fzossakova
09.12.15,11:10
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Zamestnanec sa od min.týždňa nedostavil do práce a jeho neprítomnosť trvá do dnešného dňa. Ako dôvod neprítomnosti v práci uviedol, že je chorý, pritom však Pn nemá. Za minulý týždeň som mu ako zamestnávateľ krátila dovolenku (za 5 prac. dní - 5 dní dovolenky). Keďže v predchádzajúcich mesiacoch dovolenku už vyčerpal, na začiatku týždňa som na SP,ZP nahlásila absenciu. Chcela by som sa informovať, či som pri krátení dovolenky postupovala správne a ako dlho môže mať zamestnanec absenciu?
ivka70
09.12.15,10:34
To znamena, ze si mu na minuly tyzden nedala absenciu ale cerpal dovolenku? A absenciu ma az od tohto tyzdna?
fzossakova
09.12.15,10:41
Áno. Len som si nie istá, či som postupovala správne.
ivka70
09.12.15,10:55
Ak mal mat absenciu , tak uz predchadzajuci pondelok si mu absenciu mala nahlasit na SP a nic mu neplatit.
Kratit dovolenku si mohla aj tak.
Ty mu namiesto absencie vlastne zaplatis dovolenku - s tym je uzrozumeny jeho zamestnavatel/nadriadeny?
Ty si mu totiz ziadnu dovolenku nekratila za minuly tyzden, len si mu ju dala cerpat.

Absenciu moze mat neobmedzene dlho, je na zamestnavatelovi, ci zacne a kedy zacne proces ukoncenia PP kvoli opakovanej absencii.
fzossakova
09.12.15,11:57
Áno na miesto absencie mu bude vyplatená dovolenka, keďže som sa v podstate až dnes dozvedela, že nieje v práci od minulého týždňa. Keby som ho chcela nahlásiť na SP a ZP od začiatku absencie, nestíham podmienku nahlásenia do 8 kal.dní. Alebo sa dá postupovať ešte inak?
Tweety
09.12.15,11:57
skončiť pre A PP
fzossakova
09.12.15,12:00
Zamestnávateľ však PP ešte ukončiť nechce.
ivka70
09.12.15,12:02
Mohl iste mu zacat absenciu aspon od utorka, to by ste 8 dni stihli .....
fzossakova
09.12.15,12:06
A dovolenka by sa mu potom krátila za aké dni? Keby bol nahlásený od utorka na SP a ZP.
ivka70
09.12.15,12:29
Dovolenku mozes kratit (nie dat cerpat )za kazdy den absencie o 2 dni. Cize uz za utorok mu mozes narok na dovolenku znizit o 2 dni, za stredu o dalsie 2 dni atd. az do vysky povolenej ZP
fzossakova
09.12.15,12:39
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.