AdamC
10.12.15,21:33
Ahojte, prosím Vás. Ak nemám auto v obchodnom majetku, a používam súkromné vozidlo na služobné účely a vediem knihu jázd a podľa spotreby v TP vypočítam spotrebu paliva v litroch (tým pádom nemám nadspotrebu) a podľa priemernej mesačnej ceny paliva zo štatistického úradu vypočítam hodnotu nakúpeného paliva, plus pripočítam paušálnu náhradu za kilometer...atď... musím vedieť predložiť kontrole aj samotné obstaranie tohto paliva dokladom o nákupe? Alebo v tomto prípade ak je preukazná kniha jázd, nemusím zdokladovať nákupy paliva?

lebo čisto teoreticky a hypoteticky - ak niekto preukazne knihou jázd najazdí tisíce kilometrov, obháji si tieto jazdy, a možno nikdy nikde nebol a nenakúpil ani liter paliva, je to ok ??? je mi jasné, že musia sedieť aspoň stavy na tachometri na začiatku a konci roka, no aj tak mi to vŕta v hlave...


Ďakujem.
avalik
10.12.15,20:42
jedine zamestnanec nemusi dokladat blocky za cerpanie phl ... tema x-krat zodpovedana na porade a je k tomu aj usmernenie na stranke financnej spravy
AdamC
10.12.15,20:51
ďakujem ďakujem, ja som bol príliš rýchly a nepozrel. áno, som zamestnanec, a moje auto sa používalo. a ak je niekto jediný spoločník s.r.o., konateľ, a zároveň je v nej zamestnaný, a používa svoje súkromné vozidlo - tak spĺňa podmienku že je zamestnanec áno ?
avalik
10.12.15,20:54
Cize ide o sro a uplatnenie vydavkov na phl v tejto sro? A ty si zamestnanec, alebo konatel v tejto sro?
AdamC
10.12.15,20:56
riešim dve s.r.o. a dve auta. v jednej niesom spolocnik ani konatel ale som len zamestnanec. druhy pripad je s.r.o. kde je konatel spolocnik zamestnanec jedna osoba, a ta pouziva svoje sukromne auto na firemne ucely ako zamestnanec (nie na konatelske cinnosti)
avalik
10.12.15,21:39
V pripade pouzitia sukromneho vozidla na pracovnu cestu zamestnancom sa nevedie kniha jazd (ta sa vedie len u vozidla zaradeneho v majetku), ale vystavuju sa cestovne prikazy a k nim sa robia vyuctovania - blocek nie je potrebny, mozu sa pouzit ceny zo stranky Statistickeho uradu - to vsetko ale mas v zakone o cestovnych nahradach ... mala by ti to vysvetlit tvoja uctovnicka
AdamC
10.12.15,21:49
Ďakujem veľmi. Ja chodím skoro každý deň svojim autom ku klientovi a tak asi urobím každý mesiac cestovný príkaz a vyúčtovanie, lebo za každú cestu, to by bolo hrozné.