Jandyman
09.12.15,17:20
Byt sa nachádza na treťom poschodí trojpodlažného domu. Nad nami je teda už len prázdne povala.

Dom je zhruba 50-60 ročný z tehly.
Jedná sa o otvor v stene medzi kuchyňou a obývačkou. Teraz je široký 960 a chceli by sme ho rozšíriť na 210. Výšku chceme ponechať.

Nie som na to síce odborník, ale povedal by som, že zásah do statiky je skutočne minimálny. Ako som už spomenul, papiere nám robil architekt ktorý kontroloval aj povalu a ukotvenie krovu.

Byt pôsobí takto dosť stiesnenie a takže dosť by nám to vylepšilo bývanie.

Oficiálne rozhodnutie zo stavebného úradu nemáme, povedali nám to na podateľní že je to škoda podávať a platiť za kolok lebo to aj tak neprejde.

Ide o to, že ak je na to zákon tak potom samozrejme nie je o čom, ale ak na to zákon nie je tak potom máme nádej že sa jedná len o byrokraciu a tým pádom máme šancu ak zabojujeme.

Je teda na to nejaký zákon či predpis, alebo nie je? A ak je tak aký a kde ho môžem nájsť?

A ak nie je, tak ako máme postupovať aby sme mali bývanie podľa svojich predstáv?

Za všetky odpovede a akékoľvek rady ďakujeme :)
misoft
09.12.15,16:28
Volá sa to Stavebný zákon - prečítaj si ho.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50
II.časť, odd.4
Jandyman
09.12.15,21:09
Ďakujem za odpoveď.

Vedel by si mi povedať aj kde konkrétne? lebo ja tam nič ohľadom zákazu vykonávať také úpravy nevidím.
kukučka
09.12.15,21:24
No a teraz to vyzerá úplne ináč, ako v prvej téme, nemusel si zakladať druhú, len doplniť. Takže dopĺňam svoju laickú radu. Teta na podateľni môže byť odborník, ale štempeľ dávajú na stavebnom, ty si tam ešte ani nezaklopal na dvere! :mee:
Jandyman
09.12.15,21:28
Moc ešte neviem ako to tu funguje, v podstate moja prvá (teraz už druhá otázka)

Tá istá osoba ktorá to príjma robí aj rozhodnutia.
misoft
10.12.15,09:42
Odporúčam - vyhľadaj si všetky STN z oboru stavebníctvo, konštrukcia stavieb, výpočet zaťaženia.... O všetkých hodnotách rozhoduje norma!