Ivo Runčák
03.12.15,18:33
Čaute, mam 14 rokov a hrám volejbal, pri skoku a behu ma bolia kolena, pri chôdzi je to v pohode, mam takýto problem od septembra tohto roku, dosť to vplýva na môj výkon a pocit z hry, začalo to keď som bol chorý 2 týždne a začal som po chorobe zase trenovať a veľa som skákal a behal, môže to byť nejaké preťaženie alebo niečo také? Niekto mi spomínal nejaké rastové štrbiny či čo, už vážne chcem aby to prestalo, stravujem sa dobre, jem veľa ovocia zeleniny často ovsene vločky mäso a pod. Čiže mam dostatok vapniku aj bielkovín vitamínov aj potrebných látok tak už važne neviem čo robiť, ďakujem za každú odpoveď :)
buchač
03.12.15,17:38
Nič asi neurobiš.
Podľa mňa ešte stále rastieš...pridaj k tomu šport a je to jasné.

Ale je to len taký osobný názor...furt môžeš zbehnúť za klubovým (ak hraješ za nejaký a ak ho máte) lekárom a ten zhodnotí stav.
Anika61
03.12.15,17:43
Zrejme máš ešte tou chorobou čo si prekonal oslabený organizmus...po dvojtýždňovej chorobe si si mal dopriať aspoň dvojtýždňovú rekonvalescenciu a nie hneď trénovať.
Peggynka
03.12.15,17:55
Treba si uvedomiť,že po každej chorobe nasleduje:
Základné opatrenie;
telesne sa šetriť v súvislosti s prácou a športom.
Nepíšeš,na akú chorobu si sa liečil,ale dva týždne...to už muselo byť niečo komplikovanejšie.Mal si ešte počkať so športom a radšej sa spýtať lekára,kedy môžeš začať trénovať naplno.Teraz sa choď poradiť,ako by si mohol tomu napomôcť,aby si sa dostal do formy.
Ivo Runčák
03.12.15,18:57
Nie klubového lekára už nemáme, zájdem asi normálne za doktorkou :)
Žabinka
03.12.15,19:37
nechcem ťa strašiť, ale možno by bolo na mieste po porade s detským lekárom navštíviť ortopéda.. keďže športuješ, a zaťažuješ kolená, môže to byť aj toto.. http://www.zdravie.sk/choroba/27089/morbus-osgood-schlatter ale to je možné posúdiť len na základe Rtg..