukázala doklad o zaplatení tak to mechanik hlási a nevypína
pavol54
19.02.16,19:52
Odstúpil som od kúpnej zmluvy tovar mi bol vrátený mám dilemu či musím vrátiť späť aj peniaze, čo sa mi môže stať ak ich nevrátim,
misoft
19.02.16,20:32
klame, .klame. klame. deň. po splatnosti faktúry sa elektrina nevypína a keby ukázala doklad o zaplatení tak to mechanik hlási a nevypína
Hele! Očuj! zaplatila v lehote? Zaplatila! A technik? Ten nemá v pracovnej náplni kontrolovať nejaký papier o zaplatení - ten dostane bumažku "Odpojiť osobu XY - odberné miesto *****) - viacej ho nezaujíma.
I keď spomínali, že nie je dôsledná "platička" ......... ona zaplatila ešte včas.
Jednoducho - energetici vinou banky tie peniaze nemali - a kto pykal?
Spomínal som tu iný príspevok - tiež vinou banky prišla o peniaze - a banka čo na to? Preverujeme, preverujeme..... i keď evidentne ich chyba - pykal opäť klient.
pavol54
19.02.16,20:49
klame, .klame. klame. deň. po splatnosti faktúry sa elektrina nevypína a keby ukázala doklad o zaplatení tak to mechanik hlási a nevypína
Hele! Očuj! zaplatila v lehote? Zaplatila! A technik? Ten nemá v pracovnej náplni kontrolovať nejaký papier o zaplatení - ten dostane bumažku "Odpojiť osobu XY - odberné miesto *****) - viacej ho nezaujíma.
I keď spomínali, že nie je dôsledná "platička" ......... ona zaplatila ešte včas.
Jednoducho - energetici vinou banky tie peniaze nemali - a kto pykal?
Spomínal som tu iný príspevok - tiež vinou banky prišla o peniaze - a banka čo na to? Preverujeme, preverujeme..... i keď evidentne ich chyba - pykal opäť klient.
tak je debil, z praxe viem že to funguje zamestnankyňa mi dala papierik s číslom a sumou o tri dni prišiel "odpájač" že nie je uhradené pochopiteľne platba odišla na nesprávne číslo dal som jej doklad o úhrade aby zastavila mechanika elektrikára a zavolal som do elektrární a on tiež, nič sa neodpájalo len musela znova uhradiť na správne číslo a tie pôvodne zle odoslané jej banka vrátila, to tam máte poriadnych volov. iste to tak robia "lebo fico"
korela
19.02.16,21:54
To isté by spravilo BMG keby sa aj k tým peniazom dostalo. K vyplateniu by nikdy nedošlo, nakoľko išlo o prachstprostú primitívnu pyramídu a nie o podnikateľský zámer. Zámer bol jedine vybrať čo najväčšie kvantum prachov, presunúť na vlastné účty a ukončiť činnosť.

Skús pouvažovať nad tým, ako a čím, sa u nich preukázal podvod.:) Podvod, ktorý im bol napokon skutočne preukázaný.
Skús pouvažovať aj nad tým, že napriek tomu, že až do úplného vyčerpania peňazí, všetkým rad radom splnili dohodnuté a vyplatili vklad aj s dohodnutým úrokom a súd napriek tomu, nadobudol presvedčenie, že sa jedná o podvod. Nikto nebral do úvahy "budúcu hodnotu" majetku, ale len účtovnú - to znamená nadobúdaciu hodnotu nehnuteľností.
Skús pouvažovať aj nad tým, či sa niekde v pyramídovej hre, nakupoval aj skutočný majetok a dokonca za zlomoček ich ceny. Pritom mohlo byť každému človeku jasné, že tie majetky budú mať približne rovnakú hodnotu, ako porovnateľné majetky v ostatnej Európe.


a kto mal brať do úvahy budúcu hodnotu majetku ??

snad len nemali sudcovia rozhodovať podla budúcej - možnej - hodnote :)))

Ale veď ja netvrdím, že sudca mal uvažovať o budúcej hodnote nakúpeného majetku.
Pri trestnom čine podvodu platí prezumpcia neviny a treba preukázať jeho úmysel. Vedomý zámer uviesť niekoho do omylu.
Nuž a tam je bremeno preukázania ma strane žalobcu, nie na žalovanom. Teda, ak žalovaný tvrdí, že predpokladal budúcu hodnotu na základe niečoho, žalobca je povinný toto tvrdenie preukázateľne a jednoznačne vyvrátiť.

