denco
11.12.15,19:41
moj sused každy den vystreluje 10-12 petard a to už mesiac v kuse . viete poradit čo s tym možem robit?
avalik
11.12.15,19:02
58/2014 Z. z. Zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii

§ 53
Používanie pyrotechnických výrobkov
(2) Obec môže z dôvodu ochrany verejného poriadku všeobecne záväzným nariadením obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, P1 a T1 na území obce alebo v jej častiach.
arizona
11.12.15,19:04
Pozri si VZN vasho sta. Mnoho miest ma zakaz pouzivat pyrotechniku v obytnych zonach.
Ak nemate zakaz,skus dat pisomny navrh na vas mestsky urad. Na tie zvuky zle reaguju aj ludia a pre zvierata je to tiez nebezpecne.
buchač
11.12.15,19:16
No ja neviem.....Ale ak som dobre pochopil, tak :


Mesto nemôže regulovať používanie pyrotechniky, primátor žiada zmenu legislatívy

Prijatím nového zákona o výbušninách stratili mestá a obce od júna minulého roka kompetencie všeobecne záväzným nariadením obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov na svojich územiach. Podľa primátora Jozefa Božika je súčasná právna norma nedostačujúca, čo potvrdzujú i pribúdajúce sťažnosti občanov na obťažujúce používanie pyrotechniky v meste. Z tohto sa rozhodol iniciovať zmenu zákona a so svojou požiadavkou sa v liste obrátil na predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ako aj na predsedu Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Igora Chomu i ministra hospodárstva Pavla Pavlisa.

Plné znenie listu:
http://www.partizanske.sk/?id_menu=0&module_action__95386__id_ci=63272

-------------------------------------------------------

Tu snáď pomôže § 127 zákona č. 40/1964 Zb., OZ.
Uvedené ustanovenie upravuje povinnosť vlastníkovi veci zdržať sa všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného, alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv, hovoríme tu o obťažovaní iného a vážnom ohrozovaní výkonu práv iného. Obťažovanie iného nesmie presiahnuť mieru primeranú pomerom.
Vlastník veci nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami.
avalik
11.12.15,19:20
2.12.2015 bol zakon novelizovany, plati tak ako som cítovala.
buchač
11.12.15,19:47
Hm...vedel som, že niečo existuje, len ma furt hádzalo na ten neplatný zákon.
Práve Prievidza (ak si dobre pamätám) bola nedávno spomenutá v TV Novinách ohľadom tohoto zákazu, kde ako prvé mesto zakázalo používanie pyrotechniky.

Lenže na druhej strane...ak obec/mesto,kde denco býva, nemá príslušné opatrenie zapracované v VZN, tak smola.
Vtedy asi len ten OZ...


...alebo susedovi trochu "spríjemniť" život...;)