adina1
06.12.15,22:34
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na štúdium ak som zamestnaná.
Pracujem ako pomocná sila-upratovačka v materskej škole a chcela by som si dať prihlášku na štúdium pedagogickej školy s predprimárnym vzdelávaním. Je to dvojročné denné štúdium ukončené maturitou. Štúdium na tejto škole je riešené ako individuálny študijný plán a konzultácie by boli každý piatok. Zaujímalo by ma teda, či mám nárok na štúdijné voľno v deň konzultácií, ktoré sú bohužiaľ počas mojej pracovnej doby? Riaditeľ mi môže dať po dohode podľa ZP §140 na tieto dni neplatené voľno? Po ukončení štúdia by som sa chcela zamestnať ako kvalifikovaná učiteľka.
Rada by som toto štúdium absolvovala bez toho, aby som musela dať výpoveď v práci, prípadne sa vyhla 60% úväzku.

Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom
Adina1
ivka70
06.12.15,21:44
Na studijne volno by si mala narok, keby ta na studium vyslal zamestnavatel.
Kedze chces studovat ty sama a studium nie je v zaujme zamestnavatela, musis si na dni konzultacii v pracovnom case zobrat dovolenku, dohodnut sa na nahradnom volne alebo neplatenom volne.
Ak si poziadas o neplatene volno na cely den, budes musiet ten den doplatit v zdravotnej poistovni ako samoplatca.
adina1
06.12.15,22:24
Ďakujem za promptnú odpoveď. Potrebujem to vedieť, či je to štúdium vzhľadom k pracovnému úväzku vôbec reálne a aby som sa vedela obhájiť. Sama som zvedavá čo on na to povie. Veľmi by som chcela ....uvidím.
adina1
06.12.15,22:27
.......celé toto štúdium vlastne navrhol on, ale dlho som váhala...
Mária27
07.12.15,07:03
Navrhni zamestnávateľovi dohodu.
ivka70
07.12.15,07:38
Ked navrhol on, skus vyjednat to studijne volno.
Asi by to malo nejaku podmienku - po skonceni studia este nejake roky odpracovat u tohto zamestnavatela, ale mohlo by to prejst.
Treba o tom uzavriet ale zmluvu.