F.Bulsara
10.12.15,10:44
Dal som si do autorizovaného servisu opraviť auto po nehode. Oprava mala trvať 2 týždne. Prešlo 6 týždňov a oprava nieje dokončená. Otázka: je z právneho hľadiska servis v omeškaní s plnením výkonu? Ak áno budem mať ďalšie otázky.
misoft
10.12.15,09:48
A aký dôvod uviedli, že to trvá tak dlho?
Chobot
10.12.15,09:54
Mala trvať 2 týždne - to bol odhad servisu? Servis nezvykne stanovovať záväzný termín opravy. Z objektívnych dôvodov sa to ani nedá - napr. ak sú nedostupné náhradné diely. Treba si ich spýtať, prečo to trvá tak dlho.
buchač
10.12.15,09:57
Sorry....ale radšej už nedávaj žiadne otázky...

ALE dám ja nejaké :

1. Nehoda znamenala rozbité sklíčko na smerovke ?
2. Nehoda znamenala niečo väčšieho rozsahu ?
3. Spýtal si sa vôbec v servise... že prečo, na čo, z akého dôvodu ?
4. Ponúkli Ti náhradné vozidlo ?
5. Chceš auto, alebo chceš nejakú kompenzáciu ?
6. Mimochodom...a aké auto sa jedná...osobné, dodávka, nákladné ?

P.S.:
...a hajde dávať neužitočné...;)
F.Bulsara
10.12.15,11:02
Keď si objednám na zakázku dielo (opravu) mám ho dostať do termínu podľa § 633
(1) Zhotoviteľ je povinný dielo vykonať podľa zmluvy, riadne a v dohodnutom čase.
Mňa zaujíma, či ich lenovisť a pomalosť dáva mne spotrebiteľovi právo žiadať kompenzáciu za neskoré splnenie objednávky.
F.Bulsara
10.12.15,11:04
-Nehoda znamená škoda okolo 6000 Eur.
-Dôvod pomalosti vraj nedodanie dielov, ale ja už viem, že to nieje pravda.
-náhradné auto za 50€/den
-chcem hotove auto
-osobne auto
buchač
10.12.15,11:22
Hm...na všetky doplňujúce info odpovedal Chobot.

Nedodanie dielov ?
To je také všeobecné.
Škoda a či oprava je v podstate jedno...ale ide asi o niečo solídnejšie.
Nedodanie dielov sa niekedy nedá ovplyvniť.
Ale ak vieš, aké sú potrebné náhradné diely, tak si over ich dostupnosť...trebárs na http://www.autokelly.sk
Ja si na tejto stránke lustrujem tie cifry, ak niečo potrebujem.
-----------------------------

Operuješ § 633 ?
Nuž si pozri aj následné §§§...
F.Bulsara
10.12.15,11:29
Ja som si pozrel všetky §§§ a preto, že som tam nič užitočné nenašiel sa pýtam tu.
lujza.j
10.12.15,11:42
Urcite by som cakala 6 tyzdov na auto:eek: diely pozhanam aj sama a praskla do ineho servisu uz davno...co objednavaju diely z ameriky....
F.Bulsara
10.12.15,12:02
Vieš ono auto je opravené, ale nevyšla geometria, museli objednať ďalší diel, ak nevyjde ani teraz tak objednajú ďalši atď... Teoreticky takto môžu opravovať jedno auto 25 rokov, ak neskrachujú.
lujza.j
10.12.15,12:36
Tak nieco dokakali na naprave....ked kolieska nie su ok...co su tam....zač...no nepotesi....:(
F.Bulsara
10.12.15,12:49
Nedokakali, ale na prvý pohľad videli, že koleso je posunuté a až po 5 tyždňoch objednali diel.
lujza.j
10.12.15,12:59
:eek: idioti....pokakali....keby vymenili vsetko co treba asi by koliesko nebolo "skulave".... No mna by trtlo....este ze sa mi toto mne nemoze stat....drzil palce nech mas co najrychlesie auto uz....