buchač
26.02.16,12:25
http://www.cas.sk/clanok/368614/sok-tesne-pred-volbami-nahla-smrt-zeny-ktoru-poznalo-cele-slovensko

Dzignuté Topky...
No mňa to teda veru nešoklo ... Teba snáď hej (pokiaľ si ju osobne nepoznala)...?
Málokto ju poznal z bežných smrteľníkov.


(† 69) náhle zomrela v spánku

Krásna smrť...
misoft
26.02.16,11:43
http://www.cas.sk/clanok/368614/sok-tesne-pred-volbami-nahla-smrt-zeny-ktoru-poznalo-cele-slovensko
A) Asi bola dobrá, keď to tak dlho vykonávala.
B) Robila to raz za štyri roky.
C) Skonala v pokoji.
D) Poznali ju len tí, ktorí prichádzali do styku s výsledkami, obyčajní ľudia o nej mnohokrát ani nevedeli. Takže TOPKY píšu nezmysly - na 100% ju celé Slovensko nepoznalo.
lujza.j
26.02.16,11:55
korela
26.02.16,20:35
Dnes zobali vtáci ako diví, tušila som, že sa ochladí. Je mínus jeden st. Najlepší meteorológovia.
sito
26.02.16,21:55
Dnes zobali vtáci ako diví, tušila som, že sa ochladí. Je mínus jeden st. Najlepší meteorológovia.

A máš aj domáceho - cich, či len tých divých?
pavol54
27.02.16,06:52
Potešilo ma že ekonomika zaostalého Ruska ja založená na vývoze nerastných surovín, najmä plynu a ropy. USA sa od roku 2017 stanú čistým vývozcom zemného plynu. prečo? nebolo by lepšie keby ho po zavedení TTIP vyvážali vo výrobkoch?
Vždy je to uhol pohľadu
korela
27.02.16,07:41
Dnes zobali vtáci ako diví, tušila som, že sa ochladí. Je mínus jeden st. Najlepší meteorológovia.

A máš aj domáceho - cich, či len tých divých?
Voľne žijúcim sypem.
Nájdená korela skončila u nás, po siedmich rokoch nám uletela. Príklad na "nikdy nehovor nikdy". Ale úžasná skúsenosť, nový rozmer..., sme vďační, že nám ju osud doprial.
Katy a R
27.02.16,16:15
alaya1
27.02.16,16:25
Nepotesilo - cely den sa nemozem dostat do emailovej schranky na centrume!. Nefunguje uz opakovanie.
lujza.j
27.02.16,16:44
aj mne...
alaya1
27.02.16,16:45
aj mne...

Funguje ti ? ja som isla cez domaceho poskytovatela, cez mobilneho a nic :(. Tak neviem.
buchač
27.02.16,16:56
lujza.j
27.02.16,16:58
aj mne...

Funguje ti ? ja som isla cez domaceho poskytovatela, cez mobilneho a nic :(. Tak neviem.
teraz som skúsila aj cez MT......ide mi...
lujza.j
27.02.16,16:59
šokantná téma na sobotu:D:D...
pavol54
27.02.16,18:16
Vidím že náhubky tu perfektne fungujú ako za vlády komunistov keď som sa pýtal čo obsahuje charta 77 tak som dostal stranícky flajster, dnes sa niekto spýta na TABU to je snaha o zavádzanie GMO potravín a ajhľa ihneď sa téma zamkne Pretože ak sa schváli TTIP tak ich nezastaví nič, dnes každého zaujíma len "preceda"
pavol54
27.02.16,18:21
dneska som zaregistrovala ... http://www.etrend.sk/financie/najvacsia-nebankovka-na-slovensku-konci-dovodom-je-zmena-zakona.html
Potešilo, alebo nie ?
Ćo na nás ten preceda nevymyslí a ešte takto zákerne pred voľbami a to pripravil o prácu 800 ľudí ktorí určite nemali minimálnu mzdu, o zisk pripravil majiteľov nehnuteľností ktorí prenajímali kancelárie ale najhoršie na tom skončili exekútori ktorí nebudú môcť za pár tisíc dlhu rekvirovať domy a byty dlžníkov, keď títo žiadny úver nikde nezískajú
lujza.j
27.02.16,18:21
šokantná téma na sobotu:D:D...
a už je z nej otázka....
lujza.j
27.02.16,18:26
šokantná téma na sobotu:D:D...
a už je z nej otázka....
a už debata..hmmm...
buchač
27.02.16,19:21
šokantná téma na sobotu:D:D...
a už je z nej otázka....
a už debata..hmmm...
Hm..."šokantná debata" o nejakej ....hm a slušný výraz existuje ???
korela
27.02.16,20:25
Niekto robí takúto činnosť verejne, niekto inteligentne potichu. Aj dievčatá vysokoškoláčky si takto privyrábajú na živobytie, aj za socíku. Lenže nie verejne. A rodičia netušia.
Ja sa Melany nečudujem, že ju to zobralo až tak veľmi, vidno, že je sama v riadnej tenzii z toho odhalenia, ale svoje počínanie si tieto ženy neuvedomujú, vystavujú sa nebezpečenstvu, od násilia najhrubšieho rangu... až po obchod s bielym mäsom. Má oprávnený strach o neter, a aj o dobré meno rodiny. To sa dá ešte pochopiť, nie?
jar88
27.02.16,22:40
dneska som zaregistrovala ... http://www.etrend.sk/financie/najvacsia-nebankovka-na-slovensku-konci-dovodom-je-zmena-zakona.html
Potešilo, alebo nie ?
Ćo na nás ten preceda nevymyslí a ešte takto zákerne pred voľbami a to pripravil o prácu 800 ľudí ktorí určite nemali minimálnu mzdu, o zisk pripravil majiteľov nehnuteľností ktorí prenajímali kancelárie ale najhoršie na tom skončili exekútori ktorí nebudú môcť za pár tisíc dlhu rekvirovať domy a byty dlžníkov, keď títo žiadny úver nikde nezískajú
Nebuď taký naivný, že nedostanú žiadny úver. Jasné že ho dostanú a dostanú ho aj 12 krát za rok.:D Veď je to také jednoduché, či nie?:)
No a že by si exekútori pri tom neprišli na svoje?
Chápeš?:)
------------------------------
Ak nie, dám ti ešte jednu nápovedu:
Chceš 7000€ na dva roky?
Dobre, dáme ti ho, ale trošku iným spôsobom, lebo zákon...dáme ti postupne 24 úverov. Každý mesiac jeden.:D Už chápeš?
-----------------------------
Ešte aj ručiteľa ti dáme nášho a tomu zaplatíš za ručenie. (zaplatí ručiteľovi - nie banke)
buchač
28.02.16,06:38
dneska som zaregistrovala ... http://www.etrend.sk/financie/najvacsia-nebankovka-na-slovensku-konci-dovodom-je-zmena-zakona.html
Potešilo, alebo nie ?
Ćo na nás ten preceda nevymyslí a ešte takto zákerne pred voľbami a to pripravil o prácu 800 ľudí ktorí určite nemali minimálnu mzdu, o zisk pripravil majiteľov nehnuteľností ktorí prenajímali kancelárie ale najhoršie na tom skončili exekútori ktorí nebudú môcť za pár tisíc dlhu rekvirovať domy a byty dlžníkov, keď títo žiadny úver nikde nezískajú
Zle si šiel na to, teda aspoň podľa mňa.
Tých odrbávačov mám v trubke...aj tých prenajímateľov nehnuteľností.
Exekútor si na svoje veru nepríde, lebo zákon sa zmenil...si nepostrehol ? Už to nie je tak ľahké, ako bolo predtým.

Úver nezískajú ?
Tak tomu veru never. Získajú, no za oveľa nevýhodnejších podmienok, ako to bolo doteraz.
Doteraz to fungovalo pod pojmom ..."úver v nebankovej spoločnosti"...no po staro/novom sa to bude nazývať ..."úžera"...
Nik a nič jej nezabráni...ani zákon, ani polícia,... a ani Fico.
pavol54
28.02.16,06:59
dneska som zaregistrovala ... http://www.etrend.sk/financie/najvacsia-nebankovka-na-slovensku-konci-dovodom-je-zmena-zakona.html
Potešilo, alebo nie ?
Ćo na nás ten preceda nevymyslí a ešte takto zákerne pred voľbami a to pripravil o prácu 800 ľudí ktorí určite nemali minimálnu mzdu, o zisk pripravil majiteľov nehnuteľností ktorí prenajímali kancelárie ale najhoršie na tom skončili exekútori ktorí nebudú môcť za pár tisíc dlhu rekvirovať domy a byty dlžníkov, keď títo žiadny úver nikde nezískajú
Zle si šiel na to, teda aspoň podľa mňa.
Tých odrbávačov mám v trubke...aj tých prenajímateľov nehnuteľností.
Exekútor si na svoje veru nepríde, lebo zákon sa zmenil...si nepostrehol ? Už to nie je tak ľahké, ako bolo predtým.

Úver nezískajú ?
Tak tomu veru never. Získajú, no za oveľa nevýhodnejších podmienok, ako to bolo doteraz.
Doteraz to fungovalo pod pojmom ..."úver v nebankovej spoločnosti"...no po staro/novom sa to bude nazývať ..."úžera"...
Nik a nič jej nezabráni...ani zákon, ani polícia,... a ani Fico.
škoda .že .keď hodím .smajlíky .tak .mi v.äčšinou šifruje text (vraj mám chybu v tej doske s klávesnicami) mal som. zamestnankyňu ktorá mala takýchto .exekútorských príkazov zo 15 buď som jej mal strhnúť z platu alebo oznámiť že sa nedá tak som už mal predpripravený text " Ste na čakacej listine" Ale. .tie .pálky za 1000 platila cca 6000 a .pod
buchač
28.02.16,07:06
škoda .že .keď hodím .smajlíky .tak .mi v.äčšinou šifruje text (vraj mám chybu v tej doske s klávesnicami) mal som. zamestnankyňu ktorá mala takýchto .exekútorských príkazov zo 15 buď som jej mal strhnúť z platu alebo oznámiť že sa nedá tak som už mal predpripravený text " Ste na čakacej listine" Ale. .tie .pálky za 1000 platila cca 6000 a .pod
MAL si....a to kedy bolo ?
Lebo ten zákon nie je v platnosti až tak dlho. Hľadať ho nemienim, šetrím si báááájty...

MAL si....a to znamená teraz, že keď TY si mal, tak to musí platiť všeobecne ?

MAL si....už nebudeš mať. Exekútora nahradia inakší šraci...a oni sa srať veru s dlžníkom nebudú.
Dáša_
28.02.16,07:25
mala som celú zimu vonku pred barákom misu so skalnými ružami a ešte nejakými skalničkami. A včera idem polievať a misa nikde. Tak len dúfam, že nový majiteľ sa bude o kvietky dobre starať :)
misoft
28.02.16,08:34
škoda .že .keď hodím .smajlíky .tak .mi v.äčšinou šifruje text (vraj mám chybu v tej doske s klávesnicami) mal som. ............................
Chyba istotne nebude v doske od klávesnice. Chyba bude inde - v OS - máš ho fest zas*aný!
misoft
28.02.16,08:39
Včera sme si urobili minibrigádičku..... Dôverník - teda náš zástupca skonštatoval,že náš vchod už nevyzerá tak pekne (a mal pravdu) a tak sme si ho vymaľovali na bielo... predtám tiež bol "biely", ale ako sa chodilo hore-dolu - boli steny "ochytané" od rúk a od bicyklikárov samé "značky" od pneumatík..... Štyria sme so sfúkli (i s "technologickými" prestávkami) za 1,5 hodinky.
No a dnes som skoro chytil snežnú slepotu :D - také svetlo z tej bielej bolo.
Len som zvedavý, dokedy to tak vydrží. Pretože práve zí, ktorí ro najviac zasvinili - tak mali radšej "iné povinnosti" - keď videli, ako sa "zliezame" - odrazu prchali z baráku preč.... A práve oni mali najviac kecov, ako to vo vchode vyzerá....
pavol54
28.02.16,08:41
škoda .že .keď hodím .smajlíky .tak .mi v.äčšinou šifruje text (vraj mám chybu v tej doske s klávesnicami) mal som. zamestnankyňu ktorá mala takýchto .exekútorských príkazov zo 15 buď som jej mal strhnúť z platu alebo oznámiť že sa nedá tak som už mal predpripravený text " Ste na čakacej listine" Ale. .tie .pálky za 1000 platila cca 6000 a .pod
MAL si....a to kedy bolo ?
Lebo ten zákon nie je v platnosti až tak dlho. Hľadať ho nemienim, šetrím si báááájty...

MAL si....a to znamená teraz, že keď TY si mal, tak to musí platiť všeobecne ?

MAL si....už nebudeš mať. Exekútora nahradia inakší šraci...a oni sa srať veru s dlžníkom nebudú.
že by pred troma .mesiacmi? Ale .to je jedno, zo zákona .môžem strhávať po určitú hranicu a existujú tzv zrážky s "prednostnou jazdou" Ale vždy len po neznížiteľný príjem. Takže jej možno budú strhávať z dôchodku za 20 rokov A tá posledná veta je akože irelevantná bez znalosti (Rád by som videl toho exekútora ktorý pošle "šráca" inkasovať ) Leda tak igorko by poslal Ihorov
Dáša_
28.02.16,08:45
Včera sme si urobili minibrigádičku..... Dôverník - teda náš zástupca skonštatoval,že náš vchod už nevyzerá tak pekne (a mal pravdu) a tak sme si ho vymaľovali na bielo... predtám tiež bol "biely", ale ako sa chodilo hore-dolu - boli steny "ochytané" od rúk a od bicyklikárov samé "značky" od pneumatík..... Štyria sme so sfúkli (i s "technologickými" prestávkami) za 1,5 hodinky.
No a dnes som skoro chytil snežnú slepotu :D - také svetlo z tej bielej bolo.
Len som zvedavý, dokedy to tak vydrží. Pretože práve zí, ktorí ro najviac zasvinili - tak mali radšej "iné povinnosti" - keď videli, ako sa "zliezame" - odrazu prchali z baráku preč.... A práve oni mali najviac kecov, ako to vo vchode vyzerá....

ja každý rok čistím okolo baráku veľké parkovisko, zvyšky trávnikov. A naučila som sa nečakať, že sa ktokoľvek pridá, hoci ma určite vidia. A ani mi to nevadí - ja to chcem čisté, chcem, aby mi prach z toho nelietal na balkón, tak to proste urobím.

