adrian69
06.12.15,12:30
Chcel by som si obnovit notebook lenovo T540 na tovarenské nastavenie, povodne som mal hard disk len ako C:
Nedavno som ho rozdelil na C: , D:,
Teraz ked si obnovím system vymaze mi D:, a vrati C: do povodnej velkosti?
misoft
06.12.15,11:42
Nie. Naformátuje oddiel C:, naň nainštaluje zo skrytej partície OS. Pri obnove/inštalácii sa predsa pýta, kde. Oddiel D: s dátami zostane neporušený.
Ak by si chcel mať len celý disk ako celok, musel by si oddiel D: zrušiť. To sa (zdá sa mi) tiež pýta, či chceš zrušiť oddiely.
Len čistá inštalácia vykoná to, že disk sa spojí (rozdeľuje sa buď pri samotnej inštalácii, alebo potom z prostredia OS).
adrian69
06.12.15,12:18
D: nechcem vymazat ani zrusit, preto sa pýtam ci mi to zmyzne lebo v tomto vidiu pri 2min 50s hovorí ze sa vymaze vsetko z kazdeho hardisku:
https://www.youtube.com/watch?v=8JKNDt1Er_Y
misoft
06.12.15,12:33
Vymaže, ale z toho disku, kde sa inštaluje. Pokiaľ si si všimol - nebolo vo videu spomínané, či je disk logicky rozdelený - predpoklad: HDD je bez logických oddielov (teda v celku) a dáta mal uložené tiež na C:
Aby si pochopil, HDD má veľkosť. Pokiaľ ho rozdelíš na logické disky (C:, D:) - každý sa chová ako samostatný disk. Takže ak sa inštaluje OS na C: (s formátom), D: ako samostatný disk (i keď na tom istom HDD) je nedotknutý.
adrian69
06.12.15,14:23
OK uz chapem, viem ze ked som mal ASUS tam mi formatovalo len C:, ale tam sa ma aj na to pytalo ze len C: alebo vsetky, ale lenovo sa na to konkretne nepyta, dakujem za radu vyskusam :)