variant
09.12.15,08:30
Dobry den. Zaujimam sa o jeden pozemok, na ktorom je exekucne zalozne pravo. Napisal som mail exekutorovi ktory mi odpisal ze mi neposkytne informacie, ohladom drazby nakolko nie som ucastnikom konania a ze sa mam spojit s vlastnikom pozemku a podla tejto dohody kontaktovat exekutora. Je to tak v poriadku? sa mi zda ze nie...
buchač
09.12.15,08:13
Zákony nechajme stranou.
ALE
Exekútor neposkytuje informácie, ako si spomenul.
Exekútor musí (mal by) dodržať určité postupy.
Dražba je iná vec, tam prídeš, zložíš zábezpeku a dražíš.
Nevidím ale problém ísť za vlastníkom a dohodnúť sa na kúpe (s povolením exe) s ním...a všetci budú spokojní.

Lenže ak špekuluješ, že v dražbe (alebo inak) kúpiš za podstatne nižšiu sumu, tak môže hroziť, že dôjde práve k opaku.

Ale šak čítaj ... http://www.pravny-poradca.sk/drazba
variant
09.12.15,08:29
v časti C na LV je 24 poznamok...exekutorske urady, poistovne, banky...nevidim vyznam preco by som sa mal spojit s vlastnikom ved ked sa dohodnem s nim a dam za pozemok napr 2000., aj tak s tym exekutor nesuhlasi lebo to je prenho malo a vlastnik uz tam nikdy nebyval (ziskal to dedenim, si myslim ze ani nevie kde to je) takze prenho je to jedno ze kto tam kosi burinu. nevidim vyznam ze preco by som sa mal spojit s vlastnikom, vobec...taky dlh LV som uz davno roky nevidel, plomba, exekucne zalozne pravo, vsetko mozne a este sa mam rozpravat s vlastnikom?
Xanti
09.12.15,08:31
Buchy súhlas,
ale ....
Oslovila som pár rokov do zadu exe, ktorý bol zapísaný na LV, že mám záujem odkúpiť pozemok ... samozrejme exe, už pár rokov sa snažil vymôcť dlžobu od majiteľov neúspešne, takže v mojom prípade sa lapil toho, a začal konanie ktoré sa skončilo dražbou tejto nehnuteľnosti. Ešte potom neskôr vysvetlil, že nemal záujem robiť dražbu ak nevedel, že by bol záujem ... tak vlastne vedel, že jeden záujemca minimálne je, a dražbu spravil. Bola značne predlžená, lebo mala na LV množstvo exekúcii a cena nebola taká aby všetko obsiahla, takže iný spôsob ako dražba nebol možný.

Ale ak v zadávateľovom prípade, je dlh menší ako hodnota nehnuteľnosti, tak potom rozumiem konaniu exekútora, dražba by zbytočne všetko predražila a majiteľovi by ostalo o hodne menej prostriedkov ako ked sa dohodne sám na predaji.
Xanti
09.12.15,08:52
Ak nevyhovel prvý v poradí skús druhého osloviť, ja som tak urobila. Ale nepozeraj poznámky , ale skôr ťarchy ... a oslovuj exe z tiarch.
variant
09.12.15,09:00
myslis ze pozemok v celkovej rozlohe 2000 m2 v malej dedinke, na ktorom je iba burina a bordel ma vacsiu hodnotu nez dlh?este raz zopakujem - na LV je 24 poznamok v casti C, same exekutory, banky, poistovne. uzky dlhy pozemok...si myslim ze hodnota toho celeho je urcite mensia nez samy dlh.
Xanti
09.12.15,09:23
Tak aj čítaj vyššie čo som písala, nejde cez jedného skús druhému naznačiť, že máš záujem o pozemok.
buchač
09.12.15,09:43
variant

ALE šak ma čítaj ...
INFO, ktoré som dal, je všeobecné......................
INFO, ktoré si dal (až po mojom príspevku) je konkrétne, ktorého pozadie poznáš len TY.
Teda, dalo by sa povedať, že ak máš záujem o daný pozemok, MUSÍŠ (mal by si) sa prispôsobiť danej situácii.
Ak nie...holt výsledok poznáš už vopred.

Len tak na okraj...exekútora len tak ľahko nik neprepišká, to sa málokomu podarilo.
clen
22.12.15,08:31
vyplat dlh a kup ho od vlastnika