A vyložim aj ďalšie kvety von, keď príde čas. Len rozmýšľam, či tam nedám tabuľku s prosbou, aby ich pravidelne polievali a hnojili. Proste aby sa o ne s láskou starali. Prípadne že by som privítala aj fotku, jak sa im darí :) Niečo ako keď adoptujete psíka z útulku - tiež chodia kontrolovať :)
misoft
28.02.16,08:49
Dáška - ale ty predsa nie si kvetinový útulok (a kmín to vie) - ty si len zdroj bezplatného zisku... Takže len čórkne a je to jeho.... že niekto si dal námahu? Kmína to - vieš čo.....
Dáša_
28.02.16,09:01
Dáška - ale ty predsa nie si kvetinový útulok (a kmín to vie) - ty si len zdroj bezplatného zisku... Takže len čórkne a je to jeho.... že niekto si dal námahu? Kmína to - vieš čo.....
no, máš pravdu. Ale ak niekomu ku šťastiu iba pár kvetov chýbalo, tak je super, že som mu pomohla :)
Ostatné kvetináče idem veľkým podpísať :D

mmch, chvíľu som sa zamýšľala, jak by bolo krásne mať taký kvietkový útulok ....
buchač
28.02.16,09:03
Úver nezískajú ?
Tak tomu veru never. Získajú, no za oveľa nevýhodnejších podmienok, ako to bolo doteraz.
Doteraz to fungovalo pod pojmom ..."úver v nebankovej spoločnosti"...no po staro/novom sa to bude nazývať ..."úžera"...
Nik a nič jej nezabráni...ani zákon, ani polícia,... a ani Fico.




že by pred troma .mesiacmi? Ale .to je jedno, zo zákona .môžem strhávať po určitú hranicu a existujú tzv zrážky s "prednostnou jazdou" Ale vždy len po neznížiteľný príjem. Takže jej možno budú strhávať z dôchodku za 20 rokov A tá posledná veta je akože irelevantná bez znalosti (Rád by som videl toho exekútora ktorý pošle "šráca" inkasovať ) Leda tak igorko by poslal Ihorov

Bóoooože.... čítať je potrebné....LEN ČÍTAŤ !!!
Alebo mám aj vysvetliť tieto pojmy a ich súvislosť ?
alaya1
28.02.16,09:46
Dáška - ale ty predsa nie si kvetinový útulok (a kmín to vie) - ty si len zdroj bezplatného zisku... Takže len čórkne a je to jeho.... že niekto si dal námahu? Kmína to - vieš čo.....
no, máš pravdu. Ale ak niekomu ku šťastiu iba pár kvetov chýbalo, tak je super, že som mu pomohla :)
Ostatné kvetináče idem veľkým podpísať :D

mmch, chvíľu som sa zamýšľala, jak by bolo krásne mať taký kvietkový útulok ....

Nam takto ukradli na Novy rok veniec na vchodovych dverach. Este si doniesli aj noznice a odstrihli ho. Aspon nam ho nechali pocas Vianoc.
misoft
28.02.16,10:15
Aj tag by si ho po Vianociach zvesila,balila,odkladala,samá robota s tým.
Tak trochu mimotemy
A ty - prečo máš doma svetlo a večer ho zapínaš? Veď i tak ho budeš musieť zhasnúť, keď pôjdeš spať. Tiež "robota" - daj ho preč a svieť si očami.....
Dáša_
28.02.16,10:39
Dáška - ale ty predsa nie si kvetinový útulok (a kmín to vie) - ty si len zdroj bezplatného zisku... Takže len čórkne a je to jeho.... že niekto si dal námahu? Kmína to - vieš čo.....
no, máš pravdu. Ale ak niekomu ku šťastiu iba pár kvetov chýbalo, tak je super, že som mu pomohla :)
Ostatné kvetináče idem veľkým podpísať :D

mmch, chvíľu som sa zamýšľala, jak by bolo krásne mať taký kvietkový útulok ....

Nam takto ukradli na Novy rok veniec na vchodovych dverach. Este si doniesli aj noznice a odstrihli ho. Aspon nam ho nechali pocas Vianoc.

no, ak si ho robila sama, tak to môžeš brať ako vyznamenanie tvojej práce :D bol tak dobrý, že teraz robí radosť niekomu inému :D
lujza.j
28.02.16,11:04
Tiez som raz prisla takto o veniec vánčcní...handemade:) u nas pred barakom narcisky.....ja som sa pokochala....cigosi sa realizovali a bolo po kochaní...
Brana na čip....dva pary gumakov z pred dveri fuč....
alaya1
28.02.16,11:39
Aspon boli ohladuplni, ze mi ho cez vianocne sviatky nechali :).
Dáša_
28.02.16,11:48
Aspon boli ohladuplni, ze mi ho cez vianocne sviatky nechali :).

správny prístup. Ja som kedysi mala dedka, ktorý v takých prípadoch údajne hovorieval - keď to tomu chudákovi pomohlo ku šťastiu, nech to v zdraví užije. Tuším sa to viaže k tomu, keď mu zo sadu mizli jablká, lebo v tých časoch sa u nás pestovali skoro výhradne slivky. Jablká minimálne.
lujza.j
28.02.16,13:30
Este to tak vyhrat balicek dove...brr...co by som stym:D....:---
lujza.j
28.02.16,15:40
http://m.topky.sk/cl/100313/1530945/Rytmus-ovesany-zlatom-za-43-tisic-eur--Ale-ved-vyzera-ako---
Len ci za vsetko aj zaplatil....?! ...minimalne na jednu vec zabudol....dat kešku.....
buchač
28.02.16,15:55
http://m.topky.sk/cl/100313/1530945/Rytmus-ovesany-zlatom-za-43-tisic-eur--Ale-ved-vyzera-ako---
Len ci za vsetko aj zaplatil....?! ...minimalne na jednu vec zabudol....dat kešku.....

Rytmus ovešaný zlatom za 43-tisíc eur: Ale veď vyzerá ako...
Oný !!! :rolleyes:

Ďalej radšej nepokračujem...;)...a ani nemá význam sa zmieňovať o nejakom cigánskom degešovi.
lujza.j
28.02.16,16:23
Moj tata robil s jej tatom...
jar88
28.02.16,16:33
dneska som zaregistrovala ... http://www.etrend.sk/financie/najvacsia-nebankovka-na-slovensku-konci-dovodom-je-zmena-zakona.html
Potešilo, alebo nie ?


Úver nezískajú ?
Tak tomu veru never. Získajú, no za oveľa nevýhodnejších podmienok, ako to bolo doteraz.
Doteraz to fungovalo pod pojmom ..."úver v nebankovej spoločnosti"...no po staro/novom sa to bude nazývať ..."úžera"...
Nik a nič jej nezabráni...ani zákon, ani polícia,... a ani Fico.

Dobre si to vystihol, že nikto a nič tomu nezabráni.
Až na jedno si troch zabudol.:) Tie podmienky na úžeru tu vytvára práve ten zákon. Zákon ktorý obmedzuje voľný trh a v skutočnosti obmedzuje ponuku bánk.
------------------------------
Banky preto vylúčia niektorých klientov, ale tým aj tak nezrušia potrebu klienta si niekde požičať.:) Klient aj tak hľadá ďalej a tým sa stáva výnimočnou ponukou na trhu s peniazmi. Deje sa to všade po svete, ale najviac tam, kde je veľká regulácia bánk.
To vytvára priestor pre pôžičky typu "P2P", ako napríklad "žltý melón" a najnovšie "zinc euro". Nie sú to žiadne banky a zakladajú ich ľudia krytí nejakým "daňovým rajom". To znamená, že štát z ich zisku nezíska ani cent.:D
Deklarujú úrok nižší, ako banka, ale v skutočnosti majú úrok aj 50 až 60% z istiny. Dokonca istený zmenkou.:rolleyes: No a pri zmenke nemá exe. najmenší problém inkasa.
buchač
28.02.16,16:59
Tweety (Dnes 18:52) Buchi, nehnevaj sa ale vyjadruješ sa jak kočiš.
http://www.porada.sk/t280479-zly-strih.html#post2831438
Nehnevám sa...čoby som sa hneval. :rolleyes:

Neuveríš, ale išlo o provokačný účel. :rolleyes:
Čakal som, kto sa ozve ... a či sa ozve ... a kedy sa ozve.
Ale šak ja sa len učím...včera bolo školenie od moderátorky...;)

Mne je síce jedno, nech sa vyjadruje každý ako len chce, ale zaujímavé je, že mne sa to vytýka verejne a aj súkromne...a iným akosi aj nie...
Fakt zaujímavé. :cool:
korela
01.03.16,10:31
Pobavil komentár na boku stránky, zrejme dedukoval, že od slova podľahnúť...
"Ja len zdôrazňujem že nie je podľahovka ako podľahovka. Je rozdiel z čoho je vyrobená a je rozdiel kto a ako to montuje. Treba si na to dávať pozor. Myslím teraz na teplovodnú ..."
29.02.2016, 17:05 | BrKo | Čím kúriť? Výber správneho vykurovania je najdôležitejší / Vykurovanie
http://urobsisam.zoznam.sk/recepty/kremove-cviklove-rizoto-pri-ktorom-nestravite-vela-casu-pri-sporaku
jar88
01.03.16,13:54
Pobavil komentár na boku stránky, zrejme dedukoval, že od slova podľahnúť...
"Ja len zdôrazňujem že nie je podľahovka ako podľahovka. Je rozdiel z čoho je vyrobená a je rozdiel kto a ako to montuje. Treba si na to dávať pozor. Myslím teraz na teplovodnú ..."
29.02.2016, 17:05 | BrKo | Čím kúriť? Výber správneho vykurovania je najdôležitejší / Vykurovanie
http://urobsisam.zoznam.sk/recepty/kremove-cviklove-rizoto-pri-ktorom-nestravite-vela-casu-pri-sporaku
Ja ťa pobavím ešte viac.:)
Najlacnejšie kúrenie je Pšenica (280 €/tona) v kombinácii s plynom.:cool:
Mária27
02.03.16,09:19
korela
02.03.16,09:33
No normálne to nie je, ale niekto z vás si myslí, že to budúci zmenia?
misoft
02.03.16,09:50
I mohlo by sa to aspoň trochu zmeniť. Ale to by musel byť "prepustený" jeden "zamestnanec"......
jar88
02.03.16,13:44
I mohlo by sa to aspoň trochu zmeniť. Ale to by musel byť "prepustený" jeden "zamestnanec"......
Ak ho naozaj prepustíte, pôjdete určite s platmi hore a s odvodovým a daňovým zaťažením dole.
Otázka je o koľko centov ročne to bude.
taiko
02.03.16,19:08
Potesilo:
Neskoro som zaplatil DPH a danovy urad mi poslal list, " akiste ste v mnozstve inych povinnosti zabudli zaplatit. Dajte si nabuduce pozor, lebo Vam budeme musiet dat pokutu"

Mile od nich
kopretinka
02.03.16,19:09
ty za čo platíš dph?:eek:
taiko
02.03.16,19:12
ty za čo platíš dph?:eek:
no sak z firmy. Kvartalne pekne odvadzam. Jaj ale som zabudol povedat zo to bol Danovy urad v NL :)
kopretinka
02.03.16,19:15
že to bolo NL som pochopila,a to programátori odvádzajú dph? či?
buchač
02.03.16,19:16
ty za čo platíš dph?:eek:

Nie za čo, ale komu.
Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...

Kúúúwa, to je také slovenské !!!
taiko
02.03.16,19:18
že to bolo NL som pochopila,a to programátori odvádzajú dph? či?
programatori tiez, ale hlavne zivnostnici, platitelia DPH :)
kopretinka
02.03.16,19:22
ty za čo platíš dph?:eek:

Nie za čo, ale komu.
Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...

Kúúúwa, to je také slovenské !!!
čo trepeš..dane platí tam,kde robí...či má robiť v zahraničí a dane posielať na Slovensko?
kopretinka
02.03.16,19:23
že to bolo NL som pochopila,a to programátori odvádzajú dph? či?
programatori tiez, ale hlavne zivnostnici, platitelia DPH :)
ty si živnostník v Holandsku,nie zamestnanec?:eek::eek:
jar88
02.03.16,19:27
ty za čo platíš dph?:eek:

Nie za čo, ale komu.
Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...

Kúúúwa, to je také slovenské !!!

Kúúúwa, to je také slovenské:) Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...
--------------------------------
Mojko, kde si počul, že sa niekde vo svete platia dane zo vzdelania.:D
A dokonca štátu, kde dotyčný vzdelanie získal.:---
buchač
02.03.16,19:36
ty za čo platíš dph?:eek:

Nie za čo, ale komu.
Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...

Kúúúwa, to je také slovenské !!!

Kúúúwa, to je také slovenské:) Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...
--------------------------------
Mojko, kde si počul, že sa niekde vo svete platia dane zo vzdelania.:D
A dokonca štátu, kde dotyčný vzdelanie získal.:---

Môj Ty pekný...schválne čítaš inak, ako som napísal ? Ale šak Ty veľmi dobre vieš, na čo myslím.
-------------------------------
Môj Ty pekný...nie v jednom štáte sa platí za vzdelanie...a solídne pálky. Dokonca aj u nás.
Lenže je spravodlivé, ak absolvent civilnej štátnej školy neplatí nič a absolvent vojenskej školy si musí odkrútiť minimálne 10 rokov, alebo zaplatiť za celé štúdium...a to do posledného náboja, použitého na jeho výcvik ???

Je to kuewčina...také slovenské.
taiko
02.03.16,19:50
že to bolo NL som pochopila,a to programátori odvádzajú dph? či?
programatori tiez, ale hlavne zivnostnici, platitelia DPH :)
ty si živnostník v Holandsku,nie zamestnanec?:eek::eek:
hej som, a co si sa tak zhrozila ? :D
jar88
02.03.16,20:03
ty za čo platíš dph?:eek:

Nie za čo, ale komu.
Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...

Kúúúwa, to je také slovenské !!!

Kúúúwa, to je také slovenské:) Zadarmo vyštudovaný u nás platí dane inému štátu...
--------------------------------
Mojko, kde si počul, že sa niekde vo svete platia dane zo vzdelania.:D
A dokonca štátu, kde dotyčný vzdelanie získal.:---

Môj Ty pekný...schválne čítaš inak, ako som napísal ? Ale šak Ty veľmi dobre vieš, na čo myslím.
-------------------------------
Môj Ty pekný...nie v jednom štáte sa platí za vzdelanie...a solídne pálky. Dokonca aj u nás.
Lenže je spravodlivé, ak absolvent civilnej štátnej školy neplatí nič a absolvent vojenskej školy si musí odkrútiť minimálne 10 rokov, alebo zaplatiť za celé štúdium...a to do posledného náboja, použitého na jeho výcvik ???

Je to kuewčina...také slovenské.
Ak neštudovali zadarmo s podmienkou (že si cenu štúdia odpracujú, alebo zaplatia), prečo im ju chceš teraz prisudzovať?
--------------------------------------
Myslím, že hlavne to tvoje myslenie je - Je to kuewčina...také slovenské.
buchač
02.03.16,20:29
Moje myslenie je v poriadku, aj keď uznávam, že som svojím a svojským spôsobom kua.
...a kto z nás nie je ? Taký anjel proste neexistuje.