--------------------------------

Uznaj, že to tvrdenie sa v tej dobe vyvrátiť nedalo.:) Naviac aj časom sa preukázalo, že všetko v tých lokalitách už stojí najmenej toľko v Eurách, ako vtedy v Korunách.

V tomto má jar88 zrno pravdy, nie iba zrnko.
Zainvestované peniaze do nehnuteľností s najväčšou istotou násobného zisku.
Stačí sa obzrieť na prácu a výsledky primátora kunsthistorika BA, to sa predával mestský majetok jedna radosť. Ešte sa v meste vyskytujú veľké plochy, som zvedavá, kto kedy naberie znovu tú besnú odvahu ich rozpredávať.
Čo sa týka iba súkromných nehnuteľností, prichádzali v okamihu po 89 napr. ľudia z Izraela, ktorí poodchádzali pred 1948, a upozorňovali, aby si ľudia uvedomili, že behom krátkej doby príde k vyrovnaniu cien nehnuteľností medzi vých. blokom a západom. Z 30-tis. Kčs bytu do max. troch rokov na 300-tis., a kam sa vyšplhali byty dnes. To bolo zúročenie. Inak to isté sa deje dnes, nie na Slovensku. Žiadna banka človeku nezúročí peniaze o 100%.
Domácim to mohli prízvukovať, bežní ľudia nemali peniaze, tak skupovali ľudia väčšinou zvonku.
Takže nemuseli mať nebankovky až taký zlý biznis plán.
A keď si chcel niekto zahrať ruletu, bolo to jeho rozhodnutie. A nie aby sa za ich nevedomosť a vychytralosť začal skladať národ. To boli úvahy!!!
korela
19.02.16,22:00
Ešte by som bola rada, keby mi niekto vysvetlil, keď štrajkujú učitelia za svoje práva, prečo sa do toho pletú aj nepedagogickí zamestnanci. Čo majú spoločné s učiteľmi okrem toho, že pôsobia na tom istom pracovisku? To mi nie je roky jasné, a stále sa o tom hovorí a spája sa to. Detto zrejme aj lekári a sestry a iný personál v zdravotníctve.
misoft
19.02.16,22:13
korela - tak ti to to vysvetlím. Učitelia predsa učia deti. Kde? V učebniach. Na jeseň, v zime, na jar. Deti nie sú akurát 100% "čistotné" - kto po nich uprace? Učitelia? NIE! Nepedagogickí pracovníci - upratovačky, školníci, kuriči, údržbári! Alebo snáď budú učiť v špine? Pri špinavých oknách, cez ktoré vidieť nebude? V zime v kabátoch? Do školy pôjdu cez metrové záveje?
Či si hádam myslíš, že keď je niekto učiteľ, že je viac len preto, lebo má titul? Aby si vedela - mnohí nepedagogickí pracovníci majú tiež tituly - ale niekto tú prácu musí urobiť, aby učitelia učili v kultúrnom (v rámci možností) prostredí. Takže - len učitelia majú dostať viac? A tí ostatní zostať tam dole?
Ak si toto nepochopila, prečo sa pletú - tak ťa veľmi ľutujem, že to nechápeš, že nepoznáš to, ako sú spojení jedni s druhými.
korela
19.02.16,23:59
korela - tak ti to to vysvetlím. Učitelia predsa učia deti. Kde? V učebniach. Na jeseň, v zime, na jar. Deti nie sú akurát 100% "čistotné" - kto po nich uprace? Učitelia? NIE! Nepedagogickí pracovníci - upratovačky, školníci, kuriči, údržbári! Alebo snáď budú učiť v špine? Pri špinavých oknách, cez ktoré vidieť nebude? V zime v kabátoch? Do školy pôjdu cez metrové záveje?
Či si hádam myslíš, že keď je niekto učiteľ, že je viac len preto, lebo má titul? Aby si vedela - mnohí nepedagogickí pracovníci majú tiež tituly - ale niekto tú prácu musí urobiť, aby učitelia učili v kultúrnom (v rámci možností) prostredí. Takže - len učitelia majú dostať viac? A tí ostatní zostať tam dole?
Ak si toto nepochopila, prečo sa pletú - tak ťa veľmi ľutujem, že to nechápeš, že nepoznáš to, ako sú spojení jedni s druhými.
Tak na tento príspevok nemám slov. To má od teba zasa čo znamenať? Máš pocit, že som dementná?
Mňa ty ľutovať skutočne nemusíš. Ostáva mi jedine veriť, že je piatok neskoro večer, a niečím si sa "uvoľnil", jedno čím. Alebo si sa vrátil v čase späť o 60 rokov?

