fortunka
08.12.15,15:27
Prosim ako elektronicky podat ziadost o akesi vypisy z uctov danovnika, aby sme vedeli skontrolovat stav/pohyby a mali to aj pisomne od nich potvrdene? Ne register alebo kam? Poplatok sa plati za kazdu dan osve, alebo iba jeden? (dan z prijmov, DPH, zavisla cinnost)

osobne chodime kazdy rok a staaaale nieco najdu z predosleho obdobia ;) Dakujem :)
avalik
08.12.15,15:59
V januári začíname komunikovať obojsmerne

BRATISLAVA – 8.12.2015: Finančná správa začína komunikovať elektronicky už aj smerom k daňovým subjektom. Obojsmernú elektronickú komunikáciu na spotrebných daniach spúšťame od 11. januára 2016.

Podnikatelia, ktorí sú platiteľmi DPH musia s finančnou správou povinne elektronicky komunikovať od januára 2014. Komunikovať elektronicky smerom k daňovým subjektom začína od 11. 1. 2016 aj finančná správa. Platí to pre skupinu firiem, ktoré podnikajú v oblasti spotrebných daní. Obojsmerná komunikácia sa nebude týkať len subjektov, ktoré musia povinne elektronicky komunikovať, ale aj tých daňových subjektov, ktoré o to finančnú správu požiadali alebo tak urobia v budúcnosti.

Obojsmerná elektronická komunikácia daňovníka a finančnej správy umožní vysokú úroveň personalizácie. Vytvorenie osobnej schránky a osobného účtu daňovníka výrazne zvýši komfort daňovníka pri plnení jeho daňových povinností. Všetky prijímané a odosielané dokumenty budú evidované v elektronickej forme a následne sprístupnené v spise daňového subjektu v rámci osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy.

Viac informácii, ako aj príručka s jednoduchým návodom, ako je možné využívať elektronické služby finančnej správy je možné nájsť na portáli finančnej správy v časti Elektronické služby. Aktuálne informácie týkajúce sa obojsmernej elektronickej komunikácie (OBK) zverejňujeme v časti Infoservis. V prípade potreby je možné využiť aj kontaktné centrum finančnej správy na tel. čísle 048/43 17 222.

https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_obojstr-komun-na
Janiela
09.12.15,18:52
Aj mňa by to zaujímalo.
Trochu asi mimo témy.

Daňový subjekt dnes dostal výzvu na úhradu daňového nedoplatku na DPH, mi naopak evidujeme nedoplatok zo strany daňového úradu na základe nadmerného odpočtu. Bohužiaľ, uhradiť treba, tetušky na daňovom úrade si to zvláštnym spôsobom spárovali a pravdy niet. Opýtala som sa, akým spôsobom si vieme platby odsúhlasiť - žiadnym - ich systém ich nepustí. Toť odpoveď zo strany DÚ.
Pochybujem, že el komunikácia aj zo strany DÚ niečo vyrieši. Tak ako mi dnes bolo arogantne povedané, všetka ťarcha je na strane subjektu - teda účtovníka, ktorý často krát stráca čas s blbosťami.
fortunka
09.12.15,19:02
Normalka... Ja som pred par rokmi aj vypracovala tabulku, dolozila vypisy z banky... A figu. Veselo posielali pokuty, penale za veci co boli uhradene... Tento rok sme to konecne dali dokopy a teraz zase daco...
Janiela
09.12.15,19:19
ich to snáď baví