Ale šak zanadávať si môžem...či ?
arizona
02.03.16,22:14
Mam velmi zly pocit,az strach...Obloha nad Viednou hlucne hrmaca, uz asi hodinu s dvojminutovych intervaloch odlietavaju vrtulniky...
Co to moze byt? Buchyyy, si tu???
buchač
03.03.16,05:30
Mam velmi zly pocit,az strach...Obloha nad Viednou hlucne hrmaca, uz asi hodinu s dvojminutovych intervaloch odlietavaju vrtulniky...
Co to moze byt? Buchyyy, si tu???
No určite....nemám inej roboty, jak vrtulníky sledovať niekde vo Viedni.

Možno evakuujú Viedeň pred utečencami...;) :D
Nandrolon
03.03.16,05:41
Nehrmácajú to práve tie vrtuľníky? Toľko aerodynamického hluku z "toľkých listov" a nízkoletiacich "turbín" urobí dokopy pekný hluk.
misoft
03.03.16,05:49
Mam velmi zly pocit,az strach...Obloha nad Viednou hlucne hrmaca, uz asi hodinu s dvojminutovych intervaloch odlietavaju vrtulniky...
Co to moze byt? Buchyyy, si tu???
Žeby európsky Saigon?.... Tam tiež vertoľoty ratovali, čo sa dalo.....
Nandrolon
03.03.16,06:04
Mária27
03.03.16,07:20
lujza.j
03.03.16,07:44
Zaujímavý článok, presná paralela s motorovými olejmi...
http://www.cas.sk/clanok/317236/su-parfemy-z-internetu-rovnako-kvalitne-ako-tie-z-obchodu-test-odhalil-sokujucu-pravdu
Aj tak si v kamennej nekupim.....:) hmmm....kto si test platil.....
Nandrolon
03.03.16,07:57
Lujza.j veď ja nechcem odhovárať od internetových nákupov, ale ak logicky rozmýšľaš, je to presne tak.
Ale netreba hovoriť, že je to "zlé". Je to tak, ako to je.
Ešte raz píšem DETTO u motorových olejov pre autá. Sám objednávam z netu /už mi skončila dvojročná záruka/. Objednávam ale s vedomím, že objednávam "fake".
Nie je ale FAKE ako FAKE. Niektorý je lepší, iný horší. Ak je to fejk v zmysle že olej/voňavka je po záruke a má o 0,12455622% horšie vlastnosti, pes to ser.
Horšie by bolo, ak by namiesto oleja so špecifikáciou pre bmw "xyz" si dostal olej na fritovanie hranoliek...
lujza.j
03.03.16,08:21
Mne je jedno kto kde nakupuje a preco....kazdy ma svoj dovod...preco tam ano a preco tam nie....ja na parfumse aj z "nudy" :D mam limit na vonafku...ked kupujem na slepo....nech to moc nemrzi....
Oleje do aut aj fitre..chlap v de ....tiez cez net.....predpokladam,ze aj teraz si ich da poslat z de....tu ich nema kazdy v ponuke a cena bola raz taka....
Ano pajcnut sa da vsetko...len v akej kvalite....to co sa predava sa vzdy bude....q
Tweety
03.03.16,12:06
korela
03.03.16,12:08
Si ma predbehla o minútu, ale tu je to lepšie spracované vlastnými, tak si dovolím priložiť aj ja.
http://hradec.idnes.cz/seniora-zapomneli-v-sanitce-dph-/hradec-zpravy.aspx?c=A160303_124021_hradec-zpravy_the
Řidič zapomněl pacienta v sanitce, devadesátiletý muž nocoval v garáži
Nandrolon
04.03.16,04:39
Lujza.j veď ja nechcem odhovárať od internetových nákupov, ale ak logicky rozmýšľaš, je to presne tak.
Ale netreba hovoriť, že je to "zlé". Je to tak, ako to je.
Ešte raz píšem DETTO u motorových olejov pre autá. Sám objednávam z netu /už mi skončila dvojročná záruka/. Objednávam ale s vedomím, že objednávam "fake".
Nie je ale FAKE ako FAKE. Niektorý je lepší, iný horší. Ak je to fejk v zmysle že olej/voňavka je po záruke a má o 0,12455622% horšie vlastnosti, pes to ser.
Horšie by bolo, ak by namiesto oleja so špecifikáciou pre bmw "xyz" si dostal olej na fritovanie hranoliek...

Potešilo ma, že niekoho som týmto známym faktom asi dosť naštval, dal mi mínusku.

Tipujem nejaký intenzívny nakupovač/ka parfémov :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
- alebo vlastník e-shopu s falzifikátmi
misoft
04.03.16,09:37
Nerieš to - ušetríš si zdravie. ...:D
aktaK
04.03.16,11:08
Tweety
04.03.16,11:09
Nandrolon
04.03.16,11:14
Ťažko sa vyjadrovať, keďže niečomu sa dá zabrániť, niečomu nie.
Nepoznáme žiadne podrobnosti.
Je to životná tragédia pre rodičov.
aktaK
04.03.16,11:14
tak, tak, kto nesie najvacsiu mieru zavinenia: dievcatá, ktoré pravdepodobne same podnikli dobrodružnú vypravu, dozor - je schopný ustrážiť kazdého žiaka 24 hod., resp. stredisko, ktoré nezabezpečilo lepšie ochranu na svahu... život dieťaťa to nevráti, jej kamáratka s tým bude žiť cely život, dozor jednou nohou v base, o rodičoch nehovorím..
buchač
04.03.16,11:15
Tweety
04.03.16,12:11
A čo by to tak malo byť? Tá hrôza nestačí?
jar88
04.03.16,12:53
A čo by to tak malo byť? Tá hrôza nestačí?
Načo si to sem vôbec dávala.??
Tweety
04.03.16,12:55
A čo by to tak malo byť? Tá hrôza nestačí?
Načo si to sem vôbec dávala.??
A čo som dávala?
buchač
04.03.16,13:41
A čo by to tak malo byť? Tá hrôza nestačí?
Načo si to sem vôbec dávala.??
A čo som dávala?
Veď si dala link na tie sánkujúce dievčatá, ktoré skončili v strome.

Vieš čo ? Linky z Topiek by som v určitých oblastiach (skoro všetky) zakázal.
Bulvár nad bulvár...hyeny.

Samozrejme, že je to tragédia...hlavne pre rodičov. Niet nič horšie, ako keď rodič musí pochovať svoje dieťa.
ALE kto si to všetko odskáče v konečnom dôsledku ? Jedna čaja po smrti, druhá na mále...rodičia na práškoch.
LENŽE aj učitelia budú musieť vyhľadať odbornú pomoc...
AJ prevádzkovateľ si bude spovedať svedomie, že nezabezpečil to, čo mal a aj nemal.

Na koho teraz padne vina za hentú udalosť ?
Kto rozhodne ? Policajti, bezpečáci, sudca ?
Koho poteší a či nepoteší rozhodnutie zodpovedných ? Myslím si, že nikoho...a život a či zdravie dievčatám to nevráti.
Tweety
04.03.16,13:42
Ja ? Najprv si pozri, kto ho dal a potom píš.
Žabinka
04.03.16,13:42
A čo by to tak malo byť? Tá hrôza nestačí?
Načo si to sem vôbec dávala.??
A čo som dávala?
Veď si dala link na tie sánkujúce dievčatá, ktoré skončili v strome.

Vieš čo ? Linky z Topiek by som v určitých oblastiach (skoro všetky) zakázal.
Bulvár nad bulvár...hyeny.

Samozrejme, že je to tragédia...hlavne pre rodičov. Niet nič horšie, ako keď rodič musí pochovať svoje dieťa.
ALE kto si to všetko odskáče v konečnom dôsledku ? Jedna čaja po smrti, druhá na mále...rodičia na práškoch.
LENŽE aj učitelia budú musieť vyhľadať odbornú pomoc...
AJ prevádzkovateľ si bude spovedať svedomie, že nezabezpečil to, čo mal a aj nemal.

Na koho teraz padne vina za hentú udalosť ?
Kto rozhodne ? Policajti, bezpečáci, sudca ?
Koho poteší a či nepoteší rozhodnutie zodpovedných ? Myslím si, že nikoho...a život a či zdravie dievčatám to nevráti.
to nedala majka..;)
buchač
04.03.16,13:49
to nedala majka..;)
Máš jedno...pointa ostala.
sito
04.03.16,14:06
http://www.topky.sk/cl/10/1532187/Obrovska-tragedia-na-Plejsoch--Ziacky---12--13--sa-v-tme-spustili-na-sankach--naraz-do-stromu-
Hrozné niečo to čítať, nie to ešte zažiť.
...a iné niečo k tomu nemáš ?

Žiaľ, život je kruty ýýý! Sociálne žijeme, ako levy, či leví, či praví? Vždy sme nad levmi, nie, nikdy ako jedinec, potrava. Dúfam, že sa nenakazia, človečinou. Obludné rozmery, že? A človek, atóm, ako je vlastne na tom?
pavol54
04.03.16,18:25
http://www.topky.sk/cl/10/1532187/Obrovska-tragedia-na-Plejsoch--Ziacky---12--13--sa-v-tme-spustili-na-sankach--naraz-do-stromu-
Hrozné niečo to čítať, nie to ešte zažiť.
učitelia práve štrajkovali a vyššie platy, tak deti robili čo chceli Jednoznačne vinný pedagogický zbor
pavol54
04.03.16,18:45
Na vojne platilo vojak musí byť od budíčku do večierky v organizovanom pohybe lebo akonáhle nemá program tak sadne ak sedí môže ležať a keď leží začne vymýšľať chu...ny, a to vždy smrdelo prieserom v lepšom prípade, v horšom bola mimoriadka keby sa to stalo po večierke ale tesne po večeri ? asi naštartovali vychodňarske perpetum vypi bo naľato naľej bo vypito, a deti mali .haalali
misoft
04.03.16,20:01
učitelia práve štrajkovali a vyššie platy, tak deti robili čo chceli Jednoznačne vinný pedagogický zbor
Vari naozaj? Poznáš všetky podrobnosti? Bol si tam?
Dávam ti mínus - píšeš blbosti....
misoft
04.03.16,20:08
Tvoj názor - nechaj si ho - mínusom si len potvrdil, že ti to nepáli....
A mínuska? Veď to len číslo.... i to je známka, že to niekto číta.... takže je to predsa plus...:D:D:D
pavol54
05.03.16,05:41
Tvoj názor - nechaj si ho - mínusom si len potvrdil, že ti to nepáli....
A mínuska? Veď to len číslo.... i to je známka, že to niekto číta.... takže je to predsa plus...:D:D:D
moja manželka bola učiteľka takže presne vedela čo mala plniť od 06 00 do 22. 00 . ako zabezpečiť deti od 22 00.do. 06 00. (lebo mali za ne zodpovednosť pred rodičmi) keby bola umývačka riadu tak by zodpovedala aby deti nedostali salmonelu, ak sa niekto sánkuje v dobe večere tak tak tam musel byť pekný bordel
pavol54
05.03.16,06:02
Tvoj názor - nechaj si ho - mínusom si len potvrdil, že ti to nepáli....
A mínuska? Veď to len číslo.... i to je známka, že to niekto číta.... takže je to predsa plus...:D:D:D
moja manželka bola učiteľka takže presne vedela čo mala plniť od 06 00 do 22. 00 . ako zabezpečiť deti od 22 00.do. 06 00. (lebo mali za ne zodpovednosť pred rodičmi) keby bola umývačka riadu tak by zodpovedala aby deti nedostali salmonelu, ak sa niekto sánkuje v dobe večere tak tak tam musel byť pekný bordel
napr. smrteľný pád zo schodov to beriem, ale obliecť sa do zimného, zobrať sklznicu, odísť to nie je len tak alebo tam bola promenáda a cochcáreň(každý robil čo chce)
pavol54
05.03.16,08:29
učitelia práve štrajkovali a vyššie platy, tak deti robili čo chceli Jednoznačne vinný pedagogický zbor
Vari naozaj? Poznáš všetky podrobnosti? Bol si tam?
Dávam ti mínus - píšeš blbosti....
a ešte: nebol som tam, ale ak by sa to týkalo tvojej rodiny tak by za to mohol ešte aj preceda, ako si na to pamätám na to si zvlášť citlivý aj v prípadoch vlastnej neznalosti zákonov.
Na vojne bolo pre mňa zákon: syna ste mi poslali po vlastných a nepošlem vám ho domov v drevenom futráli a nejakí práporovia a dôstojníci poriadne skuvíňali ak niečo zanedbali
misoft
05.03.16,08:47
učitelia práve štrajkovali a vyššie platy, tak deti robili čo chceli Jednoznačne vinný pedagogický zbor
Vari naozaj? Poznáš všetky podrobnosti? Bol si tam?
Dávam ti mínus - píšeš blbosti....
a ešte: nebol som tam, ale ak by sa to týkalo tvojej rodiny tak by za to mohol ešte aj preceda, ako si na to pamätám na to si zvlášť citlivý aj v prípadoch vlastnej neznalosti zákonov.
Na vojne bolo pre mňa zákon: syna ste mi poslali po vlastných a nepošlem vám ho domov v drevenom futráli a nejakí práporovia a dôstojníci poriadne skuvíňali ak niečo zanedbali
Aby bolo jasné..... musí sa to vyšetriť. A preukáže sa, či na tom mali svoj podiel pedagógovia ako dozor, či niečo zanedbali, či obete nekonalui svojvoľne i napriek upozorneniam a zákazom. Mimochodom - dievčatá (žiaľ jedna po smrti) - doplatili na jedno - šli sa sánkovať tam , kde to bolo ZAKÁZANÉ - boli tam výstražné tabule. A môj názor - 12 a 13 ročná osoby už majú aspoň kúsok vedomia, aby posúdili nebezpečnosť konania (i keď nie sú trestne zodpovedné). Okrem toho, nevieš, či dozor nevykonával niečo iné, dôležité.... Dievčatá konali svojvoľne, možno presne v rozpore s tým, čo im dozor nariadil. Takže - je dozor zodpovedný, keď i napriek usmerneniu, príkazom a zákazom niekto z vlastného rozhodnutia toto poruší?

