romanf
29.10.04,11:54
Zdravím vás všetkých,
zaujímalo by ma, že faktúra pri dovoze tovaru a služieb z tretích krajín má mať aké náležitosti? Nikde som to nenašiel a potrebujem vedieť, čo uzná alebo neuzná daňová kontrola. Iba samotná faktúra, nie JCD.
Ďakujem.
vladan
29.10.04,10:04
Zdravím vás všetkých,
zaujímalo by ma, že faktúra pri dovoze tovaru a služieb z tretích krajín má mať aké náležitosti? Nikde som to nenašiel a potrebujem vedieť, čo uzná alebo neuzná daňová kontrola. Iba samotná faktúra, nie JCD.
Ďakujem.
... jediné odporúčanie je to, že najprv si zistíš z ktorej krajiny ti tá faktúra prišla, potom začneš hľadať zákon o DPH tej-ktorej krajiny, aby si si vyhľadal, aké náležitosti má mať tá-ktorá faktúra ... veľa zdaru ...:D

... ale teraz vážne, v našom zákone o DPH nás usmerňujú, čo má obsahovať naša faktúra, teda nami vystavená (slovenská). Naši zákonodarci predsa nemôžu slovenskými zákonmi prikazovať obchodným partnerom "zo sveta" ako majú vyzerať ich "rodné faktúry" ;)
AlaNR
29.10.04,10:11
Ja mám taký istý názor. Náš nemecký dodávateľ sa nám čudoval, ačo sú nám opečiatkované faktúry. Vraj u nich platí ako daňový doklad aj mailová faktúra, vôbec nemusí byť nejakým spôsobom podpísaná.
Z "veľkého" sveta tiež máme pár faktúriek, ale na každej je to uvedené inak. Je to síce z jednej krajiny, ale koľkokrát máme od jedného dodávateľa faktúry s rovnakým číslom faktúry celý rok. Všade je to rôzne.
Myslím si, že tam bude stačiť identifikácia dodávateľa, dátumy a rozpis položiek. Dokonca ani bankové spojenie niektorí na fa neuvádzajú.
Nikto za to nestrieľa, ani daňákom to nevadí.
Luckasari
29.10.04,10:54
presne ako to už napísali moji kolegovia, náš zákon hovorí o tom, aké náležistosti má spĺňať nami Slovákmi vystavená faktúra, na zahraničné si musíme pozrieť príslušný zákon danej krajiny
Luba
01.11.04,16:39
Podľa vyjadrenia jednej prednášajúcej dámy z DR SR tieto náležitosti nemôže nikto napadnúť pri kontrole, keďže nie sú v našom zákone ustanovené. Takže v pohode. (asi by tam malo byť IČ DPH tuzemského dovozcu aj zahran. dodávateľa, ale inak je to fuk.)