Magda36
10.12.15,11:38
Dobrý deň,
rada by som sa informovala (nakoľko neverím justícii a hlavne vyš.PZ) ...atd. (jeho nadriadeným orgánom) AKO a KDE napísať ani neviem čo - aby moje trestné oznámenie spolu so zaujatosťou ktorú som vyšetrovateľovi PZ následne poslala - BOLO PRELOŽENÉ a skúmané v inom kraji ???

Každá rada pomôže, vopred dakujem.

p.s.: Bolo mi povedané, že na Inšpekciu MV SR - avšak celú stránku som si dôkladne prečítala, je tam úrad kontroly vyšetrovateľov PZ a ich nadriadených - no iba ak mám podozrenie že páchajú oni samy tr.činnosť...a to je niečo úplne iné. :/

PROSIM VAS-vie mi tu niekto adekvátne poradiť ??? dakujem
misoft
10.12.15,11:04
Možno bolo preložené preto, lebo skutok sa (možno) stal v tom kraji, kde to preložili, prípadne páchateľ má tam pobyt a pod. Preto to spadá pod ten KR PZ.
Magda36
10.12.15,11:22
NIE NIE *misoft*...práveže to nepreložili. A ja potrebujem - ABY TO CELE BOLO preložené do iného kraja, rozumieš ?
Napríklad z OR PZ Sp.Nová Ves - kamsi na stredné slovensko... NO NEVIEM KE O TO MAM POZIADAT :/
Melany54
10.12.15,15:25
skúsala si pisat priamo PODNET na GP ?
misoft
10.12.15,16:44
O postupe vyšetrovania je oboznámovaný prokurátor. Takže musíš podať podnet/žiadosť prokuratúre, aby sa prípadom zaoberala iná úradovňa PZ v inom okrese/kraji. Ale na toto musíš mať pádne dôvody! Vyjadrenie "neverím policajtom u nás" - to neobstojí. Dôvod na preloženie vyšetrovania do iného okresu/kraja môže byť i ten, že v tomto prípade sa tam vyskytli prepojenia osôb s prostredia polície daného miesta s podozrivým - teda podozrenie so zaujatosti.