Čisté a funkčné musí byť predsa každé pracovisko, nielen školské. Od toho je tu nakoniec aj hygiena, aby dohliadala.
Každý nech si robí svoju prácu a je za ňu adekvátne zaplatený. Že niekto upratuje budovy rôzne podľa rezortov, kde je podnik zaradený, je úplne jedno. Aj ľudia s VŠ upratujú, robia údržbárske práce, ale mzdu berú za vykonanú prácu, nie za titul.
Takto sa znemožniť, netuším, čo ťa k tomu viedlo.
buchač
20.02.16,06:47
Čisté a funkčné musí byť predsa každé pracovisko, nielen školské. Od toho je tu nakoniec aj hygiena, aby dohliadala.
Každý nech si robí svoju prácu a je za ňu adekvátne zaplatený. Že niekto upratuje budovy rôzne podľa rezortov, kde je podnik zaradený, je úplne jedno.
Hm...a to vážne je úplne jedno ?
pavol54
20.02.16,06:59
korela - tak ti to to vysvetlím. Učitelia predsa učia deti. Kde? V učebniach. Na jeseň, v zime, na jar. Deti nie sú akurát 100% "čistotné" - kto po nich uprace? Učitelia? NIE! Nepedagogickí pracovníci - upratovačky, školníci, kuriči, údržbári! Alebo snáď budú učiť v špine? Pri špinavých oknách, cez ktoré vidieť nebude? V zime v kabátoch? Do školy pôjdu cez metrové záveje?
Či si hádam myslíš, že keď je niekto učiteľ, že je viac len preto, lebo má titul? Aby si vedela - mnohí nepedagogickí pracovníci majú tiež tituly - ale niekto tú prácu musí urobiť, aby učitelia učili v kultúrnom (v rámci možností) prostredí. Takže - len učitelia majú dostať viac? A tí ostatní zostať tam dole?
Ak si toto nepochopila, prečo sa pletú - tak ťa veľmi ľutujem, že to nechápeš, že nepoznáš to, ako sú spojení jedni s druhými.
Tak na tento príspevok nemám slov. To má od teba zasa čo znamenať? Máš pocit, že som dementná?
Mňa ty ľutovať skutočne nemusíš. Ostáva mi jedine veriť, že je piatok neskoro večer, a niečím si sa "uvoľnil", jedno čím. Alebo si sa vrátil v čase späť o 60 rokov?

