Jan Hrach
05.12.15,12:36
Zdravím Vás, mám dohodára, ktorého som prihlásil v SP na nepravidelný príjem. Za mesiac 11/2015 mu nebolo nič vyplatené. Mám poslať výkaz do SP za 11/2015 nulový? Čo zo zdravotnou poisťovňou? ĎAKUJEM
Mila123
05.12.15,11:42
aký typ dohody máš?
Mila123
05.12.15,11:43
žiadne povinnosti nemáš, ani voči SP, či ZP alebo DU, za podmienky, že máš správne zadefinovaný nepravidelný príjem,.....
Jan Hrach
05.12.15,11:47
Dohoda o vykonaní práce - nepravidelný príjem v SP typ 4
Jan Hrach
05.12.15,11:48
Čiže až v mesiaci, kedy skutočne dostane vyplatenú odmenu?
Mila123
05.12.15,11:49
konštatujem, že žiadne povinnosti nemáš, ani voči SP, či ZP alebo DU,
povinnosti budeš mať, až v mesiaci keď vyplatíte mzdu , popr. ak odpracuje (ZP)
LydaLyda
06.12.15,20:55
Môj zamestnávateľ vyžaduje, aj pri dohode o vykonaní práce viesť si dochádzku a aj ju odovzdávať mesačne zamestnávateľovi. Potom prihlasujem na konkrétne dni tohto zamestnanca na DOVP do ZP s kódom 2D - začiatok a koniec podľa dní z dochádzky. Niekedy sú to 2 - 3 dní za mesiac. Odporúčajú to aj iní, citujem z článku z internetu:

Dohodár pracujúci na dohodu o vykonaní práce

Takýto dohodár má povinnosť ohľadom evidencie dochádzky o niečo miernejšiu. Eviduje presne dni, keď pracoval, ale nemusí mať evidovaný čas práce v tento deň od do, stačí uviesť rozsah práce, čiže čas, ktorý pri nej strávil. Postačuje teda v zásade niečo ako výkaz práce. Pokiaľ vykonáva prácu na základe dohody o vykonaní práce na pracovisku zamestnávateľa, aj keď nemáme prikázané zapisovať odkedy dokedy pracoval, odporučila by som evidenciu nastaviť rovnako ako pri dohode o brigádnickej práci študenta a dohode o pracovnej činnosti. Je praktickejšie robiť „veci" jednotne a aj kvôli prípadnej kontrole zo strany inšpektorátov práce na „čiernu" prácu. Je mi jasné, že by sme prítomnosť zamestnanca pracujúceho na základe dohody obhájili existenciou dohody a jej registrácie v Sociálnej poisťovni, ale pridaním zápisu v dochádzke bude skutočnosť legálnej práce 100 % preukázaná