Čo sa týka armády..... ty si to nezažil.... tak do toho nekafri... nevieš, ako to chodilo... ja som s tým mal tú "česť"... a nie je to nič príjemné. I keď sa vyšetrovaním, výpoveďami ostatných členov jednotky dokázalo, že obete konali v rozpore s nariadeniami veliteľov.... i tak veliteľ bol "zdr*aný" a za čo? Za to, že obeť konala proti jeho rozkazom.... často mimo dosah veliteľa.....
Pretože som zažil i to, že veliteľ bol zodpovedný za vojačika, keď na vychádzke (osobné voľno) niečo vyviedol....
Takže sa ty nemontuj do armády.... neprežil by si tam viac ako rok (i to by si nadával a choval sa presne tak, ako sa tým oháňaš).
Mila123
05.03.16,09:02
korela
05.03.16,09:11
Tvoj názor - nechaj si ho - mínusom si len potvrdil, že ti to nepáli....
A mínuska? Veď to len číslo.... i to je známka, že to niekto číta.... takže je to predsa plus...:D:D:D
moja manželka bola učiteľka takže presne vedela čo mala plniť od 06 00 do 22. 00 . ako zabezpečiť deti od 22 00.do. 06 00. (lebo mali za ne zodpovednosť pred rodičmi) keby bola umývačka riadu tak by zodpovedala aby deti nedostali salmonelu, ak sa niekto sánkuje v dobe večere tak tak tam musel byť pekný bordel

http://www.porada.sk/t277831-p15-prajem-ucitelom-aby-ich-strajk-mal-zmysel.html
vyberám z môjho príspevku 9.2.16 o 19.46
- zodpovednosť za deti si uvedomujem, mali sme to "šťastie", že kvôli nezodpovednosti a nedbanlivosti učiteľky sa dieťa ocitlo v nemocnici, pretože boli deti bez dozoru. Za našich čias to nebolo potrebné, ale dozor sme mali stále.

V škole v prírode chlapec spadol pri chate z terasy zo 6 m výšky, našťastie sa nezabil. Dopad na betón.
Poznám fantastickú učiteľku, kedy jej na výlete vyšiel žiak na stanici na vagón - cisternu a na mieste bol mŕtvy. Mala svedkov, že sa vypýtal na WC, a nešiel tam. Poznala som aj dieťa. Krásne, šikovné, rodina súdržná.
(Dodávam, mal asi 10 r.)

V Trnave prišli v 60. r. o život 4 žiaci, pretože po exkurzii išli nastupovať z druhej strany vlaku, zachytil ich iný vlak. Deviataci. Neboli učitelia za to odsúdení.

Viem o učiteľkách v škole v prírode, ktoré trávili večer čas pri alkohole, iná sa zatiaľ zabávala mimo miesta pôsobenia s milencom.

- videla som lofieť na zadku na jednej lavičke v parku tri učiteľky, a tri triedy škôlky sa voľne pohybovali po parku a preliezkach. Zákonite prišlo k vážnemu úrazu.
Sú družinárky, ktoré majú oči všade na stopke, iné sa bavia v hlúčiku, ak sa nachádzajú na šk.dvore. Niektoré nosia do triedy svoje súkromné knihy a čítajú im, hrajú šach, píšu domáce úlohy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodávam, žiaci sú živé striebro, vždy ide o veľkú zodpovednosť, ale nájdu sa medzi jedincami aj vyslovene nezodpovední ľudia, ktorí majú dostatočnú prax, okolo 40-ky. A myslia si, že oni sú v škole v prírode, a nie žiaci. Svojich žiakov nechá na kolegyne pri fľaške, a vyberie sa mimo ubytovacieho zariadenia na noc.
5.3.

kukučka mala v tej téme dobrý príspevok predo mnou, či sa zaujímajú rodičia, s kým idú žiaci na lyžiarsky výcvik.

Ja nikoho dopredu nesúdim, ale úrazy sa môžu stať z dôvodu "samopaše" žiakov, ale aj vďaka dozoru.
Lekári hovoria, že úrazy sa nedajú predpokladať, predvídať. Stanú sa.
pavol54
05.03.16,09:49
učitelia práve štrajkovali a vyššie platy, tak deti robili čo chceli Jednoznačne vinný pedagogický zbor
Vari naozaj? Poznáš všetky podrobnosti? Bol si tam?
Dávam ti mínus - píšeš blbosti....
a ešte: nebol som tam, ale ak by sa to týkalo tvojej rodiny tak by za to mohol ešte aj preceda, ako si na to pamätám na to si zvlášť citlivý aj v prípadoch vlastnej neznalosti zákonov.
Na vojne bolo pre mňa zákon: syna ste mi poslali po vlastných a nepošlem vám ho domov v drevenom futráli a nejakí práporovia a dôstojníci poriadne skuvíňali ak niečo zanedbali
Aby bolo jasné..... musí sa to vyšetriť. A preukáže sa, či na tom mali svoj podiel pedagógovia ako dozor, či niečo zanedbali, či obete nekonalui svojvoľne i napriek upozorneniam a zákazom. Mimochodom - dievčatá (žiaľ jedna po smrti) - doplatili na jedno - šli sa sánkovať tam , kde to bolo ZAKÁZANÉ - boli tam výstražné tabule. A môj názor - 12 a 13 ročná osoby už majú aspoň kúsok vedomia, aby posúdili nebezpečnosť konania (i keď nie sú trestne zodpovedné). Okrem toho, nevieš, či dozor nevykonával niečo iné, dôležité.... Dievčatá konali svojvoľne, možno presne v rozpore s tým, čo im dozor nariadil. Takže - je dozor zodpovedný, keď i napriek usmerneniu, príkazom a zákazom niekto z vlastného rozhodnutia toto poruší?

Čo sa týka armády..... ty si to nezažil.... tak do toho nekafri... nevieš, ako to chodilo... ja som s tým mal tú "česť"... a nie je to nič príjemné. I keď sa vyšetrovaním, výpoveďami ostatných členov jednotky dokázalo, že obete konali v rozpore s nariadeniami veliteľov.... i tak veliteľ bol "zdr*aný" a za čo? Za to, že obeť konala proti jeho rozkazom.... často mimo dosah veliteľa.....
Pretože som zažil i to, že veliteľ bol zodpovedný za vojačika, keď na vychádzke (osobné voľno) niečo vyviedol....
Takže sa ty nemontuj do armády.... neprežil by si tam viac ako rok (i to by si nadával a choval sa presne tak, ako sa tým oháňaš).
nie neprežil rok ale takmer 20 áno a práve že som toho mal viac ako dosť a nie politruk ani provianťák
Oliwa
05.03.16,09:54
Zase vojenčíme? :rolleyes::D:---
Neskutočné, ako tie odvody na dlhé roky, povedala by som, priam doživotne :D, poznačili zúčastnených... dokonca aj tých, ktorí sa ich nezúčastnili :)... všetci majú na čo spomínať a vytýkať si aj po toľkých rokoch... ;)
willma
05.03.16,10:31
k tým úrazom: Hrali sa deti Kráľu kráľu, pod dozorom dospelých a predsa prišlo k úrazu, niekedy sa tomu v zápale hry jednoducho vyhnúť nedá. K tým dvom dievčencom čo dodať - všetky zúčastnené strany sú potrestané viac ako dosť
pavol54
05.03.16,10:39
Zase vojenčíme? :rolleyes::D:---
Neskutočné, ako tie odvody na dlhé roky, povedala by som, priam doživotne :D, poznačili zúčastnených... dokonca aj tých, ktorí sa ich nezúčastnili :)... všetci majú na čo spomínať a vytýkať si aj po toľkých rokoch... ;)
profesia ako profesia, ja som len písal ako som riešil disciplínu aby neboli priesery, a to že niekto má väčšieho ... to je iný problém..,.a ked som robil majstra vo výrobe to fungovalo rovnako, vždy je to o zodpovednosti za podriadených
misoft
05.03.16,11:20
nie neprežil rok ale takmer 20 áno a práve že som toho mal viac ako dosť a nie politruk ani provianťák
Nuž... milý zlatý.... ja som bol dlhšie! A žiadny provianťák, ani politruk. Bojovák! Na krku techniky za niekoľko melónov.....
buchač
05.03.16,11:41
k tým úrazom: Hrali sa deti Kráľu kráľu, pod dozorom dospelých a predsa prišlo k úrazu, niekedy sa tomu v zápale hry jednoducho vyhnúť nedá. K tým dvom dievčencom čo dodať - všetky zúčastnené strany sú potrestané viac ako dosť

Ja by som sa pobral trochu iným smerom.

Nie deti ale dospelí, profesionálni športovci majú na ihrisku pri tých kolektívnych kontaktných športoch rozhodcov...ergo sú pod dozorom. Dokonca vedia, že porušením pravidiel budú postihnutí.
Ale aké neskutočné, ba až zákerné fauly s nie raz likvidačným a cieľavedomým koncom pre jedinca (od skončenia kariéry až po invalidný vozík a či smrť) tieto skončia...???
jar88
05.03.16,12:09
nie neprežil rok ale takmer 20 áno a práve že som toho mal viac ako dosť a nie politruk ani provianťák
Nuž... milý zlatý.... ja som bol dlhšie! A žiadny provianťák, ani politruk. Bojovák! Na krku techniky za niekoľko melónov.....
Ale veď sa z tej svojej magoriny (služby) neposerte.
korela
05.03.16,14:09
Napadlo mi, či by tu niekto nevedel, kedy a kde sa začalo hovoriť o základnom príjme. V DE?
korela
05.03.16,18:33
Faymannovu reakci proto Schwarzenberg považuje za zvláštní a v rozporu se sousedským duchem. Domnívá se také, že rakouský kancléř by měl brát na zřetel to, že ještě v roce 1938 bylo někdejší Československo hospodářsky silnější než Rakousko. „Pak ale přišel jistý Rakušan (Adolf Hitler) a uvrhl svět do druhé světové války. Výsledkem bylo, že Češi, Slováci, Poláci, Maďaři a další národy se na 50 let ocitli pod sovětskou nadvládou,“ vysvětlil.
...
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-schwarzenberg-visegrad-drc-/zahranicni.aspx?c=A160305_133542_zahranicni_ert
Nandrolon
06.03.16,03:17
Potesil ma vysledok KDH, ktory je momentalne pri 89% spocitanych hlasov 4,87%.
misoft
06.03.16,07:23
Potesil ma vysledok KDH, ktory je momentalne pri 89% spocitanych hlasov 4,87%.
Aspoň im ostane viacej času na účasť na svätých omšiach....
Mária27
07.03.16,20:05
vladimir m
08.03.16,16:41
Ja sa pripojím. Viete na čom som sa dnes dobre zasmial? Bol som na nákupe v Tesco. Popri chodení medzi regálmi som bol svedkom nezvyčajného "divadla" Pán riaditeľ hypermarketu slávnostne odmeňoval zamestnankyne pri príležitosti MDŽ. S veľkou pompou im odovzdával po jednom uvädnutom narcisi.Popritom mu nebolo ani trochu trápne že kupujúci sa na tom smiali a krútili hlavami nad lakomosťou/inak sa to nedá nazvať/vedenia celej spoločnosti.
Oliwa
08.03.16,21:56
A ja som bola práve v lekárni pri okienku, keď lekárnik a majiteľ v jednej osobe dával svojim zamestnankyniam /tiež za plnej prevádzky :)/ pre zmenu klinček... teda pardon, karafiát, síce kedysi tradičný symbol MDŽ, ale netradičnej farby - pekný cyklámenový, taký som naozaj ešte nevidela... ako ibalgin... :D
taiko
09.03.16,05:36
A ja som bola práve v lekárni pri okienku, keď lekárnik a majiteľ v jednej osobe dával svojim zamestnankyniam /tiež za plnej prevádzky :)/ pre zmenu klinček... teda pardon, karafiát, síce kedysi tradičný symbol MDŽ, ale netradičnej farby - pekný cyklámenový, taký som naozaj ešte nevidela... ako ibalgin... :D
srandovne karafiat ako ibalgin :) Inac si mi pripomenula ako som domov s velkou radostou a hrdostou doniesol modru orchideu a ako ma lui sfukla, ze som sa nechal obalamutit, ze to bol fake. :D
Nandrolon
09.03.16,06:25
Aj modré aj čierne ruže sa napúšťajú atramentom.
lujza.j
09.03.16,10:35
Potesilo dnes...ako by to ivan...."mam to biele na ciernom":D...lajstra o dóchodku a odchodnom doma....aj preukaz dóchodcu....plati z OP.....ci a ako budem "fungovat" nefiém:D
Oliwa
09.03.16,12:26
Tak gratulujem Lui! V dnešnej dobe sa dožiť v zdraví dôchodku začína byť rarita, keď to tak vidím okolo seba:(... Až na to, že Ty sa vymykáš z toho priemeru ako neštandard;)... Ani sa nečudujem, že nám ostatným stále zvyšujú vek odchodu do dôchodku... však keď tam videli Teba...:):D
lujza.j
09.03.16,12:42
Oliw...ked "nam"pred rokmi zmenili zakon...a slubovali,ze nie.....tak ....vies ako to bolo....palec hore bol.....a koment "ved bude to dobre pre vas...povedal robo"..ked sa na to pytala kolegyna ....jedneho z bohov.......takze kolkí navrh zakona citali?!....
Alebo priplatok na byvanie pre tych co sluzia v ba.....pytala som ja jedneho z bohov....preco ho nemame...ze tiez sluzime v ba...."jaj co vam poviem...ked sme to schvalovali na vas sme zabudli":eek:
Takze....hlavne,ze je palec hore....o co ide suma fuk....:(ja som v tom nevinne....
Nechcem vidiet dochodok mojeho chlapa a decka....z minimalnej mzdy.....
Oliwa
09.03.16,14:05
Lui, ja nechcem vidieť ani svoj... :rolleyes::o Teda chcem, ale vyšší... :D
misoft
09.03.16,14:27
Potesilo dnes...ako by to ivan...."mam to biele na ciernom":D...lajstra o dóchodku a odchodnom doma....aj preukaz dóchodcu....plati z OP.....ci a ako budem "fungovat" nefiém:D
No - takže máš na to i lajstro.....:D:D:D a dokonca bumážku dôchodcu.
Inak - tá bumážka (preukaz) ti je akurát na dve veci.... V civile je to len nejaký preukaz, cestovať zadarmo sa na to nedá, polovičné vstupné ako dôchodca na to nedostaneš, miesto pre dôchodcov ti neuvoľnia... Mám (a aj Juraj) tiež taký, pekný, zelený v plastiku zatavený.... a jediné, čo s nim môžem je, že ma pustia do kasárni a ak to veliteľ dovolí, tak bez doprovodu.... Inak preukaz tiež starne v pudilári...
lujza.j
09.03.16,14:33
Duski..ved u mna,aby ma pustili do budou ministerstva.....neviem ako funguje ked ma žabky zastavia....:D
buchač
09.03.16,14:34
Lui, ja nechcem vidieť ani svoj... :rolleyes::o Teda chcem, ale vyšší... :D
Si sa mala lepšie učiť a mohla podpísať...:D
Ja sa idem budúci mesiac prihlásiť do sociálky o ten ďalší dôchodok. ;)
misoft
09.03.16,14:36
Duski..ved u mna,aby ma pustili do budov ministerstva.....neviem ako funguje ked ma žabky zastavia....:D
Tak im ho ukáž..... reku" Šak svojho predsa nebudete... oné.... :D:D:D"
kukučka
09.03.16,14:38
Duski..ved u mna,aby ma pustili do budov ministerstva.....neviem ako funguje ked ma žabky zastavia....:D
Dobrý deň, pán vodič, prosím si váš vodičský preukaz!
To je tá ružová knižôčka, ty moja žabka zelená? :D
misoft
09.03.16,14:40
misoft
09.03.16,18:10
Ajajaj - Brusel a jeho tí ... oní... zase dumajú nad sprostosťou..... zase idú niečo diktovať....
Oliwa
10.03.16,07:21
Lui, ja nechcem vidieť ani svoj... :rolleyes::o Teda chcem, ale vyšší... :D
Si sa mala lepšie učiť a mohla podpísať...:D
Ja sa idem budúci mesiac prihlásiť do sociálky o ten ďalší dôchodok. ;)
Tak šťastnú cestu buchy... :---
Ma pobavil Tvoj hodnotiteľ... :D Veď Vy dvaja nemáte ani šajnu, ako som sa učila... :) A Ty si podpísal? A čo? Spoluprácu... alebo členstvo v strane?

