Tripmag
06.12.15,12:53
Potreboval by som poradit so skladbou suhej podlahy pri rekonstrukcii poschodia RD.
Podklad je zelezobetonova doska a nerovnosti su niekde aj 5-6cm.
Predpokladam ze parozabrana nie je potrebna ked je prizemie vykurovane.
Co ocakavam je hlavne zvukova izolacia a ze netreba cakat skoro mesiac na pokladku podlahy ako pri klasickom potere.

Moje predbezne riesenie je:
1. vyrovnat beton Liaporom (neviem ci je na beton nutna aj nejaka geotextilia alebo podobne)
2. dorovnanie vysky s EPS 100 S alebo Z
3. 2cm krocajoveho EPS, Nobasilu alebo Rockwool?
4. roznasaacia vrstva Fermacel, Rigidur, OSB 3 alebo MFP dosky
5. 6-8mm Hobra alebo nieco ine?
6. finalna podlaha asi klasika laminatka

Hlavne nejasnosti mam vo vybere roznasacej vrstvy.
Je lepsie voli 2 vrstvy 15mm OSB, MFP s perodrazkou alebo 10mm sadrovlakite dosky alebo pouzit uz hotove lepene 20mm sadrovlaknite dosky?
Cenovo sa mi zda ovela dostupnejsie 2x OSB 3 ECO alebo MFP ale nie je mi uplne jasne ci treba obe vrstvy aj celoplosne lepit alebo staci len zoskrutkovat?

Podlahu budeme robit asi svojpomocne aj z dovodu ze ked niekomu spomeniem slovo sucha podlaha a hlavne LIAPOR tak vyvali oci ako keby to bola nejaka novinka z NASA....
Poprosim niekoho kto ma skusenosti so suchou podlahou nech sa podeli a pripadne porovna vyhody, nevyhody, narocnos a cenu prace s OSB/MFP v porovnani so sadrovlaknom.
Viem ze su aj Cetris dosky ale tie sa mi zdaju ako uplne najdrahsie riesenie. Ak nie opravte ma.

Este by ma zaujimalo ci nie je lepsia varianta zvolit rostovu podlahu ale ako sa tam riesia tie velke nerovnosti?
Peggynka
06.12.15,15:13
Toto si videl? http://www.liapor.cz/cz/rychla-rekonstrukce-podlah-suche-plovouci-podlahy
Ale nechápem;chceš zvukovú izoláciu a dáš tam nakoniec laminátovú...:eek: Choď do paneláku na návštevu k niekomu,čo má na sebou laminátovú podlahu,ak nevieš,čo tým myslím :)
Tripmag
06.12.15,16:46
Samozrejme poznam a videl som ale tam nie je nic porovnane ani zaidne skusenosti iba uvedene moznosti na tu roznasaciu vrstvu. Konkretne vo videu pouzivaju tusim Rigidur E25 co je jedna z najdrahsich variant preto sa pytam aj na porovnanie inych.
A ano viem na co narazas ale kvoli tomu je v tej mojej navrhovanej skladne pod laminatkou ta 6-8mm hobra a pod roznasacou vrstvou este 2cm dalsej krocajovej izolacie.
Kazdy pod laminatku nacpe tu 2mm foliu z ktorej za mesiac nic nezostane a potom sa cuduje ze mu to bucha....
Peggynka
07.12.15,06:55
Asi takto...mám v kuchyni laminátovú,lebo sa mi páčila a z iného materiálu nebola a pod kuchyňou nemám nič a cez to všetko,už keď chodíš po tom,klepe to tak,že som nervná.Spadne mi lyžička a sused mi volá,či som OK :D (mám dvojdom).Čiže to nie je len o kročajovej izolácii...to sa snažím ti vysvetliť :)
Tripmag
07.12.15,08:25
OK OK :) finalna podlaha nie je este uplne rozhodnuta :D uz sme pozerali aj vinyl klik ale to nie je to co tu potrebujem vyriesit :P