Letko
08.12.15,10:36
Ahojte,

idem objednávať tonery cez EKS. Ako podmienku chcem dať, že musí byť zdravotne nezávadný na zdravie človeka. Len potrebujem vedieť, čo má byť na krabici, či je to ten znak CE alebo nejaký certifikát alebo nejaký iný znak?

Ďakujem :)
misoft
08.12.15,10:35
Ešte som nevidel, aby tonery mali označenie "zdravotne nezávadný" - veď ich obsah sú predsa farbivá a chemikálie.
CE je to označenie, že výrobok bol posúdený (rsp. výrobca ho dal overiť a posúdiť) oznámeným subjektom a je uvoľnený pre európsky trh a spĺňa všetky požadované požiadavky.
avalik
08.12.15,10:50
Zdravotne nezavadny v akom zmysle? Potrebujes toner na potravinarske ucely alebo obycajnu tlac?
Letko
08.12.15,11:01
Uvažujem nad zdravotnou nezávadnosťou pre človeka v tom zmysle, že ak z-nec tlačí na tlačiarni a tlačiareň má na stole, či ten zápach pri tlači môže z dlhodobého hľadiska poškodiť zdravie. Predsa len musí byť nejaký rozdiel medzi tonerom za 6€ a tonerom za 25€.
Letko
08.12.15,11:04
Neviem, z čoho sa skladá prášok. Idem robiť VO na tonery a uvažujem, či mám dať do podmienok zdravotnú nezávadnosť pre človeka a ak áno, čo by som mal od toho dodávateľa vyžadovať. Teraz máme tonery bez CE. Tak či pôsobia na zdravie človeka rovnako ako tie s CE, či zbytočne nerobím z komára somára.
avalik
08.12.15,11:09
A google si uz pouzil?
misoft
08.12.15,11:10
Robíš! Daj podmienku do VO - tonery overené EÚ (s označením CE) - tie musia spĺňať i podmienky na čo najmenší dopad na živ. prostredie i zdravie.
http://www.unms.sk/?ce-znacenie-vstupenka-na-vnutorny-trh-eu
"CE označenie je potvrdením toho, že výrobok je v súlade s príslušnými základnými požiadavkami európskych technických predpisov (smernicami), ktoré sa na výrobok vzťahujú, a že zhoda bola preukázaná pomocou príslušného postupu posudzovania zhody. Základné požiadavky sú požiadavky, týkajúce sa bezpečnosti výrobkov, ochrany verejného zdravia, ochrany spotrebiteľa, ochrany životného prostredia a v určitých prípadoch aj interoperability."
Letko
08.12.15,11:11
Super, ďakujem :)
avalik
08.12.15,11:11
arizona
08.12.15,11:12
Dnes su uz aj bezne potraviny napchate vseliakymi svinstvami zavadymi pre cloveka.takze od tonera cakat nejaku nezavadnost by som moc neocakavala :P
Letko
08.12.15,11:22
Bezpečnostné listy som si všimol až teraz. No všetky sú v češtine. Neviem teda, či na Slovensku musia byť tiež.
avalik
08.12.15,11:34
znova odporucam pouzit google
sthruska
08.12.15,12:36
Ten smrad nemáš z tonera ale páleného papiera a vytváraného ozónu. A ten ozón sa považuje za škodlivý/nebezpečný.
Letko
08.12.15,17:50
A ako sa pred tým smradom chrániť? Predpokladám, že jedine vetraním počas tlače väčšieho množstva strán, však?
sthruska
09.12.15,19:47
Ak sa na tlačiarni naozaj veľa tlačí, tak sa zvyčajne umiestňuje mimo trvalého pobytu ľudí. Dosť často na chodbu.