Čisté a funkčné musí byť predsa každé pracovisko, nielen školské. Od toho je tu nakoniec aj hygiena, aby dohliadala.
Každý nech si robí svoju prácu a je za ňu adekvátne zaplatený. Že niekto upratuje budovy rôzne podľa rezortov, kde je podnik zaradený, je úplne jedno. Aj ľudia s VŠ upratujú, robia údržbárske práce, ale mzdu berú za vykonanú prácu, nie za titul.
Takto sa znemožniť, netuším, čo ťa k tomu viedlo.
"adekvátne za prácu zaplatený" Mal som robotníka ktorý sa vždy chválil "Povedal som učiteľke na škole že ja nepotrebujem pero ale lopatu" Ako robotník dostal do ruky nástroje s rúčkou však, nech sa ukáže, jeho výkon nestál ani za normu. Mal naložiť auto s materiálom naložil viac ako mal tak som mu to strhol z výplaty s oddôvodnením že mal držať vtedy pero v ruke keď sa mu nechcelo učiť a pýtal si lopatu záver na robotu lenivý na myslenie sprostý na nároky prehnané požiadavky
Apropo ten Vandák mal po zrušení kúpnej zmluvy pýtať celú sumu naspäť čo údajne prevzal kupujúci za predaj firmy
taiko
22.02.16,08:26
korela - tak ti to to vysvetlím. Učitelia predsa učia deti. Kde? V učebniach. Na jeseň, v zime, na jar. Deti nie sú akurát 100% "čistotné" - kto po nich uprace? Učitelia? NIE! Nepedagogickí pracovníci - upratovačky, školníci, kuriči, údržbári! Alebo snáď budú učiť v špine? Pri špinavých oknách, cez ktoré vidieť nebude? V zime v kabátoch? Do školy pôjdu cez metrové záveje?
Či si hádam myslíš, že keď je niekto učiteľ, že je viac len preto, lebo má titul? Aby si vedela - mnohí nepedagogickí pracovníci majú tiež tituly - ale niekto tú prácu musí urobiť, aby učitelia učili v kultúrnom (v rámci možností) prostredí. Takže - len učitelia majú dostať viac? A tí ostatní zostať tam dole?
Ak si toto nepochopila, prečo sa pletú - tak ťa veľmi ľutujem, že to nechápeš, že nepoznáš to, ako sú spojení jedni s druhými.
misoft, ale ved ved nik nepisal, ze len ucitelia maju dostat viac. Sak nech si viac pytaju aj nepedagogicky zamestnanci. Nik im predsa nebrani. A nejak si myslim, ze keby zacali oni strajkovat, najlepsie v spojeni s ucitelmi, to by bolo ine toco, ak by bola v skolach spina, smrad a zima. Lenze to by sme nemohli byt slovaci :( aby sme sa spojili. Radsej sa od zasti a zavisti zozerieme
kopretinka
22.02.16,10:44
hm,všetky výsledky mám v norme,aj magnézium a ostatné veci......neviem,či sa mám tešiť tým výsledkom,alebo byť naštvaná....prečo teda mám kŕče,tie sú predsa z nedostatku magnézia....
:confused:
taiko
22.02.16,12:52
hm,všetky výsledky mám v norme,aj magnézium a ostatné veci......neviem,či sa mám tešiť tým výsledkom,alebo byť naštvaná....prečo teda mám kŕče,tie sú predsa z nedostatku magnézia....
:confused:
aj calcium je v norme ?
kopretinka
22.02.16,13:15
hm,všetky výsledky mám v norme,aj magnézium a ostatné veci......neviem,či sa mám tešiť tým výsledkom,alebo byť naštvaná....prečo teda mám kŕče,tie sú predsa z nedostatku magnézia....
:confused:
aj calcium je v norme ?
no vraj všetko,čo mi robili....
kukučka
22.02.16,13:21
Dlhé státie, dehydratácia?
kopretinka
22.02.16,14:19
Dlhé státie, dehydratácia?
nie,mávam tetanické záchvaty
misoft
22.02.16,14:22
misoft, ale ved ved nik nepisal, ze len ucitelia maju dostat viac. Sak nech si viac pytaju aj nepedagogicky zamestnanci. Nik im predsa nebrani. A nejak si myslim, ze keby zacali oni strajkovat, najlepsie v spojeni s ucitelmi, to by bolo ine toco, ak by bola v skolach spina, smrad a zima. Lenze to by sme nemohli byt slovaci :( aby sme sa spojili. Radsej sa od zasti a zavisti zozerieme
@taiko - asi takto: je síce pravda, že ak by sa spojili všetci, v školách bybola špina, svrab a neštovice...:D.... Ale poznáš, ako to chodí u zriaďovateľov škôl.
V rámci "reorganizácie" koho skôr vyhodia? Učiteľa, ktorý pindá a poukáže na otvorený a okatý bordel a pracovníka, ktorý je postrádateľný - teda tých rôznych školníkov, upratovačky a pod. Takže to väčšinou vychádza asi takto, že ak sa nepedagogickí pripoja k pedagogickým - zväčša na to doplatia inak - vyhadzovom.... A zriaďovateľ na 3 mesiace zavedie "krízový režim" a potom zamestná iného za minimálnu mzdu. A má vymaľované....
Vidím to u mojej 3/4 - pokiaľ mali ešte i osobné ohodnotenie a pod. tak sa držala ako tak nad minimálkou. Lenže teraz sa to zmenilo a čo urobí zriaďovateľ? Musí dať vyššiu mzdu - tak zoberie to, čo dával ako pohyblivé a výsledkom je, že podľa lajstier je nad minimálkou, ale v skutočnosti - dostane MENEJ ako predtým....
taiko
23.02.16,12:03
misoft, ale ved ved nik nepisal, ze len ucitelia maju dostat viac. Sak nech si viac pytaju aj nepedagogicky zamestnanci. Nik im predsa nebrani. A nejak si myslim, ze keby zacali oni strajkovat, najlepsie v spojeni s ucitelmi, to by bolo ine toco, ak by bola v skolach spina, smrad a zima. Lenze to by sme nemohli byt slovaci :( aby sme sa spojili. Radsej sa od zasti a zavisti zozerieme
@taiko - asi takto: je síce pravda, že ak by sa spojili všetci, v školách bybola špina, svrab a neštovice...:D.... Ale poznáš, ako to chodí u zriaďovateľov škôl.
V rámci "reorganizácie" koho skôr vyhodia? Učiteľa, ktorý pindá a poukáže na otvorený a okatý bordel a pracovníka, ktorý je postrádateľný - teda tých rôznych školníkov, upratovačky a pod. Takže to väčšinou vychádza asi takto, že ak sa nepedagogickí pripoja k pedagogickým - zväčša na to doplatia inak - vyhadzovom.... A zriaďovateľ na 3 mesiace zavedie "krízový režim" a potom zamestná iného za minimálnu mzdu. A má vymaľované....
Vidím to u mojej 3/4 - pokiaľ mali ešte i osobné ohodnotenie a pod. tak sa držala ako tak nad minimálkou. Lenže teraz sa to zmenilo a čo urobí zriaďovateľ? Musí dať vyššiu mzdu - tak zoberie to, čo dával ako pohyblivé a výsledkom je, že podľa lajstier je nad minimálkou, ale v skutočnosti - dostane MENEJ ako predtým....
eeej mariu jeho, no lahke to nie je to je pravda. Ta mnou spominanan sudrznost, je asi utopiou na Slovensku
Oliwa
23.02.16,12:16
Tai, vitaj na Slovensku! Toť realita všedných dní... :(
taiko
23.02.16,12:19
Tai, vitaj na Slovensku! Toť realita všedných dní... :(
ale nemuselo by to tak byt kurnik sopa. Tie Svatoplukove pruty o ktorych som v inej teme pisal, maju nieco do seba. Len doranana Slovac na to uz asi zabudla.
A myslim, ze je to podla planu. Robit to tak, aby Slovac zabudla na vsetko dobre a len sa zozierala navzajom. To sa potom mesiasom lahko vladne, ked mozu furt niekoho zachranovat.
Darmo, " Divide et impera " vymysleli ini fesaci
Oliwa
23.02.16,12:33
Tai, však napíš normálne: "Rozdeľuj a panuj"... ;)
taiko
23.02.16,13:01
Tai, však napíš normálne: "Rozdeľuj a panuj"... ;)
vsak si rozumela, tak co sa patis :)
Mária27
25.02.16,05:50
lujza.j
25.02.16,11:57
BXLmiami
25.02.16,12:29
Tak toto je naozajstný problém.Naspať k ľudoopom.
pavol54
25.02.16,13:07
Mám radosť z toho že Slovak Telekom - u sa konečne po siedmich rokoch znižovania zisku podarilo ho tento rok zvýšiť, určite už len púha účasť zlého akcionára(štátu) to spôsobovala a už sa budú po rokoch deliť dividendy, keď štát nemá akcie .
lujza.j
25.02.16,13:24
dnes ma nepotešila moja býv. mzdárka....že dane si musím sama....to čo mi poslala sú len podklady :eek::D...keby kolega nepýtal 2% tak ja si tu "spím na vavríncoch":D...že to mám OK...
Oliwa
25.02.16,13:32
Teda Lui, nedala by si dane štátovi? :rolleyes::)
To nie je len tak, byť na dôchodku... to sú aj povinnosci... :D
misoft
25.02.16,13:36
Mám radosť z toho že Slovak Telekom - u sa konečne po siedmich rokoch znižovania zisku podarilo ho tento rok zvýšiť, určite už len púha účasť zlého akcionára(štátu) to spôsobovala a už sa budú po rokoch deliť dividendy, keď štát nemá akcie .