PS: O mňa sa Ty neboj... Poznáš rozprávku o troch grošoch... ;)
buchač
10.03.16,09:05
Lui, ja nechcem vidieť ani svoj... :rolleyes::o Teda chcem, ale vyšší... :D
Si sa mala lepšie učiť a mohla podpísať...:D
Ja sa idem budúci mesiac prihlásiť do sociálky o ten ďalší dôchodok. ;)
Tak šťastnú cestu buchy... :---
Ma pobavil Tvoj hodnotiteľ... :D Veď Vy dvaja nemáte ani šajnu, ako som sa učila... :) A Ty si podpísal? A čo? Spoluprácu... alebo členstvo v strane?

PS: O mňa sa Ty neboj... Poznáš rozprávku o troch grošoch... ;)

Môj hodnotiteľ nie je podstatný.

Do tej sociálky saidemprihlásiť pre svoje oprávnené, nakoľko :
- nie jeden rok som odrobil v civile
- počas rokov v mundúre som (sme) odviedli do sociálky oveľa viac ako Ty za celý svoj život za účtovníckym PC.
- to, že ako si sa učila, ma nezaujíma. Mal som kolegov, ktorí sa určite učili lepšie ako Ty a predsa podpísali.
- čo sa týka strany, tak v tej som (ver- never) nikdy nebol !
TY si na tom ako ??? Ešte máš doma červenú kartičku ?

P.S.:
Poznám...a určite lepšie ako Ty ! To, čo som ja prežil, to je na jeden román. Ty si pozri radšej nejakú sladotu od Steelovej...
Ty máš ešte len malého šracka doma...
Lenže ja som/sme od rodičov niečo dostali, niečo užili/užívame a niečo aj požičiavame.

...o mňa sa Ty neboj...otec a svokor sa pobrali náhle. Mama a svokra..??? Tým sme predĺžili život o nejaký čas.

...a ozaj...ešte mám aj "nevlastného - akože adoptovaného" syna...toho som zachránilod kriminálu. Teraz je v kľude a jeho deti vravia mojej 1/2 babka.
Ty si na tom ako ???

P.S.:
Kurwa, nasral som sa....sorry.
Ak jedna mladá nepochopí fór (viď zvýraznené), tak čo potom bude v starobe robiť ?
kukučka
10.03.16,09:19
Buchy klídek, ja som aj teba, aj Oliw pochopila rovnako, ty môžeš a ona nie? Želám ti pekný deň. :)
kukučka
10.03.16,11:31
To naozaj si myslíte, že podpichovať môže len buchač?

PS
odo mňa mínusku nemá, mne môžete dať aj sto, toto si dal do profilu:

buchač

Kto som?:
Schopnost porozumenia citanemu textu je zakladnym predpokladom akejkolvek debaty.
buchač
10.03.16,11:58
Buchy klídek, ja som aj teba, aj Oliw pochopila rovnako, ty môžeš a ona nie? Želám ti pekný deň. :)

To naozaj si myslíte, že podpichovať môže len buchač?
...

NIE, NIE...a ešte raz NIE !




P.S.:
Zvyšok napísaného som radšej vymazal.
pmajap
10.03.16,12:11
A ja sa vytešujem zo slniečka,:)idem sadiť špeci hrozná, dnes prišiel ďalší balíček z čiech s marhuľami a viržínkami, zajtra asi ďalší a ešte banány, ale kde ich napichám,, buchač poraď:D ty všetko vieš a prestaň sa už pozerať na toho zanedbaného herca v zrkadle, kukni na nás:eek:my sme krásne aj neoholené:D:D
buchač
10.03.16,12:18
A ja sa vytešujem zo slniečka,:)idem sadiť špeci hrozná, dnes prišiel ďalší balíček z čiech s marhuľami a viržínkami, zajtra asi ďalší a ešte banány, ale kde ich napichám,, buchač poraď:D ty všetko vieš a prestaň sa už pozerať na toho zanedbaného herca v zrkadle, kukni na nás:eek:my sme krásne aj neoholené:D:D

Nechce sa mi premýšľať...ale sadenice je najlepšie asi do zeme zasadiť...či ?
Zvyšok nereagujem, niektoré osoby by nepochopili....či ? ;)
pmajap
10.03.16,12:42
...váhaš nad banánmi, či našou krásou:D:D:D
buchač
10.03.16,18:10
Buchy klídek, ja som aj teba, aj Oliw pochopila rovnako, ty môžeš a ona nie? Želám ti pekný deň. :)

To naozaj si myslíte, že podpichovať môže len buchač?
...

NIE, NIE...a ešte raz NIE !

P.S.:
Zvyšok napísaného som radšej vymazal.

:D :D :D :D :D ... som sa pobavil.
Takže niekto so mnou nesúhlasí...???

Kúúúúwa, tak skúste niekto iní okrem mňa poddžubávať...;)

Ach jo...svatá TY sprostoto...TY UŽITOČNÝ.
BXLmiami
10.03.16,18:18
To by si nikto nedovolil,nesúhlasiť :-)
buchač
10.03.16,18:25
To by si nikto nedovolil,nesúhlasiť :-)
Si predstav, našiel sa...;) :D :D :D

...ááále škoda reči.
Že sa ja nad tým vôbec pozastavujem. Poniektorých silno nechápem, byť vážny v dnešnej dobe a za každých okolností ? Veď by ma vystrelo z takého života.
pmajap
10.03.16,19:42
misoft
10.03.16,19:50
No čo, nakúpia si česko-slovensko-čínsky slovník.....:D:D:D
A naučia sa aj ting-ťang-ťungovať.....
pmajap
10.03.16,20:00
...no veď hej, ale čo keď ovládnu čínsky parlament:D a začnú nosiť čínske hodinky:D
sito
10.03.16,21:34
Chúdence naše, čo si počnú, odkúpi ich číňan:D
http://ekonomika.idnes.cz/cinska-skupina-cefc-planuje-navysit-podil-v-j-t-flf-/ekoakcie.aspx?c=A160310_152412_ekoakcie_rts

Asi sú im bližší tí z ďalekého východu, ako tí z blízkeho východu. .urva, šete, že si môžu vybrať, zlo, ešte väčšie zlo, najväčšie zlo a najsamnajväčšie zlo, že?

Prizeráme sa, prizeráme? Dokedy?
lujza.j
11.03.16,07:41
Potesilo,ze vysla rybka na kuch.hubku.......pery ako cuky a luky:D som dala....
evuš
11.03.16,07:52
Potesilo,ze vysla rybka na kuch.hubku.......pery ako cuky a luky:D som dala....

Luj, je perfektná....;)
lujza.j
11.03.16,08:15
Evka dakujem...este aj moj chlap,ze pekna.....v dnesnej dobe "keramiky z ikea" sa ludom nezavdacis....rucnou robotou....a to som ju chcela darovat....neviem akeho ksichtu by som sa na nu dockala....tak som si,ze moja bude:)
alaya1
11.03.16,08:17
Mária27
11.03.16,14:04
kukučka
11.03.16,15:55
Potesilo, ze som tu .CRUFTS 2016
http://static1.squarespace.com/static/502b8ab1e4b0634c12b85dcb/554a062ee4b015b5435fd09e/568fad0ae0327c2cb57bef39/1453586885690/?format=1000w
Ako diváčka, porotkyňa a či súťažiaca? Prajem krásne zážitky, pozerala som včerajší zostrih
https://www.youtube.com/watch?v=E8qOSScEFVM
alaya1
12.03.16,09:20
Urcite by nielen mna potesilo,aj ked jeho osud nepoznam, ak by nasiel naskavy domov.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/59306172/Darujem-am-staforda.php
lujza.j
14.03.16,09:23
alaya1
15.03.16,13:24
Oliwa
15.03.16,14:15
potesilo
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-0/s526x395/10338866_470961009762264_3506777412024353261_n.jpg ?oh=9a13c3fb42474f19b39bcbddc1a480b5&oe=57987389
http://citaty-slavnych.sk/autori/matka-tereza/?page=3

„Hlad na svete nie je preto, že nedokážeme nasýtiť chudobných, ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých.“

„Nazdávam sa, že politici strávia málo času na kolenách. Som si istá, že by boli lepšími politikmi, keby to robili...“
pavol54
15.03.16,15:02
potesilo
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-0/s526x395/10338866_470961009762264_3506777412024353261_n.jpg ?oh=9a13c3fb42474f19b39bcbddc1a480b5&oe=57987389
http://citaty-slavnych.sk/autori/matka-tereza/?page=3

„Hlad na svete nie je preto, že nedokážeme nasýtiť chudobných, ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých.“

„Nazdávam sa, že politici strávia málo času na kolenách. Som si istá, že by boli lepšími politikmi, keby to robili...“
takže monopoly si presadzujú monopolný zisk -výsledok ekonomickí migranti
buchač
15.03.16,15:26
http://citaty-slavnych.sk/autori/matka-tereza/?page=3

„Nazdávam sa, že politici strávia málo času na kolenách. Som si istá, že by boli lepšími politikmi, keby to robili...“

Fakt len politici ?
Nie aj kňažský stav, ba dokonca na najvyšších miestach...???
Niekedy mám pocit, že sa táto myšlienka málo propaguje vo vlastných (aj katolíckych) radoch.

Viď nie jeden článok...a história pozná veľmi veľa skutočností.

https://www.google.sk/search?client=opera&q=k%C5%88zi+vo+vo%C4%BEb%C3%A1ch&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
Oliwa
15.03.16,16:16
Nuž chlapci, neviem Vám to takto z hlavy povedať... :D:D
Bola to len reakcia na príspevok od alayi...
Citáty jednej malej útlej osôbky, ale veľkej osobnosti, okrem iného držiteľky Nobelovej ceny mieru, ktorú som mala príležitosť osobne stretnúť... :)
kopretinka
15.03.16,16:38
Nuž chlapci, neviem Vám to takto z hlavy povedať... :D:D
Bola to len reakcia na príspevok od alayi...
Citáty jednej malej útlej osôbky, ale veľkej osobnosti, okrem iného držiteľky Nobelovej ceny mieru, ktorú som mala príležitosť osobne stretnúť... :)


potesilo
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-0/s526x395/10338866_470961009762264_3506777412024353261_n.jpg ?oh=9a13c3fb42474f19b39bcbddc1a480b5&oe=57987389


Jej zámerom nebolo pomáhať ľuďom,Robila to preto, aby zvýšila počet katolíkov.
verila, že utrpenie je darom, a to aj vtedy, ak ho spôsobovala chudoba či choroby. A tak hoci vyzbierala viac ako sto miliónov dolárov, zistenia o úrovni zdravotnej starostlivosti v jej inštitúciách vyvolali pobúrenie: umierajúci nemali dostatok stravy a nedostávali lieky proti bolesti. Z peňazí, ktoré údajne zbierala na pomoc chorým, sa k chorým dostalo podľa neskorších zistení asi iba päť percent.
Málokto vie, že svoje mníšky viedla k tomu, aby krstili umierajúcich pacientov neberúc ohľad na ich náboženské presvedčenie.
Strávila celý život odporom voči jedinému známemu lieku proti chudobe, ktorým je poskytnutie práv ženám a oslobodenie žien z pozície ľudskej obdoby hospodárskeho zvieraťa držaného kvôli nútenému rozmnožovaniu,
Matka Tereza mala očividne problém s akoukoľvek modernou výbavou jej zariadení. V Manile mníškam nedovolila zaobstarať si práčku, takže museli umývať spodné prádlo inkontinentných ručne. Ako by to nebolo málo, bývalí zamestnanci jej rádu spomínajú, že odmietala odobriť kúpu medicínskych prístrojov za peniaze darované konkrétne na tento účel. Namiesto toho peniaze poslala Vatikánu. Kým cirkev bohatla, v jej „Domove umierajúcich“ mali ľudia iba jednu spoločnú toaletu, museli ležať na svojich miestach a nemali dovolené návštevy príbuzných.
Kanonizácii Matky Terezy v septembri 2016 sotva niečo zabráni. Nebohá mníška sa zaradí medzi takzvaných svätcov a vlastne medzi nich výborne zapadne.
Nebohá mníška sa ocitne v spoločnosti ľudí, ktorí vraj zabíjali draky, kráčali s vlastnou odseknutou hlavou v podpazuší, poslúžili ako krmivo pre draky (ale prežili to), vedeli lietať alebo sa teleportovať. To všetko má k realite rovnako blízko ako populárny imidž o dobrotivej Matke Tereze.

citované odtiaľto
http://invivomagazin.sk/cynicka-a-kruta-fanaticka-dobracky-imidz-matky-terezy-je-vykonstruovany_397.html
buchač
15.03.16,16:52
http://invivomagazin.sk/cynicka-a-kruta-fanaticka-dobracky-imidz-matky-terezy-je-vykonstruovany_397.html

Kvietočok...nie každý pozná, nie každý si prečíta ten Tvoj link..
Toto nie sú príjemné skutočnosti pre poniektorých.
...a je toho viac...
vlado 33
15.03.16,17:16
http://invivomagazin.sk/cynicka-a-kruta-fanaticka-dobracky-imidz-matky-terezy-je-vykonstruovany_397.html

Kvietočok...nie každý pozná, nie každý si prečíta ten Tvoj link..
Toto nie sú príjemné skutočnosti pre poniektorých.
...a je toho viac...
Čo dodať , nezažila za svojho obetavého života kvalitný sex, možno ho zažije v budúcom živote. Zanechala po sebe obrovský finančný obnos, žeby dôchodok?
Mária27
15.03.16,17:49
buchač
15.03.16,18:02
..

Zabité...:D :D :D
Keby si videla tú moju...vyzerá ako nejaká modelka...kosť a koža.
Ale zdrbať vie solídne...;)
pavol54
15.03.16,18:09
..

Zabité...:D :D :D
Keby si videla tú moju...vyzerá ako nejaká modelka...kosť a koža.
Ale zdrbať vie solídne...;)
žena ktorá nie je primerane zaoblená je nervózna so všetkými sprievodnými javmi
buchač
15.03.16,18:40
..

