nana989
11.12.15,10:26
Mám zamestnanca, ktorý je funkcionár vo výbore, môžem mu urobiť dohodu na obdobie do konca roka ako Dohodu o prac. činnosti s nepravidl. príjmom a ešte zároveň tento zamestnanec kontroluje aj spracovanú drevnú hmotu, tam by som urobila Dohodu o vykonaní práce ale až do 31.1.2016 s pravid. príjmom. Bude mať takto dve dohody, do sociálky ho musím prihlásiť dva krát však? A čo zdravotná len raz?
mzdarka renca
11.12.15,10:40
áno môžeš. ide o súbeh pracovnoprávnych vzťahov.
SP - prihlasuješ každú dohodu zvlášť, tak isto aj tieto dohody každú zvlášť vykazuješ v MV
ZP - prihlásiš ako jednu dohodu 2D, vykazuješ v MV spolu ako jeden príjem, resp. vymeriavací základ bude súčet odmien z oboch dohôd
DÚ - tak ako ZP sa príjmy z dohôd sčítavajú

PS: preto je nevyhnutné, aby si aj v mzdovom programe tieto dohody nahrala ako súbežný prac.pomer
nana989
11.12.15,11:02
ďakujem, a ešte jedna otázočka, môžem vyplatiť zálohu pre dohodára dopredu napr. teraz, ale zmluvu bude mať až od januára, v zmluve to bude aj presne napísané, že sa mu to vypláca vopred, vyplatila by som mu to z pokladne ako pohľ. voči nemu a v januári vyrátala mzdy a odrátala túto zálohu.....
Tweety
11.12.15,11:11
nie, nemôžeš, zatiaľ ešte dohodárom nie je