Si veríš........ trt sa budú deliť......
lujza.j
25.02.16,13:37
Teda Lui, nedala by si dane štátovi? :rolleyes::D
to je také to vyúčtovanie...že ked som chcela...mala som si do 15.2 u nej požiadať....ale povedala,že mi to urobí....alebo idem na danový..budúci týždeň...chlap aj decko....potrebuje...mám tam takú zlatú paňulku čo mi to....pre nich robí.
misoft
25.02.16,13:43
Pche! Lui .... synátor sa tiež dovalil, že to potrebuje urobiť. Chcel požiadať bývalého zamestnávateľa, lenže to by musel 450km cestovať tam a potom späť. Teraz čaká o zápočet z firmy (ešte mu nedošiel) a ďalšie lajstrá (dávajú si načas). A DP budeme robiť na kolene (alebo využijem službičku jednej poraďáčky....).
lujza.j
25.02.16,13:51
duški sa mááš:)toto mám pani čo to ani nerobí....dávno pri stretku a debate...že zakotvila na riaditeľstve ked budem niečo potrebovať....mám volať...júj tak nerada ju otravujem...chlap nechce aby mu to robili tam kde robí a decko tiež nie...zabijem ich:D
buchač
25.02.16,14:16
Tak toto je naozajstný problém.Naspať k ľudoopom.