Zabité...:D :D :D
Keby si videla tú moju...vyzerá ako nejaká modelka...kosť a koža.
Ale zdrbať vie solídne...;)
žena ktorá nie je primerane zaoblená je nervózna so všetkými sprievodnými javmi
Netrúfam si hodnotiť moju dia doktorečku po tejto stránke.
No ešte som ju nezažil nervóznu a to ju poznám už vyše 20 rokov, keď bola ešte na interne.
Že mňa (iných pacientov) zdrbe ? Robí to primeraným spôsobom, slušne a s patričným zdôvodnením...ide jej o pacienta, čo sa o nie jednom lekárovi nedá povedať.
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.16,05:36
Nuž chlapci, neviem Vám to takto z hlavy povedať... :D:D
Bola to len reakcia na príspevok od alayi...
Citáty jednej malej útlej osôbky, ale veľkej osobnosti, okrem iného držiteľky Nobelovej ceny mieru, ktorú som mala príležitosť osobne stretnúť... :)


potesilo
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-0/s526x395/10338866_470961009762264_3506777412024353261_n.jpg ?oh=9a13c3fb42474f19b39bcbddc1a480b5&oe=57987389


Jej zámerom nebolo pomáhať ľuďom,Robila to preto, aby zvýšila počet katolíkov.
verila, že utrpenie je darom, a to aj vtedy, ak ho spôsobovala chudoba či choroby. A tak hoci vyzbierala viac ako sto miliónov dolárov, zistenia o úrovni zdravotnej starostlivosti v jej inštitúciách vyvolali pobúrenie: umierajúci nemali dostatok stravy a nedostávali lieky proti bolesti. Z peňazí, ktoré údajne zbierala na pomoc chorým, sa k chorým dostalo podľa neskorších zistení asi iba päť percent.
Málokto vie, že svoje mníšky viedla k tomu, aby krstili umierajúcich pacientov neberúc ohľad na ich náboženské presvedčenie.
Strávila celý život odporom voči jedinému známemu lieku proti chudobe, ktorým je poskytnutie práv ženám a oslobodenie žien z pozície ľudskej obdoby hospodárskeho zvieraťa držaného kvôli nútenému rozmnožovaniu,
Matka Tereza mala očividne problém s akoukoľvek modernou výbavou jej zariadení. V Manile mníškam nedovolila zaobstarať si práčku, takže museli umývať spodné prádlo inkontinentných ručne. Ako by to nebolo málo, bývalí zamestnanci jej rádu spomínajú, že odmietala odobriť kúpu medicínskych prístrojov za peniaze darované konkrétne na tento účel. Namiesto toho peniaze poslala Vatikánu. Kým cirkev bohatla, v jej „Domove umierajúcich“ mali ľudia iba jednu spoločnú toaletu, museli ležať na svojich miestach a nemali dovolené návštevy príbuzných.
Kanonizácii Matky Terezy v septembri 2016 sotva niečo zabráni. Nebohá mníška sa zaradí medzi takzvaných svätcov a vlastne medzi nich výborne zapadne.
Nebohá mníška sa ocitne v spoločnosti ľudí, ktorí vraj zabíjali draky, kráčali s vlastnou odseknutou hlavou v podpazuší, poslúžili ako krmivo pre draky (ale prežili to), vedeli lietať alebo sa teleportovať. To všetko má k realite rovnako blízko ako populárny imidž o dobrotivej Matke Tereze.

citované odtiaľto
http://invivomagazin.sk/cynicka-a-kruta-fanaticka-dobracky-imidz-matky-terezy-je-vykonstruovany_397.html


ži a nechaj žiť... neskúsiš?
taiko
16.03.16,05:57
ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate
alaya1
16.03.16,06:16
ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate

Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
taiko
16.03.16,07:29
ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate

Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
:) pravda je. Netreba polemizovat, zozbierala si vstupy, svojou optikou interpretovala, analyzovala, zhrnula a nasledne aj zavery vyviedla. Vsetko je jasne a nespochybnitelne :)
alaya1
16.03.16,07:52
ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate

Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
:) pravda je. Netreba polemizovat, zozbierala si vstupy, svojou optikou interpretovala, analyzovala, zhrnula a nasledne aj zavery vyviedla. Vsetko je jasne a nespochybnitelne :)

ty detto...
alaya1
16.03.16,07:55
taiko
16.03.16,19:54
ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate

Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
:) pravda je. Netreba polemizovat, zozbierala si vstupy, svojou optikou interpretovala, analyzovala, zhrnula a nasledne aj zavery vyviedla. Vsetko je jasne a nespochybnitelne :)

ty detto...
ale to modre vedierko je moje :)
buchač
16.03.16,20:02
dnes opat velke pohladenie duse - Z natáčania dokumentu ZLATÁ LÝRA
Môžem sa opýtať, čo Ti pohladilo dušu ?
Natáčanie, Gombitka ... alebo snáď nie si v tom dokumente ?
lujza.j
16.03.16,20:07
nemusím gombitku...
buchač
16.03.16,20:11
nemusím gombitku...
Každý deň počas štúdií som ju videl...;)...a nie iba v škole.
Viem, čo viem.

VIEM také skutočnosti, že by to aj alayu sklamalo...a nie sú to veru pletky.
BXLmiami
17.03.16,06:26
Nesmierne ma pobavilo,že nejaká dobrá duša za počítačom vyriešila problém objednávania pacientom.To aby moji pacienti mohli cez SMS platiť-neviem komu-za objednávanie ma bude stáť len do 1500,0 euro.Zrejme bezmozgový žilinčan alebo jeho kamoš.:-))))
taiko
17.03.16,06:31
Nesmierne ma pobavilo,že nejaká dobrá duša za počítačom vyriešila problém objednávania pacientom.To aby moji pacienti mohli cez SMS platiť-neviem komu-za objednávanie ma bude stáť len do 1500,0 euro.Zrejme bezmozgový žilinčan alebo jeho kamoš.:-))))

Noze trosku objasni o co ide? Preco teba objednavanie bude stat 1500 EUR ? Za ake obdobie?
misoft
17.03.16,06:32
Každý deň počas štúdií som ju videl...;)...a nie iba v škole.
Viem, čo viem.

...................................
Ty si videl každý deň, ja som neskôr sa s ňou i rozprával a to súkromne - na ulici... akurát vychádzala ako STAR slovenskej pop... A tiež viem, čo viem... :D:D
BXLmiami
17.03.16,06:47
Nesmierne ma pobavilo,že nejaká dobrá duša za počítačom vyriešila problém objednávania pacientom.To aby moji pacienti mohli cez SMS platiť-neviem komu-za objednávanie ma bude stáť len do 1500,0 euro.Zrejme bezmozgový žilinčan alebo jeho kamoš.:-))))

Noze trosku objasni o co ide? Preco teba objednavanie bude stat 1500 EUR ? Za ake obdobie?
No nebude lebo to nekúpim.Zákonom zrušili prednostný poplatok a odvtedy otravujú títo magori.Tak ako Penta-polikliniky Pro Care manažuje ich firma My care a ona berie peniaze od ľudí za objednávky.No tak na ten nápad prišla kopa flákačov čo nás chce manažovať.
misoft
17.03.16,06:53
Tuším som to pochopil....
Tí "dobráci" jednoducho chcú "manažovať", aby ti SMS s objednávkami chodili a oni brali za to prašule...
Pošli ich niekam... a keď pacient sa bude chcieť objednať, tak sa objedná i cez SMS na tvoje číslo a ty len administratívne (papierovo) si zaznačíš.... a bez tých "vykukov"...
alaya1
17.03.16,06:57
Nesmierne ma pobavilo,že nejaká dobrá duša za počítačom vyriešila problém objednávania pacientom.To aby moji pacienti mohli cez SMS platiť-neviem komu-za objednávanie ma bude stáť len do 1500,0 euro.Zrejme bezmozgový žilinčan alebo jeho kamoš.:-))))

Noze trosku objasni o co ide? Preco teba objednavanie bude stat 1500 EUR ? Za ake obdobie?
No nebude lebo to nekúpim.Zákonom zrušili prednostný poplatok a odvtedy otravujú títo magori.Tak ako Penta-polikliniky Pro Care manažuje ich firma My care a ona berie peniaze od ľudí za objednávky.No tak na ten nápad prišla kopa flákačov čo nás chce manažovať.
aj nas uz oslovili :)
taiko
18.03.16,05:51
Nesmierne ma pobavilo,že nejaká dobrá duša za počítačom vyriešila problém objednávania pacientom.To aby moji pacienti mohli cez SMS platiť-neviem komu-za objednávanie ma bude stáť len do 1500,0 euro.Zrejme bezmozgový žilinčan alebo jeho kamoš.:-))))

Noze trosku objasni o co ide? Preco teba objednavanie bude stat 1500 EUR ? Za ake obdobie?
No nebude lebo to nekúpim.Zákonom zrušili prednostný poplatok a odvtedy otravujú títo magori.Tak ako Penta-polikliniky Pro Care manažuje ich firma My care a ona berie peniaze od ľudí za objednávky.No tak na ten nápad prišla kopa flákačov čo nás chce manažovať.
ale kto su ti dobraci ? Nejaka sukromna firma, Ti nuka nejaku sluzbu a Ty mas volbu ju vyuzit, ci nevyuzit ? A tych 1500 EUR to je jednorazova platba, ci nejaky rocny pausal ?
Zaujima ma to, lebo v NL je objednavanie uplne normalne a ludia tym padom necakaju 4 hod ulekara ako tu na SK.
Ked sa Ti zda drahe, co ponuka niekto iny, tak sa spojte viac lekarov, zadajte na freelancer.com zakazku, nech vam niekto taku app urobi a budete to mat omnoho lacnejsie. Aj pacienti budu happy aj Ty budes happy lebo nebudes musiet telefony dvihat furt ako blazniva a budes mat naplanovany svoj cas ;)
taiko
18.03.16,05:58
Tuším som to pochopil....
Tí "dobráci" jednoducho chcú "manažovať", aby ti SMS s objednávkami chodili a oni brali za to prašule...
Pošli ich niekam... a keď pacient sa bude chcieť objednať, tak sa objedná i cez SMS na tvoje číslo a ty len administratívne (papierovo) si zaznačíš.... a bez tých "vykukov"...
jaaaaj misoft, ale ono taka app, co vie prijimat SMS, pripade comm za smartphone a rovno ich hadzat do kalendara doktorke, ma svoje caro ;). Sak sme uz v 21 storroci. Len slovak musi rozumom phnut, vediet sa dojednat, pripadne zariadit po svojom, neohundrat hned vsetko na zaciatku a nenechat pacienta vycakuvat 4 hodiny v cakarni. (teraz som vo vseobecnosti pisal, tak nie ze sa niekto bude dotknuty citit ;) )
Nandrolon
18.03.16,06:32
áno, tí vydriduchovia v podobe samozvaných manažérov hýbu rozumom a majú to zmáknute, len škoda, že ich väčšina lekárov oprávnene pošle do riti. :-))
willma
18.03.16,09:53
prípadne keď Ti povie ako pediatrička o tvojom kojenom dieťati, že by malo schudnúť :D
BXLmiami
18.03.16,10:34
:-)) V NL za Teba na rozdiel od SK poisťovne platia.Ked táto vymoženosť príde na SK a pacient bude klientom,budú sa lekári snažiť.Ak tu ešte nejakí budú :-)).
jar88
18.03.16,11:45
:-)) V NL za Teba na rozdiel od SK poisťovne platia.Ked táto vymoženosť príde na SK a pacient bude klientom,budú sa lekári snažiť.Ak tu ešte nejakí budú :-)).
Naozaj zaujímavé a svojské vyjadrenie od lekára.;)
------------------------------------------------
Ešte by ma zaujímalo tvoje vyjadrenie na otázku: čo mám ja, ako pacient (klient) spoločné s tým, či ti moja poisťovňa zaplatí?
------------------------------------------------------
Myslíš, že ja, ako tvoj pacient, mám nejakú legálnu možnosť ti zaplatiť? Zaplatiť tak, aby to niekto nepovažoval za môj pokus o úplatok?:)
BXLmiami
18.03.16,12:00
Nemáš platiť mne,máš si dôsledne vymáhať od svojej poisťovne čo Ti za Tvoje peniaze patrí a síce zdrav.starostlivosť.Tak ako si to vymáhaš všade inde.A stačí idem na chatu :-))ˇ.
jar88
18.03.16,13:08
Nemáš platiť mne,máš si dôsledne vymáhať od svojej poisťovne čo Ti za Tvoje peniaze patrí a síce zdrav.starostlivosť.Tak ako si to vymáhaš všade inde.A stačí idem na chatu :-))ˇ.
Nemaj strach, že by som si ja osobne, nevymáhal od poisťovne, to čo mi patrí. Takú ešte nehrali.:D
Zrejme si tiež pletieš pojmy a dojmy.
1. Mne patrí zdravotnícka služba a tu môže poskytnúť iba lekár. Ty máš povinnosť ju poskytnúť a ja mám právo ju od teba dostať. Nie od poisťovne.
2. Ak si poskytla poistenému pacientovi službu (lebo si ju zo zákona musela poskytnúť) a ty máš zmluvu s poisťovňou, že ti za ňu zaplatí. Tak že je na tebe, čo a ako dôsledne si budeš od poisťovne vymáhať. Nie na mne je vymáhať tvoj nárok od poisťovne.:)
------------------------------------------------
Pacient je len čas od času v zdravotníckom zariadení, ale lekár je tam denno denne. Lekár by po dvadsiatich rokoch strávených v zdravotníctve, mal aspoň čo to z problémov zaregistrovať a aspoň trochu sa v tom orientovať.
Pacient má vedomosť iba o svojich zdravotných problémoch, ale lekár má vedomosť o tisícoch zdravotných problémov. Lekár by mal vedieť o problémoch s platbami a s celým systémom v zdravotníctve. Lekár je členom lekárskej komory, nie pacient. To vy lekári ste pohromou zdravotníctva, nie politici a tunelári Paškovho typu.:(
kopretinka
18.03.16,13:22
Nemáš platiť mne,máš si dôsledne vymáhať od svojej poisťovne čo Ti za Tvoje peniaze patrí a síce zdrav.starostlivosť.Tak ako si to vymáhaš všade inde.A stačí idem na chatu :-))ˇ.
konkretizuj,ako si mám JA vymáhať. :eek:
alaya1
18.03.16,13:47
Kvaka
18.03.16,14:00
Ani nie, ja som bola v desiatich a nebolo to tak husté. To je fotené nielen na efekt (prázdne), ale aj na extrémnu návštevnosť. V skutočnosti je to zväčša tak, že ani prázdno, ani davy, ale je to niekde medzi tým.
korela
18.03.16,14:18
http://hudba.zoznam.sk/jaro-filip/piesen/cez-okno/

Jaro Filip - Cez okno (text piesne)


Na cely svet sa divam cez okno
Lebo vsade dobre doma najlepsie
Na cely svet zabudam cez okno
Po ruskej vodke ho mam najvacsie

Chicago, Pariz, Dilli, Roma
Cez okno vidim a sedim doma

Cez okno
Si mozme tykat
Cez okno
Sa mozme stykat
Cez okno
Vyleti dyka
Cez okno
Zastrelim byka
Cez okno
Sa krasne hika
Cez okno
Urazim stryka
Cez okno
Budeme pykat
Cez okno skusame dychat

Na cely svet sa divam cez okno
Doma je najlepsie a vsade je dobre
Na cely svet sa divam cez okno
Kazdy to okno odo mna zobre

Chicago, Pariz, Dilli, Roma
Cez okno vidim a sedim doma
Cechov, Madarov a svet Indov
Pozorne sledujem cez svoje Window
buchač
18.03.16,15:31
Ani nie, ja som bola v desiatich a nebolo to tak husté. To je fotené nielen na efekt (prázdne), ale aj na extrémnu návštevnosť. V skutočnosti je to zväčša tak, že ani prázdno, ani davy, ale je to niekde medzi tým.

