branislavp
09.12.15,20:32
Potrebujem zistiť , resp. zohnať najlacnejšiu strešnú krytinu na starý dom o rozmere 10x11m - ihlanovitá strecha. A koľko môže výmena strešnej krytiny stáť. Prosím, na google ma neodporúčajte. Ďakujem.
buchač
09.12.15,20:01
Neblázni...

1. Krytín je viac druhov predsa.
2. Cena za výmenu záleží od viacerých aspektov tiež.
- Aká je doterajšia krytina
- Ak plech, tak niečo zarobíš za šrot.
- Ak azbest, tak sa cifra vyšplhá o pekných pár stoviek za ODBORNÚ demontáž a jej odvoz-znehodnotenie dľa zákona.

3. Dalo by sa uvažovať o nejakej firme, ktorá dá dole starú krytinu a nahodí novú.
- Úspora na viacerých firmách...bude to 2 in 1
- Firmy majú svoje kontakty, kde vedia zohnať lacnejší materiál...ALE to je aj potrebné takú nájsť.

4. Samotná krytina sa občas dá zohnať v nejakých obchodoch, hlavne ak je akcia.
Doteraz to bol Hornbach alebo Baumax...ALE ak nesúri čas, ja by som počkal na OBI (nástupca Baumaxu už otvoril prevádzky v Rakúsku), možno budú mať uvádzacie ceny.
Alebo nejakého lokálneho...už len sledovať letáky.
branislavp
09.12.15,22:26
buchač nebláznim, myslím to vážne. Naozaj zháňam takú strešnú krytinu, ktorá by bola najlacnejšia.
Pôvodná strešná krytina je škridla.
Čakala som, že ma vypoklonkuješ na google- tam som sa k ničomu nedopátrala-ponúk veľa.... Už iba tie letáky musím sledovať. Ďakujem.
buchač
09.12.15,22:57
Hm...

To bláznenie som myslel v prenesenom význame...viď pripomienky.

Aj ja by som potreboval novú krytinu na chalupu...ale ak by som sa púšťal do tejto festovnej investície, tak by som išiel určite touto cestou, ako som spomínal.

Pred rokom som staval so zaťom svojpomocne prístrešok na drevo. Ako krytinu sme dali asfaltový šindel - pásy.
Vcelku lacné, ľahká manipulácia, rýchla robota a dobré vlastnosti má tento materiál...viď

https://www.google.sk/search?client=opera&q=asfaltov%C3%BD+%C5%A1indel&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
korela
09.12.15,23:50
Nevysmejte ma, ale nemajú aj pri predaji tohto sortimentu tzv. hluché obdobie? Ak by mali, kupovať vtedy a vyjednať zľavu. Väčšinou dávajú množstevné, alebo po známosti.
buchač
10.12.15,15:52
korela (Dnes 01:50) Nevysmejte ma....
===========================

Teba NIE...ale môj výsmech posielam hodnotiteľovi môjho príspevku.
vlado 33
11.12.15,13:22
Najlacnejšie vyjde asi nelepenie asfaltových strešných pásov. http://www.3d.icopal.sk/
Treba vypočítať cenu podkladu, pravdepodobne bude treba použiť ako podklad OSB dosky. Cena za lepenku + práca vyjde zhruba okolo 15€-m2. Garantovaná životnosť je 25 rokov.