hanelle
10.12.15,08:11
Ahojte, naša zam-kyňa (rozvedená, sama žijúca s 3 deťmi) u nás pracuje už od roku 2014, neuplatňovala si DB na deti (ani to nemala vo vyhlásení) - neviem či býv.manžel si uplatňoval....:-( Včera mi doniesla potvrdenia o deťoch, že DB si chce začať uplatňovať. 1 je ešte maloleté - mám RL, 2 deti sú na VŠ - mám potvrdenia o návšteve škôl. Ako jej teraz začať uplatňovať bonus? 1, Mesačnú čiastku zohľadním až vo výplate za december - správne? 2, V ročnom zúčtovaní bude mať nárok na uplatnenie celej ročnej čiastky??- nie je mi to celkom jasné
ivka70
10.12.15,07:21
Mesacny DB zohladnis uz v decembri.

Na malolete dieta je narok na cely rok, ktory uplatnis v RZD, tam staci rodny list.
Vysokoskolaci maju potvrdenie o navsteve skoly od septembra 2015 do dalsieho auguste 2016 najdlhsie (ak niesu v poslednom rocniku), ak si bude chciet uplatnit DB na cely rok, musia priniest este dalsie potvrdenie o studiu v predchadzajucom skolskom roku 2014/2015.
V septebri budes ziadat opat potvrdenie o navsteve skoly pre VS, inak DB za september 2016 uz nevyplatis na nich.

Odporuc jej, ak si nikto neuplatnoval, aby podala opravne DP a narok na DB si uplatnila.
hanelle
10.12.15,08:00
Ďakujem veľmi pekne