jeltur
10.12.15,13:40
Ide o odstránenie nervu. Každý rok sa vykoná viac než milión takýchto operácií. Zub, z ktorého bol odstránený nerv, je v podstate rezervoár pred vysoko toxické anaeróbne baktérie. Odtiaľ sa môžu dostať do krvného obehu a vyvolať množstvo závažných ochorení.

Keď zubár vykonáva operáciu odstránenia nervu, vytvorí do zubu malú dierku, ktorou naplní štrbinu substanciou, ktorá zastaví prívod krvi do zubu, vďaka čomu odumiera. No labyrint rúrok ostáva a v ňom aj baktérie, ktoré sa bez prísunu potravy schovávajú tam, kde sú chránené pred antibiotikami a stávajú sa voči organizmu imúnne.

Dôvody mnohých ochorení
Infekcia sa často šíri do čeľuste a tam spôsobuje kavitáciu či rôzne narušenia.
Kavitácia sa zväčša vyskytuje po tom, čo je zub odstránený, no častejšie pri odstraňovaní nervu.

„Nikdy nebolo múdre nechať v organizme niečo mŕtve.“

Žiadna z iných lekárskych procedúr nenecháva v organizme mŕtve veci. Keď prestane fungovať apendix, vyberie sa. Ak vám odmrznú prsty, odstránia sa. Ak zomrie v maternici dieťa, samotný organizmus vykoná potrat.

Prečo zubári pokračujú v tvrdení, že ide o bezpečný zákrok?
Aj keď je mnoho dôvodov na to, aby sa táto procedúra zakázala, stále je povolená a u mnohých ľudí spôsobujú až smrť. Prečo? Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Ide o jednu z procedúr, ktorá prináša zubárom najviac peňazí.
Ako sa vyhnúť tejto procedúre?
Najlepšie by bolo nepodstupovať ju vôbec. Riskovanie zdravia len aby sme zachránili jeden zub nedáva žiaden zmysel. Nezúčastňujte sa tejto procedúry, aj keď je všetko v poriadku.
Chobot
10.12.15,13:52
To máš z vlastnej hlavy, alebo si to skopíroval niekde z netu? Už vidím, je to z bulváru - topmagazín, medzi článkami o jednookom dieťati a mamičke, čo porodila 11 detí.

Ja mám 2 mŕtve zuby, z toho jeden už vyše 25 rokov. Kto tomuto článku verí, nech si mŕtve zuby nenecháva a nech si spraví porcelánové.
jeltur
10.12.15,16:39
Zaujímal by ma názor odborníka - zubára, ktorý má skúsenosti aj dlhodobého charakteru. Medzi pacientami sa našli aj takí, ktorí mali rôzne zdravotné problémy.
buchač
10.12.15,16:43
Medzi pacientami sa našli aj takí, ktorí mali rôzne zdravotné problémy.
===========================
Aj medzi zdravými jablkami sa občas nájde nejaké chrobačné...
Nandrolon
11.12.15,05:00
Dobrá hovadina hodná nejakého ženského bulvárneho magazínu.
alaya1
11.12.15,07:23
Zub, z ktoreho bol odstraneny nerv sa predsa lieci, kanalik je vyplneny , takze sa tam ziadne bakterie nedostanu!. Citala som to niekde na FB, myslim, ze to bolo v Badatelovi.
alaya1
11.12.15,07:25
Nie je to tvoj prispevok, trebalo uviest aj link, nakolko je to cele skopirovane.
buchač
11.12.15,07:28
Hm....

FB....Badatel....???
Jedno lepšie ako druhé. ;)
kopretinka
11.12.15,08:40
jeltur (Včera 18:39) Zaujímal by ma názor odborníka - zubára, ktorý má skúsenosti aj dlhodobého charakteru. Medzi pacientami sa našli aj takí, ktorí mali rôzne zdravotné problémy.
Ak ťa zaujíma názor odborníka,tak sa choď opýtať odborníka na odborné fórum.
.....že spôsobuje smrť....:eek: iné procedúry nespôsobujú smrť?? ešte nikto neumrel pri pôrode,potrate,pri opeácii slepáku? nikto neumrel na otravu krvi pri odmrznutých prstoch?? môj ty bože,čo sú hento za drísty...........
niektoré komentáre majú väčšiu hodnotu ako celý článok.......

