Ondrej Malec
05.12.15,01:12
kupil som byt a prrenajimam ho.byvala majitelka chce odomna.poprosila ma ci si muoze nechat trvale bydlisko na predanom byte.mam sa coho bat alebo muozem duoverovat?
arizona
05.12.15,06:36
Tym, ze tam bude mat TP nevznika jej ziaden narok na byt, TP je evidencneho charakteru.
Ale pozor na to,aby si neplatil navyse za nu niektore poplatky,ktore sa odvijaju od poctu osob v byte,alebo ktore suvisia s TP. Napr. smeti,vytah atd.
kopretinka
05.12.15,07:09
ja by som to nerobila,náhodou tam zaklope exekútor.......alebo nejaká iná nepríjemná osoba....okrem toho jej tam môže chodiť pošta,to je ďalšia oštara.Vôbec nevidím dôvod,aby tam mala trvalé bydlisko.
Mila123
05.12.15,08:36
kopretinka, ja som kúpila byt a ani som netušila, že tu budem žiť s 2 chlapmi......zistila som to náhodou tak, že došli nám do bytového domu pozvánky na voľby,...........
Mária27
05.12.15,08:37
... si to tajila .. :D
kopretinka
05.12.15,20:53
mala si ísť s výmerom na mestský úrad a zistiť,že kto je tam prihlásený......a zálohy si ako platila,keď sa to počíta na osoby? smeti,elektrina v spoločných priestoroch,výťah..... :eek:
Katy a R
05.12.15,21:12
Je to na tebe, či budeš súhlasiť, alebo nie. Platí, čo napísala už arizona.
Ale ak máš bydlisko v inom meste - a tým, že tam ona bude mať pobyt - tak ty nebudeš musieť platiť za smeti vôbec (normálne by si platil - možno s nejakou úľavou? - ako kde - podľa VZN)
len pre ilustráciu - ja som tiež tohto roku zistila, že v našom byte (vlastníme 15 rokov) má trvalý pobyt niekto cudzí . Ani neviem, kto to je, nie je to bývalý majiteľ, zdržiava sa voľakde v cudzine - ale on sám si žiadal zrušiť ho - inak by som na to vôbec neprišla ;)
kopretinka
05.12.15,22:50
:eek:
Mária27
06.12.15,05:39
Čo sa týka prenájmu, nájomca má zaručené nerušené bývanie. Bývalá majiteľka nebude mať právo byt užívať.
kopretinka
06.12.15,07:10
veď to je predsa samozrejmé