pile1983
03.12.15,21:34
Kúpil som si vložky do topánok s vystuženým (plastovým) spodkom, nejakým medzidielom (ktorý tiež vyzerá umelo, ale je poddajný) a koženným vrchom. Vložky som používal necelé dva týždne a dopadlo to ako je vidieť na obrázku - jednotlivé vrstvy sa od seba odlepili a plastová výstuha na spodnej strane vložky stratila význam, pretože sa mi pri chôdzi dole kopcom vložka posúva pod chodidlom a vytvorí tak nepohodlný hrbol.
V obchode Deichman v Avione som bol inštruovaný, že vložky sú spotrebný materiál, že sa to nedá reklamovať. Je to pravda? Ak áno, ako by som mal postupovať?
Chobot
03.12.15,21:19
No hen tie vložky nevyzerajú byť používané 2 týždne. U mňa by to bolo najmenej po pol roku. Asi si s nimi ubehol maratón mieru a späť.

Ale v zásade reklamovať môžeš čokoľvek. Uvídíš, ako sa k tomu vyjadrí predajca.
Anika61
03.12.15,21:36
Tu pozri reklamačný poriadok,alebo sa informuj telefonicky
http://www.deichmann.com/SK/sk/shop/content/agb.jsp
misoft
04.12.15,11:07
Podľa zobrazeného pokladničného bloku - je to tovar, ako každý iný. Teda tvrdenie, že je to spotrebák - neobstojí. I na tento tovar platí 24 mes. záruka!
Platia teda ustanovenia Zákona o ochrane spotrebiteľa. Choď tam znova a pripomeň im, že na bločku nie je napísané "náhradne" a žiadaj (dôrazne) reklamáciu tohto výrobku. Pripomeň im, že ich jednanie podstúpiš SOI ako podnet pre neuznanie reklamácie výrobku bez odborného posúdenia v lehote kratšej ako 12 mesiacov odo dňa kúpy (bez posudku nesmú odmietnuť reklamáciu), okrem toho, pokiaľ sa chyba vyskytne v prvých 6 mesiacoch - považuje sa to za výrobnú chybu. A nech ti to dajú písomne, prečo odmietajú - to bude dobrý argument pre SOI.

BTW: Deichmann ide dole kopcom - vyskytlo sa viacej prípadov nekvalitných výrobkov s ich značkou.....
bjuty smis
04.12.15,12:50
tie vložky si používal necelé 2 týždne ?
a nekúpil si si náhodou nové a staré zničené si chcel reklamovať s novým bločkom ?
arizona
04.12.15,15:36
Tie vlozky su podla obrazku dost znicene,ak je pravda to, ze si ich pouzival iba 2 tyzdne.
Nemusi to byt len zlou kvalitou vloziek,ale chyba moze byt aj na "tvojej" strane. Mozno sa ti nadmerne potia nohy,alebo nosis nepriedusne topanky,co vlozky nadmerne znehodnocuje.
Na reklamaciu mas samozrejme narok,nemozu ta odmietnut,ale moze sa stat, ze ti ju odmietnu z dovodov,ktore som napisala...
Pre istotu sa mozes informovat aj na SOI,ake mas prava v tvojom pripade...