Jozef Krajčovič
Rád by som z článku vypichol toto: "Každý zub má vlastný labyrint malých rúrok, ktoré rozvinuté môžu merať aj niekoľko kilometrov. Doktor Weston Price identifikoval 75 rôznych kanálikov v centrálnom reze zubu. V nich sa pohybujú mikroskopické organizmy ako krtkovia v podzemných tuneloch.
Keď zubár vykonáva operáciu odstránenia nervu, vytvorí do zubu malú dierku, ktorou naplní štrbinu substanciou, ktorá zastaví prívod krvi do zubu, vďaka čomu odumiera. No labyrint rúrok ostáva a v ňom aj baktérie, ktoré sa bez prísunu potravy schovávajú tam, kde sú chránené pred antibiotikami a stávajú sa voči organizmu imúnne."
Tu som prestal čítať a zistil, že článok je stratou času. Porozmýšlajte nad tým, že prečo.

Anna Maria
Z baktérií sa stávajú vírusové anaeroby.... Tu som článok prestala čítať.... To je vrchol ľudskej hlúposti... Ako clovek, ktorý ma vystudovanu mikrobiologiu sa len ťažko stotožňujem s tymto nezmyslom...

Rasťo Kostelný ·
K naozaj presvedčivému, vysoko odbornému článku anonymného autora, by som len pripojil, že je vedecky preukázané, že aj pitie vody zabíja! Každý, kto sa kedy napil vody buď už umrel alebo umrie! Ľudia zobuďme sa a nepime vodu! (a okrem iného v nej súložia ryby! no fuj...)
www.topmagazin.sk/novy-sokujuci-objav-97-pacientov-trpiacich-rakovinou-ci-inou-zavaznou-chorobou-podstupilo-tuto-operaciu-zubov
alaya1
11.12.15,08:42
Fb je taka ista komunikacna stranka, ako ine, napr. aj Porada a z Badatela si kazdy moze odniest to, co chce.
kopretinka
11.12.15,08:44
ja nemusím čítať bádateľa,toto vie každý,komu to robili a komu to nerobili,tak to vie tiež od toho,komu to robili,je to dosť populárna téma na rozhovor :D
alaya1
11.12.15,08:51
liecba zubneho kanalika je financne ovela menej narocna ako protetika, ktorou sa vytiahnuty zub nahradi. takze co tvrdia, je blbost.
kopretinka
11.12.15,10:17
alebo aj mužského
Nandrolon
11.12.15,10:19
Možno aj nejaký muž tomu uverí...
kopretinka
11.12.15,10:25
no podľa komentárov pod článkom áno.
BXLmiami
11.12.15,10:41
Tak ale zase koľko cudzích slov je tam použité.:-)))
kopretinka
11.12.15,20:42
:D
buchač
12.12.15,07:39
Tie cudzie slová by ma až tak netrápili.

Nie som veru doktor, ALE ten článok by mal byť dôvod na iné liečenie dotyčného autora.
Ja neviem, ale používať argumenty výzkumu z roku 1900 je už trochu silná káva.

Badatel je na tom rovnako...záchvaty paranoje v každom článku.
kaivorus
02.01.16,11:16
V prvom rade by sa mala verejnosť zaoberať čistotou lymfatických ciest v čeľustiach. Ak tieto nevedia dostatočne správne vykonávať svoju funkciu, t.j. lymfocity nevykonávajú čistenie čeľustného prostredia, vzniká "zárodok infekcie vo váčku koreňa zuba.
zubári , ako aj ich klienti by si to mali uvedomiť.
Je to najčastejšia príčina tvorby kazov a bolestí zubov.
Ak si dotyčná osoba uvedomí , o čom píšem, najskôr, pred vrtaním kanalíka, by si mal dať do poriadku lymfy, a potom mrtvy zub môže byť v ústnej dutine dlhšie obdobie.
/aj mandle sú súčasťou lymfatického systému/