Johnny Hvizdák
08.12.15,19:02
Zdravím Vás! :D Chcem sa informovat dufam, ze mi pomozete. Mam pionier 05, len vec je taka, ze ho vlastnil moj zosnuly dedko a nevedel som, ze nakoniec motorka skonci v mojich rukach...chcem ho dat prepisat na seba, len neviem spravny postup. V dedicskom konani nebol do pozostalosti po dedkovi zahrnuty...pionier ma zaplatenu poistku a ma aj znacku...neviem ci treba obnovit dedicske konanie alebo staci len podpis od vsetkych dedkovych deti, ze suhlasia, aby som bol novym vlastnikom pioniera a dat to potvrdit k notarovi, aby som sa vedel dalej pohnut na policii...viem, ze je naj sa informovat na policii, ale tak predbezne info neuskodi nech viem na com som! Este sa chcem informovat, kolko budu stat poplatky...STK, emisna a prepis. Za info Vam velmi pekne dakujem! :D
Žabinka
08.12.15,18:24
bez osvedčenia o dedičstve to asi nepôjde.. pri zmene vlastníka na základe osvedčenia o dedičstve sa poplatok na polícii neplatí.. stk a emisnú ak sa nebude meniť špz, nemusíš robiť, ak sa bude, a stk a emisná je stále platná, absolvuješ len administratívnu kontrolu, ale samozrejme až po prepise na svoje meno.. ceny sú rôzne, administratívna kontrola môže byť cca 10-15€.. nájdi si vo svojom okolí stanicu stk, určite nájdeš na ich stránke cenník..
Johnny Hvizdák
08.12.15,20:35
Ak som dobre pochopil treba do pozostalosti zakomponovat dodatocne aj tu motorku ci ako? :D...dakujem :D...a STK a emisna na nom nebola robena ani nepamatam...este je tam jeden problem ze je odtrhnuty stitok z kostry...to sa ale da nejak dorobit ci?
Žabinka
08.12.15,21:15
ohľadom dedičstva - áno
ohľadom chýbajúcej stk a ek - tu to aj môže zaváňať pokutou z ou odbor dopravy
ohľadom chýbajúceho štítku - http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=136550 bez štítku stk určite neurobíš, a aj keby to na polícii dákym zázrakom prešlo bez dedičského osvedčenia, obhliadkou to policajt zistí že chýba štítok, a hneď doobhliadal..
mám pocit, že to bude skôr komplikované,všetko vybaviť.. a aj finančne náročné.. si si istý, že máš záujem o toto "dedičstvo"?
Johnny Hvizdák
11.12.15,10:06
vedel som ze to nebude jednoduche,...co uz...chcel som to dat dokopy ked som ju uz dostal ale tak uvidim...samozrejme ak nebude financ tak to cele padne co by som nerad...dakujem ti kazdopadne velmi pekne za info a cas :)..hadam sa to bude dat zrealizovat aj aj podpisom vsetkych dedicov po dedkovi :)..dufam,,,