Žeby ... ???
kukučka
25.02.16,14:27
Lui, Duški a kto chce, daňové priznanie urobíte ľavou zadnou, ak viete čo, ako a kde :---
http://www.kros.sk/priznanie2015
misoft
25.02.16,14:33
kukuč - šak hej.... dá sa.... ale "máme na to lidi"....:D:D:D
lujza.j
25.02.16,14:44
Jaa...a dané:eek: pomoć....
korela
25.02.16,15:42
duški sa mááš:)toto mám pani čo to ani nerobí....dávno pri stretku a debate...že zakotvila na riaditeľstve ked budem niečo potrebovať....mám volať...júj tak nerada ju otravujem...chlap nechce aby mu to robili tam kde robí a decko tiež nie...zabijem ich:D
Ak tú pani naozaj nechceš obťažovať, a ak máte všetci podklady od zamestnávateľov vyplnené, tak ti to vyplnia v tej menšej kancelárii pred tou zasadačkou na prízemí, kde už robia zber. Je to normálne, robia to každý rok a za poďakovanie. Nebýva tam rada, ja som nikdy nestála, možno jeden človek, ale viem si vždy vybrať čas. Bývajú tam dve pracovníčky.
lujza.j
25.02.16,15:45
korela...nechcem....ale vždy sme si dobre pokecali...keby nechcela aj ona nezdvihne mi telefon:)
korela
25.02.16,16:00
Lui, dooobre, ty si rozumieš. Moji si už odpisujú do koloniek podľa min. rokov.
kukučka
25.02.16,16:23
ja som neznášala vypisovať iča, diča. V krose len vypíšeš príjem, výdaj a odvody a jedeš, všetky súčty, výpočty urobí za teba. Vytlačíš, odovzdáš.
buchač
26.02.16,07:56
...
Žabinka
26.02.16,08:13
korela
26.02.16,09:10
misoft
26.02.16,09:42
Moje vyjadrenie k tomu - U starej Bažkovej....
BXLmiami
26.02.16,09:51
Možno sa spýtam hlúposť,ale čo je pravdy na tom,že teraz niekedy potichu zvýšili odchod do dôchodku?
lujza.j
26.02.16,09:56
parlament zasadal naposledy v decembri...
Dáša_
26.02.16,10:13
Možno sa spýtam hlúposť,ale čo je pravdy na tom,že teraz niekedy potichu zvýšili odchod do dôchodku?