Pri určitých linkoch je potrebné zásadne čítať diskusiu.
Kvaka
18.03.16,15:40
Načo diskusiu, napísala som, ako som zažila. Link bol jasný, destinácie tiež, viem, kde som bola, mám to na foto a aj v hlave. Ale pozriem.
jar88
18.03.16,15:48
Nemáš platiť mne,máš si dôsledne vymáhať od svojej poisťovne čo Ti za Tvoje peniaze patrí a síce zdrav.starostlivosť.Tak ako si to vymáhaš všade inde.A stačí idem na chatu :-))ˇ.
konkretizuj,ako si mám JA vymáhať. :eek:
Ona zrejme nevie, alebo nechce vedieť, že si nemáš čo a ako vymáhať.:) Že ak máš zo zákona povinnosť prijať poistenie od poisťovne, ktorá má oprávnenie, musíš prijať také podmienky, aké ti predloží. No a aj hlupák vie, ako taká dohoda bude v konečnom dôsledku napísaná.:---
Ale to jej a ani ostatným lekárom nijako neprekáža, veď oni si môžu pomôcť navzájom. Oni sa nemusia ku kolegom objednávať a ani svojich blízkych nemusia dávať do poradovníkov na čakačku. Oni majú všetko v maximálnom rozsahu a na úrovni najnovšieho vedeckého poznania.
Ich trápi len ich zmluva a ich platové ohodnotenie.
alaya1
18.03.16,16:21
Ani nie, ja som bola v desiatich a nebolo to tak husté. To je fotené nielen na efekt (prázdne), ale aj na extrémnu návštevnosť. V skutočnosti je to zväčša tak, že ani prázdno, ani davy, ale je to niekde medzi tým.

V prispevku som vetu nedopisala, / ... / kazdy si mohol dosadit, co chcel, ci zazil. Tak ako som si dosadila aj ja. Asi si si bodky nevsimla.
buchač
18.03.16,16:38
Načo diskusiu, napísala som, ako som zažila. Link bol jasný, destinácie tiež, viem, kde som bola, mám to na foto a aj v hlave. Ale pozriem.

Ja som v hentých destináciách (žiaľ) nebol...a okrem 2-3 by som ani nejak nešiel. ALE to je vedľajšie.
Reagoval som PRESNE na TVoju poznámku, že si bola a videla. Tým pádom vieš posúdiť.
Diskusia pri podobných (a aj s úplne inou tématikou) článkoch je na mieste. Jeden sa nie raz veľa dozvie. ;)
buchač
18.03.16,16:47
Hehe....už zasa začínajú reklamy, propagujúce prostriedky na trávenie, na prdkanie, na zápchu a na fajnovú stolicu....;)
Šak Ďalšie sviatky obžerstva a ožierania sa blížia...
Zasa budú mať myši, potkany, cigáni a bezdomovci hody...smetiari pre zmenu nebudú stíhať.
buchač
18.03.16,17:59
Toto je "krása"...

Žiaci sú agresívni, šikanujú aj učiteľov
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/387226-ziaci-su-agresivni-sikanuju-aj-ucitelov/
pmajap
18.03.16,18:36
pmajap
18.03.16,18:45
pobavilo:Daj by som pristala aj bez medu

Po Prešove sa na M.A.S.H. mení už aj žilinská nemocnica. Samozrejme, že nie je na platy sestier a zdravotníkov, keď musí štátna poisťovňa platiť milióny nejakému masérovi.
Lenže tento národ masáže nutne potrebuje. Nedá sa ich zrušiť len tak. Lebo je z toho škandál. Možno nás opäť zachráni armáda a k masérskym stolom postaví vojakov. Keď môžu byť v prešovskej a žilinskej nemocnici, prečo by nemohli masírovať. Celotelová masáž od generála vzdušných síl môže byť celkom zážitok a medová masáž od veliteľa bojovej jednotky z Afganistanu je určite nezabudnuteľná.
http://www.glob.sk/186086-2/
buchač
18.03.16,20:26
Načo diskusiu, napísala som, ako som zažila. Link bol jasný, destinácie tiež, viem, kde som bola, mám to na foto a aj v hlave. Ale pozriem.

Ja som v hentých destináciách (žiaľ) nebol...a okrem 2-3 by som ani nejak nešiel. ALE to je vedľajšie.
Reagoval som PRESNE na TVoju poznámku, že si bola a videla. Tým pádom vieš posúdiť.
Diskusia pri podobných (a aj s úplne inou tématikou) článkoch je na mieste. Jeden sa nie raz veľa dozvie. ;)

Doplním...?

Toto je tiež zaujímavé...samozrejme, že sa netýka len Východného Slovenska.
http://cestovanie.sme.sk/c/20117515/najkrajsie-miesta-na-vychodnom-slovensku.html

...a doporučujem tiež aj diskusiu prejsť.
misoft
18.03.16,21:09
To je "daň" našej doby. Často počuť: Bol som v Paríží, tá Eiffelovka je krásna, bol som v Benátkach, tie gondoly..... Ale keď sa ho spýtaš: Bol si na Tomašovskom výhľade? Bol si v Čičmanoch, bol si v Bardejove? - tak vyvalí oči a nevie, kde to je a ČO tam je. Ale hlavne, že si vraví "Som Slovák ako repa" - pritom nepozná vlastnú krajinu....
A z takých
https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
buchač
18.03.16,21:16
To je "daň" našej doby. Často počuť: Bol som v Paríží, tá Eiffelovka je krásna, bol som v Benátkach, tie gondoly..... Ale keď sa ho spýtaš: Bol si na Tomašovskom výhľade? Bol si v Čičmanoch, bol si v Bardejove? - tak vyvalí oči a nevie, kde to je a ČO tam je. Ale hlavne, že si vraví "Som Slovák ako repa" - pritom nepozná vlastnú krajinu....

Hehhe...niektorí až tak zcestovaní, že si pred nimi pes sadne...to aby mu do riti cestovateľ nevbehol.

Zcestovaný ?
Nuž, podľa mňa zájazd last minute nie je žiadne cestovanie...to je také vypadnutie na pár dní z bežného kolotoča.
...a predraženú, dokonca zlú kávu niekde popíjať a tváriť sa, že som nad vecou a v plnke ?
No pre mňa nič orechové...ale poznám pár takých jedincov.
bettylou
19.03.16,06:12
vraj tie kanály v Benátkach smrdia :D
pavol54
19.03.16,07:31
Načo diskusiu, napísala som, ako som zažila. Link bol jasný, destinácie tiež, viem, kde som bola, mám to na foto a aj v hlave. Ale pozriem.

Ja som v hentých destináciách (žiaľ) nebol...a okrem 2-3 by som ani nejak nešiel. ALE to je vedľajšie.
Reagoval som PRESNE na TVoju poznámku, že si bola a videla. Tým pádom vieš posúdiť.
Diskusia pri podobných (a aj s úplne inou tématikou) článkoch je na mieste. Jeden sa nie raz veľa dozvie. ;)

Doplním...?

Toto je tiež zaujímavé...samozrejme, že sa netýka len Východného Slovenska.
http://cestovanie.sme.sk/c/20117515/najkrajsie-miesta-na-vychodnom-slovensku.html

...a doporučujem tiež aj diskusiu prejsť.
A na Kremenci si bol? mnohí miestni ani nevedeli že taký významný geografický bod existuje, alebo Babia hora, Pilsko či prameň rieky teplá a studená Vltava
Kvaka
19.03.16,08:15
Toto je tiež zaujímavé...samozrejme, že sa netýka len Východného Slovenska.
http://cestovanie.sme.sk/c/20117515/najkrajsie-miesta-na-vychodnom-slovensku.html

...a doporučujem tiež aj diskusiu prejsť.Pozrela som tvoj odkaz, sú to krásne pamiatky. Videla som ich (okrem jedného) a áno, ako píšu v diskusii, tiež som zažila, že sme prišli a bolo zatvorené, asi u nás sa všeobecne zatvára skôr, vstupy sú niekde aj obmedzené. Myslím si, že máme doma čo ukazovať, len sa sami pripravujeme o tieto možnosti. Teraz je výhoda aspoň v tom, že si pozrieš na internete časy vstupov a môžeš sa zariadiť.
pmajap
19.03.16,08:23
Toto je tiež zaujímavé...samozrejme, že sa netýka len Východného Slovenska.
http://cestovanie.sme.sk/c/20117515/najkrajsie-miesta-na-vychodnom-slovensku.html

...a doporučujem tiež aj diskusiu prejsť.Pozrela som tvoj odkaz, sú to krásne pamiatky. Videla som ich (okrem jedného) a áno, ako píšu v diskusii, tiež som zažila, že sme prišli a bolo zatvorené, asi u nás sa všeobecne zatvára skôr, vstupy sú niekde aj obmedzené. Myslím si, že máme doma čo ukazovať, len sa sami pripravujeme o tieto možnosti. Teraz je výhoda aspoň v tom, že si pozrieš na internete časy vstupov a môžeš sa zariadiť.
a naviac nemáš sa kde ubytovať, to býva môj problém
Kvaka
19.03.16,08:34
Majka, my sme vždy boli na nejakom pobyte a odtiaľ sme chodili, niekedy to bolo ďaleko, niekedy nie. Bardejovské kúpele, Čingov, Pieniny, tam sa dá ubytovať. V okolitých mestách tiež, akurát treba auto. :)
Nandrolon
19.03.16,19:17
Stal som sa obetou podvodu. Ale nech padne na uzitok. Na druhej strane lekcia za 1 000 czk, vsak za to nekupis ani najlacnejsie skolenie :-)))
taiko
19.03.16,22:21
:-)) V NL za Teba na rozdiel od SK poisťovne platia.Ked táto vymoženosť príde na SK a pacient bude klientom,budú sa lekári snažiť.Ak tu ešte nejakí budú :-)).
No to mas asi pravdu. v NL je nemyslitelne aby poistovna nezaplatila za vykon poskytovatelovi
jar88
20.03.16,03:28
:-)) V NL za Teba na rozdiel od SK poisťovne platia.Ked táto vymoženosť príde na SK a pacient bude klientom,budú sa lekári snažiť.Ak tu ešte nejakí budú :-)).
No to mas asi pravdu. v NL je nemyslitelne aby poistovna nezaplatila za vykon poskytovatelovi
Na Slovensku je tiež nemysliteľné, aby poisťovňa nezaplatila za výkon.
Teda za predpokladu, že je ten výkon v "rámci" zmluvného limitu.
jar88
20.03.16,03:30
Stal som sa obetou podvodu. Ale nech padne na uzitok. Na druhej strane lekcia za 1 000 czk, vsak za to nekupis ani najlacnejsie skolenie :-)))
No vidíš, u mňa si to mohol mať zadarmo.:)
pavol54
20.03.16,05:21
:-)) V NL za Teba na rozdiel od SK poisťovne platia.Ked táto vymoženosť príde na SK a pacient bude klientom,budú sa lekári snažiť.Ak tu ešte nejakí budú :-)).
No to mas asi pravdu. v NL je nemyslitelne aby poistovna nezaplatila za vykon poskytovatelovi
ak je vlastníkom ACHMEA, tak si zisk zabezpečí na SK potom doma má z čoho žiť tak nemusí okresávať klientov NL
Nandrolon
20.03.16,05:25
Nedobre v CR platit 5 tisicovkami u brigadnikov. Kasu zavreli ale 1000- ka zrejme ostala niekde tipujem v podprsenke. Este o 21.00 mi veduca volala a povedala, ze prac. pomer ukoncuju.
Nandrolon
20.03.16,12:17
Takze. Mlada sa priznala, mam si prist po peniaze.
Kvaka
20.03.16,15:04
misoft
20.03.16,15:38
Dnes som sledoval Občan za dverami. Príbeh ženy s amputovanou nohou. A postup zdrav. poisťovne, keď potrebovala novú protézu......
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10119/90395

Upravil som, pretože niektorým to liezlo "na nervy"....

Chcel som len poukázať, ako pracujú zdravotné poisťovne a ich posudkoví lekári....
sito
20.03.16,17:11
Ešte že sa mení doba. Tí budúci, hoooodne budúci si budu môcť na takú našetriť. Či aj z minimálnej mzdy ...

Nie je nad to, umrieť zdravý, tesne po ...

Topka pre poisťovne, nebudú musieť nič stopiť...
misoft
20.03.16,17:55
Vidím - nečítali ste.... písal som kolenný kĺb V PROTÉZE (teda nie biologický).
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10119/90395 dátum 20.3.
buchač
20.03.16,18:32
Vidím - nečítali ste.... písal som kolenný kĺb V PROTÉZE (teda nie biologický).
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10119/90395 dátum 20.3.
Aha, fakt...ALE tiež nemusím každú onačinu čítať...;)
Síce si za svojím názorom stojím, no príspevok som zrušil.
sito
20.03.16,18:41
Vidím - nečítali ste.... písal som kolenný kĺb V PROTÉZE (teda nie biologický).
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10119/90395 dátum 20.3.

Pani Anna má odhodlanie, už dlhé roky. Revízny lekár je tiež odhodlaný, že?
taiko
20.03.16,19:22
:-)) V NL za Teba na rozdiel od SK poisťovne platia.Ked táto vymoženosť príde na SK a pacient bude klientom,budú sa lekári snažiť.Ak tu ešte nejakí budú :-)).
No to mas asi pravdu. v NL je nemyslitelne aby poistovna nezaplatila za vykon poskytovatelovi
ak je vlastníkom ACHMEA, tak si zisk zabezpečí na SK potom doma má z čoho žiť tak nemusí okresávať klientov NL
nezartuj :) To poistne je v NL trosku inde nez na SK. Inde nato aby sa Achmea sanovala z SK. Noze daj dole tie antiimperialisticke okuliare :). Slovaka okrada niekto iny, nez Achmea ;)
korela
20.03.16,19:53
Zmazala som príspevok. Toho človeka som poznala osobne, nie moje okolie.
Dostal dve strely, neviem, po akej dobe sa dostal k lekárom, a či neprišlo k zápalu a ako si to odnieslo či neodnieslo aj koleno. Viem, čo by spôsobila strela do kolena. Ak chceš vedieť o akú protézu išlo, dám ti meno jeho najlepšieho priateľa, nie je problém ho nájsť. Neviem sa nato rozpamätať, ale išlo protézu min. po koleno. Nikdy nezakášal, nevidela ho ani s paličkou, nieto s barlami a čudovala som sa, ako vynikajúco chodil.
Bol vždy solventný, chodieval von pracovne, je možné, že si ju dal urobiť na západe.

