adska1311
06.12.15,17:32
v nastaveniach prehliadača mozilla mám nastavenú úvodnú stránku google. Avšak pri práci v prehliadači a používaní klávesovej skratky "CTRL + T" sa mi ako nová stránka neobjaví google (čo by som pre efektivitu svojej práce ocenila), ale úvodná stránka "Ask-International". Viete, prosím, poradiť, ako aj toto nastavím na "google". Vopred ďakujem.
arizona
06.12.15,16:38
to mas aj prehliadac? Neda sa ti odstranit v "programoch" ,alebo v doplnkoch?
misoft
06.12.15,17:32
Predvolená stránka (domovská stránka) sa vo FF zobrazí len pri spustení FF. Každá nová karta - keď otvoríš - môžeš nastaviť (zubaté koliesko vpravo) buď zobrazovanie prázdnej stránky, alebo TOP stránok (teda aby nabehlo Google - to nejde!) Pokiaľ si ti však objavuje Ask-International - máš škodnú! Je to Toolbar od Ask.com. Tu http://help.ask.com/link/portal/30015/30018/Article/1/How-do-I-remove-Ask-com-Toolbars-or-Search-Apps-from-a-web-browser-in-Windows spôsob, ako to dostať preč. Pre istotu ešte pomocou Malwarebytes prehliadnuť PC - zvyšky tohto svinstva sa totiž usadzujú nielen vo FF, ale i v Chrome a IE (i keď nepoužívaš - opäť sa dostane do aktívneho prehliadača).
Dobré je však si do nástrojovej lišty hore dať ikonku Home (ikonka domčeka)
http://findicons.com/files/icons/1580/devine_icons_part_2/128/home.png -
klik PTM do nástrojovel lišty prehliadača - Prispôsobiť - nájdeš ikonku a presunieš ju tam, kde chceš v nástrojovej lište - Ukončiť prispôsobenie.
A potom len stačí na to kliknúť a Google naskočí.
adska1311
07.12.15,14:50
paráááda, už to funguje tak, ako má :D. Riadila som sa presne tvojím návodom a odstránila v doplnkoch tú "škodlivinu" či čo to bolo.. :DD ďakujem, veľmi si mi pomohol a máš pravdu aj s tým googlom na novej stránke, že to tam nejde, ja som tam vlastne chcela mať zobrazenú prázdnu stránku alebo tie TOP, ale už som bola pomýlená z toho celého, že som už ani nevedela, čo vlastne chcem :D teraz je to už oK, som spokojná a chválim :)
adska1311
07.12.15,14:52
áno, bolo to v doplnkoch :) ďakujem za rady
misoft
07.12.15,15:04
Tak veselo "gúgluj"......:D:D:D
adska1311
07.12.15,17:28
budem, ešte že ťa mám :D