Everibodi
07.12.15,10:15
Priatelka si nasla na aute za stieracom pozdrav od viedenskeho magistratu s pokutou na 36€,aj prilozenym sekom.Vraj kvoli parkovaniu na vyhradenom parkovisku pre obyvatelov mestkej casti,ktory tam maju trvaly pobyt.Co sa stane ak pokutu nezaplati,budu ju od nej neakym sposobom vymahat?Poznam par ludi,co pred x rokmi listok za stieracom roztrhali a doteraz sa nikto neozval.Dakujem za odpoved.
ivka70
07.12.15,09:21
Uz asi 2-3 roky tieto pokuty pridu majitelovi auta, ignorovat ju by mohlo vyjst draho.
Everibodi
07.12.15,09:40
Dakujem za odpoved.Viem,ze predtym nechodili.Ale pre lepsi spanok je urcite lepsie ju vyplatit.
taiko
07.12.15,10:36
Priatelka urobila chybu, take by mala zaplatit. Koniec diskusie.,
Alebo moze riskovat, ze nezaplati a pride jej dalsi sek v napr. radovo stovkach EUR. Popripade ju pri najblizsej navstete AT odchytia. Moznosti je veru viacero ;)
arizona
07.12.15,13:32
Od marca 2015 sa neoplati riskovat a pokutu nezaplatit. Viac citaj napr. tu : http://autobild.cas.sk/clanok/202200/rakusania-uz-posielaju-taketo-pokuty-slovakom

Inak,tie vyhradene parkoviska su pre domacich,ktori byvaju v danom okrese a ktori maju zakupene rocne parkovaie listky /pickerl/ . Ani Viedencan z ineho viedenskeho okresu nemoze parkovat bez listka v inom okrese,iba v tom, kde byva.
Rakusania a hlavne Policia Viedne je v tomto velmi dosledna,denne spaciruju pochodzkari a kontroluju stojacie auta.
Bud rad, ze ste dostali iba pokutu, oni casto auta odtahuju mimo Viedne, to by ta vyslo ovela,ovela drahsie....

Treba pouzivat podzemne garaze,tie su na kazdom kroku. Na celodenne statie je vhodnejsie pouzivat garaze P+R,tie su lacne.
foresterbig
09.12.15,17:52
Mňa odfotili na dialnici pri Swechate kde bola postupne znížovaná rýchlosť zo 130-100-80 (tel:130-100-80) a vo finále som mal o 11km/h viac čo ako nieje problém.Došla mi pokuta na 48€ ale ja som bol hustý a nezaplatil som ju a po mesiaci mi došlo navýšenie na 80€ tak som išiel zaplatiť ale tu prvú sumu.Po 3 týždňoch mi došla opäť upomienka s výstrahou na urýchlené zaplatenie lebo...
Tak som to musel ísť zaplatiť priamo do Viedni kde to vydali a tam som zaplatil rozdiel a bolo to vybavené.Aj keď pokuty sú oproti nám relatívne niššie sú precízne registrované a akákoľvek kontrola a následne vložená identita do PC všetko prezradí.
Takže neoplatí sa ísť rýchlo a už vôbec ignorovať vyrúbené pokuty,a hlavne teraz keď tam človek chodí často.
Everibodi
09.12.15,18:49
Dopravný policajti posielajú už dávno pokuty,to viem,ale z viedenskèho magistrátu ešte neprisla pokuta nikomu,čo ja viem a to už prešlo v jednom prípade 12.rokov a v druhom cca 3.roky.Ja by som to osobne tiez radsej vyplatil,lebo nieje to az taka velká suma.
foresterbig
11.12.15,21:11
Každý ma tendenciu nezaplatiť a spolieha sa na to že to je cudzí štát a vymôžitelnosť je nulová, ale opak je pravdou.Stačí obyčajná kontrola dokladov a to je jedno akých,či pasov na letisku a je prúser.A ďalej u nich funguje tak isto ako už aj u nás kamerový kontrolný systém s databázou vo vozidlách polície.