Pani nemala prevziať tú prvú pomôcku, ale ani sa nečudujem, nemala skúsenosti.
Po druhé, niektorí lekári majú tendenciu skutočne človeka posudzovať podľa veku, nie jeho fyzickej a psychickej kondície. Nečudujem sa, že tá pani za seba zabojovala. A taktiež, že vychádza von. Okrem toho sa jej vyosuje celá postava a preťažuje zdravú nohu.
Je tam rozpis súčiastok v reportáži, zdajú sa vám opodstatnené, sú reálne? Neverím žiadnym cenám, ktoré prejdú cez štátny systém.
BXLmiami
21.03.16,03:35
Práveže Achmea je jediná zdravotná poisťovna na trhu.Druhá je štát a tretia Penta.
jar88
21.03.16,06:52
Nemáš platiť mne,máš si dôsledne vymáhať od svojej poisťovne čo Ti za Tvoje peniaze patrí a síce zdrav.starostlivosť.Tak ako si to vymáhaš všade inde.A stačí idem na chatu :-))ˇ.

Tak ako, BXLmiami? Zrekreovaná?:)
Naši lekári fungujú hlavne na základe zákonov 580 a 581 zbierky.
Ak si tie zákony aspoň prečítaš, budeš múdrejšia a nebudeš tu písať, že pacient si má niečo vymáhať od svojej "poisťovne". Poisťovne podľa zákona 581 zz.
BXLmiami
21.03.16,07:42
Pozri,kľudne tomu ver.20 rokov sa pacienti nevedia prihlásiť o svoje práva,za to ja naozaj nemôžem.Zrekreovaná.
jar88
21.03.16,08:07
Pozri,kľudne tomu ver.20 rokov sa pacienti nevedia prihlásiť o svoje práva,za to ja naozaj nemôžem.Zrekreovaná.
A ako sa majú pacienti prihlásiť o svoje práva, keď zákon 581 jasne píše poskytovateľ.
No a poskytovateľ si predsa ty, lekár.:)
------------------------------------


(15) Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti je oprávnený vypovedať zmluvu, ak


a) zdravotná poisťovňa porušila podmienky zmluvy,


b) má možnosť uzatvoriť zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s inou zdravotnou poisťovňou za vyššiu cenu.



-----------------------------------
Viac sem toho dávať nebudem, je to dostupné na internete,
ale podľa zákona máš možnosť dojednať si s poisťovňou čo len uznáš za vhodné a poisťovňa je povinná to prijať. Tak že to čo tu splietaš, sú len výhovorky.
Ty máš možnosť tlačiť na poisťovňu, nie pacient.:)
Ale na to, aby si tú možnosť mohla reálne využiť, potrebuješ mať vedomosť, schopnosť a najme chuť. Chuť robiť lacnejšie a viac, ale v konečnom dôsledku za viac peňazí.
BXLmiami
21.03.16,08:13
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
jar88
21.03.16,08:40
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?
alaya1
21.03.16,09:31
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?

Jasne, ze ma inu moznost. Robit ako nezmluvny poskytovatel :).
jar88
21.03.16,10:49
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?

Jasne, ze ma inu moznost. Robit ako nezmluvny poskytovatel :).
A potom komu bude účtovať svoj úkon? A v akej cene?
Ja som mal na mysli, že má možnosť ponúknuť svoj výkon za nižšiu cenu ich konkurencii. Tá má následne povinnosť (zo zákona) návrh prijať a uzavrieť s ním zmluvu.
Nandrolon
21.03.16,10:57
bude ho účtovať pacientom, ktorí si ju zaplatia. Nie každý je odkázaný na "štátnu poistku"...
buchač
21.03.16,11:39
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?

Jasne, ze ma inu moznost. Robit ako nezmluvny poskytovatel :).
A potom komu bude účtovať svoj úkon? A v akej cene?
Ja som mal na mysli, že má možnosť ponúknuť svoj výkon za nižšiu cenu ich konkurencii. Tá má následne povinnosť (zo zákona) návrh prijať a uzavrieť s ním zmluvu.

Kuwa a komu myslíš, že nezmluvný to naúčtuje ???...dokonca sa pýtaš, že v akej cene ?
Choď ku psychošovi a Ťa vystrie z tých poplatkov, ktoré si účtujú od žiadateľov.
Potom si zisti, že na akom aute sa preváža....
BXLmiami
21.03.16,11:39
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?

Jasne, ze ma inu moznost. Robit ako nezmluvny poskytovatel :).
A potom komu bude účtovať svoj úkon? A v akej cene?
Ja som mal na mysli, že má možnosť ponúknuť svoj výkon za nižšiu cenu ich konkurencii. Tá má následne povinnosť (zo zákona) návrh prijať a uzavrieť s ním zmluvu.
Ekonomickú teoriu ovládaš :-)).Horšie je to so slovenskou praxou.
V cene podľa zákona o cenách a ano,keš.
buchač
21.03.16,11:45
Ekonomickú teoriu ovládaš :-)).Horšie je to so slovenskou praxou.
V cene podľa zákona o cenách a ano,keš.

Veď je to jasné jak facka.
Idem k Tebe. Vyzvŕtaš ma v kresle. Keďže aj injekcijku chcem pri tom tanci, tak šup 5€ naviac.
Nejaký nadštandart v plombovaní ? Ďaľších 20€ do kešene...
Farebnú plombičku decku do zúbka ? Ďalšia platba.
...a hneď ide jeden o 40€ z kresla ta het spokojnejší....poisťovňa šmarí len ten základ.
jar88
21.03.16,11:45
bude ho účtovať pacientom, ktorí si ju zaplatia. Nie každý je odkázaný na "štátnu poistku"...
To akože ceny dohodou?:)
Ako niekde na trhovisku :confused: či na ulici, alebo priamo v jeho domácnosti?
-----------------------------
Máš na to aj nejaký zákon? Zákon, ktorý umožňuje lekárom ordinovať tak, ako ich napadne? Napríklad formou e-shopu?:D Pacient si klikne a doktor prifrčí, ako pizza za dvacku?:---
alaya1
21.03.16,11:47
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?

Jasne, ze ma inu moznost. Robit ako nezmluvny poskytovatel :).
A potom komu bude účtovať svoj úkon? A v akej cene?
Ja som mal na mysli, že má možnosť ponúknuť svoj výkon za nižšiu cenu ich konkurencii. Tá má následne povinnosť (zo zákona) návrh prijať a uzavrieť s ním zmluvu.

Ved pacientovi to uctuje, v plnej sume. Ja mam napr. nezmluvneho zubara a neplatim viac, ako som platila pri inom, ktory zmluvu mal, za ukony, hlavne protetiku, ktore som doplacala. Mam aj nezmluvneho ociara, tam vsak chodim len zriedka.
jar88
21.03.16,11:52
Ty si sa už niekedy jednal s Pentou :-))))
Mám možnosť zobrať alebo nechať tak.A podľa toho či zoberiem alebo nezoberie ty neplatíš alebo platíš.
Ja platím bez ohľadu na tvoju zmluvu. To znamená, že ja s tebou z tohoto pohľadu nič nemám.
S Pentou som nevyjednával, nemal som čo, ale ty nie si odkázaná iba na Pentu. Máš aj iné možnosti, či nie?

Jasne, ze ma inu moznost. Robit ako nezmluvny poskytovatel :).
A potom komu bude účtovať svoj úkon? A v akej cene?
Ja som mal na mysli, že má možnosť ponúknuť svoj výkon za nižšiu cenu ich konkurencii. Tá má následne povinnosť (zo zákona) návrh prijať a uzavrieť s ním zmluvu.
Ekonomickú teoriu ovládaš :-)).Horšie je to so slovenskou praxou.
V cene podľa zákona o cenách a ano,keš.

Tváriš sa, ako keby to platilo pre každého lekára.
Ale neviem, či detský lekár, urológ, obvodný lekár a podobne, je v postavení, ako zubár.
jar88
21.03.16,12:05
Ekonomickú teoriu ovládaš :-)).Horšie je to so slovenskou praxou.
V cene podľa zákona o cenách a ano,keš.

Veď je to jasné jak facka.
Idem k Tebe. Vyzvŕtaš ma v kresle. Keďže aj injekcijku chcem pri tom tanci, tak šup 5€ naviac.
Nejaký nadštandart v plombovaní ? Ďaľších 20€ do kešene...
Farebnú plombičku decku do zúbka ? Ďalšia platba.
...a hneď ide jeden o 40€ z kresla ta het spokojnejší....poisťovňa šmarí len ten základ.
Dúfam, že tu nechceš tvrdiť, že ťa nejaký lekár zoberie len tak, bez preukazu poistenca.
Dáš lóve a maká.
buchač
21.03.16,12:11
Dúfam, že tu nechceš tvrdiť, že ťa nejaký lekár zoberie len tak, bez preukazu poistenca.
Dáš lóve a maká.
Bratm...čo ja ?
To iní tvrdia, že ich lekár vezme tak, ako vravíš. :rolleyes:
Odkedy vymysleli feničania lóve, tak sa prioriťi nie jedného lekára zmenili...;)
Mne je jedno, nech platí dotyčný jedinec...a nech si aj lekár kešeň naplní...to proste neovplyvním.
Mňa skor nejeserie, keď taký samoplatca predbehne ostatných, lekár ho uprednostní.
Nandrolon
21.03.16,12:23
Ekonomickú teoriu ovládaš :-)).Horšie je to so slovenskou praxou.
V cene podľa zákona o cenách a ano,keš.

Veď je to jasné jak facka.
Idem k Tebe. Vyzvŕtaš ma v kresle. Keďže aj injekcijku chcem pri tom tanci, tak šup 5€ naviac.
Nejaký nadštandart v plombovaní ? Ďaľších 20€ do kešene...
Farebnú plombičku decku do zúbka ? Ďalšia platba.
...a hneď ide jeden o 40€ z kresla ta het spokojnejší....poisťovňa šmarí len ten základ.
Dúfam, že tu nechceš tvrdiť, že ťa nejaký lekár zoberie len tak, bez preukazu poistenca.
Dáš lóve a maká.
Samozrejme že ťa zoberie, takto som bol párkrát u ušno-nosno krčného.
Nemá žiadne zmluvy s poisťovňami, všetko platíš.
Kartičky poistenca potrebujú iba tí, ktorí majú zmluvy. Neviem či sa čo zmenilo, bolo to v roku 2012.
Objednáš sa na kedy chceš za poplatok, ordinácia je v rodinnom dome. Takéto "kapacity" zväčša v nemocniciach nenájdeš, resp. sa už dávno osamostatnili...
BXLmiami
21.03.16,12:57
Dúfam, že tu nechceš tvrdiť, že ťa nejaký lekár zoberie len tak, bez preukazu poistenca.
Dáš lóve a maká.[/QUOTE]
Pokiaľ nejdeš na poisťovnu,preukaz poistenca nepotrebuješ.
jar88
21.03.16,13:59
Dúfam, že tu nechceš tvrdiť, že ťa nejaký lekár zoberie len tak, bez preukazu poistenca.
Dáš lóve a maká.
Pokiaľ nejdeš na poisťovnu,preukaz poistenca nepotrebuješ.[/QUOTE]
A ten lekár mi dá aj doklad, za čo a koľko som mu platil?
Je to oslobodené od dph a dane zo zisku?
BXLmiami
21.03.16,14:02
Dúfam, že tu nechceš tvrdiť, že ťa nejaký lekár zoberie len tak, bez preukazu poistenca.
Dáš lóve a maká.
Pokiaľ nejdeš na poisťovnu,preukaz poistenca nepotrebuješ.
A ten lekár mi dá aj doklad, za čo a koľko som mu platil?
Je to oslobodené od dph a dane zo zisku?[/QUOTE]
Ano registračná pokladňa,oslobodené od DPH,zdanujeme ako každý.Dokonca ako sukromná sro platím daňovú licenciu,aby mali z čoho vyplatiť oddlženie nemocniciam :-) diskriminácia súkromného sektora ako vyšitá.
BXLmiami
21.03.16,14:02
Ale ty si kde bol doteraz že sa pýtaš takéto veci?
jar88
21.03.16,14:13
Ale ty si kde bol doteraz že sa pýtaš takéto veci?
Jednoducho som stále zdravý.
K lekárom nikdy nechodím a tak nemám predstavu, čo sa tam v skutočnosti deje.
Jedine od známych sem tam počujem niečo o problémoch.
taiko
22.03.16,05:40
deticky, formicky a vedierka mate na pieskovisku
Nandrolon
22.03.16,06:07
Keď už si to chcel presunúť, tak ako jeden myšlienkový celok a nie rozdeliť diskusiu v "strede".
Ale asi to ináč nevieš, nevadí.
taiko
22.03.16,06:32
Keď už si to chcel presunúť, tak ako jeden myšlienkový celok a nie rozdeliť diskusiu v "strede".
Ale asi to ináč nevieš, nevadí.
Problemom nebola myslienka, ale osocovanie, urazky a nadavky ;) Asi je to tazke pochopit, ale nevadi ;)
Nandrolon
22.03.16,06:43
Až také urážky tam neboli, skôr teraz je z toho vďaka tebe opäť iba hnoj, ale však už sme zvyknutí že častokrát kde zasiahneš, sa to zázračne premení na ... :-)
ps: ešte raz som si prečítal svoj posledný príspevok na pieskovisku "Dnes 06:54" a žiadne urážky ani osočovanie tam nie sú, tak neklam.
To, že ak využívam lekára aby chodil za mnou bezdôvodne domov a nosil lieky, je využívanie systému a doplácajú na to ostatní, za tým si stojím.
Ak chce niekto taký komfort, nech ide k súkromníkovi a zacvaká si to do posledného centu.
A ak narážaš na slovo "kolenovrt" to už je len nadávka, asi dám 3 otčenáše.
Chápem, že to nevinné slovo každého kolenovrtna a mamonára podrýpne :-))
buchač
22.03.16,07:01
A ak narážaš na slovo "kolenovrt" to už je len nadávka, asi dám 3 otčenáše.
Chápem, že to nevinné slovo každého kolenovrtna a mamonára podrýpne :-))
Daj si po otčenášoch rozhrešenie formou holandského kakavka v spojení s dobrým jointom...tiež z holandskej produkcie...;)
Nandrolon
22.03.16,07:23
Buchač, a čo som ja nejaký feťák?
Jointa nech si niekto zapáli a kakao si môže pritom nasypať do r....i