HENOS
07.12.15,10:13
Zdravím, nevie niekto, kde sa dá dostať k zneniu zákona o DPh po poslednej novele? Na finančnej správe majú ešte staré znenie, tu som tiež ešte nový text zapracovaný nenašiel. Ide o to, že od 1.1.2016 sa prenáša daňová povinnosť DPH pri dodaní tovaru v tuzemsku zahraničnou osobou na príjemcu plnenia, bol som na školení, všetko jasné, len na faktúre by zrejme mala byť zmienka o prenose daňovej povinnosti... V SAPe potrebujeme zadať do zahraničia doplnenie tejto vety na vystavované faktúry, je 7.12.2015 a nikde nič..., teda možno len zle hľadám, preto aj táto otázka - je niekde v zákone (alebo je niekde samotný novelizovaný zákon) uvedená veta, ktorá by mala informovať príjemcu plnenia o prenose daňovej povinnosti?
Anulka
07.12.15,18:06
skús pozrieť na stránku www.slov-lex.sk , tam sa dostaneš aj k novelizovanému zneniu. Ale tak ako pri ostatných dodaniach, pri ktorých dochádza k prenosu daňovej povinnosti sa na faktúre uvedie "prenesenie daňovej povinnosti". Len neviem, prečo to potrebuješ v súvislosti s novelou uviesť na faktúre do zahraničia....
Sarlotka
07.12.15,22:15
vpravo si uveď dátum 1.1.2016 na stránke ako píše anulka a zobrazi zákon účinny od 1.1.2016
HENOS
08.12.15,12:56
Dík, skúsim tam pozrieť neskôr, teraz som tam bol a vraj beží údržba a dá sa tam akurát tak... nič :). A nepotrebujem to uviesť na faktúre do zahraničia, len do zahraničia to potrebujem dať vedieť som myslel, lebo tam nám robia úpravy v SAPe, medzi inými aj formuláre vyšlých faktúr.