zuzka406
10.12.15,19:23
Dobrý deň, môj klient sa rozhodol predať firmu, vlastne dnes mi oznámil, že ju už predal a ja netuším, aké povinnosti mi z toho vyplývajú??Mám normálne spraviť uzávierku na konci roka, alebo v deň predaja? A čo účtovníctvo? PRedpokladám, že ho treba odovzdať novému "majiteľovi"? Má prosím niekto skúsenosti s predajom firmy? Ďakujem
avalik
10.12.15,18:34
Predpokladam, ze zmluvu o poskytovani uctovnych sluzieb mas s sro a nie so spolocnikom, takze zmena spolocnika vasu zmluvu nerusi. Skontaktuj sa so sucasnym konatelom a bud pokracujte v povodnej zmluve alebo sa dohodnite na zmene, pripadne vypovedi.
Sarlotka
10.12.15,18:38
tak musis respektovat zmluvu o vedeni uctovnictva ak ste spolu podpisali... je to inak velmi nepekne od povodneho majitela, ze to ti nedal vediet... drzim ti palce..ak by sa novy konatel vobec neozyval písala by som doporucene listy s vyzvou na prevzatie uctovnej dokumentacie...
JankaO
10.12.15,19:44
Čo to je predaj firmy? Predal ako spoločník svoj obchodný podiel? Alebo predal podnik, t. j. hmotný, nehmotný majetok a osobné zložky podnikania a ostal spoločníkom spoločnosti len so základným imaním??? Menil sa aj konateľ???
zuzka406
10.12.15,19:48
Predal celú firmu kompletne, takže už v nej vôbec nefiguruje ako konateľ ani ako spoločník.
zuzka406
10.12.15,19:50
To znamená, že ja pokračujem vo vedení účtovníctva v podstate "ako by sa nič nestalo",hej? To zanmená do marca uzávierku, podávanie dph, atď.? Takkže žiadne špeciálne povinnosti v účtovaní mi nevyplývajú??