117797
03.12.15,12:57
Dobry den chcel by som sa opytat na postup...kupil som byt v dražbe,kedze sa majitel odmietol odstahovat a robil mi len same problemy tak som mu odpojil elektriku...zabralo to odstahoval sa...moja radost však netrvala dlho...odišiel nevedno kam, zamkol byt a neviem sa po nom dopatrat...do bytu vojst nemozem kedze by to bolo neopravnene vniknutie a on sam sa mi predtym vyhrazal, ze ak vojdem do bytu bez sudneho povolenia, tak ma uda ze som mu ukradol 10 000€...sudy su nekonecne, kedze samorejme sa odvolal, ze drazba je neplatna..uz vyše roka cakam,platim najom a hypoteku a riešenie v nedohladne....potreboval by som poradit co robit v takomto pripade..pravnik radi cakat na sudy ale mna to uz nebaví,kedze byvalý majitel robi sudne prietahy atd...existuje nejaka ina cesta ? Dakujem pekne
draik
03.12.15,13:52
Do bytu ako jeho vlastník vojsť môžte, najlepšie so svedkom. Vzhľadom na to, že prebieha súdne konanie o určenie neplatnosti dražby, by som však bol veľmi opatrný. O trpezlivosti by Vám mohli hovoriť vydražitelia, ktorí sa roky nemôžu dostať k užívaniu vydraženého majetku. Je to jednoducho riziko dobrovoľnej dražby (ak nešlo o exekučnú), ktorú aj pri najmenšom procesnom pochybení súd vyhlási za neplatnú.
117797
03.12.15,14:28
Dakujem pekne za radu...samozrejme svedkovia,kamerovy zaznam toto vsetko uz mam naplanovane..lenze ja samozrejme kedze ten byt je uz vyse pol roka prazdny chcem uzivat...jeho odvolanie je uplne bezpredmetne a hlupa z tym nema sancu vyhrat on sam mi povedal, ze tym odvolanim chce len ziskat čas...takze strach ze by som o ten byt prisiel nemam kedze jeho odvolanie je totalne hlupe...idu tu vsak o to ze nechodi na sudy ( sudne prietahy ) preto som sa tuto situaciu rozhodol riesit drasticky...vojst nezakonne do bytu a byvat tam...bojim sa len toho aby ma potom spatne nevystahovali ked uz bude byt aj prerobeny atd...lebo som tam vosiel nezakonne...
bodliak
03.12.15,16:02
tak ma uda ze som mu ukradol 10 000€

Plané reči a krivé obvinenie k tomu.
dmc
03.12.15,16:28
Myslim ze ked prides k bytu ktory si vydrazil a najdes ho otvoreny ( nejaka svi..a rozkopala dvere) - je tvojou povinnostou ho zabezecit - napriklad opravit pokazeny zamok (nahodou mas pri sebe novy) pripadne v byte ostat pre pripad ak by sa páchatel chcel vrátit a kludne to aj oznamit prislusnym organom. Vstupit do bytu zo svedkami a najlepsie s video-zaznamom - spravit supis veci a ochranit ich tym - ze ich das do nejakeho skladu a oznam vyvesis pred dvere - kedze majitel veci sa tam nenachadza. ...... Život je svina. (Netreba zabudat ze v pripade akehokolvek obvinenia je vsetko otazkou dokazovania)
ivka70
03.12.15,18:06
To sa ti kludne moze stat, ze ak sud rozhodne o neplatnosti drazby (aj ked z tvojho pohladu dovody mozu byt akokolvek hlupe, staci procesne pochybenie) ze ta z bytu vystahuju, bez nahrady toho, co do neho medzitym investujes
Andrea.su
15.06.16,18:45
Ako sa pripad pohol dalej?