Timea Galova
06.12.15,13:02
Bývam s rodičmi v jednom poschodovom rodinnom dome ktorý sme kupovali spoločne ale je na mojom mene .Chcela by som odist pretože rodičia sa neustale hadaju a to aj do mna a mojho syna stále zapáraju no nechcu ma vyplatit aby som si mohla kupit byt a ani s predajom nesuhlasia a dokonca mi nedovolia aby som si moje poschodie dala do podnajmu .Je to zložite ale už na nevydržanie , prosim vas vie mi niekto poradit ako dalej?
KEJKA
06.12.15,12:37
ak si jediný vlastník, tak na predaj RD nemusíš mať ich súhlas. Predaj však bude sťažený práve tým, že nehnuteľnosť je obývaná.
Ani na prenájom poschodia ich súhlas nepotrebuješ, ale kto tam vydrží v podnájme, ak to nie si schopná ani ty?
Ak ste dom kupovali spoločne, ale vlastníctvo je výlučne Tvoje, tak vyplatiť by si ich mala skôr Ty rosičov a nie naopak.
misoft
06.12.15,12:44
Jááááj - veď čítaj! Ona chce si byt kúpiť, aby od nich odišla, na to potrebuje prachy. Takže keby jej dali podiel, ktorý ona do domu vložila, odišla by a rodičia by mali dolné i horné poschodie a mohli by veselo vykonávať svoju "činnosť".
KEJKA
06.12.15,13:50
ja som pochopila, ale právne je byt jej, takže môže dom predať rodičom a oni jej dajú cca polovicu hodnoty, kedže donho /asi/ polovicu/ vložila ona.
Ale o predaji domu rodičom žiadna zmienka nebola.
Timea Galova
06.12.15,15:35
ved práve čo v takom prípade ked sa s nimi nedá dohodnut , musim sa tu trápit aj s o synom dalej ? :/ hádam je neaké riešenie !?
ivka70
06.12.15,18:41
ono to ale vyzera, ze ona je na katastri jedinym vlastnikom,
problem je viac moralny , lebo rodicov nema z coho vysporiadat
museli by dokazovat, ze jej na dom dali peniaze