majky8888
12.12.15,22:01
Dobrý večer,

som živnostník (internetový obchod) a idem sa prihlásiť do autoškoly. Môžem si túto položku dať do daňových nákladov? Ak áno, musím zaplatiť kartou alebo stačí platba v hotovosti a doklad od autoškoly o zaplatení a zúčastnení sa kurzov?

Ďakujem!

Edit: Ďakujem za odpovede! Škoda, dúfal som, že by to nejako šlo.
kukučka
12.12.15,21:09
Myslím, že nie.
buchač
12.12.15,21:17
Nie som podnikateľ, ale aj tak ma táto otázka zaujala.
Po vypísaní príslušného výrazu a pár kliknutiach (presne 2x) som sa dopracoval k tomuto :

Rátajte preto s tým, že správca dane sa neuspokojí iba s faktúrou od dodávateľa, ale môže si existenciu výdavku aj fyzicky overiť. Daňový poradca Pečík to ilustruje na príklade kúpy bicykla ako dopravného prostriedku podnikateľa. Vždy bude podľa neho problém tvrdiť, že ho potrebuje na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov. Ak však nemá vodičský preukaz a má napríklad predajňu v meste (mimo trvalého bydliska), oprávnenosť takého výdavku bude preukazovať ľahšie ako vlastník siete predajní v rôznych mestách, ktorý má auto a aj vodičský preukaz
http://hnporadna.hnonline.sk/poradca-156/pozor-daniari-vam-hocico-neuznaju-475454
Ergo povedané laickým výrazovým slovníkom...NIE, nemáš !
Nevraviac už aj o tom, že máš ten eshop.
majky8888
12.12.15,21:31
Ak som správne porozumel vetám v článku, ide tam o nákup auta, nie o absolvovanie kurzu v autoškole. Viem, že mám e-shop, ale tiež musím chodiť k dodávateľom pravidelne pre tovar, na poštu (či už pešo alebo MHD) a išlo by to oveľa ľahšie keby som absolvoval kurz a potom kúpil auto. Myslíte, že by to neprešlo?
avalik
12.12.15,21:36
Nie, kurz v autoskole nesuvisi s tvojim podnikanim. Rovnako ako kurz plavania alebo kurz kreslenia, korculovania, ...

Mozes vyuzivat taxi, alebo si zamestnat vodica, alebo si prepravu tovaru zabezpecit zmluvne u ineho dodavatela.
kukučka
12.12.15,23:07
Do nákladov si potom dáš náklady spojené s prevádzkou auta a jeho lízing, či odpisy.