už sa to tu niekde preberalo, len teda dopatrať sa toho, to je des a bes. Nejak tak, že za každeho polroka, ktorý chýba v roku 2017 k odchodu do dôchodku sa pridáva ešte 1 mesiac naviac. Ale toto nie je presná definícia, len tak nejak to vyzerá. Tuším mi voľakedy na to Janka Motyčková odpovedala, ale žiaľ, v tejto téme si to asi nevšimne

tu je niečo k tomu aj s tabulkou http://www.cas.sk/clanok/331464/penzijny-vek-sa-zacne-zvysovat-uz-v-roku-2017-kedy-budeme-moct-odist-do-dochodku
BXLmiami
26.02.16,10:16
Rozoberala mi to tu jedna pacientka pred chvíľou.Zarazilo ma to,lebo nič tu nerozoberáte,ale vyzerala že si je istá.
Tweety
26.02.16,10:17
Áno, rozoberalo sa to tu už, je posun. Začne to platiť rokom 2017.
http://www.socpoist.sk/starobny-dochodok/1286s?ids=11&prm1=610
Oliwa
26.02.16,10:50
lujza.j
26.02.16,11:00
3. Prečo budú o veku odchodu do penzie rozhodovať demografické údaje?

Takýto návrh predložila vláda Ivety Radičovej (SDKÚ) a zrejme by sa stal skutočnosťou už v roku 2016, keby nebola padla. Kabinet Roberta Fica (Smer) si ho osvojil, len o rok odložil jeho účinnosť. Ministerstvo práce tvrdí, že zmenu zákona navrhlo v záujme odpolitizovať túto otázku.


takže to predvolebne odložil?!
Tweety
26.02.16,11:02
Lui, a ty nevieš, že pred voľbami sa hovoria dobré správy a potom po voľbách tie zlé?
Oliwa
26.02.16,11:02
3. Prečo budú o veku odchodu do penzie rozhodovať demografické údaje?

Takýto návrh predložila vláda Ivety Radičovej (SDKÚ) a zrejme by sa stal skutočnosťou už v roku 2016, keby nebola padla. Kabinet Roberta Fica (Smer) si ho osvojil, len o rok odložil jeho účinnosť. Ministerstvo práce tvrdí, že zmenu zákona navrhlo v záujme odpolitizovať túto otázku.


takže to predvolebne odložil?!
No na tých tabuliach a pred kamerami by to pekne nevyzeralo - odfajknúť v chlieviku zvyšovanie veku odchodu do dôchodku... to nem populárne opatrenie...
Tweety
26.02.16,11:04
Predsa medzi popularitou a popoluzmom je dajaký ten rozdiel.
Oliwa
26.02.16,11:18
misoft
26.02.16,11:21
Predsa medzi popularitou a popoluzmom je dajaký ten rozdiel.
Existuje ešte niečo - popapulizmus....:D:D:D