michal2788
05.12.15,06:35
Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou. Niekto získal cez Skype moje intímne video a teraz sa mi vyhráža zverejnením na internete ak nezaplatím 2000 €, pôvodne sme sa dohodli na 300, včera som ím posielal 100 € s tým že mi potom dajú pokoj, včera večer mi napísali že chcú 2000 inak zverejnia video. Poraďte mi prosím čo mám robiť, naša polícia to riešiť nechce. Včera som písal žiadosť s prosbou na Americkú FBI
Nandrolon
05.12.15,06:14
Kto si?
Ešte by som dal požiadavku na ruské letectvo!
bodliak
05.12.15,06:20
Pošli video, pozrieme a dáme vedieť, čo sa s tým dá robiť.
Peggynka
05.12.15,07:06
Ako že polícia to nechce riešiť? Podaj trestné oznámenie okresnému prokurátorovi (aj keď policajti musia prijať TO),pozri tu: http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/kriminalisti-riesia-vydieranie-cez-internet-takto-pachatelia-vymamili-z-obeti-tisice-eur.html
buchač
05.12.15,07:15
FBI je organizácia, ktorá ma na starosť hlavne vnútornú bezpečnosť USA.
CIA by bola vhodnejšia.
---------------------------------------
NIEKTO cez Skype ?
Kurňa...TY sa pred hocikým predvádzaš ? Nuž nečuduj sa....
pavol36
05.12.15,09:25
...osobne si myslím, že na našej polícii si ani nebol, nie že to riešiť nechce... FBI ti určite pomôže - majú samostatnú sekciu pre vydieranie slovenských občanov hrozbou zverejnenia intímnych videozáznamov... :)
misoft
05.12.15,09:48
Nuž - je to trochu komplikovanejšie.
A) Skype nepracuje na klasickom princípe TCP, teda nepracuje s IP adresami. Pracuje na princípe P2P - počítač s počítačom - preto sú tie skypemeno - to je identifikátor. Mimochodom, pokiaľ sa ti vyhráža cez Skype - vidíš predsa pri textovej komunikácii, kto ti to píše, pri hovore je vidieť meno, kto volá (skypemeno). Stačí dať "vyhľadať kontakt" pod týmto skypemeno a vyhodí aspoň, kto to je a odkiaľ je.
Inak - TO môžeš podať (policajti ho musia prijať - jedná sa predsa o vydieranie!), ak im je to "smiešne" - podaj rovno na prokuratúre, ale tiež pošli avízo (vraj nelegálnej podľa štetináča zá-ko-nné-ho) Inšpekcii MV s tým, že policajti si neplnia spoje povinnosti.
Na základe TO by začali zisťovať zdroj vydierania (i keď to môže trvať dlho). No budú to mať dosť ťažké - komunikácia cez Skype totiž ide cez server poskytovateľa (ale ako som spomínal) systémom P2P. Okrem toho - všetky údaje o účastníkoch na Skype sú na serveroch Skype v USA! Takže potom by orgány činné v tr. konaní museli žiadať USA prokuratúru, aby im v tom pomohla - oni to však nie sú povinní robiť.
Takže.... TO môžeš podať, musia ho prijať, musia začať vyšetrovanie... ale výsledok? Nejasný. Ani príkaz pre poskytovateľov, aby poskytli záznam pripojení im nepomôže.... hore som vysvetlil, prečo....
fortunka
05.12.15,09:57
KEd si cez skype zverejnujes intimnosti tak dobre ti tak a este tak "niekomu" ;) Na policii ti udanie musia prijat, riesit to ale nemusia aktivne vobec ak sa im nechce :D
raditz
04.01.16,00:18
Ako si dopadol na koniec
raditz
04.01.16,00:20
Ako si dopadol?
michal2788
07.01.16,18:01
Pohoda, prerušil som komunikáciu a je koniec, ale podal som trestné oznámenie a idú to riešiť s Interpolom :-D
dyfko
14.04.16,14:17
cauko ako si dopadol mam podobný problem kde si podaval trestne oznamenie na policii ci na prokurature
Cudak
24.05.16,11:52
Môžem sa opýtať že kde všade chceli to video zverejniť mám tiež ten problém a už som raz zaplatil a chce aby som zas zaplatil lebo to video zverejní,,a tiež by som rád vedel kde si podal tu žiadosť
Soňa K
24.05.16,12:39
Ak nie je to, čo je zachytené na videu, možné kvalifikovať ako trestný čin, tak prečo platíte ? Chvíľu sa budete hanbiť alebo dostanete po hube a bude po všetkom Každá senzácia trvá tri dni. A nabudúce bez záznamu !
lujza.j
24.05.16,12:45
Dnes chore...vsetko ...ale uplne vsetko....treba fotit a natacat....to uz je na dg.
Cudak
24.05.16,12:47
Takže to mam nechať tak a úplne ignorovať
misoft
24.05.16,13:23
Každá sláva tri dni trvá..... po týždni na video možno ani pes neštekne.... omrzí sa, prachom zabudnutia zapadne....
misoft
04.06.16,17:14
Opäť jedna osoba, ktorá od rozkoše sa podelí so šteklivým videom.
Pokiaľ podchytíš celú komunikáciu - môžeš na ňu podať TO pre vydieranie. Ak by ho i zverejnila (a mal by si dôkaz, že to ona "zavesila") - tak to môžeš rozšíriť i na zneužitie osobných údajov., ohováranie....
kopretinka
04.06.16,20:36
iba 150? nie je to nejako málo?
buchač
05.06.16,06:41
Daj číslo účtu....poskladáme sa Ti na výpalné...;)
misoft
05.06.16,07:11
Asi chce na čačky.....:D:D:D
misoft
05.06.16,07:11
Hmmmm..... chce ti pos*ať povesť? Niekedy pomôže ľudové: Aký požič, taký vráť! Ale pozor - len do určitej hranice, inak sa to zase zvŕtne voči tebe.
kopretinka
05.06.16,08:44
čo si ty blokol,kde sa dalo? ty nemôžeš bloknúť nič.
misoft
05.06.16,13:29
Tvoj nápad, tvoj názor.... ale nápad to dobrý nebol.... a tá osoba ti to istotne vráti - i s úrokmi....
misoft
05.06.16,13:46
A pochopil si, ako to na tých komunikačných sieťach beží? Prečítaj si moju odpoveď hore.
Oliwa
05.06.16,13:57
Deti, deti... sadnite radšej na bicykel a choďte si prevetrať hlavy na vzduch... Nebudú Vás potom v noci strašiť bubáci...
buchač
05.06.16,14:43
Zaujímavé je ale jedno.

AKO JE MOŽNÉ, že strašiak007 (s povolením predvádzať svoje nahotinky ;) :D ) má za sebou tri príspevky...nie komentáre - ale príspevky...!!! ???

Toto by ma zaujímalo...strašiaka absolútne neriešim...na jeho sprostosti (používam správne slová,bez servítky) zvysoka kašlem, skôr sa na tých vyplakávačkách zabávam.
misoft
05.06.16,15:54
buchač - to by aj mňa zaujímalo. Alebo má nejaké privilégia - z funkcie trollovania?
buchač
05.06.16,16:11
bubak007 (Dnes 19:05) Chlapci ja nikoho netrollujem...
========================
1. Trolluješ Poradu
2. Nemáš ukazovať pipíka kade - tade...nemal by si "problém".
3. RADŠEJ NIČ NEUKAZUJ...už aj takí tu boli...teda chlapci.
4. Realizuj sa radšej na Pokeci, tam nájdeš podobných exotov