Faktura20
04.12.15,00:13
- ako nova SZCO ITckar, som svojmu odberatelovy vystavil svoju prvu fakturu

- nie som platca DPH

- nie je ale v sulade s legislativou, zabudol som uviest register a cislo registra

- taktiez som tam zabudol uviest cislo objednavky, ktora sa tam musim uvadzat podla zmluvy ktoru mam s odberatelom, problem je, ze odberatel mi doteraz ziadnu objednavku nedal, tu si s nim musim este doriesit

- odberatel mi za fakturu dlhuje financie uz viac ako 30 dni po splatnosti (ano, nezaplatil mi za sluzby, to je ale iny pribeh), pred tym nez si vyrovname svoje zavazky, chcem aby aj faktura bola legislativne v poriadku, aby je nemohol vyhlasit za neplatnu a potom pozadovat vratenie financii

- taktiez by som tam chcel dopisat variabilny symbol

kedze odberatel je velky spekulant, zrejme az na hrane zakona, nechcel by som spachat ziaden podvod aj ked sa s nim viem dohodnut na tom ze mi ukaze moje originaly faktur ktore som mu osobne vo firme odovzdal (vyplnene perom na tlacivo zakupene v papiernictve) a ja by som tam dopisal potrebne udaje - je to takto LEGALNE?

Alebo je potrebne vystavit novu fakturu, ak mi tieto veci na starej chybaju?

Alebo staci vystavit novu fakturu s povodnymi datumami - spatne?

Faktury boli vystavene niekolko mesiacov dozadu, su uz po splatnosti a bola mi uz uhradena aj ciastka a nezaplateneho dlhu.

Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.
kukučka
04.12.15,00:00
Nemôže žiadať vrátenie peňazí len preto, že si chybne, či neúplne vystavil faktúru. Máš od neho podpísané prevzatie práce? Nemôže mať od teba dvakrát originál na to isté. Môžeš faktúru vystaviť ešte raz správne a vymeniť si s ním z rúčky do rúčky.