vikiz
10.12.15,10:46
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať v pokladni som zaevidovala úhradu faktúry na začiatku októbra, potom nasledovali doklady s DPH. Teraz som zistila, že číslo dokladu ktorým som uhradila faktúru mám zlé, zrejme som omylom prepísala číslo dokladu a pod tým aj automaticky uložila a v podstate ho mám v pokladni navyše. Nie je to žiadny neskoro nájdený doklad, je to moja chyba. Chcem sa spýtať, musím prepísať všetky čísla výdavkových dokladov a tým podať opravné DPH ? Ide o úhradu vyúčtovacej faktúry na sumu 1,14 Eur.
Ďakujem za každú radu.

Môžem túto úhradu zaevidovať aj na konci mesiaca? ešte som sa s tým nestretla.
kukučka
11.12.15,08:39
Popísala si to chaoticky, máš ho dvakrát? Chybné doklady sa opravujú viacerými spôsobmi.
Prečíslovaním - urobí to každý seriózny účtovný program. Ak ich máš už vytlačené, a nechceš prečíslovať, stačí ho vynulovať a do textu napísať oprava, poprípade priložiť vysvetlivku.
Založiť čistý papier s poznámkou chyba v číslovaní.
Opravu vykonať interným dokladom.
vikiz
11.12.15,08:48
Ďakujem, mám ho iba raz.
vikiz
11.12.15,09:36
Je to doklad z 10/2015 mesiac uzatvorený. Doklad je so zlým interným číslom, omylom som tam pridala k pôvodnému číslu 1 a automaticky uložila. Je iba zaevidovaný v pokladničnej knihe 05.10.2015, ale číselne tam nepatrí. Vynulujem ho priložím oprava chyby v číslovaní. Doklad o úhrade faktúry, ktorý potom nebudem mať zaevidovaný môžem zaevidovať na konci mesiaca aj keď bola úhrada zrealizovaná 05.10. ? Nechcem prečíslovávať doklady a podávať opravné DPH. Mohla by som to takto urobiť?
Orsz
12.12.15,19:10
a prečo opravné DPH? Čo má číslovanie pokladne spoločné s výkazom DPH?
vikiz
12.12.15,19:36
Zle som to napísala, zmena by bola v kontrolnom výkaze, Interné čísla zjednodušených faktúr.